Dítě nechce syrovou zeleninu. Máte nějaký trik?

1leny
3. čer 2021

Ahoj, mám 17ti měsíční holčičku a ta prostě nechce žádnou syrovou zeleninu. Vařenou k obědu (ideálně v něčem zamíchanou) do ní většinou dostanu, ale třeba kousek okurky, rajčátka, ředkvičky k snídani nebo ke svačině ne... Občas schovám nastrouhanou okurku do lučiny na chleba, ale sem tam už se mi stalo, že to i tak vyplivala. Máte to taky tak? Nemáte nějaký trik či tip, jak to obejít? 🙂

konidana
3. čer 2021

@1leny třeba to přijde časem. Moje děti od ukončení batolecích příkrmů cca kolem 1 až dvou let zase nejedí žádnou vařenou nebo dušenou zeleninu, jen syrovou. Asi až po 10 letech něco začínají brát na milost...

izzylka
3. čer 2021

Já jsem nenutila...když nechtěl tak nechtěl, a zkusila jsem mu nabídnout třeba za 14 dní znovu....nebo jsem si nanadala na talířek a dělala hrozně, jak je to jen moje...to pak najednou chtěl taky 😂 nicméně ředkvičky nejí vůbec, ty ho prý štípou a rajčata taky nechce...mě po nich svědí jazyk, tak to má možná po mě 🙂

maxulekapcule
3. čer 2021

V pohodě, můj syn to začal jist až teď, má skoro 5 let

mamikry
3. čer 2021

@1leny Jeee, to je vek, kdy se moje deti zeleniny v syrove podobe ani nedotkly. Dneska je jim 4 a 6 a basti ji fakt hodne, syrove i varene, vcetne brokolice a cukety. Chce to nenutit, nabizet, aby o ni vedely, a pockat, az si k tomu dojdou.

jane46
3. čer 2021

Moje mladší skoro do dvou let nejedla vůbec nic 😀 Nenuť, nabízej a hlavně to jez Ty, ať to vidí. Kradené z maminčina talíře je vždycky nejlepší 😉

jane46
3. čer 2021

Jo a "je to zdravé", "musíš papat zeleninku", "jsou v tom vitamínky" atd. děti, tedy aspoň moje, moc neberou... Nejvíc zabere udržet pokerface a když něco nechtějí, vrhnout se na to, jako by to bylo kilo čokolády a slupnout to s grácií a slinou u pusy... 😀

zelenaesmolda
3. čer 2021

@1leny
1) okurka je na traveni tezka,vubec bych ji tak malemu diteti nedavala
2) ze syrove zeleniny si stejne dite skoro nic nevezme,zbytecne se tim stresujes.

cilkat
3. čer 2021

Miluje králíčka Binga. Pochopil, že králíček rád mrkev a najednou chce mrkev taky :D . ALe přišlo to až kolem třetího roku. Do té doby syrovou zeleninu nejedl. Pouze ovoce.

izz76
3. čer 2021

Je malá, zelenina pro ni nemá zajímavou chuť, rajče a ředkvička v tomhle věku většině dětem nechutnají..

ruzova_pastelka
3. čer 2021

Kašli na to, vařená (dušená) je v tomhle věku stejně lepší

1leny
autor
3. čer 2021

Všem moc děkuju🙂 Ok, nebudu vymýšlet a nechám tomu volný průběh🙂

areh
3. čer 2021

@1leny já to dělám tak, že nandám všechno na talíř s tím, že tohle je snídaně/svačina/oběd/večeře, jestli nechceš, nevadí. Sněs na co máš chuť. Někdy si dají, někdy ne. Chci, aby viděli, že to na talíř patří, ale nenutím

jednaholkaa
3. čer 2021

@1leny Zkus nejaky dobry domaci dresing..at je to trochu ochucene.

lennus
3. čer 2021

@1leny Ano, naše má tři a taky syrovou nepreferuje, ale věřím, že to dítě ví, proč, třeba to špatně tráví, kor ty menší, tak hlavní je, že aspoň pečenou, vařenou a dušenou sní, to naše malá v pohodě a časem se to může změnit, syn nemusel jako menší saláty a teď je má rád.

vikinkav
5. čer 2021

Prijde to s vekem, nestresovala bych se

llluckaaa
5. čer 2021

Nám "malý" má 12 a ze syrové zeleniny pozře jenom mrkev, jinak nic. Z ovoce zase jen jabko. Už jsem se tím dávno přestala trápit 🙂

aneta15
5. čer 2021

@1leny mému synovi je 10 let a její zeleninu a ovoce ( když ho hodně nutim, dá si kousek jablka) vůbec. Má to tak od mala. Myslela jsem, že z toho vyroste a naopak čím byl starsi, tím to bylo horší. Pokud jsem ho nutila, pozvracel se ( jednou jsem mu slíbila, že když aspoň olizne jahodu koupím mu kinder) . Zeleninu i ovoce jime doma hodně, snažím se vařit zdravé ale nedokázala jsem žádným způsobem přesvědčit ho, že je to dobré. Ani to neochutna. Řešila jsem to i s psychologem. Prostě ne. Je to dobře rostly sportujici kluk, tak snad mu to nechybí. Vitaminy mu dávám navíc v tabletách

netopejr
5. čer 2021

@1leny Nenut. Nabidni. Jez Ty, pred ni. Nebo vic lidi. Casto pak chteji ochutnat , prirozene chteji jist to, co Ty. Ale nektere dite ne, nekdo syrovou zekeninu n3j ani jako dospely, neldo žádnou. Pokud ji pestre, tak to nevadi. Ono se tp ruzne meni, ze nekdo cerstvy hrasek ano, dušeny ne, nekdo naopak. Mam cic deti a maji velmi odlisne preference jak na tu varenou, tak syrovou.... a jak tu oaflo, meni se to s casem, a to hodně. Stejne toho do ni moc nenatlacis, zbytecne trapeni. Bude ovoce, to je sladsi... A pokud ji varenou... za mě "neřeš " 😉