Domácí kašičky pro 4,5měsíční dítě, poraďte

mishell56
7. lis 2015

Dobrý den maminky,
můj malý má 4 a půl měsíce a začínáme s příkrmy, rozhodla jsem se, že bych zkusila doma vařit i kašičky, jenže nějak nevím jak a se kterou začít. Už mi spinkal celou noc, ale teď se zase budí co tři hodiny, tak že bych zkusila kašičku k večeři, ale nikam se teď o víkendu nedostanu (bydlíme na vesnici bez auta) tak jestli mi můžete prosím poradit...
Děkuji za reakce

lv
7. lis 2015

Uvařit ve vodě vločky, ovesné, ječné, žitné..po uvaření do měkka rozmixovat, přodat kousek másla a mléko (mateřské, um). Vločky můžou být namočené přes noc (nebo pár hodin), pak se i rychleji uvaří, i jsou lépe stravitelné. Vařit lze rýži, pohanku, amarant, quinou, kde co, lze přidat ovoce.
Ovšem jsou těžší na žaludek, některým dětem víc vyhovují jako ranní, či dopolední porce. Ve 4,5m je i dost brzy, mělo by se až po zavedení lepku (vločkami, 4druhy, postupně..), ted spíš příkrm, pokud je zralý.

milius
7. lis 2015

dávej pozor na přidaný cukr, první ktrou jsem koupila byla od nutrilonu a strašně sladká. teď dávám mléčnou hipp, mají různé příchutě podle věku a super

elib
7. lis 2015

já bych jen dodala, že se mimčo nemusí nutně budit jen hladem. Není nic neobvyklého, že se budí v noci, může tě hledat, potřebuje tvou blízkost, je ještě maličký. Navíc jak roste, zažívá toho během dne hodně, spoustu nových zážitků, více vnímá, vyvíjí se centrální nervový systém, takže v noci to zpracovává a i to může být důvod, že se budí. Je zažité, že na noc se miminka musí "zacpat" kaší, aby spala celou noc a když nespí, je něco v nepořádku. Možná spíš než kaše zkusila bych zeleninové polévky, které budou prospěšnější 🙂

mishell56
autor
11. lis 2015

Holky děkuju za rady 😉 Já to chci zkusit právě, on se v noci vzbüdí a sní mi 170ml mlíka takže si myslím, že hlad má, no uvidíme 🙂

adletta
16. pro 2015

@mishell56 chci se zeptat jak to tedy dopadlo, jestli jsi něco popr. Co jsi uvařila. Také bych chtěla vařit svoje kaše.

mishell56
autor
19. pro 2015

@adletta no zkoušela jsem od Iv ovesnou kašičku, ale dopoledne, celkem to šlo, ale moc jí jíst nechtěl, tak jsem koupila Sunarku a tu dlabal jak prorvanej, ale teď je mu půl roku, má víc možností, chci se rozhodně dopracovat k vaření, zatím jsem u přesnídávek a příkrmů, ale pořád hledám co mu bude chutnat totiž, je nějakej vybíravej co se týče domácího jídla :D takže zítra bude mít kuřecí vývar se zeleninou a masem, domácí tak jsem na něj zvědavá.

amazonka.k
19. pro 2015

@mishell56 Já už vařím kaše k snídani od 6 měsíců, nyní už 3 roky a tak jsem si na to zvykla, že je snídám i já. Obecně se doporučuje dávat kaše k snídani a k večeři spíše masozeleninový příkrm od oběda, protože je lépe stravitelný. Co se příkrmů týče, naučila jsem se tu nejvíce od @katyxq, mrkněte k ní 🙂

mishell56
autor
20. pro 2015

@amazonka.k jjj dobře, děkuju, mrknu 🙂

lindaaax
20. pro 2015

Pokud vaříte kaše domácí a potřebujete přisladit, doporučuji koupit mléčný cukr babio (mají v lékárnách nebo se tam dá objednat), je vhodný pro úplně malé mimi, takže do 1. příkrmů. Mléčný cukr je v mateřském mléce, tento je i s probiotiky. Stojí tedy kolem 65-70 kč, ale do těch domácích kaší pro úplně nejmenší mimča je super 😉

moniquemam
18. led 2021

Me se libi jak jste kazda chytra z toho co za ty prvni mesice zivota vasich deti mate prilepene tefonony na oblicejich misto aby jste se plnohodnotne venovali svym detem. Tak chytre rady tipu, kasicky neee zeleninka je samej alergen a um je spatne, kojeni je vlastne taky spatne, zacali radeji poslouchat potreby sveho ditete... S kazdym narozenym ditetem je to tady matka roku, biochemičky, pediatričky, pedagošky, a delat aby bylo vsechno tabulkove a kdyz neni tak je to spatne a pak je to zse dobre...přitom vám rodiče strčili klobásu v pul roce a nikdo nic neresil