Jakou jídelní židličku vybrat?

veri0007
15. črc 2015

Ahoj holky,
ráda bych slyšela vaše názory na jídelní židličky, kterou vybrat, na co při výběru dávat pozor a které se obloukem vyhnout?? Mé dítko ještě nesedí a v brzké době se asi ani nechystá, potřebuji tudíž určitě polohovací. Poradíte??

makymj
17. črc 2015

@smallinka někomu se líbí, někomu připadá jako krám. 100 lidi, 100 názoru. Diskuze je snad o tom, co komu vyhovuje, jaké s tím mají zkušenosti a poradit ostatním. Znám lidi, co jsou s touhle spokojeni a nemenili by, taky mám kolem sebe lidi, co mají ikeackou, a nedají na ni dopustit. Každý si udělá priority jiné a podle toho vybere. Nám jednoduše vyhovuje tahle a krám to dle naseho názoru není. 🙂

smallinka
17. črc 2015

@makymj Jasně jak říkáte každý má jiné priority....Holkåm se v ikea židli moc líbí 🙂 jinak pro mě jednodušší když židle stojí stále na jednom místě a pořád se s ni nešachuje. ...proto jsem se ptala že se Vám to chce denně skládat. Jinak co se tyka popruhů ty dole úplně stačí, ve sporťáku taky zapínám jen dole....z těch horních se mi už stejně vyvlečou. ...navíc je tam ten stolek. Já jen že se tu spousta pustila do ikea židličky a nám přitom naprosto vyhovuje...

makymj
17. črc 2015

@smallinka My musíme řešit misto v bytě, jinak bychom se tam ani nepohli. A pokud sectu cenu lehátka, houpačky a pak jídelní zidlicky, jsme skoro na stejně ceně, jen bych nevěděla, kam ty věci všechny dat. Kamarádka má taky ikeackou a je spokojena, takže pokud někomu vyhovuje, vůbec mu to neberu. Já měla taky nejradši klasickou dřevěnou se stoleckem pak, bohužel, malý by musel mít asi na chodbě :/

smallinka
17. črc 2015

Jasně no tak my to vyřešily tak že žádné lehátko ani houpačku pro holky nemáme 🙂 chápu dneska asi už rarita 🙂 no to je jedno ty věci nejsou až tak důležité....přeji tedy ať vše dobře dopadne a můžete se těšit z krásného a zdravého miminka 🙂

gepe
17. črc 2015

Za nas TripTrap od Stokke. Nejdriv newborn set, pak baby set, nasledne uz samotna zidle az do doby, kdy si poridi mlada treba sama novou. 🙂 vyhodou pro nas je, ze mame k ni i od Stokke Playtray, tj. nemusela byt i pri svacine u jidelniho stolu. U newborn setu jsou ksiry, k baby setu doporucuji dokoupit, daji se pouzivat i jiz baby setu.
Pripadne jakoukoliv rostouci zidlicku, jak zminovala treba i @chris_n.

gepe
17. črc 2015

@makymj ja bych do te vasi nesla jen z jednoho duvodu a to se mi pritom libi 🙂 ten duvod je, ze je pouze do tri let veku a nosnost 15kg. To mi prijde dost limitujici a malo v pomeru k cene a kratkodobosti vyuziti.
Nemluve o nasledne ne/prodejnosti, ale vase rozhodnuti 😉 rozhodne za tim nehledej zavist, nas Triptrap vysel draz v souhrnnu nez vase zidle, takze o tom to neni 🙂) my jsme s manzelem holt praktici, takze to neber ve zlem.

makymj
17. črc 2015

@gepe já nevybirala nikdy nic podle ceny, jsou i dražší. Zidlicku mi poradily maminky, které ji mají. Využívaly ji do 3 let a teď ji vytahují pro druhé dítko. 3 roky bylo pro nás zcela dostačující, déle tam dítě stejně neudržíme a bude sedět s námi u stolu. A prodávat taky nehodláme, plánujeme 3 děti, takze kdyby to vyšlo, tak stejně po 7 letech by žádnou hodnotu ani neměla. To bychom ji raději podarovali rodině 🙂

ducik
17. črc 2015

@veri0007 ja bych také pockala na sezení a koupila dřevěnou. Jako je Jitro apod. My mame zopa grow up a jsme spokojení. Mám averzi k těm plastovym polohovacim "kramum" za tisíce. To raděj investovat do rostoucí z kvalitního materiálu.

ducik
17. črc 2015

Ještě doplním, ze v sedacce jsme krmili tak, ze jsem přes ní přehodila tenkou bambusovou osusku (velká plena ), pak se nemusela prat sedačka 😉

gepe
17. črc 2015

@makymj nerikam, ze jste brali podle ceny, chtela jsem se tim vyhnout prip. zmince ci poznamce o tom, ze to pisu ze zistnych duvodu 😉 pokud planujete dalsi, tak to je samozrejme o necem jinem, taky jsme porizovali veci jako investici pro prip. dalsi deti 🙂 avsak i presto nejsem moc zastancem techto zidli, radsi drevo a rovnou rostouci. Ciste muj osobni pohled. Tak hodne stesti u porodu a at jste v poradku 😉
@ducik taky jsme v newborn setu pouzivali pres malou plinu a tim nemuseli kupovat nahradni potah, ci sundavat a prat 😅

ikarkulka
17. črc 2015

První syn měl původně Inglesina M´Home Club. Kupovala jsem ji bez jakékoli předchozí zkušenosti, bez požadavků, prostě se mi líbila. Po stránce kvality jsme s ní byli spokojeni.
Co nám nevyhovovalo, a na co jsme přišli až s používáním - nedala se polohovat, takže se nám např. nevešla po stůl. Horní hrana sedátka byla ve stejné výšce jako deska stolu. Kromě toho, že tedy nešla pod stůl zasunout a překážela v prostoru, tak jsme syna nemohli ani tolik přisunout ke stolu. Je k ní sice pultík, ale my jsme chtěli, aby jedl s námi u stolu.
Nohy měla rozkročené jako má ta židle z Ikea. Zabírá to prostě dost místa a člověk o to neustále zakopává.
Jinak ale špatná vůbec nebyla.

Později jsme pro obě děti koupili Stokke Tripp Trapp s Newborn setem a Baby setem. Nemůžu si ji vynachválit. Je dřevěná, nemám ráda ty plastové polstrované. Je rostoucí, vydrží až do dospělosti, má velkou nosnost. Je různě nastavitelná - výška i hloubka sedátka i podpěry nohou. A je použitelná od narození. Mají několik barevných provedení na výběr plus polštářky apod.

Na ven máme Jitro, česká obdoba Tripp Trapp. Nemají v nabídce tak široké příslušenství, ale kvalita je srovnatelná.

terezapetrova
17. črc 2015

@makymj samozřejmě je to věc názoru to asi ví každy 😉 + pro mne 6 let zkušenosti

terezapetrova
17. črc 2015

@ducik to podle mě člověk pochopí az se zkušenostmi, me taky přijde, ze kupovat dopredu takovéhle veci natož a jeste, ktere budou potřeba treba ne dřív než 6 měsíců po porodu a jeste ani nevim jestli bude potřeba napřed polohovací no , my jsme tedy syna k normalni jídelní židli ve třech letech dat nechteli kdyz v dnešní době jsou jiné možnosti, neni zrovna dobre kdyz se tak staré deti ( samozřejmě přiměřeně zdravé) nemohou pri jídle, hraní atd pri sezení opřít nohama o zem a jeste jsou ty židle Jitro fakt pěkné a ne pěst na oko v kuchyni a zaberou málo mista

terezapetrova
17. črc 2015

@ikarkulka mě dnes mrzí, ze jsme Jitro nekoupíi hned, kazdopadne ted jsme koupili i druhou stejnou pro druhého syna ( židle zatim v tenké krabici ve sklepe) a mame vyřešeno na vzdy 🙂

olusenka
17. črc 2015

máme 2x Jitro, pro každé dítě jednu. Jsem spokojená moc. Máme dvě verze (starší i novou, se zádržnými prvky pro dítě do 2 let i tu bez nich). Jedí v ní od té doby, co sedí samy. Předtím jsem krmila v polohovacím lehátku. Počítám, že v Jitro židlích budou sedět ještě hodně let (syn teď 3,5 roku a dcera skoro 2 roky).

Na chalupu máme plastovou Ikeáckou s pultíkem, na doma bych ji nechtěla, na dovolenou případně sedák Hybak Babysmart, ten na doma rovněž ne. Nechtěla bych totiž pro dítě na denodenní sezení u stolu něco, kde si nemá o co opřít nohy, bimbá s nima ve vzduchu, ničí si páteř a škrtí zadní stranu stehen.

terezapetrova
18. črc 2015

@gepe kdyz se tady komentovala cena tak mi nedalo se kouknout kolik to je no mazec zvlášť kdyz je to takhle věkové omezeny, ale samo každého věc

veri0007
autor
18. črc 2015

@smallinka ok, respektuji tvůj názor, ale já mám prostě jiný😉

veri0007
autor
18. črc 2015

Holky, víte co mě nejvíce vytáčí na podobných diskuzích? Člověk dá jasný dotaz - jakou židličku vybrat, na co si dát při výběru pozor a které se vyhnout obloukem. A ono ne... Vždy prvních pár odpovědí k věci a pak následují většinou ,,skrytě,, názory, tyjsi blbka protože sis vybrala to a to... Ale já samosřejmě respektuji tvůj názor i když jsi podle mě blbka.... Nechápu, proč se to vždy musí zvrhnout ve slepičárnu opakujících se nicku.. Samosřejmě tím nech nikoho urazit (viz. výše)😀

Jinak bych ráda poděkovala všem maminkách, které neodbočil o d tématu. O židličkách už mám vytvořený nějaký názor a to právě díky vám😉 Děkuji

Tímto se již k danému tématu vyjadřovat nebudu (čekám totiž rejpalisty) 😀

formelina
18. črc 2015

Já pouze přidám svou zkušenost 🙂 dokud mi malá neseděla krmila jsem jí v takovém tom křesílku. Obložila jsem plenou a nebyl problém. Když začala sedět koupili jsme dřevěnou, která jde rozložit na stoleček a židli.Po pravdě malá mi v ní stále sedí,ale už bych nekoupila. Koupila bych si obyčejnou z ikee. Teď chce stejně malá sedět na velké židli,ale když jí dávám jí stále do její stejně, když si kreslí..
A koupila bych teď nejraději tu plastovou dětskou bez zábran z ikee takovou dětskou barovku,ale už se mi nechcou vyhazovat peníze.Mimo to dcera bude mít 2 ročky... 😉

atinkaa
18. črc 2015

@veri0007 jednoznacne nasu ak su na to moznosti, od narodenia do dnesneho dna a to mame doma 5 a 3rocnika a mame doma dve take - fresco Bloom loft, top vyrobok, vydrzi, plni vsetky funkcie, udrzovatelna, krasna i dizajnovo, super pomocnik 😉 🙂

evab.
18. črc 2015

Já si koupila Chicco polly a jelikož mi přišlo zbytečné za ní dávat tolik peněz, mam bazarovou a stále slouží. Za mě super, pohodlná. A taky jsem ji kupovala vcelku pozdě, až když měl syn 9m. Do té doby jsem ho krmila na klíně, žádná lehátka nesnesl. Ikeáckou máme na cestování. Nad Jitro jsem taky přemýšlela, ale zatim nám nějak nesedí, tak má starší syn podsedák a časem uvidim. A k té Ikea židli, nevim teda jak je to s těma popruhama, ale co vim, tak kdysi ji v dTestu hodnotili velmi dobře ohledně stability. Ty pásy nemá pravda nic moc, syn si mi v ní stoupnul, tak jsem na popruhu udělala uzel, jelikož ty spony jsou na nic a od té doby paráda. A názor, že co nemá 5bodové pásy neni bezpečné mě rozesmál. Můj kočár je má a jsou mi k ničemu. Syn si rameni pásy furt sundavá, tak je stejně nepoužívám, ale on je schopný se vyvlíknout i z autosedačky ☹

ikarkulka
18. črc 2015

Zapomněla jsem dopsat příspěvek kompletně - zapomněla jsem se rozepsat k té Ikea židličce.
Koupili jsme ji ke tchánovcům, kluci v nich sedávali často, nejen při jídle, i si v nich kreslili apod. Myslím, že pokud někdo nemá takové finanční možnosti, nebo i má, ale přijde mu zbytečné dávat několik tisíc za židličku, tak ta Ikea není špatná. Myslím samozřejmě tu klasickou bílou plastovou, protože Ikea těch jídelních židliček má v nabídce víc.
Jak jsem psala výše, trochu zabírá víc místa díky těm rozkročeným nohám. Ale jinak je stabilní.
Co se týká popruhů, my jsme je v židličce snad ani neměli, nějak se nám tam zdály zbytečné. Předpokládám, že když dáte dítě do vysoké židle, že ho tam nenecháte a nejdete si dát sprchu, pověsit ven prádlo nebo nejdete se psem apod. Že stejně u dítěte sedíte nebo na něj dáváte pozor. A většina dětí prostě v židličce sedí a jí (kreslí...), když už chce ven, tak to dá nějak najevo a to už každá maminka pozná.
Chci říct, že když na to přijde, může se dítě převrátit s jakoukoli židličkou, vykroutit ze všech popruhů.

alcar
18. črc 2015

My koupili Cam Campione. Prvnich par mesicu, kdy mala jeste nesedela a ja krmila, byla super. Pak jsme si poridili na zahradu a k babicce tu zminovanou ikeackou a nedam na ni dopustit! Zatimco v te Cam jsou ruzna zakouti, kde zapadne jidlo raz dva, cisti se blbe a mala mi furt kope do operky nohou, tak ikeacka pohoda... Po jidle jenom setru, nemusim nic rozebirat a prijde mi, ze zabira mene prostoru jak ta Cam. Stolecek je praktictejsi, bez zadnych zahybu a otvoru na hrnicek, coz ocenim zase pri likvidaci te pojidelni spouste. 😀 Ale samozrejme je nevhodna u nesedicich deti...

alcar
18. črc 2015

A popruhy neresim, nemam je tam, ale nikdy v ni nenechavam dceru o samote.

terezapetrova
18. črc 2015

@ikarkulka napsala jsi to super výstižně 🙂

ikarkulka
18. črc 2015

@alcar Ano, přesně, to je taky důležité při výběru - aby se dala židlička dobře/snadno udržovat.
@veri0007 Když bych to teda shrnula, tak bych při výběru koukala na praktičnost - viz výše, co se týká té údržby, samozřejmě na bezpečnost - je dobré přečíst si recenze - aby se židlička třeba sama od sebe neskládala, neměla nějakou moc složitou konstrukci, kde by koukaly šroubky, dítě by si mohlo všude možně přiskřípnout prst (při běžném používání) apod.
Pak taky na nosnost třeba, podle toho, jak dlouho máš v plánu ji používat.
V tvém případě, když říkáš, že nemáš moc velké finanční možnosti, a když je dcerce už přes 9 měsíců, tak bych asi nevyžadovala nutně polohovací, spíš bych si ještě pár týdnů počkala, až začne sedět a koupila rovnou bez polohování. Záleží samozřejmě na tobě, ale předpokládám, že polohovací jsou dražší.
Určitě není špatný zaměřit se na skladnost, jak moc jde přišoupnout ke stolu, pod stůl, nebo někam schovat, postavit za skříň apod. Pro toho, kdo řeší místo, tak nezbytnost.
Ze zkušenosti bych se i zaměřila na to, jak velký je otvor na nohy, pokud je na židli taková ta přepážka před dítětem. Větší dítě má nohy silnější a někdy je to o zlomeninu, minimálně o odření, ho z té židličky vypáčit.
A možná není ani špatné koukat na to, jestli větší dítě může samo na židličku vylézt a z ní slézt.

Ve tvém cenovém rozpětí bych osobně volila českou Jitro, nebo nedávno jsem narazila na rostoucí židli Wood Partner a zdá se mi taky kvalitní.

veri0007
autor
18. črc 2015

@ikarkulka přesně ohle jsem zde očekávala!! Moc děkuji, nějak mě nenapadlo to čištění... To je taky důležité, díky😉

bledulka84
18. črc 2015

Malá má 9 měsíců a kupovala jsem novou židličku asi 2 týdny zpátky, doma jsme měly starou židličku se stolečkem, co se dá dát na sebe a je z toho vysoká židlička, ale neměla pásy a malá si v ní třeba stoupla nebo lezla po stolečku, pak jsme měli půjčenou židličku, co zároveň může být i houpačka a ta měla tříbodový pás, ale stejně si v tom malá byla schopná stoupnout, takže nakonec jsem se rozhodla pořídit novou. U mě rozhodovalo toto - aby měla pětibodový pás
- aby se dala použít jako vysoká židlička i jako židlička se stolečkem
- aby vydržela co nejdéle a byla multifunkčí (až bude malá větší, aby si u stolečku mohla třeba kreslit)
Naopak protože už malá sedí, nerozhodovalo to, jestli je vhodná i pro nesedící miminka, ale jen aby měla polohovatelná záda.
Nakonec jsem vybrala Babypoint Gracia a naprostá spokojenost. Malá v tom hezky sedí a nikam "neutíká".
http://www.zbozi.cz/hledani/?q=babypoint gracia

bledulka84
18. črc 2015

A čistí se taky super, na to jsem zapomněla

linda.r
18. črc 2015

My máme od 6 měsíců Chicco Polly a je super, akorát se trochu trhá potah, ale to je asi normální. My bychom mít židličku bez pětibodových pásů nemohli, protože z nich malá hned vylézá. Ale kamarádka má klidnější dítko, tak jim stačí ta obyč dřevěná.