Kdy je nejlepší začít dávat příkrm nejen na oběd?

valentice2
17. říj 2014

Maminky chtěla bych se vás zeptat, kdy je asi nejlepší začít dávat příkrm nejen na oběd? Malému je 5 měsíců, cca týden a půl jsme na příkrmech pouze v době oběda jinak je na UM. Sní půl skleničky první mrkve nebo brokolice a pak se dokrmí UM. chtěla bych mu začít třeba dávat i svačinky nebo tak, ale nevím kdy je ten správný čas. Děkuji

lv
17. říj 2014

Za 3tydny maso, dostat v se zhruba na 120-200g porce na obed, pak můžeš zkusit další příkrm.

valentice2
autor
17. říj 2014

takže až bude papat i masíčko, tak mám zavést další příkrm během dne chápu to dobře?

chris_n
17. říj 2014

ono těžko říct, my tři týdny dokrmujeme a už to vypadalo, že bude na plné obědové dávce... no a ted zase sní jen trošičku k obědu. Ale občas jí vyzkouším dát trochu banánu nebo jablka ke sváče. Ale vždy dokojím.

rozzaarka
17. říj 2014

@valentice2 to neni o mase... az budes mit skoro nahrazenou jednu krmnou davku, tak zacni s dalsim jidlem. To trva cca mesic. nicmene je to individualni, zalezi na miminku a taky na mamince 🙂 Je rozdil u kojenych a nekojenych deti atd. deti na UM ji vetsinou pevnou stravu driv, nez kojene. Treba muj maly ted nekolikrat v 9 vecer hlad vecer, prsa vypity, tak jsem mu sla varit presnidavku. Tak jsme vcera v podvecer dali jeste kousek jidla a pak byl klid. Sleduj ho, pozoruj, to ti napovi vic, nez tisic prirucek, ve kterych kazdy autor pise neco jinyho 🙂 ja si precetla papir od doktorky, clanek tady a par dalsich a udelala jsem si z toho mne vyhovujici kompromis 🙂 tady je to docela hezky http://www.kojeni.net/zavadeni-prikrmu.html , ale nic neni dogma 🙂

ija1
17. říj 2014

nam rikala sestra v poradne rozestp 14 dni mezi zeleninou a ovocem....
maso postupne po zelenine ale neni vubec nutne pred ovocem...

molea
18. říj 2014

malá má necelých 5 měsíců a už máme příkrm normálně místo oběda.Už jí pak UM nedávám.Je to hrozný jedlík 🙂 jen nevím kdy můžu dát třeba jablíčko s babánkem nebo tak..To bych prosila o radu.Děkuji 🙂

valentice2
autor
19. říj 2014

v úterý to bude 14dní co jsme na příkrmech. ještě stále máme jednu skleničku na dva dny, ale od zítra chci zkusit malému dát celou skleničku a uvidíme... s ovocem bych asi začla až tak nejdřív za týden jako svačinku, podle toho jestli ho ted zasytí ta sklenička. Tak snad to klapne 🙂