Mohu zamrazit uvařený příkrm?

14. únor 2022

Dámy, omlouvám se za asi hloupý dotaz, ale začínám s příkrmy. Malé jsem dnes uvařila kuřecí prso s batáty. Moc ji to zatím nechutnalo (zřejmě kvůli masa) a nerada bych to vyhodila. Mohu tento příkrm zamrazit, když ho mám smíchaný dohromady (batáty + kuřecí maso)? Nebo de může zamrazit jen zvlášť batát a zvlášť maso? Děkuji.

jittuli
14. únor 2022

Taky jsem to tak dělala, jestli je to správně nevím 😀ale asi jo, ten “zákaz” opakovaného mrazení je myšleno znovu zmrazit syrové maso. Jinak doporučuju uvařit větší množství a dát zmrazit v kostkách na led, pak použiju jen kostku na jeden oběd.

jittuli
14. únor 2022

@jittuli myslím maso - maso si zmrazit v kostkách na led a pak přidávat k čerstvě uvařenému pyré zeleniny.

autor
14. únor 2022

@jittuli děkuji, to chápu. Já ale řeším, zda mohu zamrazit celý "oběd" ?

emillyhk
14. únor 2022

Já to tak dělám - uvařím třeba 4 porce, jednu dám k obědu, zbytek rozdělím na porce, zamrazím a vždycky rozmrazím tu jednu porci. Nemrazím jídlo, které už jedl, jen to co bylo v hrnci. Na příkrmy se mi osvědčily formičky od Nuk: https://www.kupplenky.cz/potreby-pro-krmeni-3/n...
Mrazím zeleninu s masem, přílohu dávám vždycky čerstvou (kuskus, těstoviny, brambory, atd.)

merope
14. únor 2022

Nevím, zda jdou mrazit batáty, tam bych viděla jediný možný problém. Nejdou mrazit brambory. Ale hygienicky tomu nic není, jenom to nemusí být tak dobré chuťově (bramborám mražení opravdu nedělá dobře nicméně třeba bramborové knedlíky už jsou v pohodě). A jinak stejně jako sklenička - 48 hodin ti to vydrží i v lednici.

mysh_me
14. únor 2022

@emillyhk to je zajimave, ja zase mrazim zeleninu a prilohou a maso davam zvlast 🙂 aspon je videt, ze to jde ruznymi zpusoby.
@merope brambory nejdou zmrazit samotne, nebo rozmixovane tycakem. Pokud je mam rozmackane, smicham s mrkvi nebo batatem tak zmrazeni nevadi 👍

emillyhk
14. únor 2022

@mysh_me Ze začátku jsem taky mrazila zvlášť zeleninu a maso (přílohy dělám čerstvé, odebírám z toho, co zrovna vařím), teď už sní větší porce, tak vařím celé jídlo 😉

intonace
14. únor 2022

@jittuli Dělala jsem přesně tak. Nejdřív každou surovinu zvlášť pak i hotová jídla. Pokud chutnalo mohla jsem vyndat časem víc kostiček a udělat úplně jiný chod a nebo to co je už smíchané. Jen jsem to nenechávala v mrazáku moc dlouho,ale to je mnou nemám to ráda 😊

autor
15. únor 2022

Děkuji všem 🙂

rozaneli1309
15. únor 2022

Já mrazim dohromady i zvlášť. Batat mrazit můžeš, brambory už ne. Brambor obsahuje skrob a ten se mrazením mení na cukry a vyživova hodnota je pak jiná. Formičku na mrazení jsem si koupila v pepcu. Stojí tam 120 kč a sáčky mám z ikey 😉

zelenaesmolda
15. únor 2022

Bataty bych nemrazila,nejsou pak dobre