Pěstování zeleniny do prvních příkrmů na balkoně

zrzinda
31. kvě 2021

Ahoj! Není tu někdo z vás, kdo si pěstuje zeleninu doma na balkone?
Máme velikou terasu, tak bych chtěla něco pěstovat v truhlíku.
Ideálně nějaký druh zeleniny, který bych pak mohla míchat dceři do prvních prikrmu.
Nechci kupovat sajrajty ze supermarketu.
Přemýšlím, jaký druh zasadit, ale moc netusim. Díky za tip! 🙏

michaela666
31. kvě 2021

@zrzinda Taky jsem o tom přemýšlela, ale jsem zahradník na baterky. I kaktus mi zdechne...Budu to řešit zeleninou a masem od okolních farmářů.
Vím že mrkev a špenát jde v truhlíku, potom taky ředkvičky, rajčata a papriky, ale ty už spíš pro tebe.

barca877
31. kvě 2021

Ja pestuji. Dari se rajcatum, salatove okurce, paprikam a super je mrkev a kedlubny. Mam ve velikanskych truhlicich z Hormbachu. Musi byt dost hluboke. A pokud mas misto, dala bych do obriho kvetinace cuketu nebo dyni hokajdo. Pekne pry rostou brambory v pytlich. A nekdo pestuje i hrasek. Ten by byl na prikrmy taky fajn. Ale na to nemam bohuzel misto.

jako_mala_holka
31. kvě 2021

Tyjo, to fakt obdivuju, mně chcípne i kaktus... A taky nemáme balkon, tak mám aspoň výmluvu 😄 jste moc šikovné, holky

zrzinda
autor
31. kvě 2021

@barca877 Wow! No to je nádhera ❤️❤️❤️

zrzinda
autor
31. kvě 2021

@michaela666 Hihi, já taky 😄 Ale chci se kvůli male hecnout 😄

michaela666
31. kvě 2021

@zrzinda Než bych něco vypěstovala, tak by malá lezla do truhlíků akorát ochutnávat hlínu. 😃 Držím palce ať se ti úroda vydaří.

klokanka31
31. kvě 2021

@zrzinda Já jsem kdysi v truhlíku na balkoně vypěstovala hlávkový salát, rajčata, papriky, petrželku, pažitku, chilli, a ve velikým hlubokým se mi povedla i mrkev, pórek, a celer.

verdos
1. čer 2021

Hledat pod "jedlý balkon". Tady tipy od mé kamarádky, která v době bydlení v paneláku takový jedlý balkon (vy)tvořila. Teď už má svou vysněnou zahradu, ale tipy a informace online zůstávají.
http://www.vysnenazahrada.cz/2015/10/pribeh-jed...