Plnotučné mléko a zhoršení v jídle. Mohlo to plnotučné mléko rozhodit?

mapla
25. led 2024

Dobrý den,
dceři (čerstvě rok) jsme začali dávat plnotučné mléko.
A to z důvodu, že ode mě odmítá sát - mateřské mléko si bere už nějakou dobu jen z lahvičky. Problém je, že já mám mléka méně a méně.
Večer namícháme většinou plnotučné mléko 1:1 s mateřským mlékem, někdy víc, někdy miň. Ráno taky jak kdy, záleží, kolik odstříkám.
Jenže dcera začala o dost hůře jíst. Dříve snědla:
Cca 6:15-7 - MM (90-120ml)+ chleba s máslem a marmeládou (bez cukru)
Cca 9:30 svačina - ovoce nebo zelenina s křupkami nebo sušenkami.
Cca 11:45 oběd - cca 200g masozeleninového příkrmu
Cca 14:45 svačina - cca 200g jogurt s ovocem
Cca 17:30 dojedeni zbytku z oběda a svačiny nebo ovoce/zelenina s např suchým chlebem
Cca 19:45 MM (150-220ml)
Nyní bojujeme už jen s chlebem ráno po MM, dnes ho například chtěla až cca v 8. A to měla pouze MM neředěné
nějakých 100ml okolo půl sedmé. Pak jsem ji zkoušela dát svačinu lehce po desáté a vzala si jen pár křupek a dvě malinké sušenky. Víc zase nechtěla. Oběd jsem zkusila cca 3/4 na 12 a vzala si max 4 lžičky a konec. Druhý pokus v jednu, opět nezájem…
Máte někdo zkušenost, že by mohlo plnotučné mléko takhle rozhodit jídlo?
Jinak malá vypadá spokojeně, hraje si, směje se…

1pomnenka
25. led 2024

Každé mléko zasytí, asi nemá pocit hladu. Záleží, jaký jedlík byla předtím.

mapla
autor
25. led 2024

@1pomnenka to je jasné, ale předtím právě jedla daleko více… viz v mém dotazu. Se zavedením plnotučného mléka (se stejným počtem ml jako předtím u MM) jí daleko méně…

lentilkah
25. led 2024

MM je lehce stravitelne narozdil od kravskeho. Je mozne, ze se tim zaplacne a nema hlad.
Nebo lezou zuby, to deti vzdycky mene jedly.

kristyn86
25. led 2024

Asi bych nedavala kravske mleko. Bud bych davala MM nebo umele mleko. Jak umele,tak to kravske urcite zasyti vice nez materske. To je jedinecne prave svou lekhou stravitelnosti. Proto se koji deti treba casteji nez se dava UM nebo se casteji budi. Taky ji po tom kravskem muze byt tezko. Ja detem ciste kravske mleko zacala davat pozdeji. Kor takove velke davky. Ale muze to byt i zubama nebo jen obdobi...

ajja87
25. led 2024

Určitě je to tim mlíkem,znam případ,kdy dítě přešlo po mm a um na kravské a kromě mléka do neho během dne prostě téměř nic nedostanou, kdyz se pořádně naji jednou za tyden tak hodně,jinak je výhradně ve dvou letech jen na kravském mliku

krisstina93
25. led 2024

Jo dcera taky co zacla pít klasické mleko strašně špatně ji, si dá radši flašku plnotucneho, místo oběda. Má už dva roky, tak sem zvědavá kdy se to zlepší.