Příkrmy a mléko v 6. měsíci. Dáváte ho ještě po příkrmu?

katerina97
6. srp 2019

Dobrý den,

Malé bude 6 měsíců a příkrmy papá od 3 měsíců, ale ráda bych se zeptala zda v 6 měsíci dáváte po příkrmu ještě mléko?

U nás to vypadá, takto: Ráno kasička, na oběd mléko, ke svačině mléko a zeleninu/ovoce, po koupání mléko, poté kaši a před spaním mléko.

Ráda bych to upravila takto: Ráno kasička, na oběd mléko, ke svačině zelenina/maso, ovoce, po koupání mléko, a před spaním kaše.

Co myslíte vy?

xenie131
6. srp 2019

u nas to bylo a defakto i v roce je takto: rano mleko, dopoledne presnidavka/ovoce/jogurt, obed uz pomalu to co mi az na vyjimky, svacina rohlik/chleba se syrem, presnidavka/ jogurt, k veceru krupice a po koupani pred spanim mleko. v prubehu dne pravidelny prisun piti, kukiricny/pohankovy/ryzovy krupky. ovoce a zelenina pripadne

michaelllas
6. srp 2019

na kašičce není nic špatného🙂 ale 2 x denně bych nedávala. Pokud se tedy bavíme o obilné kaši🙂 Na večeři už bych dala raději hustou zeleninovou polévku, třeba. Mrkni tady mám nějaké inspirace, vzorové jídelníčky, recepty...
https://www.modrykonik.cz/blog/michaelllas/article/zaciname-s-prikrmy-8xror1/
https://www.modrykonik.cz/blog/michaelllas/albu...
https://www.modrykonik.cz/blog/michaelllas/albu...
https://www.modrykonik.cz/blog/michaelllas/albu...

hanih
6. srp 2019

Jak píše @michaelllas - kaši bych nechala na ráno, klidně bych do ní přidala i nějaké ovocné pyré nebo přesnídávku, pokud nemá problémy s bříškem, a na večer zeleninovou polévku, nebo klidně zeleninu s nějakou přílohou (něco lehčího na noc). Jinak mléko bych nechala podle potřeb dítěte. Pokud už po jídle to mléko nepotřebuje, nedávala bych, pokud ho chce, nechala bych mu ho. Můžete na zkoušku mléko po jídle vynechat a uvidíte, jak se na to bude tvářit. Pokud by ho ale vyžadovala, dávala bych jí ho. Je ještě maličká a na mléko má rozhodně nárok. Moje starší dcera byla tedy kojená, ale mléko po jídle dostávala ještě kolem roku a půl, pokud ho chtěla. U mladší to bude vypadat podobně.

katerina97
autor
6. srp 2019

@michaelllas Dáváme rýžovou kaši od Hami, všimla jsem si totiž že ji někteří dávají ráno i večer. Děkuji za inspirace , podívám se ráda a určitě něco vyzkouším. 🙂 Jde o to, že maličká mi někdy nechce po 3 hodinách mléko, ale cokoliv jiného ano, jako kdyby byla přejezená mléka..:-/

katerina97
autor
6. srp 2019

@hanih Myslíte že příloha v 6 měsíci už by mohla být? Já dávám zatím jen zeleninu, někdy mixuji i maso a nebo dávám ovoce.

michaelllas
6. srp 2019

@katerina97 můžete zkusit rýži, brambor, postupně těstoviny atd..tak to jsem ráda🙂 to je dobře, že má chuť k jídlu 🙂

hanih
6. srp 2019

@katerina97 Tak určitě muže mít brambory nebo rýži. Možná byste už mohla začít zavádět lepek, třeba zkusit trošku kuskusu nebo rozvařených obilných vloček do zeleniny. Zkuste kouknout na kojeni.net, jsou tam i rady s příkrmy, kdy jak co zavádět. Já s dcerami začínala až na šesti měsících, takže od vás o čtvrt roku později, ale po třech měsících příkrmů jsme ten lepek už asi zkoušeli. A taky žloutek už byste mohli zkusit. Spíš asi ještě dřív, než ten lepek... Já zaváděla žloutek ještě před masem.

veruuu_kubesovic
6. srp 2019

proboha proč dáváš příkrmy od 3měíce? kam spěcháš??? a proč nechceš dávat UM??? já teda začínala s příkrmy až když bylo malému 8měsíců ale první jsem sotva zkoušela nahradit oběd, asi za 3 týdny i svačinku, za další 3 týdny další svačinku, jinak měl pořád hlavní jídlo UM a kaše se má dávat ráno, je lépe stravitelná, než jí prckovi cpát večer...

zelenaesmolda
6. srp 2019

Prikrmy ve 3m je strasne brzo,travici ustroji jeste neni na tohle v tom veku pripravene.
A proc nahrazovat UM?Mala ma 15m,prikrmy asi od 7.mesice,UM ma porad,nekdy 2x nekdy 3x denne.Rano na snidani,nekdy na svacinu (hlavne jak jsou vedra) a na veceri to stridam s kasi.

ange_de_la_morte
6. srp 2019

@veruuu_kubesovic @zelenaesmolda : holky já to chápu tak, že autorka se ptá jestli má ještě po jídle dokrmit mlékem, ne že chce vyhodit mlíko z jídelníčku úplně

zelenaesmolda
6. srp 2019

@ange_de_la_morte
me to teda prijde cele spatne,jako svacit maso nebo zeleninu?mliko na obed a 2x denne kasi?

ange_de_la_morte
6. srp 2019

@zelenaesmolda : zrovna se svačinou v podobě - maso se zeleninouproblém nemám - děti mají režim jinak , zbytek není tak jak bych to řešila já , ale já se k tomu nerada vyjadřuju, nechť si to každý dělá dle svého nejlepšího vědomí a svědomí - moje půl roční dcera má jednou denně příkrm tvořen zeleninou ( kterou mimochodem ochutnala až velmi nedávno) , jinak je kojená

zelenaesmolda
6. srp 2019

@ange_de_la_morte
tak u nas je snidane mliko.svacina vetsinou jogurt nebo ovoce.nekdy kdyz vstane pozde tak svacinu vynecham a ma rovnou obed.odpo svacina je bud jogurt nebo ovoce,zalezi co mela dopo na svacu.vecere bud kase nebo mliko.

ange_de_la_morte
6. srp 2019

@zelenaesmolda : no vidíš, mi zas nepřijde kaše ideální na večer 🙂

zelenaesmolda
6. srp 2019

@ange_de_la_morte
tak mala je zravec,ta za chvili slupne i me,nema s tim zadny problem i kdyz hodne mamin pise,ze deti z toho bolelo brisko tak ja tohle u male neznam.netrpela ani na koliky,ani na prdiky a sni na co prijde :D

ange_de_la_morte
6. srp 2019

@zelenaesmolda : každé dítko je jiné 🙂

zelenaesmolda
6. srp 2019

@ange_de_la_morte
je.samozrejme kdyby ji to vadilo tak ji to nedavam.

ange_de_la_morte
6. srp 2019

@zelenaesmolda : jasně, ale stejně tak někdo zvolí maso-zeleninový příkrm na svačinu 🙂 ... no to je jedno, člověk by se prostě měl řídit vlastní intuicí a selským rozumem

bucifalek_just
6. srp 2019

Já moc nechápu, že někdo dá příkrm 3měsíčnímu miminku...🤦‍♀️

zelenaesmolda
6. srp 2019

@bucifalek_just
to nechapu taky,chudak dite.nekdy mam pocit,ze mit dite je zavod.hlavne at chodi,beha,stoji,chodi na nocnik driv nez to od kamaradky

bucifalek_just
6. srp 2019

@zelenaesmolda No to mi taky občas přijde.☹️ A pochopila jsem to správně, že paní dává ráno a večer kaši a zeleninový příkrm k odpolední svačině? Jestli jo, tak to taky nějak nepobírám.🤦‍♀️

zelenaesmolda
6. srp 2019

@bucifalek_just
taky se mi to zda dost divne,proc proboha zeleninovy prikrm ke svacine?vzdyt to je obed...

veruuu_kubesovic
7. srp 2019

@ange_de_la_morte a začínala bys s příkrmy ve 3měsících prcka? to mi příjde nenormální, natož kolik toho už má 6měsíční prcek nahrazeno, pořád je to miminko, kde má být ve stravě nejvíc zastoupeno, buď kojení nebo UM 🙂
A samozřejmě, že po příkrmu se má prcek docpat buď kojením nebo UM...

journals
7. srp 2019

Kam pospichas? Prikrmy od 3 mesicu? To snad nee 😖😔

zelenaesmolda
7. srp 2019

@veruuu_kubesovic
no tak ja treba po prikrmu uz nedocpavam UM,mala je totiz nenazrana takze toho sni dost a bohate ji to staci :D

lolam10
7. srp 2019

Maso je dulezite a spolu se zeleninou jsem davala k obedu.do roka jsem po jidle jeste dokojovala takze pokud nekojite nabizela bych um,i kvuli tekutinam.az bude diteti stacit jidlo uz nebude um chtit po jidle,pak bych nenutila...

ange_de_la_morte
7. srp 2019

@veruuu_kubesovic : k tomuhle jsem se nevyjadřovala, ne nezačínyla bych tak brzy a nenahrazovala tolik jídelm příkrmem, ale osobně si myslím že dojíst MM/UM se už nyní miminko po příkrmu nutně nemusí pokud už nechce, dostatečně se napije a je dodržena denní mléčná dávka

zelenaesmolda
7. srp 2019

@lolam10
tak kvuli tekutinam staci nabidnout vodu nebo caj

andelka
7. srp 2019

Na 6 měsíční mimco toho jí až až. Začínat od 3 měsíců je dost rarita. To poradila doktorka?
Jinak můj má 6,5 měsíce, příkrmy dávám měsíc a půl. Na oběd maso/zeleninu ( oběd záleží jak spí,obvykle to vyjde na 13-15h) , a když jí oběd brzo,tam dám i ovocnou svačinku odpoledne,v podvečer. Jinak jen kojím. Jiné pití nechce. Sice nabízím,ale moc toho nevypije, spíš si s tím hraje. Kaše teprve plánuju,a zatím nejsem rozhodnutá jestli budu dávat ráno nebo večer.
Mléčné by ještě mělo převažovat. Kaše dáváš mléčné,tak ok. Nějaké tekuté by to ještě taky chtělo. Jinak pokud pije jiné tekutiny,tak to je ok.

journals
7. srp 2019

Holky, když jsme u tématu maso v příkrmech. Jak často vaše miminka maso dostávají? Každý den? Ob den?