Příkrmy od 4. měsíce

monyszek
11. únor 2016

Maminy, začínáme přikrmovat od čtvrtého měsíce, na noc dáváme kaši, ale spíš by mě zajímalo, kdy jste nahradili polední mléčnou dávku a příkrm byl v plné denní dávce 200 ml? Kdy jste do příkrmu přidali lepek a v jaké podobě? 🙂

mrskato
11. únor 2016

Chtěla bych se jen zeptat, ona se dává teď dětem nejdřív kaše a pak zeleninové příkrmy?Já to totiž znám naopak, začínalo se zeleninou a kaše až snad od 7-8. měsíce na noc...Kolem mě to holky, myslím, také tak dělaly. Já jen, jestli jsem za ty čtyři roky, co byla dcerka ještě miminko, nějak nevypadla 😀 😀

konidana
11. únor 2016

příkrmy se mají přidávat ke kojení, ne ho nahrazovat:D

oplatecka
11. únor 2016

Já jsem taky začínala se zeleninou. Kaši bych na večer nedávala, spíše dopoledne... Lepek se doporučuje přidávat mezi 4.-7. měsícem, např. vločky, sušenky 🙂

mrskato
11. únor 2016

@oplatecka jojo, já dělala vločkovou polívku s mrkví...blééé 😀 😀 😀

skyvik
11. únor 2016

My jsme začínali zároveň na večeři kaši a na oběd zeleninu, po měsíci a něco i s masem. Plnou dávku 200 ml začala jíst až okolo 10. měsíce, a to jsme začínali také po tom čtvrtém měsíci. Ale už dlouho jsem pak nedokojovala po obědě, jakmile snědla 80, tak jsem po chvíli dokojila, u příkrmu velikosti malé skleničky (120) už ne.. Lepek jsem dávala až po 6. měsíci ve formě kuskusu do oběda nebo kousíčku rohlíku, když jsem snídala. Ale jen vyjímečně, nijak pravidelně to nebylo.

prostenika85
11. únor 2016

Ahoj, nejdříve jsem začala nahrazovat polední dávku zeleninou. Vždy po pár lžičkách na ochutnávku a pak mlíčko. Po zelenině, cca 8 týdnu jsem k ní přidávala maso. Malý je jedlík, takže celou dávku snědl snad už v sedmi měsících. S lepkem jsem začala chvíli po otestování masa při nahrazování odpolední dávky. Nejdřív nějaké ovoce, přesnídávka a do ní trochu vloček nebo bezmléčné kaše. Kaši na noc z UM jsem začala dávat asi po osmém měsíci.