První lahvička - odmítá dudlík i savičku

nugetka20
15. bře 2017

Prosím, jaký hrneček nebo lahvičku byste doporučili pro 9-měsíčního kojence, aby se naučil hezky pít k příkrmům? Dudlík, klasickou savičku na lahvi apod. odmítá. Z prsa přešel rovnou na lžičku. Kamarádka mi doporučuje brčko, ale to si nejsem jistá, jestli pochopí, co má dělat a vyhodit 2 stovky jen tak se mi nechce.

Děkuju za radu.

msimankova
15. bře 2017

Pouzivam netekouci hrnicek - lahev MAM, mame i hrnicek Farlin, ale u toho je stejny efekt, jako u hrnecku normalniho - napije se a poleje 🙂 Kamaradka si chvalila lahev s brckem Tescoma, ale az kolem 2. roku...

listopadka1
15. bře 2017

ahoj, když jsme přecházely my, tak malá taky nejdřív nechtěla z dudlíku, ale zafungovala finta s potřením - namatlala jsem na něj ten gel na dásně, který jí chutná, začla sát, zjistila, že teče a od tý doby v pohodě. Jinak na vodu má hrníček z ikey, takový ten s náústkem, chvíli jí to trvalo, než se naučila z něj pít aniž by se zakuckávala, ale teď to dává i sama (jako že si ho sama drží).

hanka303
15. bře 2017

Syn pije z lahvičky s brčkem snad od 6 měsíců (od Tescomy stála kolem 130 Kč). 😉

dora13
15. bře 2017

Tak brcko muzes vyzkouset tak, ze mu das do sklenicky obycejne brcko a uvidis, jestli mu to pujde😃

yelowangel
15. bře 2017

Mě brčko malej odmítá ještě v roce a půl tak uvidíš no...jinak když přešel na lžičku proč ho učit na dudel? Uč ho rovnou na hrnek, ušetříš si tím pak práci. Zatím na zapíjení mu to dávaj přes lžičku, pak pomalu malinko do hrníčku tak na jeden dva jeho loky aby zjistil co a jak a on se už pak chytne 😉

slimacikmia
15. bře 2017

My máme netekúci hrnček z DM, stál 100 a je super 🙂

nugetka20
autor
16. bře 2017

@yelowangel Nevím, myslela jsem, že tak je to správně - jakože aby pil, tak z nějaké lahvičky s náústkem, nebo tak něco. Ale silikon prostě neveme do pusy. Brčko zkusím samotné (já jsem už fakt asi vygumovaná, že mě to nenapadlo už dřív) a kdyžtak teda rovnou hrníček.

yelowangel
16. bře 2017

@nugetka20 víš co jako jak chceš ale proč mu to cpát když to nechce a kdyby my jsme nebyli od mala na sunaru tak flašku s dudlíkem vůbec nedostal. Teď mě ještě před čtvrt rokem vyloženě odmítal pít z hrnku, on to umí ale proč z něho pít když může mít krytej s dudlem a je to pro něj pohodlnější...teď už to trochu vzal na milost a jak mu to člověk drží u pusy tak se napije takže jak začnou tepla dostane hrnek a ať se učí pít sám...ale byl to boj a přemlouvání jednu dobu...a taky nechci aby ve 3 letech chodil s dudlem a pil z flašky...

netopejr
17. bře 2017

U nas půlroční pijou normálně ze sklenice nebo na cestách z me cykoflasky - ma jakoby brčko, ale tvrdý. Mekky bečka koušou az znici.
Sklenice lepší s širším průměrem, třeba ty u Ikey za par Kc, z širokého prumeru se jin pije pbre, z malých dětských hrnecku jim to tece koutkama. Sklenice je lepsi nez hrnek, protože ke vidět,jak ke potřeba nahnout,můžeš lepe pomoct zpočátku.
Pak je rychle výhoda,kdekoli jsme, dítě se napije ode.me.
Nauci se velmi rychle pit z toho,z čeho pijou ostatní... V roce z tetra packu i z bezny petky bez politi. 😉

nugetka20
autor
17. bře 2017

@yelowangel
@netopejr
Holky děkuju, zkusím tu sklenici. Včera akce brčko proběhla zcela dle očekávání - brčko začal ohlodávat svým jediným zubem :D tak jsem mu dala na lžičce. Ukazovala jsem mu, jak to ze lžičky usrknout - no, strašně se u toho řehtal. Nevím, co mu přišlo srandovní, ale srkal to potom taky, voda mu tekla koutkama ....místo učení jsme se tu oba smáli jak pitomí jeden druhému :D
Takže dneska zkusím ještě tu lžičku a až se naučí srkat ze lžičky, tak zkusím rovnou tu sklenici.
Nebo jak přesně naučit prcka pít, aby to pochopil?

yelowangel
17. bře 2017

@nugetka20 přesně tak jak říkáš. Pochopil co má dělat a to je nejdůležitější. Teď už je to jenom o tréninku, jak budeš vidět že lžičku už dobže zvládá zkus tu sklenici. Tam dej jenom malinko tak na ten lok aby zas pochopil jak na to. Je to šikulka za chvilku mu to půjde samo.

netopejr
17. bře 2017

@nugetka20 To jste se hezky učili 🙂
Děti se nejlépe učí nápodobou. Pokud Tebe vídá pit, ma napozorovano. Plus maji rady mamin/tatuv talíř jakoz i sklenici. Takže nejlepší se mi jeví. (u nas to tak proběhne spontánně), ze piju, dítě, chce, dam mu napit ze svoji, kterou držím. Jedno, jestli se dožaduje nebo nabídku a dítě přijme,
Pokud Ti nevyhovuje z jedné sklenice, nachystej každému,.po jídle je žízeň,napijes se, hned pote jemu das z jeho. 😉