Rýžová nebo kukuřičná mouka pro přípravu první kašičky

ateca
19. led 2018

Obracím se na maminky, zda některá vařila první kašičku z rýžové nebo kukuřičné mouky. Tyto mouky kupuji ve zdravé výživě na zahušťování polévek, nebo omáček a napadlo mě, že bych mohla mouku využít pro přípravu kašičky. Dále, zda se smí přidat trochu kvalitního za studena lisovaného rostlinného oleje, když např. Nutrilon první kašička obsahuje palmový, kokosový tuk a atd. Děkuji

yerry
19. led 2018

@ateca s kasickou zkusenost nemam, ale do prikrmu zeleninoveho jsem olej dávala...v kaši mi přijde zbytečný...měla by obsahovat mléčné tuk, ať už z prodaného MM, nebo jiného mléka

aktakd
20. led 2018

No ja kase varim primo z ryze nebo kukuricne polenty ve vode, pridam maslo, pomixuju. Zadne detske kase nekupuji a varim je primo z jahel, ryze, qinoy, ...slozeni detskych kasi se mi taky vubec vubec nelibi + je to levnejsi. Z mouky nevim, jestli by to slo, jestli je to spravna konzistence, jestli to neni moc jemny.

kamste
20. led 2018

Vařila jsem z rýžové mouky a kaše byla krásně jemná (jen je potřeba správně odhadnout množství a dobře rozmíchat). Buď se vaří v UM a nebo v mléce - obojí už tuk obsahuje. Vařila jsem i jen ve vodě, pak jsem přidávala rovnou ovoce (třeba strouhaný jabko) a kousíček másla.
Mouky a krupičky jsem střídala a chutnaly všecky: rýžová, kukuřičná, jáhlová, pohanková, pšeničná...
Dobrou chuť

ateca
autor
21. led 2018

@kamste Momentálně mám skoro 4 měsíční holčiku (plně kojenou) a večer po usnutí se během 0,5 -1 hodiny probudí a málem mi vysaje prso. Potom usne lusknutím prstu. Jenže se budí co 2 hodinky, což už začíná být náročné. Vím, že je ještě brzo s příkrmem, někdy situaci řeším 1x UM aby byla lépe zasycená. Ráda bych chtěla uvařit velmi řítkou kaši, ke které bych přimíchala jednu dávku UM, kvůli flašce, ale nerada bych zatížila její zažívání. Celkově kojení fláká a na váze týdně přibývá cca 120 g. Je to hold dilema. Jinak moc děkuji za příspěvek

tete20
21. led 2018

Mam 11mesicni holcicku a taky se budi co 2h na kojeni. Dr mi rekla ze je tak zvykla si pocucat a ujistit se ze jsem vedle ni. Kase na noc se nedoporucuji, ucpo brisko potom v noci boli atd..radeji skuste zeleninku at si nezvyka na sladkou chut 🙂 jak sme dali kasi my, malá mela v noci tvrde bricho, nemohla se vykadit..hruuuza

ateca
autor
21. led 2018

@tete20 Opět dilema 😀, zkusím se ještě poptat doktorky. Tedy asi se mám na co těšit, 😀 teďka se dostávám do situací, kdy si vůbec nejsem jistá, zda jsem malou nakrmila v daných intervalech. To jsem štěstí bez sebe, že spí 4 hoďky, ale prdlajs. Nebo se probudím hrůzou, že jsem jí přilehla a přítom jsem jí odnesla do postýlky. 😀 totální stihoman z nedostatku spáku 😀

tete20
21. led 2018

@ateca jasně no, ja si uz asi zvykla, kazda noc je jiná. Nekdy vydrzi dyl nekdy min, ale pocuca a hned usne a ja taky, tak aspon nemam nocni hrajici si dite 😀 po roce uz budu odbouravat kojeni tak uvidime, to budou teprve noci 😀 ☹

ateca
autor
21. led 2018

hrající období jsme měli naštěstí jen jeden týden a to byl mazec 😀 v tomto ohledu musím zaklepat, jak se napije, uložím a spinká 😀 3x zaklepat 😀

kamste
21. led 2018

@ateca u 3. dítka mi kojení šlo kolem toho 4. měsíce postupně "do háje" (malá se nejenže budila, ale i zhubla), tak jsem začla přikrmovat http://www.jimejinak.cz/bezlepkove-obilne-mleko... , protože jsem měla u malý podezření na horší snášenlivost kaseinu (z mlíka) - pomohlo nám to.