Stravovací návyky u 7měsíčního chlapečka. Jaký máte jídelníček?

monfej
19. zář 2019

Ahoj maminy, jaký máte jídelníček u 7 měsíčních dětí? Mě malý vstava každé ráno jinak,ještě kojim,ale uz to nestačí. Takže u nás se snažím dopoledne nakojit,pak kolem 12:30-13:00 oběd (mosozelenina),pak po obede svacinka (ovoce + prso) a teď jsem zavedla na noc krupicovou kaši.
Děkuji

michaelllas
19. zář 2019

Mrkni ke mně do alba, mám tam jídelníčky od 6. měsíce, jak jsme začínali my☺️

monfej
autor
19. zář 2019

@michaelllas děkuji ☺

belair
19. zář 2019

Muzu se zeptat, jak jsi poznala, že malým jídlo nestačí? Mám skoro 7m dceru a z prikrmu moc nesni, ale přemýšlím, jestli má dost nebo ne 🤷‍♀️.

martiniquest
19. zář 2019

Nas syn byl v 7m na mliku a jednou denne dostal zeleninu v pare, vetsinou na obed. Trochu to ozuzlal a hotovo.

belair
19. zář 2019

@martiniquest Asi tak funguje malá. Ozuzla nebo rozmacka, ale sní nulanulaprd. Na jednu stranu si říkám, že hlady dobrovolně neumre, na druhou co když dělám něco blbě? 🙂 mliko dostává na požádání kdykoliv (kojím)

martiniquest
19. zář 2019

@belair Pokud je kojena na pozadani, je to zcela v poradku. Odprosteme se od zajetych zvyku, ze dite ve 4m sni talir krupicne kase a v pul roce svickovou. Naopak, do roka ma mit primarne mleko a ostatni od pul roku jen ochutnavat. Znam nekolik zcela zdravych deti, ktere zacaly realne jist az v roce a pul. Do te doby se jen kojily a ochutnavaly jidlo

adel_si
19. zář 2019

U nás je to plus mínus takto:
6:00 150 ml mléko
8:30 chleba s lucinou, čaj
10:30 ovoce
13:00 oběd - masozelenina
16:00 bílý jogurt
19:30 210 ml mlíčko s kaši
02:00 150 ml mléko

neomenia
19. zář 2019

@adel_si toto ji v 7 mesicich?

adel_si
19. zář 2019

@neomenia 8 měsíců

monfej
autor
19. zář 2019

@belair me by právě malý jedl snad pořád, na oběd sní masozeleninovy prikrm,ještě si dá obě prsa. Poznala jsem to tak,že po kojení pořád neměl dost,hledal další 😊 a hlavně měl za hodinku zase hlad. Doktor mi řekl že je to i tím že je dost veliký. Porodní váhu jsme měli 4195g a teď v 7 měsíci máme 9,2kg.

ange_de_la_morte
19. zář 2019

Ahojky, dcera má 7,5 měsíce .... stále hodně kojím , mimo kojení :

- někdy dopoledne nastrouhám třeba mrkvičku nebo jablíčko do krmící síťky
- 11:30 masozeleninový příkrm ( sní cca 200-250g a ještě se dokojí)
- 15:30 ovocný příkrm ( 150-200g)
- někdy ještě okolo 19:00 obilná kaše do MM mléka nebo vody nebo častěi zeleninová polívka nebo vývar

časy jsou orientační - nemáme moc režim, mezi obědem a svačinkou ještě 1-2x kojím, stejně tak před kaší - dodržuji vždy mezi jídly minimálně jedno kojení aby se mi stále tvořilo mlíčko ... během noci se malá budi většinou nejméně jednou za 2 hodiny, obvykle ale spí u prsa celou noc a pije průběžně

pomalu začínáme mít z večerní polívečky pravidlem a asi ji tedy zavedu jako 3.pravidelné jídlo dne, s raním příkrmem zatím nikde nechvátám - dopoledne si vystačíme s kojením