Svačinka pro roční děti. Máte tip, co udělat?

4. zář 2023

Ahoj, napadá vás, co udělat jako svačinku na piknik pro cca 6 ročních dětí? Něco spíše univerzálního, co děti v tomto věku většinou můžou. Dcera má rok, 0 zubů a jí prostě všechno co my, buchty, tousty, pizza šneky. A to jsou dost možná věci, které ostatní maminky třeba zatím v tomto věku nedávají 🤷🏼‍♀️ Já to u dcery prostě neřeším, stejně toho sní kousek. Ale ráda bych se zavděčila většině, tak si nechám poradit od vás maminek, které to třeba řešíte striktněji než já. Kuchařka/pekařka jsem zdatná a baví mě to, takže klidně i složitější věci na přípravu,

autor
4. zář 2023

A ideálně něco, od čeho dětičky nebudou komplet zas*ané, takže patlavé věci bych ráda vynechala. Klidně ať to drobí, ale ať to neteče 😂

cilkat
4. zář 2023

Řekla bych, že třeba tyčinky z listového těsta úplně bez ničeho by měly být ok pro většinu rodičů i dětí.
Nebo mám ráda tenhle recept: http://avecplaisir.cz/jablecno-skoricove-susenk... - pokud máte letní jablka, jde úplně bez sladidla.
Ale jinak u nás teda v tomhle věku nejvíc frčely kostičky melounu bez semínek. Ale od toho ty děti zpatlané budou :D .

michaela666
4. zář 2023

Zkus se podívat na Máma v kuchyni, má tam recepty rozdělené i podle věku.
Meloun je skvělý nápad👍

autor
4. zář 2023

od melounu je konkrétně moje malá vždy zaprasená, ulepená a totálně mokrá úplně nejvíc, ten určitě ne e🙂

areh
4. zář 2023

Recepty od Katriony na fb. Má tam spoustu pečených muffinů, medvídků a a kdoví čeho. Sladké, slané. Vše ve zdravé variantě. Moc dobré. Já si tam vždycky něco vyberu. Recepty třeba upravím podle surovin, co mám doma

dixi86
4. zář 2023

Lívance, palačinky(osladit jen banánem), muffiny to samé, nakrájené ovoce/zelenina, kukuř./pohankové křupky, kapsičky jen z ovoce, křupky pro děti např.z Dm(Rossmann), slazené primárně ovo šťávou, waffle zase slazené banánem, tmavé např.s karobem, moje děti milují tvarožník už od mimin a sladidlo se dá podle sebe a je skvělej i na cesty a je toho hodně...