Už bych mohla dát 6měsíční dceři sušenky Sunarky?

sey4
19. zář 2014

Děvčátka, myslíte že už bych mohla dát naší prdelce(6měsíců a 3týdny) sušenky Sunarky,které jsou od ukončeného 6měsíce..?? Děkuji 🙂

andelka
19. zář 2014

A je to nutné? Sunarky jsou příšerně sladké 😝

sey4
autor
19. zář 2014

Není to určitě ne,.Ted sme byli nakupovat a vyděla sem je v regálu,tak mě to tak napadlo 🙂

lizeth
19. zář 2014

Sunarky jsou na prd, strašně se drobí. Občas dám spíš od Nestlé. 🙂

andelka
19. zář 2014

@sey4 nemusíš mít všechno co je v regálu auž vůbec ne od věku který tam je napsaný. Jsou to většinou jen marketingové triky. Dítku to nic pozitivního nedá, už vůbec ne v tak nízkém věku, jen to tahá peníze z kapes rodičů. To už bych radši dala kukuřičné křupky nebo ožužlat rohlík (tam je ale zase sůl, takže asi spíš ty křupky, neslané, ze zdravé výživy nebo z lékárny za pár korun)

sey4
autor
19. zář 2014

@andelka A jaký křupky?Vím že něco takového je ale nějak sem na to nekoukala.Normálně v lékárně řeknu že chci křupky pro 6,5měsíční mimčo?..

pistalinda35
20. zář 2014

@sey4 my davame kukuricne krupky (z lekarny)... A moc chutnaji

fykyska
20. zář 2014

Určitě dát můžeš - břicho jí to nerozpáře ale jak už je psáno jsou opravdu hodně sladké - za mě lepší sunarku když už je doma budeš mít do jogurtu bilého třeba, je to spíš hubolep než vydatná sváča 🙂 ale pokud chceš něco na zákus a nejste alergičtí na lepek 🙂 můžeš dát křupky - kukuřičné, jáhlové, pohankové, rýžové, ochucené jahodové, vanilkové - z lékarny 🙂 piškoty jáhlové, piškoty obyčejné, cukrářskou oplatku 🙂 pak dělají různé baby keksíky , kroužky, kolečka - od hipp, sunarku např v DM, ale to povětšinou bývají taky hubolepky 🙂 dělají i od alnatury keksíky ale ty byvají spíš pro straší děti nebo můžeš takové ty kneckebroty nebo racio kolečka dělají i dětská v drogerii nebo normálně na krámě obyčejná rýžová 🙂, rohlík, kůrku od chleba 🙂 do ruky , okurku, vařenou mrkev, ruzné ovoce, zeleninu 🙂 🙂

Sunarky je dobré přidávat do něčeho jogurt, jablíčko s banánem , jablíčko s mrkvičkou a k tomu sunarku 🙂
@sey4

katyxq
20. zář 2014

Tak dár je můžeš, pokud máte zavedený lepek a kravské mléko - ale je v nich hodně cukru, stačí si přečíst složení, jako mls bych je nedala ani staršímu dítěti a takto malému tuplem ne, nic zdraví prospěšného nejsou, není to jídlo, ale pochutina ... jsou stovky vhodnějších potravin, tohle je spíš (p)otravina, učící na sladké a "vychovávající" budoucí zákazníky pro nadnárodní výrobce podobných věcí pro dospělé (tzv. junk food)

frantiska85
20. zář 2014

Klidně. Jsou dobré. Malému jsem na ně chodila. Brzy jsem ale začala kupovat piškoty a normální sušenky. Sunarky byly dost drahé a ve dvou jsme je snědli dost rychle.

evulina77
20. zář 2014

@sey4 ty křupky nemusí být z lékárny, ale třeba z Natury nebo zdravé výživy, jsou to kukuřičné (nebo pohankové apod.) bez příchuti, soli, cukru apod. Ale ty sunarky jsou možná tak od roku, jsou sladké a to moc

gepe
20. zář 2014

@sey4 nase mlada je ochutnala az v 10,5 mesici. Spis je dojidam ted ja. Co ma ted 13 mesicu tak mame krabici Nestle susenek a dostane pouze obcas, jsou tvrde, dobre se ji drzi, rostou ji konecne zuby. Jinak ji davame na kousani jiny dobroty z rad ovoce a zeleniny, napr. ma moc rada salatovou okurku 🙂
Jeste k tem sunarkam, dala bych do bilyho jogurtu az kdyz bude zvykla jist jogurt samotny a taky ne casto.
Na sladky bude mit cely zivot, tak za nas nevidime duvod proc ji ho cpat od mala 😉
Krupky - davame kukuricny a ryzovy 🙂 koupis v lekarne, zdravence, ci nejakym bioobchodu. My napr tyhle kupujeme https://www.modrykonik.cz/blog/gepe/album/plano...
https://www.modrykonik.cz/blog/gepe/album/plano...

andelka
20. zář 2014

@sey4 jak píšou holky, kukuřičné, rýžové, jáhlové, pohankové křupky. Dítko si je samo drží a ukusuje, rychle se rozpouští, a jsou bez soli. My jsme mívali hlavně ty z prvního odkazu od gepe. Většinou ze zdravé výživy.

sey4
autor
20. zář 2014

Včera mě taky napadlo to dát spíš do ovocné přesnídávky,či do bílého jogurtu.A taky mam strach aby si náhodou neukousla větší kus a bude zle.Tak všem moc děkuji za zkušenosti a příště až zase někam pojedem vezmu raději ty křupky.Jo a ty už teda normálně může jo?Za tři dny máme 7měsíců a máme dva dolní zuby..

katyxq
20. zář 2014

Tady máš tipy na zdravější mlsání https://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/album/sar... - pár věcí by šlo i pro půlroční

andelka
20. zář 2014

@sey4 složení je jen kukuřice, takže proč by nemohla. A zuby na to ani nepotřebuje.

ilonne
20. zář 2014

@sey4 Já je dávala, drobila jsem je do přesnídávek. Jenže dcera byla podmírák a nechtěla jíst. Takže na doporučení dr. jsem začala drobit ty sunarky. Jako nic zdravého to není, jak píšou holky, ale fakt mi konečně začala přibírat.

sey4
autor
20. zář 2014

@ilonne Taky sem jí to dnes dala,ale do bíleho jogutru a docela to prošlo 🙂 ale do ručky určitě ne,opravdu se šíleně drobí..

sey4
autor
20. zář 2014

@katyxq Děkuji 🙂

anetaji
27. zář 2014

Nedala bych je.Drobí se a jsou sldké.Máme ze zdravé výživy piškoty bez mléka vajec a mouky a jsou výborné.

irinka
27. zář 2014

Asi takhle - dle mého názoru - bych občas dala, ale všeho s mírou 🙂

loafeer
27. zář 2014

taky bych sušenky vůbec nedávala, je to zbytečné ji ládovat a učit na sladké...max bych jí koupila kukuřičné křupky natural bez soli, ale i s tím bych osobně počkala dýl, já dávala dvě denně až tak v 8.měs....