Červený zadeček, máte zkušenost s pudry, krémy?

chechtulin
18. zář 2014

Dobrý den, ahoj,

prosím prosím o radu. Malej má skoro pořád červený zadeček a už si s tím nevím rady. Než se obrátím na pediatra, chtěla bych znát vaše zkušenosti s krémy a pudry na opruzeniny. Předem podotýkám, že syna nenechávám s hovínkem v plíně dýl jak cca 10 minut a při každém přebalování mu zadeček mažu nebo pudruju. Zkoušeli jsme Bepanthen, krém na opruzeniny od Hippu, od Sebamedu a teď i pudr od Johnson's baby.Nevíte, čím by to mohlo být, že je pořád opruzený?
Díky za nápady a zkušenosti 😉

dora13
18. zář 2014

@chechtulin Cim mu zadecek umyvas? Ja pouzivala vlhcene ubrousky a maly taky byval opruzeny, ac jsem mazala Bepanthenem, Rybilkou, Robatkem a vsim moznym, ale ted jsem presla na myci olej Medvidek (redi se s vodou v takovem specialnim rozprasovaci) a i kdyz skoro nemazu, tak zadecek ma krasny (jako miminko 😀 )

chechtulin
autor
18. zář 2014

Aha. Já právě taky používám vlhčené ubrousky. To mě nenapdalo, že by to mohlo být jimi - jsem natvrdlá 🙂 Tak já to zkusím, toho Medvídka. Už to studuju na googlu. Děkuji 😉

veverun
18. zář 2014

Já se přidávám k dora13 - už při prvním dítěti mi pediatrička řekla, že pokud děti bývají opruzené, dělají to většinou vlhčené ubrousky a nikoli pleny (až na výjimky). Takže po velice nepříjemné zkušenosti, kdy se synovi z opruzeniny rozjela z ničeho nic hrozná bakteriální infekce a po zaléčení to vypadalo tak, že měl celý zadeček jako spálený ohněm, a po radě kamarádky, jsem přesedlala také na Medvídka. Od té doby, ať už měl pleny jednorázové nebo látkové, jsme měli pokoj. Teď u dcery už jsem o ničem jiném ani neuvažovala. Olejíček se ředí (převařenou) vodou a k otírání používám perlan (netkaná textilie, dá se koupit ve zdrav. potřebách, v lékárně i na netu, anebo pokud máte někoho známého ve zdravotnictví, zkuste přes něj). Dokonce i naše pediatrička si ode mě brala informace o Medvídkovi, aby mohla radit ostatním maminkám, co mají problémy s opruzeninama u dětí. Jo a jako kolegyně výše - taky skoro holku nemažu, jen po stolici a prdelku má jako z aksamitu.

metallico_mondo
18. zář 2014

trápí nás to samé a dělaly to pleny! Dlouho trvalo než jsme našly takový aby vyhovovaly (podotýkám že látkování taky nepomohlo) pak byl půl roku klid a pak jí zase začaly vadit a musely jsme zase najít jinou značku, pak jí i začala vadit mastička kterou jsme používaly tak to teď střídáme s jinou a taky dobrý ale doteď opravdu to bylo jen plínama

chechtulin
autor
18. zář 2014

Tak na tom Medvídkovi asi něco bude 😉 Taky díky. Ještě že ten Modrý koník existuje 🙂

luccy.luccy
18. zář 2014

@chechtulin nám pomohla stará dobrá smradlavá Rybilka. 😀 ale kamarádce třeba Bepanthenol, takže na každý zadeček je něco jinýho 😀 musí se zkoušet a omývat v heřmánku nebo v černým čaji 😉

veverun
18. zář 2014

@metallico_mondo jojo, taky znám maminku, jejíž holčičce vadily některé plíny. A taky má alergii na flees. Holt má citlivou kůžičku a nejspíš i Vaše holčička...

teriszek
18. zář 2014

Nám pomohla vázelina s rakytnikem sehnala sem v lékárně.Dávám na noc a ráno po opruzenine ani památka.

metallico_mondo
18. zář 2014

@veverun jo ta naše to má po tatínkoj ☹ naštěstí jsou zatim plíny a mastičky jediný co jí vadí při dlouhodobym používání jednoho výrobku 😀

lenicka07
18. zář 2014

@chechtulin Já u holky používala vlhčené ubrousky a neustále jsem jí mazala vším možným a opruzenina byla hned. Kluka otírám namočenou látkovou plínou a nemažu ničím a opruzeninu měl asi jednou a jen málo. Holce se to občas udělalo i po některých papírovým plenách. Nezapomeň taky často větrat 🙂

soleilll
18. zář 2014

@chechtulin Klidně používej vlhčené ubrousky, jen ho pak ještě důkladně osuš např. bavlněnou plenkou. Než ho zabalíš do plíny, musí být kůže suchá. Až se dá do pořádku, ani nemusíš ničím mazat. Léčila bych to asi Sudocreamem a co nejvíc nechávat větrat. Taky můžeš zkusit vyměnit plenky, ne všechny vyhovují všem dětem.

evulina77
18. zář 2014

vyměnit plínky a taky vlhčený ubrousky. Tak bývá dost často zakopaný pes. Imazol krémpasta, sudokrém, bepanthen jsou v pohodě. Pokud je to fakt moc doporučím pytiol (nebo pityol 😀 ), není to na mazání furt, ale jednorázově to pomůže. V příbalovém letáku je psáno, že je to pro větší děti, ale nemusíš se bát, jde to i pro mimča. Jen to místo po namazání pak nesmí na slunce, ale to stejně nepůjde...

terinda
19. zář 2014

Výborný je sudocrem. 😉

patty1
19. zář 2014

Imazol je volne prodejny a nam zabral vzdy, jen nepouzivat casto, na castejsi sudovrem.

chechtulin
autor
19. zář 2014

Sudokrém doma máme, tak to zkusím. Moc jsme právě prdku nevětrali, tak začneme. Myslím si, že to bude těmi vlhčenými ubrousky. Když nezabere ten sudokrém, tak vyzkouším Medvídka a kdyby nepomůže ani to, tak ta namočená bavlněná plína snad ano. Moc děkuji za cenné rady 😉

vlcinko
19. zář 2014

@chechtulin u mojich dvojok používam medvídka od narodenia, žiadne problémy so zapareninami sme dosial nemali. akurát teraz sme mali nejaké hnačky, tak sa nam u jednej slečny rozbehla dost velká zaparenina, ktoru už pomaly doliečujeme imazolom. osobne by som vysadila tie obrúsky a než zoženieš medvídka, možeš vyskúšat i vodu s olivovým olejom.

pe.martina
19. zář 2014

Dcera měla teď to samé, zadeček bolavý skoro až do krve ☹ Vyzkoušela jsem všechno a zabral až Pytiol. Doporučila mi ho i doktorka, jen se nesmí používat dlouhodobě. Do týdne má zadeček zahojený a teď už používám Imazol a zadeček je pořád dobrý. A ještě když jí otírám zadeček vlhčenýma ubrouskama, vezmu jí pak ještě namočenou žíňkou a otřu do sucha.

nasekuratko
19. zář 2014

@chechtulin taky jsme to měli. Vyměnili jsme vlhčené ubrousky za nastříhané plenky a obyčejný černý čaj a od té doby nic... 🙂

riakuk
20. zář 2014

U nás suprově zabíral krém od Babylove Wundschutzcream (nemám u sebe, tak jsemto možná nenapsala správně) - prodávají v DM. Stojí cca 50,-. Jinak ubrousky jsem pravidelně střídala.

pettull
20. zář 2014

Ahoj holky, mam 4 mesicni holcicku. Nikdy na opruzeniny netrpela,az ted. Jsme v nemocnici...myslite, ze to muze byt tim, treba ze dostava leky? Jinak ubrousky, pleny i sudocreme pouzivam porad stejny.

iivik
20. zář 2014

tak syn trpěl také hodně - vadili mu skoro všechny jednorázové pleny, jen z DM ne a pak se mu vždy zadeček zhoršil, když mu začaly růst zuby (od prvních až po poslední) - to bylo hrozné, zadeček měl červený až do krve. mazali jsme jen bepanthenem, vlhké ubrousky mu nevadily..

lara01
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
espada
25. zář 2014

@chechtulin Moje malá na opruzeniny hrozně trpí. Umývám pouze tou papírovou jednorázovou kuchyňskou utěrkou namočenou ve vodě a namažu bepanthenem. Jakmile použiju jeden vlhčený ubrousek, jakékoli značky, hned je opruzená. Je to zlo 🙂

chechtulin
autor
26. zář 2014

Tak asi to bylo opravdu těmi vlhčenými ubrousky 🙂 Už týden omýváme zadeček odvarem z heřmánku a mažeme sudocrémem a jsme bez opruzení 😀 Děkuji všem za zkušenosti a rady.