Jakou jídelní židličku?

market177
28. bře 2018

Ahoj, prosím jakou byste mi doporučily jídelní židličku? S jakou jste spokojené a proč? V rozmezí 2000-3500 Kč. Moc děkuji.

snahnah
28. bře 2018

@market177 Měla jsem židličku z Ikei Antilop s pultíkem. Je levná, lehká, stabilní a lehce omyvatelná.

semisovamys
28. bře 2018

@market177 mame pro obe deti Rostouci zidlicku jitro baby. Synove ji oba pouzivaji od te doby co zacali sedet, da se krasne upravit vyška sedu i podnožky pro jakkoliv stare dítě. Krasne tak muze i mladsi syn sedet a nami u stolu a nevyt od nej odsunuty. Prodavaji k tomu i pultik a podrucky ale abi jedno jsme nepotrebovali. Dokoupila jsem jim k tomu pratelne polstarky a pak pro male mimco co zacalo teprve sedet takove jakoby polstrovane kalhotky s ksandami. Starsimu synovi je ted 3.5 roku a stale zidlicku pouzivame a jeste dlouuho budeme protoze u jidla sedi krasne vysoko, coz se hodi i na jakekoliv dalsi aktivity u stolu. U takhle starsich deti se na to vetsinou prdi, ze pak chudák sedi moc nizko. Kolikrat si na tu zidli sednu i ja a uplne v poho 🙂 maji spoustu barevnych variant, i kombinaci. Nam se hodila dub+černá. Cena je okolo 3tisic. Za nas maximální spokojenost. Kolikrat ke dezi maji i u psacich stolu pozdeji.. 😉 takze ma fakt siroke vyuziti na x let a neni to jen dalsi kram na rok..

vanea
28. bře 2018

Kupovali jsme polohovatelnou, aby se v ní mohl najíst i prcek co ještě nesedí sám (jelikož takový sed je až zakončením vývoje PO chůzi), máme g mini mambo a jsme spokojení=) určitě jsou lepší, je spousta horších..řekla bych že je to taková zlatá střední cesta. Je stabilní, malému se v ní líbí...Jen už bych nebrala tu světlou variantu (béžovo bílá)

ireniq
28. bře 2018

Pro jaký věk? My měli napřed Fábulu polohovací i do polosedu, později Jitro, obě spokojenost. Tu jednoduchou ikeáckou jsme měli mezitím jen provizorně, pro malýho nebyla moc pohodlná, jak nemá oporu pro nožičky, a taky se mi do ní špatně usazoval, musela jsem ho zvednout vysoko. Na Jitro už si leze sám 😉

vanea
28. bře 2018

@ireniq paní je ve skupince listopadovky 2017, takže asi pro mimi=)

market177
autor
28. bře 2018

@vanea Nad touto židličkou právě uvažuji, akorát se mi nezdá ta vložka co tam je, ta není omyvatelná, že?

market177
autor
28. bře 2018

@ireniq je to pro mimi, ale samozřejmě aby vydržela co nejdéle 🙂

vanea
28. bře 2018

@market177 jestli myslíš tohle (jak směřuje šipka), tak je to pratelné, tj v pračce to vypereš🙂 saozřejmě že když na to prskne mrkev, tak to jde hůř:X barevná variace ruby a lazelit je lepší v tomto, nemají to bílé ale barevné=)

zdenkaell
28. bře 2018

Máme dřevěnou rostoucí zidlicku hauck alpha +. Má podnozku, roste spolu s dítětem. Píšou o 6.měsíce, ale já bych ji tam nedávala dokud sama nebude sedět. Mají i tu samou ale s pultikem. Ten jsme nechtěli. Aby mohla sedět s námi u stolu. Cena asi 1800

swetlusska
28. bře 2018

Za mě Tomi 🙂 Je to dřevo, dá se z ní udělat stolek+židle, stojí cca 1000,-, stabilní a má pultík, takže dítě nemusí být přímo u stolu a tím se od něj neodrazí nožičkama (a že ten náš rarášek se odráží).

dc2015
28. bře 2018

Máme Peg Perego Prima Pappa https://www.slune-cz.cz/jidelni-zidlicka-peg-pe... Něco takového. Omyvatelná, celkem skladná, ale hlavně stabilní. Syn byl od začátku velký a neměla jsem strach, že ji převrhne... Záleží, jaké dítě je, zda plánujete další apod. my si vše necháváme pro druhé, tak to nebyla špatná investice... ale třeba ta ikeácká taky není špatná 🙂

mku
28. bře 2018

Peg perego 🙂 je dokonala 🙂

fifi02
28. bře 2018

Máme taky Peg perego a jsme moc spokojení. Jde napolohovat i pro nesedící miminko, což jsem v kuchyni často využívala. Malý dostal krupku a koukal, jak vařím a byl hodný. Synovi je 20m a teď si v ní rad čmárá, plácá plastelínu ....Takže využita nejen na jídlo 🙂

market177
autor
29. bře 2018

@fifi02 a jaký typ máte?

market177
autor
29. bře 2018

@mku A jaký typ máte?

mku
29. bře 2018

@market177 prima papa, tu co na ni tady uz mate odkaz. Maly se v ni krmi od 5mesicu.

zdenkaell
29. bře 2018

@snahnah to je pro dítě snad to nejhorší.

snahnah
29. bře 2018

@zdenkaell Zajímavé, že tolik rodin v mojem okolí je s tím typem spokojených. Prodává se už mnoho let 🙂 Ale nikomu nevnucuju, napsala jsem to jen jako tip.

zdenkaell
29. bře 2018

@snahnah tak rodin třeba. Co na to pater dítěte je věc druhá.

snahnah
29. bře 2018

@zdenkaell Co by, sezení, jak na normální židli. Nebo máte v jídelně pro sebe speciálně anatomicky tvarované židle? Samozřejmě není vhodná pro nesedící dítě, na to jsou polohovatelná lehátka třeba. Tazatelka se ptala na jídelní židli a na židli se sedí nebo na ni děláte stojky? :D Nespecifikovala, že by to mělo být třeba pro nesedící dítě.

zdenkaell
29. bře 2018

No já na židli sedím s nohama na zemi. A i dítě by pro svůj spravny vyvoj melo mit polohovatenou podnozku.

kata267
29. bře 2018

@market177 uprimne u prvni dcery jsem to resila a ve finale kdyz nesedela krmila jsem ji ve starsim vajicku do auta ktere se dalo prat a jak sedela tak ta levna plastova zidlicka z ikea, nebo ta drazsi drevena(tu mame my) bohate staci....ty drahe jsou na zaklade mych zkusenosti zbyecne vyhozene penize

fifi02
29. bře 2018

@market177 Máme Peg perego prima papa zero3 paloma. Pořídily si je i další dvě kamarádky a jsou taky spokojené ☺

market177
autor
3. dub 2018

Holky, děkuji za názory..,🙂 Mně se právě také líbí ta Peg perego prima papa zero3, ale je škoda, že tam není žádný košík na věci, nejde někde něco takového koupit na suchý zip co by se tam dalo připevnit? Jinak nepotrhal se vám u ní potah?