Je lepší menší nebo větší vanička? Kupovali jste lehátko?

jarai
3. črc 2015

Maminky, jsem prvorodička TP v září 2015 a zajímalo by mě zda stačí ta menší vanička s Ikea a nebo radši koupit tu větší 102 cm a jestli je dobré koupit lehátko do vaničky, nebo je to zbytečnost? Máme rohovou vanu, takže pak cca od 4 měsícu chci koupat v ní.

milin
3. črc 2015

Dobrý den, já měla klasickou velkou vaničku míry tedy nevím, a měla jsem klasické lehátko. Měla jsem to u dcery i syna. Syn rychle vyrostl a pak jsem tedy sprchovala ve sprcháči. Záleží na dítku jak rychle vyroste. Ale čím větší vanička tak tam dítě zůstává déle. Bude záležet na Vás jak to budete cítit. Dokonce některé matky používají kýblík, ale to už je věc názoru.

eldrag
3. črc 2015

vanička klasický typ a lehátko plátěné (jako bylo pred 30 lety) po 3. měsících jsme koupali normalne ve vaně 😀

elielizabeth
3. črc 2015

U dcerky jsme měli tu velkou vaničku bez lehátka, ale jak je to miminko malinké, tak mi přišla zbytečně velká. Až začala sedět, tak jsme ji koupali ve vaně, ale máme taky rohovou a chtěla vždy více vody, takže jsme jí dali do té velké vaničky a byla spokojená. U syna jsme pořídili tu maličkou z ikei, koupání miminka bylo super a dokonce tam chtěla i dcerka a výhoda, že má protiskluzové dno, protože v té větší vaničce bez této úpravy jim pořád podkluzovaly nožky. No a jelikož jsou už dva, tak se koupou ve vaně.
Takže pokud chcete od 4 měsíců koupat ve vaně, stačí ta maličká z ikei. Jestli vám přijde líto toho množství vody, co se vleze do vany, tak pořiďte tu větší 🙂

ladyhacek
3. črc 2015

Za mě větší! Nevím jakou máme velikost dostali jsme prý střední velikost a máme do ní i lehátko - synovy jsou 3 měsíce (má 60cm) a větší vaničku bych užila - záleží zda pak budeš koupat ve vaně nebo jak to plánuješ. já chtěla (chci) do půl roku ve vaničcetak uvidím

jaja01k
3. črc 2015

Za mě taky větší. Mám malou a ještě tak blbý tvar, že do ní nejde položit lehátko, takže při každém koupání si nadávám, proč jsem nekoupila větší. Lehátko jsem používala pak ve velké vaně a nedokážu si to bez něj představit 🙂

kalo
3. črc 2015

U nás byla vanička naprostá zbytečnost. Koupali jsme v normální vaně s kvalitním lehátkem

barbecue
3. črc 2015

Tak za me jedine kyblik... decka v nem byly cca devet mesicu, v pohode se vesly, byly tam nadmiru spokojeni... vanickovej styl koupani deti jsem absolvovala akorat v porodnici a prisla mi ta manipulace mnohem slozitejsi, navic v kybliku se muzou rochnat potopeni az po krk..

bjoucik.15
3. črc 2015

my měli tu větší a už bych volila jinak. Malá od 4 měsíců plavala ve vaně na bříšku a líbilo se jí to tak nejlépe... od 6 měsíců seděla v sedátku ve větším množstvím vody. Pro nás ta větší byla zbytečná akorát byla těžká a hůře se s ní manipulovalo.. 😉

marvas7
3. črc 2015

Souhlasím s @kalo lehátko postačí

petula_88
3. črc 2015

Za me urcite vetsi plus lehatko. Vanu mame, ale stejne jeste ted v 15m koupeme ve vanicce. Na umyti a vyblbnuti to staci, navic se usetri dost vody.

patrusa
3. črc 2015

@jarai vanicka z ikea je opravdu mala, obe deti mam male a od 4 mesicu se tam nevesly. Doporucuju tu vettsi a lehatko. Ale je potreba to zmerit ne kazde lehatko do vanicky pasuje. Ale oba krasne pasly koniky, takze od 4 mesicu se oba koupaly ve velke vane na brisku

zanri
3. črc 2015

za mě taky raději větší vaničku a do ní lehátko, teď dávám vaničku do vany (už bez lehátka), plast je teplejší než kovová vana, malej už stejně většinou při koupání sedí a hraje si s hračkama, a navíc ušetřím vodu

lucifereeek
3. črc 2015

Mela jsem velkou vaničku a malou tam koupala ještě v roce pak začala dost cakat a na plovoucí a Zed to nebylo Dobrý tak šla do vany jinak by se tam vešla ještě i ted 🙂 lehátko jsem mela pěnove a po dvou pouziti jsem ho přestala používat nebylo kde sušit a bylo furt Mokré. Dle me je to zbytecnost, vystacila jsem si s poskladanou plenkou.

zo_ja
3. črc 2015

My pro novoše máme koupací kyblík, první se koupal docela brzo ve vaně, máme přitom velkou, a bylo mu tam dobře. Měl tak 3 měsíce asi. Další se pak zase koupal v kyblíku a brzy se starším atp. Na lehátku by naše akční děti neležely, chtějí se hýbat, na lehátku by nebyly. Velikost možná taky podle toho, jestli jste spíš větší//menší...

scai
3. črc 2015

My neměli žádnou, nebyl prostor kam jí uschovat. Děti jsem koupala odmala ve velké vaně, ze začátku jen měly tu pěnovou podložku medvídka
Mě osobně teda příjde snad vanička i zbytečná

scai
3. črc 2015

Jo a šetření vody? My chodíme všichni do jedné, takže prvně miminko, pak s druhým šla dcerka, teda ony se vlastně už snad od 4 týdne koupaly spolu ve vaně 🙂. pak já nebo manžel...takže spotřeba vody větší rozhodně nebyla, že jsme koupali ve velké vaně

holma
3. črc 2015

Koupila jsme velkou vaničku, k tomu lehátko....nelíbilo se v ní, takže jsem koupila koupací kyblík a jak se pěkně u koupání usmíval.

veveruska007
3. črc 2015

My koupeme v klasické vaně s lehátkem. Malá sice ze začátku brečela (ale to i když byla celkově nahá a byla úplně maličká), ale pak si na to zvykla a teď si užívá toho prostoru kolem a cáká a cáká :D

akankeo
3. črc 2015

@jarai tak to bych spis koupila kyblik, kdyz je doma vana a koupala v nem, ma to spousty vyhod, je to proti prdikum atd a nezabere moc mista, prcek z nej vidi ven, takze pak to usnadni i ten prechod z kybliku do vany, proste se parkrat vykoupe ve vane v tom kybliku a prechod dobre zvladne. Mela sem to tak s obema detma, prvni dcera se koupani bala a v tom kybliku byla moc spokojena a nikde mi to nezavazelo, taky sme meli vanu a tak jak jsem popisovala se pak preslo do ni

rencatupa
25. říj 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Já mám vaničku Cam Bollicina, líbila se mi a malinké se zatím koupání líbí takže jsem spokojená, vanu nemáme takže vanička byla jistou volbou 🙂

dasa.77
7. lis 2015

Každé mamince asi vyhovuje něco jiného. Já jsem zase proti kyblíku,protože podle mě dětská pokožka je tak jemná,že není zrovna nej nechat dítě "namáčet se" v něm ponořené až po krk ,jak to tu někdo psal.A třeba se mýlím.
Takže za mě látkové lehátko a větší vanička,kterou můžu dát buď do vany (pokud mám a dítě nenacáká,jak někdo zmiňoval),nebo na pračku,na stůl.... To už je na každé z nás,jak komu vyhovuje 😉