Klasické čtvercové látkové pleny, jak je na dítě upevnit?

maggiesw
23. bře 2017

holky poraďte, učím devíti měsíční holčičku na nočník a je to super, vyčurá se, akorát nechápe, proč na ten nočník chodí, když v plíně je pořád v suchu.. potřebuju, aby zjistila, že když se do ní vyčurá bude mokrá, na netu jsem našla sklad pro batolata, ale nevím jak plínu na dítě upevnit.. kalhotky přes mám, ale co s tou plenou????

ivasad.
23. bře 2017

Snappi sponka, zvaná snapka. Vygoogli. Anebo je speciální bezpečnostní špendlík na pleny.

maggiesw
autor
23. bře 2017

už koukám, že jí asi objednám.. jen jsem si lámala hlavu, jak to dělaly naše maminky bez sponky a nikde jsem nenašla..

yelowangel
23. bře 2017

naše maminky měli plíny dvě - jednu klasickou "malou" a jednu tu obří co se používá jako podkladová při koupání . Když bylo úplný miminko stačily ty dvě malý. Velkou do trojúhelníku, malou přehnout dvakrát podélně, na velkou pložit dítě tak aby mělo ty dlouhý cípy po stranách a ten třetí mezi nožičkama, podélnou vložit pod zadeček a mezi nožičky, pak cíp mezi nožičkama přehnout nahoru k pupíku, jeden cíp přehnout přes dítě a zastrčit pod něj a druhý opět přehnout na druhou stranu a zahrnout z vrchní strany celých kalhotek 🙂 mamka mě to vysvětlovala takhle jsme lítali všichni. A možná proto jsme byli chvilku po roce bez plín, v mokru se nám nelíbilo 😉

maggiesw
autor
23. bře 2017

@yelowangel
super, velkou plínu mám, tak zkusím nejprv takhle... děkujuu snad to s tou mojí chobotničkou při přebalování nejmíň osminohou zvládnu... nejdřív asi nazkouším na nějakém plyšákovi

yelowangel
23. bře 2017

chce to dost utáhnout a stejně budeš asi běhat za ní že to má povolený ale zkus to 🙂

monaluza
23. bře 2017

Nouzove by sly pouzit i gumicky se zoubky, co se s nimi upevnuje obvaz. Jen nevim, jestli by casem nevytahaly z plinek nite...

maggiesw
autor
23. bře 2017

já mám přes to ty kalhotky.. tak snad to úplně nespadne a ona zatim jen leží nebo sedítakže běhání dobrý.. potřebuju to tak na 4 dny, myslim, že to pochopí, že v tom nechce být :D

nellilie
27. bře 2017

Já dávám dvě pleny každou dvakrát přeloženou na sebe a fixuju jen kalhotkama, a drží. Na nočník jsme začínali taky v 9. měs.., akorát se mi zdá že je období kdy skoro není problém to chytit a pak najednou to zase jde do trenek a skoro jako by naschvál:D Teď má 17 měs. a přes noc nic a ráno když jdeme včas tak to chytneme a přes den bez pleny.

muhehehe
27. bře 2017

na osminky a dát dvě na sebe, přes to jen kalhotky... stačí, bez dalšího fixování. Prostě vložit složené plenky do kalhotek a zapnout, jako papírové..... Není potřeba do toho dítě nějak složitě ,,zamotávat" ;)

kacenka115
28. bře 2017

Jak píšou holky, kalhotky dvě pleny narovno v klidu udrží, tak to dělala moja mamka. Ani nepamatuji, že bychom s mamčou skládaly nějaký super sklady pro novorozence, batolata a tak, to se teď budu všecko učit a testovat pro svoje děti.😉

muhehehe
28. bře 2017

A ještě přidám jeden poznatek pro autorku.. držím palce, aby to splnilo účel- tedy že holčička nebude chtít v mokrém počuraném hadru být 🙂 Ne všude tohle klaplo, třeba moje dcera by klidně měla jednu látkovou plenu týden, pokaděnou počuranou, a nehnula by brvou, ta je na tohle maximální ignorant... je jí to absolutně jedno! Je jí rok a půl a s nočníkem to má tak, že když ji posadím, tak do něj i něco udělá, ale prostě to nerozlišuje... sundám z nočníku a počurá se do plíny za 10 minut klidně znova. Vrchol mého snažení je, že mi občas důležitě oznámí, že právě do čurá :D (do plenky pochopitelně). Tak držím palce 🙂

maggiesw
autor
29. bře 2017

@muhehehe
mnoo to zní dobře :D