Systém plenkových kalhotek AIO, poradíte?

ineckaart
11. dub 2016

ahoj všem,

mám takový dotaz..mám 2mesíčního chlapečka, doteď jsem dávala papírové plenky, protože měl reflux a látkové ve velké vrstvě 3-4 pleny kvůli kyčlím, co naordinovali v porodnici mu tlačily na bříško...teď ale už pomalu přecházím na látkové, jen mám problém, že když dávám 2 vkládací nejvíc poskládané přes pindíka + jednu malou, nebo dvě klasické čtvercvky, tak mi to celé pročůrá až na kalhotky, které mají pod nepromokavým vrchem našité froté, takže je použiju jen na jedno pokakání a počůrání a můžu dát nové, protože jaksi nechci, aby byl v tom mokrém...nějak jsem asi nepochopila, jak plenkové kalhotky (sweet monkey , bambino mio all in one) používat...nebo celý systém...aby stačily cca 4ks, jak mi všude doporučovali...s touhle spotřebou mám tak šestery až osmery na den, což ani nemám tolik ks koupených...nehledělk tomu, že prát každý den nehodám...🙂)...

díky za radu, doporučení, cokoli, abych nemusela kalhotky dát do vitríny.))

díky Zuz

irca86
11. dub 2016

Plenky AIO jsou delane na systém - použít s vyprat jako celek. Mrkněte po systému SIO, kalhotky mají z vnitřní strany pul zátěr a cvoky na nacvaknuti vkladacich plenek. Perete pouze vnitřky a samotne kalhotky stačí vyvětrat a prát az při znečištění. Namátkou bamboolik, petit lulu ....

petronilkaa
11. dub 2016

Já bych doporučila spíš kalhotovky se svrchními kalhotkami. Kalhotovky jsou pro mě super, na menší dítko jsem měla na snappi sponku, které se mi líp přizpůsobovaly na menší velikost. Systém SIO není vhodný, dokud dítě kaká "vaječinu", protože to schytají i svrchní kalhotky. Jinak na FB je skupina Poradna pro látkovačky, tak by poradily holky konkrétně, mají přehled i o menších výrobcích, kteří jsou kolikrát kvalitnější než ti velcí.

jbzirafa
12. dub 2016

Pokud máte sweet monkey typ AIO (s kapkou, do které se dávají savá jádra) tak s tím nic jiného, než vyměnit celé použité kalhotky dělat nelze. To děláte správně. Zvolte jiný systém balení: zvlášť plenku (ctvercovou na rovno či novorozenecky sklad, kalhotkove plenky) a zvlášť kalhoty (jen PUL vrstva vevnitř), tak spotřebu svrchnich kalhotek udrzite na minimu, i cenově je to levnější než pouze AIO. ale i tak bych přidala ještě tak dvoje do rezervy (chvíli se pere a chvíli schnou) Osm plen za den není moc. Ty co máte určitě využijete později, až bude prcek větší a bude u prebalovani víc utíkat a nebude mít tak ridkou stolici. Já využívám různé typy plenek, podle velikosti dítěte, na každé období sedělo něco jiného.