Teploměr, jaký je spolehlivý?

lekorka453
14. led 2016

Jaký teploměr je spolehlivý? Digitální v podpaží neměří vůbec dobře- horečka jako kráva a on ukazuje 35 a to je Thermoval Rapid! A neumí vůbec změřit zpoceného člověka! Dávat do konečníku všem členům rodiny je nehygienické, do pusy špatné, protože se na něm drží bacily. Jaký je přesný jako rtuťový? Lihové jsou tak na 1 použití- nejdou sklepat a člověk by si ruku ulomil! A ušní/čelní zase hrozně nepřesné. A co bezdotykové? Jaké typy měří spolehlivě?

blahova_andrea
14. led 2016

tak to by mě zajímalo. my máme doma poslední rtuťový a co bude až nebude...fakt netuším. všechno stojí za ho... ☹

verka4d
14. led 2016

My máme digitální Body comfort už hodně let a je naprosto přesný a spolehlivý. Kupovali jsme ho v lékárně a stál do dvou stovek. Normálně měříme v podpaží a fakt úplně bez problémů...

lekorka453
autor
14. led 2016

@verka4d A co je náhrada za rtuťové teploměry a rychloběžky?

verka4d
15. led 2016

@lekorka453 To nevím,nikdy mě nenapadlo se po tom nějak pídit. Kdysi jsme měli taky rtuťový a spokojenost,jenže když ho pak jeden ze synů rozbil a já sbírala po kuchyni kuličky rtuti,tak už jsem druhý takový nekupovala. S tím současným opravdu nemáme problém,máme čtyři děti,takže poměrně dost využíváme a v pořádku.

blahova_andrea
15. led 2016

@verka4d a nemohla by jsi sem dát odkaz přímo na ten typ, co máte? díky

verka4d
15. led 2016

Zkoušela jsem ho najít,ale ve vyhledávači mi přesně tady ten typ nevyjel. Máme ho už fakt minimálně 10 let,tak nevím,jestli se ještě vyrábí... Našla jsem stejnou značku,ale jiný typ. My máme Body comfort BC 89,ale na netu je jen BC 07,tak nevím,jestli se to nějak liší. Máme s ohebnou špičkou. Cena toho BC 07 byla psána kolem 120,-Kč. Takže pořizovací náklady docela v pohodě.

siiia
15. led 2016

ahoj, my máme doma Thermo flash LX-26. Když jsem z porodnice šla poprvé k naši pediatričce na kontrolu, tak jsem se zeptala, co to má za teploměr a hned si ho koupila. Stojí sice 1500,- Kč, ale když ho používá doktorka, tak vážně funguje 🙂 Už se moc neprodává, našla jsem ho zatím tady: http://www.obchodprostavby.cz/www-obchodprostav... musíš se s ním trefit přímo do prostřed čelíčka a vzdálenost cca 10cm... po stranách mají děti hlavičku teplejší, tak opravdu doprostřed...

blahova_andrea
15. led 2016

@verka4d já jsem asi blbá, ale já vidím jen za cca 1000,- 😅

elen222
15. led 2016

taky nevím čím měřit, koupili jsme drahý dotykový, ale ten má šílené rozmezí, když měřím třikrát po sobě, klidně naměří 36,8 pak 37,5 a po třetí 37,9 a pak si vyberte, mám pocit, že i moje ruka je přesnější, když ji přiložím dětem na čelo. Máme schovanou starou rychloběžku a ta je asi nespolehlivější. Digitální pro miminka byl taky na "enec" 😠 .
Jo a nejlepší bylo, když jsem byla s roční dcerou v nemocnici, tak jí tam sestry měřili 6x denně (i v noci) teplotu tím dotykovým, co máme doma, a když to zkusily třikrát za sebou a teploměr naměřil tři různé teploty v rozpětí více jak jednoho celého stupně, pořádně nadávaly a pěly ódy na staré rtuťové, ale ty už mají prý zakázáno používat....

blahova_andrea
15. led 2016

@verka4d díky moc, jsi zlatá! 🙂

katka_mel
15. led 2016

Já mám rtuťový a lihový. Je pravda, že ten lihový se sklepává hůře než rtuťový, měří krapet dýl, než rtuťový, ale měří stejně přesně. Já jsem s ním spokojená. Jinak ne netu se dají sehnat i rtuťové teploměry např. zde http://zdravi.hyperinzerce.cz/zdravotni-pomucky...

verka4d
15. led 2016

@blahova_andrea Oooo,teď jsem vyrostla tři metry do vzduchu!! 😀