Výbavička - co je zbytečné kupovat?

eliza1
18. črc 2017

Holky, zajímalo by mě... co jste kupovali do výbavičky pro mimčo ale nevyužili jste... co pro vás bylo zbytečné? 🙂

bamishop
19. črc 2017

a jako nejvetsi nutnost u nas byly bavlnene pleny na pusinku a stineni kocarku, tech sem mela malo, olejicek do koupele, aby byla pokozka vlacna a nemusela se mazat (mame citlivou pokozku s nabehem na ekzemy), kyblik na koupani, totalni zklidnovak pred spanim, nosni odsavacka na lux, polodupacky, protoze ponozky sem na detech udrzela leda botickou a to jeste na chvili, a satek, bez nej bychom asi umreli hlady nebo zili v bordelu

kacenecka_24
19. črc 2017

To je těžko, jedna ti napíše že je to zbytečnost, jedna že by se bez toho neobešla. Vidím i jenom na sobě - např. u prvního jsem neměla přebalovací pult protože mi někdo řekl, že je to zbytečnost. Přebalovala jsem na posteli nebo na gauči s podložkou. Nejen že mi to nakonec přišlo nepraktické, protože jsem pořád musela vytahovat podložku, ale hlavně mě z toho bolely záda. Teď na druhé dítě teda přebalovák kupuju. Kojící polštář - vymoženost, na co. Dneska mi strašně ulevuje od bolesti zad při spaní. Chyběl mi taky kolotoč nad postýlku. Ale jak tady dost holek psalo - trička, rifle, frajerské oblečení je fakt zbytečnost, ale to většinou od někoho dostáváš. Ohledně lahviček - nevíš, jestli budeš kojit nebo ne, koupila bych max. jednu a v případě potřeby další, ale sterilizátory, ohřívače atd. bych určitě dopředu nekupovala. Dneska koupíš cokoliv téměř hned, když potřebuješ. Přeju spokojené těhotenství.

hanulka_es
19. črc 2017

za mě je zbytečné kupovat nějakou extra kosmetiku, mejdlíčka, šamponky atd. do dnes, je mu 10 m koupeme jen ve vodě a protože má dlouhou hřívu, tak jen vlásky beru šamponem, páč mu pak "smrdí" 🙂 na prdku mám Bepanten care mast a to je vše, v nemocnici jsem dostala vzorový kelímek sudocremu a ten jsem ještě nevypatlala...Z věcí, jako oblečků, udělala bych si třeba 4 kusy tří velikostí dopředu, já hodně dědila po ségře, takže na začátek jsem byla vybavená, co se týče nůžtiček na nehty, ty jsme kupovali troje, nakonec nejlíp vyšli od Nuk, jsou ostré a vejdou se tam manželovi prsty 🙂 páč tato akce je u nás boj a jedině večer při mlíku je tolerována...kojící polštář jsem využila na polohování do postýlky, na kojení byl lepší polštář z gauče, taky za mě ano houpátko, měla jsem ho na lince při vaření, krmila jsem ho v tom zpočátku, cestovní postýlku využívám spíš na zajištění, když někam jdu, wc/schránka...jinak spí mimo domov s námi, krmící židličku mám tu obyč z ikeii, velmi praktická při chtíči samokrmení např.polévkou, sprcha to jistí 🙂 a taky máme po celem domě dlažbu, takže ty pěnové puzzle jsou dobré na tlumení pádů :-/ a že jich není málo...kolotoč nad postýlku využívám minimálně, teď se chystám sundat, ráno vstává a jak pochoduje tak za to tahá, čekám kdy to rupne. Taky mám plno věcí co bych nepořídila, ale jiné maminky ano...takže nezoufejte, něco hold využijete méně něco více 😉

letadlo13
19. črc 2017

Nekoupila jsem skoro nic a potom jsem dokoupila, co chybělo...

Dokoupila jsem a nevyužila:
Blbá byla odsávačka hlenů za 1500,- na baterky - jela hned zpátky do e-shopu, zlatá hadička za 30 Kč.
Cestovní postýlka a postýlka (nikdy v tom nikdo nespal)

Nepotřebovala jsem nikdy:
skříň s přebalovacím pultem (stačila podložka na pračce)
Chůvičku
Houpací lehátka/sedátka/chodítka
Kosmetika (měla jsem šampon, bepanthen a sudocream, olejíček po koupeli od hipp, víc fakt netřeba).
Oblečení menší než 56
Odsávačka mléka, váha, flašky
Kolotoč nad postýlku

Dokoupila jsem nutně:
Nosný šátek!!!

luciebx
19. črc 2017

Za me blbosti a vyhozene penize bylo:
Kapsar na postylku - jediny co v tom lezelo bylo prach!!
Kolotoc nad postylku - dite za to pak jen tahalo nikdy u toho neuslo!!
Krem na bradavky kvuli kojeni - nejlepe zabiralo vlastni mleko a mazat tim!!
Cestovni postylka lezela v obyvaku a spis se do ni prasilo !!
Sampon na vlasy pro miminka
sada hadriku 56 a mensi
ruzny chrastitka ty na ruce a nohy - ditko sundalo do par vterin
monitor dechu, ktery se neustale sam zpoustel takze letel z baraku
chuvicka - ditko sem slysela driv nez to prenesl signal
Ruzny kremy na prdelky u nas byl jen pudr

Co se osvedcilo :
Spaci pytel
odsavacka na mleko
prsni vlozky
vanicka se stojankem kde sem se nemusela ohybat k novorozeni, ale vyuzita tak 3 mesice, pak sem koupala ve vane v lehatku.
Vibracni lehatko tam si maly uzil hodne ale spis sem davala rozbalenyho na deku aby prdelka dychala.
Ruzny kremy na prdelky u nas byl jen pudr

JInak sem mela prebalovaci pult nad postylkou takze sem prebalovaci komodo nepotrebovala.

shine2015
19. črc 2017

Za mě koupit postýlku matraci plus chránič (pokud nebude spat dítě s vámi jako ty naše a to postýlky máme dvě ) a polštářek s perinkou, 2x povlečení ....pak weleda do koupele a buď vaničku nebo lehatko do vany, sudocream bepanthen a oblečení - páru 56 a jinak už 62 68....látkové pleny - myslím ty jak se žehlí páru na utreni pusinky apod.
Zvazila bych kvalitní přebalovak - my máme komodu a je to super.
Kočárek. Plenky jednorázové.

A jinak s ničím to nepřehánět - vše je většinou v obchodech i eshopech skladem - vše se dá objednat a do 2-3 dnů mate doma....

K tomu oblečení - praktické je body krátký rukáv dlouhý rukáv a kalhoty s plnou nohou, popřípadě dupacky, svetříky....ale dle sezóny a nejdřív min a pak dokoupit...
Hlavně ať má i svoji deku 😉

makky1310
19. črc 2017

Za mne nepotrebne: houpatko, cestovni postylka, chuvicka (myslela jsem ze se bez ni neobejdu a ted jsem rada ze jsem ji zbytecne nekupovala,vubec bych ji nevyuzila), vaha, kojici polstar, lehatko do vany, velke mnozstvi kosmetiky, sterilizatory, frajerske obleceni-rifle atd(nepohodlne-max na vitani), ohradka

Neobejdu se bez: prebalovak(nejdriv jsem zatracovala ale diky za nej), manduca, hrazdicka, obleceni vel 50(nas byl mrnous), penove puzzle, latkove pleny, odsavacka(bez ni bych se nerozkojila-ale duvod byl ze jsme spolu nebyli 1,5 tydne po porodu,jinak by to asi slo i bez odsavacky), mantinel (nebavilo me porad po tme honit dudlik po zemi)

A mnoho dalsiho, jak jak holky pisou, kazdy to mame naprosto jinak. Ridila jsem se tim co rika moje mama-dneska koupis vsude vsechno za par hodin, nikde nestojis fronty jako driv tak to zbytecne nekupuj. No a vyjimecne 😝 mela v necem pravdu. Skoro nic jsem nedokupovala...

bamishop
19. črc 2017

@makky1310 50tku jde objednat z porodnice, vetsine deti neni, prvni dceri byly 50tkove veci mesic, druhe nebyla 56 hned po prichodu z porodnice a syn na tom nebyl o moc lip 🙂

makky1310
19. črc 2017

@bamishop malej mel v 50 jeste rezervu ale tak rychle z toho vyrostl ze opravdu stacilo pak kousku... ale pokud to v tehu nevypada na male mimi tak je zbytecne porizovat

kaja2016
19. črc 2017

Tak my před narozením nekupovali skoro nic. Hodně věcí jsme dostali. Nevyužili jsme snad asi jen takovéto látkou potažené lehátko. A z toho co ostatní často mají jsme nekoupili ani nedostali ( a ani nám nechybělo) monitor dechu, stínítko na kočárek,speciální ručníky pro miminko, polstarkovy mantinel do postýlky, přebalovací pult, podložku do sedacího kocarku a to je asi vše.

vila_z_lesa
21. črc 2017

Prebalovaci pult jsem třeba nikdy nepouzila, prebalovala jsem na gauči a pak jen na zemi, postylku využívám občas jen ted v 10.měsíci, malá se v noci ráda tuli, pak zavinivacka, tu nesnesla, lehatko nebo vanicka, kolotoč nad postylku, pak dudliky, lahvičky, dcera je jen prsova, různá lehatka, mala miluje pohyb, ale co určitě poridim pro druhy miminko je nějaká kolibka do bytu nebo houpací kočárek nebo hacku 🙂

luckyne
21. črc 2017

Mám doma už dvě děti a jak u prvního jsem sháněla hromadu věcí, tak u druhého mám pocit, že jsem nepotřebovala skoro nic z toho, co se všude doporučuje jako nezbytné🙂.

Za mě je zbytečné:
- přebalovací pult, skříňka apod. - koupila jsem asi 4 pratelné přebalovací podložky a přebalovala kdekoliv
- kosmetika na miminko - dostali jsme toho hromady, vlastně nic jsme nevyužili, protože to dětem akorát vysušovalo pokožku, tak jsme koupali jen ve vodě, maximálně jsme do ní přidali nějaký olejíček z lékárny
- dudlíky, lahvičky, odsavačka mléka - nemá cenu kupovat dopředu, protože nevíte, jestli to upotřebíte...odsavačku jsem kupovala až později, když jsem občas potřebovala na brigádu.
- sterilizátor na lahve - kojila jsem, nepotřebovala jsem
- váha pro kojence
- různá houpátka, lehátka - když jsem občas potřeboval dítě odložit nebo později nakrmit, použila jsem vajíčkovou autosedačku
- chůvička
- hromady oblečení v malých velikostech - děti ze všeho strašně rychle vyrostou, asi až velikost 80 - 86 nám vydržela trochu dýl🙂
- drahé jídelní židličky - nejdřív jsem krmila ve vajíčku a později ve staré dřevěné židličce ještě po mně (v takové té, co z ní po rozložení může být židlička se stolkem)
- vlastní monitor dechu - u prvního dítěte jsem ho měla půjčený na půl roku přímo z porodnice, u druhého už jsem ho ani nechtěla

Za mě nezbytnost:
- šátek nebo nosítko na nošení dětí - bez těhle pomocníků bysme se pořádně nedostali do přírody, usnadňovaly nám cestování, uspávání, běžné domácí činnosti...

U první dcery jsem používala jednorázové pleny a ani mě tehdy nenapadlo, že bych jednou mohla látkovat. Až pak jsem jednou na dovolené viděla hromadu použitých plínek vyprodukovanou jedním dítětem za týden a řekla jsem si, že u druhého zkusím používat látkové plínky. Po dvou letech už mi ani nepřijde, že by to byla nějaká práce navíc, neznáme opruzeniny a i ty vzory jsou úžasné🙂.

andiienka
25. črc 2017

Tak za mě do úplného začátku, co se osvědčilo 100%ně byla odsávačka na mléko a mast Bepanthen (jak na bradavky, tak i na zadeček miminka), ...přebalovací pult jsme třeba nepotřebovali, stačily ty jednorázové podložky, přebalovali jsme na posteli..