Jaká bude podpora z ÚP? Po skončení RD jsem byla na PN

glimmer
23. zář 2015

mám dotaz ... dne 1.3.2015 mi skončila RD (hlášená u zaměstnavatele) ... od 2.3. - 30.9. jsem v PN ... od 1.10. se budu hlásti na ÚP ... z čeho se mi bude počítat podpora? Fakticky jsem neodpracovala ani jeden den. Dostala jsem výpověď pro nadbytečnost, tzn. 5 platů odstupného.

j.a.n.i
23. zář 2015

@glimmer Můj soukromý tip je, že dostaneš tu minimální počítanou z průměrné mzdy... ale kdyby to bylo jinak, tak určitě napiš.

glimmer
autor
23. zář 2015

@j.a.n.i můj tip je to právě taky ... ☹

glimmer
autor
23. zář 2015

@j.a.n.i a to je kolik? něco kolem 4-5 tis ?

andelka
23. zář 2015

@glimmer minimálka počítaná z průměrné mzdy je první dva měsíce cca 3 700 a pak se to snižuje každý měsíc o kousek a poslední je kolem 2500. Podpora je 5 měsíců.A začnou ti to dávat až po určité době, kvůli tomu odstupnému.

glimmer
autor
23. zář 2015

@andelka 😠 to ja fakt super ... jen me mrzi ten princip, ze jsem před MD pracovala skoro 10 let ... a dostanu jako někdo kdo neví co práce znamená ☹

glimmer
autor
23. zář 2015

@andelka jj to je mi jasné, že až po těch 3 měsících ... co mi vyprší to odstupné ... byla jsem teď na 3 pohovorech, tak snad to vyjde a půjdu od ledna do práce a vyhnu se této luxusní podpoře 😉

andelka
23. zář 2015

@glimmer to je stejné, jako když jdeš na RD z pracáku, ačkoli jsi předtím studovala, pracovala..nepočítá se to, pokud se nevejdeš snad do nějaké hájené doby, ale kdoví jestli vůbec.
No je to pakatel, ale aspoň něco.Kde jsou ty doby, kdy i studenti co byli potom bez práce dostávali slušné peníze dlouhou dobu. Těch 5m je strašně malinko.

j.a.n.i
23. zář 2015

@andelka Tak u mateřské je ochranná doba, která je vypočítaná tak, aby ti nárok vyšel, pokud si otěhotněla v zaměstnání a dostala výpověď... jo, to že někdo těhotní když práci nemá nebo ve zkušební době - to už je čistě jeho rozhodnutí a ví, že tu mateřskou mít nebude (nemusí mít).

andelka
23. zář 2015

@j.a.n.i nebo když má práci jen na dobu určitou?

ivis
23. zář 2015

škoda, že tam nemáte jeden jediný den odpracovaný, pak by se vám podpora počítala z platu před mateřskou, ono ho ani fakticky odpracovat nemusíte, stačí když vám to firma potvrdí... jsou to komedie, ale díky tomu nebudu dostávat 3tis ale mnohem víc...nešlo by to se s nimi ještě domluvit ?

j.a.n.i
23. zář 2015

@andelka Nebo tak, i tohle ví předem a může se podle toho zařídit.

glimmer
autor
24. zář 2015

@ivis stačí jeden jediný den ? opravdu?

ivis
24. zář 2015

@glimmer ano, tedy u nás na UP to mám potvrzený že stačí jeden jediný den, už mám i výměr kolik budu brát podporu, a ta částka je 3x vyšší než ta almužna počítaná z té mzdy v národním hospodářství...

glimmer
autor
24. zář 2015

@ivis šla jsem na první MD v 7/2010 ... a pak mi plynule navazovala drumá MD ... takže by se mito počítalo z výplaty z toho 2010?