Kolegyně strašně smrdí, co s tím?

magdalenax
6. bře 2015

Co dělat, když vám vedle na židli sedí paní, podotýkám v poměrně mladém věku, která smrdí? Zatuchlinou, potem a bůhví čím ještě? Nezná zřejmě nic takového, jako je hygiena a drogerie. Její velké plus je znalost několika jazyků, přitom v práci téměř vůbec není, protože často marodí. Nikdo neví, jak jí dát najevo, že v práci nemůže smrdět jak starej pes, jak to tedy taktně vyřešit?
Nicméně, prý si i udržuje postavu, nevíme jakým způsobem, protože je silná pořád. Ale chodí někam cvičit. Lituji předem ty, kteří to cvičení za její přítomnosti absolvují.

guinea
6. bře 2015

@magdalenax Tak to tě moc lituju. Stejný problém jsme měli kdysi v práci, a to šlo o mladou holku, cca 25 let. I šéfové si byli vědomi toho, že sedět s ní v kanceláři je peklo a že to nikdo nedá. Přitom ona byla jinak milá, čistě oblečená, komunikativní. Nicméně tehdy jsme byli všichni srabi, i šéfové, nikdo jí to nedokázal říct, a nakonec jí kvůli tomu vyhodili (samozřejmě jí asi řekli jiný důvod). Takže já jsem ti neporadila ☹ Ale fakt s tebou soucítím...

zuhra
6. bře 2015

Haha;) chapu, ze je to nepříjemné a neumím poradit. Tyhle situace jsem nikdy neuměla resit... Každopádně něco vymysli, nez ti rupnou nervy;)

barulina
6. bře 2015

Ja bych ji to bud rekla, pokavad smrdi az takto,urcite by nebyla mou kamaradkou vdimy by me pripadna urazenost byla fuk. A nebo bybh ji koupila deodoqpant a sprchac a postavila na stul

anetka1701
6. bře 2015

já bych jí bez slova poslala na adresu dom balíček s deodorantem, vonavkou a sprcháčem :oD bez zpáteční adresy... bud jí to trkne, nebo ne - asi bych byla srab jí to říct osobně...

sim007
6. bře 2015

@magdalenax rekla bych ji to natvrdo.....pokud to sama neciti tak nejake naznaky nepomuzou

kalinka02
6. bře 2015

@anetka1701 to je dobrej nápad 🙂 mohl by zabrat..... jinak také bych na to neměla říct jí to do očí,

guinea
6. bře 2015

@sim007 Říct natvrdo je asi nejefekivnější řešení, ale kdo má sebrat tu odvahu?

nae
6. bře 2015

Mali sme kedysi na strednej takú spolužiačku. Milá, chytrá, čisto oblečená, ale smrdela tak typicky, ako keď si človek nedá deodorant a pritom má výrazný pot. Po telocviku v spoločnej šatni to bolo náročné. Spolužiačky jej to rozne naznačovali, ale ona akoby nechápala. Potom sa ako prvá zo všetkých hneď po strednej vydala a mala aj deti... Je to ťažké riešiť takéto situácie, ale pokiaľ máte nejaký normálny vzťah, tak asi by bolo dobré jej to narovinu povedať, uľaví sa všetkým. Držím palce.

zuhra
6. bře 2015

No prave, je nam to trapné... Ale jinak to dojde k nenávisti nebo výpovědi;(

hojda
6. bře 2015

Teta to měla taky v práci, v bance ,tak kolegyni koupili k narozeninám balíček kosmetiky tekuté mýdlo, deodorant kulička, tuhý sprej a nějaký parfém, ale moc to prý nepomohlo. Taky to máme u jednoho člena v rodině a je to síla☹, v těhotenství jsem to skoro nedávala, bylo mi hrozně špatně z toho smradu. Nejlepší jsou komentáře, když třeba posílám manžela, aby si šel převlíknout triko, že smrdí, tak reakce z té strany je, vždyť to nemá cenu, za chvilku to bude znova☹

magdalenax
autor
6. bře 2015

Holky, prý doma má kosmetiky a parfémů, prý AŽ ZNAČKOVÝCH dost, tak proč tohle proboha

xpila
6. bře 2015

@magdalenax Říct to narovinu. žádné náznaky nemají smysl. V jedné práci jsme to taky řešili.

kalinka02
6. bře 2015

@magdalenax nebo za to třeba nemůže - přestože se myje, voni,...

zuhra
6. bře 2015

@magdalenax takze jste s ni o tom mluvili? Holt vazne sebrat odvahu a říct to narovinu, nejak taktně stranou

hojda
6. bře 2015

@magdalenax Tak jí říct, že nestačí je mít doma, ale taky se musí používat 😔 .

marecekavendulka
6. bře 2015

navedte sefa,at da jako interni narizeni pouzivani deodorantu😀

magdalenax
autor
6. bře 2015

Holky, tady je průšvih hlavně ta ztuchlina, pak se spojí s potem a navíc i s tím, že asi nemá patřičný komfort k osobní hygieně, i když to je hodně silný výraz. Dvíř se lidi myli v neckách a nikdo z nich nesmrděl

veri0007
6. bře 2015

@magdalenax shodou okolností jsem tohle řešila, ale ne s opravdovou smradlavou osobou, ale na výběrku😀 úkol zněl, sděl svému podřízenému, že páchne🙂 No vuhledem k tomu že jsem na to měla asi 5 vteřin abych se rozmyslela, tak má původní odpověď byla slabá.
Rozhodně bych jí neponižovala před ostatníma a ani jí nesdělovala, že ostatní kolegové jí také cítí. Je zapotřebí jí to sdělit přímo do očí, zároveň bych jí nabídla pomoc ve formě rady který prací prášek je voňavý, jaká značka parfému je fajn a hlavně bych naaznačila že voda je základ všeho. Rozhodně bych to řekla přátelsky ať se necítí až tolik ponížená... V žádném případě bych nevolila řešení typu dt jí na stůl deodorant a podobně, to je ubohost nad ubohost... Nikdy nevíš jaké má zdravotní problémy

pincola
6. bře 2015

Taky jsem to u jedné osoby řešila a dokonce jsem to i řekla!!! Sbírala jsem odvahu snad půl roku😀 No a pak byl měsíc nebo dva klid a te´d je to zase uplně stejné jako dřív, takže šílené. Když jsem jí to řekla, tak se hádala, že se myje. ne agresivně, ale šíleně přesvědčovala, jak se furt myje. Nemohla to být pravda. Pak se asi mýt začala, protože , jak jsem psala, zlepšilo se to a teď to je zas jedna hrůza. Podruhé už do toho nejdu. Ať smrdí a komplikuje si život.

hojda
6. bře 2015

Někdy je problém v tom, že se třeba i myje, ale propocené oblečení nosí několik dní, takže si sice umyje a navoní, ale pak si obleče to smradlavé oblečení☹.

hedvizinka
6. bře 2015

Jo jo,taky jsme meli takovou kolegyni..Mela za me přebírat region se zákazníky-dělala jsem obchodní zástupkyni,takze smradlavou náhradu za sebe jsem fakt řešila (ve firmě jsem zůstávala,jen na jiné pozici)..zkousely jsme s kolegyni různé náznaky,ale nechytala se,tak jsem šla za přímým nadřízeným,ze se to fakt nedá,a ten ji poslal na Personalni...taky je to řešení,špinavou praci za tebe udělá někdo jiný,ale účel to splní..btw-at ji doporučí ,,driclor" ,normalni deodoranty zřejmě nebudou stačit 😉

aftylka
6. bře 2015

Tak jestli smrdí zatuchle, tak to musí být i oblečením ne? Mění si ho nebo nosí stále to samé dokola? Jak už tu padlo, jediné řešení je vzít si ji stranou a mezi čtyřma očima jí říct, že je ti to nepříjemné říct, ale že je cítit a že se to nedá snést. Protože pokud takhle smrdí, tak se asi necítí a náznaky těmhle lidem absolutně nedocvakávají :-/ Můžete si třeba tahat brčka, kdo se toho ujme 😀 Ale chápu, že je to nepříjemná situace, taky máme v práci pár smraďochů a jsou to mladí lidi.

magda172015
7. bře 2015

Vzit si ji bokem a natvrdo to rict...ze ji nechces urazit ale ze by mela vic pouzit deodorant..apod...ze to myslis dobre kvuli ni..pokud neni magor tak to veme 😀 my to meli v praci parkrat a jednou sem to taky jedne kolegyni rekla... 😀

sisinka74
7. bře 2015

Nam tak smrdel sef a ted radte 😀
Holky, ale to bylo k zbliti. On prisel k nam do kanclu a stoupl si ke kolegyni a neco ji vysvetloval a ja jen videla, jak se ji navaluje . A to k nam chodival casto, treba si jen pokecat. Mel nas rad a my jeho, ale fakt jsme to nedavaly. To byl nepopsatelny smrad. Smrdela i jeho zena, kdyz za nim prisla. Proste kaslali na hygienu. Jednou jsme mu dali obrovsky kos plne drogerie k narozkam. A on se divil. Rekl, ze chlap ma smrdet. Nejhorsi bylo, ze my kolikrat nestihly po jeho navsteve vyvetrat a pak prisel klient a my se hambou propadaly. Tehdy uz byla cela administrativni budova nekuracka, ale vsichni me pochopili, kdyz jsem dovolila kolegyni v kanclu tak 3 denne fuknout. Nesnasim kuraky, ale to bylo jedine, co ten smrad prebilo a fakt to bylo snesitelnejsi. Jednou jsem to rekla jeho synovi a rikal,ze moc neperou, jen vetraji obleceni na snure. On se myl kazdy den, ale jeho pani ho nechala litat x dnu ve stejnych hadrech. A taky meli doma 13 kocek. Obcas ti kocouri mu postrikali boty. On to vubec necitil,kdyz jsme mu to rekly. Pry jsme citlivky.
Delam uz 10 let jinde a pry je to porad stejne. Jeste ted se mi zveda kufr, kdyz si na to vzpomenu.

sisinka74
7. bře 2015

A muj manzel ma ve firme 30letou, docela schopnou slecnu, ale taky je z ni nestastny. Pry jde citit potem a jeste ma babickovsky parfem. Ona je teda tlusta, ale ruku do ohne dam, ze hygiena je pro ni snad a na 1. miste. Chodi jak ze skatulky, znackove hadry, pestene nehty, navic ma o 7 let ml. chlapa, tak nevim. Ale manzela jsem okamzite sklidnila, ze on zrovna ma co mluvit. Kdybych mu kazdy den nedavala ciste obleceni, tak v tom bude litat, dokud to z nej nespadne 😀

princina
7. bře 2015

Stalo se mi něco podobného... Kolegyně,která mě nahrazovala smrděla hrozně potom ... Náš společný nadřízený a její kamarád mě na chodbě poprosil,zda bych ji mohla upozornit. Byla to nepříjemná situace, ale nelíbilo se mi, že se ji kolegové kolem ní smějou... Tak jsem se s ni zavřela v jedné kanceláři a na rovinu jo to řekla... Byla z toho chudák nešťastná, ale na štěstí to vzala, přisoudila to novému parfému...druhy den přišla s novým parfemem a úsměvem a od te doby je klid a pohoda 😊 ještě jsem ji doporučila Driclor...

nasekuratko
7. bře 2015

Teda celkem dost mě zaráží takové povrchní odpovědi, co tady vidím. Nestačím zírat...
Nenapadlo vás třeba někoho, že má doma sprcháče, parfémy, deodoranty apod., ale jen ji to nepomáhá? Já takovou paní znám. Léčí se roky s nějakou hormonální poruchou, z pocení a zápachu je nešťastná, ale bohužel ani výše zmiňovaný "driclor" nepomohl.
Nemusí se lidi hned odsuzovat, není od věci se první třeba citlivě zeptat, jestli nemá nějaké zdravotní problémy, co by toto mohly způsobovat. Odsoudit umí každý ... a radši to slovo nebudu doplňovat.
Většinu z vás bych za kolegyně mít teda nechtěla. Pardon.

sarkav
7. bře 2015

@nasekuratko ale když paní smrdí zatuchlinou tak to asi nemoc nebude...

sarkav
7. bře 2015

My měli ve škole holku ktera taky byla hodně cítit. Ale ona se opravdu moc nemyla,mela dlouhe a porad mastne vlasy.obleceni taky smrdelo zatuchlinou....i kdyz jsme ji to řekli tak to nepomohlo. Takže poradit neumím, pokud to má někdo takhle zažité těžko s tim něco uděláte