Konec smlouvy během nemocenské. Musím na pracák?

rohatazizala
25. zář 2017

Ahoj holky, snad mi některá pomůžete. Jsem teď v takové hloupé situaci. Jsem na nemocenské, na které budu až do mateřské. Teď koncem září mi končí v práci smlouva, kterou mi už zaměstnavatel neprodlouží. Když teda budu na té nemocenské, ale bez práce, musím se hlasít na pracák? V práci mi tvrdí že ano, rodina zase že ne, že sociální i zdravotní za mě platí tím pádem stát. Každopádně pokud bych se tam nemusela hlásit, jak je to pak s nemocenským lístkem na peníze? Teď ho ještě dám v práci, ale potom v říjnu kam s ním? Děkuji za rady.

v_erunka
25. zář 2017

Ahoj, dokud jsi na nemocenské, tak na úp nemusíš. Podle mě není důvod. A lístek na peníze posíláš pořád bývalému zaměstnavateli.

vvercatkoo
25. zář 2017

@rohatazizala ahojky, jsem ve stejne situaci, akorát, že já podala v praci výpověď během nemocenské.
Listek po celou dobu budes posilat do práce a musíš do 180 dní od ukončení pracovni smlouvy nastoupit na mateřskou, abys měla na ní nárok. A ten papir taky pak odevzdavas v práci. Na pracak se budes hlasit až po rodicovske dovolené, pokud si do te doby neseženeš práci😉

rohatazizala
autor
25. zář 2017

@vvercatkoo Fakt zaměstnavateli? I když už s ním nemám nic společného? Já právě myslela, jestli to nemám nosit sama na českou správu sociálního zabezpečení.

vvercatkoo
25. zář 2017

@rohatazizala to můžeš taky pokud to máš za barákem, ale já to posílám pořád do práce a i materskou tampak v prosinci budu odnášet. Ale pokud ti to pořád vrtá hlavou, zavolej na cssz a tam ti to vše řeknou😉

novgan
25. zář 2017

@rohatazizala jakmile dostanes vypoved jsi jeste 180 dni v ochranne lhute. Tim padem bys mela jeste vsechny papiry davat zamestnavateli.

ferrari
25. zář 2017

Pořad do práce a ty k tomu dávají další papír a pak to posílají dohromady chtěla jsem si to tam sama nosit a jelikož máme účetní míní fabriku tak to musím posílat tam 🙂