Neschopenka ze zkráceného úvazku při RD

nikinkax
23. led 2018

Prosím o radu, jestli někdo ví, je to situace asi dost nestandartní. Jsem na RD se synem, ale chodím na částečný úvazek do práce. Vím, že případnou druhou MD dostanu podle té první, ne krácenou podle momentálního úvazku. Chtěli bychom druhé dítě a teď by mě zajímalo, jak se počítá případná neschopenka. Dělám ve zdravotnictví, v riziku, takže bych tam nebyla za každou cenu, pokud bych měla mít nějaký problém. Počítá se neschopenka jen z těch krácených peněz? Děkuji

lenoulinkaa
24. led 2018

@nikinkax ano z toho zkráceného úvazku.

lenoulinkaa
24. led 2018

Teda za předpokladu, že budeš marodit při aktivním zkráceném úvazku. Pokud by skončil a ty se vrátila zpět do prace po rodicovske dovolene na hlavní poměr, tak se bude nemocenska počítat z toho.

kvikva
24. led 2018

@nikinkax Ano, ja to tak mam. Pracuji pri RD na polovicni uvazek a neschopenka se mi pocita z te pulky 😉

j.a.n.i
24. led 2018

@lenoulinkaa No, to nemusí být tak úplně pravda, podle toho co zakladatelka píše, tak pracuje na původní smlouvu, jen se zkráceným úvazkem, takže i po návratu na plný by se ji neschopenka počítala z posledních 12 měsíců a tedy z kombinace toho planého a zkráceného.

j.a.n.i
24. led 2018

@nikinkax A jen tak mimochodem, pokud pracuješ na původní smlouvu jen se zkráceným úvazkem, tak na žádné RD nejsi.

nikinkax
autor
24. led 2018

děkuji všem, je to tedy tak, jak jsem myslela...
@j.a.n.i ano, vím, že technicky vzato nejsem

handulkak
12. srp 2019

Ahoj holky. Potřebovala bych poradit.
Jsem ještě na MD( do ledna) chodím ale do práce na DPP( tam, kde jsem normálně na HPP), teď budu mít oddělano těch 300h a mám si vybrat, zda půjdu na DPČ, nebo zkratim HPP.
Co bude výhodnější? Chceme zkusit druhatko. Z čeho by se počítala případná mateřská? Nebo neschopenka? Dekuji