Rizikové tehotenstvo a pracovný pomer na dobu určitú

danielamikova
31. led 2016

Ahojte. Chcem sa opýtať, či má niektorá z Vás skúsenosti s mojou situáciou. Som v zamestnaneckom pomere na dobu určitú. Vyšiel mi pozitívny teh. test. Mám za sebou 3 neúspešné pokusy o dieťatko. Čiže automaticky pôjdem na rizikové.
Pracovný pomer mi skončí 31.3.2016. Predpokladám, že so mnou už zamestnávateľ nepredĺži pomer. Aké kroky mám ďalej podniknúť? Kam sa prihlásiť a čo je potrebné obehať, aby mi spolu s pracovným pomerom nezaniklo zdravotné poistenie?
Nespĺňam podmienku 270 dní platenia nemocenského, nakoľko som pred tým pracovala na slovensku a od jesene minulého roku som sa zamestnala tu. Ďakujem za Vaše odpovede

bajana
31. led 2016

@danielamikova jedine UP a do zdr.poistovne si radšej zájdi, ak nemáš v CR TP,

bajana
31. led 2016

...tak ti bude štát platiť poistenie len po dobu poberania podpory v nezamestnanosti, čiže 5m....ale zase ty budeš PN, tak možno to bude inak

danielamikova
autor
31. led 2016

@bajana nie TP, nemám. Som tu vydatá, žijem tu aj pracujem...🙂

anonym88
31. led 2016

Kamarádka mela situaci jako ty..poměr na dobu určitou a šla na neschopenku. A neukoncila ji a počítalo se ji to do odpracovane doby a zaměstnavatel s ni nemohl ukončit pracovnu poměr i když ho mela na dobu určitou, protoze jsi v ochraně když máš neschopenku 😊

bajana
31. led 2016

Pracovný pomer na dobu určitú neukončuje zamestnávateľ ani zamestnanec ale jednoducho skonci v daný dátum.

anonym88
31. led 2016

Je to opravdu cerstva zkušenost a vím že když je na neschopence tak pro ni nic nekonci, je v ochranne lhůtě a prostě je dal pod firmou.. nikdo s tim nic neudělá, ani dany datum.

xpila
31. led 2016

@anonym88 Pěkná blbost. V tomto případě žádná ochranná lhůta neni, pracovni poměr proste skončil uplynutím doby, na kterou byl sjednan.

@danielamikova Na neschoence budes do konce sestinedeli, pak začneš brát rodičovský příspěvek. Na UP se hlásit nemůžeš, když budes na PN.

anonym88
31. led 2016

@xpila Od dubna šla na neschopenku,listopad rodila. Skončilo ji to az skončila neschopenku..jinak by neměla na nic nárok, neměla odpracovano kdyby přerušila neschopenku,skončil ji pracovní pomer a šla na pracák.

xpila
31. led 2016

@anonym88 Neschopenku ale přerušovat nemusela, na te mohla byt i nadále. Ale proste pracovni poměr skončil bez ohledu na PN, ta proti pracovnímu poměru na dobu určitou nijak nechrání.

danielamikova
autor
1. únor 2016

@xpila presne toto som našla na internete...Na dobu určitú sa nevzťahuje žiadna ochrana. Takže ak rozumiem správne, bude potrebné prihlásiť sa na úrad práce a sociálnych vecí...Už som písala na informácie. Napíšem ako som dopadla, snáď niekomu informáciou pomôžem. Pekný deň Vám želám!

danielamikova
autor
1. únor 2016

@xpila keď budem na PN, kto mi bude hradiť zdravotné poistenie, ak už nie zamestnávateľ?
Bude ho hradiť štát?

xpila
1. únor 2016

@danielamikova Pokud budeš na PN, tak se na ÚP hlásit nemůžeš, to se vylučuje. Zdravotní za tebe bude platit stát.