Těhotná ve výpovědní lhůtě. Skončil by pracovní poměr?

piduska
29. říj 2010

Ahoj, mám dotaz: Od 1. července 2010 jsem zaměstnaná na dobu neurčítou. Ale poslední dobou se to u nás v práci mele a majitel firmy vyhrožuje,že se ke konci roku bude propouštět nebo že firmu na konci roku zavře. A protože se s manželem snažíme o miminko, chtěla jsem se zeptat, jak by to bylo se mnou, kdybych byla náhodou ve 2 měsíční výpovědní lhůtě a zjistila, že jsem těhotná. Skončil by mi pracovní poměr po těch 2 měsícíh nebo by se něco změnilo? A co by bylo pro mě nejlepší, abych měla nárok na mateřskou od tohoto zaměstnavatele? Díky moc

prcekpet
29. říj 2010

ahoj, tak to je muj pripad a situace je takova....zamestnavatel mi ukoncil pracovni pomer k 31.12., tak jak bylo ve vypovedi, ale do zapoctaku uvedl do poznamky dobu, co jsem byla na neschopence - rizikove tehu a pak uvedl od kdy do kdy vyplacel materskou. Podle inspektoratu prace, mel ukoncit pomer dle §54, tzn. po skonceni materske, tj. pracovni pomer mel zaniknout dnem, kdy dite melo 6mesicu. Do dnesni doby to neni ukoncene, musim si zajit na socialku jestli to tak mam nechat anebo se s nima dal prit. Jenomze ted jsou deti nemocne a ja se nehnu ani na krok ven ☹
takze pokud otehotnis ve vypovedni lhute, sla bych na neschopenku - rizikove tehu, domluvis se s dr. a budes posilat kazdy mesic listky na penize a 6tydnu pred porodem nastoupis na materskou. (hlavne neukoncuj neschopenku 8tydnu pred terminem porodu, to by jsi dle MSSZ nemela narok na materskou). Budes doma, uzivat si tehu a nebudes se stresovat co a jak v praci. A hledat dalsi praci, stejne by Te nezamestnali a kdyz jo, vykopli by Te ve zkusebni dobe, protoze tehotenstvi by na Tobe pak bylo videt...