Zrušili mi směnu v supermarketu. Stalo se vám?

lelab
3. dub 2024

Mám smlouvu na dpč. A zrušili mi ranní směnu. Na poslední směně ,co jsem byla mě poslali o půl hodiny dříve domu, protože nejsou lidi. A teď mi zrušili následující směnu . Dělám za pokladnou . Je to běžný postup supermarketů? Já jsem docela z toho taková rozpolcená. Ve smlouvě mám ,že můžu mít 80 hodin .To tam snad ani nikdy mít nebudu. Za únor mám 55 hodin. Stalo se vám,že vás taky poslali na brigádě v obchodě dříve domu nebo vám zrušili směnu? Nejhorší je ,že já nemůžu se přihlásit ani na up ,kdybych měla málo.hodin.
Jsem v sankčním vyřazení. (Důvod - nedoložila jsem papír za včasu právě kvůli zaměstnavateli, protože jsem ho dřív nedostala ) teď když budu mít málo hodin nebo žádné za duben musím si zaplatit zdravotní pojištění sama? Achjo Dělám v Kauflandu. Jaké jsou vaše zkušenosti a brigádou v Kauflandu ,především pokladny ,přístup k brigádníkům.

mishka87
3. dub 2024

@lelab u nás máme celkem 4 brigádnice. Ale všechny jsou přijímané s tím, že dostanou směnu, když bude třeba. To znamená třeba záskok za marodící nebo v případě většího množství práce. Už 2 měsíce jsme nikoho na brigádu nepotřebovalo a vykryli to jen HPP, protože je nás dost a práce málo. Loni naopak chodilo neskutečně moc zboží a bylo potřeba pomáhat víc. Je to normální postup. Nejsou zákazníci=není práce. A přednost má vždy HPP, případně brigáda, která může kdykoliv. Bylo to tak i v Kauflandu, když jsem tam dělala před 10 lety

patypresdevaty
3. dub 2024

Je to normální, bylo to tak už i před 15+ lety, když jsem tam chodila na SŠ/VŠ na brigádě

lelab
autor
3. dub 2024

@mishka87 já nic jinyho nemám. Mám jen ten obchod na dpč. A směny mám naplánované. Podle mě práce za pokladnou je pořád hlavně v potravinách. Píše ty směny tak,aby nás tam nebyl přebytek. Ale zhodnotili, to,že nejsou lidi. Nenadělám nic.

lelab
autor
3. dub 2024

@patypresdevaty no dobře. Já potřebuji aspoň jistotu v tom dubnu,když se nemůžu přihlásit na up . Nerada bych platila zdravotní si sama.

sagitta33
3. dub 2024

Nevím jak to je přesně, ale od letošního roku platí nový zákon, že i u dohod musí být rozpis směn na následující měsíc, který musí zaměstnavatel dodržet. Nějaká účetni bude vědět víc, nebo na sociálce.

lelab
autor
3. dub 2024

@sagitta33 aha jakože mi to nesmí zrušit jo?

mishka87
3. dub 2024

@lelab Já to chápu. Ale i u nás HPP musí občas podle tržby šéfka zkrouhnout směny, když tržba neodpovídá množství zaměstnanců. Určuje se produktivita a třeba u nás musíme splnit určitou měsíční tržbu, aby hodiny za zaměstnance odpovídali. Ono to pro vedoucí není jen tak někoho poslat domů. Musí plnit plán no. A brigáda je vždy první na řadě, kdo jde domů, protože zaměstnanec má i ve smlouvě daný určitý počet hodin týdně/měsíčně, který se musí dodržet.

lelab
autor
3. dub 2024

@mishka87 nojo. No tak teď zrovna ten duben ještě potřebuji kvůli tomu up. Nemůžu s Etam přihlásit . Na up se mohu přihlásit až v květnu

sagitta33
3. dub 2024

@lelab Já ten zákon neznám, jen vím, že u nás řeší jak ho mají dodržet a mít rozpis směn na začátku měsíce, když dohody zaskakují za nemoc a ta se dopředu naplánovat nedá.

sagitta33
3. dub 2024

@sagitta33 Jo a platí to někdy od podzimu 2023.

adelisss
3. dub 2024

Mám zkušenosti, že když není tržba a nejsou lidi, tak se posílají domů hlavně brigádníci. Stálí zaměstnanci musí dodržet úvazek.

eviicka
3. dub 2024

@lelab a nemáš dítě do sedmi let? To by to zdravotní pokrylo, ale nemohlo by být ve školce než 4 hodiny, ale je začátek měsíce...

adelisss
3. dub 2024

@sagitta33 Našla jsem tohle: nová povinnost rozvrhovat pracovní dobu nejméně 3 dny předem – to je možné smluvně zkrátit
Je srandovní, že ani stálí zaměstnanci některých marketů nemají směny na měsíc dopředu :D natož brigádníci.

martinka_33
3. dub 2024

@lelab jo, uplne normalni to je, i to chozemi driv, i ruseni smen. Zadna jistota pro tebe, naopak zamestnavateli se vyplatis, kdyz te nemusi zamestnavat ldyz nepotrebuje. Zkus tohle říct ale spis vedoucimu manazerovi jake mas potize a domluvit se zda te nemuzou zamestnat prednostne pred jinymi brigadniky. Treba budes mit stesti na nekoho chapaveho a vyjde ti vstric ✊

palja
3. dub 2024

@lelab ano je to tak. V Kauflandu jsem dělala 8 let jako brigádnice na dpč za pokladnou. Když bylo málo lidí, tak mě jednou poslali do skladu, abych tam myla shnilé pomeranče a citrony a třídila ty, které se ještě můžou prodat 🤦‍♀️ ale většinou také posílali dříve domů.

j.a.n.i
4. dub 2024

@martinka_33 No, ja tedy nevim, ale proc upradnostnovat nekoho, kdo se nechat sankcne vyradit z up... To radeji uprednostnim nekoho spolehlivého.

mimi1004
4. dub 2024

@martinka_33 A ostatní brigádnici peníze nepotřebují? Směny se musí plánovat férově, soukromé problémy do toho snad nepatří. Peníze potřebuje každý.

martinka_33
4. dub 2024

@j.a.n.i
@mimi1004 to je asi otázka názoru a sympatií. Řiká se líná huba, holé neštěstí ☝️ Proste za zeptání nic nedáš.