Parní mop nebo podlahová myčka?

blondynkav
16. lis 2022

Ahoj, sháním něco, co mi fakt účinně umyje podlahu. U klasického mopu bych musela měnit vodu skoro po každém tahu, abych byla spokojená, jinak mi to přijde, že vlastně rozmazávám tu špínu. Jako nejlepší řešení se mi jeví buď parní mop nebo podlahová myčka, ale ani s jedním nemám zkušenost. Máte to někdo doma a jste s tím spokojení nebo jsou to vyhozené peníze a hadrem je to účinnější? Případně můžete doporučit konkrétní výrobek, děkuju.

lutu11
16. lis 2022

@blondynkav Máme parní mop a mé zkušenost: nejcistejsí podlaha je u klasiky (kybl, voda, obycejny mop). U parního to delám tak, ze vytírací část měním a kefuju 1x na 100m2. T.j.začnu čistím vytřu polovinu domu, sundám to, vykefuju a pak čistím opět čistým. Pokud je podlaha extra špinavá, tak je praktičtější to vzít rovnou klasikou. Za mě ten výsledek není úplne top, ale na rychlej úklid na večer to stačí. Jo a znám lidi, co ten spodek vůbec neřeší a vytírají to tím třeba měsíc.

krisstina93
16. lis 2022

Já mam parní, jsem celkem spokojená, ale princip je stejný jak u toho hadru, taky víceméně rozmazavas tu špínu dál :D mě to vyhovuje jen z toho důvodu, že nemusí tahat kýbl s vodou, hadr zdimat a že pustí i zazranejsi fleky, aniž bych to musela silou drhnout a používat chemii.

yrsa
16. lis 2022

Mám nově parní mop a na byt pohoda,povolí i starší fleky a mě vyhovuje,že hadr vyperu a vyždímám až na konci,jinak nějakých 50m2 přetřu na jednu nádržku a paráda,ještě ho chci vyzkoušet na okna.

vikinkav
16. lis 2022

Taky zalezi co mate za podlahu, ne pro vsechny je ta horka para vhodna

kkkt
16. lis 2022

@blondynkav mycka podlah nej 🤩 vysaje zaroven i vytre 💪 Para neni vhodna na lepene podlahy, ale muze ublizit i jinym. Po pare jsou nektete podlahy pekne kluzke. Obsluha jednoducha a vzdy pripraven k pouziti 😊

blondynkav
autor
16. lis 2022

@lutu11 já si to právě představovala tak, že když už páru, tak úklid bude mnohem účinější, ale bohužel to tak asi není. Vydrhnout to mužů i mopem, ale jak říkám, furt mám pocit že rozmazávam špinavou vodu 😅

blondynkav
autor
16. lis 2022

@kkkt a nějaký konkrétní typ jakou přesně?

katule1990
16. lis 2022

@blondynkav Mam parni mop Vileda a jsem spokojena. Vzdycky v pulce bytu vyhodim hadr do pradla a lipnu tam cisty. Predtim samozrejme poradne vyluxovat. Vyhovuje mi hlavne to, ze je to rychlejsi, nemusim chystat a tahat zadny kybl, machat si ruce, resit cistici pripravky. Trochu me otravuje ten kabel a neprijde mi, ze by to tak skvele bralo zaschle skvrny, jak se hodne pise, ale v globalu jsem spokojena, kybl uz bych nechtela.

katerinaaa87
16. lis 2022

Mam Kärcher parní čistič SC 3 EasyFix a jsem spokojena. Objednala jsem teda i rovnou vice tech uterek, mame maly dum, tri staci akorat. I do koupelny na spary mezi dlazbou a kachlema je ideal

bebekeksy
16. lis 2022

@katule1990 taky mam Viledu a jsem spokojena pri 2 detech. Vysaju a pak mopuju. Na cca 100 m2 pouzivam 4 hadriky. Zadnou spinu ani bordel si neroztahuji a vytre i zaschle veci jenom prejedu to misto vicekrat a to mame ryhovanu podlahu. Nemnenila bych

kkkt
17. lis 2022

@blondynkav karcher Podlahová myčka FC 7 Cordeless, mamka ma premium. Rozdil je jen v tom jestli je vepredu svetylko.

prejeta_zaba
17. lis 2022

No tak před tím přece pečlivě zameť, ne? Jinak vždycky budeš roztírat špinavou vodu, i kdybys měla pozlacený mop. Vyzkoušela jsem asi všechny typy mopů a holt zázraky to neumí. Méně je někdy více - pečlivě smést prach předtím a pak už je jedno, čím doděláš ten zbytek. Je to o technice, ne o prostředku. 😉

prejeta_zaba
17. lis 2022

@lutu11 přesně moje myšlenka! A ty lidi, ty mě fascinujou. A ještě dodají, jak jsou pečliví, že vytírají každý den. 🤣🤣(Nejradši mám takový ten provazový mop, co jim stojí celý život v koutě a jenom tím pěkně rozmazají tu špínu každý den znova). 😀😀

blondynkav
autor
17. lis 2022

@prejeta_zaba samozřejmě před vytíráním vysávám, ale třeba ta podlahová myčka, která rovnou vysaje tu špinavou vodu bude za mě určitě lepší než roztrtírat špinavou vodu

kkkt
17. lis 2022

@blondynkav muzu rict ze jsme si myslela ze jsem vytirala celkem peclive, ale provni projeti myckou podlah bylo neherke prozreni. Nastesti me pani prodavacka varovala 🤣 ted tak cerne valecky nemam ani po 3 vytreni 🙏😇

helmon
17. lis 2022

Za mě nejlepší to co jsem si nyní nové pořídila. Požadavky byly jasné. Musí to umět vysávat (výkon klidně, ať to trhá podlahu😁💪🏼.) Nesnáším drobky. Dále ať to vysává nejen podlahu, ale i koberce a umí to vytírat. Ovšem neee rozmazávat vodu po podlaze, ale opravdu vytírat. Máme navíc psa, takže ať je to i na psí chlupy. Měsíc jsem sondovala na netu a pak jsem objevila vysavač 3v1 od Bissell. Je uuuuuzasny. Má nádobku na čistou a špinavou vodu. Kartáč v sobě, který sama tlačítkem napoustis vodou (kartáč jak v mycce na auta). Proste to podlahu fakt myje. Všechno tedy dělám v jednom kroku. Podlaha opravdu čistá, lekla, vonava. No říkám. Tohle je můj miláček 😁

blondynkav
autor
17. lis 2022

@helmon super, na ty jsem taky koukala a můžeš mi napsat jaký přesně typ máš prosím tě?

helmon
17. lis 2022

@blondynkav jasný🙂) Mám tenhle: Bissell CrossWave Pet Pro 2225N. Je ještě varianta bez kabelu, jakoze na aku baterii, ale to jsem nechtěla. S kabelem se totiž nemusím bát, ze mi ta baterka třeba odejde a hlavně nejsem omezena časem, kdy musíš mít vysavač v nabíječe nebo v provozu. Tady jedu proste jak dlouho chci a kdy chci. Což u aku baterie nejde.

prejeta_zaba
18. lis 2022

@kkkt já to moc nechápu, ten Karcher - váleček jako na malování, do toho nějak proudí voda a to roztíráš po podlaze? A v čem je to účinnější než plochý mop? 🤔 Nebo to mezi tím ještě vysává? I tak, nelepí se na to všechna špína, kterou roztíráš dál? 🤔

kkkt
18. lis 2022

@prejeta_zaba a ta spinava voda se sbira do nadrzky. Zaroven to i vysava. Doporucuji video na youtube, tam to jde videt. Nadobka se vyleje, valecky vyperou popr se vyberou vlasy z kartacku

kekita
18. lis 2022

@blondynkav tak já mám teda všechny-jak Bissell, tak parní mop karcher a ani jeden nepoužívám 🙄 Záleží teda jak máš velkou plochu na vytírání u Bissellu mi vadí malá nádržka-než vytřu obývák a chodbu, tak to musím 3x vylít a hrozné je pak čištění. Někdo na to třeba kašle, ale já to pokaždé celé vyčistím a trvá to tak 10 minut 🤔 Taky je celkem těžký. Karcher trvá než se nahřeje a musíš mít víc těch hader, jinak to jenom šmrdláš.... Nejrychlejší je pořád ten mop a kýbl. Na co ale nedám dopustit je robotický vysavač-ušetří moc práce.

somalicats
19. lis 2022

@prejeta_zaba Mám tu Kärcher myčku a je to oproti všem těm mopům nebe a dudy. Ty válečky se točí proti sobě plus to současně odsává tu špinavou vodu a na válečky teče čistá, takže to na rozdíl od těch mopů nerozmazává špinavou vodu. Myješ tím podstatně pohodlněji, než klasicky hadrem - nemusíš na to tlačit, u špinavějších míst jen tlačítkem zvýšíš rychlost otáčení a namáčení, takže to "vydrbe" tu špinavější část podlahy. Stejně čistou mám podlahu jen při ručním vytírání po kolenou, a to ji musím předtím ještě vysát. Pobere to i binec okolo kočičích wc bez toho, aby se to stelivo rozmatlalo po podlaze. Za mě nejlepší investice, protože mi to zkrátí čas mytí podlahy minimálně na polovinu a šetří to moje kolena a záda. Jediné, co to neumyje, jsou naše točité schody, ty meju i nadále hadrem.

prejeta_zaba
20. lis 2022

@somalicats @kkkt aha, díky za objasnění. 🙂 Já právě mám i něco podobného, ale s plochým mopem (Rowenta steam&clean) a nepřijde mi to zas tak zázračné. Jako plochu to vysaje a vytře, ale stejně člověk dodělává rohy, fleky to pořádně nevezme, je to těžké jako 🐷..tak jsem se divila, že válečky jsou lepší.

kekita
20. lis 2022

@prejeta_zaba válečky nejsou lepší-taky to nebere rohy a je to těžké...

somalicats
21. lis 2022

@kekita berou i rohy a pristroj neni tak tezky, aby ho nezvladla obsluhovat i moje drobna osmileta dcera.

blondynkav
autor
22. lis 2022

@kekita holky tady o těch válečních mluví v souvislosti s podlahovou myčkou od Karcheru, ne parním mopem, s tím se to nedá srovnat.

blondynkav
autor
22. lis 2022

Holky díky, rozhodla jsem se pro tu podlahovou myčku, protože mě taky nebaví lézt po čtyřech a čistit pořádně 😉

kekita
23. lis 2022

@blondynkav já vím, já mám obojí. U té myčky si dej pozor, že se karcher časem rozjíždí (ty válečky vypadávají) a že má uprostřed "díru".