Vaginálna mykóza a antibiotiká

janielka1
6. apr 2019

Chcela by som poprosiť o radu. Pri užívaní ATB som dostala vaginálnu mykózu. Mám nasadenú liečbu Gynazol, len neviem či treba tie ATB vysadiť či liečiť súčasne oba problémy. Príšerne ma to svrbí, ale problém pre ktorý užívam ATB stále pretrváva, tak mám strach, že keď ich vysadím, zasa sa mi to vráti a keď ich nevysadím, tak sa nezbavím mykózy. Začarovaný kruh ☹. Máte niekto o tomto vedomosť? Ďakujem

stanik382
6. apr 2019

Úplne klasický problém pri užívaní ATB. Nepíšeš či si dávaš kvalitné probiotiká k tým ATB? ATB ti zabili črevnú flóru a premnožili sa kvasinkove baktérie :(

mkado
6. apr 2019

@janielka1 kvalitne probiotika su velmi dolezite

nicoll212
6. apr 2019

@janielka1 presne ako pisu baby, treba kvalitne probiotika..

heregova
6. apr 2019

Uplne normalna vec,bohuzial sa to stava. Akonahle som nasadila atb,za dva dni uz aj mykoza. Aj napriek kvalitnym probiotikam. Proste som si kupila canesten tabletky a bolo. Kup si canesten krem a canesten tablety a atb douzivaj aj spolu s probiotikami. Ked teraz vysadis atb,choroba sa ti vrati a mykoza sa sama aj tak nevylieci.

janielka1
autor
6. apr 2019

Ďakujem dievčatá, probiotiká beriem od prvého dňa ako beriem aj ATB. Mám probiotiká LINEX forte.

nicoll212
6. apr 2019

@janielka1 ja mam biopron forte alebo biopron premium.. tiez som mavala mykozy ale pri tychto probiotikach nic

wewe4
6. apr 2019

Určite tie probiotika, možno teda skus iné. A vyhýbať sa sladké u tiež odporúčajú. No a mne na často sa opakujúce mykozu pomohlo pitie Aloe Berry Nectaru. Môžem ti poslať do správy bližšie info, ak máš záujem.

stanik382
7. apr 2019

@janielka1 dobre, to je fajn, akurat som ich pozrela a teda majú dosť málo kmenov a sú dosť slabé, toto je vec, ktorú si treba trošku naštudovať aby si si vedela kúpiť naozaj dobré probiotiká (to je taká rada do budúcnosti). tiež ich treba brať v inom čase ako ATB, minimálne dvojhodinový odstup, ale to ti hádam povedali a robíš to tak. Ak ich berieš spolu s ATB tak to vôbec nemá význam. Tie ATB vaginálne by som asi dobrala, existujú prírodné cesty ako sa mykozy zbaviť, ale môže to trvať dlhšie a vzhladom k stavu, že beireš aj ATB oralne by sa to mohlo ešte natiahnuť. Možno ešte potom si kupiť nejaké vaginálne tabletky s laktobacilmy, nech ti to tam doplnia. A skús si naštudovať, ako najlepšie čo sa týka stravy znovu naštartovať črevnú floru. Odporúčam aj detoxikovať po skončení atb, dobrý je na to Enterosgel - viažu sa na neho škodlivé látky a vyplavujú von. 🙂

jazminn
14. aug 2019

@stanik382 je to zo skôr síce, ale keď môžem otázku, máte osobnú skúsennosť s enterosgelom? ja som si spravila detox, som to pila niekoľko dní a po krátkom čase som si nahmatala pod pazuchou zdurenú lymfatickú uzlinu. Tak rýchlo som išla na usg. prsníkov a všetko OK, potom na krvné testy na hematologiu, a tiež všetko OK. Nakoniec ma poslali za chirurgom, aby odobral vzorku z tej uzliny, ale ten ma ešte poslal na mamograf a to bolo tiež OK a povedal, aby som to nechala tak, nedoporučoval mi do toho zasahovať. Prešlo asi 5 mesiacov a uzlina je stále tam...Tak rozmýšľam, že ten detox som robila veľmi krátko, iba niekoľko dní, či by som to nemala zopakovať....?

stanik382
20. aug 2019

@jazminn ja osobne nie, teda dávala som si trošku ale skôr som dávala dcérke. Ja ale nemôžem pvoedať, že by zabralo iba to. jednoducho ja to vníma skôr na očistu organizmu - po ATB alebo tak raz za čas prečistiť telo tým. Navrhla som to preto, lebo je to v skupine na fb Svet non toxic ako jedna z tých "zdravých"alternatív. Takže ja to vnímam skôr ako taký doplnok - ako telo zbaviť zlých vecí ale nemusí ti to poriešiť napr. tú uzlinu. 🙂