Je nutné mať podložku v športiaku Thule Urban Glide 2?

Zodpovedané
5. okt 2022

Ahoj,

syna som 5 mesiacov vozila bez podložky, pretože bolo teplo. Napadlo ma, či nie je potrebná kvôli zmenšeniu otrasov na nerovnostiach. Kúpila som ju až teraz, aby mu bolo teplejšie a na to nánožník. Teraz mám obavy, či otrasy neboli veľmi veľké.

Je nutné mať podložku v športiaku Thule Urban Glide 2?

Ďakujem

Ahoj,

pri menšom dieťati vždy do športových častí kočíkov, teda okrem tých, ktorých súčasťou je mäkká novorodenecká vyberateľná vložka, vždy odporúčam dokúpenie mäkkej podložky. Je to pre zmiernenie otrasov, ktoré spomínaš. Plus odporúčam vozenie v hlbokej vaničke až dovtedy, pokiaľ dieťa nevie samo sedieť. Jazdu horším nerovným terénom, kde sú otrasy väčšie odporúčam, až keď dieťa zvláda pozíciu nazývanú „pásť koníky".

To však neznamená, že ak si ju doteraz nemala, tak sa dieťaťu niečo stalo. Ak by sa s dieťaťom a jeho chrbticou dialo niečo zlé, tak by na to určite upoznil jeho pediater pri pravidelných prehliadkach. Nemusíš sa báť.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally