Novinky
anyyseek
Dnes v 09:37
Koupila jsem krasne krabicky na poklady detem, mam radost, jsou bozi:heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
atulas88
23. únor 2018
Rostu.. rosteme :blush::baby: 5 fotek 1 nová fotka
konik_testuje
Dnes v 09:31
Maminky, máte doma něco značky Klarstein? A co to je?

A – domácí spotřebiče
B – kuchyňské spotřebiče
C – techniku na chlazení a topení
D – něco pro moderní domácnost

Doporučte nám svého favorita a uděláme vám radost 4 srdíčky. :relaxed:

A pokud chcete svoji sbírku domácích pomocníků rozšířit, tak sledujte náš profil. Již za týden spustíme opravdu skvělé testování dizajnových mašinek z Německa.

#test_klarstein
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
dinushka00
Dnes v 09:17
Prosím pomoct, jsem v 9 týdnu, a casto se mi stává, že si třeba pčiknu nebo zakašlu a v podbřišku na levé straně me tak strašně zabolí, že i bolestí zařvu :persevere: a to vydržím hodně. Mám strach jestli není něco špatně s miminkem :worried:
Zobraz celou zprávu
baruneckam
Dnes v 09:16
Holky H&M Brno, mají tam nějaké těhotenské oblečení. Na netu H&M je toho spousta, ale většinou mi nic nesedí a musím to pak vracet a měnit velikosti. Raději bych tam zajela, ale přeci jen, mám to 35km. Byla jste tam některá teď?
Zobraz celou zprávu
l83
Dnes v 08:45
Holky poradíte? Potřebuji poradit s dárkem pro kluka k 2.narozeninám. Má staršího sourozence, tudíž skoro všechno už mají. Knížky ho nebaví, na zahradě má také všechno vybavení. Kostičky rozhazuje-nestaví. Tak já nevím ???
Zobraz celou zprávu
redakce
Dnes v 08:25 Čtené 211x

Klid, vyrovnanost, meditace, soustředění. Slova, která nás mohou v souvislosti s jógou napadnout. A pravděpodobně nás rovnou napadne také to, jak se to dá skloubit s malými dětmi? Je to vůbec možné? Uvidíte, že ano. A také to, že dětská hodina jógy nemá s tou dospěláckou nic moc společného. 

Od kdy začít

Jógu pro děti mohou navštěvovat už novopečené maminky. Ona tedy není vyloženě pro děti, ale jedná se o kombinaci toho, že se maminka dostane mezi lidi a toho, že dostane od kvalifikovaného lektora/lektorky konkrétní tipy, jak začít s jógou u kojence. Tedy vhodné rozvojové polohy. Protože jóga je z velké části také o zklidnění mysli a psychické pohodě, bývají tyto lekce také často spojené s masáží miminek, při které vás lektoři naučí základní masážní techniky pro malé děti. Z masáže si pak s vaším drobečkem můžete udělat krásný rituál, který můžete provozovat i doma, např. před spaním nebo po koupání.

Jóga pro batolátka se potom už začíná přibližovat skutečné józe, alespoň polohami. V kurzech většinou uvítají také přítomnost rodiče, zejména pokud jde vaše dítě na jógu jako začátečník a nemá žádné zkušenosti.

Jóga pro školáky pak začíná okolo 6 let a kurzy se dále dělí na mladší a starší, obvykle 1. a 2. stupeň. Samozřejmostí je také to, že jsou skupiny rozdělené podle toho, jestli je vaše dítě úplný začátečník, nebo má už nějaké jógové zkušenosti.

Výběr lekcí

Z výše uvedeného je tedy jasné, že (alespoň rámcově) je potřeba zohlednit, jak starý je váš potomek. Další věc, kterou určitě vezměte v potaz, je také to, jak je vaše dítě "zdatné". Tedy to, jestli již nějaké kurzy jógy navštěvovalo nebo ne. A pokud ano, tak jestli bude pokračovat u stejného poskytovatele nebo někde úplně jinde. 

Je-li pro vás zkušenost s dětskou jógou úplně nová, není od věci si s dítětem zažít první (nebo ukázkovou) hodinu. Jóga má být (mimo jiné) o tom, že se dítě bude cítit příjemně. A to bohužel nepůjde, pokud si tzv. nesedne s vyučujícím. Ač se to může zdát banální (například si řeknete, že to přeci tu hodinku vydrží, nebo že nic není tak horké, jak vypadá), tak je to nesmírně důležité. Dítě by se na hodinách mělo perfektně uvolnit, dát volno svým pocitům, nemělo by mu nic bránit v tom, aby se chovalo naprosto přirozeně. A to nepůjde, pokud mu vyučující nebude vyhovovat. 

Jak může vypadat ukázková hodina

Samozřejmě - záleží na vyučujícím a z velké části také na těch, kteří jsou v roli cvičících. Ale takovou ukázkovou lekci jógy pro dětičky si můžete představit poměrně jasně. Děti se ze začátku nechají tzv. vylítat. Tím se zbavují nahromaděné energie. Toto "vylítání" bývá cílené, například za pomocí hudby. A často se ho také účastní cvičitel. 

V další fázi se děti cíleně zklidňují. Z úvodní fáze přecházejí pozvolna na svá místa a zdraví se s ostatními dětmi (Namasté). Tím si dávají znamení, že jsou připraveni k začátku cvičení.

Samotné cvičení se pak většinou nese ve znamení příběhu nebo pohádky. Lektor začíná s vyprávěním děje. Děti jógovými pozicemi znázorňují jednotlivé účastníky příběhu, situace, ve kterých se nacházejí nebo třeba prostředí, ve kterém se odehrává. 

Co z toho

Jóga přináší svým nadšencům hodně benefitů. Pojďme se podívat na to, co konkrétně dává dětem. Odborníci, kteří se věnují dětské józe, se shodují na těchto přidaných hodnotách:

  • Pevnější s pružnější tělo - jóga je jedno z nejkomplexnějších cvičení, které posiluje také vnitřní svaly. Pružnost pak děti získávají díky provádění jednotlivých jógových pozic.
  • Lepší držení těla - ramena dozadu, bradičku vzhůru, jev, který se stane díky správně posíleným zádovým svalům automatickým.
  •  Soustředěnost a trénink paměti - soustředění je pro výkon jednotlivých pozic nezbytné, zároveň se dítě koncentruje na vyprávěný příběh a pamatuje si provedení pozic do příštích cvičení.
  • Rozvoj fantazie a představivosti - tělesné provedení příběhu, znázorňování postav a prostředí, to vše velkou měrou přispívá k rozvoji fantazie dětí.
  • Lepší zvládání stresu - technika hlubokého dýchaní, kterou si děti osvojují v rámci cvičení, jim pomáhá s vyrovnáváním situací, které běžně řešilo scénou a vztekem.
  • Zklidnění a lepší spánek - cvičení jógy se doporučuje i pro děti, které jsou označovány jako hyperaktivní, vede je ke zklidnění a soustředěnějšímu vnímání okolí.
  • Respekt k sobě i druhým - jóga je jeden z mála nesoutěžních sportů, který vede děti k respektu k ostatním a k provedení jejich cviků. Tím se děti učí učí vzájemné úctě a také důvěře sami v sebe.

Cvičení doma

Cvičení doma přináší jednu neoddiskutovatelnou výhodu, a tou je čas. Nemusíte dojíždět na hodiny, můžete cvičit kdykoli. Každý odborník vám ale doporučí (alespoň z počátku) navštívit kurz vedený profesionálem. Zejména proto, abyste potomkovi nesprávným provedením cviků neublížily. 

Při domácím cvičení můžete využít i internet. Videí se sestavami dětské jógy najdete poměrně hodně.

Zdroj informací:

cadj.cz

jogasdetmi.cz

https://www.mindbodygreen.com/0-4153/8-Creative-Ways-to-Share-Yoga-with-Children.html

https://www.doyouyoga.com/yoga-for-kids/

Čti celý článek
apacheee AMBASADORKA
Dnes v 07:46
Časy se mění, ale některé věci zůstávají navždy :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
lenockachemshyt
Dnes v 07:34
Holky kojící, jakou máte antikoncepci ?
já zatím mám prášky, ale doktor mě nabízí tělíčko, co bude vhodnější, co myslíte?
( bojím se že pak moc priberu na váze z prášku)
Zobraz celou zprávu
krabice1983
1. dub 2018
!!!!Druhy pokus hubnuti!!!! 59 fotek 1 nová fotka
redakce
Dnes v 07:00 Čtené 168x

Po celém dni toho máte dost. Vracíte se z práce unavená, doma čeká druhá směna – vaření, uklízení, praní, příprava dětí do školy. Hektická realita všedního dne. S dětmi komunikujete na úrovni „přines, podej, udělej“ a o víkendu doháníte resty. A co takhle vnést trochu klidu a příjemně stráveného času s dětmi do vaší každodenní rutiny? Zkuste si vytvořit malý soukromý rituál – čtení před spaním. Možná budete překvapena, jak to chytne rodiče i děti!

Benefity pravidelného předčítání dětem jsou jistě všem známy – kromě budování čtecích návyků a slovní zásoby podporuje též rozvoj logického myšlení, soustředění, představivosti, sociálních a vyjadřovacích schopností… Co je ale především nutné  vyzdvihnout, je pozitivní vliv takové „čtecí chvilky“ na naše vztahy k dětem. Zachumlejte se společně do peřin, přitulte se a pusťte se do nějakého napínavého příběhu. Zažeňte stres a shon a užijte si pohodu.

„Pohádka na dobrou noc je fakt jeden z nejhezčích okamžiků celého dne. Věřím, že pro oba. Po roce jsme prohlíželi cokoliv, co chtěl syn. Pohádky jako takové pobral až těsně před druhým rokem, kdy pochopil, že může jenom poslouchat. Střídáme to, fajn jsou takové ty veršované příběhy, kdy každý verš končí obrázkem, to se naučil hned doříkávat, pak má rád Krtka s celým ansámblem, Krtek a kamarádi, básničky, nebo Krtek ve městě, normální pohádky,“ píše @berenika39.

Nejdříve melodie hlasu a až časem obsah příběhů

Jak zjistila i uživatelka romcovaklarka, v prvních měsících a letech života děťátko spíše vnímá tón a melodii hlasu, „naposlouchává“ si slovní zásobu. Obrázkové knížky, leporela a krátké veršovánky jsou proto dobrou volbou: „Synovi je rok a půl, čteme hlavně leporela, v některých čtu přímo básničky, u jiných (hlavně u těch, kde mi ty básničky přijdou s prominutím "pitomé") si jen ukazujeme, co je na obrázcích a něco si o tom povídáme. Tohle naše čtení má moc rád a často si o něj říká, nosí mi knížky a chce je číst,“ říká v diskuzi Čtení dětem. Čtete? Od jakého věku? Baví je to?

„My četli od miminka, ale začalo ho to bavit tak kolem 2 let. Teď čteme hlavně Pejska a kočičku nebo Povídejme si děti.  Ta srozumitelnost např. u Pejska a kočičky je bezva. To dá přednost knížce před čímkoli.“  Teprve mezi druhým až třetím rokem totiž začíná dítě chápat obsah delších textů. Předškoláci již zvládnou i příběhy na pokračování. Mezi jednotlivými částmi příběhu nedělejte pauzu delší než 3 dny. Na začátku každého předčítání je dobré s dětmi zrekapitulovat, kde jsme minule skončili.

„U nás se to bez čtení neobejde. Prakticky čteme celý den a je pravda, že mě to už někdy nebaví. Nejraději má básničky, říkanky a krátké pohádky. Frčí u nás Krteček. Teď už si dokáže číst sama. Sedne si, prohlíží obrázky, komentuje. Některé říkanky už opakuje, i když jí rozumíme jen my s manželem. Také miluje zvukové knížky. Před spaním čteme Medvídka Pú, před tím jsme četli O pejskovi a kočičce, Dášenku, je toho hodně. Doufám, že jí to vydrží až do puberty. A musím ji pochválit, že knížky vůbec netrhá, nemačká, je opatrná,“ říká maminka naomi6 o své dceři.

Kdy se čtením začít a skončit?

Uživatelka maybe72 čte i své dospívající dceři: „Svým dcerám jsem začala číst velmi, velmi brzo, čtecí rituál dodržujeme i teď, všechny tři nás to pořád baví. Je to další chvilka strávená bez spěchu a hlavně společně, což vzhledem k věku starší dcerky velmi oceňuju i já (aneb jak se dostat k pubertální holčičce co nejblíž, zvlášť pokud je třeba vyřešit a okomentovat nějaký problém). Hlavně, aby se to nedozvěděli spolužáci mé starší dcery, prý by ji to ve třídě úplně odrovnalo. Takže čteme, vždycky se u toho slezeme v jedné posteli, ale vše probíhá v ilegalitě a v režimu přísného utajení (aneb ať žije dospívání).“

Hlavní je, aby to děti bavilo. Někteří neposedové budou potřebovat více času, aby dozráli ke klidnému naslouchání, některé děti rády poslouchají od nejútlejšího věku. Vypozorujte, kdy je ten správný čas u vás! Tak jako maminka tiburcia: „Syn začal akceptovat pohádku před spaním asi ve 3 letech, do té doby ho to spíš u usínání rušilo. Dcera by tu knížku spíš okousala, než aby poslouchala, co čtu.“

Pokud vychytáte tu správnou chvíli a navyknete si s dětmi na pravidelné literární chvilky, můžete vybudovat milou rodinnou tradici, na kterou budete později s láskou vzpomínat. Vypněte televizi, oprašte knihu a hurá na věc!

Zajímají vás tipy, jaké knihy dětem předčítat, co a jak? Podívejte se do diskuze: Čtení pohádek před spaním. Odkdy a jaké pohádky? 

Čti celý článek
ladyhacek
Dnes v 06:58
Vaření : co s kýtou?
Dobré ráno prosím máte nějaký osvěčený recept Mám doma kus kýty - na plátky a přemýšlím co z toho. Nějak dělám pořád to samé a sice mám kuchyřku, ale ta mi neřekne zd aje to dobré :slight_smile:)

Jinak včera můj první pokus o kulajdu - měla jsem k obědu a večeři a že si nehcám na dnešek-manžel , že jí nechce. Večer tak mi dej ochutnat sběračku - "hmm něco tomu chybí, ale dej mi ještě" tzn jako jedl to :slight_smile: a já neívm co dnes na oběd :grinning:
Zobraz celou zprávu
luciska82
Dnes v 05:35
Tak jsem byla včera u doktorky... Nemohla se rozhodnout, jestli mám hrozný zánět průdušek nebo začínající zápal plic... Vyfasovala jsem antibiotika a asi milion jiných léku na utišení kašle... kde jsem k tomu přišla, fakt nevím:thermometer_face: Takže přidávám jedny pejsky z perníku, kteří vznikli minulý týden, protože teď asi nic tvořit nebudu (asi bych měla fest křivý čáry při zdobení:joy:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
tinaprofi
Včera ve 23:07
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
jarka993
Včera ve 23:03
Maminky prosím o pomoc hledam pre dcérku korunku na hlavičku bude sláviť 1 rok ,nemate prosím odkaz na stránku alebo neviete kde som som mohla zakúpiť? Takúto korunku kde je číslo 1 ? Ale prosím nie Aliexpress a pod. Kde je dlhá doba dodania ďakujem pekne za každú radu.
Zobraz celou zprávu
pizule
11. lis 2017
Moje šitíčko 103 fotek 1 nová fotka
petule_c
Včera ve 22:32
HELP! Prala jsem dneska mojemu novou černou mikinu s bílým nápisem a hodila tam i nové kratasy černé. Jedno z toho ten napis a snurky obarvilo na sedo. Zachránim to nějak, nebo mě uškrtí??
Zobraz celou zprávu
pavcatko
Včera ve 22:25
Holky, jak jste naučily děti usínat samotné? Dceři je rok a 7m a mám pocit,že je to čím dál horší. Do cca roku jsem položila do postýlky, pohladila,dala UM a dcerka usnula. Ted dcerka dělá blbinky, ležím s ní i 45min než usne...Nevadí mi, že spí s námi ale to uspávání je hrozné :(
Zobraz celou zprávu
jolana24
Včera ve 21:32
Víte, kdy si doma připadám úplně zbytečná? Když můj dvouletý syn propojí tablet s televizí, pustí si youtube a já koukám jak puk, protože nevím, jak to mám dát zpátky :grinning: Joo nakonec to zase sám odpojil.
Zobraz celou zprávu
adrianka25
Včera ve 21:18
Vybirame autosedacku pro malou, uz se nam pomalu nevejde do vajicka, tak si jdu pro radu, hrozne se mi libi tato a mala ujizdi na Minnie :grinning: Nania Beline Sp Luxe Minnie Mouse, ale je to nejaka Francozska znacka tak nevim nevim :hear_no_evil: co si o ni myslite? Dekuji za nazory :thumbsup:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
t22d
Včera ve 21:02
#test_hipp2
Dnes jsem stihla jen vybalit, zítra zahájíme testování :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
maanule
Včera ve 20:37
Dítě, to je Boží dar!

Konečně 3600g! :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
maarrssii
Zpráva byla změněna Včera ve 20:19
#test_huggies2
Konečne můžeme otestovat v patek na plavani:heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
domirady
Včera ve 20:18
Neustálá menstruacni bolest v podbřišku a krvavý hlen. Holky pohotovost nebo zkusit vydržet do rana? Měla jsem Hematom ktery zmizel. zacala to odpoledne a neprestava
Zobraz celou zprávu
zanetkamaresova
4. kvě 2018
:heart:️Beátka:heart: 15 fotek 2 nové fotky
Strana
Předchozí Strana
Další