• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
Novinky
sajinka
Dnes v 11:24
Zeny pekne prosim za uplatecky se domluvim sbiram body do billy akorat tam moc nechodim a tim ze je to mesicni akce ty body nenasbiram pro oba tak kdyby nesbirali nebo meli navic rada si je vemu urco se domluvime prosim prosim :clap::clap:
Zobraz celou zprávu
patrycja
1. led 2018
Rok 2018. 4 fotky 1 nová fotka
Hashtagy
panihk AMBASADORKA
Dnes v 10:15
A po praci legraci :slight_smile: Co vase nedele?
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
adenka84
8. srp 2015
✮ PLAKÁTY ✮ 687 fotek 1 nová fotka
leana3
Dnes v 10:10
Ahoj ženy, neměla jste některá skřípnutý sedací nerv? A co vám případně pomohlo? Cvičení, masáže, nebo ještě něco jiného? Klidně i nějaká alternativní léčba?
Zobraz celou zprávu
javyb
3. led 2018
Šití 2018 34 fotek 11 nových fotek
biedronca
Dnes v 10:01
Poradte jednoduchý recept s kurenim (prsa)? Porad s ryzi, s testovinami, rizek atd.. mi leze krkem :D zádné spešl suroviny extra doma nemam :D
Zobraz celou zprávu
weronikad
Dnes v 10:01
Usměvavý miláček :couplekiss:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
danus89
13. zář 2017
Anička :slight_smile: 63 fotek 4 nové fotky
pavca1982
Dnes v 09:58 Čtené 185x

Ahojte, zdravím všechny. Ráda bych Vás touto cestou upozornila na nekalé praktiky jednoho pana ,,podnikatele"! Předem upozorňuji, že nejde o pomluvu, ale o naší osobní zkušenost. A teď tedy k příběhu...co se nám stalo. V lednu jsem sem přidávala fotku červené sedačky s komentářem, jak se už nemůžu dočkat. Stará sedačka nás opouští a tak jsme se rozhodli objednat si novou a nalákala nás nabídka DOPRAVA ZDARMA A SLEVA (teď už víme, byla to velká chyba!) Takže jsme objednali a tři neděle čekali. Komunikace s e-shopem fajn. Vybrali jsme si materiál a barvu. Sedačka byla z necelý 17 000kč v akci na 11 999kč. (pro nás krásná cena) Sedačku nám přivezl řidič až domů z Vysokého Mýta je to od nás 189km. Na místě jsme zaplatili a v obýváku rozbalili. Bohužel to bylo obrovské zklamání! Sedačka vůbec neseděla byla obalená žmolky a příšerně smrděla! Hned jsme volali do e-shopu, že sedačku nechceme. Bylo nám řečeno, aby jsme jí na vlastní náklady dopravili k nim na reklamační oddělení do Vysokého Mýta. No dobře...:hushed: Byli jsme z toho trochu v šoku, přece jenom je to kus cesty. Druhý den jsme tady sedačku odvezli dodávkou do Vysokého Mýta, kde jsme dostali potvrzení o předání zboží a dále potvrzení o tom, že nám budou finance vráceny do 14 dnů, což je zákonná lhůta. Na peníze jsme tady čekali 14 dní a po uplynutí této doby jsme kontaktovali hned druhý den e-shop. Bohužel komunikace se velmi změnila. Paní byla velmi arogantní nehodlala s námi vůbec mluvit. Jediné co jsme dalších 14 dní slyšeli vždy každý den dokola bylo, že se to vyřizuje a že to bude urgovat. E-shop jsme doslova bombardovali jak písemně ,tak telefonicky přes e-mail, nakonec jsme se sepsali  i doporučený dopis s dodejkou přímo na pana podnikatele Doskočila jako předžalobní upozornění a výzvu. Zjistili jsme totiž, že pan podnikatel Doskočil , kterému e-shop patří má takovýchto e-shopů několik je to podvodník a dlužník! Nakonec nám pomohl právník. Je to kapacita a asi si věděl rady ( a po pravdě nevím vůbec jak toho docílil ). Nakonec nám pan Doskočil peníze vrátil skoro po dvou měsících (hurá!!!) Recenze na tento e-shop s nábytkem na heureka.cz jsou příšerné a v podstatě se tam člověk dočte úplně to samé, co se stalo nám ...možná i horší. Jen je škoda, že jsme si to nepřečetli ještě před nákupem. Výdaje za právníka za poštovné za kopírování tiskopisů, tisknutí a všechno možné co jsme museli udělat pro to, aby jsme dostali zpátky své peníze, nám už nikdo nevrátí, ale nakonec to dobře dopadlo. Tímto článkem Vás chci všechny upozornit na to, aby jste si z tohoto e-shopu nebo i podobného nikdo nic neobjednával a hlavně, aby jste si vždy přečetli recenze na heureka.cz předtím než si vůbec něco objednáte.:wink:Díky za přečtení. Nevím jestli ty odkazy budou fungovat ??https://www.expedo.cz

EXPEDO.CZ a SUPERMOBEL.CZ a tomu podobné:stuck_out_tongue_closed_eyes:

Čti celý článek
kuchticka37
11. čer 2016
Recepty slané 72 fotek 1 nová fotka
adenka84
27. dub 2017
"HUBNUTÍ" 105 fotek 3 nové fotky
redakce
Dnes v 08:12 Čtené 182x

Je to tu, 9 měsíců uteklo jako voda, porod máte zdárně za sebou a nyní sedíte v porodnici na pokoji a čekáte na propuštění domů. Jako každá maminka jste určitě šťastná. Kromě pocitů štěstí, radosti a lásky se ve vás ale také zmítá strach. Jaké to bude doma? Zvládnu to? Budu se umět o miminko postarat? Nezmění se můj vztah s partnerem?

Nebojte, všechny tyhle pocity a obavy jsou naprosto normální. Ve větší či menší míře je prožívá každá maminka. Takto zodpovědné postavení by zamávalo s každým, natož se ženou v šestinedělí, která má lehce poplašené hormony. Uklidněte se, pořádně se nadechněte a věřte, že to zvládly tisíce žen před vámi a vy to zvládnete také. I když to třeba bude zprvu těžké. Neděste se zbytečně dopředu a pojďte si přečíst pár slov o tom, na co se máte připravit.

Po příchodu domů

Pokud ještě nemáte připraveno vše pro miminko, je načase se na to vrhnout. Miminko toho zpočátku opravdu moc nepotřebuje, stačí mu místo, kde bude spinkat, místo, kde ho budete přebalovat a pak také místo, kde ho budete koupat. A hlavně místo, kde ho budete milovat - a to je to nejdůležitější a nepotřebujete k tomu vlastně vůbec nic speciálního - jen svou náruč a otevřené srdce.

První měsíc života miminka

Pro miminko je narození se na svět obrovskou změnou, je to vlastně ta největší změna, kterou člověk za svůj život zažije. Z poklidného a bezpečného prostředí, kde mělo děťátko všechno, co ke svému životu a pohodlí potřebovalo, je najednou vrženo do světa, který nezná. Je vystaveno novým vjemům, vlivům a potřebuje mít u sebe stále svoji maminku. To je totiž jeho jediná jistota, která mu zůstala.

Proto v prvních týdnech jeho života mějte miminko stále u sebe, chovejte ho (klidně i když spí), mazlete se s ním, usnadněte mu náročnou adaptaci. Pro to, aby se cítilo stále v bezpečí, potřebuje slyšet tlukot vašeho srdce - tak jako tomu bylo po celých 9 měsíců těhotenství. Uklidňuje ho, stejně tak jako váš hlas, obličej, vaše přítomnost. Ne nadarmo se první 3 měsíce po porodu označují jako "čtvrtý trimestr".

Péče o miminko

Doba po porodu se označuje jako šestinedělí. Je to doba hájení - doba, kdy by měla žena co nejvíce odpočívat a veškerý čas věnovat jen svému miminku a sobě. V této době se začíná vytvářet ten nejkrásnější vztah - matka, dítě.

Novorozená miminka v podstatě jen spí, krmí se a vyprazdňují. Čas, kdy bdí, není dlouhý. Zpočátku budete velmi často kojit (pokud se z jakéhokoliv důvodu nerozhodnete krmit umělým mlékem) - začátek kojení je opravdu velmi důležitý pro budoucí čas, proto se nestresujte a kojte klidně často a dlouho. Zapomeňte na hodiny a sledování ručiček, není to vůbec důležité. Vy i miminko se to potřebujete pořádně naučit a kojení se nejlépe učí zase kojením. V porodnici vám budou velmi často doporučovat kojit ve tříhodinových intervalech - ale každé miminko je jiné, proto se přizpůsobte jemu a na tyto již překonaná pravidla s klidem zapomeňte.

Pokud si nevíte rady, jak miminko správně přebalit, nahlédněte do samostatného článku, kde najdete i fotonávod s rady a tipy. Miminko je potřeba také čas od času vykoupat (ty tam jsou doby, kdy se doporučovalo koupat každý den). Když je vzhůru, povídejte si s ním.

A to je v podstatě vše - i když se zdá, že je toho poměrně málo, uvidíte, že je péče o novorozence poměrně náročná, než si zajedete určitý rytmus a stereotyp, bude vás to poměrně vyčerpávat. Buďte také připravená na to, že miminko nepotřebuje vaši péči jen ve dne, nýbrž i v noci. Některá miminka mají dokonce přehozený den a noc, což je samozřejmě velmi vyčerpávající pro všechny zúčastněné. Ale buďte v klidu, toto období brzy přejde a všechno si to "sedne".

Péče o sebe

Může to sice znít jako otřepaná fráze, ale přesto ji použijeme: "Odpočívejte, co to jde." Při těhotenství a při porodu prošlo vaše tělo ohromnou zátěží, proto máte plné právo na to odpočívat - vykašlat se třeba i na chvíli na domácnost. Primární je, abyste byla v pohodě, protože "spokojená maminka = spokojené miminko". I když se vám bude zdát, že je pořád potřeba skákat kolem mrňouska, nezapomínejte jíst a pít. Hodně pít, obzvlášť pokud kojíte. Pitný režim si hlídejte, je velmi důležitý.

 V šestinedělí je také potřeba dodržovat hygienu, obzvlášť pokud jste měla porodní poranění. Zdravotníci doporučují se po každé návštěvě toalety vysprchovat. Na koupání a relax ve vaně zatím zapomeňte. Minimálně do konce šestinedělí.

Vztah s partnerem

I když jste se narozením potomka stali rodiči, nezapomínejte na to, že stále zůstáváte také partnery. Pro většinu vztahů je příchod miminka zatěžkávající zkouškou. Proto na to buďte připraveni a počítejte s tím. Je logické, že primární je sice uspokojit potřeby novorozence, ale ve volných chvílích, když miminko spí, se věnujte sobě navzájem. Povídejte si, dělejte činnosti, na které jste byli zvyklí i před rozšířením rodiny. Samozřejmě s rozumem. Všechno chce svůj čas a postupně se zase vrátíte k životu, na jaký jste byli zvyklí dříve. I když už to samozřejmě nebude nikdy úplně stejné. Na děti budete muset brát ohledy pořád.

Někteří novopečení tatínkové se velmi těžko vyrovnávají s faktem, že už vás nemají jen pro sebe. Že na nějakou dobu se stane slovo sex cizím slovem. Snažte se je také pochopit a dejte jim najevo, jak moc jsou pro vás stále důležití. Věřte tomu, že to potřebují slyšet!

Péče o domácnost

Je samozřejmě důležitá, ale na určitou dobu může klidně ustoupit trochu do pozadí. Opakuji, že nejdůležitější jste vy a miminko. Takže se uklidněte, pokud to u vás v prvním měsíci nevypadá jako ze stránek časopisu o bydlení. Je to naprosto normální. Udělejte jen to nejnutnější a klidně zapojte i tatínka miminka. Zatímco vy kojíte, může partner klidně umýt nádobí nebo připravit jídlo - ideální je, když ho zapojíte už před narozením děťátka. Není to jen vaše domácnost a doby, kdy se chod domácnosti rozděloval na mužské a ženské práce, jsou už snad minulostí.

Jediné, na co je opravdu důležité nezapomínat, je jídlo. Jíst musíte a čím kvalitnější jídlo to bude, tím lépe. Některé maminky si připraví několik jídel už před porodem a zamrazí je, aby si ušetřily čas poté. Jiné rodiny zase využívají služeb restaurací - nechte si klidně donést jejich menu. Dobrou variantou také je využít maminky a babičky, které vám určitě v prvních dnech rády pomohou, pokud jsou ve vaší blízkosti.

Domácí mazlíčci

Pokud máte kontaktního domácího mazlíčka, věřte, že i pro něj je příchod nového člena rodiny velkou změnou. Udělejte vše pro to, aby miminko nevnímal jako vetřelce. I když už samozřejmě nebude zvířátko na prvním místě, nemělo by to nějak zásadně pocítit. Každý den si najděte chvilku, která bude jen jeho. Předejdete tak žárlení. A nezapomeňte, že i když byste za svého pejska nebo kočičku dali s partnerem ruku do ohně, hlídejte ho a nenechávejte ho s miminkem o samotě. Minimálně zpočátku to chce hodně obezřetnosti.

Návštěvy

Na vaše miminko se určitě kromě vás těšila také velká spousta dalších lidí. Není proto divu, že se chtějí na miminko podívat co nejdříve. Ale teď plně záleží na tom, jak to cítíte vy. Některé maminky nemají s návštěvami v šestinedělí problém a vítají je, jiné to mají přesně naopak. Nejraději by byly samy a sžívaly se se svou novou rolí. Ať patříte do jakékoliv skupiny, mělo by vaše okolí respektovat vaše přání. Pokud o návštěvy zatím nestojíte, nebojte se to říct. Každý rozumný člověk to jistě pochopí.

Co je potřeba zařídit po narození miminka

Po narození dítěte je samozřejmě nutné zařídit několik věcí. Které to jsou?

1.Rodný list - záleží na zvyklostech daného matričního úřadu, pod který novorozenec spadá. Někde posílají rodný list poštou, jinde se pro něj musíte zastavit osobně. 

2. Registrace u zdravotní pojišťovny - dítě je po porodu automaticky zařazeno ke stejné pojišťovně jako jeho matka, přesto však je potřeba do 8 dní od narození navštívit pobočku této pojišťovny a dítě k ní registrovat. Budete k tomu potřebovat rodný list dítěte.

3. Registrace u pediatra - po příchodu domů je potřeba telefonicky kontaktovat pediatra a domluvit si s ním první prohlídku miminka. 

4. Poplatek za odpady - dítě je nutné přihlásit k platbě za odvoz komunálního odpadu v místě, kde má hlášený trvalý pobyt.

5. Nahlášení zaměstnavateli - matka i otec by měli svému zaměstnavateli nahlásit narození dítěte - zaměstnavatel v tomto případě vyžaduje kopii rodného listu.

6. Porodné a přídavky na dítě - pokud na ně máte nárok.

Prvorodička vs. vícerodička

Většina toho, co jste dosud přečetly, platí především pro maminky s prvním dítětem. Takové maminky opravdu mohou celý svůj život, domácnost a denní harmonogram přizpůsobit potřebám miminka. Pokud už však doma nějaké dítě máte, není to už tak jednoduché. Především u menších dětí, které potřebují zachovat především svůj obvyklý režim - hlavně dobu jídla a spánku. V tomto případě už musí maminka opravdu kombinovat a snažit se co nejdříve sladit režim celé rodiny tak, aby byli uspokojeni všichni její členové. Nebojte se, půjde to!

Miminko a sourozenec

Další velice důležitý vztah, který je třeba budovat. Některé děti na nového sourozence žárlí, jiné ho zase milují od první chvíle. Dá se říct, že se to dopředu nedá moc odhadnout. Uvidíte.

Každopádně je potřeba najít si čas i na starší dítko a věnovat se někdy jen a jen jemu. Potřebuje to. Opět platí pravidlo, že čím je dítě menší, tím více vás potřebuje. Zapojte ho do péče o miminko, může podávat plínky, hračky - snažte se,aby se cítilo důležitě. Hodně ho chvalte. Často mu říkejte, jak moc ho máte rádi. A pamatujte, že dobré sourozenecké vztahy jsou moc důležité. Dítě přece může získat parťáka na celý život. Tak jim to nezkazte.

Na závěr zbývá jen dodat, že každé začátky jsou složité. Nejinak je tomu i v tomto případě. I když se vám bude třeba zdát, že je to náročné, vytrvejte. Každé období jednou skončí a uvidíte, že budete časem na tyto začátky vzpomínat s láskou!


A jak na první dny s miminkem vzpomínají uživatelky Modrého koníka?

Mamince clarise je možno snad jen závidět. Posuďte samy. "S námi byl doma první týden manžel, to bylo super, protože jsem měla čas, udělat si nějaký harmonogram, nějak si zvyknout, že je s námi prcek. Hodně jsem se bála, že to nezvládnu a manžel mě moc podpořil. Malý je od narození zlatý, spinkal krásně celou noc od narození, takže o to jsem to měla jednodušší, že jsem se vyspala, a byla jsem proto i klidnější a v pohodě. Byly to krásné dny."

I maminka mia_mia88 na toto období vzpomíná moc ráda: "První dny... určitě co bych udělala teď, že bych si dopředu pořídila šátek. Měla jsem ho až od čtyř týdnů malé a byla to chyba.  Jinak první dny byly pohoda. Byla jsem šťastná, že jsem pryč z porodnice a všechno jsem dělala intuitivně. Nejvíc mi pomohlo se vykašlat na všechny poučky o kojení, spaní, nošení... a smířit se s tím, že prvních pár týdnů to bude prostě tak, jak chce miminko. Byla to prostě úleva. Měla jsem a stále ji mám u nás v posteli. Krásně se všichni vyspíme, protože od první noci doma spí celou noc (s několika probuzeními na kojení, o kterých ale ani nevím, protože v podstatě dál spím.) Proto jsem nebyla nikdy přes den unavená. To, na co jsem ale nebyla připravená, byla ta tíha zodpovědnosti za někoho jiného 24/7, kterou ze mě nikdo nemohl sejmout. A stále nemůže, jen jsem se s tím naučila žít. Manžel se sice snaží, ale jsou věci, ve kterých mě prostě nezastoupí (uspávání večer, kojení...), takže vím, že tady musím být děj se co děj a že i kdybych padala na hubu, tak se budu muset vzchopit a jet dál kvůli dalšímu člověku. To bylo pro mě asi nejhorší. Prostě takový ty praktický věci jako koupání a přebalování, to už byla sranda."

Maminka zabzulka se podělila o cenné porovnání, jak to bylo u prvního a druhého dítěte. "U prvního dítěte jsem byla tak vyplašená, přinesla si ho domů, položila na postel a rozbrečela se ...když si teď na to vzpomenu, ale hormony udělaly svoje. Tehdy jsem hodně podcenila význam šestinedělí, namáhala se a pak to odskákala zánětem v prsu a zdravotními problémy. U druhého to bylo všechno víc v pohodě, i přestože jsem se starala také o staršího syna, víc jsem odpočívala, odsunula na nějakou dobu domácnost na druhou kolej a pečovala výhradně o miminko a staršího synka. Jo a naučila jsem návštěvy klepat čelem ..v jedné ruce totiž drželi hrnec s jídlem a v druhé koš s vyžehleným prádlem."

A jak na první měsíc s miminkem vzpomínáte vy? Případně pokud ještě dítě nemáte, jak se těšíte?


Čti celý článek
zebra2009 AMBASADORKA
Dnes v 07:42
Miluji kouzlo černobílé fotografie... "V mracích" je další z kolekce autorských snímků projektu "Miminka do dlaně 2018", které nafotila fotografka Lucie Robinson.:rose:
#pampers #miminkadodlane2018 #nedoklubko
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
katulinecka18
Dnes v 07:27
Holky malá si od včerejška stěžuje ze ji pálí a svědí pipina,kam s ní? Když pojedu na pohotovost na dětský vyšetří mi jí?
Zobraz celou zprávu
redakce
Dnes v 06:38 Čtené 149x

Je to tu. V ruce držíte těhotenský test, na kterém jasně září dvě čárky.  Jste těhotná. Pro některé nastávající maminky je to šok, pro jiné zase splněné přání. Jedno je však jisté - všechny těhotné ženy čeká období velkých změn a nových skutečností.

Jako těhotná nyní začnete poměrně často navštěvovat svého gynekologa, který vás bude sledovat v rámci těhotenské poradny. Ptáte se, jak bude vše probíhat, jaká vyšetření vás čekají? V klidu se posaďte a přečtěte si, co vás čeká a nemine.

Na začátku je třeba podotknout, že přístup každého gynekologa může být lehce jiný. Zatímco některé maminky se dočkají ultrazvuku během každé návštěvy, jiné maminky jej zase zažijí pouze 3krát. Zde jsme shrnuli, jaké prohlídky vás čekají stoprocentně. Ve skutečnosti jich však můžete absolvovat klidně více. Vše už záleží na zvyklostech lékaře,  vašem zdravotním stavu atd.

1. trimestr

Jako první vás čeká vstupní prohlídka, kdy by mělo dojít k potvrzení těhotenství. Zde pozor. Většina lékařů doporučuje objednávat se až na 7. těhotenský týden, kdy by už mělo být vidět tlukoucí srdíčko. Chodit dříve je ve většině případů (pokud nemáte problémy) zbytečné, takže se opravdu vyplatí chvilku vydržet a pak už se jen kochat tím nádherným pohledem na pulzující srdíčko.

Koníkovka andreaandrejka tato slova jen potvrzuje:

"1. UTZ jsem podstoupila ve 4tt. , kdy mi bylo těhotenství potvrzeno. Následně za další zhruba 2 týdny, kdy bylo potvrzeno srdíčko.  Já mám moc pečlivou paní doktorku, kdybych k ní přišla denně, udělá mi UTZ denně a pokaždé dá fotku."

Na chvíli prvního ultrazvuku se těší snad každá maminka, a tak není divu, že maminky na první prohlídku pospíchají. V tomto vlákně ve fóru si maminky vyměňují zkušenosti, kdy je možné potvrdit těhotenství na UTZ.

Pravidelné prohlídky v těhotenské poradně

Po první těhotenské prohlídce už budete chodit na pravidelné kontroly. Vždy byste měla přinést ranní moč, bude vám změřen tlak a měla byste se zvážit. Během prvního trimestru vám bude vystavena také těhotenská průkazka (opět se liší lékař od lékaře - některý vám ji vystaví hned při první návštěvě, jiný až na konci prvního trimestru), kam bude sestřička a také váš ošetřující lékař zaznamenávat všechny důležité údaje o vás i miminku.

Četnost návštěv v poradně se mění s přibývajícími týdny těhotenství:

do 23. týdne - 1x za 4 týdny
24.-32. týden - 1x za 3 týdny
33.-36. týden - 1x za 2 týdny
37.-40. týden - 1x každý týden

Na konci prvního trimestru vás čeká první velké ultrazvukové vyšetření (kolem 12. tt) a většina lékařů také doporučuje absolvovat tzv. prvotrimestrální screening - který si však maminka musí sama hradit (nicméně na něj většina zdravotních pojišťoven přispívá, takže si to určitě nezapomeňte zjistit). V rámci tohoto vyšetření je provedeno podrobné ultrazvukové vyšetření a také krevní odběry, na jejichž základě je vypočítáno riziko postižení plodu.

2. trimestr

Triple test

Někteří lékaři už od provádění tohoto testu kvůli často falešně pozitivním výsledkům upouští (nahrazují ho přesnějším prvotrimestrálním screeningem), nicméně se stále najde mnoho gynekologů, kteří ho provádí, takže je určitě potřeba zmínit se i o něm. Provádí se v 16. tt a spočívá pouze v nabrání krve, kterou v laboratoři vyšetří, a opět spočítají rizika některých vad.

Maminka katerina1106 se podělila s koníkovkami o tuto zkušenost:

"Těhotná jsem byla v roce 2014. Podstoupila jsem Nt screening + sono v 11. - 12.tt. a výsledky byly v pořádku. Čekala jsem, zda moje gynekoložka bude trvat na triple testech, jak jsem četla a slyšela od jiných těhotných. Byla jsem příjemně překvapena, když mi sdělila, že je už neprovádí, jelikož jsou zastaralé, často falešně pozitivní a mají nízké % pravděpodobnosti."

2. ultrazvukové vyšetření

Se provádí většinou v rozmezí 20. - 22. tt a je zaměřeno především na vyhledávání vývojových vad.

Test na cukrovku - OGTT

Na toto vyšetření se doporučuje chodit mezi 24. a 28. tt. Před provedením testu je potřeba být nalačno - jedná se o vyšetření z krve. Pokud vás zajímají podrobné informace o tom, jak tento test probíhá - určitě se podívejte do wiki, kde je toto téma přehledně a srozumitelně rozpracováno.

3. trimestr

3. ultrazvukové vyšetření

Zpravidla probíhá mezi 30. a 32. tt. a hodnotí se celkový stav plodu, jeho poloha, hmotnost, množství plodové vody, umístění a stav placenty.

Výtěr pochvy na GBS

CTG - kontrola srdečních ozev miminka a činnosti dělohy
Od 36. tt budete toto vyšetření podstupovat 1x týdně, po 40. tt pak dokonce 2x.

Všem nastávajícím maminkám přejeme, aby jejich těhotenství probíhalo v klidu a pohodě a hlavně, aby všechna těhotenská vyšetření vycházela bezproblémově.

Čti celý článek
klara015
Dnes v 06:23
Ockujete? Nas dostal ted prvne hexavakcinu a ty nepovinne davat vubec nebudu. Jaky mate nazor?
Zobraz celou zprávu
martinapoklembova
20. dub 2016
Máma se potřebuje kreativně vyřádit 67 fotek 9 nových fotek
vetyver
Včera ve 23:02
Malinká odbočka od dětí, kde jste koupili pěkné, jednoduché, celodřevěné židle, nejlépe dub, bělený dub, bez čalounění, bez eko kůže atd... Nemůžu nic najít.. Díky :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
hegik
4. zář 2017
Maľovanie ihlou :slight_smile: 31 fotek 2 nové fotky
katynka1
8. zář 2015
Adámek :slight_smile: 75 fotek 1 nová fotka
whocares
Včera ve 21:26
SOS! Vařila jsem poprvé svíčkovou a je pořád hodně kyselá, i když octa bylo přesně podle receptu od Vanka. Možná se to do zítra rozlezi, ale spis ne. Cim to srazim?
Zobraz celou zprávu
kristynabb
28. únor 2018
Vlaštovky z těhu focení :heart_eyes: 14 fotek 14 nových fotek
kajalka
Včera ve 21:06
Z biologického hlediska nejvyšší čas stát se slavnou - fakt top! :grinning:
Zobraz celou zprávu
fidlin
8. říj 2015
Už zase šiju :slight_smile: 443 fotek 2 nové fotky
Strana
Předchozí Strana
Další