Novinky
sebestka
Dnes ve 12:12
:grinning:
Zobraz celou zprávu
tereza2016h
15. říj 2018
Vaření 7 fotek 1 nová fotka
sonik777
6. črc 2017
Učím se šít 50 fotek 3 nové fotky
bachovy_esence_poradna
Dnes v 11:16
"Většina partnerských vztahů začíná tím, že hledáme partnera, od něhož očekáváme uspokojení svých potřeb a splnění svých přání a očekávání. Cesta spočívá v tom, že partner hledá totéž. Zamilovanost aktivuje potřeby našeho vnitřního dítěte, takže náš partner se ocitne v pozici matky. Lidé, kteří hledají partnera, který by uspokojil nehlubší potřeby, hledají vlastně matku, což nutně končí zklamáním v určitých situacích, kdy jsou potřeby nejsilnější. Zamilovanost je slepá, láska přiímá a chce partnera takového, jaký je. Nemá potřebu ho měnit k obrazu svému, což dovoluje lásce růst....

Proto je tolik potřebné naučit se být po určitou dobu ve vztahu sám se sebou, neboť tak máme příležitost najít všechna skrytá zranění a nenaplněné potřeby plynoucí (většinou) ze vztahu s matkou - nedokojení, nedomazlení, odmítnutí... Teprve poté, kdy jsme schopni zaplnit prázdnotu uvnitř sebe - a k tomu nám může pomoci prostý fakt, že své potřeby vytáhneme na světlo a uznáme je jako důležité, můžeme naplněni jít do vztahu s druhým člověkem. Samozřejmě, že tak můžeme učinit i bez vnitřního naplnění, což je častá varianta, pak je ovšem dobré zaměřit se na svou vlastní prázdnotu v běhu vztahu a přijmout všechny lekce, které skrze vztah přichází. Není konstruktivní zlobit se na partnera, že tuto hru na maminku s námi již odmítá hrát. Každý ve vztahu totiž potřebuje být především tím, kým je - ženou, či mužem s růstem vlastního potenciálu a vlastní jedinečnou cestou."

(Shumavan, sdílím z FB stránky Namasté)
Zobraz celou zprávu
vendy_em
Dnes v 11:15
Holky jake koupit kolo 4.5lete co uz sama slape. Asi uz s prehazovackou a klasickou brzdou. Diky za tipy
Zobraz celou zprávu
vendulak
Dnes v 10:56
#test_sunlight Tak jdeme na to! :slight_smile:
Zatím tedy moooc chválím to, že se nemusí každá tabletka vyndavat z obalu a taky ta vůůůně!!! :clap:
Zobraz celou zprávu
if23
Dnes v 10:51
Ahoj holky nevite kde bych sehnala tyto válečky do postylky potřebuju pouze dva,mame postylku z druhe ruky a dva chybi ....
Zobraz celou zprávu
snezenka123
Dnes v 10:48
31 dní do termínu porodu...
Nějak to na mě doléhá, ač to bude 4.porod (ale bude KP)
První se narodila v 38+5, druhý v 36+5, třetí vyvolávaná 41+.
Taková ta nejistota, že nevíte, kdy a jak vás to chytne.
Také i to, co už je zažité v rodině s třemi dětmi to zase bude úplně všechno jinak:fearful:
Jak se s tím všichni popereme, jak to zvládnu jako máma 4 dětí...Uf.
Zobraz celou zprávu
maivana
Dnes v 10:33
H&M .... kdo objednáváte z eshopu, za jak dlouho je objednávka vyřízena a odeslána?
Zobraz celou zprávu
misa_lovi
Dnes v 10:33
V pondělí jsem tady na blogu mluvila o tom, jak se značka LOVI zapojuje také do testování s Modrým koníkem. Před nedávnem jsme mimo dudlíky a lahvičky nechali maminky testovat také naši nejnovější kolekci – Buddy Bear. Mohly jste tak s vašimi dětmi vyzkoušet nevylévací hrníček LOVI. A jak dopadlo testování? https://www.modrykonik.cz/forum/modry-konik-tes...
Za fotečku děkujeme mamince @kudrliinka!
Zobraz celou zprávu
eemilka
8. čer 2018
Hry pro děti z České republiky 7 fotek 1 nová fotka
lucielf
Dnes v 10:28
Maminky co máte doma chlapečky s tímto jménem: !Eliáš, Tobiáš, Mikuláš! jak jim říkáte? termín porodu se blíží a my se s manželem nemůžeme rozhodnout :grinning: děkuji :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
lillinka123
Dnes v 10:24
Prosím :pray: co na únavu v tehotenstve? Cokolvek,spím už aj pri chodeni :sleepy::joy:
Zobraz celou zprávu
redakce
Dnes v 10:17 Čtené 83x

„Kojení v porodnici jsem vnímala jako přirozený proces, který probíhal v uvolněné a přátelské atmosféře,“ říká maminka z nemocnice v Havlíčkově Brodě, která tam rodila v roce 2014. Takhle si to asi přejeme všechny. Porod bude za námi. Konečně budeme mít svoje vysněné děťátko a kojení pro nás bude sice novým, ale příjemným zážitkem. Žádný stres, jen klidné a pohodové sžívání s naším miminkem.

K tomu, aby byly naše kojicí počátky co nejhladší, vytvořily Světová zdravotnická organizace a UNICEF už před mnoha lety skvěle propracovaný systém. Jeho základem je 10 kroků k úspěšnému kojení, které by měly dodržovat všechny porodnice.  Jde o tak základní věci, jako je například dobře proškolený personál, dostatek kontaktu maminky s dítětem, poskytování nejdůležitějších informací o kojení ve správný čas nebo praktickou pomoc s kojením.

Všech 10 kroků ovšem musí splněno naráz. Porušení třeba i jednoho může začátky kojení hodně znepříjemnit. V porodnici se toho totiž může pokazit hodně, ale právě dodržování těchto zásad zaručuje, že co nejvíc dětí odchází z porodnice výlučně kojených a že my samy z porodnice neodcházíme psychicky rozhozené a s nízkým sebevědomím. Bez toho aniž bychom věděly, jak své miminko nakojit. S nesprávnými informacemi a nevhodnými návyky, které nám kojení záhy zkomplikují.

Krásná teorie, horší praxe

Naše nemocnice, které se k dodržování 10 kroků k úspěšnému kojení dobrovolně zavázaly a nechaly se certifikovat Národním laktačním centrum vedeným Laktační ligou, nesou titul Baby-friendly Hospital. Dnes už je to většina porodnic. I přesto však platí, že 10 kroků mají zajišťovat všechny nemocnice. 

„Neustálý tlak, spěch, šahání na prsa, mačkání bradavek, vyhrožování, že mi dítě umře, když mu nedáme napít, opakování, jak mám špatná prsa a bradavky a nemám mléko.“ Maminka z Nemocnice Cheb (2016)

Průzkum mezi maminkami

Nezisková iniciativa Šestinedělky provedla v minulém roce průzkum mezi téměř 4.000 ženami. Možná jste jejich dotazník vyplnila i vy. Výsledky nejsou moc optimistické a ukazují, že ani jedna naše porodnice všech 10 kroků k úspěšnému kojení nedodržela. Bez ohledu na to, jestli má certifikát Baby-friendly Hospital nebo ne.

Výsledky ukázaly třeba to, že:    

  • 61 % žen nebylo hned po porodu v kontaktu kůže na kůži s dítětem po dobu alespoň jedné hodiny;
  • 55 % maminek nebylo s dítětem na pokoji v režimu rooming-in už od příchodu z porodního sálu;
  • 38 % žen personál do 6 hodin od porodu neposkytl informace o kojení a nenabídl pomoc s kojením;
  • 34 % žen nedostalo informace o správné poloze miminka při kojení nebo správném přisátí miminka;
  • 54 % žen personál neukázal, jak poznat, že dítě skutečně pije mléko z prsa;
  • 64 % žen nedostalo informaci, že mají kojit podle potřeb dítěte a 61 % žen bylo naopak doporučováno kojit dle časovému harmonogramu nebo po omezený počet minut;
  • 50 % dětí bylo v porodnici dokrmováno a 18 % dětí bylo dokrmováno bez informovaného souhlasu rodičů.

Zkušenosti maminek

V rámci dotazníku měly maminky možnost přidat i své konkrétní zkušenosti z porodnic. Část těchto komentářů máte možnost si přečíst i vy:

„Hrozný, sestra přišla, chytla miminko za krk a málem ho udusila u prsa, prý se přisaje. Malá řvala, vzdorovala se. Když začala pít, tak jí držela hlavu, aby se neodpojila a štípala jí do ramínka a držela prst pod bradou, že jí to nutí polykat. Mám z toho trauma ještě teď, když si na to vzpomenu.“ Maminka z Nemocnice Znojmo (2015)

„Moje zkušenost je, že všechny, které mi radily s kojením, mi u toho brutálně drtily bradavky a pokračovaly s tím i další dny, přestože jsem jim říkala, že tohle opravdu bolí (ragáda hned první den). Odpověď byla, že kojení bolí.“ Maminka ve Fakultní nemocnici v Motole (2015)

„Vrchní mi tak necitlivě zmáčkla prso, že jsem se bolestí málem počůrala.“
Maminka v Nemocnici Vyškov (2016)

„Z porodnice jsem se vrátila s modřinou na bradavce, kterou mi udělala jedna ze starších sester, když ji dávala dítěti do pusy se slovy: 'Kojení musí bolet'.“

Maminka ve Fakultní nemocnici Plzeň (2016)

Rozdílné rady

Často v dotaznících zmiňovaným problémem byly také rozdílné rady od personálu porodnice.

„Pro mne jako prvorodičku byly nejvíce matoucí rozdílné informace od různých sester. Jedna trvala na tom, že když nenakojím určité množství, mám jít pro dokrm, jiná řekla, ať prostě jen zkouším častěji přikládat.“ Maminka z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze – U sv. Apolináře (2015)

„Když jsem si stěžovala doktorce, že mi každá sestra říká něco jiného, přišla za mnou dotčená staniční s příručkami o kojení nedonošených dětí, že si je mám nastudovat. Přečetla jsem si je a zjistila, že většinu z toho nedodržují. Absurdní...“ Maminka v Klaudiánově nemocnici v Mladá Boleslav (2015)

„Za nejhorší považuji rozdílné informace, kdy jedna směna sester tvrdila jedno, druhá druhé a vlastně pokaždé jsem se dozvěděla 10 důvodů, proč mi to nejde. S odstupem času a více informací se tam našly i dobré rady, ale pro zmatenou prvorodičku to bylo velmi těžké.“ Maminka ve Fakultní nemocnici Brno – Bohunice (2015)

A to už vůbec nemluvě o tlaku na přibývání dítěte, stresujícím (a zbytečném) vážení dítěte před kojením a po něm nebo třeba dokrmováním dětí z velmi malicherných důvodů, někdy aniž by se sestry alespoň zeptaly předem maminek (jedna to zjistila díky zapomenuté lahvi v postýlce dítěte, jiná ze zdravotní dokumentace položené na posteli před vizitou nebo třeba od jiné směny sester apod.). Průzkum taky ukázal, jak časté je naprosto předpotopní nucení ke kojení po třech hodinách nebo jak těžký mohou mít přístup k vlastním dětem maminky po císařském řezu.

Pár tipů do porodnice

Ať už míříte do jakékoliv porodnice, rozhodně neuděláte chybu, když se na kojení pořádně připravíte. Naprostým základem je kurz v těhotenství, kde se dozvíte, jak alespoň teoreticky funguje a jak podpořit tvorbu mateřského mléka. Můžete si taky najít nějakou podpůrnou skupinu pro kojících maminky a jít se tam podívat už v těhotenství. Vidět kojení naživo je k nezaplacení.

Pokud budete mít svůj porodní plán, pak do něj můžete dopsat pár bodů i ke kojení. Třeba to, že uvítáte co největší kontakt s miminkem, praktickou pomoc s kojením a nedokrmování. Pokud bude dokrmování opravdu nezbytně potřeba, pak jen mateřským mlékem a pomocí kádinky (pokud se dítě nepřisává) nebo cévky do prsu (pokud se přisává).

Mnohé ženy se pořádně rozkojí až v klidu a pohodlí domova, takže zůstávat dlouho v porodnici taky není úplně nejšťastnější. V neposlední řadě je nesmírně důležité mít svou laktační poradkyni nebo porodní asistentku, která může kdykoliv přispěchat na pomoc. Už jen podpora a uklidnění po telefonu mohou udělat zázraky. Natož když vás pak i navštíví a zkontroluje kojicí techniku.

Držíme vám palce!

Zdroj:

http://sestinedelky.cz/wp-content/uploads/2017/03/Celorepublikov%C3%A9-v%C3%BDsledky-pr%C5%AFzkumu-VF.pdf/

http://sestinedelky.cz/wp-content/uploads/2017/03/V%C3%BDb%C4%9Br-z-koment%C3%A1%C5%99%C5%AF-VF.pdf/

Čti celý článek
apacheee AMBASADORKA
Dnes v 09:04
Taky se vám tak moc líbí výrobky z palet? Hledala jsem inspiraci na domeček na zahradu a našla jsem tuhle dokonalost. Teď už jen ukecat manžela, aby to dětem vyrobil:slight_smile:
Zobraz celou zprávu
evcasolosova
Dnes v 09:00
:heart::heart::heart:
Zobraz celou zprávu
misa_lovi
Dnes v 08:38
Což takhle dát si hned po ránu bleskovou soutěž? :heart_eyes: Když už tak rozebíráme první dny po porodu, tak jsme pro vás nachystali 2 balíčky! Ve hře je balení našich úžasných elegantních vložek do podprsenky LOVI (20 ks v balení) a k tomu set silikonových dudlíků z kolekce My Little Love pro miminka od narození do dvou měsíců :baby:
Soutěžíme pouze dnes do 11.00! Stačí nám do komentářů napsat, jakou barvu vložek do podprsenek si přejete (bílá, černá, béžová) a zda chcete dudlíky pro holčičku nebo chlapečka. My pak náhodně vybereme 2 vítěze :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
hanula11
Dnes v 08:12
Což takhle udělat letos někomu radost a zahrát si na Ježíška?
Brzo by mělo zase odstartovat
http://www.vespojenios.cz/n/stante-se-jeziskem-....
Zobraz celou zprávu
makynaeliska
Dnes v 08:09
Četla jsem tu zatim dost negativních recenzí,ale já musím říct,že si tablety poradily i se zapečenym pekáčem :blush:
#test_sunlight
Zobraz celou zprávu
petullek
Zpráva byla změněna Dnes v 07:56
Přidávám pár fotek našeho Edánka
Více o nás Edánkovo pokrocích, růstu a pod najdete na Instagramu, kde také píši blog :slight_smile: Najdete mě pod jménem @neklidnamama
P.S.: právě probíhá soutěž o mimi čepičku z mé dílny a do budoucna se chystají další soutěže ! :relaxed:
Zobraz celou zprávu
(5 fotek)
klko
Dnes v 07:26
Možná blbý dotaz.
Odstavuji dcerku od kojení a jsem těhotná. Teta mi říkala, že si mám koupit homeopatika na zastavení laktace (neví, že jsem v jiném stavu) -> mohu je užívat?
Zobraz celou zprávu
klara015
Dnes v 06:45
Poradte prosim nejakou dobrou skladaci matraci do cestovni postylky. Casto prespavame u mych rodicu a pojedeme na hory tak at nevezeme tu neforemnou.
Zobraz celou zprávu
miladkat
Včera ve 22:54
Dnes další vytříděné věci,připravené na výměnný bazárek SWAP. Takže, moc se těším na vás všechny.A znovu vás poprosím, pokud víte o někom ,kdo by potřeboval pomoc a využil nabídky ,pozvěte ho, zatím máme vše možné pro děti od 0-4let, něco od 8-12 let, též boty, aktovky,hry a hračky, cédéčka a knihy,tašky , barevnou televizi oblečení pro dospělé, možná bude starší kočárek, postýlka.Je tu povlečení, mantinely, zimní věci, chrániče na kolena,plyšouni...už teď je z čeho vybírat.Kdo by potřeboval více informací pište :writing_hand: i na miladka.t@seznam.cz.26.10.-28.10.na Fillova2 Brno Lesná.
Zobraz celou zprávu
(7 fotek)
semmi
Včera ve 22:02
Maminky, jakou by jste mi poradily elektrickou odsavacku a proc? Děkuji...
Zobraz celou zprávu
petachuda
Včera ve 22:01
Náš andílek - Nellinka :heart:   Nový 9 fotek
misa_lovi
Dnes v 10:33
V pondělí jsem tady na blogu mluvila o tom, jak se značka LOVI zapojuje také do testování s Modrým koníkem. Před nedávnem jsme mimo dudlíky a lahvičky nechali maminky testovat také naši nejnovější kolekci – Buddy Bear. Mohly jste tak s vašimi dětmi vyzkoušet nevylévací hrníček LOVI. A jak dopadlo testování? https://www.modrykonik.cz/forum/modry-konik-tes...
Za fotečku děkujeme mamince @kudrliinka!
Zobraz celou zprávu
Strana
Předchozí Strana
Další