Novinky
sonik777
6. črc 2017
Učím se šít 32 fotek 2 nové fotky
blabloblu
Dnes ve 21:25 Čtené 68x

Nemohla jsem večer domů. Pár večerů v týdnu učím a přítel mi poslal sms, že synek ještě úplně nespinká. A tak jsem se procházela po okolí našeho domu a vytočila babiččino číslo. A jak jsme si tak povídaly, najednou se mi uzavřel odpolední rozhovor, který jsem vedla se svou milou kamarádkou Katkou. Bavily jsme se o věcech "mezi nebem a zemí" i o záležitostech zcela přízemních. A když mi babička řekla, že už mi suší libeček, najednou jsem zatoužila po jednom jediném. Prostém, vědomém a plném ženském sdílení. Kdy spolu ženy, a je zcela jedno, jakého věku či postavení, zavařují a u toho si zpívají. Když jedna druhé půjčuje knížky a na oplátku si za to odnese deset domácích vajíček, koláč nebo pletené ponožky. Kdy si ženy s bandou dětí vyjdou do přírody, poslouchají bzučící keře, rozněžňují se nad mláďaty kačen na rybníku a vijou věnečky z lučního kvítí. Ne, nemyslím si, že to patří do Babičky nebo F. L. Věka. Jsem přesvědčená, že to čím dál více patří do našich všedních životů, z nichž se vytrácí komunitní pospolitost, sdílení a spolubytí. 

Ženy, když jsou ve své ženské energii, spolu nepotřebuí soupeřit a nesoupeří. Babička naučí vnučku zavařovat, vnučka pomůže babičce s e-maily a nikdo se s nikým nehašteří. Žádné posmívání se tu nemá místo a vše plyne v harmonii a lásce. 

Když se mi narodil syn, mnoho lidí zajímalo, kdy a zda bude mít sourozence. Dlouho jsem si myslela, že ne. Pak jsem začala cítit, že až přijde ta pravá chvíle a nejen já, ale i syn, budeme připraveni, poznám to. Dosud si pamatuji okamžik, v němž a díky němuž jsem pochopila, že si vnitřně, z celého srdce přeji dítě. A myslím, že se pomalu blížím do bodu, kdy pochopím a poznám, že k nám může přijít další človíček. 

Smysl života mnoha žen spočívá skutečně v tom, že založí a pečují o rodinu. Já vím, že to v dnešní době není populární. A ano, taky mi záleží na rovnosti, pokud jde o platy, možnost volit či pracovat v nějakém oboru dříve určenému jen mužům či ženám. Jsou ale záležitosti, v nichž hraje pohlaví zásadní roli. A jednou z nich je mateřství. Péče o rodinu. Ano, dospěla jsem do bodu, kdy si umím zcela bez potíží představit, že pečuji, zavařuji, utěšuji, foukám, uspávám a hýčkám, a to nejen děti, po dalších několik let a možná až do konce svých dní. 

Ano, já vím. Seberealizace. :slight_smile: Ale já ji mám. Učím. Studuji. A všechno to do sebe zapadá. Dává to smysl. A nevylučuje se to. Smysl bytí vidím v tom, že každý s láskou a radostí koná to, co jej činí šťastným, aby on potom mohl činit šťastnými druhé. Co ho naplní, aby on mohl napňovat druhé. Co mu dá radost, kterou následně bude rozsévat dál a dál. Být ženou, ukotvenou ve svém ženském já, tvořící harmonický domov pro své nejbližší. Sdílet a spolubýt s ženami a dívkami a tvořit s nimi. Žít v souladu s ročními cykly a s Přírodou a s vděkem a pokorou užívat to, co nám Příroda nabízí a poskytuje. To má totiž hluboký význam nejen pro nás, ženy, které to bytostně potřebujeme, ale i pro celou společnost. Když budou zdravé, silné, naplněné a spokojené ženy, bude taková i celá společnost. 

Čti celý článek
zanetanovotna
Dnes ve 20:52
Moje láska nejkrásnější :heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
ladyhacek
Zpráva byla změněna Dnes ve 20:31
Tyminánový čaj společně ze sirupem z rýmovníku Ondráškovi moc chutná, rýma od pátku (pá-ne > 38-37,5 °C) a dnes tedy ten kašel - docela se mu rozjel takže to vypadá na doktora :frowning2:. Včera i dnes byl chvíli venku (venku je i tepleji než u nás doma) no samozřejmě je to chyba - je nemocný musí být doma. Manželovi to nevysvětlím, tchýně také proti že nesmí na sluníčko, že dostane laryngitýdu.... no udržete ho jen ve stínu pod stromem.
Doma je to s ním hrozné, vůbec neposlouchá.....
Zobraz celou zprávu
pus
Dnes ve 20:22
Letošní PRVNÍ- moje super bio vlastní:heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
nijij
Dnes ve 20:16 Čtené 8x

Po delší době se i nám podařilo otestovat dětskou kosmetiku. Jonáš není nějak extra vybíravý a citlivý takže jo vlastně umyju tím co je zrovna doma.

Poslední dobou, kdy vylezlo sluníčko se mu na ručičkách a tváří objevila krupička které jsme se nemohli zbavit. Díky řadě Baby Dove  a jeho tělovym krémem  jsme vyrážky dostali trochu pod kontrolu   co mě vážně překvapilo byla vůně nikterak nevtíravá přespříliš parfémovaná. Konzistence pro mě idelani ani mastná ani sucha krásné se rozetiral a i ráno měl kůži krásné promaštěnou.

Vlhčené ubrousky (nestihla jsem vyfotit) zmizely jako první, nepoužívala jsem je ani tak moc na zadek jako spíše na ruce. Na můj vkus jsou docela suché já osobně mám raději takové hodně mokré. Ale jinak jsou dobře, netrhaji se, moc ,,nesmrdí" takže u nás prošly.

 Sprchový gel  jsem používala i jako šampon. Nikdy nebyl problém že by slzely očička což je super. Dělá úžasnou pěnu a umyje i opravdu špinavé dítě :grinning: Krásná jemná vůně přesně akorát pro mě :slight_smile: co jsem nejvíce ocenila je pumpička. To je úplna zlata tečka, sprcháč mám na vaně a jednou rukou si napupuji tolik kolik potřebují žádné zbytečně pohyby.  Dětske mýdlo má takové příjemný tvar akorát do ruky, krásny mydlí takže není co vytknout. Cela tato řada má podobnou ne-li stejnou vůni takže u nás bez výhrad. Ocenila bych kdyby bylo možné na mýdlo dokoupit nějakou krabičku, protože u nás se valelo pak na umyvadle a trochu se rozmáčel.

 Ale co mne nejvíce potěšilo a překvapilo byl Krém na opruzeniny. Za nás to je úplný zázrak , jeden den měl Jonáš docela odpružený zadek vyzkoušela jsem tento krém a nestačila se divit , během pár hodin zabral a na druhý den měl zadek zase tu svoji standartní barvu. Vypadá že je strašně malý ale vystačí  opravdu na delší dobu, krému stačí nanést opravdu malinko je hutný a pak stačí už jen rozmazat do ztracena. 

 Celkově když baby Dove shrnu mne kosmetika milé překvapila a už nyní dokoupila zasoby.  Je zde výhoda že si můžete vybrat ze dvou variant sensitive a normální řadou která je o trošku více navoňaná ale nám to vůbec nevadí. My byli nadmíru spokojeni a věřím, že kdo vyzkouší nebude zklamaný. #test_babydove 

#recenze

Čti celý článek
romcaangel
Dnes ve 20:01
Dnes poprve s dudlanem, konecne ho prijmula a mohli jsme si tak uzit koupani :heart:️ Moc ji miluju :heart_eyes::heart::kiss:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
chanellka
Dnes v 19:48
Prosim prosim, mohly by jste tu poradit jak bojujete proti klistatum? Strikam kluky repelentem od firmy astrid ale i pres to uz jsme dneskem vytahovli sedme kliste a to jsme byli jen na pisku :pensive: poradite prosim co pouzivate? Ocividne tento repelent je asi nejaky slaby :pensive::rage:
Zobraz celou zprávu
pizule
11. lis 2017
Moje šitíčko 104 fotek 1 nová fotka
denikzaslouzilemamy
Zpráva byla změněna Dnes v 18:56
Jistě jste zaregistrovali mediální bouři, která se kolem homosexuálního páru manželů Dvořákových. Hlavně tedy o zapsání jich samotných do rodného listu svého dítěte.

Záměrně píši manželů, protože legalizovat jedním dechem partnerství dvou lidí opačného pohlaví a zároveň druhým dechem dodávat, že nemohou mít stejná práva jako manželé opačného pohlaví, je nejen pokrytecké, ale i nepochopitelné.

Padají zde silné výroky jako: "Je to proti přírodě, stvořiteli i normálnu."

Proti přírodě i stvořiteli je především ta drzost myslet si, že my můžeme rozhodovat o osudech jiných lidí a máme to svolení, mluvit do jejich věcí.

Každý se v souvislosti s homosexuálními páry dovolává Boha, Bible, a vzývá na pomoc vymyšlené fráze.

Ale když už hovoříme o Bibli, pojďme si přečíst pár opravdových úryvků právě z ní:
"Zasnoubím si tě navěky, zasnoubím si tě spravedlností a právem, milosrdenstvím a slitováním, zasnoubím si tě věrností a poznáš Hospodina," (Oz 2, 21 - 22).

„Nesuďte a nebudete souzeni. Neodsuzujte a nebudete odsouzeni. Odpouštějte a bude vám odpuštěno. Dávejte a bude vám dáno. Dobrá míra, natlačená, natřesená a vrchovatá se octne ve vašem náručí. Jakou mírou měříte, takovou vám bude zase odměřeno.“
Lukáš 6:37-38

a nakonec:

„A tak vám říkám: Proste a bude vám dáno, hledejte a naleznete, tlučte a bude vám otevřeno. Každý, kdo prosí, dostává, kdo hledá, nalézá a tomu, kdo tluče, bude otevřeno.“
Bible, Lukáš 11,9-10

Všichni se odvolávají na dítě, které bude životem v rodině s rodiči stejného pohlaví ovlivněné, dokonce snad postižené, protože to přeci není "normální". Co je dnes "normální?"

Jsou to rodiče, kteří jsou sice oba rozdílného pohlaví, ale naprosto neschopní výchovy?

Je to společnost, která bez jakýchkoliv skrupulí odsoudí dva naprosto cizí lidi bez sebemenšího zájmu o ně nebo o "chudáka" dítě?

Je normální společnost, která diktuje lidem, jak mají žít, co si mají myslet, kde mají bydlet, co mají jíst (hlavně cukr free, lepek free, bio a eko) a která považuje za normální pouze přijatelné chování a model rodiny 2+2?

Netroufám si posuzovat, co je a není normální, za to vím naprosto jistě jedno. Nedivte se, že je Česká Republika neustále na pranýři výsměchu, že jsme sto let za opicemi.

Každý nový směr jen o milimetr vedle je zesměšňován, všichni jsou jím pobouřeni a zatímco v ostatní státech světa je legalizace homosexuálních párů a další "hrozných" věcí jen odrazem vyspělé společnosti, u nás se stačí jen podívat pod článek na iDNES.cz a anketu:

Souhlasíte s Marianem Jurečkou?

A děsivá nad poloviční převaha odpovědí "Ano", kdy by nám všem měl přejíždět mráz po zádech hrůzou nad tím, že bychom se i my náhodou někdy v budoucnu, odlišovali od standardního českého modelu.

Jediné "normální" považuje tato společnosti rodinu ala "Homolkovovi", kteří ve svém vysněném, moderním automobilu snů řeší, jestli pojedou na "koníčky nebo na fotbal." Případně se válet se pod stromy do lesa.

Za mě doufám, že všichni, kteří mají, co říct a odlišují se, budou, přesně jak se praví v Bibli, tlouct tak nahlas a dlouho, až se jim ty správné dveře otevřou.

PŘIDEJTE SE KE MĚ NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/blogmamy/
NEBO NA BLOGU: www.blogmamy.cz

#nahlas #protinormalnu #rodicovstvi #laska #rodina
Zobraz celou zprávu
ladyhacek
Dnes v 18:11
Jméno pro našeho mrňouska x naše babi
No moje babička je tak trochu kapitola sama o sobě. Ale stejně i když to vím a snažím se to brát s nadhledem, ale nejde to. dnes mám teda i blbý den (možná hormony?) prvotní zlost se změnila v lítost.
Máme vybrané jméno Damián > víme, že je zvláštní a netradiční, ale je jediné na kterém jsme se s manželem shodli. Příjmení řešit nemusíme v tom máme ohromnou výhodu jde k němu absolutně vše
B: Máte už vybrané jméno?
J: Ano budete nejspíš ten Damián (před pár týdnu jsem jim to už říkali)
B: a jak mu budete říkat? (takový ten tén a jak jo proboha?)
J: Damiánek nebo Damík
B: To si asni nezapamatuji
_________ za 5 min
B: A jaké to jméno že to je Radomil?
J: né, Damián
B: hmm, Damián - Tymián
Zobraz celou zprávu
evapelclova
Dnes v 18:10
#test_veroval Ahoj všem maminkám, tatínkům a všem rodičům a všem těm, které to zajímá - dnes jsem vyzkoušela na své dcerce 2 roky a 4 měsíce test na toleranci lepku, dcerka nemá vůbec ráda doktory, měli jsme hodně špatné zkušenosti s doktory a často jezdily spolu po nemocnicích, proto nás odběr krve z prstu proběhl se slzičkami a nářkem, ale za nedlouho dcerka lítala jak šus a už si na to naštěstí ani nevzpomněla, jsem šťastná, že test proběhl v pořádku a hlavně to, že byl negativní, protože před asi 3 týdny dcerce léčitelka našla alergii na pšenici, pomeranče a grepy - tím chci říct, že loni jsem naše dětského doktora prosila o alergotesty pro malou, že málo přispívá a že taky z manželové strany máme nějaké dědičné alergie - ale ne na potraviny, ale jsou to pily, roztoči, prach, peří.... proto jsem hledala i jiné alternativy, až jsem skončila s malou u léčitelky a následně jsme vyhrály tyto testy - protože jsem nevěděla, zda alergie na pšenici neznamená rovnou alergii na lepek, jsem za ně vděčná a jsem šťastná, že můžeme vyloučit alergii na lepek. Tento test se použil velice snadně, i když můj první dojem byl jiný, bála jsem se, že to nezvládnu, ale nebojte se rodiče, je to velice jednoduché a zvládne to doma každý - nejdřív jsem dcerce očistila prstíček navlhčeným čtverečkem s desinfekcí, který byl v balení, pak jsem použila "vosičku" a píchla malou do prstíku a krve teklo podstatně dost, nabrali do skleněné "zkumavečky" a pak dali "zkumavečku" do dózičky s roztokem a párkrát protřepali, nechali usadit krev a pak na test jsme káply 5 kapiček toho roztoku s krví a následně čekaly 10 minut na výsledek, který díky bohu byl naštěstí negativní a doopravdy jsme si oddechli všichni doma. Lepek, jinak také gluten, je všeobecný název pro skupinu složitých a nestravitelných glykoproteinů (prolaminů), které se vyskytují ve vetšině rostlin z rodu trávovitých (Poaceae) jako například pšenice, ječmen, žito, oves, teff a mnohé další obilniny. (zdroj internet).
Náš životní styl je velmi jednoduchý, jakmile ráno vstaneme, nasnídáme se, jdeme na procházku se psem a většinou chodíme k Moravě - řece a koukáme na ryby, dnes jsme zahlédli dokonce hada, ale nestihla jsem zaregistrovat, co to bylo za hada, jinak házíme kamínky do vody, procházíme se, skáčeme na trampolíně, chodíme buď do školky za dětmi nebo i na hřiště na prolézačky, kolotoč a hlavně skluzavku a jinak si výletujeme všude různě po výletech, a co se týče stravování, tak si pečeme doma ze špaldové nebo žitné mouky, uzeninu skoro žádnou nejíme, snažíme se i pečivo omezit na maximum a snažíme se jíst více ovoce, zeleniny, ale také dáváme 2x denně teplé jídlo, což je fajn kvůli tomu našemu trápení s alergií na pšenici. Dcerku stále kojím. Jsme relativně spokojená rodina a máme jako všichni nějaký zdravotní problém a to uvedu zase k dalšímu testu. Stojí to za to, vyzkoušet tyto testy, protože člověk alespoň ví a vidí, že je skutečně zdravý. Doporučuji tyto testy všem. S přátelským pozdravem a přáním příjemného zbytku dne všem. Vaše
"testovací maminka" Eva Mikolášová.
Zobraz celou zprávu
slunicko.lucinecka
Dnes v 17:20
Jinde mají holčičky vysperkovany kočárky, u nás se vozí v kolečku :wink: po mě ty holky určite nejsou :grinning: (mech zvládá vozit i na motorce :grinning:)
Zobraz celou zprávu
(2 fotky)
gryfis
14. pro 2015
Gryfis Homemade-handmade 87 fotek 1 nová fotka
zuzkasim
Dnes v 16:14
Moc prosím o radu, jaké jsou možnosti dostat se ve všední den ráno v Praze z Florence na letiště? V Brně máme speciální autobus, nedaří se mi na internetu nic takového v Praze dohledat.
Zobraz celou zprávu
slunicko.lucinecka
Dnes v 15:19
Jo, latkovky, uživame si poslední měsíce :frowning2:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
londy
Dnes v 15:01
Holky prosím Vás má tento kočárek vaše holčička doma?Nemůžu najít žádné recenze.Ráda bych pro dceru k 2 narozeninám!Děkuju všem za recenze nebo názor.
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
levana33
Dnes ve 14:47
Tak jak jsem po zime nasla studii na ivf v Cube, tak jsem napsala v dubnu, odepsala mi mila pani, ze studie bude probihat v lete, ze me zapise do seznamu zajenmcu a ze info ohledne studie mi posle behem kvetna. Tak ja trpelive cekam a cekam, dneska jsem tam odepsala, jak to vypada s informacema a prisel mi @ v italstine, zrejmne nejaky bot ze do 6 cervna tam nikdo neni :thinking: tak nevim, jevi se tam perspektivne nez jako holubnik, ale opak bude pravdou :(
Zobraz celou zprávu
zzuzziik
4. led 2014 vybrali jsme
Rádi jíme - aneb vaření a pečení u nás doma 570 fotek 1 nová fotka
domirady
Dnes ve 13:54
Cítím si neskutečně prázdná. At se zaměřím na cokoliv vidím to porad před očima. Jak vystupuji z auta a vím, že mé děťátko uz neni ve mně. Cítím ho tam dole a vím že je po vsem. Slyším se jak říkám sestre ze jsem potratila a mam ho ve spodním prádle.V ordinaci se vyslekam a vidím ho tam!!To nase bojevne detatko. Uz byl veliky,je tam i placenta.Rikam si,to nemůže být konec!!Hlava mi to nebere. Proč odešel kdyz, bylo vse v poradku?Vždyť ve čtvrtek ksem ho videla a bylo vse jak ma byt!! Tohle nemůže být pravda,je to sen!! Dávám si ruce na bricho a nevirim tomu,ze je prázdné!!Me oči ho videly,ale mozek to nevubec neprijmal.Jedeme na sal a chce se mi umřít. Uz me nic nezajima. Porad,porad ho vidím!!!
Jsem uz doma a přijde mi že se mi zasekl smečka a ja to vidím stale dokola.
Zobraz celou zprávu
hankapav
Zpráva byla změněna Dnes ve 13:46
Když my jsme na focení miminek v košíku, s čelenkou nebo na kozesince nikdy nebyli :rolling_eyes: :heart::heart:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
vanea AMBASADORKA
Dnes ve 13:27 Čtené 35x

Krásné dopoledne maminky, skoro maminky...tatínkové...a zkrátka všichni, které toto téma zajímá=) Dneska mrknem na vlhčené ubrousky, velkého pomocníka všech, co věčně spěchají a hodí se jim praktická věc na cesty i domů ;)

Aby bylo jasno, s Adámkem jsme velcí fanoušci vlhčených ubrousků - používáme je na kde co. Ale nedá se tak úplně říct, že by nám všechny vyhovovaly. Než přišel se svými vlastními Baby Dove, zkoušela jsem variantu s "navlhčeným" perlanem, to neprošlo. Dále ubrousky "P" a "HB" a ještě mnoho dalších. U těch výše "jmenovaných" jsme zakotvili, jelikož byly pro mně nejpoužitelnější z těch, co jsou na trhu. Ale víte jak...určitě to znáte, to zná snad každý, kdo "vlhčáky" někdy zkusil :D Tahala jsem je z balíčku po 4, vrchní byly vždycky vyschlé a lepky jsme ztrácela VŠUDE možně. (vrchol byl nákup s lepkou od ubrousků na zadku. To chceš..). Ty "zaklapávací" zavírací jsem zas věčně nechávala otevřené.. Takže jsem uvítala novinku od Baby Dove a příjemně překvapily.

Teď něco o nich, představíme si je. Jsou dostupné ve dvou variantách, stejně jako kosmetika. Tedy Rich Moisture a Sensitive Moisture. Oba druhy jsou hypoalergenní a bez alkoholu.

Vlhké jsou tak akorát, jsou krásně jemné (nedřou), v ruce příjemné. Neprotrhávají se ani nechlupatí (jo i takové už jsme měli doma). Dětská prdelka je v nebi, řekla bych. (Adámkova rozhodně). Jejich velká výhoda je, že jdou tahat PO JEDNOM !! Tj nevytáhnete jich z balíčku po více kusech, ale  fakt jen po jednom. Víc jsem jich vytáhla až když končilo balení a byly tam myslím dva tři poslední. Což já oceňuju, jelikož ne vždycky utírám velkou katastrofu. Občas potřebuju jen něco lehce "začistit".

Další výhoda je super držící lepící pásek, který neodlepíte celý -museli byste se fakt hoodně snažit. Za normálního provozu to nejde. Navíc krásně čistí, zadeček (či jinou, zrovna čištěnou oblast) zanechají hezky jemný. Já jako čistič navíc nemám ruce "hnusně" mastné a mokré, ale taky příjemně čisté. 

Podrobně: Rich Moisture - jsou vhodné pro všechny typy kůžičky, jsou krásně voňavé (někomu to může připadat hodně, ale já tu vůni miluju, takže mi to nijak nevadí, ba naopak) a jsou v bílo - modrém balení. Buď jednotlivě, nebo po 4 balících ve velkém "multipacku". (4x50ks).

Sensitive Moisture - jsou vhodné pro velmi citlivou kůžičku se sklonem k opruzeninám a ekzémům. Jsou naprosto bez parfemace, takže nijak nevoní a jsou jen krásně příjemné=) Poznáte je tak, že jsou v bílo - zelenkavém balení, opět dostupné jednotlivě, nebo ve 4 balíčcích po 50ks. (4x50ks)

Co víc říct? Zkuste sami a uvidíte, jestli se vám budou líbit stejně jako nám:slight_smile: "Fyzicky" si je můžete zakoupit v drogeriích Teta, ale už brzy i na jiných místech ;) Pro více informací skočte mrknout do naší skupinky, kde se vždycky dozvíte aktuální info a můžete se zeptat na to, co vás zajímá!

Krásný den ;) Irena

#babydove #skutecnemamy #recenze

Čti celý článek
dinushka00
Dnes ve 13:16
:hugging::heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
(2 fotky)
sluune
Dnes ve 13:00
Holky potřebuju radu!!!! kolegyně z práce má rozlučku se svobodou.... její svědkyně vymyslela památníček, kam jí máme každá něco vložit, napsat atd... jenže já fakt nevím co:frowning2:(( klasiku jako hodně štěstí atd, to jí řeknu na obřadu, ale fakt netuším, co se do takového památníku píše.
Zobraz celou zprávu
romanka30
Dnes ve 12:51
Dva měsíce od vytažení centrálního katetru a mě stále bolí rameno a ruka.Je to normální??
Zobraz celou zprávu
Strana
Předchozí Strana
Další