Novinky
eemilka
Dnes v 01:23
Dřevěné kostky pro děti s netradičním kontrastním designem. Hezké a tvořivé zároveň. Naše děti jsou z toho nadšeny. Recenze zde: https://www.zdravehracky.cz/2018/12/recenze-kos...
Zobraz celou zprávu
jajabartova
Včera ve 23:39
Kód na Bontia: https://www.bontia.cz/sdilimskamaradem?kod=72edcf, kdyby se někomu z vás hodil...
Zobraz celou zprávu
pavlinka2016
Včera ve 23:13
Jak to vypadá u vás
Zobraz celou zprávu
krtikkrtovaty
Včera ve 22:17
Taky Vás teď před Vánoci vše tak dojímá? Třeba i jen to, že otevřete schránku...
@peacev díky. :cry:
Zobraz celou zprávu
stastnulka
10. říj 2018
Moje šicí úchylka.. 148 fotek 1 nová fotka
slunickonika
Včera ve 21:43
Firma, e-shop Dráče.cz, máte někdo zkušenost, dáte recenzi? Náhodou jsem na něj narazila a líbí se mi zboží i ceny... Nerada bych se spálila...
Zobraz celou zprávu
marsara
Včera ve 21:34
Holky, kdo chováte doma kočky, poraďte mi prosím nějaké vychytávky, co se týče klasického kočičího zápachu. Jaké používáte třeba spreje, vůně, stelivo atd. Děkuji :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
a_vav
Včera ve 21:29
Klárka už chtěla stromeček a tak si ho sama nastrojila já dala pouze řetěz
I barvy jsou letos v její režii :christmas_tree:
Zobraz celou zprávu
hance89
Včera ve 21:05
Tak už máme taky nazdobeno :grin::christmas_tree::gift:
Zobraz celou zprávu
terka_37
Včera ve 21:04
Mate prosim nekdo zkusenost s prolapsem rekta u ditete?Syn ma 2 a 1/4 roku a dnes se to stalo poprve.Cekaji nas vysetreni atd.Budu rada za kazdou zpravu.Hezky vecer.
Zobraz celou zprávu
indy2
Včera ve 20:35
A pak, ze vypada porad poloprazdne :joy:
Staci se vrhnout na peceni a najednou je akorat :grinning: :heart_eyes:
#test_samsung2
Zobraz celou zprávu
mlucie18
Včera ve 20:30
Dobry vecer,maminky je mozne aby male 3 mesice zacal rust zoubek? Prijde mi to nejak brzo:rolling_eyes:
Zobraz celou zprávu
m.e.l
Včera ve 20:04
Dle @78marcela je pry nejlepsi recept na strudl od @mon_88017 . . . usoudila jsem ze rum s jablecnym dzusem neni vhodny pro devitilete dite. . . Tim se vam holky omlouvam a zvolila jsem klasicky recept - jablka a listove testo. . . jako predkrm zvolila pro dospele Jim Beam a jelikoz dosel tak jako zakusek orechovku. . .
Zobraz celou zprávu
haficek
Včera ve 20:00
Můj milovanej:heart:
Zobraz celou zprávu
pajiinka123
Včera v 19:54
Ahoj.. Plzenacky, kam do Plzne na hezke nehty?
Zobraz celou zprávu
karol96x
Včera v 19:50
Dnes jsme vyráběly adventní tác :christmas_tree::christmas_tree:
Nejprve jsem uřízla ruličky a nechala je Laurinkou polepit lepidlem. Mezitím jsem vystříhla pruhy na svíčky. Pak jsme to vše nalepily a co přečuhovalo jsme ustříhly. Potom jsem vystříhla vršek svíček a nalepily jsme ho tam. Nejlepší byl na ten vršek herkules. Pak jsem vystříhla plamínky a Laurinka je tam nasadila. Dále Laurinka lepidlem polepila tácek z kartónu, který jsme si libovolně ozdobily. No myslím si že se nám to povedlo :blush:
Zobraz celou zprávu
(10 fotek)
m.e.l
Včera v 19:38
Nas druhorozeny Jara je narocne ditko. . . proti nemu je ufnukany Luky slaby odvar. . . Tri ctyri panacky a je mi fuk, ze pri uspavani na me Jara haze dudliky a rehni se . . . . . :joy: Jeste chvili a stane se ze me alkoholik. :joy: Blby je, ze mi to moc nechutna. . .
Zobraz celou zprávu
mirunka4
Včera v 18:53
Prosím o radu ty kočky co už mají sušičku doma, prosím prosím jakou použít aviváž aby vonělo prádlo i po sušičce? :pray:
Prádlo je sice vyprané a hned vysušené a připravené do skříně (samozřejmě nesmím navolit program žehlení :grin: omylem :joy:slight_smile:
Ale už nevoní a ráda bych zkusila něco co zůstane vonět i dyl :pray::heart:
Pošlu :heart:️ za každou radu, moooc dik

#test_lg2
Zobraz celou zprávu
wrtulka
Včera v 18:46 Čtené 459x

Syn mé velmi dobré přítelkyně a adoptivní maminky strávil první měsíce svého života sám v nemocnici v inkubátoru. Strávil tak i své první vánoce. Když se dívám na jeho fotku z té doby, chce se mi plakat. Sám na vánoce bez mámy a ona někde jinde bez něho. Tenkrát netušila, že vůbec existuje. Jen věděla, že si moc přeje, aby k ní přišel ...

S blížícími se vánoci se mi otvírá velká bolavá otázka. Jak se asi cítila moje maličká dcera loni o vánocích? Už byla téměř na světě. Vnímala zvuky z venku z bříška, ve kterém byla schovaná. Jaké asi byly? Slyšela koledy? Pohádky? Nebo třeba nadávky a hádky? Není mi z toho dobře. Tak ráda bych věděla, jak jí bylo. Tak ráda bych tohle období byla mohla prožít s ní. Není to nic, je to mnoho. Je to velká ztráta pro mě i pro ni.

Život je jako duha. Až jako máma jsem se naučila, že jednu životní událost můžeme vnímat současně hned v několika barvách duhy. Tak třeba být adoptivní mámou je nejdříve obrovský adrenalin, později je to krásné, nádherné, uvolňující a také těžké, únavné a také zraňující. Až nečekaně vše najedou a současně.

Když Vám po letech neplodnosti zazvoní kouzelný telefon a stanou se z Vás konečně rodiče, je to úlevné. Okolí má pocit, že jste konečně normální rodina a vy si to myslíte a přejete taky. Jenže skutečnost je o mnoho jiná. O ztrátách zde nikdo nemluví, nepřemýšlí a přece tu jsou.

Ztráta kořenů

První velká ztráta, o které se nemluví, je ta, kterou zažily naše přijaté děti. Přišly přece o své rodiče. O své kořeny! A to není vůbec málo. Kolikrát za svůj život třeba slyšíte „No jo, to mám po mámě, po tátovi“. Ani si neuvědomujeme jak automatické a přirozené to je a jak moc se přetnutím tohoto pouta stalo.

Co víc zažily dlouhé hodiny, dny, týdny v jakémsi meziprostoru, kdy nechápaly, co se s nimi děje a bude dít. Kde čekaly na svůj osud. Na novou rodinu. Tuhle ztrátu si většina našich dětí zvědomí až někdy v pubertě nebo dospělosti, pokud vůbec. Mají tak malou šanci si tuhle ztrátu ztruchlit, a přece tam někde uvnitř je a bolí.

Je to zvláštní, naše děti si osud adoptovaných nevybraly a přece jim společnost, možná i my sami podsouvá myšlenku, že by měly být vděčné. Ale za co? Za to že ztratily své kořeny? Za nás? Vybraly by si naše děti jako náhradní rodiče právě nás, pokud by tuto volbu mohly udělat samy? Kdo ví ...

To nikdy nezjistíme, jen chci touhle myšlenkou naznačit, jak moc absurdní je žádat po nich, aby byly vděčné. Myslím, že většina z nich by prostě chtěla mít normální život. Narodit se mamince, u které by pak vyrůstaly, nic víc nic míň. Vždyť kdo chce být jiný? Kdo chce mít komplikovaný život? Kdo by chtěl být adoptovaný?

Ztráta období těhotenství, kojení, prvních okamžiků

Nedávno se mi stala velmi zvláštní věc, vlastně ne, děje se mi opakovaně. Vždy, když je v mém okolí nějaká těhotná žena, tak to zabolí - u srdce. Co víc, bolí mě to také kvůli mým dcerám. A to jsou ty barvy duhy. Současně mám své rodičovské potřeby naplněné až na okraj, někdy až přetékají. Je tam růžová, bílá. Je to prostě, tak jak má být. A současně je tam černá a šedivá, protože vím, že další dítě nechci a přece vidět, jak nádherné období těhotenství a očekávání miminka může být a vědět, že ho nikdy neprožiji, navíc nikdy s mými dcerami, je bolestivé.

Už nemám ambice otěhotnět a přece, první myšlenka byla „já bych chtěla také“. Pak ale přichází další, jak bylo v bříšku těm mým milovaným holčičkám? Hladil je někdo? Mluvil na ně někdo? Určitě, ale jak? Jaké pro ně bylo odpojit se od svých maminek a už nikdy je necítit? Najednou mi tu přistály a tady začíná náš vztah. Začínáme ne na startu ale daleko za ním a tohle obrovské mínus možná nikdy nezvládneme dohnat. Nejde to ignorovat, je to něco, co nám chybí a vždy bude chybět. Je to ztráta.

Moje dcera tohle dokázala vyjádřit moc hezky už ve svých šesti letech - „Myslíš, že mě ta maminka, co mě nosila v bříšku, hladila?“ Kdo ví.

Je také velmi zvláštní, že okolí, přátelé a většinou i my sami čekáme, že ve chvíli, kdy se z nás stanou adoptivní rodiče, je a hlavně bude všechno v pohodě. Zalité duhou.

A přece je pro nás minimálně velmi zvláštní a spíše bolestivé účastnit se rozhovorů jiných žen o porodu a kojení jejich dětí. Sedět tam a nemít co k tomu říct. Prostě proto, že jsme neměli možnost a šanci tohle s našimi milovanými dětmi prožít. Není to nic, je to mnoho, je to ztráta pro nás i naše děti.

Proč vlastně tento článek o ztrátách vznikl?

Myslím, že náhradní rodičovství je úžasné a jsem za něj velmi vděčná. Díky mým milovaným dcerám jsem se naučila strašně moc, otevřely mi spoustu dveří, které jsem před ním neviděla nebo vidět nechtěla. Díky nim je můj život nádherný, veselý, hektický, náročný, někdy smutný, ale většinou jsem prostě jen moc šťastná. Ztráty, které jsme všechny od života obdržely, nejsou nic, myslím ale, že jejich zvědomění je důležité pro to, abychom je mohly začít léčit.

Čti celý článek
evulinka27
Včera v 18:28
Tak mi dnes doručili matraci malému do postele. Kupuji povlečení a mám dotaz, myslíte že je blbost koupit prostěradlo s PUL zátěrem? Proti počurání? Jde mi o to, že matrace má mít i aloevera potah co se má uvolňovat a nevím, jak se spí na něčem pogumovaném.. jestli na tom neníz bytečně vedro, upoceně.. jeslti to nesníží komfort super matrace. děkuji
Zobraz celou zprávu
t22d
30. lis 2018
Tvořící adventní kalendář 37 fotek 1 nová fotka
simasla
Včera v 16:09
Prosím, prosím, nemáte někdo samostatný list s pravidly ke hře Kouzelný totem od Albi k elektronické tužce? Naše Míša přišla s tím, že to ztratila a že už si hru nezahrajeme. Kdyby byl někdo tak hodný a vyfotil mi ten samostatný list, já nám to pak vytisknu. Díky moc.
Zobraz celou zprávu
nelikb
23. črc 2018
Nelinčino háčkování 32 fotek 1 nová fotka
nelikb
Včera v 15:10
Nějak mě ty ovečky začaly bavit :heart:
Zobraz celou zprávu
makynaeliska
Včera ve 14:53
Tak tohle me totalne dostalo :joy::joy::joy::joy::joy::joy:
Zobraz celou zprávu
Strana
Předchozí Strana
Další