Novinky
nikolka2017
Dnes v 15:22
Jak já to miluju :heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
welly22
Dnes v 15:12
Holky prosím, co koupit tetě k narozeninám ? Víno je jasný, ale co ještě ?
Zobraz celou zprávu
makynaeliska
Dnes v 15:07
27.dni do terminu,ja se modlim!!at je to tak jak rika muj dr a je to driv....I kdyz zname tyhle jejich reci ze :thinking:
Je to hodne narocny s dvema detma doma,kor kdyz se jedno jmenuje Vojta ....On je ted zas silenej,vlastne kdy on nebyl ze jo :joy::joy::joy:
No a nakonec jdu na trhani moudraku zejtra a omdlit semi chce uz ted tak mi drzte palce prosim
Zobraz celou zprávu
destinee
Dnes ve 14:59
Holky poraďte nějakou knížku? ráda bych koupila kamarádce, ale ona moc nečte, takže nemá vyhraněný styl, tj. buď oddychovku nebo nějaký thriller.
Zobraz celou zprávu
martinat87
Dnes ve 14:37
#hipp
Nevím za co, ale přišla nám další krabička na svačinu, 3ks sušenek a 2ks kapsiček. Moc děkujeme
Zobraz celou zprávu
klaraja11
Dnes ve 14:27
Používáte všichni dětský prášek nebo perete v normálním?
Zobraz celou zprávu
slegr71
Dnes ve 13:43
Ahoj. Prosím neviděl někdo v divadle pohádku Kubula a Kuba Kubikula? Syn byl v divadle se školou a mají napsat sloh, ale nepamatuje si konec. V knížce se medvěd promění v kováře a strašidlo ve psa. Je to tam taky tak.
Zobraz celou zprávu
laura1256
Dnes ve 13:40
Holky začala jsem 29 týden ta první fotka je dnešní a ta druha předevčírem nezdá se vám že nějak hodně vyrostlo ? :D
Zobraz celou zprávu
perla28
Dnes ve 12:56
#test_bioil2
Bioil je tak nějak součástí naší domácnosti... Používám ho na spoustu věcí, na bříško, na starší strie.. Dcera už má všechny letní jizvicky z pádů a karambolů pryč... Ale tím to nekončí.. Používám bi oil také na vysušené chodidlo, na citlivý obličej a teď si s ním ještě masiruji oblast kyčle, tak jak poradil fyzioterapeut... Bi oil prostě nesmí daleko z dosahu...
Zobraz celou zprávu
pr_clanek
Dnes ve 12:52 Čtené 12x

Když jde o pravidelný příspěvek do prasátka, dokáží být naše ratolesti pěkně vykutálené. Dokazuje to průzkum agentury STEM/MARK pro Gusto Kartu: rodiče se tam kromě odpovědí na otázky ohledně kapesného svěřili i s nezapomenutelnými výmluvami, se kterými si jejich děti přišly pro korunu navíc. Některé Vám můžou být velmi dobře známé, jiné uvidíte zaručeně poprvé. 

Průzkum se přitom neptal na nejpozoruhodnější vytáčky jen rodičů, zaměřil se přímo „na zdroj“, v tomto případě mladistvé ve věku 15 – 20 let. Více než polovina z nich se k tomu navíc přiznala, že někdy neřekla pravdu o tom, za co své kapesné utrácí – a rozhodně se nebojí zapojit svou kreativitu.

Od klasických hlášek typu „Máme výletový týden a každý den potřebujeme kapesné“ se dostaneme k „potřebným penězům na barvy k vymalování třídy“. Uniknout podezření by ale neměla ani přehnaná péče o zdravý životní styl, jedna z respondentek se přiznala k výmluvě „Jídlo z jídelny je nezdravé, chtěla bych si koupit svoje“. Mezi ty největší perličky ale bezesporu můžeme zařadit hlášku „Rozbila jsem ve škole laboratorní chladič“ nebo výhružku předčasným prarodičovstvím: „Jestli nechceš být děda, musíš mi dát peníze na kondomy“.

 „Kontrolovat své děti ostřížím zrakem a chtít po nich denní hlášení o tom, kolik peněz a za co utratily je samozřejmě nesmysl. Je ale pravda, že co se financí týče, obezřetnost není nikdy na škodu – a to jak kvůli bezpečí dětí, tak z výchovného hlediska,“ míní Lukáš Malík, marketingový manažer Gusto Karty.„Ať už jde o platbu hotovostí nebo platební kartou, nikdy nemůžeme mít jistotu, co si dítě koupí a jak jednoduše může během mžiku utratit všechny peníze,“ dodává. Řešením by tak mohlo být kapesné posílat na kartu, která dovolí dětem a mladistvým kupovat jídlo, případně s ní zaplatit ve sportovních areálech nebo třeba akvaparcích. Útrata za zbytečné hračky, elektroniku nebo alkohol a cigarety by byla bezpečně mimo hru. Přesně to chce nabídnout Gusto Karta se svým Bezpečným kapesným.

„Rodiče tak na jednu stranu budou mít jistotu, že děti neutrácí za zbytečnosti – případně za něco, z čeho by nebyli úplně nadšení. Zároveň budou mít přehled, za co peníze utrácí,“ vysvětluje Malík.

Že obavy rodičů nejsou úplně liché koneckonců průzkum mezi mladistvými dokazuje. I když nejvíc utratí za jídlo, 37 % mladých mezi patnáctým a dvacátým rokem utratí až čtvrtinu z kapesného za alkohol, cigarety a dokonce další látky, o kterých radši nevědět.

„Je jasné, že mladé dospělé asi jen těžko můžeme odstřihnout od volnočasových aktivit s přáteli a udělat z nich asociály, které rodiče v osmnácti nepustí na pivo. V této věkové kategorii je proto nejvhodnější kombinace Bezpečného kapesného a hotovosti – na jednu stranu zamezí vysokým útratám, na druhou poskytnou dostatek nejen finanční svobody,“ tvrdí Malík.

Kromě dětí se v průzkumu o pečlivě připravené výmluvy podělili i rodiče. Zatímco někteří se na to snaží jít přes city („kamarád nedostal kapesné, chci mu půjčit“ nebo „ostatní dostávají víc peněz!“), další to zkouší přes vzdělávání („potřebuji počítačovou hru, abych se zlepšil v angličtině“).

Mezi jednoznačné klenoty z průzkumu ale bezesporu patří výmluva „doktor mě okradl o stovku!“ nebo dokonce názor dítěte, že by mělo dostat „peníze za spánek“.

Za kapesné do hospody: alkohol a cigarety si za něj kupuje 40 % mladistvých. Dětem ročně dáme bezmála tři miliardy

Říkáte si, že občas nějaké to pivo zase není takové tragédie? Podle průzkumu STEM/MARK lze odhadnout celkové výdaje na kapesné v ČR zhruba na 2,9 miliardy korun ročně, jen na nežádoucí výdaje jako je alkohol nebo tabákové výrobky tak padne minimálně 600 milionů za rok.

Každý druhý rodič měl podle průzkumu pocit, že se s kapesným děje něco nekalého a děti s mladistvými to obratem potvrzují: až 56 procent doma neříká pravdu o tom, na co kapesné užilo. Rodiče se většinou bojí, že děti peníze utratí za zbytečnosti (přes 49 procent), 24 procent vnímá jako hrozbu i útratu za alkohol a cigarety. Ani tady přitom jejich obavy nejsou liché – až čtvrtinu svého kapesného za cigarety nebo alkohol utratí 38 procent mladistvých mezi 15 až 20 lety.

„Samozřejmě platí, že každá věková skupina má své specifické potřeby. U mladších dětí se většinou bavíme o drobných na svačiny případně další záliby, u starších už se ale můžeme bavit o kapesném jako o penězích, které by měly sloužit částečně na živobytí. Asi pro žádného rodiče není příjemné řešit situaci, kdy dítě na intru nebo koleji peníze během prvního týdne propije v hospodě,“ vysvětluje Malík. „Díky Bezpečnému kapesnému a Gusto Kartě mají rodiče naprostý přehled o tom, jaké výdaje jsou u dítěte nejvyšší, a zároveň mají jistotu, že s kartou určitě nezaplatí za alkohol nebo další věci, které neschvalují.“

Kapesné i pro prarodiče?

Spousta rodin z generace tzv. „Husákových dětí“ se dnes nachází v situaci, které se říká sandwichová generace. Starají se o děti, ale také o své starší rodiče, kteří jsou již v penzi. I jim by střední generace ráda přispěla a zlepšila tak jejich finanční situaci, ale často se setkávají s odmítnutím, případně každou obálkou s hotovostí zraňují důstojnost svých rodičů. I pro tento případ lze Bezpečné kapesné od Gusto Karty použít. Může fungovat jako příspěvek pro rodiče na běžné nákupy nebo na občasný příjemný večer s divadlem, večeří a procházkou. A nebo jako příspěvek na lékárnu, kam spousta penzistů musí stále častěji…

O Gusto Kartě

Gusto Karta je elektronická stravenka, která nahrazuje papírové stravenkové kupony za praktičtější platební kartu. Stojí za ní přední investiční skupina Arca Capital. Pochází tedy z československého prostředí. Platit s ní lze na více než 3.000 obchodních místech po celé České republice.

Parametry výzkumu:

Výzkumů agentury STEM/MARK uskutečněných prostřednictvím online dotazování – CAWI (Český národní panel) se zúčastnilo 310 rodičů dětí od 10 do 18 let, kteří svým dětem dávají kapesné a 210 mladistvých ve věku od 15 do 20 let, kteří dostávají nebo dostávali kapesné. Výzkum je reprezentativní podle pohlaví, věku, vzdělání (u rodičů), velikosti místa bydliště a kraje.

Sběr dat probíhal na konci září 2018.

Čti celý článek
apacheee AMBASADORKA
Dnes ve 12:50
Viděli jste někdy už krásnější dort? Já teda ne. Hřích ho rozriznout :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
tereza2016h
Dnes ve 12:39
Děláte si nějaký "vařící"týdenní plán? Vůbec mě tento týden nenapadá co vařit, dejte mi prosím typy:wink:

My.meli v posledních dnech- činu s rýží,řízek a salát, domácí tortilly,pečenou dýní, lasagne...
Zobraz celou zprávu
lasenecka
Dnes ve 12:37
Maminky prosi. Ve cvrtek jdem na ockovani proti spalnickam...mam nervy, uz jen z toho, ze dcera ma panickou hruzu ze sestricky...kdyz ji vidi strasne place...a ted jeste do toho ji bude pichat...uz ted mam strach...
Jake meli Vase deti reakci po ockovani??
Zobraz celou zprávu
tereza2016h
Dnes ve 12:32
Vaření   Nový 4 fotky
kubuska
Zpráva byla změněna Dnes ve 12:14
No, na jedne docela dost zname socialni siti existuje skupina Pripadam si jako debil. Je vyborna. A presne tak jsem si dnes pripadala ja.
.
Totiz abyste rozumneli. Zucastnila jsem se vyberu o testivani canon tiskarny. Vlozila jsrm fotku, napsala popisek a drzela si palce. Tak moc, ze me vybrali. Vuhuu to bylo radosti. Tesila jsem se jak zaplnim ramecky, alba a buh vi co vsechno jeste. Zacala jsem vybirat fotky, koupila jsem si krasne album a uz jen cekala. Na dnesek jsem nemohla dospat. Modlila jsem se aby kuryr prijel driv nez pujdu do prace a pak nez pujdu pro deti do instituci.
Stalo se.
" Halo, halo, co se stalo? Vezu vam balicek, jste doma?“ presplot dostavam jen takovej pidi mini. Ptam se jestli to je opravdu ono. Pak si rikam ze treba to poslali na 2x. :person_shrugging::female_sign:️ Co ja vim.
Prijdu domi, rozbalim a tam na me kouka zoemini.
Abyste rozumneli, ja si celou dobu myslela ze k nam prijde ta Pixma :joy::see_no_evil:.
Po kontrole soutezniho prispevku, kde zjistim ze jsem doopravdy napsala ZOEMINI. Uz jen pokrcim rameny a zasmeji se sama sobe. Tak alespon to album zaplnime. :heart:
A pockam, jak holky otestuji tu Pixmu a koupim si ji teda sama.
.
Co na to rict, #mlikonamozku a #materskademence v akci :joy:
#test_canon2 #zoemini #konik_testuje
Zobraz celou zprávu
cermij
Dnes ve 12:09
Jsem blázen či divná, apod., když mám možnost letet zadarmo do Panamy se svojí 13tiletou ségrou a chci letět? Mám 2 děti. Je to cca na 10dni, bližší info ještě nevíme. Je to odměna za odběry pro odběratele z jedné firmy, pojede se tam jako větší počet lidí z oboru. Letí se do pěkného hotelu a ne nejhezčí pláži Panamy. Přijde vám že je to daleko a že bych jako matka od 2 děti neměla letět, když hlídání je zajištěno a že jsme blázni, že bereme takhle mladou holku 13 let sebou? Díky za názor holky
Zobraz celou zprávu
misa_lovi
Dnes ve 12:02
Krásné poledne! :wink: Už u prvního našeho příspěvku jste psaly, že značku LOVI znáte také z testování na Modrém koníkovi. V minulých měsících jste se tak do testování mohly zapojit i vy! Hodně nám pomáhají zpětné vazby maminek :heart:, protože se v LOVI snažíme produkty neustále vyvíjet, zlepšovat, zdokonalovat...:baby: Zapojujete se třeba do těchto testovacích výzev?
Výsledky prvního testování - dudlíky LOVI pro miminka do 3 měsíců a samosterilizující lahvička - najdete přímo zde: http://bit.ly/ModryKonik_LOVI
Zobraz celou zprávu
redakce
Dnes v 11:53 Čtené 233x

„Také mám nadané dítě a je a byl to boj. Od malička projevoval nadání, hlavně matematické, ale bystrý byl všeobecně. Syn miluje děti, jenže děti si s ním nechtěly až tak moc hrát, byl a je prostě jiný. První školka byla hrůza...”

Nadané nebo mimořádně nadané dítě? Zní to jako sen každého rodiče. To, že je dítě v něčem nadprůměrné, je příjemné a určité věci v každodenním životě to ulehčí. Ale v těchto případech bývají složky osobnosti rozloženy nerovnoměrně. To znamená, že v jiných oblastech může být dítě podprůměrné. Takže život s nadaným nebo mimořádně nadaným dítětem není tak lehký, jak se na první pohled zdá.

Nadání není jen o vysokém IQ, zahrnuje více faktorů. Navíc se u každého může projevovat jinak. Například Americká národní asociace pro nadané definuje nadání takto: „Za nadané jsou považováni ti, kteří vykazují mimořádnou úroveň schopností (definovaných jako výjimečné schopnosti uvažovat a učit se) nebo dovedností (podávají výkony mezi deseti a méně procenty nejlepších) v jedné nebo více oblastech… Vývoj schopnosti nebo talentu je celoživotní proces. U malých dětí se nadání může projevit vynikajícím výkonem v testech a/nebo v jiných úkolech, případně jako schopnost rychle se učit ve srovnání s vrstevníky, nebo jako mimořádný výkon v určité oblasti. V průběhu zrání, od dětství k adolescenci, se však primární charakteristikou nadání stává mimořádný výkon v určité oblasti (doméně) a vysoká míra motivace.“

Mít nadané dítě není jednoduché

„Také mám nadané dítě a je a byl to boj. Od malička projevoval nadání, hlavně matematické, ale bystrý byl všeobecně. Syn miluje děti, jenže děti si s ním nechtěly až tak moc hrát, byl a je prostě jiný. První školka byla hrůza. Učitelky byly moc hodné, ale dětí moc a tak se syn víceméně snažil zapadnout. Do školky chodil rád, nechtěl ani domů, ale často mi pak doma brečel, že ho tam děti svým způsobem šikanují. Zkrátka nezapadl. Tím, jak hodně nad vším dumá a hloubá, tak je pomalý v sebeobsluze (oblékání, jídlo apod.).


Pak jsme se přestěhovali a protože místní školka byla plná, začal chodit do soukromé, anglické. Paní ředitelka jezdila na školení NTC do Mensy a hlavně se dětem opravdu věnovala. Syn už v té době dlouho četl, tak ho i zapojovala do výuky ostatních dětí, předčítal jim pohádky, dětem na přání četl jídelníček, zkrátka naprosto nelituji jediné vynaložené koruny a nejraději bych ho tam nechala chodit pořád.


Teď je syn ve druhé třídě, ve škole se druhým rokem nudí (začínají počítat po desítkách do stovky a on už zvládá např. 15324+65473, násobit, chápe zlomky a desetinná čísla apod.), psát umí a čte od tří, čtyř let (naučil se sám). Po několika návštěvách školy má od letoška jednu hodinu navíc matematiky/ logického myšlení, což si myslím, že je málo. Každopádně několik hodin týdně se mu věnuji i já a ještě mu platím pána, který doučuje matematiku deváťáky a středoškoláky a spolu dělají opět logické úlohy, povídají si o přírodě, vesmíru, hrají šachy. Jezdí k nám cca jednou týdně na tři hodiny. Syn je konečně trochu spokojený, i když je mi líto času, který zbytečně tráví ve škole. Co je výhoda školy, že se dokonale začlenil sociálně, jsou ve třídě super parta a vzájemně drží pospolu, už není odpadlík.”


Nadané/ mimořádně nadané dítě je jiné už odmala

Každé dítě je individuální, stejně tak to platí i pro děti nadané. Ve většině oblastí se projevují stejně jako jejich vrstevníci. V některých oblastech na tom mohou být dokonce hůře. Některé charakteristiky ale mívají společné.

Prvním znakem bývá dřívější vývoj řeči. To, co běžně umí říct dítě v roce a půl, umí nadané dítě v roce. Jeho slovní zásoba je bohatá, brzy tvoří složitá souvětí a používá správně gramatiku.

Nadané děti se naučí číst před čtvrtým rokem a velmi brzy se naučí také psát. Tento vývoj je spontánní, nikdo je nenutí, naučí se to přirozeně samy. Některé děti umí již v 10 měsících abecedu a znají čísla, ačkoli ještě ani nemluví.

Tyto děti mívají jiné zájmy než jejich vrstevníci. Většinou jde o zájmy rozumové, kdy je neuspokojí jednoduchá odpověď, zajímají se o podstatu věci, proč a jak co vzniklo. Když je něco zajímá, jdou velmi do hloubky, což jejich vrstevníci nechápou. Těžko se jim s běžnými dětmi povídá a často si nenajdou ve třídě žádného kamaráda. Preferují jiné hračky, například naučné hry nebo encyklopedie.

Typická je také velmi dobrá schopnost koncentrace pozornosti na právě prováděnou věc. Neradi přeskakují z jedné činnosti na druhou. Raději dodělají první úkol a až potom jdou dělat další. Mají velmi dobrou paměť, jsou zvídaví, perfekcionističtí, vysoce kritičtí (nejen ke druhým, ale i k sobě samým), mají velký smysl pro humor.

Vrstevníci je často nechápou. Nadaní, zvláště pak mimořádně nadaní, mívají vyhraněné názory, které rádi obhajují a prezentují, lpí na dodržování morálních pravidel, plnění slibů. Pokud to tak není, svůj nesouhlas dávají znatelně najevo. Soužití s takovým dítětem není vždy lehké jak pro ostatní spolužáky, tak pro učitele.

Ne každé nadané dítě vykazuje všechny  výše uvedené projevy. Skupina nadaných a mimořádně nadaných je vnitřně různorodá. Nadání se může projevit v různých oblastech. Může jít o nadání v oblasti:

 • obecné intelektové schopnosti
 • specifické akademické schopnosti (vědci)
 • kreativního a produktivního myšlení
 • vůdcovské schopnosti
 • umělecké schopnosti (malíři, hudebníci)
 • psychomotorické schopnosti (sportovci, tanečníci)

Dvojí výjimečnost

Dvojí výjimečnost označuje skupinu lidí, kteří jsou nadaní a zároveň k tomu mají ještě další diagnózu. Nejčastěji jde o Aspergerův syndrom, poruchy učení (dyslexie, dysgrafie a jiné) nebo poruchy chování a smyslové (zrakové, sluchové) nebo tělesné postižení.

Kde vám zjistí, jestli je vaše dítě nadané

Zdá se vám, že máte nadané dítě? Vykazuje některé z výše uvedených charakteristik? Nechat otestovat jej můžete například v Mense, kde je možné podstoupit test IQ pro děti od 5 let. Dále je možné zajít do pedagogicko psychologické poradny, kde provádí testy na rozpoznání nadání.

„Mám obě děti nadané (každé jinak) a je to občas boj - jak s autoritami (psychologové, školy/ školky), tak s nimi. Rozhodně je potřeba najít psychologa zabývajícího se nadanými dětmi a také je potřeba individuální přístup k dítěti. My jsme měli štěstí jak na diagnostiku, tak i na školu, takže mají obě děti upravené vzdělávací plány a v určitých oblastech i individuální přístup - na normálně fungující ZŠ by časem přestaly by svá nadání rozvíjet,” přidává svůj díl do diskuze jedna z maminek. 

Inteligenční kvocient, nebi-li IQ, je pouze jedním z ukazatelů, jestli se u vašeho dítěte jedná o nadání. Za nadané děti se považují ty, které mají hodnotu IQ mezi 115- 129, což je okolo 10- 12 % populace. Za mimořádně nadané pak ty, co mají IQ mezi 130- 169, těch je v populaci pouze 2-3 %.

Rozvoj sociální oblasti u nadaných dětí vyzdvihuje další maminka v diskuzi: „Máme obě děti nadané, prošly testováním Mensy a obě navstěvují klub nadaných dětí při jejich školce a škole. Je potřeba u těchto dětí, aspoň podle mého, rozvíjet hlavně sociální oblast. Ony sice hodně věcí ví dopředu, ale občas jsou jiné v komunikaci s vrstevníky. Jsou víc uzavření do sebe, někdy jsou mimo realitu. Máme zatím štěstí i ve školce i ve škole, že jsme natrefili na fajn učitelky, které jsou jim oporou. Vždy je něco, co je zaujme, i když toho hodně umí.”

Jak řešit vzdělávání nadaných

Pro nadané děti existují například speciální třídy při běžných školách, tzv. třídy pro nadané a mimořádně nadané děti. Vybírat můžete ze škol, které spolupracují s Mensou. Tento titul získá základní a střední škola, která se nadstandardně věnuje práci s nadanými dětmi. Dále může dítě získat individuální vzdělávací plán, přeskočit do vyššího ročníku nebo chodit do své třídy, kam patří a ve vyšším ročníku navštěvovat pouze vybrané předměty, například matematiku. Najít se dají i různé kroužky pro nadané děti. Právě Mensa pořádá kluby pro nadané děti, jejichž cílem je včas podchytit skupinu velmi nadaných dětí a poskytnout jim nadstandardní rozvoj a rozšiřování obzorů.

„Syn se taky sám naučil číst ve 3 a třičtvrtě roku, na PC psal ve 4. Ve školce ho naštěstí do ničeho nenutili, občas dětem vysvětlil počítání a jinak si tam tři roky četl. Dnes chodí do speciální třídy pro nadané děti s individuálním plánem a jsme moc spokojení, protože se učí to, co v běžné ZŠ není. Neumím si představit, že by byl "srovnáván" v běžné třídě. Byl by otrávený ze školy velmi rychle. Důležitější je dát dítě do dobré školy, ta školka se dá přežít, ale běžná škola by mohla být průšvih.”

Pokud máte nadané dítě, je potřeba to odhalit a začít s ním pracovat, respektive nenechat ho usnout na vavřínech. Pokud se nadané dítě nerozvíjí a přistupuje se k němu jako k běžnému dítěti, tak ztrácí svůj potenciál. Takové dítě se takzvaně srovná s ostatními a to je škoda. Je třeba i vybrat dobrou pedagogicko psychologickou poradnu, kde opravdu umí rozpoznat nadané děti a pracovat s nimi.

To se bohužel nepodařilo jedné mamince, která napsala do diskuze: „Moje dcera uměla písmenka od 2 let, plynně četla od 4 let. Ve třech letech začala hrát na housle, v pěti letech uměla vyjmenovaná slova atd. Ve školce teda problém nebyl, ve třídě byly děti od tří let až po předškoláky, tak vždycky spíš inklinovala k těm starším. Problém to byl až v době, kdy sama byla předškolák. To se potom nudila. Hodně ale záleží na učitelce a jejím přístupu. Ta naše byla ráda, že dceru může pověřit různými úkoly. Četla dětem před spaním nebo pomáhala malým s oblékáním. Cítila se potom důležitě. V Mense ani na měření IQ teda nebyla, ale v PPP nám řekli, že to nic výjimečného není a že se časem srovná s ostatními dětmi. A měli pravdu. Teď je jí 13, ve škole má samé jedničky, ale nijak výjimečně oproti ostatním nevyniká. Normální šikovná holka.”

Nadané dítě se nemusí poznat hned na první pohled, protože například ve škole nemusí vždy podávat nadprůměrné výkony. Často je tomu právě naopak, v některých předmětech je podprůměrné. Tyto děti mohou mít také další přidružená onemocnění, jako třeba potíže se čtením nebo psaním. Proto je důležité správně a včas nadané a mimořádně nadané děti odhalit a začít s nimi optimálně pracovat. Jen tak je možné, aby se jejich nadání projevilo v plné míře. Do budoucna z nich potom mohou vyrůst skvělí sportovci, třeba olympijští vítězové, vědci, výborní lékaři nebo hudebníci.

Zdroj:

nadanedeti.cz

deti.mensa.cz

babyweb.cz

nuv.cz

sancedetem.cz

Čti celý článek
konik_testuje
Dnes v 11:37 Čtené 585x

Jak ty dětičky rychle rostou, no ne? Jen nedávno se narodily a už zvědavě objevují svět, tlapkají nožičkami, pomaličku vyslovují více a více slov a vám dělají neskutečnou radost. Aby byl jejich vývoj správný, aby měly všechny živiny, potřebují dobrý základ. A pokud už ne v mateřském mléce, což je nejlepší způsob výživy kojenců alespoň do ukončeného 6. měsíce věku, tak v pokračovacím mléce Sunar Premium.

Co testujeme

Testovat budeme pokračovací mléko Sunar Premium 2 s unikátním složením s mléčným tukem a dalšími přidávanými významnými složkami, které se tak ještě více přiblížilo složení mateřského mléka.

Sunar vždy obsahoval po vzoru mateřského mléka mléčný tuk a nyní díky nejnovějším vědeckým poznatkům a moderním technologiím ve spolupráci s týmem světových odborníků na dětskou výživu se potvrzuje, jak důležitou složkou je v kojenecké mléčné výživě. Díky obsahu mléčného tuku a dalším přidávaným významným složkám jako např. prebiotická vláknina GOS vznikla revoluční receptura kojeneckých mlék Sunar, která se o významný krok přiblížila ke složení mateřského mléka.

Mléčný tuk působí v kojeneckých mlécích Sunar jako superingredience, která:

 • je významným zdrojem energie,
 • je důležitá pro vstřebávání vitamínů A, D, E a K, rozpustných v tucích,
 • pomáhá ke spokojenému bříšku,
 • mléku dodává lahodnou mléčnou chuť, která nemusí být zvýrazňována přidáváním mléčných aromat
 • je zdrojem řady biologicky aktivních látek.

Kojenecká mléka Sunar obsahují mléčný tuk podle vzoru mateřského mléka ve všech svých řadách. Sunar Premium má ale unikátní složení, které významně přispívá díky níže uvedeným složkám k rozvoji mozku, imunity a kognitivních funkcí:

 • Mozek - kyselina alfa-linolenová, patří mezi omega‑3 mastné kyseliny, které napomáhají rozvoji mozku
 • Imunita – díky obsahu vitaminů* A, C a D přispívá ke správné funkci imunitního systému
 • Kognitivní funkce - železo* významně přispívá k rozvoji kognitivních funkcí u dítěte, navíc přítomný vitamin C zvyšuje vstřebávání železa v organismu.

Sunar Premium 2 je určen pro dětí od ukončeného 6. měsíce věku, k přikrmování a výživě v období odstavování nebo pokud už nemůžete své dětičky kojit.

*Kojení je pro kojence nejlepší způsob výživy. Kojenecká výživa by měla být podávána na základě doporučení pediatra. Způsob použití a další informace na obalech a webových stránkách www.sunar.cz. Uvedené informace se dle zákona nevztahují k počáteční mléčné výživě.

Koho hledáme

Na testování hledáme 10 maminek dětí, které jsou ve věku od ukončeného 6. měsíce (do 12. měsíců) a už z jakéhokoliv důvodu dítě krmí či dokrmuje náhradní mléčnou výživou.

Jak se zapojit

Máte chuť testovat a připravit tak pro celého Koníka zajímavé informace o mlíčku Sunar Premium 2? Tak se zapojte do testování jednoduchým napsáním komentáře pod náš článek. Stačí, když napíšete, kolik má vaše děťátko měsíců, jak se mu daří a také nezapomeňte napsat, zda značku Sunar znáte. Ale hlavně! Napište, proč byste měli testovat právě vy a váš drobeček.

Čas na zapojení máte do neděle 21. 10 a v pondělí 22. 10 vybereme 10 maminek, které se svými dětmi otestují pokračovací mléko Sunar. Ty oslovíme interní poštou a předáme jim všechny pokyny k testování.

Budeme se těšit na vaše komentáře a všem držet palce.

Mějte se krásně,

Konik_testuje

#test_sunar

Čti celý článek
apacheee AMBASADORKA
Dnes v 11:11
Veletrhy For Toys a For Babies začínají již příští týden, takže v následujících dnech se ode mě dozvíte ta největší lákadla, proč tam rozhodně nesmíte chybět :slight_smile:

Zítra také vyhlásím výsledky zatím poslední soutěže s #forkids, takže rozhodně sledujte, protože další velké soutěže jsou již v dohledu :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
dexin
Dnes v 11:08
Kolikrát se vám povedlo vylít si svůj vztek na druhé? A kolikrát vám to potom bylo líto? Mě pokaždé. Proto jsem si tyto reakce začala hlídat. Ještě se mi stane, že vybouchnu, když mám nutkání mít doma uklizeno a dětským pokojem neprojdu k oknu, aniž bych si nemusela razit cestu v hračkách po kolena. Ale říkám si na uklidnění, že v tomto směru není náhoda, že je nás doma tolik. Ze ženy, která milovala vůni Sava a absolutního pořádku, se stala matka 5 dětí, která neustále hledá rovnováhu mezi pořádkem v domě a v sobě.
https://www.sebevedomarodina.cz/jak-neprelivat-...
Zobraz celou zprávu
hance89
Dnes v 10:58
:heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
luciska82
Dnes v 10:47
Fakt jsem kopyto. Dvakrát si smazat fotku ze zdi umí jen "velmistr":joy: Ani nevím, jak jsem to zvládla... Tak ještě jednou... Pro kamarádku jeden krémový dort s ovocem ve tvaru a avalonského terapeutického psíka :dog2:
Zobraz celou zprávu
maanule
Dnes v 10:30
Díky MK za testovací balík #sunlight ikdyz testujeme mimo hlavní testování, jsem zvedava a moc se těším!!
Dekuju
M.
Zobraz celou zprávu
misicka1988
Zpráva byla změněna Dnes v 10:12
Tak tedy nevím. Dceři byly před 14 dny 2 roky. Už dlouhou dobu ví jak se jmenuje ségra , brácha , maminka, tatínek , bratranec , teta... Jen svoje jméno Viktorka ( Viky ) ještě nikdy nevyslovila. a to i když jsme se hodně snažili. Prostě to neřekne. A je to asi 14 dní , kdy na otázku "Jak se jmenuješ" začala odpovídat " Kája" :grinning: Naše holčička se přejmenovala sama na Káju :grinning: Takže když se jí ted kdokoliv zeptá jak se jmenuje , odpoví " Kája". Jméno "Viky" naprosto ignoruje :grinning: Tak jsme si s mužem říkali ( z legrace ) že ji snad necháme přejmenovat :grinning: Doufáme že si z nás dcera tak trošku dělá srandu , a přejde jí to :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
misa_lovi
Dnes ve 12:02
Krásné poledne! :wink: Už u prvního našeho příspěvku jste psaly, že značku LOVI znáte také z testování na Modrém koníkovi. V minulých měsících jste se tak do testování mohly zapojit i vy! Hodně nám pomáhají zpětné vazby maminek :heart:, protože se v LOVI snažíme produkty neustále vyvíjet, zlepšovat, zdokonalovat...:baby: Zapojujete se třeba do těchto testovacích výzev?
Výsledky prvního testování - dudlíky LOVI pro miminka do 3 měsíců a samosterilizující lahvička - najdete přímo zde: http://bit.ly/ModryKonik_LOVI
Zobraz celou zprávu
Strana
Předchozí Strana
Další