Novinky
ajina17
Dnes v 17:35
Kočárek Tudore. .kdo má? Jste spokojené? Moc se mi líbí..
Zobraz celou zprávu
xaxanka
Dnes v 17:24
Holky kdo měl pohmožděninu na ruce a trvalo to dlouho
Dnes sem 14 den a pořád mám tuhle ruku takovou...chtěli mi dnes dát sádru ale prej ještě počkáme...měli jste to taky takový dlouhy
Zobraz celou zprávu
adriana1314
23. led 2019
Naše Ema :kissing_heart: 3 fotky 1 nová fotka
anitta
Dnes v 16:07
Moje kreslení a relax:butterfly:
Zobraz celou zprávu
balzhi
Zpráva byla změněna Dnes v 16:02
Chce se mi dneska pochlubit synem.. Mnoho krat se stalo ze kdyz na hristi syn hral s detma jak se starsima tak i s mladsima casto si pujcoval hracky(a to jak doma tak i venku), k tomu nejvic me bavi ze v nejaky okamzik prijde k diteti velmi mile se usmeje a jemne a pomalu pohladi ho po hlave :heart_eyes: taky doma hladi a podava hracky 3mesicni sestricce :kissing_heart: je to nas broucek hodny :heart_eyes::kissing_heart: Taky se samozrejme stava ze i je vteklej a chce obcas sebrat nekomu hracku. Ale i tak se pochlubim :grinning::grinning::stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celou zprávu
redakce
Dnes v 15:24 Čtené 22x

Tak nás to znova doběhlo. Můžeme to nazývat jakkoliv, chřipka, prochladnutí, viróza, kašlík nebo rýmička. Název pro tyto podzimní a rané jarní nemoci vůbec není podstatný. Podstatné je totiž to, co to udělá s vaší rodinou.

Obraz z naší nedávné domácnosti: dvě děti s věčnou nudlí u nosu si stěžují na škrábání v krčku, muž umírá na gauči a vy tiše trpíte. Protože mámy neumírají, mámy přece vyléčí celou rodinu. Až potom, když už jsou všichni jakž takž zdraví, až potom odpadáváme do postelí a nejsme schopné běžného fungování. Případně se nadopujeme léky a nemoci „přechodíme“.

Ale věděli jste, že přechodit takovou chřipku je velmi nebezpečné? Přechozená chřipka nebo jiná viróza znamená často komplikace na celý život. Virové onemocnění totiž nekončí, když zmizí teplota. Tělo potřebuje ke zotavení ještě několik dalších dní a tento čas označujeme jako rekonvalescenci. Je to doba, kdy se všechny imunitní procesy dostávají do normálu a tělo začíná hromadit energii na každodenní fungování. Časté podceňování rekonvalescence po virózách může mít za následek spuštění autoimunitních onemocnění s často doživotní léčbou a výrazně sníženou kvalitou života. Myslete na to, až budete v blízké budoucnosti nemocná běhat okolo celé rodiny.

My, mámy, jsme totiž takové hrdinky. Často nepřiznáme, že nám samotným je zle, protože přece, kdo se postará o děti. Mnohé babičky stále pracují a nejsou tak k dispozici. Nemoci jsou proto strašákem pro mnohé rodiny.

A tak jsme tam všichni čtyři potichu na gauči celý týden trpěli. Střídali jsme se v teplotách a někdy jsme i losovali, kdo vstane a udělá čaj. Kdo dá léky. Kdo dá dětem jíst. Kdo dojde do obchodu, abychom nezahynuli hladem. Kdo doběhne do lékárny. Lékárna tentokrát padla na mě. Silou vůle jsem se tedy posbírala a odhodlala se jít nakoupit spreje, pastilky, kapky a tabletky, zkrátka všechno, co by nám mohlo pomoct přežít tuto malou katastrofu.

„Zase jste tu?“, ptá se mě lékárnice. Nevýhodou malého města je, že vás všichni znají. A vidí, i když nevypadáte právě dobře.

„Ano, nějak se nás ta nemoc drží. A došly léky.“

„Ale víte, že spreje do nosu nesmíte používat déle než týden?“

„To se vám snadno řekne, ale to se máme utopit v nudlích?“

„Je mi to líto, ale klasické spreje do nosu jsou návykové a tělo si na ně rychle zvykne. Nechcete radši vyzkoušet něco přírodního?“

Já těmto přírodním věcem příliš nedůvěřuji a lékárnice to dobře ví, ale nechala jsem se pro tentokrát přesvědčit. Doporučila mi tři věci, které jsem vzala domů na testování. Pro děti lízátka s rakytníkem a vitamínem C - Larfasol, pro nás na kašel Atmosil a sprej do nosu Sinustrong. Řekla jsem si, že přinejhorším děti sní lízátka a vrátím se pro normální léky. Ale nebylo třeba. Nebudu vám tvrdit, že nás zázračně vyléčila příroda a že bychom bez ní umřeli. Ale koncept, vyzkoušet nejprve přírodní a bylinkové věci a až potom případně přejít na klasické léky, by nemusel být špatný a uvažuji, že ho začnu praktikovat i v budoucnosti, zejména preventivně, v chřipkovém období. Lízátka dětem chutnala, takže jsem je nemusela ani moc přemlouvat. Sprej do nosu mě mile překvapil, mám ráda eukalyptové věci a tento voní jako les, navíc sliznici doopravdy zvlhčí a uvolní.

A jak to dopadlo? Virózu jsme samozřejmě všichni přežili. Tato byla dlouhá a nepříjemná, položila nás na víc než týden. Díky ní jsme však byli trochu víc spolu, viděli jsme hodně filmů a hodně pohádek, vypili litry čaje a snědli tuny česneku. Byla to vlastně taková malá dovolená, jen na ní nebylo nikomu dobře.

Až vás v nejbližší době položí chřipka, snažte se ji poctivě vyležet, vezměte si volno a hlavně, prosím vás, nechoďte do práce nakazit i další kolegy.

A co dělat, aby se u vás virózy dlouho nezdržely?

  • Zvlhčujte vzduch. Hlavně v panelákových vytopených bytech bývá vzduch nepřiměřeně suchý. Zda použijete elektrický zvlhčovač, nebo starý dobrý hrnec na radiátoru, je jen na vás.
  • Větrejte! Čerstvý vzduch ještě nikomu neuškodil.
  • V chřipkovém období byste měli častěji vyměňovat i ložní prádlo, jelikož může být zdrojem roztočů, bakterií a virů.
  • Dbejte na zvýšenou hygienu. Může se to zdát jako banalita, ale častější umývání rukou, sprcha dvakrát denně a občasná dezinfekce prostředí vás mohou udržet zdravými.
  • Dbejte na přísun vitamínů, vhodné jsou hlavně přípravky s rakytníkem, jako jsou například Larfasol lízátka, která dětem navíc i chutnají. Sinustrong sprej je zase vhodný pro dospělé (ale i pro děti!), jelikož uvolňuje nos, přispívá ke zvlhčení nosní sliznice a také obsahuje zmíněný rakytníkový olej.

---------

Tento článek vyšel s podporou Silvanols

  • Larfasol Sprej je zdravotnický prostředek

  • Larfasol Lízátka jsou doplněk stravy

  • Sinustrong Sprej je zdravotnický prostředek

  • Sinustrong tobolky jsou doplněk stravy

  • Atmosil tobolky jsou doplněk stravy

Čti celý článek
llluckaaa
8. led 2014 vybrali jsme
Když se zdravě vaří, hubnutí se daří :slight_smile: 320 fotek 1 nová fotka
theryinka
Dnes ve 14:59
Jonášek vs. Filípek :blue_heart: podoba??? :joy:
Zobraz celou zprávu
veverik_
2. únor 2014
Moje háčkování/pletení :slight_smile: 282 fotek 1 nová fotka
barca1996
Dnes ve 14:46
Miluji ho moc :heart::heart::heart::heart:
Zobraz celou zprávu
denulllka
Dnes ve 13:49
Prosim ktera ta bioderma je na seboreu ? Muzete mi hodit odkaz dekuji :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
verunka15
7. led 2019
Když je večer čas:blush: 43 fotek 1 nová fotka
rencadilko
Dnes ve 13:21 Čtené 171x

Chci se zeptat, je tu skupinka pro rodiče postižených dětí?? 

Čti celý článek
ivetka136
Dnes ve 13:17
Ahoj holky na mém blogu si můžete počíst o mém porodu s Jeníčkem :slight_smile: :heart: https://www.mylifeblog.cz/2019/02/muj-porod-s-j...
Zobraz celou zprávu
neznama23
Dnes ve 12:22
Ahoj holky jak dlouho se vaše děti naučili pít brčkem ? :slight_smile: Koupila jsem láhev a malá ignor :grinning: za jak dlouho se to naučili ? :D
Zobraz celou zprávu
baru88
Dnes ve 12:20
Oba kluci jsou,, vyjídači příloh,, a,, odmítači masa,,... :rolling_eyes: Ale od té doby co nekupujeme maso z obchodu, tak ho začínají pěkně jíst :pray::pray: a co vy? Kupujete maso v obchodě, nebo,, ze dvora,,?
Zobraz celou zprávu
apacheee AMBASADORKA
Zpráva byla změněna Dnes v 11:56
Při pátečním dopoledni si dáme jednu #anketa s #forkids :slight_smile:

Před delší dobou jsem četla knihu (už si nepamatuji, co to bylo zač, ale to je teď jedno). Šlo o to, že vrah chtěl zabít ženu a ona ho prosila, aby to nedělal, protože má doma děti. On na to, ať mu ukáže fotku dětí, kterou nosí v peněžence. Protože každá máma nosí fotku svých dětí u sebe v peněžence.

A teď už anketní otázka :

Přežily byste? Máte ji tam?

Já bych byla zavražděna, protože ve své peněžence nemám fotku ani jednu. Zato doma spoustu. To by mi ale bylo evidentně prd platný :slight_smile:

Jsem fakt zvědavá, jestli je to tvrzení o maminkach a fotkách v peněžence pravdivé. Budu moc ráda, když lajknete zprávu, ať se zpráva dostane k co nejvíce maminkám. A já tak k co největšímu vzorku odpovědí.

Moc díky :heart:
Zobraz celou zprávu
linee
Dnes v 11:31 Čtené 16x

Dcerka je nadšena z Baby Born panenek. První jsme kupovali, když byly dcerce dva roky. Manžel si myslel, že to nebude mít dlouhé trvání. Překvapivě se stala panenka, kluk, pojmenovaná "Anička" dalším členem naší domácnosti a musí být přítomna u všech důležitých událostí jako jsou svátky, narozeniny, výlety, návštěva lékaře, dovolená a pod.

Letos byly dcerce tři roky a v letáku se jí zalíbil Baby Born bratríček a přes dva měsíce o něm jenom básní a vykládá Aničce, jak přibude do rodiny další kluk. Když začala vykládat téměř na potkání, že táta chodí do práce, aby vydělal peníze na "panenu klučíka", manžel se rozhodl sám jí ho pořídit. Navíc byla na něj akce:slight_smile: Dcerka zatím neví, že už je doma.

Pokud máte děti také nadšence Baby Born panenek a nebo zvažujete batříčka (nebo sestřičku) najdete dole menší srovnání klasické Baby Born panenky a bratříčka:

1. VELIKOST

Panenky by měly být přibližně stejně velké, dokonce by mělo sedět oblečení z Baby Born panenky na bratříčka a opačně. Možná to dělají vlasy nebo neskrčené nohy, ale přijde mi, že bratříček je o něco vyšší (má delší nohy).

2. CO UMÍ

Je ohybný v kolínkách a umí sám stát (to stání chce ale vychytat správnou polohu a těžiště. Já na to ale nepřišla a panenka mi pořád padá. Díky ohybným kolenům umí různě sedět (na rozdíl od klasické Baby Born).

Umí pít a ronit slzičky.

Může se koupat.

3. ROZDÍLY

Bratříček má krásné a husté vlásky, které jdou česat. Hřebínek je v balení.

Nemrká. Má ale dlouhé řasy.

Je to velký bráška, čili už nepotřebuje pleny (a nemá dole dírky na vyprázdňování). 

Umí pít (skvělá lahvička s brčkem je v balení).

Vyprázdňuje se buď slzami nebo má vzadu šroubovací otvor.

Nemá mačkací pupík.

SHRNUTÍ:

Krásná panenka, určitě doporučuji. Pokud mají holčičky rádi česání, doporučuji spíše sestřičku s vláskami (dcerka ale chtěla klučíka).  Je to ale větší bráška, pokud chcete mít doma mimino se vším všudy, doporučuji spíše klasické panenky Baby Born, které umí čúrat a kakat. Každopádně opět povedená panenka od Zapf Creation.

#babyborn

#zapfcreation

#anickacockova

Čti celý článek
maanule AMBASADORKA
Dnes v 11:30
Relax naši “bábi” s Karinkou... :hearts::hearts:
Zobraz celou zprávu
denitek
19. únor 2019
Když se splaší.... Barvičky 9 fotek 2 nové fotky
zuzkabarca
2. led 2017
Šití v roce 2017/2018 289 fotek 12 nových fotek
nikolka2017
Dnes v 09:23
Ahoj holky mám dotaz kolik vážili vaše děti ve 14mesicich?
Zobraz celou zprávu
apacheee AMBASADORKA
Zpráva byla změněna Dnes v 09:22
Čím déle jsme spolu, tím náročnější je toho druhého překvapit. Oba milujeme hvězdy a hvězdnou oblohu a teď máme památku na to, co nám svítilo nad hlavou, když jsme se poprvé políbili. Jak jinak než přímo pod hvězdnou oblohou :heart_eyes:

Neskutečné, že od té chvíle uběhlo už víc než 16 let!
Zobraz celou zprávu
mistrulka
Dnes v 09:15
Prosím o radu...hledám dovolenou,...nejlépe apartmán se soc.zařízením....uvítala bych i s polopenzí, ale už jsem tak zoufalá, že snad i bez jídla, potřebovali bysme , aby tam byl bazén, aktivní vyžití pro děti 7 a 9 let a rádi by i vyjíždky na koních...hledám v krajích Vysočina,Pardubický kraj,Olomoucký, Jihomoravský, Zlínský....nevíte o něčem, děkuji
Zobraz celou zprávu
anitta
Dnes v 08:27
Můj relax:butterfly:
Hezký den všem:heart:
Zobraz celou zprávu
Strana
Předchozí Strana
Další