Zdarec holky, máte teďka některá z Vás čepy (bílé flíčky) na mandlích? Za jak dlouho zmizí a co na to?

  zuzkasim
  Dnes ve 12:50    Čtené 446x

  Střídavá péče - děti v jedné domácnosti, střídají se u nich rodiče

  V létě jsem hledala informace, jak to prakticky chodí, když jsou při střídavé péči děti ve stávající domácnosti a střídají se u nich rodiče. Informací jsem našla jen pár, i tady na MK těch zkušeností ke sdílení mnoho nebylo. Tak jsem tu po víc jak půl roce zkušeností já.

  Jako nejdůležitější vidím to, že takhle náš rozchod nejméně postihl naše děti. O to mi celou dobu šlo. K rozhodnutí zachování stávajícího domova pro naše děti jsem přišla postupně důkladným zvažováním různých možností, dost mi pomohly i úvahy zdejších uživatelek. Děti máme ve věku 18, 16 a 10, jsou tedy odrostlejší, zvlášť ti dva mladší hojně využívají kroužky a aktivity v blízkém okolí, pokud jsme jim nechtěli komplet celý život obrátit vzhůru nohama, ukázalo se toto řešení jako nejlepší. Střídáme se po týdnu. Já jsem týden na druhé straně města u nového partnera, týden v bytě s dětmi. Muž byl první měsíce v týdnu bez dětí v pronajatém bytě nedaleko stávajícího bytu, pomáhala jsem mu s placením nájmu, nyní je u nové partnerky kousek od našeho města. To jen tak stručně pro nastínění situace.

  Praktická stránka věci je pro nás dospělé docela komplikovaná, ale myslím, že je to zajímavý náhled na situaci, ve které se nedobrovolně ocitá spousta dětí, které neměly vlastní volbu. Zatímco my jsme si toto zvolili sami.

  Žijeme v taškách. Oblečení a základní potřeby jsem rozdělila na dvě části do dvou domovů, ale pokud se náhle změní počasí, potřebuji bundu, jiné boty, v zimě čepici a rukavice (nenosím stále) i v tom druhém domově. Nebo si to stále převážím s sebou. Akce typu divadlo, ples, služební cesta - opět problém s oblečením, doplňky a dalšími drobnostmi. Je potřeba plánovat dopředu, pokud možno na nic nezapomenout. Protože pracuji s lidmi, byla jsem dřív zvyklá hodně měnit oblečení, doplňky, bižuterii mít sladěnou, to teď tak úplně nejde, něco mám tam, něco jinde... v některých věcech už mám totální chaos (jsem jinak docela systematický typ), přešla jsem na univerzálnější věci. Samozřejmě do bytu můžeme vstoupit i v době, kdy je tam druhý rodič, ale snažíme se to dělat jen v nutných případech.

  Jídlo. Já to mám v tomto ohledu od začátku snazší, partner má doma své děti, takže se tam nakupuje i v době, kdy já jsem se svými dětmi, vlastně jsem přišla v každém domově k nějak naplněné ledničce a dokupovalo se, co bylo potřeba během týden. Muž to měl horší, plánovat si nákupy tak, aby ideálně vše kazivé snědl během toho svého týdne sám, protože do dalšího týdne by mu to už nevydrželo. Nikdo mu během jeho nepřítomnosti nic nového nenakoupil, takže týden se staral o děti, pak přišel k sobě do prázdného bytu a zase musel něco obsarat pro sebe. Teď u partnerky má tohle opět jednodušší i on. 

  Do bytu našich dětí nakupujeme vše potřebné ze společného účtu, kam oba posíláme určitou dohodnutou část. V úvahách byla i varianta, že jídlo budeme kupovat každý zvlášť ze svého ve svém týdnu, ale nějak prakticky jsme nevymysleli, jak to dělat s potravinami, které vydrží déle - mít rozdělané 2 oleje, každý svůj? 2x sůl, cukr, mouky, koření, cibuli, rýži...? Byt není nafukovací, prostoru tam tolik není, mít vše zvlášť.

  Pro mě je trochu nevýhoda, že mám na starosti 2 domácnosti. Muž se vždy uměl o děti slušně postarat, o domácnost celkem taky, ale... znáte to. Obvykle to jeden vše nějak řídí, organizuje, dává do toho víc. Že mi všechny organizační záležitosti dětí zůstaly na starosti, s tím jsem trochu počítala. Troje třídní schůzky, každé jinde a jindy. Doktoři, organizuju já, ale pokud návštěva vyjde na týden muže a já opravdu nemůžu, zvyká si, že sem tam se musí postarat i on. Potomci jsou naštěstí už velcí a jsou vedení k samostatnosti, takže to není tak zlé. Ale větší úklid, nákup čisticích prostředků, drogerie a všechny ty drobnosti, to bohužel zůstalo z větší části na mě. V druhé domácnosti je to trochu podobné. Bylo u nich zvykem, že vše dělala žena. Partner se velmi snaží, děti mají nyní na starosti také některé části, ale opět je tam potřeba někdo, kdo to celé zaštiťuje. A přiznejem si to, pokud jsou nyní už dospělé děti zvyklé, že celý život doma nic dělat nemusely a tatínkova nová partnerka by chtěla domů přivést nové pořádky, asi bychom se nesžili ideálně. Takže ústupky musí být z obou stran, aspoň něco málo po dohodě s partnerem na starosti dostali všichni a já výrazně slevila ze svého standardu.

  Velká nevýhoda je, že týden velmi rychle uteče. Těžko se dostávám k nějakým dlouhodobějším projektům. Protřídit domácnost, zbavit se malých věcí po dětech a spoustu dalšího. V pracovní dny je člověk v práci, víkend je velmi krátký. S manželem jsme se o víkendech o práci nějak podělili - často jeden vařil, druhý uklidil, teď musíme zvládnou vše sami, což zabere více času a je to znát. Děti jsou sice samostatnější, ale mají už více svých aktivit, takže někdy někteří nejsou doma, nepomůžou nebo se hůř hledá společný čas se všemi na nějakou domluvu. V neděli vždy už od rána přemýšlím, co si s sebou sbalit na další týden. Práci si nosím domů minimálně, jinak bych musela převážet i tu.

  Dřív jsem šila, pro rodinu i na zakázky. Na to teď není téměř čas a prostor. Přišla jsem o pracovnu, mám z ní svou ložnici, z bývalé ložnice je pokoj muže. Něco rozdělat, už abych to zas uklízela. Pak týden pauza. Možná se to časem zase nějak ustálí, jeden šicí stroj mám nyní i u partnera, ale znamená to převážet veškerou přípravu, některé pomůcky, látky... opět nic nezapomenout. Tohle mi nefunguje ideálně. Občas člověka potrápí zdraví, kvůli tomu jsem třeba vůbec ještě neumyla okna a že je to potřeba. Když jsem doma, buď nejsem zdravotně schopna nebo to nevychází třeba kvůli počasí či jiným důvodům... takové resty se začínají docela kupit.

  Je to vlastně náročnější i finančně. V bytě dětí se musí vše poplatit jako dřív. Sice se o to dělíme, ale k tomu ještě platím část nákladů v druhé domácnosti.

  Píšu hodně o nevýhodách, což rozhodně neznamená, že bych litovala. Když jsem se dětí nedávno ptala na zhodnocení současného stavu, všechny 3 se nezávisle na sobě shodly na tom, že je doma konečně větší klid. Že náš rozchod prospěl celé rodině a že jsou rádi, že se nemuseli a nemusí nikam stěhovat. Jsou vděční za to, že jsme ze svých požadavků slevili my, dospělí, a je nechali co nejvíce v klidu žít dál v místě, kde mají své kořeny.

  Netuším, jak dlouho to takhle vydržíme. Je to náročné. Vlastně teď nikde nemám svůj domov. V jednom milujícího partnera, "nové" děti, v druhém své děti a domov, který jsem budovala, ale už je můj jen napůl. Počítám s tím, že to takhle bude pár let, snad než se oba starší nějak osamostatní. Nejmladší dítko bych pak ráda pořešila jinak, ale uvidíme, jak to vše vůbec dopadne...

  I přes spoustu překážek je to pro mě druhá šance na nový život. Pro mé děti to znamená poznání, že rodina nemusí znamenat jen napětí a spoustu nehezkých věcí, které si nerozumějící partneři zkrátka dělají. Vidí, jak může vypadat spokojený vztah a mají lepší vzor. Nemusí si při tom zvykat na cizí domácnost, mohou naše nové partnery a jejich děti vídat omezeně, v podstatě jen, když samy chtějí. Nebylo to vždy jednoduché, jedno z dětí potřebovalo víc času na vstřebání nové situace. Ale o tom třeba zase jindy. Tento článek měl být o výhodách a nevýhách tohoto méně tradičního systému střídavé péče.

  P.S. Vím, že občas se články odsud objevují i na jiných místech. Pokud chce někdo publikovat něco z toho, co zde píši, nechť mě kontaktuje. Není to tak těžké a je to slušnost.

  olivovnaOvěřená organizace
  Dnes v 11:42    Čtené 103x

  Příběh Terezky

  Terezka byla v Olivovně na léčebném pobytu. Minulý pátek přijela, aby se s dětmi podělila o svoje zážitky.

  "Nikdy jsem nebyla nějak štíhlá jako dítě, ale milovala jsem sport nadevše, snažila jsem se hubnout, ale nikdy mi to nevydrželo nějak dlouho. Pár kilo dolů, ale pak zase hodně nahoru, bylo to jako na horské dráze. Moje rodina byla z toho také smutná a snažili se mi pomoct, ale měla jsem mlsný jazýček a moc motivace do zdravého jídla ne. V srpnu roku 2023 jsem jela poprvé do Olivovny, nebyla to dobrovolná cesta, ale po týdnu jsem si uvědomovala, že jsem tady ráda. Kamarádky, se kterými jsem byla na pokoji mi hrozně pomáhaly na cestě v seberozvoji.

  Velmi mi to pomohlo a věděla jsem, že sem budu chtít znovu.

  V Olivovně mi ukázali cestu, kterou jsem potřebovala najít a hrozně mi to pomohlo. Mohu se dál věnovat tomu, co mě baví a nebát se toho, že se moje snaha zboří.

  Našla jsem zdravý styl života a vím, že to jen tak nezahodím."

  Ženský, kde prosím vás kupujete podprsenky, spíš na větší prsa, aby fakt držela a nestála 1500 Kč.

  mischel117
  Zpráva byla změněna    Dnes v 09:36    

  Můj relax , když potřebuji utéct od dětí a vypnout. Jsem s toho nadšená. Ještě není hotový

  (3 fotky)

  S jakou cestovkou lítáte nejčastěji a máte dobré zkušenosti? Evropa. Letěla jsem poprvé a naposledy před 15 lety, tak už vůbec nevím. Říkali jsme si, že možná místo Itálie autem bysme volili něco (co nejbližšího) letecky. No uvidíme. Vím, že už je za pět dvanáct... A doporučíte něco? Bulharsko, Řecko, Turecko, Itálie, Mallorca pro 2 dospělé a dítě bude mít už 6 let? Není nutné asi úplně takové ty animační programy a 5 bazénů. Spíše klid, pohoda. Radši u moře než u bazénu.

  Jakou láhev a krabičku nosí vaši školáčci do školy, s čím jste spokojeni? 1., 2. třída třeba...

  Pouštím do světa skvělou zaručenou zkušenost. Od včera mám horečky. A abych si opravdu odpočinula, poslala jsem ty dva nejzlobivější rarachy uklízet pokojíček. Jsou tam od půl osmé, ještě toho moc neuklidili 🙈 ale nejspíš mám do večera o klídek postaráno 😁👏😄

  apacheeeAMBASADORKA
  Dnes v 06:35    

  Předsoutěžní support 🏆

  Každá soutěž je opravdu hodně náročná na energii. Nevím, kolik z vás zná soutěžní prostředí společenského tance, ale výdej energie je tam pro soutěžící páry obrovský. Pokud se v jedné kategorii sejde více než 6 párů, tančí se vícekolově. To znamená, že se nejprve odtančí semifinále, na kterém 7 porotců vybere většinou 5 - 6 párů, které postoupí do finále. A z finále pak teprve vzejdou vítězové. “Vystoupení” se tedy musí naplno odtančit dvakrát.

  K tomu většina soutěžících tančí ve více kategoriích, naše děti aktuálně mohou soutěžit ve 3 - a této možnosti využíváme. Včera byly všechny jejich kategorie hodně obsazené, takže pro ty jejich nádherné 3 medaile museli odtančit 6 plných vystoupení. A jelikož bylo hodně párů, tančilo se opravdu dlouho, aby porotci měli čas ohodnotit poctivě všechny. Kategorie jsou vždy velmi brzy po sobě, takže čas na odpočinek moc není. O to důležitější je opravdu rychlé doplnění energie.

  A takhle nějak vypadají Eliho soutěžní svačinky - základem je hroznové víno a jahody, které osvěží, chutnají a dodají rychlé cukry. Nesmí chybět
  hroznový cukr (už léta kupujeme tenhle z #dm, který je chuťově fakt výborný), nějaká oblíbená tyčka a dobrota. Jo a kdyby vás zajímalo, tak ty krásný krabičky na svačinu jsou taky déemkový 🙂 No a ráno to chce samozřejmě vydatnou snídani, ze který se jede po celý den 🙂

  Po každé soutěži musím říct, že si všichni sportovci zaslouží obrovský obdiv, a dětské páry pak o to větší. Je to mazec, ale krásný 😍

  Ahoj holky, Je tu někdo kdo má více dětí a čeká další? Asi sem se zbláznila ale pořád ve mě zůstala touha po ještě jednom miminku. Přijde mi že mi ty děti tak rychle vyrostly.

  Krásný den, sbírce pro moji dcerku Sárinku zbývá už jen pár dnů a tak chci touto cestou poprosit všechny dobré lidičky o příspěvek. Sárinka se sice nikdy nepostaví,nikdy nepromluví,ale můžete jí pomoci touto cestou ke snazší a bezpečnější mobilitě! Všem vám moc děkuji!
  https://www.donio.cz/pribeh/19147

  Potřebuji se vypovídat 😭 mamča byla na operaci kolene na výměně kolenního kloubu a hned po operaci byla převezená do Lázní a v úterý se má vracet domů.Celkově byla pryč cca 5 týdnů.Mamča zůstala sama s pejskem s černým jezevčíkem Týnečkou, kterou jsem pořídila taťkovi, který před 3 lety spáchal sebevraždu 😭maminka se na Týnečku upla znamenala pro ni vše.Po dobu co nebyla doma ho svěřila na hlídání mě sestřenici která bydlí na baráku a o hlídání se jí sama nabídla.Měla se dobře chodila se sestřenicí na procházky a maminka se na ni moc těšila, až ji v úterý znovu uvidí.Jenže dneska mi volala sestřenice že Týnečka utekla a pokousal ji nějaký velký pes a ona musela být uspána protože zranění nebylo slučitelné se životem 😭 Chyběli dva dny a už by byli s maminkou zase spolu 😭 nechtěli jsme takovou věc řešit přes telefon tak ji to se sestřenicí zítra jedeme říct 😭 nedokáží si představit maminčinu reakci 😭 myslete na nás a držte nám všem palce😭

  ahojte/dobry vecer - neviete mi niekto poradit, ake su vyhody/rozdiely medzi neviditelnym obrubnikom a obrubnikom pre roboticku kosacku? dakujem vopred za vase tipy/rady.

  Chystate se delat pokojicek pro 3 deti?
  Tady trocha inspirace postele od nas☺️🤗

  (2 fotky)
  apacheeeAMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    Včera v 17:31    

  V některý dny se musím štípnout, abych si byla jistá, že se mi to fakt nezdá 😍

  Dnešní soutěž přinesla úspěchy, v které jsme si ani netroufali doufat.

  🏆 1. místo ve své dětské kategorii
  🏆 2. místo v kategorii Juniorů ve standardních tancích
  🏆 1. místo v kategorii Juniorů v latinskoamerických tancích

  A završeno cenou pro Nejlepší pár kraje ♥️

  Dneska se u nás prostě slaví 👏 A nejsem si jistá, jestli mají větší radost děti, nebo my rodiče 😇

  Ahojky holky, jak jsem Vám psala o tom krku, tak dneska ráno jsem se probudila a mám tam bíle skvrny na mandlích a bolí mě levá strana v krku. Koupila jsem si volně prodejné cucací bombóny na bolest v krku a sprej do krku JOX tak snad to zabere a když né tak navštívím obvodní

  Seriál Velké prázdniny

  Prosím, nemáte někdo stáhlé?
  Bohužel jsem kdysi nestáhla všech 9dilů z ulozto.cz a chybí nám jich 5.
  On-line mi to nikde nejede
  Děkuji

  marketa11112
  Zpráva byla změněna    Včera v 10:07    

  Já jsem tak pyšná na mého manžela. 🙂)) Aktuálně je v nové práci a už jim tam hází vylepšováky a rekordy, zavedl nový ( popravdě úplně logický) systém práce, aby vše krásně navazovalo. Jsou s ním velmi spokojeni a nastupuje po měsíci a půl na směny ( běžně je to prý po 3-4 měsících). Místo obsluhy jednoho stroje, už zvládá tři, takže může zaskakovat za jiné. První výplatu jsme čekali horší, takže asi fakt dobré. Do této práce ho vzali přesto, že nemá zdaleka tu kvalifikaci, kterou chtěli, odbornou angličtinu se učí za pochodu a v předešlé práci dělal zcela něco jiného. Prostě borec.
  Ale ......přesto měl domluvený ještě jeden pohovor na vyšší pozici, na místo částečně podobné své práci, ale přesto zcela jiné, blíž domovu, pro nás s lepší pracovní dobou, s pěknými benefity a jako bonus s vyšší mzdou. Opět nedosahoval svým vzděláním, ale díky znalostem ho i přes obrovskou konkurenci vzali. Je to úplně neskutečné a úplně čerstvé. Manžel je nadšený a já ? Pro mě je úplná superstar. Věřím, že to bude dobré, práci zvládne určitě, bude mít možnost skvělých kurzů ( sama bych je brala), i tu práci bych brala. Mužů je v tomto oboru určitě méně, než žen, ale v tom je právě ta jeho výhoda.
  Bože, my máme oba takovou radost. 🙂)))

  🙂

  3 den po obstriku krcni páteře, vyhrezla plotenka, je normální aby to stále tak bolelo?

  zuzekk
  Zpráva byla změněna    Včera v 05:11    

  Komu by bodla appka na oblékání pro autisty, zkuste pošťouchnout tadytoho pana, ať vám ji dovyrobí.

  Celiakie
  Synovi byla diagnostikována celiakie. Nakoupila jsem nějaké základní potraviny, teprve zjistíme,co mu chutná a tak. Ale chtěla jsem se zeptat,zda máte nějaké tipy na chuťově a cenově dobrý e-shop..snad se něco najde😅🙏 Případně kdybyste měly tipy na určitě suroviny,budu ráda 🙂

  Syn už se téměř nevejde do klasické autosedačky. Ale na výšku je ještě třeba. Zádržný systém z velkého auta nemohu přendavat k rodičům do auta nebo v nouzi do malého auta,co s ním jezdí manžel, nevejde se tam. Takže asi budu muset volit nouzově jen podsedáky. Máte s nimi zkušenost? Jaké zvolit? Děkuji moc.

  Dobrý den, chtěl bych touto cestou vyzvat všechny lidičky s dobrým ❤️,aby si přečetly náš příběh a třeba i malou částkou nám přispěly ke koupi nového automobilu pro naši dcerku Sárinku 🙏
  https://www.donio.cz/pribeh/19147

  Holky, jdu se vám s něčím svěřit.
  Už nevím, kdo by mi s tím pomohl. Nemám ani komu to říct a mému muži to říkat nebudu má svých problému dost. Jedná se o to, co se mi stalo před 7 lety a nemohu na to zapomenout. Každý Ti jen řekne ,,Každá bolest přebolí" ale tohle opravdu ne! Jsou věci na které zapomenout nelze bolí to jakoby se to stalo včera a nedokáži s tím žít a vyrovnat se, to prostě nejde. Strašně mě to bolí.

  ..................................................................................

  27.6.2017 den co mi změnil život.😥
  Den na který nikdy nezapomenu.
  Bylo krásné Úterní letní počasí. Pro někoho krásný den a pro někoho to byl den úplně na nic. 😥 Byl to den, kdy měl jít můj tatínek domů z nemocnice. Bylo Úterní odpoledne a jeho stav se velmi zhoršil. Doktoři říkali, že si tam tatínka musí nechat a že mu máme večer zavolat. Tak jsme tatínkovi volali a bylo tak nějak kolem 19:00 hodiny a řekl nám že si potřebuje odskočit na WC, že mu máme zavolat kolem 20:00 hodiny. Tak jsme mu volali a už nikdo to nebral.😥 A pak ve 20:25 nám zvonil mobil a tam doktor že....... ,, Dobrý večer u telefonu je primář P..Je nám to líto, ale přes veškerou naší snahu oživit vašeho tatínka se nepodařilo Váš tatínek umřel.😥 V tu chvíli mi zčernal svět. Nestihla jsem tatínka obejmout a říct mu jak moc ho miluji a den před umrtím mi řekl jen ,, postarej se o maminku.😥

  Holky co mám dělat?

  Miláček, kdy tak vyrostl?
  Pan milovnik zviřat, aut, motorek, kamionu a letadel či vrtulniku😅

  Podvody na virtuálních tržištích: Jako to už otravujou všechny? I ty, co prodávají boty za pár šupů? Hodila jsem do MP boty, co jsem vytřídila po dětech, že by se někomu ještě šikly, třeba holiny atd.
  No a hned do 15 minut dva zájemci, oba na první pohled podvodnice. Jednu jsem poslala do *** hned, s tou druhou si trochu hraju.
  Teď se zrovna bavím představou, jakou výmluvu si připravuje po tom, co jsem jí napsala, že do těch jejích Blovic (město vybrala schválně na druhém konci republiky) manžel pravidelně jezdí do místního podniku (Google pomohl) a že jí je přiveze až před dům, jen ať si řekne, kdy. 😀

  Zdarec holky, mám takový menší problém.
  Nesetkává se některá z vás se škrábáním v krku a pocit jako by jste přes to škrábání v krku a nemohla dýchat a to škrábání vám vyvolává kašel nevím jak to jinak popsat, asi jako na doktora to není, myslím si že by mě poslal zpět. Teploty nemám nemám ani kašel jako takový mám jen trochu rýmu. Jinak nic vše ok.

  Holky nechavate si odstranit nekdo chloupky? Jde mi o podpazi a lytka…jakou metodou a cca cena? Ja jedu stale ziletka, tak by to chtelo zmenu. Dekuji

  leiladelly
  Zpráva byla změněna    19. dub 2024    

  Naše město je město sportu. Na prvních příčkách je tenis, parašutismus, cyklistika, yachting. Dnes na vyhlášení sportovce roku hrály naše děti. Výborná nálada, plno vynikajcích výkonů a v neposlední řadě super hudební doproovod. Pan Vichnar sice Alexe občas přejmenoval na Aleše, ale to byla jen vtipná noticka v rámci celého hezkého večera. Zítra pokračujeme další hudební akcí 🙂

  (8 fotek)