Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  pr_clanek
  12. říj 2021    Čtené 29x

  Jaké hračky jsou vhodné pro miminka a batolata?

  Díváte se na své děťátko, jak roztomile natahuje ručičky ke kolotoči nad postýlkou? Nebo ho rádi pozorujete, jak si zkoumavě prohlíží dřevěnou hračku, kterou konečně dokázalo uchopit samo? Možná se to nezdá, ale tyto zdánlivě jednoduché úkony posouvají vaše miminko ve vývoji mílovými kroky! Vyberte mu proto ty nejlepší hračky, které mu v tom pomohou!

  Podle věkového určení lze hračky rozdělit do vhodných skupin. Pro novorozeňátka se hodí černobílé hračky, které nevyžadují žádnou velkou aktivitu. Děti mezi třemi a osmi měsíci uvítají hračky, které vydávají zvuky, mohou je bez obav kousat a již jsou barevné. Od osmého měsíce vybírejte cokoli, co děťátko tzv. rozhýbá - k čemu se může plazit, o co se může opřít. Obecně se držte toho, že hračka musí být primárně bezpečná a měla by děťátko zábavným způsobem rozvíjet. Pak nemůžete sáhnout vedle.

  Konkrétní hračky, které bez obav pořiďte miminku

  Při výběru vhodných hraček pro vašeho nejmenšího miláčka se řiďte několika důležitými pravidly. Tím prvním je jeho věk. Je velký rozdíl v tom, s jakou hračkou si může hrát tříleté batole nebo tříměsíční miminko. Sledujte proto použité materiály, konstrukci hračky, její velikost a v neposlední řadě také kvalitu. Hračky pro miminka vybírejte ideálně z přírodních materiálů, například ze dřeva nebo textilu. Takové hračky pro miminka jsou nejvhodnější. Sáhnout můžete také po kvalitním silikonu, ze kterého pořiďte třeba kousátko. Další skvělé tipy jsou samozřejmě hajánci, chrastítka, hrací deky, látkové kostky nebo textilní knížky. Zkrátka a dobře nic, čím by si mohlo děťátko ublížit. Naopak se jedná o takové hračky, ke kterým se může přimazlit a bezpečně s nimi zkoušet pevnost svého úchopu.

  Na co si dejte pozor, než hračku koupíte

  V celé Evropské unii platí jednotná směrnice, která upravuje bezpečnost prodávaných hraček a každý výrobce se touto směrnicí musí řídit, pokud je hračka určená pro evropský trh. Přesně definuje požadavky na vlastnosti hračky, její konstrukci, složení materiálů a mnoho dalších parametrů. To, že v tomto ohledu kupujete bezpečnou hračku poznáte tak, že je označena dvěma černými písmeny CE. I přes toto opatření se však mohou do prodeje nebezpečné hračky dostat. Riziku se vyhnete v okamžiku, kdy budete kupovat hračky z přírodních materiálů nebo kvalitního silikonu. Naprostá většina nevyhovujících hraček jsou totiž ty, které jsou vyrobené z plastu.

  Hračičky pro starší dětičky

  Čím je dítě starší, tím je na hračky více náročné. A platit by to mělo i pro vás! Jak je známo, dítě se hrou učí, je tedy jen a jen na vás, abyste zajistily, že se bude učit kvalitně, a že ho to bude bavit. Skvělým tipem na hračku pro děti do pěti let je bezesporu hrací kufřík. Ponechte na potomkovi, k čemu ho využije. Je na něm, jestli do něj schová své výtvarné potřeby, založí v něm sbírku kamenů, a nebo v něm vybuduje přenosný domeček pro panenky. Velmi oblíbené a bezpečné jsou například Djeco hračky. Najdete mezi nimi například již zmíněné kufříky, ale také dětské hodinky nebo třeba tetovací obrázky. S těmi uděláte velkou radost například na dětské narozeninové párty! Jen jich nezapomeňte nakoupit dostatek.

  Ať máte doma novorozence nebo o něco starší děti, hra by pro ně měla být primární denní činností. Hra je totiž učí a rozvíjí, dává jim do života cenné a potřebné zkušenosti. A na vás je už jen to, abyste vybraly hračky, které budou pro vaše dítě bezpečné a zábavné natolik, že pro ně to učení bude úplná hračka!

  pr_clanek
  4. říj 2021    Čtené 418x

  5 věcí, které by měla vědět každá maminka: vědět toto, život by byl krásnější a jednodušší

  Dětičky mám nakonec tři – i když jsem se při prvním zapřísahala, že další se nekoná. A jsem ráda, že ty úžasné bytosti existují. Být mámou totiž stojí za to. Bez ohledu na krásy (a nástrahy) mateřství, je pár věcí, které by byly o tolik snazší, kdybych je věděla… A tak jsem se o maminkovské/rodičovské pravdy rozhodla podělit. Někdo by to jednoduše měl říct nahlas. 

  Pokud čekáš první (druhé, osmé) děťátko, věz: 

  1. Že utírání vlhčenými ubrousky MŮŽE být lepší než umývání v umyvadle
  Pamatuji si na předsevzetí umývat miminko jen v umyvadle. Všichni víme, že voda je na dětskou prdelku to nejlepší a že je to jediná eko-bio správná varianta. Budu ale upřímná – nedávala jsem to. V nemocnici jsem stěží zvládala děťátko nakojit. Později doma, ano, umývali jsme, ale často i utírali ubrousky. O to víc, když nečekaně a brzy přibylo druhé těhotenství a později sourozenec. Někdy není čas, vždyť už jsme dávno chtěli odejít… Někdy už to fakt nedáváme, zdržovačky s miminem, které vřeští jako o život, když ho držím nad umyvadlem… Případně, pokud by náhodou nevřískalo během umývání, čeká nás to při převlékání mokrého bodyčka (holt, stane se)… Vlhčené ubrousky byly často záchranou času a nervů. 

  Čekalo mě procházení 20 značek vlhčených ubrousků, dva incidenty s opruzeninami, imazolovo-pytiolové dobrodružství a výčitky svědomí z toho, že to nedávám tak jako jiné (lepší) mámy nad umyvadlem (a dokonce s látkováním). Kdyby mi někdo řekl, že existují ubrousky WaterWipes, které mají jen dvě složky (z nich 99,9 % vody a kapku ovocného extraktu) a jsou čistší než voda z vodovodu, možná bych se opruzeninám (a výčitkám svědomí) vyhnula. 

  Už to každopádně vím a jedny mám v kabelce, druhé doma. Co, že jsou dražší – za ten klid mysli to stojí. A popravdě řečeno, použiju jich i méně než těch levnějších předtím. Netuším, jestli je to tím, že jsou pevnější a tlustší, nebo tím, že vím, kolik stojí a utírám podvědomě opatrněji, ale funguje to, alespoň u mě. 

  2. Že nedat děťátku dudlík kvůli správnému vývinu zoubků nemusí být to nejlepší

  Můj první syn dudlík nedostal. Z (mého) přesvědčení a tlaku okolí, že bez dudlíku je to lepší – pro zuby i kvůli pozdějšímu těžkému odvykání. Můj první si místo dudlíku roky cucal paleček a přední horní zoubky měl (možná i kvůli tomu) křivé. Kromě toho byl velmi plačtivý a nervózní, ačkoli to může být i povahou, člověk nikdy neví. Posledním negativním důsledkem je logopedkou potvrzené, že špatně vyslovuje některé hlásky právě kvůli cucání prstu. Druhé dítě dostalo dudlík, protože další uplakané děťátko jsem si nedokázala představit. A světe div se, zoubky má krásnější, a v roce a půl odložilo po trošce vysvětlování dudlík samo. 

  Nemluvě o tom, že dudlíkové „technologie“ se stále posouvají (tak jako všechny ostatní technologie, že ano). Postupně jsou vyvíjené i dudlíky usnadňující dýchání nosem (Chicco Physioforma), případně ultra tenké, ultra odlehčené/vzdušné (Avent Ultra Air), různorodé fyziologické/ergonomické/anatomické tvary, dudlíky s biofunkcionalitou… 

  Netuším, nakolik věřit takovému marketingu, ale život mě naučil jedno. Palec jednoznačně ergonomický není, je stejně těžký (jestli ne těžší) na odnaučení – a v neposlední řadě, nic na světě se nevyrovná pocitu mámy, která během dne zažije kromě pláče i chvíle ticha.  

  3. Že dokud nebude děťátko chodit, pěkné botičky jsou absolutní blbost

  Koupili jsme, dostali jsme, obdivovali jsme mnoho rozličných botiček, jakože-convers botiček, mini Nike Air botiček a jiných mini baby doplňků. A také jsme si jich pár pořídili. Na ty tučňoučké, stále se hýbající dětské nožičky jsme je ale rvali 10 minut. Děťátko si je skoplo asi za 5 sekund. Upřímně řečeno podstatně delší dobu mu vydrželo tyhle botičky žužlat. 

  Silně proto radím neplnit si botičkové sny u děťátka až do chvíle, než začne chodit. A i tehdy spíše sáhnout po ověřeném pohodlí dostatečně ohebných, ale zároveň podporujících dětských botičkách. Samozřejmě, to už podle vlastního přesvědčení. Do kočárku jsme (alespoň my) přesedlali v prvních měsících na tlusté ponožky a overálky s ťapkami. 

  4. Že žádný kočárek není dokonalý a vlastnit bude (skoro) každá minimálně dva

  Kombinaci jsme vybírali s tím, že je to přece „3 v 1“, tím pádem vše, co bude maminka během celého kočárkování potřebovat. Zastavili jsme se u velmi nepohodlné autosedačky (kterou jsme později vyměnili za kvalitnější, pohodlnější a vlastně i bezpečnější značku), a později i u sporťáku, který se nejdříve zdál OK, i když trošku neforemný, nicméně dítě z něj rychle vyrostlo. A celkově ta manipulace s ním, stejně jako skladnost se sportovní částí, byly upřímně ne úplně uspokojivé. Přešli jsme potom k novému otočnému sporťáku (vydržel o něco déle, ale i z něj prcek po čase vyrostl).  A potom k lehčímu neotočnému sportovnímu kočárku (asi nejlepší zkušenost). A nakonec jsme skončili s ultra skladným mini sportovně-golfovým modelem kočárku vhodného jen na občasné používání– ale už to bylo stejně jen do kufru auta či občas na odvezení na hřiště. A víte co? Každý kočárek měl něco, co bylo super a něco, co bylo fakt na nic.  

  U druhého jsme proto vybírali první kočárek podle fajn sportovní části a rovnou plánovali, že později koupíme ještě jeden lehký sporťáček na cesty a do obchodů. Stačí nemít příliš velká očekávání a (minimálně ten kočárkový) svět rázem stojí za to. 

  5. Že je ok to nezvládat

  Je to fakt. Každá to občas nezvládáme. A někdy i opravdu hodně. Nebojím se to říct nahlas (už). Vím, vidím, zažila jsem, že každá známe ten pocit, kdy bychom za spánek daly klidně i levou ruku. Ten moment zoufalství, kdy děťátko pláče už třetí hodinu a nepomáhá kojení, lahev, nosítko, houpání na rukou, kočárek… Nebo tu frustraci, když přijde muž z práce a očekává večeři – a máma přitom ještě ani nesnídala a má chuť ho poslat rovnou do… pryč. Toto jsou jen pominutelné momenty a jsou v pořádku. Nervozita je fyziologickým projevem vyčerpání a podle jednoho výzkumu ztratí čerstvá maminka za první rok života až 50 nocí, které by jinak prospala. Průměrně totiž spí jen čtyři a tři čtvrtě hodiny (!).  

  A kdyby mi někdo už na začátku řekl, že neexistuje špatná máma… Že být unavená, nenamalovaná, nervózní, 99 % času v legínách a volném tričku s chutí se na vše občas i (dočasně) vytento, je normální. Že neumývat děťátko v umyvadle, ale vybrat si jinou alternativu je v pořádku. Že při výběru (čehokoli) mnohokrát uděláme chybu. Každá z nás, i ty nejlepší a nejatraktivnější maminky na Instagramu. Patří to k tomu a není nutné si to vyčítat. Vědět tohle, prožila bych krásné (i když těžké) období začátků v podstatně menších obavách.  

  Tak jestli můžete – když v obchodě uvidíte unavenou ženu s kruhy pod očima a ověšenou jednou či více mini osůbkami, pusťte ji před sebe a pochvalte, jak krásné má děti (šaty, tašku, kočárek, …). Ocení to. 

  pr_clanek
  29. zář 2021    Čtené 205x

  Čtěte dětem, budou chytřejší!

  Představte si ten krásný večerní obrázek. Celá rodina ležíte v jedné posteli, držíte v ruce knihu a všichni poslouchají, jak čtete pohádky. Děti pomalu usínají a jsou to učinění andílci. Kromě vašeho dobrého pocitu ale získáte ještě mnohem víc!

  Proč dětem číst?

  Čtení dětem má spoustu benefitů. Existuje mnoho studií, které jsou zaměřené na toto téma. Podle nich tak dětem děláte obrovskou službu! 

  U dětí, kterým se pravidelně čte od útlého věku, dochází k rychlejšímu rozvoji řeči, lépe a správně mluví a také lépe logicky uvažují v souvislostech. Dávají věci do kontextu a dokáží dřív sestavit příběh než ty děti, kterým se nečte. Navíc nepodporujete jen jejich logiku. Staráte se také o jejich emoční inteligenci a rozvíjíte ji. A to je do budoucna obrovský benefit. 

  Nezanedbatelné je také to, že je ke čtení automaticky vedete. Zvyšujete pravděpodobnost, že v dospívání a dospělosti sáhnou sami po knize a budou z nich aktivní čtenáři. A samozřejmě také, že budou pokračovat v tradici rodinného čtení a budou číst svým dětem. 

  Jak a kdy začít?

  Čím dříve začnete, tím lépe. Číst se dá už miminkům v bříšku, které uklidňuje váš hlas a budují si na něj návyk. Pokračovat pak můžete založením tradice, kdy budete miminku číst například po koupání u jeho postýlky. Nemusíte tam sedět hodinu, už 20 minut má svůj význam. Miminkům a malým dětem zkuste číst například básničky. Rýmují se, jsou zvukomalebné a rytmické a u dětí jsou velmi oblíbené. Uvidíte, že nebude trvat dlouho a děťátko se na vaše pravidelné chvilku bude těšit!

  U batolátek a menších dětí můžete básničky začít doplňovat pohádkami. Krásné jsou ty klasické české, ale sáhnout můžete i po nové autorské tvorbě, kde se dají najít opravdu zajímavé a originální kousky. V tomto věku volte spíš ty pohádky, které stihnete dopovědět, než dítě usne. Jsou vhodnější než příběhy na pokračování. Ty začněte zařazovat v předškolním věku.

  Při přechodu dítěte do školy se může zdát, že za chvilku nebude prostor pro čtení téměř žádný. Vždyť dítě si už často dokáže pohádku přečíst samo. Pokuste se o to, abyste tradici večerního čtení nepřerušili ani v okamžiku, kdy už doma máte malého čtenáře. Můžete se třeba střídat, nebo může číst potomek vám. Podstatný je společně strávený čas u čtení.

  Večerní čtení nemusí být to jediné. Číst si můžete samozřejmě i přes den. Zejména starší děti sami sáhnou po knize i v průběhu dne. A není jediný důvod, proč se k nim nepřidat. Čas čtením si také můžete krátit, když musí ratolest ležet v postýlce, například z důvodu nemoci. Zkrátka a dobře - důvod ke čtení se vždycky najde! 

  pr_clanek
  28. zář 2021    Čtené 59x

  Klasické básničky pro vaše dětičky

  "Had leze z díry, vystrkuje kníry, ...." Jak jen je to dál? Zápasíte občas s klasickými dětskými básničkami? Nezoufejte! Vybrali jsme pro vás ty klasické, kterými svého malého broučka nikdy nezklamete!

  Klasické básničky jsou většinou tvorbou lidové slovesnosti a předávají se (s menší či větší obměnou) z generace na generaci. Jsou jednoduché, snadno zapamatovatelné a často reagují na aktuální situace, jako je například počasí. Děti se díky nim učí nová slova, rytmus a v neposlední řadě také trénují paměť, když se je snaží zapamatovat. Pokud na svém děťátku vidíte, že básničky přímo miluje, podívejte se i na současné knihy poezie pro děti. 

  Pohybové

  Had leze z díry, (kroutíte prstem jako had)

  vystrkuje kníry, (prsty naznačíte knír)

  bába se ho lekla, (vykulíte oči v úleku)

  na kolena klekla. (kleknete si na kolena)

  Nic se bábo nelekej, (dáte ruce v bok a kroutíte hlavou)

  na kolena neklekej, (vstanete)

  já jsem přece hodný had, (točíte se dokola)

  já mám všechny hrozně rád. (obejmete se)

  Vařila myšička kašičku, (na dlani dítěte děláte kolečka)

  na zeleném rendlíčku,

  tomu dala, (ukážete na palec)

  tomu nic, (ukážete na ukazovák)

  tomu kousek, (ukážete na prostředník)

  tomu víc, (ukážete na prsteník)

  a te maličký, (ukážete na malíček)

  musel do komůrčičky, (dvěma prsty běžíte po ruce pod bradičku dítěte) 

  a tam se napapal. (dítě polechtáte pod bradičkou)

  Koulela se ze dvora, (rukama motejte dokola)

  velikánská brambora, (rukama nad hlavou ukažte velikost)

  neviděla, neslyšela, (překryjte si oči, překryjte si uši)

  že právě teď ze shora, (ukažte nahoru)

  spadla dolů závora, (ukažte dolů)

  "Kam koukáš, ty závoro?" (dejte ruce v bok a hlavu na stranu)

  "Na tebe, ty bramboro!" (ukažte před sebe)

  Kdyby tudy projel vlak, (naznačte pohybem rukou vlak)

  byl by z tebe bramborák! (tleskněte na slovo "bramborák")

  O zvířátkách

  Motám motám klubíčko, 

  podívej se babičko,

  opravím tak zakrátko,

  co vyvedlo koťátko.

  Kde je kohout?

  Na dvoře!

  Kde je myška?

  V komoře!

  A pejsek je v předsíni,

  kočka leží v kuchyni,

  kozy mečí v zahradě

  a kravičky jsou ve stádě.

  Sedí liška pod dubem,

  má píšťalku a buben,

  na píšťalku píská,

  na bubínek tříská.

  Myšičko myš,

  pojď ke mně blíž!

  Nepůjdu kocourku,

  jinak mne sníš!

  pr_clanek
  21. zář 2021    Čtené 423x

  Pleny, které šetří zdraví, přírodu i peněženku!

  O jakých plenách je řeč? O látkových! Látkové plenky, ať o nich panují jakékoli předsudky, tak jsou ekologické, ekonomické, ale také chytré! Proč?

  Chytré řešení přebalování!

  Látkování je jednodušší, než naučit se zavázat si tkaničku u bot. V podstatě je založeno na jednoduchém principu tří vrstev

  1. Ochranná nepropustná vrstva - aby to neproteklo!

  Touto vrstvou bývají krásně barevné svrchní kalhotky, kterých existuje několik typů. Pro novorozence, jednovelikostní svrchní kalhotky, které rostou s dítětem, nebo třeba natahovací pull-upky. 

  Všechny jsou vyrobené z nepropustného, ale prodyšného materiálu, obvykle PUL. 

  2. Savá vrstva - tam se vsákne čůrání!

  Tato vrstva má za úkol absorbovat tekutinu. Bývá z úžasně měkkých a jemných materiálů, z biobavlny a bambusu. 

  Jako savá vrstva fungují různé druhy kalhotkových plen, vkládací pleny, nebo čtvercové plenky. 

  3. Separační vrstva - s její pomocí se zbavíte i těch tužších dárečků!

  Separační pleny jsou skvělým vynálezem! Bývají z celulózy, nebo fleecu. Jsou pratelné a opakovatelně použitelné. Mají za úkol chránit vaše krásné látkové pleny před znečištěním a pro miminko znamenají ještě větší komfort. 

  Zdraví na prvním místě!

  Mnoho pediatrů již potvrdí, že látkové pleny jsou vhodné i pro alergiky, děti s citlivou pokožkou, nebo dermatitidou, zatímco jednorázové plenky můžou alergie a různé vyrážky naopak způsobovat. 

  Je to dáno materiály ze kterých jsou vyrobené. Látkové pleny vaše miminko hýčkají přírodními materiály. Složení jednorázových plen není ideální, jde o ropné deriváty, PVC a absorpční gel, který může působit dráždivě. 

  Za zelenou planetu!

  Určitě není možné říci, že by látkové pleny měly nulovou ekologickou stopu. Málokterý produkt vyrobený člověkem ji má. 

  Ale narozdíl od jednorázových plenek nejsou vyrobeny z ropy, ale většinou z přírodních surovin, jako je bavlna. V nejlepším případě biobavlna, či bambus, který je rychle rostoucí a snadno obnovitelný. I tak je ale na výrobu potřeba mnoho energie, která není zadarmo. 

  Co je ale nesporné, je produkovaný odpad. Zatímco jednorázové plenky zamořují svět a je dokázáno, že jedno miminko za plenkovací období vyprodukuje až 1 tunu odpadu, tak s látkovými plenami je to jiné! Celá výbavička nám vydrží do doby, dokud ji miminko nebude potřebovat. Látkové plenky jsou opakovatelně použitelné a pratelné.

  Můžete namítat, že produkce energie využité na praní je také zatěží pro životní prostředí, ale dle mnoha zdrojů stále vychází látkovky lépe, než jednorázové. 

  Když peníze nekončí v koši...

  A lépe jsou na tom i finančně. Což při dnešních zvyšujících se cenách všeho, na co se podíváme, jistě každý ocení. Počáteční investice do kompletní výbavičky na přebalování látkovými plenami je sice cca 12 tisíc Kč, ale dle výpočtů se i s praním a energiemi dostáváme na celkovou částku 16.200 Kč. 

  Pokud se rozhodnete používat jednorázovky, zaplatíte za celé plenkovací období cca 25 tisíc Kč. Úspora je tedy znatelná a my bychom věděli, za co lepšího těch téměř 9 tisíc Kč utratit, než je nechat ležet na dně koše.

  Rozhodnutí, zda používat látkovky, nebo jednorázové, je na každém z nás. Téma kolem přebalování je velmi rozsáhlé a dalo by se o něm diskutovat hodiny. Faktem ale je, že v mnoha aspektech jsou látkové pleny jasnými vítězi, a určitě stojí za zvážení, zda jim nesvěřit péči o suché zadečky našich nejmenších dětí. 

  pr_clanek
  13. zář 2021    Čtené 403x

  Kukuřičné bezlepkové křupky pro děti od pana Křupky

  Křehké a nadýchané kukuřičné křupky bez soli REJ od pana Křupky – výrobek z přirozeně bezlepkových surovin vhodný jako alternativa různých snacků, vhodný pro děti již od kojeneckého věku jako svačinka, která je zasytí i zabaví např. při cestách autem, v kočárku apod. A složení? Jednoduché, jen kvalitní kukuřičná krupice a pár kapek řepkového oleje!

  Skvělou alternativou křupek jsou i dlouhé kukuřičné tyčky stejné receptury. Dětem se výborně drží a ještě lépe papají. Výrobky jsou vhodné pro děti již od 6. měsíce věku.

  Novinkou podzimu jsou originální křupky s mrkví a ananasem nebo banánové. Tyto křupky pro děti od jednoho ruku, mohou tedy mlsat ovocné křupky s chutí a bez starostí se složením.

  Pro větší děti je v nabídce řada zajímavých chutí – jahodové, pomerančové, banánové s čokoládou a nebo jen lehce solené. Celý sortiment společnosti obsahující i cereální sušenky a další zajímavé produkty najdete na eshopu www.rejfood.cz .

  KUKUŘIČNÉ KŘUPKY PANA KŘUPKY ZÍSKALY BRONZ V SOUTĚŽI MAMA VOLBA  2019 A ZLATO V ROCE 2020!

  Nyní můžete s křupkami vyhrát skvělé ceny ve velké soutěži, která trvá až do poloviny září. Hrajeme o koloběžky a odrážedla Yedoo, celodenní rodinné vstupenky do Aquapalace Praha, plyšáky pan Křupka a hlavní cenou je úžasný rodinný pomocník do kuchyně Thermomix od Vorwerk. Tak neváhejte a pusťte se do soutěžení.

  pr_clanek
  31. srp 2021    Čtené 20x

  Zlatý šperk k výročí svatby

  O každý partnerský vztah je nutné pečovat s láskou a čas od času si udělat radost dárkem od srdce. Je to do jisté míry milé poděkování za společně prožité roky a zároveň skvělá pozornost od milované osoby. Při výběru šperků se můžete inspirovat zálibami vaší drahé polovičky a nebo dokonce názvem výročí svatby, která připadá na vaše manželství.

  Co si můžete darovat společně?

  Některé páry se po jisté době rozhodnou tzv. obnovit své sliby. Při této příležitosti si často nechávají vyrobit nové snubní prsteny nebo alespoň zrenovovat ty stávající. Každý dobrý zlatník po prohlédnutí šperku dokáže určit, zda stojí za záchranu. Mnohdy stačí osmirkování od škrábanců času a mechanické vyleštění na profesionální leštičce. Přidejte rytinu s datem svatby či jméno svého partnera a originál je na světě.

  Šperk pro ženu

  Určitý typ šperku u ženy vždy zaboduje a to zlaté náušnice. Každá má ráda jinou barvu drahého kovu, proto je dobré zjistit zda nosí ze žlutého zlata a nebo náušnice z bílého zlata. Úžasné jsou briliantové náušnice. Jemné náušnice pecky osazené drobnými brilianty jsou maximálně vkusné a cenově dostupné.

  Dále se můžete zaměřit na oblíbenou barvu vaší ženy a nebo právě na název výročí, díky kterému vyberete snadno onen drahý kámen či perly. Skvělým symbolem lásky je zlatý prsten. Kruh znázorňuje dokonalost, celistvost a nekonečno. Máte rádi právě takovou symboliku? Poté jsou přívěsky ve tvaru srdce, anděla či nekonečna tou pravou volbou.

  Co pro muže?

  Pánské šperky by měli být v masivnějším provedení a bez zdobných prvků. Roky ověřenou klasikou jsou pánské řetízky a náramky, pro které doporučujeme karabinové zapínání. Přeci jen jde o těžší šperky a karabina je bezpečným typem zapínání.

  Velmi žádané typy zlatých řetízků s náramky jsou pancr, dvojpancr, figaro nebo královská vazba. Královské řetízky a náramky jsou originální s propracovanou vazbou. Také se ale pyšní vysokou váhou, proto jsou častěji nabízeny ve stříbře.

  Pro muže jsou skvělé tzv. tématické přívěsky. Například kopačka, hokejová brusle, míč, ale i kuželky či fotoaparát. Takové zlaté přívěsky dokonale vystihují oblíbené koníčky většiny mužů. Popřípadě se můžete podívat po přívěsku se znamením zvěrokruhu.

  Lidové názvy pro jednotlivá výročí

  10. cínová svatba                                                                    35. korálová svatba

  11. ocelová svatba                                                                  40. rubínová svatba

  12. hedvábná svatba                                                              45. safírová svatba

  13. krajková svatba                                                                 50. zlatá svatba          

  14. slonovinová svatba                                                           60. diamantová svatba

  15. křišťálová (skleněná) svatba                                             65. kamenná svatba  

  20. porcelánová svatba                                                          70. platinová

  25. stříbrná svatba                                                                  75. nebeská svatba

  30. perlová svatba

  pr_clanek
  27. srp 2021    Čtené 60x
  samolepky-na-boty-se-jmenem

  Která je levá a pravá bota?

  Jste si jistí, že se váš potomek zvládne sám zout a obout? To jsou dovednosti, které bude ve školce potřebovat. 

  Jak ty boty správně patří?

  Pokud se dítě umí samo zout a obout, ještě nemáte zcela vyhráno. Spousta dětí si boty obouvá obráceně, tedy levou botu na pravou nohu a naopak a mívá tak "kozí nohy". Obě boty prostě vypadají stejně a tak se dětem těžko rozeznává, jestli mají na pravé noze levou botu nebo na levé pravou.

  To by však mohl být z dlouhodobého hlediska problém. Při běžných aktivitách udělá dítě dokonce 18 až 20 tisíc kroků za jeden jediný den. A pokud má při tom špatně obuté boty, které ho tím pádem tlačí, mohlo by si časem zadělat na zdravotní obtíže.  

  Trik na „kozí nohy“

  Jak ale naučit dítě obouvat si správnou botu na správnou nohu? Můžete například zkusit obkreslit botičky na papír a ten dát na rohožku, aby si sem dítě ukládalo botičky samo. Naučí se tak, kam patří pravá a levá bota a pozná, jestli si boty nasazuje správně.

  Druhou a efektivnější variantou jsou samolepky na boty. Ty pomáhají zábavnou formou určit malým dětem, která bota je pravá a která levá. Samolepky jsou rozděleny napůl. Do každé boty nalepíte půlku samolepky a děti pak dávají dohromady poloviny známých tvarů, čímž velice rychle pochopí, na kterou nohu která bota patří.

  Samolepky na boty

  Na webu společnosti Mama Labels si můžete vybrat samolepky na boty s jedním z unikátních motivů, které byly vytvořeny ve spolupráci se školkami a maminkami. Na e-shopu si pomocí konfigurátoru vyberete obrázek, doplníte jméno a příjmení a vytvoříte přesně takovou samolepku, kterou si vaše dítě zamiluje. Díky tomu si samolepku zapamatuje, bude umět rozeznat pravou a levou botu a paní učitelky dle jména budou vždy vědět, komu boty patří.

  Samotná aplikace samolepek na boty je velmi jednoduchá a rychlá. Samolepku se jménem a s obrázkem odlepíte z fólie a nalepíte do boty.

  Praktické i hravé

  Společnost Mama Labels nabízí kromě samolepek na boty také samolepky se jménem na oblečení, samolepky se jménem na věci a mnohé další. Ty se dají koupit samostatně, ale i ve výhodném balení.

  Samolepky Mama Labels se vyznačují pestrými dětskými motivy a obrázky, které si sami vyberete podle zájmů svého potomka. Hravé a barevné jmenovky podle vašeho výběru udělají vašim dětem radost a vám usnadní život, protože budete mít vždy přehled o věcech svého potomka. Jsou voděodolné a opravdu trvanlivé, jelikož jsou vyrobeny z velmi kvalitního materiálu a potištěny nezávadným inkoustem.

  Čím jsou samolepicí jmenovky Mama Labels tak výjimečné? Samolepky využijete jako označení dětského oblečení a botiček, jako jmenovky na lahev na pití, krabičky na svačinu či na ostatní potřeby a hračky (včetně těch psacích). Označte dětem věci do školky rychle a jednoduše!

  pr_clanek
  25. srp 2021    Čtené 51x

  Co vše umí kokosový olej? Třeba pětici zázraků!

  Kokosový olej je všestranný a univerzální produkt s nedoceněnými účinky. Široce se využívá v kosmetologii, při vaření nebo dokonce i v medicíně. Jeho tajemství spočívá ve velkém obsahu užitečných látek. Obsahuje vitamíny A, C a F, fosfor nebo vápník.

  Existují dva druhy kokosového oleje: jedlý a nejedlý. Jedlý kokosový olej se používá při vaření, pečení, do sladkých a zeleninových pokrmů, mořských plodů, salátových dresinků a také se může přidávat do nápojů. O použití nejedlého si dnes řekneme v tomto článku.

  1. Péče o suchou pokožku

  Kokosový olej má vynikající hydratační vlastnosti. Pokožku aktivně zvlhčuje, dělá ji měkkou a příjemnou na dotek (zejména na loktech, kolenech a jiných obzvlášť suchých oblastech). Kokosový olej můžete používat jako noční masku na ruce, nohy a rty.

  2. Péče o vlasy a vlasovou pokožku

  Kokosový olej pomůže i v péči o vaše kadeře. Je ideální jako maska na vlasy. Díky obsahu velkého množství mastných kyselin kokosový olej s lehkostí proniká do vlasové struktury. Vlasy nasytí užitečnými látkami, vyhladí, regeneruje a pomáhá bojovat proti roztřepeným konečkům. Kokosový olej se také používá jako maska na pokožku hlavy. Vyživuje a hydratuje kůži, a díky své antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem pomáhá bojovat proti lupům.

  3. Odličování

  Věděli jste, že několik kapek kokosového oleje pomůže odlíčit a očistit vaši pleť? Stačí ho nanést na vatový tampon a jemně otřít obličej. Poté obličej opláchněte vodou a pokračuje ve své každodenní péči.

  4. Přípravek na opalování

  Na rozdíl od opalovacích sprejů, krémů či olejů kokosový olej neobsahuje žádné agresivní chemické látky. Obsahuje kyselinu hyaluronovou a podporuje produkci melatoninu, který dodává pokožce při opalování krásný bronzový odstín. Buďte ale opatrní: používejte kokosový olej k opalování jen v případě, že si vaše pokožka již zvyklá na ultrafialové záření a už je opálená. 

  5. Domácí deodorant

  Kokosový olej se používá i pro výrobu domácího deodorantu. Díky svým antibakteriálním vlastnostem zabraňuje vzniku bakterií a nepříjemného zápachu.

  Kokosový olej má celou řadu účinných vlastností, které pomáhají v péči o krásu a zdraví našeho těla, ale může se používat i v domácnosti. Malé množství kokosového oleje na poličce se vám určitě čas od času bude hodit.

  pr_clanek
  16. srp 2021    Čtené 306x
  samolepky-na-obleceni-a-boty-se-jmenem

  Poprvé do školky

  A je to tady. Je to jako včera, když se narodil a zanedlouho jde do školky. Uteklo to jako voda. Ale co všechno do školky bude potřebovat? Některé školky posílají rodičům s předstihem seznam věcí, které je potřeba před nástupem do školky pořídit. Co když ale školka takový seznam nepošle? Sepsali jsme pro vás obecný seznam věcí, které bude vaše dítě ve školce potřebovat.

  Co děti potřebují do školky?

  Oblečení do třídy:

  • tričko, kalhoty, sukni, náhradní oblečení (tričko, kalhotky, slipy, ponožky…)
  • pyžámko
  • hračku na spaní (kterou zde mohou ponechat)
  • přezůvky (nikoli pantofle)

  Oblečení na ven:

  • sportovní oblečení a obuv dle ročního období
  • pokrývku hlavy
  • holínky a pláštěnku

  Hygienické potřeby: 

  • kartáček na zuby, pastu
  • papírové kapesníčky
  • pleny na spinkání (pokud dítě stále potřebuje)

  Oblečení by mělo být pohodlné a spíše starší, u kterého nevadí, když se ušpiní. Pokud bude vaše dítko nastupovat do soukromé školky, může potřebovat také lahev na pití či hrneček a krabičku na svačinu. 

  Co dětem do mateřské školy nedáváme

  Cenné předměty, které by mohly ztratit a které mohou způsobit zranění ( řetízky, mobilní telefony,…), tvrdé bonbóny (mohou zaskočit do krku) či hračky, které děti většinou odloží a pak pláčou, že je nemohou najít.

  Pokud přemýšlíte nad pořízením kapsáře, neunáhlete se s jeho nákupem. Je možné, že právě vaše školka diponuje svými vlastními kapsáři a proto by byl jeho nákup zbytečný. Namísto toho vyberte dítku hezký praktický batůžek, ve kterém bude věci do školky nosit.

  To je moje!

  Většina mateřských školek také vyžaduje, aby měly děti oblečení a věci podepsané. Dobré je dávat dětem takové věci, které dobře znají a tak budou vědět, že jsou jejich. Pro rozeznání oblečení a věcí jsou ideální samolepky se jménem, na které s dítětem můžete vybrat oblíbený obrázek a pak jednoduše doplníte jméno a příjmení. 

  Společnost Mama Labels nabízí samolepky se jménem na oblečení, samolepky se jménem na věci, i samolepky se jménem do bot a mnohé další. Ty se dají koupit samostatně, ale i ve výhodném balení. Na e-shopu si pomocí konfigurátoru vyberete obrázek, doplníte jméno a vytvoříte přesně takovou samolepku, kterou si vaše dítě zamiluje, vždy si ji zapamatuje a vy už se nebudete muset strachovat.

  Samolepky na oblečení se jménem

  Samolepky stačí pouze nalepit na cedulku oblečení. Jejich aplikace je velmi jednoduchá a rychlá, samolepky na oblečení jsou pratelné a dají se po čase odstranit. Oblečení tak můžete prodat, darovat či ponechat pro mladšího sourozence. 

  Samolepky na věci se jménem

  Těmito samolepkami můžete označit opravdu vše, co vás napadne nebo co je potřeba – krabičku na svačinu, lahvičku na pití, hračku,... Skvěle drží a na věcech vypadají dobře. Zároveň jsou voděodolné a vydrží i myčku.  Aplikace samolepek je také velmi jednoduchá a rychlá. Sloupněte samolepku se jménem a obrázkem z fólie a jednoduše ji nalepte tam, kam potřebujete.

  Samolepky na boty

  Pro označení bot můžete zvolit samolepky na boty s jedním z unikátních motivů, které byly vytvořeny ve spolupráci se školkami a maminkami. Pomohou tak dětem kromě svých bot také rozeznat, která bota patří na levou a která na pravou nohu. 

  Praktické i hravé

  Samolepky Mama Labels se vyznačují pestrými dětskými motivy a obrázky, které si sami vyberete podle zájmů svého potomka. Hravé a barevné jmenovky podle vašeho výběru udělají vašim dětem radost a vám usnadní život, protože budete mít vždy přehled o věcech svého potomka.  Jsou voděodolné a opravdu trvanlivé.

  Čím jsou samolepicí jmenovky Mama Labels tak výjimečné? Samolepky využijete jako označení dětského oblečení a botiček, jako jmenovky na lahev na pití, krabičky na svačinu či na ostatní potřeby a hračky (včetně těch psacích). Označte dětem věci do školky rychle a jednoduše!

  pr_clanek
  16. srp 2021    Čtené 44x
  razitko-a-samolepky-na-obleceni-a-veci

  Hola, hola, školka volá

  Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a spolu s tím se blíží nástup dítek do školky či školy. Většina školek požaduje po rodičích, aby dítě mělo své věci označené. Proto je nyní nejčastějším tématem maminek, co všechno budou děti potřebovat a jak vhodně  a jednoduše označit oblečení a ostatní věci do školky či školy. 

  Důvod tohoto požadavku je jednoduchý. Malé děti své oblečení ještě nepoznají a když se ve třídách střídají a chodí ven či na zahradu, snadno své oblečení někde zanechají a pokud ho paní učitelka najde, potřebuje jednoduše zjistit, komu oblečení patří.

  „Oblečení se poplete hned. Jednak za to můžou roztržité děti samy a pak tatínci, kteří nemají přehled, která mikina je jejich.“ vtipně podotýká maminka Míša z Prahy.

  Fígl pro označení oblečení

  Na maminkovských serverech se stále častěji objevují dotazy typu:

  „Syn by měl nastoupit do školky, kde po takto malých dětech požadují, aby měly oblečení označené alespoň iniciály, nebo příjímením. Požadavek akceptuji a chápu ho, jen se mi nechce na to oblečení čmárat a ničit ho tím. Nemáte někdo fígl na nějaký efektivní způsob označení oblečení?“ ptá se Bára z Jindřichova Hradce.

  Oblečení se dá dle ostatních maminek označit nejrůznějšími způsoby. Můžete ho podepsat propiskou, jen je třeba počítat s tím, že se propiska po vyprání rozpije a označení bude nečitelné. Další variantou je vyšít na oblečení iniciály nebo hvězdičku. Tu je ale potřeba při prodeji oblečení vypárat. Zároveň jedna z maminek upozorňuje na jiné úskalí tohoto označení:

  „Pomalu denně měníme komplet nové oblečení, jelikož je třeba ho vyprat. Kdybych měla podepisovat celou garderobu, asi bych u toho seděla týden, nebo bych musela na to vyšívání zaměstnat celou vesnici.“ podotýká Dana z Tuchlovic.

  Pokud se vám nechce trávit hodiny nekonečným ručním opisováním jména svého potomka či jeho vyšíváním a následným páráním, můžete vyzkoušet skvělé razítko na oblečení a samolepky pro jednoduché označení dětských věcí od české společnosti Clotino. Stačí pár kliknutí a do týdne máte samolepky a razítko i s náhradním inkoustem doma.

  Označení jednoduše a rychle

  Samolepky se aplikují jednoduchým nalepením na cedulku oblečení, u razítka stačí pouze sundat krytku a natisknout kamkoli na oblečení. Je to jednoduché řešení, které maminkám ušetří spoustu času a zdlouhavé práce. Je to dokonce tak snadné, že označit oblečení zvládne i školkové dítě. Takže o zábavu na dlouhé deštivé odpoledne budete mít postaráno.

  Inkoust razítka je speciálně certifikovaný pro styk s kůží, je tedy zdravotně nezávadný a na oblečení je odolný. Vydrží mnoho vyprání i sušení. A když se opere, jednoduše oblečení označíte razítkem znovu. Spolu s razítkem dostanete zdarma i náhradní inkoust, který vám tak vydrží až šest tisíc obtisků.

  Samolepky jsou velmi tenké, silně lepí, mají krásný design a jsou určeny do pračky i sušičky. Je možné je použít téměř na cokoliv – cedulky oblečení, boty, kufr ale i na penál, tašku do školy, pastelky, hračky, lahev na pití, krabičku na svačinu atd.

  Razítko na textil i samolepky tedy v pohodě zvládají pračku i sušičku, navíc se vzájemně doplňují. Tam, kde není možné použít razítko, použijete samolepky a naopak. Potřebujete-li tedy označit tmavé oblečení, použijete samolepky. Máte-li oblečení bez cedulek, aplikujte razítko přímo na oblečení.

  Ušetřete si spoustu času a zdlouhavé práce!

  A jak na to? Na stránce Clotino.com  si vyberte motiv a napište jméno, které chcete použít na razítko a samolepky. Usnadněte si označování věcí ZDE! 

  pr_clanek
  2. srp 2021    Čtené 403x

  Navštivte sklárnu Rückl a vyzkoušejte si fascinující práci mistrů brusičů

  Do sklárny Rückl v Nižboru každoročně proudí návštěvníci, aby se seznámili s tradiční ruční výrobou křišťálu, která se tu z generace na generaci dědí již po tři sta let. Nyní si návštěvníci v Rücklu budou moci vlastnoručně vyzkoušet, co obnáší fascinující práce mistrů brusičů.

  Nižborská sklárna Rückl je dlouhodobě oblíbenou turistickou destinací. Nachází se v ve Středočeském kraji, v malebném údolí řeky Berounky. Díky své lokalitě v těsné blízkosti hlavního města a dvou výjimečných hradů, Karlštejna a Křivoklátu, je sklárna Rückl dokonalou destinací na výlety a exkurze. Ty lákají jak jedince, tak i skupiny, dospělé i rodiny s dětmi. 

  A je o co stát: sklárna Rückl už od roku 1846 vyrábí mimořádně kvalitní výrobky, které místní řemeslníci ručně foukají a brousí. Ruční brus je přitom velmi specifické řemeslo, které je právě v Česku na absolutní světové špičce. Pokud je české sklářství v něčem skutečně celosvětově jedinečné, pak je to právě mimořádná preciznost našich brusičů

   Podívat se přímo pod ruce mistrů sklářů a brusičů se může každý prostřednictvím pravidelných komentovaných prohlídek sklárny. Dosud měli návštěvníci během exkurzí sklárny Rückl možnost spatřit jednotlivé fáze a tradiční techniky výroby skla. Každý z jednotlivých kroků výroby křišťálu je v rámci tradičních prohlídek vysvětlen a představen. Návštěvníci si nově budou moct sami vyzkoušet fascinující práci mistrů brusičů. 

  Prohlídky je možno objednat na e-mailu marketa@ruckl.cz nebo telefonicky na +420 605 229 205.

  Více informací: www.ruckl.com

  pr_clanek
  30. črc 2021    Čtené 22x

  Půjčka, co je kompletně online a do 15 minut u vás

  Ať chcete peníze na vybavení domácnosti nebo opravu auta, nemusíte nikam chodit a zdržovat se složitými procesy na pobočkách. Dlouhodobá půjčka je kompletně online a můžete ji tak vyřídit z pohodlí domova nebo v obchodě, kde jste zrovna dostali cenovou nabídku na spotřebiče. Posouzení žádosti i vyplacení peněz obvykle nezabere déle jak 15 minut, díky čemuž můžete velmi rychle uhradit vše, co je třeba.

  O jakou částku můžete žádat a na jak dlouho

  Poskytovatel nabízí novým i stávajícím klientům částku, s jakou lze financovat menší a středně velké sny. Třeba když chcete pořídit nový nábytek nebo druhé auto na dojíždění do práce. S tím vám pomůže online půjčka od 20 000 do 150 000 Kč se splatností 12 – 36 měsíců, u níž si sami nastavíte jak přesnou částku, tak i délku trvání dle svých finančních možností.

  Schválení půjčky je hotové do 5 minut

  Nikdo nechce čekat déle, než je skutečně nutné: všechny žádosti jsou proto posuzovány ihned po obdržení a do 5 minut dostane klient SMS zprávu s informací, zda-li a kdy mu může být úvěr poskytnut. K úspěšnému schválení stačí vyplnit online formulář a doložit potřebné dokumenty, po čemž následuje podepsání na dálku přes SMS kód, neboť je půjčka kompletně online. 

  Za 10 minut máte finanční prostředky na účtu

  Schválení dlouhodobé půjčky je jedna věc, ale okamžitá výplata peněz dnes bohužel stále není standardem, jaký by mohla nabídnout každá společnost. V tomto případě však využívá poskytovatel tzv. okamžitých plateb, které zajistí připsání peněz na váš účet v řádech několika minut. Stačí mít stejnou banku, nebo aby ta vaše takové převody podporovala.

  Jaké jsou podmínky pro získání půjčku

  Abyste finanční pomoc získali, stačí splnit pouze minimum: vyplnit formulář, doložit kopii OP a uvést informace o své finanční situaci. Pokud ale nemáte po ruce potvrzení o příjmech, nevadí to – poskytovatel je totiž může ověřit i pomocí bankovních výpisů, takže se nebudete zdržovat. A problém nemusí být ani starý zápis v registru dlužníků, máte-li dnes své finance v pořádku.

  pr_clanek
  26. črc 2021    Čtené 26x

  Šperky s Vltavíny musíte mít

  Snad každá žena velmi snadno podlehne kráse Vltavínu, který často zdobí náušnice z bílého zlata nebo stříbra. Naprosto dokonale si však rozumí se zlatem žlutým. Proto jistě propadnete v pokušení, pořídit si zlaté náušnice osazené Vltavíny i vy. Teplá žlutá barva zlata spolu s odstíny zeleného Vltavínu působí vkusně a zároveň evokuje klid a harmonii. 

  Vznik Vltaví

  Před zhruba 14,5 milionu let dopadl velký meteorit na území dnešního Bavorska. Energie uvolněná při dopadu vytvořila kráter o průměru 24 km. Písčité sedimenty bohaté křemenem byly v místě dopadu roztaveny a ohromným tlakem vymrštěny do velké vzdálenosti, směrem k severovýchodu, tedy na území dnešních Čech.

  Části roztavené skloviny tuhly při letu vzduchem do různých tvarů, např. kuliček, kapek, disků i různých nepravidelných tvarů. Působením vody a gravitace byli jednotlivé kousky rozneseny po krajině. Na jejich povrchu vytvořila voda výraznou nezaměnitelnou strukturu, odborně nazývanou skulptace.

  Broušený či nebroušený Vltavín?

  Vltavíny se hojně používají jak ve své přírodní podobě, tak i ve vybroušených tvarech. Obojí má však své kouzlo. Pouze způsoby uchycení Vltavínu se liší. Díky svému neobvyklému vzniku, barvě a povrchové struktuře jsou světovou raritou.

  Jelikož se Vltavín brousí do nejrůznějších tvarů, je používán do všech druhů zlatých i stříbrných šperků. Broušený Vltavín bývá nejčastěji kombinován s bílými drahými kameny a nebo s českými Granáty. Tyto dvě kombinace patří k těm, ze kterých nespustíte oči. 

  Pokud je Vltavín ve své neopracované přírodní formě, musí být na šperku bezpečně uchycen. Obruba, či klícka kámen dostatečně zajistí. Mějte ovšem na paměti, že přírodní Vltavín je posetý drobnými zaoblenými výčnělky, které by se nárazem mohli odlomit. Stačí si na vltavínový skvost dávat pozor a chovat se k němu s náležitou péčí.  

  Pozor na falešné Vltavíny

  V poslední době se díky vysoké poptávce objevili i padělané Vltavíny. Padělky pocházejí zejména z Asie, ale putují do celého světa, kde velmi málo lidí opravdový Vltavín pozná. K napodobení Vltavínů se používá obyčejné zelené sklo, které je obroušené a vyleptané žíravinou. 

  Přírodní vltavíny jsou neopakovatelné, proto nemůže být více totožných kamenů. Už na první pohled mají nezvykle výrazně zelenou barvu a velmi lesklý povrch, který je naopak spíše matný. Příkladem může být asijský e-shop nabízející zboží od spodního prádla, až po bižuterní šperky. Takovému se doporučujeme obloukem vyhnout. 

  pr_clanek
  13. črc 2021    Čtené 310x

  Udělejte si perfektní ženské odpoledne

  Náročná noc, den, týden. Zná to snad každá maminka, obětavá partnerka, pracující žena nebo zapálená sportovkyně. V podstatě nezáleží na tom, co je původem vašeho vyčerpání a stresu. Všechny se s ním musíme ve větší či menší míře potýkat. Důležité je umět si od všeho odpočinout, na chvíli vypnout a zregenerovat. Poradíme vám, jak si užít chvíle jen pro sebe a nabrat síly. 

  „Nehoří, jednou provždy nehoří!“ Než se rozhodnete ve volné chvíli natáhnout rukavice a popadnout uklízecí prostředky, řekněte si tuto větu z legendárního filmu Pelíšky. Nemusíte mít perfektně vygruntovanou kuchyni, ani naleštěnou koupelnu. 

  Bez čeho se ale určitě neobejdete, je energie. A tu získáte jen díky pořádnému odpočinku. Věnujte pár hodin jen sama sobě, nebo klidně přizvěte kamarádky a udělejte si domácí wellness jako z hollywoodského filmu.   

  Koupelna jako oáza klidu

  Můžete klidně celé odpoledne proležet zavrtaná v pohodlné posteli nebo si navařit dobré jídlo a zhlédnout třeba celou sérii oblíbeného seriálu. Nic vás ale nedovede nabít tak dobře, jako horká koupel spojená s veškerými pečujícími procedurami.

  Otočte kohoutkem a nechte horkou vodu vystoupat až téměř po okraj. Pro dokonalou atmosféru můžete okolo vany rozestavět svíčky a do vody přidat několik kapek esenciálního oleje. Vhodný je například levandulový, který má uklidňující účinky. Dokáže také ulevit od migrény. Pokud naopak chcete povzbudit, nakapejte do své koupele olej s růží nebo mandarinkou. Jejich energizující vůně bezpečně zažene všechen smutek a melancholii.  

  Benefitů je ale rozhodně více. Nejen, že bude vaše koupelna a vodní lázeň krásně provoněná, jásat bude především vaše pokožka. Hladká a dokonale hydratovaná kůže je to, co se ženám v každodenním zápřahu často nedaří udržovat.

  Ať už máte k odpočinku připravenou volně stojící nebo třeba rohovou vanu, určitě nezapomeňte na jeden zdánlivý detail – nahřáté ručníky. Je to příjemná maličkost, která vaši relaxaci posune na úplně jiný level. Takový teplý ručník si můžete dát za krk a vyhnout se tím chladnému kontaktu s vanou. Je zároveň velmi příjemné položit si nahřátý ručník na obličej. Rozproudíte tím krev, uvolníte svaly a otevřete póry. Péče o vaši tvář totiž přichází na řadu hned poté, co opustíte horkou náruč vany. 

  Zrcadlo, zrcadlo...

  Vaše pokožka dostává denně pořádně zabrat. Musí odolávat škodlivému UV záření a všem nečistotám poletujícím vzduchem. Pozitivní vliv na její kvalitu rozhodně nemá ani make-up nebo hutné krémy. To vše se na vaší tváři usazuje a postupně zhoršuje její kvalitu. A zajít to může až tak daleko, že na to, abyste viděli následky špatného čištění pleti, nebudete potřebovat ani kvalitní kosmetické zrcadlo. Předcházejte nepříjemnostem a pečujte o sebe.

  Jak správně vyčistit pleť? Potřebovat budete nejen správnou kosmetiku, ale i vhodné koupelnové zrcadlo. Nahřátou pleť jemně promasírujte a nechce chvíli odpočívat. Poté se pohodlně usaďte před kosmetické zrcadlo, vezměte do ruky vatové tampónky a pleťovým mlékem důkladně pleť očistěte. Následně tvář opláchněte vodou, osušte a použijte tonikum. Tím pleť jemně dočistíte, zhydratujete a připravíte na další pečující sérum a krém. 

  Celý proces si hlavně pořádně užijte. Pusťte si oblíbenou hudbu a zůstaňte před zrcadlem tak dlouho, jak jen budete chtít. Během standardního dne se vám totiž jen málokdy poštěstí, že s péčí o pleť nemusíte spěchat. 

  V hlavní roli vy

  Krásný zevnějšek úzce souvisí se spokojeným a vyrovnaným nitrem. Ani ta nejpohodlnější vana nebo nejlepší koupelnové zrcadlo vám nepomůže, když nebudete dostatečně pečovat o svoji duševní hygienu. A na všechno ostatní jsou tu odborníci. Pokud sháníte kvalitní a třeba i netradiční koupelnové vybavení pro vaše domácí wellness, mrkněte například na český e-shop Sanitino.cz.

  pr_clanek
  12. črc 2021    Čtené 513x

  Genetický test PANDA Carrier: Odhalte riziko narození nemocného dítěte včas

  Přestože se oba v páru cítí a vypadají zdraví, jejich dítě se může narodit se závažnou nemocí. Jak je to možné? Každý člověk totiž může být přenašečem nějaké genetické mutace. V běžném životě ho nijak neomezuje a ani o tom celý život nemusí vědět. Problém však nastává, pokud se potkají dva lidé s mutací ve stejném genu, tedy dva přenašeči. U takového párů je pak 25% riziko, že se nemoc projeví u jejich dětí. 

  Nejčastěji se partneři dozví o genetické zátěži v rodině bohužel tak, že se jim narodí dítě se závažným dědičným onemocněním. Existuje však způsob, jak se o své genetické zátěži dozvědět předem. Řešením je prediktivní genetické testování. 

  Skryté přenašečství odhalí testy PANDA 

  V laboratoři kliniky reprodukční medicíny a centra reprodukční genetiky Repromeda se již v roce 2018 podařilo vyvinout unikátní prediktivní genetický test PANDA Infertility (PANelová Diagnostická Analýza). Díky tomuto testu je možné odhalit skryté přenašečství čtyř ve střední Evropě nejčastějších monogenních onemocnění. Jedná se o cystickou fibrózu, syndrom fragilního X, spinální muskulární atrofii a hluchotu. V rámci tohoto panelu se také vyšetřují geny, které způsobují poruchu plodnosti, genetické příčiny neplodnosti, geny poruch vývoje embryí, či trombofilní mutace. 

  V letošním roce klinika test ještě zdokonalila a budoucí rodiče se tak mohou nechat otestovat novým testem PANDA Carrier. Tato diagnostická analýza zahrnuje vyšetření ne čtyř, ale rovnou 110 nejčastějších monogenních recesivních onemocnění. Mezi ty kromě výše zmíněných patří například vrozené vady metabolismu, jako je například fenylketonurie, poruchy zraku a sluchu, choroby pohybového aparátu a kůže. 

  K provedení testu stačí odběr krve 

  Monogenní jsou taková onemocnění, která jsou způsobena nefunkčností jednoho z našich genů. Dětí, které trpí závažným monogenním genetickým onemocněním, se každý rok se v Evropě narodí jedno až dvě procenta. Předejít tomu může právě prediktivní genetické testování, jako je test PANDA. Testování PANDOU Carrier může snížit riziko narození geneticky postiženého dítěte 10x až 20x. 

  Při vyšetření oběma partnerům na klinice odeberou krev. V genetické laboratoři oddělí DNA a začnou s testováním. Člověk je zpravidla přenašečem jednoho až dvou monogenních onemocnění. Vyšetření končí porovnáním mutovaných genů u obou partnerů. Na základě výsledků je možné posoudit genetickou kompatibilitu páru, tedy poskytnout důležitou informaci o zdraví budoucího společného potomka.

  Co když test odhalí riziko? 

  Ani pokud se u páru zjistí vlohy pro některé z onemocnění a hrozí jejich výskyt u potomků, není všechno ztraceno. Na řadu přichází preimplantační genetické testování embryí (PGT-M), které může přenosu předejít. V takovém případě je pak nutné se vydat cestou umělého oplodnění, při kterém jsou do dělohy ženy transferována jen perspektivní embrya bez mutovaných genů. Pár se tak vyhne případnému umělému přerušení těhotenství, které představuje jak psychickou zátěž pro celý pár, tak fyzickou zátěž pro ženu. 

  pr_clanek
  25. čer 2021    Čtené 219x
  razitko-a-samolepky-na-obleceni-a-veci

  Na tábor s kufrem, z tábora jen s igelitkou

  Blíží se prázdniny a s nimi také čas táborů. Pokud jste přihlásili dítě na nějaký ten tábor, pravděbodobně teď řešíte, co všechno je třeba ještě zařídit, co zabalit s sebou, co dokoupit a do čeho zabalit. Každý tábor je jiný a proto i každé balení na tábor je jiné. Dali jsme však dohromady seznam univerzálních věcí, které by dítě nemělo zapomenout.

  Co zabalit s sebou na tábor

  V první řadě je třeba zabalit hygienické potřeby (kartáček, pastu, hřeben…) a ručník. V deštivém počasí se bude hodit pláštěnka a holinky, během slunečných dní zase krém na opalování a nejen  večer repelent. Jelikož se dítě bude pohybovat v přírodě, doporučujeme jednoduché, pohodlné a kombinovatelné oblečení  - bundu, teplý svetr, tepláky, ponožky, spodní prádlo, plavky, oblečení na spaní, vyšší pevné boty, tenisky a sandály. Na bojovkách využije baterku, na výletech batůžek, láhev na pití a slušnější oblečení. Rozhodně bychom neměli zapomenout na kapesné a pokud očekáváte zprávy z tábora, tak i pohledy nebo dopisní papíry a známky. Nedoporučují se brát s sebou šperky, hodinky, elektronika atd. Ideální je  věci zabalit do kufru, jelikož se v něm lépe udržuje pořádek a vejde se pod postel. 

  Osvědčilo se nám nechat starší děti zabalit věci samostatně. Nechte je, ať si sami uvědomí, co potřebují a kam si věci dávají. Pokud jim sbalíte sami bez jejich přítomnosti, velmi lehce se stane, že řadu věcí na táboře vůbec nepoužijí, protože ani nebudou vědět, že je s sebou mají. Především u menších dětí doporučujeme,   aby děti měly všechny věci označené. Mohli byste totiž najít v kufru po příjezdu domů o tři čísla menší oblečení spolubydlící Aničky z nižšího oddílu, v horším případě přiveze dítko oblečení svoje, za to však v množství, které by se místo kufru pohodlně vešlo do igelitky. Označením oblečení se zamezí ztrátám a popletení majitelů a odpadají dohady čí je co.

  Snadné označení dětských věcí

  Jak ale označit všechny věci, aby s tím člověk nestrávil dlouhé hodiny? Zvlášť pokud nemáte jen jedno dítě, ale vypravujete na tábor například hned děti dvě?  

  Dodnes si vzpomínám jak nám s bráchou maminka zdlouhavě po večerech vyšívala jméno na každičký kousek oblečení včetně ručníků a ponožek.  To však již nyní není potřeba. 

  Česká společnost Clotino má pro maminky jednoduché řešení, které jim ušetří spoustu času a zdlouhavé práce -  razítko na oblečení  a samolepky pro jednoduché označení dětských věcí. Konec konců razítkem a samolepkami si děti své věci mohou označit i samy. 

  Užitečné a krásné

  Inkoust razítka je speciálně certifikovaný pro styk s kůží, je tedy zdravotně nezávadný a na oblečení je odolný. Vydrží mnoho vyprání i sušení. A když se opere, jednoduše oblečení označíte razítkem znovu. Spolu s razítkem dostanete zdarma i náhradní inkoust, který vám tak vydrží až šest tisíc obtisků. 

  Samolepky jsou velmi tenké, silně lepí, mají krásný design a jsou určeny do pračky i sušičky. Tam kde se nedá použít razítko, samolepky ho plnohodnotně zastoupí. Je možné je použít téměř na cokoliv – cedulky oblečení, boty, kufr ale i na penál, tašku do školy, pastelky, hračky, lahev na pití, krabičku na svačinu atd. Vždyť záměna či ztráta oblečení se netýká jen táborů. Cizí oblečení si děti mohou přinést i ze školy, školky, kurzů či nejrůznějších kroužků. 

  Zjednodušte si život!

  A jak na to? Na stránce Clotino.com  si vyberte motiv a napište jméno, které chcete použít na razítko a samolepky. Usnadněte si označování věcí ZDE!

  pr_clanek
  23. čer 2021    Čtené 541x

  Nové dětské čistící ubrousky Pampers na cesty zbaví nečistot i bakterií, ať vyrazíte kamkoliv

  Čistící ubrousky Pampers na cesty jsou tu! Novinka byla navržena speciálně pro dětské ruce, obličej, nohy a tělo, a i když si kromě nečistot dokáže poradit i s bakteriemi, nenajdete ve složení ani kapku alkoholu. Proto se hodí pro péči i o ta nejmenší děťátka.

  Teplé měsíce přímo lákají k pobytu venku i k setkávání. V plánu jsou nyní výlety, ale také společné návštěvy parků, dětských hřišť nebo oslavy. Co ale dělat ve chvíli, kdy se vaše dítě umaže a vy zrovna nebudete mít po ruce vodu a mýdlo? Skvělou volbou jsou nové dětské čistící ubrousky Pampers na cesty. Mají složení bez alkoholu, a tak se hodí i pro ty nejmenší, navíc zatočí nejen s nečistotami, ale také s bakteriemi.

  Dětské čisticí ubrousky Pampers na cesty byly navrhovány s myšlenkou na jejich použití mimo domov. Jsou tu pro vás, když je budete nejvíc potřebovat. Třeba ve chvíli, kdy jste s malým členem vaší rodiny v přírodě, v supermarketu nebo nákupních centru, na návštěvě u prarodičů či u další rodiny s dětmi. 

  Ať už v takové chvíli řešíte ušmudlaný obličej od jahodového dortu, ulepené ruce od melounu nebo špinavé nožičky z pobíhání kolem bazénu, tyto ubrousky jsou perfektní na jakoukoliv část těla vašeho dítěte, kterou je třeba očistit.

  Čistící ubrousky Pampers jsou nedocenitelné také ve chvíli, kdy se vaše dítě dotkne nějakého povrchu - nikdy nemůžete vědět, jaké bakterie na něm číhají. Proto vašemu potomkovi chcete očistit ručičky pokud možno okamžitě, ne vždy ale máte po ruce mýdlo a vodu. Čistící ubrousky Pampers na cesty ale tento problém hladce vyřeší.

  A proč zvolit právě čistící ubrousky Pampers na cesty? Mezi čistícími ubrousky jsou rozdíly nejen co se týče spolehlivosti v odstraňování nečistot, ale hlavně s ohledem na vhodnost použití na dětské pokožce. Tyto čistící ubrousky obsahují dvakrát více šetrných čistících složek*, dermatologické testy pak prokázaly, že jsou bezpečné a šetrné i pro tu nejcitlivější pokožku. 

  Nové dětské čistící ubrousky Pampers na cesty v 6 bodech:

  1. Obsahují 2x více šetrných čistících složek.*

  2. Jsou vhodné na ruce, obličej, nohy i tělo vašeho děťátka.

  3. Jsou dermatologicky testované.

  4. Neobsahují barviva ani alkohol.

  5. Jsou schválené dermatology z organizace Skin Health Alliance.

  6. Jsou vyrobené z rostlinných vláken.

  Ať už tedy s vaším potomkem vyrazíte za jakýmkoliv dobrodružstvím, nezapomeňte si do přebalovací tašky nebo kabelky přidat také dětské čistící ubrousky Pampers na cesty. Místo toho, jak daleko je mýdlo a čistá voda, se poté budete starat už jen o zářivý úsměv na tváři vašeho děťátka.

  *V porovnání s čisticími ubrousky Pampers Fresh Clean.

  pr_clanek
  21. čer 2021    Čtené 21x

  Jaké jsou výhody aviváže

  Na světe je tolik zajímavých věcí a činností, které si zaslouží naši pozornost. Těžko mezi ně zařadit i praní – činnost celkem běžnou, která by měla být proto co nejjednodušší. Na druhé straně ji nelze podcenit, protože se významně podílí na naší každodenní pohodě. Abychom si mohli být jisti dobrým výsledkem, vyplatí se svěřit do rukou špičkových odborníků, kteří doporučují aviváže značky Lenor. Jejich složení umožňuje sladění s ostatními produkty, jež vám přinese kýžený efekt s minimálním úsilím z vaší strany.

  Hebké na omak

  Díky svým změkčujícím vlastnostem dodává aviváž tkaninám nebývalou měkkost. Dokáže zlepšit kvalitu látek např. ručníků, aby byly opět příjemné k užívání. Abyste toho dosáhli, nalijte aviváž do určené přihrádky v pračce (pozor, ne přímo na prádlo!). Aviváže značky Lenor se hodí téměř pro všechny druhy tkanin, můžete je bezpečně použít jak pro ložní prádlo a ručníky, tak pro jemnější tkaniny např. hedvábí nebo vlnu.

  Jedinečná vůně

  Kromě změkčení tkaniny nabízejí aviváže i další výhodu: propůjčují prádlu jedinečnou vůni a dlouhotrvající svěžest. Spring Awakening představuje tekutou aviváž charakteristickou jarní květinovou vůní, která udrží vaše ložní prádlo svěží až po dobu jednoho týdne. Učiní vaše vstávání příjemnější a naplní vás energií na celý den. Pro posílení aroma z aviváže můžete do prádla přidat i speciální vonné perličky, které vůni nejen zintenzivní, ale prodlouží i její účinek. Z nabídky značky Lenor si můžete vybrat vonné perličky se stejnou vůní, jakou má aviváž Spring Awakening. Uvedená kombinace vůni ve vašem prádle ještě znásobí. K dosažení kýženého efektu stačí před vložením prádla nasypat perličky na dno pračky. Množství lze libovolně upravovat podle požadované intenzity vůně. Výhodou perliček Lenor je dobrá rozpustnost ve vodě, tedy žádné zbytky zanechané v pračce nebo na oděvu.

  Snadné žehlení

  Aviváže Lenor fungují tak, že z oblečení vypuzují vodu, čímž vyhlazují případné záhyby, které by vznikly na oděvech. Ušetří vám tím čas i pracnost při žehlení. Navíc se postarají, že oděvy nebudou nabité statickou elektřinou, čímž dále zvýší váš komfort z jejich nošení.

  Aviváže a vonné perličky značky Lenor jsou určeny pro všechny milovníky provoněného prádla i pro ty, kteří se nevyžívají v hromadění lahví od všemožných produktů ve své koupelně. Prostředky Lenor se hodí pro všechny druhy oblečení a látek, kterým dodávají hebkost, příjemné aroma a chrání jejich barevnost. Vaše oblečení ošetřené výrobky Lenor bude dlouho vypadat jako zbrusu nové.

  pr_clanek
  21. čer 2021    Čtené 543x

  Jak sladit květinové šaty se zbytkem outfitu?

  Květinové šaty jsou trendem nejen letošní sezóny. Bohémský vzdušný styl s kvítky je pohodlný, lichotí každé postavě a šaty využijete i v chladnějším období, pokud se naučíte, jaké doplňky si k nim správně nakombinovat. Nebojte se barev a květin. Pojďte se začíst do našeho průvodce, který vám dokáže, že s květinovými šaty rozkvetete i vy sama!

  Trendy květinové šaty 

  Květiny jsou populárním motivem, který si zamiluje téměř každý. Po abstraktních vzorech jsou trendy drobnější realističtější motivy květin. Tyto vzory můžete najít na šatech, kabelkách, bundách, tričkách, sukních nebo šatech. A právě na šaty se zaměříme. V nadcházející letní sezóně je totiž nemusíte vůbec odkládat.

  TIP: Letní i dámské společenské šaty pro každou příležitost můžete přehledně hledat a nakupovat na Modivo.cz.

  Jaká délka je ideální? 

  Zvolit správnou délku šatů je zásadní, ale ne vždy úplně jednoduché. Ne každý ji umí zvolit s ohledem na to, co mu sluší a v čem se on sám může cítit příjemně nebo naopak. 

  • Nejlichotivější délka sukně je v oblasti kolen. Pokud chcete kolena skrýt, volte délku těsně pod kolena. Zvolíte-li si kratší střih, měl by končit tam, kam vám sahají spuštěné ruce podél těla, pokud stojíte. Postavte se tedy před zrcadlo a volně si ruce spusťte. Kratší střih už by vám nemusel být komfortní.
  • U midi šatů, tedy šatů, které končí v nejširší části lýtka, si dejte pozor, aby vám vizuálně nerozšiřovaly nohy. Nejlepší je tuto délku kombinovat s podpatky. S teniskami buďte v této délce opatrnější. 
  • Maxi dlouhé šaty jsou ale naopak univerzální a skvělou volbou pro většinu žen, sluší totiž všem. Nechte ale vykukovat kotník. Pokud jsou šaty s rozparkem, mohou vám opticky nohy prodloužit. Proto se jich nebojte. 

  Jaké vzory máte na výběr?

  Nejsou květinové šaty jako květinové šaty. Některé květinové vzory vám mohou lichotit, jiné ne. Jak se v tom tedy vyznat? 

  Můžete zvolit trendy potisk drobnějších květů, které vám dodají jemný a romantický vzhled. Extravagantněji už vypadají větší realistické motivy květů. Narazit ale můžete i na potisky exotických rostlin a palmových listů, které jsou oblíbené už několik sezón po sobě. U asijských vzorů jsou zase typické lotosové květy, sakury nebo ptáčci. 

  Sandálky jsou tou pravou volbou 

  Jak už jsme si vyjasnili, u midi šatů není vhodné nosit tenisky, i když na ně velmi často můžeme narazit. S čím ale vedle rozhodně nešlápnete, to jsou dámské sandále, které jsou pohodlné a na léto naprosto ideální. 

  Budete-li chtít podtrhnout boho vzhled vašeho outfitu, volte páskové sandálky v neutrální barvě, které mohou mít i menší platformu nebo podpatek. Záleží na příležitosti, pro jakou si je chcete nazout.

  Nebojte se klobouků 

  Pokud ještě přemýšlíte, čím byste svůj outfit ještě více oživila, napovíme vám: Je to klobouk! Letošním hitem je ten slaměný, který můžete zvolit v několika velikostech, navíc vás ochrání od zrádného sluníčka.

  Pro chladnější večery volte lehčí bundu 

  Pro teplejší dny ji nejspíš nevyužijete, večer ale bundičku nebo lehčí přehoz přes ramena velmi oceníte. Jakou si ale ke květovaným šatům zvolit? Myslete na to, že šaty jsou výrazné samy o sobě, takže pokud k nim volíte nějaký další kus oblečení, pak se zaměřte spíše na neutrální jednoduché barvy, které motivy květin neutlumí, ale podpoří. Takové jsou třeba kožené černé bundičky a bombry nebo džínové bundy. 

  Vsaďte na jednobarevné doplňky 

  Stejně jako bundu byste i zbytek doplňků měla sladit do stejného odstínu barvy tak, aby outfit ve finále nepůsobil příliš přeplácaně. Doplňky v kožené černé nebo hnědé barvě jsou ale skvělou volbou. Vybrat můžete batohy, kabelky přes rameno nebo pásky do pasu.

  pr_clanek
  17. čer 2021    Čtené 23x

  Pražská nákupní centra – místa pro nákupy i zábavu

  Pro obyvatele Prahy i pro její návštěvníky jsou připravena obchodní centra, která nabízejí nejen možnost pohodlného nákupu, ale také spoustu zábavy.

  Pražská nákupní centra – místa pro nákupy i zábavu

  Život v naší republice se pomalu navrací do normálu, a i přes některá stále trvající omezení si můžeme konečně dopřát trochu zábavy a prožít den podle svých představ. Vyrazit za nákupy i zábavou můžete například do některého nákupního centra. Počtem obchodů nejrozsáhlejším je v České republice nákupní centrum Westfield Chodov (OC Chodov), ve kterém najdete 300 obchodů. Pokud pojedete metrem do stanice Chodov, určitě ho nepřehlédnete. 

  Kromě obchodů je vám zde k dispozici celá řada služeb a také kaváren i restaurací k příjemnému posezení. Pro pravidelné návštěvníky jsou k dispozici věrnostní karty, díky kterým můžete ušetřit a zažít tak více zábavy. 

  V obchodních centrech najdete vše

  V městské části Praha 9 – Letňany můžete navštívit obchodní centrum Letňany, kde na vás čeká kromě 180 obchodů a služeb také multikino a čerpací stanice. OC Letňany je určeno pro nakupování, sport, relaxaci i zábavu. Pro děti jsou zde pořádány zajímavé akce, které jim mají pomoci vrátit se prostřednictvím sportovních programů do života před lockdownem.  

  S parkováním určitě nebudete mít problém. Je tu k dispozici přes 3000 parkovacích míst. 

  Západním směrem od centra Prahy, nedaleko křižovatky Anděl, je postaveno nákupní centrum Nový Smíchov. Pro lepší orientaci v třípatrovém OC Nový Smíchov je instalováno přímo u hlavního vchodu informační centrum. Najdete tu kromě běžných obchodů i lékárnu, knihkupectví, květinářství i obchody s dárkovým zbožím. Jednotlivé obchody jsou mezi sebou propojovány eskalátory a schodišti. 

  Navštívit tu můžete i zlatnické prodejny, služby optik nebo kadeřnictví a další služby zaměřené na krásu a zdraví. 

  Pohodlným místem pro nakupování i setkávání s přáteli je obchodní centrum Šestka. OC Šestka nabízí více než 100 obchodů, hypermarket, restaurace i kavárny. Pro děti jsou zde připraveny pravidelné víkendové programy. Zajímavé akce se pořádají pochopitelně i pro dospělé. 

  pr_clanek
  16. čer 2021    Čtené 725x

  Výživa mých dcer je pro mě to nejdůležitější. Proč si Klára Tomsová vybrala batolecí mlíčka Hami?

  Klára Tomsová je mladou maminkou Vanessky a Emmy a všechny tři společně žijí ve městě sklářského umění Jablonci nad Nisou. Klára se kromě péče o děti věnuje módě a zálibu našla také v bytovém designu. Počínaje letošním jarem se stala společně s dcerkou Emmičkou ambasadorkou batolecích mlíček Hami. Jak tráví Klára čas s holčičkami, co je pro ni důležité ve výživě jejích dětí a jak tráví její běžný den?

  Co je podle Vás ve výživě Vašich dětí to nejdůležitější?

  Určitě, aby měly holky dostatek všech potřebných živin pro správný růst a jejich vývoj.

  Unikátnost mlék Hami od 6 do 36+ měsíců spočívá ve vyváženém OptiNutri složení. Obsahují jedinečnou prebiotickou vlákninu GOS/FOS. Hami batolecí mléka obsahují také jód*, který podporuje rozvoj poznávacích funkcí u dětí, a vápník nezbytný pro správný růst a vývin kostí. Nechybí ani železo a vitamíny C a D*. Pokračovací mléko Hami 6+ navíc obsahuje ještě kyselinu alfa-linolenovou, která přispívá k rozvoji mozku a nervové soustavy.

  Jaká kritéria pro Vás hrála hlavní roli při rozhodování, zda-li se stanete ambasadorkou batolecích mlíček značky Hami?

  Určitě exkluzivita značky, která je velmi známá svou kvalitou a širokým zaměřením co se týče produktů pro jak pro úplně malá miminka, tak i větší děti. Zkrátka nebylo nad čím váhat!

  Popíšete nám osobní zkušenosti s přípravou Hami batolecích mlíček pro Emmičku?

  Nejvíce si na batolecích mlécích Hami cením, že je prášek tak jemňounký, takže se velmi dobře rozpouští, jak v teplé, tak vlahé vodě, aniž by udělalo hrudky nebo se to projevovalo na jeho kvalitě či chuti. Příprava mléka je velmi jednoduchá a hlavně rychlá, takže pode mnou Emmi nemusí stát s nataženými ručičkami moc dlouho.

  Maminky si čas od času neví rady, kde se dají Hami mlíčka pořídit. Kde nakupujete batolecí mléka vy?

  Nejpohodlnější volbou je pro mě feedo.cz, které se specializuje na dětskou a batolecí výživu a má často Hami mlíčka za skvělé ceny.

  Jak probíhá Váš běžný den s holčičkami?

  Dá se říci, že náš den nikdy není stejný. Řídíme se hodně podle počasí, zda zůstat doma a vymýšlet vnitřní aktivity, nebo jestli můžeme jít ven. Ale co se určitě žádný den nemění je Emmičky spánek, která stále ještě chodí spinkat 2x denně, mezitím mají holky několikrát přestávku na občerstvení - Emmi s Hami batolecím mlíčkem, bez kterého se zatím žádný den neobejde.

  Pokračovací, batolecí a dětská mléka Hami obsahují vitamin D potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí, vitaminy C a D pro normální funkci imunitního systému a jód pro rozvoj poznávacích funkcí. Pokračovací mléka Hami obsahují Omega-3 mastnou kyselinu alfa-linolenovou (ALA) pro podporu rozvoje mozku a nervové soustavy. **Batolecí mléka Hami obsahují železo pro normální vývoj mozku – přispívající k rozvoji poznávacích funkcí. Všechna pokračovací mléka obsahují vitamíny C a D, ALA a jód dle požadavků legislativy. Kojení je nejlepším způsobem výživy dítěte. Kojenecká mléka by měla být používána na doporučení pediatra.
  Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu. Batolecí a dětské mléko má být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte.

  Instagram: www.instagram.com/klubmaminek
  Facebook: www.facebook.com/hamiceskarepublika
  Oficiální web: www.klubmaminek.cz

  O Hami: 
  Značka Hami nabízí kompletní portfolio výrobků, od kojeneckých mlék po příkrmy, pro děti od narození až do předškolního věku. Výrobky Hami jsou vyvinuty výživovými experty a jejich složení je přesně přizpůsobeno konkrétnímu věku dítěte a jeho výživovým potřebám. Bezpečnost a kvalita je pro značku Hami nejvyšší prioritou, a to od kvalitních surovin přes šetrné zpracování až po finální produkt. V průběhu výroby Hami dobrot je provedeno až 600 analýz ověřujících vysokou kvalitu a bezpečnost výrobku (např. stanovení kontaminantů, těžkých kovů, aj.).

  pr_clanek
  15. čer 2021    Čtené 32x

  9 tipů pro zaručeně pohodové léto. Osvědčené triky i novinky

  Co dělat, abyste si užili léto se vším všudy a dokázali se vyhnout všem úskalím, která vás v nejteplejší části roku mohou potkat? Důležitá je především kvalitní příprava. S našimi tipy ji zvládnete zcela hravě! 

  9. Nakupte vše najednou – a se slevou

   Klíčem ke klidu a pohodě je zejména plánování. Doporučujeme proto sestavit si seznam všeho, co budete na dovolenou potřebovat, dostatečně dopředu. Kromě toho, že si ušetříte nervy, můžete také využít některé výhodné slevy. Kupříkladu v ROSSMANN CLUBu stejnojmenné sítě drogerií dostanete uvítací slevu 20 % na celý nákup, když se do klubu připojíte, takže pokud veškerou kosmetiku, dětské zboží a další nezbytnosti nakoupíte právě tam, můžete finanční úlevu značně pocítit.

  8. Ochlaďte se zdravě

   Jak ve zdraví přežít horko? Je potřeba se pořádně ochladit, a to klidně zmrzlinou. Letos ji můžete dopřát i nejmenším díky ovocným rampouchům od firmy HiPP. Jedná se o přírodní ovocné šťávy v sáčcích, které jednoduše sami zmrazíte a vyrobíte si tak zdravé ovocné zmrzliny pro nejmenší zcela bez přidaného cukru a dalších nezdravých látek.

  Nočnímu utrpení způsobeného dusnem v ložnici zase zabráníte jednoduchým trikem, stačí vyměnit ložní prádlo za chladivé saténové. Satén však musí být opravdu kvalitní, aby se příliš nelepil na tělo. Pěkné povlečení s moderními vzory a z dobrého materiálu seženete u značky Scanquilt. 

  7. Najděte správné oblečení

  Důležitým faktorem, jak si užít prázdniny, je také správná výbava na cesty. Pro řádění na horách i na slunci doporučujeme při nákupu dětského oblečení zaměřit svou pozornost na českou značku Unuo. Ta nabízí ultralehké softshellové bundy, které snadno složíte do malého sáčku na dno batohu, oblečení s ochranným UV filtrem a mnoho dalšího. S takovou výbavou dítko přežije i ten nejdrsnější výlet nebo tábor!

  6. Mažte, mažte, mažte

  Při nákupu nezbytností věnujte velkou pozornost opalovacímu krému. Nezapomínejte na něj ani u těch nejmenších a dbejte na výběr správné značky, šetrné a osvědčené. My vám doporučíme produkty od značky Mustela, která pro novorozence vyrábí také masážní oleje pro klidné usínání, to když miminko ruší, že nejsou na dovolené ve své postýlce.

  5. Cestujte po Česku

  Pokud namísto moře preferujete dovolenou za humny, vyzkoušejte pobyt na horách. Rájem pro rodinné dovolené je určitě Špindlerův mlýn, kde si na své přijdou jak sportovci, tak rodiny s malými i většími dětmi. Malé i velké hosty bez potíží pojme rodinný hotel Soyka, zařízený v přírodním stylu. Kromě skvělé poloze přímo v centru a výhledu na les nabízí třeba vlastní wellness (unavení rodiče ocení). 

  Nemusíte se však držet jen v kopcích! Milujete zábavní a sportovní parky? V tom případě se vám vyplatí přidat se do věrnostního klubu hračkářství Pompo. Ten nabízí poměrně velké slevy na vstupné po celé do zábavních areálů po celé ČR, zmíníme například Centrum Babylon, Aqualand Moravia nebo třeba Dinopark, dále volné vstupy, narozeninové slevy na hračky pro vaše dítě i řadu dalších výhod. 

  4. Nebojte se cesty s miminkem

  Někteří rodiče se bohužel bojí cestování na delší trasy s miminkem autem, protože mají strach, že nebudou mít příležitost ohřát dítěti jídlo. Naštěstí i tento problém má řešení, a to ohřívač lahví, který lze zapojit i v autě. Tuto skvělou vlastnost mají například ohřívače od Babymoov.

  3. Nekupujte pořád nové pití

  Budete-li trávit celý den u vody nebo pod stanem, určitě kromě dobrého oblečení také oceníte praktické a snadno omyvatelné dětské nádobí b.box, které přežije trochu nepohody. Hodit se může také netekoucí hrníček od stejného výrobce, který můžete vzít všude s sebou a nebudete dětem muset kupovat sladké limonády. Vše seženete v eshopu Mimmo.cz! 

  2. V přírodě ekologicky

  Pokud patříte mezi ty, kdo rádi při nákupech zohledňují také ekologickou stránku věci, vyzkoušejte novou řadu ekologických produktů Pro Climate. Součástí této řady jsou přípravky péče o pleť, domácnost i hygienické pomůcky. S nápadem výroby produktů neutrálních k životnímu prostředí přišla dm drogerie, kde všechny produkty seženete. Kromě výroby ze šetrných surovin jsou zajímavé také v tom, že řada výrobků se prodává v podobě koncentrátu, takže potřebují menší obal. Ušetří se tak nejen místo v tašce, ale také suroviny, potřebné pro výrobu takového balení. Zaujmout by vás mohly také ekologické plenky (protože na cestách s látkovými prostě nepochodíte) Monperi Bamboo, které se vyrábí z rozložitelných bambusových vláken, proslulých tím, že jsou obzvlášť jemné pro výrobu spodního prádla. Nebo vyzkoušejte Eco by Naty, které můžete s čistým svědomím hodit na kompost.

  1. Připijte si na povedené léto

  A nakonec poslední rada pro maminky, které by si chtěly užít večer s vínem, ale zrovna kojí, potřebují být ve střehu, nebo další den musí řídit. Naštěstí existuje nealko víno, které umožňuje užít si svůj oblíbený nápoj i bez promile v krvi navíc. Chuťově pravděpodobně nejautentičtější je z české produkce nealko víno od Vinselektu Michlovský, dostupné dokonce v několika různých variantách.
  A léto může začít!

  pr_clanek
  11. čer 2021    Čtené 476x
  operativní leasing

  Cestování s dětmi pohodlně a bezpečně? Zvažte rodinné auto na operativní leasing

  Říká se, že když se člověku narodí děti, změní se mu od základů život. Je to jistě pravda. A kromě mnoha jiných věcí se většinou zvažuje i pořízení nového auta.

  Najednou je totiž v autě potřeba víc prostoru, vzadu se hodí větší kufr třeba na kočárek a určitě začnou rodiče víc myslet i na bezpečnost. Nebo je najednou nutné pořídit do rodiny druhé auto. Problém je v tom, že na trhu se sice nabízejí velká, bezpečná a spolehlivá auta, ale z jejich cenovek na nás zívají takové částky, že si je málokterá mladá rodina může dovolit.

  Sice je možné si pořídit auto na úvěr, ale ten má mnoho nevýhod, včetně vysokých splátek a starostí s péčí o postupně stárnoucí vůz. Ostatně není nic horšího, než když vám auto vypoví službu zrovna ve chvíli, kdy potřebujete odvézt dítě do školy nebo k lékaři.

  Dřív u nás bývalo zvykem kupovat ojetiny, ale dnes se tak překotným tempem vyvíjejí technologie, že nové auto je se všemi asistenčními systémy, počtem airbagů a výkonnějšími brzdami o hodně bezpečnějším dopravním prostředkem než třeba jen pět let starý vůz. Navíc všechna nová auta už dnes automaticky mají tzv. SOS Call, který v případě nehody sám zavolá pomoc. A právě bezpečnost je pro každého rodiče na prvním místě.

  Není tedy překvapení, že stále více mladých rodin sahá po moderním a praktickém řešení – operativním leasingu.

  JAK FUNGUJE „OPERÁK“

  Co je vlastně operativní leasing? Jednoduše řečeno jde o službu, která vám umožní jezdit takovým vozem, jaký potřebujete a chcete, aniž byste si ho museli za velké peníze kupovat nebo se o něj jakkoli starat.

  Operativní leasing totiž funguje tak, že dostanete k dispozici téměř jakékoli nové auto podle vašeho výběru a za jeho užívání jenom platíte pevně stanovenou měsíční částku. Obrovskou výhodou je, že veškeré poplatky (hlavně povinné ručení a havarijní pojištění, ale někdy i dálniční známku) zajišťuje a platí poskytovatel. Všechno je v ceně smluvené částky. Poskytovatel se může starat dokonce i o pravidelný servis, jako jsou pravidelné kontroly a výměna pneu.

  I když si tedy nemůžete nebo nechcete za drahé peníze pořizovat nové auto, můžete jím jezdit. Na rozdíl od klasického leasingu nemusíte skládat akontaci, a především nemáte s péčí o auto žádné starosti.

  Když to shrneme, operativní leasing má tyto výhody:

  • Téměř jakékoli auto, které potřebujete, bez ohledu na cenu
  • Mobilita bez jakýchkoli starostí
  • Bezpečný nový vůz se všemi moderními asistenty
  • Smlouva klidně jen na 6 měsíců

  ALE JAK NAJÍT NEJLEPŠÍ NABÍDKU?

  Protože je díky svým nesporný výhodám operativní leasing stále oblíbenější, logicky se také úměrně tomu rozšiřuje nabídka. Takže když začnete hledat tu nejvýhodnější, snadno se vám z toho zamotá hlava.

  V dnešní době už naštěstí existují na internetu srovnávače, které černou práci udělají za vás. A nejinak je tomu i u operativního leasingu.

  Například server Naoperák.cz (www.naoperak.cz) vám umožní najít tu nejvýhodnější nabídku pro každý model, který si vyhlédnete. U každé nabídky vám zobrazí veškeré podmínky, včetně ceny, minimální délky leasingu a všech dalších podmínek.

  Důležité je, abyste si nejdřív sami ujasnili, co potřebujete. Nejde jen o typ auta, ale třeba i o to, kolik kilometrů ročně najezdíte nebo za jak dlouho byste chtěli přejít na novější model.

  A jaké varianty na serveru Naoperák.cz najdou rodiny s menšími dětmi?

  Líbil by se vám třeba rodinný vůz Volkswagen Touran za cenu kolem 5.000 Kč měsíčně? Máte ho mít! Pokud vám nevadí plácnout se přes kapsu trochu víc, můžete si vybrat bezpečné Volvo XC40 za 7.500 Kč, nebo dokonce Škodu Kodiaq 4×4 Sportline s plným servisem včetně dálniční známky za cca 12.000 korun.

  A jestli naopak potřebujete ušetřit, jistě vás potěší, že sympatický kombík Hyundai i30 je v nabídce už od 3.500 Kč měsíčně. Tolik peněz dáte v podstatě i za provoz auta, které je vaše, a tady přitom nemusíte platit ani korunu z pořizovací ceny!

  PROSTĚ SI VYBERTE A JEZDĚTE

  Ostatně navštivte Naoperák.cz a přesvědčte se sami. Najdete tam nabídky operativního leasingu dokonce i na starší vozy nebo elektromobily a porozhlédnout se můžete také mezi skladovými vozy. A pokud si nevíte rady, zavolejte jim na infolinku (774 133 408), kde vám s výběrem vozu velmi ochotně poradí.

  A jestli nechcete, aby vám utekly mimořádné výhodné nabídky, přihlaste se k odběru newsletteru – budete mít jistotu, že ta nejvýhodnější auta „přijedou“ sama až do vaší e-mailové schránky.

  Operativní leasing je trend současnosti a pro mladé rodiny je to možná vůbec nejlepší volba. Ať už potřebujete nový, bezpečný a velký vůz, nebo druhé auto do rodiny, operativní leasing vám umožní vybrat si ten pravý model bez omezení kvůli ceně, a ještě vám ušetří spoustu starostí.

  pr_clanek
  9. čer 2021    Čtené 93x

  Proč černají zlaté dětské náušnice?

  Pro každého rodiče je zdraví dětí bezesporu na prvním místě. Proto je zčernání dětských zlatých náušnic dokáže pěkně vystrašit. Nejde však o žádnou velkou vědu. Změnu povrchu dětských náušnic ovlivňuje hned několik faktorů, které neblaze působí na povrch šperku. Tato situace má jednoduchou nápravu a o zdraví dětí se rozhodně obávat nemusíte.

  Z jakého zlata se vyrábí dětské náušnice?

  Na trhu se šperky se nejčastěji používá 14-ti karátové zlato ryzosti 585/1000. Jak zlaté, tak i dětské náušnice z bílého zlata jsou stejné ryzosti. Číslo 585 udává podíl ryzího zlata ve slitině z 1000 a zbytek tvoří přidávané drahé kovy jako je stříbro, měd, nikl apod. Ostatní drahé kovy jsou do slitiny přidávány z důvodu zvýšení tvrdosti či docílení žluté, bílé či červené barvy zlata.

  Nejčastější příčiny černání dětských náušnic

  Zásadním důvodem může být alergie. Obvykle však nejde o reakci na samotné zlato, nýbrž na ony drahé kovy přidávané do slitiny. Zlato je totiž obecně velmi dobře snášeno. Je tedy možné, že u velmi malého procenta dětí může jít opravdu o alergickou reakci. Projeví se výrazným podrážděním ouška. V takovém případě vše konzultujte s lékařem. 

  Pokud je něco špatně pouze s náušničkou, o alergii nejde. Další častý problém změny barvy či povrchu dětských náušnic jsou vysoké teploty doprovázené užíváním léků. Žhavým příkladem je růst prvních zoubků. Může tak snadno dojít k černání háčku náušnic i u malých miminek. Je to přirozená reakce drahého kovu na teplotu a látky obsažené v lécích, které tělo vypuzuje skrz pokožku. 

  Zčernají-li nebo např. zmatní dětské náušničky odložené v šuplíků aniž by byly nošeny, také nejde o vadu materiálu. Šperk by měl být nejlépe skladován v uzavíratelném pytlíčku, do kterého se nedostane prach, vzduch či voda, a to při pokojových teplotách. 

  Vše se dá lehce napravit

  Jelikož se jedná pouze o změnu na povrchu šperku, můžete dětské náušničky nechat odborně vyleštit u zlatníka. Žádná pasta z drogerie na leštění šperku není vhodná. Možná náušnice v tu chvíli vyčistí, ovšem povrch šperku naleptá a k černání tak bude docházet častěji. Mechanické leštění na kotoučích k tomu určených dokáže napravit i velmi poškrábané šperky. 

  U náušnic z bílého zlata a stříbra je používána metoda povrchové úpravy rhodiem. Jde o galvanickou lázeň do které se šperk ponoří, a je ve slabé vrstvě opětovně pokoven. Dětské náušnice tak budou i po dlouhé době nošení vypadat jako nové. Je to skvělý způsob, jak první dětské náušnice zanechat v rodině a darovat je dalším generacím. 

  pr_clanek
  27. kvě 2021    Čtené 31x

  Jak vybrat kvalitní a krásné dětské povlečení do postýlky

  Dětské povlečení by mělo být kvalitní, hebké a prodyšné. Jak vyberete to pravé pro vaše ratolesti? Poradíme vám, na co si při nákupu dát pozor.

  Povlečení podle ročního období 

  Povlečení pro děti vybírejte podle ročního období. Na zimu volte silnější a více hřejivý materiál. Na léto vám bude stačit lehká a prodyšná látka. Pro citlivou dětskou pokožku je ideální 100% bavlna. Pokožka se pod ní nepotí a látka udržuje konstantní teplotu. Na zimu můžete zvolit flanel, fleece nebo mikroplyš. Tyto materiály jsou hřejivé, měkké a jemné. 

  Materiál citlivý k dětské pokožce

  Při nákupu povlečení pro děti dbejte na to, aby na látce nebyly ostré zipy, mašle a třásně. Proč? Děti by se o ně mohly při spaní poškrábat nebo drobné části vdechnout. Dětské povlečení by také mělo splňovat ty nejpřísnější požadavky na kvalitu. Kvalitní český výrobek je vždy označený certifkátem Oeko-Tex Standard 100. Co to znamená? Při výrobě těchto látek nebyla použita žádná chemická barviva a díky němu jsou použité materiály vhodné i pro citlivou pokožku miminek.

  Vyberte vhodné rozměry 

  Rozměry povlečení do postýlky pro miminka bývají zpravidla dvojí. Setkáte se s 60 × 120 cm a 70 × 140 cm. U větších dětí se rozměry matrací mohou přibližovat rozměrům postele pro dospělého. Mezi nejčastější velikosti patří 90 × 120 cm, 90 × 130 cm, 90 × 140 cm a 100 × 135 cm. Možností je ale mnoho, proto si před nákupem postýlku vždy pečlivě přeměřte. Rozměry prostěradel bývají nejčastěji 60 × 120 cm a 70 × 140 cm. 

  Barvy dětského povlečení 

  Povlečení pro miminka volte v tlumených barvách, které nebudou rušit klidný spánek vašich ratolestí. Větším dětem udělají radost veselé odstíny a hravé motivy. Vybírejte z oblíbených dětských hrdinů, kytiček, autíček nebo zvířátek. 

  Praní a péče o dětské povlečení

  Dětské povlečení perte při teplotě 40 až 60 °C. Raději ale volte teplotu vyšší, kolem 60 °C. Odstraníte tak všechny případné bakterie a roztoče, které se v povlečení mohou přirozeně nacházet. Abyste chránili barvy před vyblednutím, otočte povlečení při praní a žehlení naruby. Látka se neopotřebuje a prodlouží se jí životnost.  

  Přikrývky, polštáře a nepropustný chránič matrace

  Kromě samotného povlečení je také důležité dbát na kvalitní polštář a přikrývku. Ideální jsou ty z dutého vlákna. Tento materiál je lehký, vzdušný a vhodný i pro alergiky. 

  Nepropustný chránič chrání matraci před noční nehodou nebo vylitým pitím. Jeho výhodou je dlouhá životnost, antibakteriální vlastnosti a můžete ho prát až do 95 °C.

  Veškerý dětský bytový textil najdete na Goldea.cz.

  pr_clanek
  20. kvě 2021    Čtené 26x

  Známe to nejlepší pro děti: od plenky a dudlíku přes příkrmy až po hračky pro tříleťáky

  Vy jste máma, která ví. A rozhodla o nejlepších. Ve druhém ročníku MAMAvolby hlasující rozdali na 52 tisíc hlasů. A my vám představíme vítěze. Nejlepší produkty, které se vám při péči o děťátko osvědčily, jste vybírali z kategorií: Výživa, Přebalování, Hračky, Pro maminku, Péče o dítě, Kosmetika. Šest kategorií není jedinou šestkou, která doprovázela tento druhý ročník spotřebitelské ankety. 

  Nejen všechny mámy, které ví, rozhodly v druhém ročníku ankety MAMAvolba 2020, do které se zapojilo 58 značek. Mezi rodiči, kteří hlasovali, bylo i pár tatínků nebo chův. Zúčastnilo se vás celkem 5 052 a rozdali jste krásných 52 750 hlasů. Některá umístění výrobků se lišila o pouhých pár hlasů. 

  Šestka provázela celý letošní ročník ankety MAMAvolba. Ve třech kategoriích se stalo, že rozdíl v umístění závisel na pouhých 6 hlasech. Byly to ovocné příkrmy, dále pak kategorie Hračky - Pro větší děti, kde zvítězila Baby Annabell nad Kufříkem s nářadím Bosch. A do třetice kategorie Přebalování - Jednorázové plenky.

  Letos to bylo skutečně o prsa, někdy ani o ně ne, což dokazují dvě třetí místa v kategorii Přebalování - Péče - Ubrousky. Dokázali jste, jak jsou pro vás vlhčené ubrousky nepostradatelné, proto se nám na třetí příčce umístily ubrousky značky Happy a Albert
   s naprosto stejným počtem hlasů.

  Stálice se opakují

  Těší nás, že některé výrobky obhájily první místo z loňského ročníku – třeba Šumící medvídek My Hummy, Kachna na mytí od HiPP nebo Bi-Oil pro maminky. 

  „Moc děkuji všem rodičům, kteří rádi předávají svoje názory a radí těm, co teprve tápou, jaké plenky, mléko, kosmetiku, nosítko… pro své děťátko vybrat. Děkuji, že jste se zapojili a našli si čas na hlasování. Bez vás by takhle anketa nebyla tím, čím je. Jako odměnu za vaše hlasování jsme vylosovali 56 výherců, kterým jako dárek zašleme nominované produkty,” vysvětluje organizátorka ankety Michaela Švestková Červená s tím, že dalším 56 pak rozeslali dárky od partnerů.

  I když maminky už rozhodly, čeká se ještě na rozhodnutí poroty složené z týmu MAMAvolby a ambasadorek, které budou hlasovat o svých oblíbencích. 

  Pro ukrácení čekání tu pro vás máme pěkně přehledně vítěze MAMAvolby 2020. Díky výsledkům této ankety už nikdy nebudete muset v drogerii, hračkářství, na e-shopu, v supermarketu (zkrátka kdekoliv) tápat, jaké nejlepší věci pro své dítě koupit.

  Tady jsou výsledky ankety MAMAvolba:

  Péče o dítě

  Spánek a odpočinek

  1. MyHummy, Šumící medvídek DOUDOU se jménem miminka, od 1280 Kč
  2. Babymoov, Dětská video chůvička YOO-MOOV, 5590 Kč
  3. Chicco, Kolotoč nad postýlku, cena v obchodě 

   Koupání a hygiena

  1. PETITE&MARS, Odsávačka nosních hlenů na vysavač Happy Nose, 249 Kč
  2. SKIP HOP, Vanička s ergonomickou podložkou Moby 3 fázová, 989 Kč
  3. Bo Jungle, Nočník B-WHALE, 699 Kč 

  Doma i na cestách 

  1. Tula, Nosítko FTG Blossom, 4355 Kč
  2. PETITE&MARS, Kočárek sportovní Royal Fantasy Cool Space s příslušenstvím, 7999 Kč
  3. Ergobaby, Embrace nosítko, 1999 Kč

  Dudlíky

  1. MAM, Dudlík Perfect Night, 6m, 149 Kč
  2. NUK, Dudlík Space, 129 Kč
  3. dm, dm babylove, Silikonový dudlík, 2 ks, 49,90 Kč

  Drogerie

  1. AQUAINT, 100% ekologická čisticí voda, 500 ml, 279 Kč
  2. ATTITUDE, Prací gel pro děti s vůní hruškové šťávy 1050 ml, 298 Kč
  3. ATTITUDE, Čisticí prostředek na dětské povrchy/hračky, 800 ml, 159 Kč

  Kosmetika

  Mýdla, šampony, pěny

  1. HiPP, Babysanft Pěna na mytí Kachna, 250 ml, 139,90 Kč
  2. Baby sebamed, Mycí emulze extra jemná, 200 ml, 149 Kč
  3. Baby sebamed, Dětský šampon, 150 ml, 149 Kč 

  Péče o tělo

  1. HiPP, Babysanft Dětský krém Sensitive na obličej a tělo Želva, 100 ml, 134,90 Kč
  2. Baby sebamed, Tělové mléko s měsíčkem, 200 ml, 219 Kč
  3. Oriflame, Dětský olej Baby O, 150 ml, 219 Kč

  Péče o zoubky

  1. MAM, Zubní kartáček Baby’s Brush, 1 ks, 129 Kč
  2. ATTITUDE, Dětská zubní pasta bez obsahu fluoru, 189 Kč
  3. innoGIO, Elektronický sonický zubní kartáček, 999 Kč

  Přebalování

  Jednorázové pleny

  1. dm, dm babylove nature pleny, od 139 Kč
  2. ROSSMANN, Babydream Plenky, 135-189 Kč
  3. Albert, Happy Baby plenky, 289,90 Kč

  Péče – ubrousky

  1. dm, dm babylove vlhčené ubrousky s obsahem 99 % vody, 90 ks, 49,90 Kč
  2. HiPP, Vlhčené ubrousky NATURAL, 149 Kč
  3. Happy, Vlhčené ubrousky Sensitive, 50,40 Kč

  3.Albert, Happy Baby vlhčené ubrousky Sensitive, 72 ks, 29,90 Kč

  Péče – kosmetika

  1. ATTITUDE, Zinkový krém na opruzeniny, 75 ml, 129 Kč
  2. Mustela, Krém proti opruzeninám, 50 ml, 149 Kč
  3. Chicco, Krém ochranný zklidňující na dětský zadeček, 100 ml, 139 Kč

  Pro maminku

  V těhotenství

  1. Bi-Oil, Pečující olej, 60 ml, 299 Kč
  2. Happy, Porodnický balíček, 899 Kč
  3. Sebamed, Intimní mycí emulze 3,8, 200 ml, 179 Kč 

  Po porodu, při kojení

  1. Philips Avent, Odsávačka mateřského mléka elektronická Single SCF395, 4249 Kč
  2. HiPP, Mama Bio Čaj pro kojící matky, 79,90 Kč
  3. BELLA MAMMA, Prsní vložky, 76,20 Kč

  Hračky

  Pro miminka a kojence

  1. Fisher Price, Učíme se říkanky, 699 Kč (Pompo.cz)
  2. OBALL, Rattle hračka, 199 Kč 
  3. Lamaze, Spojovací housenka, 499 Kč (Pompo.cz)

  Pro batolata

  1. LEGO, Duplo Domeček na hrani, 1599 Kč
  2. Kinderkraft, Tříkolka Easytwist, 3490 Kč (Feedo.cz)
  3. EPEE, Pohadkový medvídek, 999 Kč (Hračky Bambule)

  Pro kluky a holky

  1. Baby Annabell, Dobrou chuť, 1699 Kč
  2. Bosch, Kufřík s nářadím + Ixolino II, 849 Kč (Pompo.cz)
  3. Plan Toys, Sada "Pečeme chléb", 936 Kč (Montessorihracky.cz) 

  Výživa

  Masozeleninové příkrmy

  1. HiPP, BIO příkrmy, od 34,90 Kč
  2. dm, dmBio masozeleninové příkrmy, od 29,90 Kč
  3. Natures´s Promise, BIO Baby Masozeleninové příkrmy a hotová baby jídla, od 25,90 Kč

  Ovocné příkrmy

  1. ROSSMANN, Babydream ovocné příkrmy, od 15,90 Kč
  2. HiPP, BIO ovocné kapsičky, 100 g, 39,90 Kč
  3. dm, dmBabylove, Ovocné příkrmy, 100 g, 17,90 Kč

  Kojenecká mléka

  1. HiPP, Combiotik pokračovací a batolecí mléčná kojenecká výživa, 500 g, 289 Kč
  2. dm, dmBio mléčná kojenecká výživa v prášku, 500 g, 169 Kč
  3. HiPP, Combiotik v tekuté podobě, 200 ml, 69,90 Kč, 470 ml, 89,90 Kč

  Svačinky a mlsání

  1. Rej, Křupky kukuřičné bez soli, 20 Kč
  2. HiPP, BIO ovocné oplatky, 23 g, 24,90 Kč
  3. Ovocňák, Ovocné plátky, 20 g, 25 Kč

  Novinka roku 2020

  1. dm, babylove bio špaldové sušenky oves & maliny, 125 g, 29,90 Kč
  2. ROSSMANN, Babydream BIO dětský čaj na dobrou noc, 35 g, 37,90 Kč
  3. HiPP, BIO Bolognese Lasagne, 69,90 Kč

  Stolování a nádobí

  1. MAM, Láhev Anti-Colic 260 ml, 239 Kč
  2. NUK, Kojenecká láhev First Choice+ s kontrolkou teploty 300 ml, 249 Kč
  3. b.box, Hrneček s brckem, 290 Kč (mimmo.cz)

  Přístroje

  1. Philips Avent, Parní hrnec s mixérem 4 v 1 SCF885, 4819 Kč
  2. Babymoov, Multifunkční přístroj Nutribaby+ XL, 4590 Kč
  3. Philips Avent, Ohřívač lahviček, cena v obchodě
  pr_clanek
  10. kvě 2021    Čtené 547x

  Služba, díky které vaší tiskárně už nikdy nedojde barva

  Jistě to znáte – rychle potřebujete vytisknout pro svoji ratolest vypracovanou práci do školy. Jenže vám uprostřed tisku dojde inkoust! Co teď? Obávám je konec, společnost HP přichází s řešením. Tiskněte, když zrovna potřebujete. O ostatní se postará služba HP Instant Ink. 

  Využít jí může každý vlastník vhodné tiskárny HP, která při aktivovaní služby Instant Ink sama v předstihu objedná novou kazetu inkoustu nebo toneru a tu doručí zdarma až domů. Nedokončený tisk školní práce pak bude už jen minulostí.

  Pokud si službu aktivujete, platíte pouze paušál za tisk, nikoli náklady na spotřební materiál. Tiskárna sama pozná, že se blíží vyprázdnění libovolné (černé nebo barevné) kazety s inkoustem, vyšle žádost a vy včas obdržíte novou kazetu. Díky službě HP Instant Ink můžete navíc ušetřit až 70 % nákladů spojených s nákupem tiskového materiálu. Navíc barevně tisknete za stejnou cenu jako černobíle. 

  Efektivní a ekologické řešení pro všechny

  Při aktivaci služby HP Instant Ink si vyberete tiskový plán. Výběr se odvíjí od počtu vytisknutých stran za měsíc. Poté obdržíte startovací balíček s inkoustovými nebo tonerovými kazetami. Pokud se vaše potřeby změní, můžete váš plán pomocí aplikace HP Smart kdykoli upravit. 

  Nabídka inkoustových plánů začíná na 15 vytištěných stránkách za 29 Kč měsíčně (v případě toneru za 69 Kč). Pro domácnost se jeví jako nejvhodnější varianta pro 100 vytištěných stran za 159 Kč měsíčně. Nezáleží na tom, zda jste typ uživatele, který tiskne pravidelně, ale v menších objemech, nebo naopak. Instant Ink je vhodný pro všechny typy uživatelů. Poplatek za službu je odvozen od počtu vytisknutých stran, nikoliv od množství použitého inkoustu. Tudíž nezáleží na tom, jestli vytisknete několik řádek textu nebo barevné fotografie, cena bude stejná a účtována jednou měsíčně.

  Jde o tedy službu pro běžné uživatele, kteří se nechtějí zdržovat nepravidelným nákupem tiskového materiálu. Vše je vyřešeno za vás. Pouze vyzvednete zásilku, vyměníte prázdnou kazetu za novou a můžete opět pohodlně tisknout. Služba umožňuje také podporu udržitelného životního stylu. Každá dodávka tiskové kazety v sobě automaticky zahrnuje obálku na recyklaci s přeplaceným poštovním, takže použitou kazetu můžete bezplatně odeslat k recyklaci. 

  Začněte šetřit ještě dnes!

  Neplatíte žádný roční poplatek, a pokud v některém měsíci vytisknete méně stránek, nevyužité stránky se převedou do dalšího měsíce (pokud „nedotisknete“ třeba 30 stran, do příštího měsíce se převede hned 90 stran). A naopak. Pokud vytisknete více, vytištěné stránky doplatíte a od dalšího měsíce si můžete zvolit plán s vyšším počtem stran.

  O všem můžete mít přehled díky aplikaci HP Smart, která slouží k nastavení jednotlivých plánů tisku, ale také informuje o tom, kolik inkoustu nebo toneru zbývá. Službu můžete kdykoli pozastavit (třeba když pojedete na dovolenou) nebo bez poplatků úplně zrušit. 

  Služba HP Instant Ink je dostupná pro vybrané modely tiskáren HP. 

  pr_clanek
  3. kvě 2021    Čtené 56x

  Perfektní boty pro dítě - na co byste při nakupování měly dávat pozor?

  Nejspíš to znáte. "Kde máš paleček?" "A netlačí tě to někde?" "Projdi se, ať to vidím." Běžné pokyny pro vašeho potomka při výběru dětské botky, které vám ale často mohou být k ničemu. Jak správně vybrat dětskou botu?

  Materiál? Hlavně ať dýchá!

  Jednoznačně nejlepším materiálem pro dětskou botičku je ten, který se dá označit za přírodní. Dbejte také na dostatečnou prodyšnost boty. Umělé materiály nohu špatně odvětrávají, ta se následně příliš potí a stává se živnou půdou pro plísně a bakterie. Dítěti tak můžete zadělat na velmi táhlý a nepříjemný kožní problém. 

  Velkou pozornost materiálu věnujte hlavně u obuvi, ve které tráví váš potomek hodně času. Řeč je samozřejmě o přezůvkách do školky nebo školy a alespoň jedněch kvalitních botách na ven. Vysoké nároky na materiál boty mějte také u malých sportovců.

  Samostatnou kapitolou dětského obouvání jsou gumáky. Jedny z nejvyužívanějších dětských bot, většinou dětí milované pro svou barevnost a hlavně pro funkci. Vždyť v jakých jiných botách můžou tak bezstarostně běhat v kalužích? Logicky - holínky většinou nejsou vyráběny z přírodních materiálů. Volte proto takové, které mají vyjímatelnou vložku (například bavlněnou), kterou můžete snadno vytáhnout, vyprat a vysušit. A nebojte se nechat děti v obchodě v holínkách proběhnout - nebezpečí vyzutí je vysoké!

  Správná velikost

  Dětská bota musí umožňovat noze dostatečný prostor pro růst. A to nejen do přední části, ale také do stran. Zcela nevhodné jsou tak boty se zužující se špičkou, které znemožňují prstíkům dětské nohy správně růst. Špička boty má kopírovat přirozené rozšiřování v oblasti prstů. 

  Při výběru správné velikosti také nezapomeňte dodržet doporučený nadměrek. Jedná se o rozdíl 10 - 15 milimetrů mezi skutečnou velikostí nohy a boty. Bota je samozřejmě větší. Abyste dokázaly vybrat správnou velikost, nestyďte se v obuvi požádat o měřidlo. Nohu nejlépe změříte bez ponožky a ve stoje. Díky správnému měření je pak mnohem snadnější vybrat tu správnou velikost boty. 

  Při přeměřování velikosti se nedívejte pouze na chodidlo, ale svou pozornost zaměřte také na nárt. Některé děti mají nárt vysoký, jiné naopak nízký. A i to byste měly při výběru dětské boty brát v potaz. Nebojte se požádat o pomoc a ptát se po výrobcích, kteří dělají botičky vhodné pro konkrétní typ nožky vašeho dítěte. 

  Pěkně pevně nebo barefoot? Hlavně bez podpatku!

  Tady se názory odborníků rozchází. Vaše botička, když jste byly malé, vypadala pravděpodobně tak, že měla lehký podpatek a byla pevná v kotníku. Tento trend, zejména pevného kotníku (od podpatku se pomalu ale jistě upouští), stále ještě někteří odborníci razí a považují ho za vhodný. 

  V druhém táboře jsou přívrženci tzv. barefoot obouvání. Tedy co nepřirozenějšího obutí pro nožku, která by neměla být nijak limitována - žádné podpatky, žádné pevné kotníky. A teď babo raď. Mnoho maminek razí zlatou střední cestu a inklinují přirozeně k trendu, který je jim samotným bližší. Konec konců - není to ta nejlepší cesta?

  Pravidla? Ta se s věkem (téměř) nemění

  Vzpomínáte si, že jste tyto pravidla dodržovaly když byly děti malé? A teď už to tolik neřešíte? Dětská noha roste průměrně do 15 let a do té doby byste měly věnovat zvýšenou pozornost tomu, aby obutí bylo správné a hlavně zdravé. S přibývajícím věkem můžete upravit velikost nadměrku (stačí okolo 10 milimetrů), protože noha dítěte neroste tak rychle. Navíc - mladé slečny sledují trendy, mladíci zase mají své oblíbené hrdiny. A na vás je, udržet nohu vaší ratolesti co nejdéle zdravou. A všechny tyto požadavky nemusí být snadné zkombinovat. Podívejte se proto na skvělý výběr dětských bot

  pr_clanek
  28. dub 2021    Čtené 39x

  Bitcoin a ti druzí: Které kryptoměny by měl znát každý?

  Ještě v roce 2016 byly kryptoměny známé jen pro hrstku nadšenců a geeků. Jenže raketový růst v roce 2017 dostal kryptoměny na titulní stránky novin a internetových portálů, což situaci zásadně změnilo. Nejvíce sledovanou kryptoměnou je dodnes Bitcoin, avšak vedle něj existují stovky dalších kryptoměn. A tři nejznámější si dnes představíme.

  Bitcoin

  Nejznámější, nejdražší a nejvíce obchodovanou kryptoměnou je Bitcoin. Bitcoin vznikl v roce 2009 a stal se průkopníkem blockchainu, což je sdílený soubor se záznamy všech transakcí, které v bitcoinové síti proběhly. Navzdory své popularitě je ale bitcoinová síť poměrně zastaralá a neefektivní.

  K potvrzování transakcí dochází vždy jednou za deset minut, takže ani rychlost sítě není nijak oslnivá. Kontrolu transakcí a chod celé sítě zajišťují dobrovolníci (tzv. těžaři), kteří si tak mohou vydělat nové Bitcoiny. Problémem je, že těžbu ovládly velké farmy a pooly, takže jedinci si těžbou téměř nic nevydělají.

  Ethereum

  Druhou nejznámější kryptoměnou je Ethereum. Síť Ethereum sice vznikla za jiným účelem než Bitcoin, ale využívá k tomu také technologii blockchainu. Blockchain Etherea není pouhou elektronickou účetní knihou, ale lze na něj nahrát i speciální programy (tzv. chytré kontrakty). Díky tomu lze přes Ethereum provozovat decentralizované směnárny, burzy, online hry, kasina, ale třeba i platformy pro sdílení aut nebo kol.

  Chod sítě (a všech aplikací) zajišťují opět těžaři, avšak těžba u Etherea je efektivnější a více ekologická. Odměnou pro těžaře je kryptoměna Ether (ETH), která funguje jako palivo pro chod chytrých kontraktů.

  Ripple

  Trojici největších kryptoměn uzavírá Ripple. I tato kryptoměna má zcela odlišné poslaní než Bitcoin. Platforma Ripple byla vytvořena jako platební síť, která umožní posílat a směňovat peníze levně a rychle. V síti Ripple existuje kryptoměna XRP, která se ovšem netěží. Všechny digitální mince byly vytvořeny již při spuštění sítě. Chod sítě probíhá bez klasické těžby, takže v síti nejsou žádní těžaři. Kryptoměna XRP se používá pro transakční poplatky i jako ochrana před falešnými platbami.