Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  pr_clanek
  23. zář 2022    Čtené 25x

  Jak se pozná spolehlivý dodavatel elektřiny

  Zorientovat se ve změti dodavatelů energií dá někdy pořádně zabrat. A přitom každý chce jediné – spolehlivost v dodávkách a co možná nejnižší cenu. V praxi byste se však měli zaměřit ještě na několik dalších aspektů. Vyplatí se to!

  Pokud již delší dobu uvažujete o změně dodavatele elektřiny, ale obavy byly zatím silnější, nyní nastal ten správný čas. S každým dalším měsícem v nejistotě se totiž zbytečně obíráte o peníze na zálohách. 

  Víte, že přechod k jiné společnosti vás nebude stát ani korunu? A délku smlouvy si určíte vždy sami. 

  Cena na prvním místě?

  V konečném důsledku je to právě cena, co rozhoduje. A je to zcela pochopitelné. První kroky vašeho průzkumu by však měly vést i dalšími směry. Zaměřte se také na aktuální počet zákazníků společnosti či poplatky za přechod k jinému dodavateli elektřiny. Veškeré ceníky a obchodní podmínky by vždy měly být k dispozici na jednom místě. Transparentně.

  A na jak dlouho je vhodné uzavřít smlouvu? V nejistých dobách je kolikrát výhodnější smlouvu zafixovat alespoň na 24 měsíců. Jestli ale cítíte, že by cena energií mohla v dohledné době klesat, spolehlivý dodavatel vám bez problémů sestaví i pouhý roční kontrakt.

  Nemůžete se v aktuálních cenách vyznat? Vyzkoušejte některou z internetových kalkulaček. Stačí zadat vaší aktuální výši záloh a o možné úspoře budete mít okamžitě jasno. 

  Dodavatel elektřiny, který nespěchá

  Pokud se s novým dodavatelem energií domluvíte na atraktivnějších cenách, než které jste museli hradit doposud, je to senzační. Určitě to ale neznamená, že odteď už nad vším ostatním mávnete rukou. Seriózní dodavatel elektřiny se totiž pozná i podle toho, že vám nabídne podmínky, kterým bude rozumět i naprostý laik.

  Nesrozumitelná čísla, malé písmo a cizí slova jsou vždy prvním varováním. Leckdo by se mohl domnívat, že na tak typicky známé prvky nespolehlivých smluv už dnes ani nenarazíte. Opak je ale pravdou, a proto se ostražitost vyplácí. Doslova.

  Dalším znakem kvalitního partnera je jednoduchá možnost výpovědi smlouvy. U dodavatele elektřiny SPP můžete kontrakt vypovědět dokonce i 15 dní po první dodávce. Jestliže vám společnost dává dostatečný prostor na zamyšlenou, riziko špatné volby rapidně klesá. 

  Vždy podepisujte s rozmyslem a dostatečným časovým odstupem. I kdyby to byla omezená nabídka od toho nejlevnějšího dodavatele elektřiny, co jste kdy viděli.

  Jak přejít k jinému dodavateli elektřiny

  Našli jste na trhu příznivější podmínky? Volejte třikrát hurá! A pak rovnou svému novému dodavateli elektrické energie. V ideálním případě by to měl být totiž právě on, kdo vaším jménem vyřeší samotný převod. U dodavatele elektřiny a plynu SPP stačí udělit společnosti plnou moc a vy už si můžete jenom užívat levnějších energií.

  Tomu však předchází ještě sestavení smlouvy přímo na míru. Do té můžete libovolně zasahovat. Před samotným podpisem je vhodné vyjasnit si veškeré nesrovnalosti se zástupcem firmy. 

  Při přechodu k jiné společnosti se nemusíte obávat žádných výpadků dodávek. Vy prakticky změnu nepoznáte. Akorát na konci roku bude pohled na váš bankovní účet o poznání příjemnější. 

  Nestojí to alespoň za uváženou?

  pr_clanek
  23. zář 2022    Čtené 476x

  Těstoviny chutnají snad všem dětem. Ale co k nim pořád vařit?

  Když potřebujeme, aby se dítě opravdu dobře najedlo, na program zařadíme těstoviny. Většina dětí je přímo miluje, a i kdyby je měly jíst jen tak „nasucho“, budou spokojené. Holé těstoviny ale z dlouhodobějšího hlediska jako výživa nestačí, ještě by to chtěla nějaké tuky a bílkoviny, či alespoň tuky (v těstovinách se zeleninou a nasladko). Tady je pár základních inspirací, od nichž se už snadno „odpíchnete“ při vymýšlení pokrmu na další dny.

  Těstoviny a rajčata - nerozlučné spojení

  Že těstoviny a produkty z rajčat neodmyslitelně patří k sobě, vědí i ti, kdo snad ještě nikdy nevařili. Tohle spojení většinou respektují i obchody s potravinami - takže když v letáku najdete akční cenu na těstoviny, většinou v tom samém letáku dohledáte i speciální slevu na rajčata. Anebo se jí dočkáte hned v dalším týdnu. Penny leták na příští týden toho může být příkladem.

  K těstovinám se hodí jak rajčata čerstvá (pro děti zbavená slupky), tak i dušená s dalšími ingrediencemi. Vynikající jsou různé typy rajčatových omáček, které se dají připravit jak čistě nasladko, tak i ve slanější variantě a doplněné kousky masa nebo další zeleninou, luštěninami. 

  Jestliže si vaříte domácí kečup, rozhodně se nemusíte bát jím dítě pohostit. Když k němu přidáte strouhaný sýr, dostane dítě po výživové stránce mnoho z toho, co opravdu potřebuje. S kupovanými kečupy však buďte opatrní, jejich složení nebývá ideální. Jestli chcete vyzkoušet domácí kečup ze sezónních rajčat, zde je poměrně snadný recept. A pálivou papriku do něj dávat nemusíte. Místo papriky sušené se dá použít paprikový lusk, přibližně 200 g.

  Sladké těstoviny? K cukru se toho dá přidat hodně

  Co dát, vedle cukru a másla, k těstovinám? Možností se nabízí opravdu dost.  Okamžitě si všichni asi vzpomenou na mák nebo na strouhaný perník. Ale co třeba zapéct těstoviny s povidly nebo s jablky a s tvarohem, v podstatě podobně jako žemlovku, jen s využitím těstovin místo žemlí? 

  Ale tím sladké variace těstovin zdaleka nekončí. Vynikající je kombinace skořice, kokosu a jablek nebo ovoce a medu. Děti mají rády i kombinaci s máslem, cukrem a kakaem nebo s nutelou - i když po ní bychom příliš často sahat neměli. Když nasucho opražíte strouhanku (pozor na míchání, aby se nepřipekla) a smícháte ji s moučkovým cukrem, nakonec na těstovinách prolijete máslem, budou mít děti boule za ušima!

  Zeleninové dobroty, co se s těstovinami dokonale snoubí

  Vedle rajčatových omáček a dušených rajčat se dá k těstovinám servírovat spousta dalších typů zeleniny. Stačí ji krátce podusit, aby byla měkoučká a vytvořila omáčku s příjemnou konzistencí. Menším dětem ji můžete namixovat. 

  Pokud dítě přijme chuť špenátu, máte vyhráno, co se zelených potravin týká. Zkuste špenát vylepšit trochou česneku. Dětem tak může chutnat mnohem víc. Cibule a česneku se bát nemusíte, mnoho dětí je v jídle (v rozumném množství) přivítá.

  I dětem zachutná pesto, když ho připravíte doma

  Kupovaná pesta bývají příliš slaná a často i příliš chuťově výrazná. Jako přídavek k těstovinám pro děti se tak většinou nehodí. Ale to nevadí. Pesto si snadno (a hlavně levněji) vyrobíte doma. Jak na to? Receptů je spousta. Vybrali jsme pro vás recepty na pesto rajčatové, bazalkové a řepné.

  Mleté maso si děti zamilují

  Ne každé dítě je ochotné vzít do úst kus masa a přežvykovat ho. A už vůbec ne držet paličku z kuřecího stehna a maso z ní okusovat. Ale když dětem naservírujeme maso jemně mleté a dostatečně dlouho dušené, aby opravdu změklo, pak už to u stolu vypadá dost jinak. Příprava je navíc rychlá a výsledek plný bílkovin. 

  Mleté maso můžete připravit s omáčkou z rajčat nebo z další zeleniny, se špenátem, anebo i s bílými omáčkami a sýrem, pokud je dítě má rádo. K mletému masu se hodí i kořenová zelenina nebo kukuřice, houby (pro větší děti), omáčky z tykví (dýně, cukety) nebo i luštěninové kaše/omáčky, do nichž mleté maso zamícháte.

  Co nejméně nádobí? Vařte v jednom hrnci!

  I těstoviny se dají připravit jako eintopf. Hotovo máte do 30 minut - a hlavně je jen minimum nádobí. Skvělá forma rychlé večeře, abyste pak neměli tolik úklidu. V jednom hrnci se dají těstoviny připravit těstoviny s krémovou omáčkou, s kousky kuřecího masa, se zeleninovou omáčkou, ale třeba i s již zmíněným mletým masem, které díky své konzistenci měkne opravdu rychle. Stačí vše vložit do jednoho hrnce, zajistit dostatek tekuté složky, aby měly těsto z čeho nabírat vodu, ochutit a dát zapéct. 

  Tip na závěr: smetana zjemní téměř všechny přílohy k těstovinám, především v zapékaných variantách z jednoho hrnce.

  pr_clanek
  8. zář 2022    Čtené 324x

  Máte doma atopika? Péče o dítě s citlivou pokožkou.

  Atopický ekzém je strašák mnoha rodičů. Trpí jím téměř 17 procent populace, nejčastěji mladší generace, a každým rokem počet pacientů přibývá. Prochází si i vaše dítě nepříjemnými symptomy a vy hledáte všemožné způsoby, jak mu ulevit? Přečtěte si víc o tomto onemocnění, podle čeho vybírat kosmetiku, jak prát a jaký vliv na stav malého pacienta může mít strava.

  Původ atopického ekzému

  Projevy atopické dermatitidy mohou být individuální. Klasickým symptomem je vyrážka, svědění a suchá začervenalá kůže. Často se objevuje na rukou, tváři či v kolenních jamkách na nohách. U miminek je to často i pokožka hlavy a hrudníku.

  Jde o přehnanou autoimunitní reakci těla na nějaký podnět zvenku, podobně jako je tomu třeba u alergií. Pokožka vašeho dítěte může reagovat negativně na kosmetiku, sluníčko, teplo nebo zimu, prací prostředky, jídlo, materiál oblečení, ale i na stresové situace. Objevuje se ve fázích a většinou se v nich střídá vzplanutí, kdy symptomy nastupují, a recese, kdy zase ustupují.

  Správná kosmetika a léčba

  Pokud si všimnete na své ratolesti vyrážky nebo suché, loupající se kůže, neodkládejte návštěvu dětského lékaře či dermatologa. Je to nevyhnutelné, protože tito lékaři určí správnou diagnózu a nastaví účinnou léčbu, aby se vašemu dítěti co nejrychleji ulevilo. Také vám pomohou najít spouštěče symptomů a poradí vám, čemu se vyhnout. Léčba se většinou skládá ze třech složek: přípravek na čištění pokožky, produkt na zvláčnění a lokální kortikoidy. Ty se používají pouze v období vzplanutí.

  Při nákupu kosmetiky je potřeba postupovat opatrně. Lékař vám může doporučit konkrétní přípravky bez parfémů a jiných dráždivých látek, které jsou pro malé pacienty vhodné. Pravděpodobně půjde o jemnou kosmetiku z lékárny. Dávejte si pozor na „přírodní“ přípravky s obsahem esenciálních olejů, bývají totiž častými alergeny. Na čištění raději vyberte místo gelu olej, zanechá totiž pokožku déle hydratovanou. Po koupání a osušení se snažte nakrémovat pokožku svého atopika co nejrychleji, aby se přípravek vstřebal co nejhlouběji. Pokud nějaký produkt používáte poprvé, vyplatí se ho nejprve aplikovat na menší plochu. Ověříte si tak, že ho vaše dítě dobře snáší.

  Co oblékat a jak prát

  Po čištění a krémování následuje další důležitá část péče o atopika – oblékání a praní. Prádlo je totiž v neustálém kontaktu s pokožkou. Špatně zvolená látka či prací prostředek dokážou ekzému pořádně zatopit.

  Vyhýbejte se tvrdým, drsným materiálům, které zadržují vlhkost. Dovolte kůži dýchat. Ze střihů zvolte spíše ty vzdušnější a volnější, upnuté oblečení by mohlo dráždit. Nejlepší materiály pro atopiky jsou bavlna, hedvábí, merino vlna, bambusové látky a viskóza. Nezapomeňte nové oblečení před prvním nošením vyprat – zbavíte se tak textilních chemikálií a jiných škodlivých látek z výroby.

  Klíčové je vybrat správný prací prostředek. Dnes už existují speciální přípravky vhodné pro atopiky nebo kojence. Jsou vyrobené tak, aby neobsahovaly žádné dráždivé složky a parfémy a byly šetrné i k té nejcitlivější pokožce.

  Hledáte ten správný prací prostředek, který by byl dostatečně jemný a citlivý k pokožce vašeho dítěte? Vyzkoušejte přípravky z řady Persil Sensitive s přírodními ingrediencemi, bez barviv a konzervantů. Můžete si vybrat ze třech variant, a to ve formě prášku, gelu či kapslí. Šetrný Persil Discs Sensitive 4v1 je vhodný pro ty, kdo hledají nedráždivý prostředek na praní, a zároveň si nechtějí lámat hlavu s dávkováním. Perfektně odstraní skvrny a s hypoalergenním parfémem s vůní Aloe Vera zanechá prádlo dlouho svěží. S obnovenou recepturou s 92 procenty biologicky odbouratelných složek* se Persil Sensitive stará o vlákna vašeho oblečení i o životní prostředí.

  Péče prochází i přes žaludek

  Možná trochu překvapující částí léčby ekzému je dieta. Je možné, že vaše dítě reaguje negativně na některou z potravin. Může jít o časté alergeny, například kravské mléko, vajíčka, sóju či lepek. Projevy atopického ekzému však může zhoršit jídlo, které na první pohled alergenem není. Proto se osvědčila například eliminační dieta vysoce histaminových potravin. Jde například o rajčata, banány, čokoládu, citrusové plody, fazole a fermentované produkty (jogurt, kefír).

  Nevyřazujte však hned celou skupinu potravin – reakce bývají individuální, proto je potřeba systematicky potraviny vyřazovat a přidávat. Sledujte, které z nich jsou skutečně problémové. Jinak byste mohli své dítě zbytečně připravit o pestrou stravu a živiny. Hlavní je, aby jedlo čerstvé a co nejméně zpracované potraviny. Dobrým doplňkem stravy jsou také probiotika. Dokážou snížit výskyt atopie u dětí s predispozicí až o polovinu, proto se často používají i jako forma prevence.

  * Vztahuje se na organické složky podle OECD 301/302.

  pr_clanek
  6. zář 2022    Čtené 375x

  I děti se chtějí zabalit do hebkého ručníku

  Koupelna není jen vana nebo sprchový kout, ale také osušky, ručníky a další koupelnový textil. Z něho se chtějí těšit i dospělí, přesto jsme mnohdy zklamaní, protože místo toho, abychom se po koupeli zabalili do hebkého ručníku, skoro se sedřeme z kůže. U dětí je to problém dvojnásob, jejich pokožka je přece jenom mnohem citlivější než pokožka dospělých.

  Ručník má být hebký a nadýchaný

  Ano, přesně tak si ručník představujeme, stejně jako očekáváme, že takový vydrží hodně dlouho. Realita je většinou ale úplně opačná. Po pár vypráních už se ručník skoro nedá označit jako ručník, hebký není ani náhodou, a nadýchaný? O tom si můžeme nechat jen zdát.

  Když přijde na výběr ručníku pro děti, mělo by jít o kvalitní kousek, který citlivé dětské pokožce nabídne maximální možný komfort a pokožku nebude nijak dráždit. 

  Jak vybrat ten pravý ručník nejen pro děti?

  I výběr ručníku má svá pravidla. Mnozí z nás ho vybírají jen podle vzhledu, přitom vzhled by měl být skoro až na posledním místě. Na co se tedy zaměřit? 

  Zodpovězte si několik otázek

  • Pro koho ručník vybíráte?
  • Je pro vás důležitější kvalita a dlouhá životnost, nebo nízká cena?
  • Potřebujete ručník, který rychle schne, nebo vám nevadí ručník s vyšší gramáží, který schne o něco pomaleji?

  Jaký materiál zvolíte?

  Mezi nejčastější materiály použité pro výrobu ručníků patří bavlna ve froté úpravě a bambus. Přírodní materiály, na které nedáme dopustit, jsou při správné péči hebké, savé a nadýchané. Těchto materiálů bychom se měli držet i pro děti.

  Pro naše nejmenší jsou ideální hebké ručníky a osušky ze 100% bavlny s froté úpravou a gramáží minimálně 450 g/m2, klidně zdobené dětským motivem. Pro starší děti můžeme sáhnout jak po froté ručníku ze 100% dlouhovlákné česané bavlny s gramáží aspoň 450 g/m2, tak po tom bambusovém. Dětský motiv bychom zejména u školáků už měli vynechat.

  Víte, že bambusové ručníky jsou hebké, savé, jemné a mohou se pochlubit i antibakteriálními vlastnostmi? Jsou vyrobené z bambusového vlákna a 30% bavlny, dostupné jsou v mnoha barevných provedení. Navíc mohou absorbovat až 4x víc vody než ručníky z bavlny.

  Dobře si vyberte velikost

  I dětské ručníky jsou k dispozici v několika rozměrech, stejně jako třeba povlečení. Je jen na vás, jakému dáte přednost.

  • Malé ručníky s rozměrem 30 x 50 cm.
  • Klasické ručníky pro větší děti a dospělé s rozměry 50 × 100 cm a 50 × 90 cm, který se hodí na tělo i vlasy.
  • Dětské osušky s rozměrem 75 x 75 cm, často mívají i kapuci na dětskou hlavičku.
  • Osušky bez kapuce s rozměrem 100 x 100 cm.
  • Velký ručník nebo osuška s rozměry 70 x 140 cm.
  • Plážové osušky, které mohou mít hned několik rozměrů. Dáte přednost 90 × 160 cm, 90 × 180 cm nebo 100 × 150 cm?
  pr_clanek
  30. srp 2022    Čtené 565x

  Objevte se stavebnicí LEGO® DUPLO® zvířata ze všech koutů Evropy. Vyrážíme na cestu!

  Pestrobarevná stavebnice přenese vaše nejmenší do světa překrásných zvířat a nádherné evropské přírody. Cestou malí objevitelé poznají nejen faunu a floru celé Evropy, ale procvičí si i jemnou motoriku, vyprávění příběhů nebo rozšíří slovní zásobu. Stavebnice je skvělou volbou pro děti od 1,5 do 5 let. Poznejte s námi velké kostky pro malé dětské ručky a hlavičky plné velkých nápadů!

  Vyrážíme na výlet po Evropě!

  Navštivte s námi celý starý kontinent, aniž byste museli opustit vlastní domov. Stavebnice LEGO® DUPLO® Divoká zvířata Evropy (10979) vám představí rozmanitou evropskou krajinu – jeskyně, listnaté i jehličnaté stromy nebo vodopád, a ukáže, kdo jaké zákoutí obývá. Vaši nejmenší tak navštíví párek jelenů s mládětem, medvěda, lišku, veverky nebo divoké prase. Celkem je ve stavebnici 11 různých zvířat. Procestujte spolu tuto krásnou krajinu a poznejte je všechny!

  Abyste ještě lépe poznali přirozené prostředí zvířátek, najdete v balení i speciální trojrozměrnou skládací herní podložku s motivem lesa. Parádně dotvoří herní scenerii a přenese vás a vaše nejmenší mezi vonící stromy.Během nekončících dobrodružství budou malí průzkumníci zároveň rozvíjet své dovednosti a dozvídat se nové věci o rozkošných zvířatech.

  Jak vypadá dětská hra?

  Neexistuje jediný správný způsob hraní nebo stavění. V každém věku má hra jinou podobu a děti při ní objevují a poznávají něco jiného. Nejprve kostky létají po celé místnosti. Rodičům se to může zdát jako nepořádek, ale i to je fáze hry a poznávání světa. Házení kostek okolo sebe pomáhá dětem objevit prostor kolem nich, nacvičit úchop nebo potrénovat jemnou motoriku.

  Motorické dovednosti si zlepšují i později, kdy se pomalu učí kostky spojovat a rozkládat. Víte, že fáze rozkládání je první? Až později děti zvládnou kostky skládat na sebe a vytvářet jednoduché stavby. Jemnou motoriku pak cvičí i otevírání dveří a okének nebo posílání autíčka po podlaze rodičům k nohám

  Později děti při hře objevují hraní rolí. Zkuste si s nimi přehrát nějakou známou situaci a pomozte jim tak poznat skutečný svět. Jak to chodí u doktora? Nebo na co nezapomenout při nákupu? Pro rodiče běžná věc, ale pro malé průzkumníky zdroj poznání i zábavy.

  Samotné spojování kostek začíná v roce a půl a každým rokem se v něm děti zlepšují. Od věží se za několik měsíců dostanou až ke složitým konstrukcím. Kromě jemné motoriky si tak osvojí i pocit hrdosti na svůj výtvor i radost z jeho dokončení.

  Stavebnice LEGO® DUPLO® jsou skvělé pro všechny malé objevitele. S kostkami si vydrží hrát celé dětství a pořád se s nimi budou učit něco nového. Zkuste spolu nejprve poznat Evropu a pak procestujte celý svět – opravdický i ten, který se ukrývá uvnitř hlaviček vašich nejmenších.

  O stavebnici

  Kostky LEGO DUPLO jsou dvakrát větší než standardní kostičky LEGO® a skvěle tak padnou do malých dětských ruček. Také splňují všechny bezpečnostní standardy. Víme, že si rodiče potřebují být jistí, že je hra pro děti bezpečná. Děláme vše pro to, aby naše kostky bez úhony přežily dětskou zvídavost a vaši nejmenší zůstali v bezpečí. Kostky a další prvky pečlivě testujeme, pouštíme zvýšky, házíme je nebo se je snažíme rozbít. Dokonce jsme si vyrobili vlastní napodobeninu potu a slin, abychom si byli jistí, že barva zůstane i po letech hraní stejná.

  Ve stavebnicích najdete i jiné prvky, než jsou kostky. Ty tvoří stabilní základ každé hry, doplňujeme je ale dalšími zábavnými elementy jako jsou autíčka, zvířátka, číslice, písmena nebo figurky. Všechny sady jsou navíc mezi sebou kompatibilní a dětská fantazie se s nimi může rozjet na plné obrátky.

  Se stavebnicí mohou děti objevit úplně nový svět. Zjistí, jak to chodí na farmě, u hasičů, na závodech sportovních aut nebo jak vypadá den ve velkém rodinném domě. Na své si přijdou kluci i holčičky. Svět kostek LEGO DUPLO přivítá s otevřenou náručí každého malého průzkumníka. Stavebnice navíc porostou spolu s nimi – v každém věku nebo fázi vývoje s nimi budou vaši nejmenší objevovat něco nového – způsob hry nebo nové kostky.

  pr_clanek
  25. srp 2022    Čtené 28x

  Batoh, který je šetrný k zádům studenta – jak vybrat ten správný?

  Chcete-li vašemu dítěti vybrat kvalitní a trendy batoh, budete se muset řídit několika důležitými kritérii. Na následujících řádcích si tak zmíněná kritéria probereme pěkně do detailu. Zdraví našich dětí by mělo být vždy na prvním místě. Čtěte a inspirujte se s námi!

  Podle jakých kritérií bychom měli vybírat dětský batoh do školy?

  Dětský batoh do školy by měl disponovat tzv. zpevněnými zády. Často je zadní část batohu vyztužena nebo je do ní vložena pevná ochranná vložka. Ta zpevní kostru batohu a věci v batohu tak nebudou tlačit na záda vaší ratolesti. Při výběru batohu pro děti bychom se pak měly zaměřit i na to, zda disponuje prsními nebo bederními popruhy. V ideálním případě by měly být také polstrované. Díky tomu se nebudou zařezávat dětem do kůže a navíc rovnoměrně rozloží váhu celého batohu. Batoh pro děti do školy by měl mít sám o sobě nízkou váhu. Jedná se o další prvek, který vašemu dítěti usnadní přenášení věcí do školní lavice. Batoh pro školáka či studenta by pak měl mít i více kapes. Jedna kapsa poslouží pro uschování učebnic. Do další pak dítě schová chlapecké bačkory nebo svačinu. Dobrou volbou jsou také školní batohy s bočními síťkami. Do nich mohou děti vložit tekutiny. Budou tak stále po ruce. Kvalitní batohy pro školáky jsou k dostání i na e-shopu oblíbeného prodejce CCC. Zde si přijde na své každý školák.         

  Jaké barvy, vzory a motivy budou v letošní sezóně in?

  Školní batoh nemusí být jen pohodlný. Děti bude zajímat i design batohu. V letošní sezóně budou v kurzu především batohy v přírodních i v pastelových barvách. Tmavě modrý, zelený nebo hnědý batoh tak bude dobrou volbou. Menší děti ocení školní batohy s hravými obrázky. Starší školáci pak vybírají nejčastěji minimalistické kousky s drobnými potisky. In budou i batohy v černém nebo v bílém provedení. Černá a bílá jsou barvy univerzální a dobře je tak studenti sladí i s pestrobarevnými oděvy nebo s oblečením se vzory a s motivy. Zaměříme-li se na zmíněné vzory, budou in ty květinové a zvířecí. Nechte vaše školáky experimentovat. Děti výraznější outfity zkrátka milují. Trendy batohy s originálními potisky najdete i v kamenných prodejnách CCC. K mání jsou tu značkové batohy za přijatelně nízké ceny. Vybírat můžete kousky v zmíněných trendy barvách.       

  Z jakého materiálu vybírat kvalitní batoh pro studenta? 

  Vybíráte-li batoh pro studenta, bude dobré, když se zaměříte i na materiál, z kterého je vyrobený. Volit můžete batohy ze syntetických i z přírodních materiálů. V posledních letech vedou na plné čáře ty přírodní. A není se čemu divit. Batohy z přírodních tkanin jsou odolné, vysoce módní a v neposlední řadě jsou i tzv. udržitelné. Udržitelný způsob života již akcentují ty největší světové módní značky. Je tak z čeho vybírat. Modely batohů ze syntetických materiálů jsou však k mání také v dobré kvalitě. Záleží pak už jen na vás a na vkusu vašeho dítka. Kvalitní batoh do školy by měl mít dobře zarovnané švy. Nikde nesmí nic trčet a překážet. Na precizně zpracované kousky se můžete podívat i k prodejci CCC. Tady s výběrem nešlápnete vedle.    

  pr_clanek
  23. srp 2022    Čtené 29x

  Kde hledat úsporu v rodinném rozpočtu?

  Ze všech stran se na nás valí informace o tom, co všechno zdražuje. Maso, rohlíky, máslo a další potraviny, stejně tak stavební materiál, služby i energie. Jinak na tom nejsou ani pohonné hmoty, jejichž cena mnohé z nás přinutila využívat MHD a vůbec omezit svoje výpravy autem.

  Rodinný rozpočet to všechno stojí stovky i tisíce korun měsíčně navíc, nejeden z nás tak přemýšlí, zda by se na něčem přece jenom nedalo ušetřit. Kde v rodinném rozpočtu najít nějakou tu úsporu?

  Když se řekne rodinný rozpočet

  Rodinný rozpočet můžeme označit jako plán finančního hospodaření domácnosti. Když si ho sestavíte a budete ho dlouhodobě dodržovat, lépe porozumíte nejen příjmům, ale i výdajům své domácnosti a získáte také kontrolu nad celkovou finanční situací vaší rodiny.

  Nejprve si sepište všechny příjmy a výdaje

  Finanční gramotnost Čechů se sice zlepšuje, přesto lidé nemají o svých příjmech a výdajích takový přehled, jaký by mít měli. Schválně. Víte, kolik měsíčně utratíte za potraviny, kolik z vaší kreditní karty zmizí za pohonné hmoty, kolik stojí vedení vašeho běžného účtu v bance, kolik zaplatíte za telefon, zábavu a další věci?

  Nevíte, že? Nejvyšší čas to napravit! Vezměte si k ruce malý sešit a tužku a pusťte se do díla. Určitě zjistíte, že na některé z položek můžete nějakou tu korunu ušetřit. A dost možná nejen na jedné.

  Využít můžete i excelovskou tabulku, do které napíšete nejprve kompletní příjmy domácnosti, a pak se pustíte do výdajů. Nezapomeňte ani na výdaje za kroužky pro děti, školné, obědy ve školní jídelně, výdaje na bydlení, splátku hypotéky, benzín, stavební spoření, penzijní spoření, nákupy, poplatky za telefon, zábavu a další. Sepište prostě všechno.

  Možná se vám to bude zdát zdlouhavé a otravné, ale opravdu si zapisujte každou korunu, kterou za něco vydáte. Časem oceníte, že jste si vše zapisovali a nevzdali se. Vše vám začne dávat smysl, snížíte riziko zadlužení a určitě i nějakou tu korunu ušetříte.

  Náš tip: Projděte si výdaje a rozdělte je na ty nezbytné (náklady na bydlení, školné, energie, dopravu apod.) a ty vedlejší, bez kterých se můžete obejít (návštěva kina, stravování v restauraci apod.).

  Máte více půjček? Nevyplatila by se vám jen jedna?

  Jakmile máte přehled o všech příjmech a výdajích, je na čase postoupit zase o krok dál. Dnes není výjimkou jedna nebo více půjček na domácnost. Platí to i u vás? A nepřemýšleli jste, že byste si půjčky konsolidovali do jedné? Platili byste tak jen jednu splátku, která bývá nižší než součet těch, které aktuálně splácíte.

  Aktualizujte pojistné smlouvy

  Máte sjednané autopojištění, životní pojištění, pojištění domácnosti apod.? Každou takovou smlouvu byste měli pravidelně aktualizovat. Třeba právě povinné ručení nebo havarijní pojištění. Cena vozidla se mění, na pojistném by se to mělo odrážet. Navíc se na trhu s pojištěním může objevit aktuální produkt, který vám poskytne nejen výhodnější podmínky pojištění, ale také lepší cenu.

  Víte, že podobně to může být i s tarifem za telefon a jinými finančními produkty? I tam nám může unikat docela velká částka z rodinného rozpočtu naprosto zbytečně. Využijte některý ze srovnávačů a spočítejte si tu nejvýhodnější hypotéku, vyberte lepší tarif na telefon, spořící účet nebo pojistku. Případně můžete využít i služeb finančního poradce.

  Zkontrolujte nastavení účtu

  Máte běžný účet u banky, za který každý měsíc platíte nějaké poplatky? A jak to máte s výběry z bankomatu. Nemáte je náhodou také zpoplatněné? Zkontrolujte si nastavení účtu.

  Zkuste ušetřit i na energiích

  Náklady na energie ukrajují velkou část z rodinného rozpočtu. Elektřina, plyn i voda něco stojí, proč platit víc, než je nutné? Kontaktujte svého dodavatele a poptejte výhodnější nabídku, případně se poohlédněte po jiném dodavateli. Jejich nabídky se mohou diametrálně lišit.

  Náš tip: Víte, jak ušetřit za vodu? Stačí se sprchovat místo koupání, při čištění zubů si vyplachovat ústa vodou z kelímku, nádobí mýt v myčce nebo zalévat zahrádku dešťovkou.

  Sestavte si jídelníček na týden dopředu a podle něj nakupujte

  Kolikrát už se vám stalo, že jste šli do obchodu jen pro jednu nebo dvě věci a odcházeli jste s plnou náručí, to, pro co jste hlavně šli, jste ale nekoupili? Další den jste se do obchodu vypravili znovu. Stojí vás to víc peněz, než si vůbec uvědomujete.

  Naplánujte si jídelníček na týden dopředu, na lísteček sepište, co všechno potřebujete koupit, a vyrazte na velký nákup. V průběhu týdne maximálně dokoupíte ovoce, zeleninu nebo pečivo (pokud si ho tedy nepečete doma).

  pr_clanek
  23. srp 2022    Čtené 338x
  5 tipů, jak pomoct svým dětem co nejlépe nastartovat školní den

  5 tipů, jak pomoct svým dětem co nejlépe nastartovat školní den

  Chvátáte, chvátáte, nikdy nemáte čas? Žerty stranou, být rodičem je někdy pořádná fuška. Ať se snažíte, jak chcete, nikdy vše nestihnete dostatečně rychle a dostatečně upokojivě. Naštěstí nežijeme ve filmu Stepfordské paničky a dokonalost není tak žádoucí. Zůstaňte v klidu, není to jen u vás, děje se to všude. Nikde se ráno alespoň čas od času neobejde bez zbytečných emocí a stresu. Ale co kdybychom se tomu mohli alespoň trošku vyvarovat? Tady je 5 tipů, jak na to.

  Večer dělá ráno

  Pokud by mělo být jedno nepsané pravidlo pro rodiče školou povinného dítěte, bylo by to „Co večer uděláš, ráno jako když najdeš“. Chápeme, že vidina postele je po náročném dni víc než lákavá, ale zkuste pár minut před tím, než se zavrtáte, vyhranit pro přípravu na další den. Přichystejte oblečení, zkontrolujte batoh, připravte si ke snídani misky, příbory a cereálie. To, co vám ubere večer na času jen pro sebe, vám zajistí klidnější spánek s pocitem, že na další ráno je půl práce už hotovo.

  Buďte první v ranním cíli

  Je hodně věcí, ve kterých chcete být první. V potápění v čokoládě, v běhu na vysokých podpatcích nebo v běhu obecně, v pojídání lívanců s borůvkami a zároveň v rychlosti metabolismu… Vstávání k nim rozhodně nepatří. Zkuste se překonat a neprohloupíte. Úroveň ranního stresu podstatně snížíte, když si vyhradíte čas nejdřív pro nachystání sebe a potom teprve půjdete vzbudit děti. V klidu se oblečte, přichystejte se, nasnídejte se a udělejte vše pro to, abyste se ráno cítili co nejlépe. Tenhle pocit potom bude fungovat jako zrcadlo i na vaše děti.

  Nepodceňujte snídani, je pohonem celého dne

  O tom, že snídaně je základ dne a měli bychom jí věnovat maximální přípravu, slyšel snad úplně každý. Vždyť také v reklamách neustále vidíme ty spokojené rodinky, které se každý sen scházejí u velkého stolu nad džbánem čerstvě vymačkaného džusu, kopci palačinek a vyprávějí si, co budou celý den dělat. Připomíná vám to i váš start dne? Vstávání, hygiena, oblékání, převlékání, česání, povídání, přemlouvání, balení… Hodinové snídání? Nalijme si čistého vína, na to zkrátka není čas. I tak bychom ale rádi našim dětem dali do misky to nejlepší, co jim tam v té rychlosti dát zvládneme. K tomuto účelu jsou ideální cereálie, které stačí jen nasypat a zalít mlékem. Jak ale poznat ty, co dětskému tělíčku dodají ten správný pohon? Vyzkoušet můžete například Biskity, cereálie, jejichž základem je celozrnný oves. Vyznačují se menším obsahem cukru a přidanými vitamíny (vitamin D a B6) a minerálními látkami (železo a vápník). Navíc mají unikátní tvar usměvavého smajlíku, díky kterému se dětem bude vstávat opravdu s úsměvem. „Biskiti + mléko + ovoce mi přijde jako velmi vhodná snídaně jak pro dospělého, tak pro dítě. Někdo by možná mohl namítnout, že by přeci bylo lepší zvolit ovesné vločky opražené nasucho, mléko a to ovoce, ale reálně to takto moc lidí nedělá a sáhne spíš po něčem sladkém/rychlém, co dítě bude jíst. Osobně si myslím, že konzumací těchto Biskitů na snídani bude jednak spokojené dítě (chuťově) a také rodič, protože dítě sní něco výživnějšího/lepšího/zdravějšího.“ říká Bc. Jana Šafářová, nutriční specialistka, jejíž odborné poznatky k různým běžně dostupným potravinám můžete najít i na Instagramu stastne_kalorie.

  Plánujte a smiřte se s tím, že plány nevyjdou

  Hodně věcí jde v životě naplánovat. Ráno s dětmi k nim bohužel nepatří. I tak se ale o zavedení alespoň malé dennodenní rutiny můžete pokusit. Rozdělte si ráno na menší časové úseky a postupně je všechny společně s dětmi plňte. Vyzkoušet můžete i tabulku s úkoly, které budou děti postupně plnit a zároveň budou mít každé ráno jasno o tom, co je ještě čeká.

  Když všechno zklame, vsaďte na motivaci

  Ranní rituály by měly především bavit, jakmile se z nich stane nesnesitelná každodenní povinnost, den začne s negativním pocitem a to nechceme. Pokud děti budou přistupovat k plnění úkolů, nenuťte je k tomu, ale naopak je motivujte. Pochvalte je, dejte jim něco malého do batůžku za odměnu, napište jim hezký vzkaz do školy a i když se ráno nepovede podle vašich představ, stejně je pochvalte za to, co všechno dokázali a vězte, že zítra bude líp.

  pr_clanek
  17. srp 2022    Čtené 35x

  Vitamíny a minerály v ovoci – kde jich je nejvíc?

  Náš život se za poslední desítky let značně změnil. Strava, kterou jedli naši předci, většině z nás nechutná. Místo toho, abychom byli celý den v pohybu, sedíme a sedíme a sedíme. Náš život je plný stresu, pořád něco nestíháme. K jídlu si dáme polotovar nebo fast food, nic z toho ale našemu tělu nesvědčí.

  Zdravý životní styl jako zaklínadlo

  Když slyšíme o tom, že bychom se měli víc hýbat nebo si hlídat, co jíme, naježíme se a převedeme řeč jinam. Přitom právě na tom všem stojí a padá naše zdraví a existence. Tělo ke svému správnému fungování pohyb a zdravou stravu potřebuje, když se bude potýkat s nedostatkem vitamínů a minerálů, někde se to zákonitě projeví.

  Jíst dostatek ovoce a zeleniny není jen otravné klišé, ale fakt. Naše dnešní strava je bohatá na sacharidy, proteiny a tuky, na vitamíny, minerály a stopové prvky ale zapomínáme. Lidské tělo si je neumí vytvářet, je tedy přímo závislé na tom, co mu dodáme ze stravy.

  Proč jsou vitamíny tak důležité?

  Vitamíny jsou organické sloučeniny, které si až na výjimky nedokážeme vytvořit, přesto je pro život potřebujeme. Někteří sází na doplňky stravy, ale ani ty nejsou všemocné. Navíc je přirozenější cesta, jak je do těla doplnit. A tou je právě vyvážený jídelníček.

  Cukry, tuky i bílkoviny jsou pro naše tělo zdrojem energie, příjem jednoduchých cukrů bychom ale měli minimalizovat. Nahradit je mohou kvalitní proteiny a zdravé tuky. Bez vitamínů se ale stejně neobejdete, podílí se totiž na metabolismu cukrů, tuků i bílkovin, jejich nedostatek může stát za mnoha zdravotními problémy.

  Víte, že vitamíny dělíme na rozpustné v tucích a rozpustné ve vodě? Mezi vitamíny rozpustné v tucích patří vitamíny A, D, E, K a zdravé tuky umožní tyto vitamíny absorbovat prostřednictvím trávicího traktu. Tělo si je pak uloží do tkání a následně je z nich čerpá.

  Vitamíny rozpustné ve vodě oproti těm rozpustným v tucích v těle dlouho nezůstávají, vylučujeme je totiž močí. Tělo si je neumí ukládat, proto je třeba je do těla pravidelně doplňovat. Příkladem je vitamín C a vitamíny skupiny B.

  Jaké ovoce je největším zdrojem vitamínů a minerálů?

  Doby, kdy se na banány a jiné ovoce stály fronty, jsou naštěstí dávno pryč, nejrůznější ovoce si dneska pořídíme poměrně snadno. Během letních měsíců a sezóny je fajn dát přednost ovoci od lokálních farmářů, jinak není problém zajít do obchodu a koupit si, na co máte chuť.

  Kdo z nás nemá rád jahody?

  V létě o ně není nouze, jsou zdrojem draslíku, vitamínu B5 a vitamínu C. Obsahují i řadu antioxidantů, jsou i zdrojem kyseliny listové.

  Banán tělu dodá energii

  Patří mezi nejoblíbenější exotické ovoce, obsahuje mangan, vitamíny B1, B2 a B6, má vysoký obsah železa a vlákniny. Jistě vás překvapí, že obsahuje i vitamín C, je i zdrojem draslíku a hořčíku.

  Kiwi jako zdroj vitamínu C a draslíku

  Kiwi je další zdraví prospěšné exotické ovoce. Je přímo nabité vitamínem C, stačí sníst jedno kiwi a rázem jste do sebe dostali celou jeho denní dávku. Zároveň je bohaté na draslík, do těla doplní i hořčík a vitamíny E a B.

  Jablko jí snad každý

  Patří mezi nejoblíbenější ovoce celkově, však je také asi nejdostupnější. Jablko je zdrojem vitamínu C i vlákniny, jeho slupku bychom neměli vyhazovat, obsahuje další prospěšné látky.

  Oranžové pomeranče

  Jeden z nejlepších zdrojů vitamínu C jsou právě pomeranče, kromě něj obsahují i draslík, vápník, vlákninu, vitamíny B1 a B2, karotenoidy a kyselinu listovou.

  Zdraví prospěšné jsou i švestky

  Oblíbené ovoce pozdního léta obsahuje vitamín E a minerální látky jako draslík, fosfor, vápník a hořčík, jsou bohaté i na vlákninu, organické kyseliny a třísloviny.

  Meloun

  Meloun osvěží i zavodní, navíc je bohatý na antioxidanty a vitamíny A a C. Ukrývá se v něm i beta karoten a draslík.

  Pochutnejte si na bobulovitém ovoci

  Ostružiny i maliny jsou vitamíny nabité, najdeme v nich vitamíny A, B i C, jsou i bohatým zdrojem antioxidantů. Pozitivně působí i na trávení, jsou vhodné i při dietě, protože zasytí.

  Mezi ovoce patří i avokádo

  Mnozí z nás ho chybně řadí mezi zeleninu, přitom jde o ovoce, které někdo miluje, jiný nesnáší. Má vysoký obsah zdravých tuků, nízký obsah cukrů, je zdrojem draslíku, zinku, železa, vlákniny a vitamínu A.

  pr_clanek
  17. srp 2022    Čtené 612x

  7 užitečných rad kojícím maminkám, jak efektivně odsávat mateřské mléko

  Kojení je obohacující a často náročná zkušenost. Někdy je vedle všech úkonů potřebných k odsávání mléka těžké užít si radost z kojení.

  Díky účinným tipům a pomůckám bude odsávání mateřského mléka jednodušší a příjemnější proces.

  1. Odstraňte vlhkost v hadičkách odsávačky

  Pokud máte neustále vlhká místa na odsávačce a nevíte, jak je dokonale vysušit, vyzkoušejte tento trik: Nechte odsávačku běžet bez připojení hadiček k láhvi. Za pár minut nebude po vlhkosti ani stopa.

  2. Jak prodloužím životnost odsávačky?

  Vyhněte se nadměrnému čištění jednotlivých dílů odsávačky. Části odsávačky jednoduše uložte do mikrotenového sáčku a v době, kdy odsávačku nepoužíváte, je umístěte do lednice.

  Části odsávačky takto můžete bez problémů skladovat po dobu 12-24 hodin.

  3. Vyhněte se ztrátám mléka při přelévání

  Po ukončení odsávání může být přelévání mateřského mléka z láhve do sáčku náročné. Použijte přísavku odsávačky jako trychtýř. Přísavku umístěte přímo do skladovacího sáčku a lijte mléko přes ni.

  4. Pro více mléka stiskněte prs

  Když chcete v procesu odsávání získat více mléka, zkuste tenhle trik.

  Na konci odsávání mačkejte prs zároveň s tempem pumpování odsávačky. Stisk, stisk, přestávka. Tenhle proces zvýší přirozenou produkci mléka.

  5. Dvakrát více naplněných láhví

  Pokud odsáváte mléko pouze 1x nebo 2x denně, zvyšte množství naplněných láhví během jednoho odsávání. Uzavřete je cestovním uzávěrem a umístěte do lednice na pozdější krmení. Dr.Brown's kojenecké láhve jsou kompatibilní s většinou běžných odsávaček.

  Cestovní uzávěry nejsou jenom na cestování. Za jejich pomoci uskladníte mléko v lednici nebo mrazáku pro pozdější použití.

  Zásobování se mlékem je potřebné, i když chcete láhve s mlékem odeslat do nemocnice pro kojence. Na převoz je třeba láhve chladit sáčkem s ledem.

  6. Připravte si sáčky s mlékem předem

  Když ráno spěcháte a potřebujete nadávkovat přesné množství mléka určené pro miminko na celý den, nalijte si předem každou krmicí dávku do samostatného sáčku a v mrazáku ji uskladněte ve velkém sáčku určeném na 1 den označeném datumem. Když bude třeba, jen sáhnete po připraveném sáčku v mrazáku.

  7. Pořiďte si odolné sáčky

  Stalo se vám, že jste z lednice vytáhli zamrazený sáček s mateřským mlékem, upadl vám na zem a roztrhal se? Ztráta i jediné kapky mléka může být frustrující, nemluvě o celém sáčku.

  Pořiďte si na uskladnění mléka sáčky, které prošly testy odolnosti materiálu vůči pádu. Dr.Brown's sáčky na uskladnění mateřského mléka jsou vyrobeny z pevného a odolného materiálu, takže se nemusíte obávat „letových nehod".

  Pomůcky pro bezproblémové odsávání

  One piece milkflow Dr.Brown's jednodílná silikonová laktační pomůcka je určená na zachytávání tekoucího mateřského mléka a pro šetrné odsávání bez použití rukou a zbytečné ztráty mateřského mléka.

  • Pro snadné přelévání mateřského mléka do Dr. Brown's kojenecké láhve, která je součástí balení. Zachycování mateřského mléka během kojení.
  • 100% medical-grade materiál.
  • BPA free.

  • Vhodná do myčky na nádobí a sterilizátoru.

  Microlife BC 200 Comfy Elektrická odsávačka mateřského mléka

  Odsávačka nabízí 10 úrovní intenzity stimulace prsou a 10 úrovní intenzity odsávání. Umožňuje tak matkám vybrat si nejpohodlnější způsob odsávání mléka.

  Je navržena podle přirozeného rytmu sání dítěte, pro vyšší komfort při používání a více odsátého mléka. Ideální pro matky, které chtějí odsávat mateřské mléko každý den. Napájení je zajištěno z elektrické sítě pomocí adaptéru. Provoz na baterie umožňuje pohodlné odstávání mléka kdekoli.

  • Individuální použití s 10 různými úrovněmi stimulace prsů.

  • 10 různých úrovní odsávání pomáhá matkám vybrat si nejpohodlnější způsob odsávání mléka.

  • Simuluje přirozený rytmus sání dítěte s dvoufázovou vakuovou technologií.

  • Lehký a kompaktní design pro snadné odsávání doma i na cestách.

  • Funkce uložení nastavení do paměti pro individuální použití.

  • Baterie i napájení ze sítě (indikátor vybití baterií).

  • Součástí výbavy je 180ml láhev na mléko se silikonovým dudlíkem, uzávěrem a držákem na láhev.

  • Silikonový dudlík s dvojitým antikolikovým ventilem zajišťuje maximální ochranu před kolikou – dudlík je vždy plný mléka, aby se zabránilo polykání vzduchu při krmení dítěte.

  • Hygienická taška pro uskladnění a přenášení.

  Dr.Brown´s manuální odsávačka mléka BF102

  Je praktickým pomocníkem pro kojící maminky. Jemná silikonová přísavka se přízpůsobí tvaru vašeho prsu.

  2fázový systém odsávání umožňuje věrně imitovat přirozené sání miminka během kojení. Úvodní režim představuje krátké a rychlé pumpování podněcující spuštění mléka. V druhém režimu je stimulace pomalejší a intenzivnější. Jemná silikonová přísavka (klobouček) ve velikosti B (25 mm) se skvěle přizpůsobí tvaru prsu. Odsávačku lze mýt v myčce nádobí a skvěle se hodí nejen na doma, ale také na cesty. Přebytek mateřského mléka lze odsát efektivně, pohodlně a bezbolestně.

  Hlavní vlastnosti:

  • dvoufázová manuální odsávačka
  • bez BPA
  • vhodná do myčky nádobí
  pr_clanek
  19. črc 2022    Čtené 31x

  Jaké druhy čajů mohou pít i děti?

  I když se černý či zelený čaj kvůli obsahu kofeinu malým dětem nepodává, na trhu je velká spousta jiných druhů, které zachutnají i těm nejmenším. Bylinkové i ovocné čaje mohou pomoci při nachlazení, ale vhodné jsou i na pravidelné každodenní popíjení. Obzvlášť v případě, kdy si děti nezvyknou na pití čisté vody, je vhodné po neslazeném čaji sáhnout.

  Pitný režim na prvním místě

  Popíjení čaje je oblíbeným způsobem, jak tělu dopřát dostatek tekutin. Zatímco my dospělí obvykle sáhneme po černým nebo zeleným, dětem je vhodné nalít šálek ovocného či bylinkového. I když je na trhu velká spousta čajů, která jsou vhodná již od prvních dnů života miminka, hlad i žízeň u kojeného děťátka spolehlivě uspokojí právě mateřské mléko. Po konzultaci s pediatrem je ale možné, zejména v horkých letních dnech, čaj nebo vodu po lžičkách nebo z lahve podávat i těm nejmenším. Zhruba kolem šestého měsíce je na místě začít miminko společně s příkrmy zvykat i na další způsoby dodržování pitného režimu. I když jde zpočátku o malé množství, které pravděpodobně malý človíček vypije, i tak samozřejmě záleží na kvalitě podávaných tekutin. Kromě kojenecké vody jsou oblíbené právě již zmíněné čaje, které mohou navíc ulevit trávení a přivolat klidnější spánek. Popíjet je mohou z kojeneckých flaštiček, později pak ze sportovních láhví s brčkem. Jak již bylo zmíněné – zatímco u kojených dětí není nutné hlídat příjem tekutiny, u starších dětí je dostatek tekutin klíčový ke správné funkci organismu.

  Bylinky proti nemoci i na všední dny

  Sílu přírody se snaží využít stále více a více lidí, a bylinkové čaje jsou tak oblíbeným způsobem, jak zatočit z bacilem i obyčejnou žízní. Většina dětských bylinných čajů je k dostání zejména v nálevkových sáčcích, tudíž je jejich příprava více než jednoduchá. Bylinkové i ovocné čaje pak slibují posílení organismu i účinnou pomoc v případě nachlazení. Takové čaje se tak nemusíte obávat podávat i na každodenní pití. Ideální je ale děti neučit na ty slazené – med si tak proto nechte spíše na chvíle, kdy děťátko trápí viróza a vy chcete ulevit namáhanému krku od kašle. Celodenní popíjení sladkých nápojů má neblahý vliv jak na kvalitu zoubků, tak na vstřebávání kvalitnějších živin ze stravy. Pro děti i dospělé je skvělou variantou zvolit čaj z kopřivy. Kopřiva: stále nedoceněný pomocník na mnohé neduhy, pomůže zatočit s nedostatkem železa a posilní organismus. Vhodná je ale až pro děti starší dvou let. Pro batolátka je tak vhodné připravit čaj z šípku nebo heřmánku. Právě šípek je skvělým způsobem, jak tělu preventivně pomoci od nachlazení či infekcím. Díky množství vítamínu C, rutinu a vápníku totiž dokáže podpořit imunitní systém nebo předcházet onemocnění dásní. Heřmánek zase uklidňuje mysl, usnadňuje usínání a bojuje proti chřipce nebo nechlazení. I tato bylinka působí preventivně nastartováním imunitního systému. Na trhu je množství cenově dostupných čajů, které zachutnají větším i menším – nevěste tak hlavu, pokud se netrefíte do chuti vašeho zlatíčka hned napoprvé. 

  Více se toho o čajích dozvíte na webu cajovy.blog. Tam najdete nejen recepty na přípravu oblíbených čajů, ale také spoustu užitečných informací, které jste o čajích dost možná ještě nevěděli.

  pr_clanek
  18. črc 2022    Čtené 23x

  Péče o pleť v těhotenství: Na co si dávat pozor?

  Pleť budoucích maminek prochází během těhotenství řadou změn. Svou zásluhu na tom mají především hormony, které mohou s pokožkou pořádně zamávat. Na co byste si během těhotenství měly dávat pozor a jak správně pečovat o pleť?

  Těhotenství a péče o pleť

  Období těhotenství vyžaduje specifický přístup k péči o pleť. Mnohdy ženy trpí na hormonální akné, mastnou pleť, nebo se jim naopak začne pokožka daleko více vysušovat. Příčinou jsou těhotenské hormony, které dokážou suchou pokožku proměnit v ještě sušší a tu problematickou kolikrát ještě zhorší. Najdou se ale rovněž takové ženy, kterým se naopak pleť rozzáří a nemají jediný pupínek. Pokud mezi tuto šťastnou menšinu ale nepatříte, musíte se začít o svou pleť více starat.

  V ideálním případě navštivte svou kosmetičku nebo dermatologa a poraďte se o aktuálním stavu vaší pleti. Odborník bude nejlépe vědět, co přesně vám schází, a doporučí vám vhodné produkty.

  Hydratace zvenku i zevnitř

  Správná péče o pleť spočívá zejména v hydrataci, a v období těhotenství to platí dvojnásob. Zaměřte se proto na pravidelnou aplikaci hydratačních krémů a výživných sér, které vaší pokožce dodají dostatek vody, vitaminů a minerálů. A především, nezapomeňte i na noční péči o pleť.

  Hydrataci ale můžete zajistit i zevnitř, a to především dodržováním pitného režimu. Zejména v létě dbejte na to, abyste vypily alespoň 2–⁠3 litry čisté vody denně. Zařadit také můžete neslazené čaje nebo ovocné limonády bez cukru. Voda pomáhá z těla odplavovat škodlivé látky a na pleť má přímo blahodárný účinek.

  Péče o tělo

  Vaše tvář jistě vyžaduje během těhotenství zvýšenou pozornost, ale nezapomínejte také na péči o tělo. Kůže je největším orgánem člověka a starat se pouze o několik procent by se vám po porodu nemuselo vyplatit. Protože dalším častým problémem, který ženy v těhotenství trápí, jsou strie. Bojovat proti nim můžete tělovým mlékem nebo speciálními olejíčky, které zanechávají kůži hydratovanou a vyživenou. Mazejte jimi především bříško, oblast prsou a nezapomeňte ani na stehna a boky. Nezapomínejte také na krém na ruce, který zanechá vaše dlaně i hřeby rukou příjemně hladké a jemné.

  pr_clanek
  18. črc 2022    Čtené 27x

  Na aktivní dovolené potřebuje sportovní výbavu i dítě. Nově si vyberete na Sportano.cz

  Stále více lidí svou dovolenou tráví venkovními aktivitami. Turistika, cyklistika, in-line brusle nebo koloběžky jsou v kurzu. Ani příchod rodiny přitom nemusí znamenat konec s aktivním trávením volného času. Jen je třeba být trochu kreativní a zainvestovat do sportovního vybavení pro děti. To nově pořídíte na eshopu Sportano.cz.

  Turistika

  I když se to možná nezná, i turistika je sport a jako ke sportu se k ní musí přistupovat. Málokoho by dnes napadlo vyrazit na hory v keckách, džínách a bavlněném tričku. Taková několikahodinová túra si žádá svoje, a tak obvykle vyrážíme v trekových botách a ve funkčním oblečení. A když tak vyrážíme my, proč by to měly mít děti jinak? Navštívit sportovní obchod je třeba i kvůli nim. Zejména s malými dětmi, které mají horší termoregulaci a o pocitu chladu či horka vás ještě neumí informovat, buďte opatrní a důkladní. I když třeba roční dítě samo na Lysou horu nevykráčí, mělo by být oblečeno do funkčního oblečení. To odvádí pot od těla, a lépe tak udržuje tepelnou pohodu. I s ním ale buďte opatrní a zejména při delším pobytu venku chraňte dětskou pokožku před sluncem pořádným stíněním, pokrývkou hlavy a speciálním dětským krémem s vysokým ochranným faktorem.

  Nedá se nic dělat, ale ta pravá turistika začíná až s předškolními a školními dětmi. Vědí to i výrobci, a tak pravé trekové boty či oblečení určené na turistiku seženete obvykle až ve velikostech, do kterých děti dorostou kolem pátého roku věku. Pokud to s túrami myslíte vážně, určitě je dětem pořiďte. Jednak jim zvýšíte komfort, a děti tím snáze získají pozitivní vztah k vaší oblíbené činnosti, a jednak budete mít jistotu, že například špatně zvolenou obuví neohrožujete zdravý vývoj vašich dětí. Značku můžete zvolit stejnou, jejíž dospělácké výrobky se osvědčily i vám. Columbia, Jack Wolfskin nebo výrobci termoprádla X-Bionic či Viking mají v portfoliu i dětské kolekce. A všechny tyto značky jsou k sehnání v novém e-shopu Sportano.cz. 

  Cyklistika

  Jízda na kole s drobotinou je ještě mnohem větší oříšek. Pokud se bavíme o delších výletech s dětmi, které samy ještě na bicyklu nejezdí, je otázka postavena na výběru mezi vozíkem, sedačkou a později i dětským kolem spojeném s dospěláckým pomocí tažné tyče. Poslední jmenovaná varianta je vhodná, pokud dítě již samo na kole jezdí, ovšem nezvládne zdolat celou naplánovanou trasu.

  Mezi cyklisty pak najdete zastánce i odpůrce sedaček i přívěsných vozíků. Pro ty nejmenší děti je určitě vhodnější variantou přívěsný vozík s miminkovníkem. Dražší modely bývají obvykle stabilnější a lépe odpružené. Pokud hodláte jezdit i mimo kvalitní asfalt, určitě je využijete. Jednu zásadní nevýhodu ale tento bezpečný způsob přepravy dětí má, a to je teplota uvnitř vozíku. Ten totiž funguje jako fóliovník a i při maximálním větrání se na slunci snadno přehřeje. Je třeba s tím počítat, volit trasu bez dlouhých úseků na přímém slunci a teplotu uvnitř pravidelně kontrolovat. Pokud navíc sejmete přední igelitový kryt a v honbě za lepší cirkulací vzduchu ve vozíku necháte dítě jen za síťkou, buďte si jistí, že si užije prachu od zadního kola tažného bicyklu. Tento problém se sedačkami odpadá. V nich je ovšem možné vozit až děti, které samy sedí. Je třeba počítat i s horší jízdní stabilitou.

  Jakmile už dítě chodí, nadšení cyklisté se shánějí po odrážedlech, která děti naučí držet rovnováhu, a přiblíží tak výlety, kdy na kole jedou všichni členové rodiny. Odrážedla i kola pro nejmenší seženete od spousty výrobců, v jejichž záplavě se jen těžko zorientujete. Mezi prověřené značky patří například Romet, Orbea nebo Huffy. Tyto i mnohé další nabízí sportovní obchod Sportano.cz.

  Ať už si vyberete kteroukoli značku, každý kupující by měl zkontrolovat, jestli kolo dítěti sedí z hlediska velikosti i geometrie, tedy že na něm malý cyklista bude sedět v přirozené pozici. Dobré je vybírat takové kolo, na kterém je volnoběžka, a dítě tak nemusí neustále šlapat. Pokud navíc plánujete delší výlety, zkontrolujte si při koupi, jestli a jak složitě dětské kolo půjde pomocí tažné tyče spojit s vaším dospěláckým. 

  Co mají všechny způsoby dětské cyklistiky společné, to je nutnost používat přilbu. Ochrana hlavy je při jízdě na kole zásadní a u dětí to platí dvojnásob. Existují různé modely dětských přileb určené pro různé věkové kategorie. Znovu platí, že s kvalitními produkty můžete počítat u výrobců, kteří dodávají kvalitu i na dospělácký trh. Mezi takové patří například americké Giro nebo německá Alpina. Obě tyto značky najdete na e-shopu Sportano.cz. 

  Nový obchod Sportano.cz

  Kompletní vybavení pro turistiku a cyklistiku pro celou rodinu, včetně malých dětí nově nabízí sportovní obchod Sportano.cz. V jeho nabídce najdete kvalitní zboží prověřených značek a výběr je skutečně široký. Můžete se spolehnout, že odsud objednané zboží pracovníci odešlou do 48 hodin po objednávce. Svou konkurenci navíc tento sportovní obchod drtí i faktem, že při platbě kartou předem za objednávky přes 800,- Kč neplatíte poštovné. To vám jinde nabídnou jen těžko.

  pr_clanek
  8. črc 2022    Čtené 22x

  Co vše jste kdy chtěli vědět o minerálech

  Od nepaměti hledají lidé sílu v minerálech a léčivých kamenech. Jejich přítomnost může pozitivně ovlivnit zdraví, ale i psychiku. Jak vybrat ten správný? 

  Co vše jste kdy chtěli vědět o minerálech

  Drahé kameny a minerály fascinovaly lidstvo již ve starém Egyptě a Mezopotámii, kdy byly velmi často považovány za amulety, které mají magické vlastnosti. Krom již zmíněných amuletů se velmi často používali jako součást lektvarů pro léčbu nejrůznějších onemocnění. Lidé věřili, že některé druhy minerálů mají schopnost odhánět zlé síly, neštěstí nebo nejrůznější neduhy. 

  Dnes už jsme v tomto ohledu přeci jenom racionálnější, přesto se najde spousta jedinců, kteří věří, že přítomnost minerálů může do jisté míry skutečně ovlivňovat zdraví i duševní stav. Říká se, že polodrahokamy na nás mají ve skutečnosti hned trojí vliv. Posilují potřebné, oslabují nadbytečné a škodící a zároveň odstraňují blokády, které brání v průtoku energie v našem těle. Některé minerály nám pomáhají při složitých rozhodnutích, jiné k nám přivolají lásku nebo nás chrání před špatnou energií či zlými silami. Zkrátka by se dalo říci, že podle těchto pověr, jsou minerály přesně to, čím bychom se měli obklopovat pro šťastnější a spokojenější život. A pokud jste v tomto ohledu přeci jenom skeptičtí, nevadí. Jako šperk v kombinaci s některým z drahých kovů vypadají bezesporu skvěle. 

  Vkusná bižuterie s magickými schopnostmi 

  Obchodů s tímto specifickým zbožím u nás v posledních letech přibývá. Není hned zapotřebí investovat do drahým šperků, vkusně může vypadat i běžná bižuterie z minerálů nejrůznějších barev. 

  Nebesky modrý akvamarín, nafialovělý ametyst nebo třeba jemně růžový růženín. V obchodě Magieprirody.cz nalezete potřebné informace, které vám dopomohou vybrat šperk, který se k vám bude skvěle hodit. Vybírat můžete třeba i podle hvězdných znamení, či podle vlastního vkusu a preferencí. Nabídka minerálů je skutečně velmi pestrá. Pokud si s výběrem nebudete jistí, zkušený personál vám jistě bude při výběru nápomocen., stačí jen zavolat. Více se dozvíte na stránkách https://www.magieprirody.cz/

  pr_clanek
  28. čer 2022    Čtené 10x

  Sjednejte si povinné ručení online a ušetřete

  Každý, kdo má auto se už smířil s tím, že k tomu neodmyslitelně patří i sjednání povinného ručení. Jak to ale udělat, abyste na tom ušetřili?

  Povinné ručení je pojištění auta, které má být ze zákona sjednáno na každé vozidlo. I proto patři mezi produkty, které najdete v podstatě mezi všemi pojišťovnami. Nicméně není povinné ručení jako povinné ručení. To samé krytí můžete získat za velmi rozdílné ceny, protože každá pojišťovna se k rizikům staví jinak. Co byste o výběru povinného ručení měli vědět? 

  Získejte cenové nabídky od několika společností

  Právě proto, že povinné ručení nabízí většina pojišťoven, dochází k velkému konkurenčnímu boji, který můžete snadno využít. Zapomeňte na to, že už po generace je celá vaše rodina věrná jedné pojišťovně a jděte na to od lesa. Nejjednodušší a také nejrychlejší cestou je prověřit si povinné ručení online. Zabere to jen pár minut a budete mít hned kalkulace od několika pojišťoven najednou. Sjednání je online také otázkou několika minut, takže se rozhodně nebude jednat o ztrátu času. 

  Cenový rozdíl mezi pojišťovnami může činit i několik tisíc korun při stejných limitech a stejném doplňkovém pojištění, takže je opravdu třeba dobře vybírat. A na co byste měli myslet při porovnávání a nastavování nového povinného ručení? 

  Jste zodpovědní za nehody, které způsobíte

  Pokud nemáte povinné ručení, žádná komerční pojišťovna za vás škodu neuhradí a ta tedy jde kompletně na váš účet. A to jak škoda na majetku, tak i na zdraví.

  Rozhodněte se, jak vysoké pojistné limity potřebujete

  Kvůli cenám aut a vysokým nákladům na lékařskou péči nemusí minimální částky stačit na zaplacení všech nákladů, pokud jste viníkem nehody. Navíc pokud nehoda, kterou zaviníte, zasáhne více vozů, rozhodně vám limit několika milionů stačit nebude. Zvažte nákup více než minimálních limitů, abyste se ochránili.

  Promyslete si, jaká rizika chcete pojistit

  Pojištění odpovědnosti se nevyplácí za opravu nebo výměnu vašeho vozu ani za ošetření vašich zranění. Proto pojišťovny nabízí doplňkové služby, kdy povinné ručení může do jisté míry suplovat havarijní pojištění a vy tak za rozumnou cenu získáte produkt, který plní dvě funkce najednou. Může tedy uhradit škody jak na vašem vozidle, tak i na vozidle nebo majetku, který jste poškodili. 

  Rozhodněte se o spoluúčasti

  Spoluúčast je částka, kterou musíte dát ze své kapsy. Zbytek doplatí pojišťovna. Spoluúčast může být 0 Kč, ale také třeba 10 000 Kč. Čím nižší spoluúčast, tím logicky nižší pojistné - a tím menší riziko pro pojišťovnu, že bude muset někomu uhradit tu odřený blatník, tam naražené dveře nebo prasklé světlo. K těmto malým nehodám dochází nejčastěji a pojišťovny si jsou velmi dobře vědomy toho, že kdyby platily "vše od nuly", a nenechaly si to zaplatit, produkt by se jim nevyplatil.

  Zeptejte se na slevy

  Většina společností nabízí slevy, pokud se na ně zeptáte. Mezi běžné slevy patří například absolvování kurzů defenzivní jízdy nebo školení řidičů, udržování dobrých řidičských záznamů, více než jedno auto na pojistku a jiné pojistky u stejné společnosti.

  Vyhněte se mezerám v krytí

  Nikdy nezrušte pojistku, dokud nedostanete novou pojistku nebo písemné prohlášení, které prokáže, že jste od určitého data pojištění. Povinné ručení se dá sjednat několik měsíců dopředu, takže pokud vaše stará pojistka končí třeba až za půl roku, vůbec to nevadí. Novou můžete nastavit tak, aby začala platit až po skončení staré. 

  pr_clanek
  23. čer 2022    Čtené 340x

  Drobné úrazy k létu patří. Dva tipy, díky nimž se zahojí rychleji

  Odřeniny, drobné popáleniny, pořezání a další drobná poranění kůže přirozeně patří k letním sportům, dětským hrám, turistice, opékání špekáčků či grilování. Nejen děti, ale celé rodiny bývají více aktivní, podnikají řadu výletů, zkouší nová dobrodružství, sportují, chodí po horách nebo dovádějí na pláži. Některým úrazům lze předejít, ale často za ně bohužel může neovlivnitelná náhoda. Pak se vyplatí vědět, jak takové odřeniny, spáleniny od slunce nebo třeba říznutí co nejrychleji ošetřit.

  Většinou jde o drobná poranění, oděrky a Bionect Control Spray lze použít okamžitě, čímž napomůže fyziologickým procesům hojení ran. Díky obsahu účinných látek jako je kyselina hyaluronová či metalické stříbro, vytvoří bariéru proti infekci a urychluje proces hojení. Bionect Control Spray má snadnou aplikaci ve spreji, při niž nedochází ke kontaktu s ránou. Stačí nastříkat a sprej vytvoří na pokožce ochranný film podobný zásypu. 

  V lékárničce či cestovní tašce určitě budeme pamatovat i na Bionect Krém, který je vhodný k léčbě podrážděné pokožky (např. i od sluníčka) a kožních poranění. Hlavní složkou krému Bionect je kyselina hyaluronová, která díky svým unikátním vlastnostem podporuje proces hojení ran, tvorbu nové tkáně, udržuje vlhké prostředí, stimuluje tvorbu nových cév a redukuje vznik jizev.

  Ať už vyrážíte na letní výlety za dobrodružstvím kamkoli, vždy je dobré mít s sebou sprej a krém Bionect, jenž pomohou k rychlejšímu hojení poraněné kůže, ale vyřeší i závažnější kožní problémy. 

  Široké využití, praktická velikost na cesty, dobrá cena to je BIONECT, který by neměl po celý rok chybět v žádné domácí ani cestovní lékárničce. K dostání v lékárně.

  pr_clanek
  17. čer 2022    Čtené 36x

  Vybíráte vchodové dveře do bytu? Máme pro vás 6 tipů, na co se zaměřit

  Vchodové dveře do bytu jsou nedílnou součástí každého domova. Nejenže doplňují interiér, ale zajišťují také bezpečí před nevítanými hosty. Na které parametry byste se při výběru měli zaměřit? A je lepší objednat vchodové dveře do bytu s montáží, nebo bez ní? Dozvíte se v našem článku.

  Investujte do bezpečnostních dveří

  Vybrat si vchodové dveře do bytu, které budou splňovat všechny vaše požadavky, může být mnohdy kvůli široké nabídce těžké. Při rozhodování, jaké dveře vybrat, by však měla být na prvním místě kvalita. Vchodové dveře do panelového bytu musí váš domov především spolehlivě ochránit. Dveře s bezpečnostní třídou 3 se skvěle hodí do bytů a domů, ale také dalších objektů. Jediným otočením klíče totiž aktivujete čtrnáct zámkových bodů. Vchodové dveře do bytu se tak stanou odolnými proti různým praktikám zlodějů.

  Vchodové dveře do bytu s kukátkem, nebo bez? 

  Bezpečnostní dveře se vyrábějí v různých variantách. Podle svých preferencí si tak můžete vybrat dveře s kukátkem, ale také bez něj. Vchodové dveře do bytu s kukátkem jsou ideální volbou do bytových domů. Dveře bez kukátka zase oceníte v případě, pokud bydlíte v pavlačovém domě. 

  Jaký rozměr dveří zvolit?

  Pokud se nechystáte na rekonstrukci, vybírejte vchodové dveře vždy s ohledem na šířku stávajících dveří. Obecně je lepší pořídit si vchodové dveře do panelového bytu o šířce 90 cm. Případné stěhování nábytku nebo přenášení větších předmětů vám tak půjde snadněji. V případě, že je stavební otvor dveří menší, vyberte si vchodové dveře do bytu s kukátkem o šířce 80 cm.

  Kvalitní dveře zabrání ohni i tepelným ztrátám

  Bezpečnostní vchodové dveře do bytu s odolností EI 30 zajistí spolehlivou ochranu před kouřem, ohněm a zplodinami po dobu třiceti minut. Díky dvojité izolaci zároveň zabrání tepelným ztrátám. Právě vstupní dveře jsou totiž často místem, kterým uniká drahocenné teplo. Na výběru kvalitních bytových dveří byste si proto měli dát záležet.

  Bezpečnost, nebo design? 

  Tak takové dilema už řešit nemusíte. Bezpečnostní vchodové dveře se dnes vyrábí v mnoha variantách. Zvolit si můžete vchodové dveře do bytu s kukátkem, nebo bez něj. A na výběr máte také z několika barevných provedení. Milujete moderní antracit a klasickou bílou? Nebo nedáte dopustit na přírodní tóny, jako je ořech, zlatý dub či dub sonoma? V nabídce firmy HT dveře si vyberete v každém případě. Při pořízení vchodových dveří do bytu vždy zvažte styl vašeho interiéru.

  Montáž bez starostí 

  Pokud chcete mít jistotu, že výměna dveří proběhne tak, jak má, objednejte si vchodové dveře do bytu s montáží. Spolehlivá firma zvládne veškerou práci – od výměny zárubně přes instalaci dveří až po úklid – jen za sedm hodin. A vy tak budete mít jistotu, že budou nové dveře 100% funkční a splní všechny požadované vlastnosti bezpečnostních dveří.

  Pokud potřebujete poradit s výběrem, nebo si chcete vchodové dveře do bytu s montáží rovnou objednat, obraťte se na odborníky z firmy HT dveře

  pr_clanek
  15. čer 2022    Čtené 23x

  Drahé kameny a minerály k dosažení duchovních cílů a ideálů

  Krystaly jsou v podstatě nástroj, který vám může pomoci usměrnit vaši spiritualitu za účelem dosažení vašich duchovních cílů a ideálů...

  Krystal jakožto duchovní pomůcka, kterou lze použít ve spojení s dalšími aspekty vaší spirituality, aby vám pomohl projevit vaše záměry. Není to kouzelná hůlka, ale specifické vibrace každého typu krystalu mohou posílit vaše záměry, řekněme prosperity, emocionální svobody, fyzické pohody, lásky atd. Takže pokud chcete, zkuste si tyto krystaly ponechat blízko.

  Citrín

  Citrín je specifický druh křemene, který se může pochlubit krásným zlatým odstínem. Je to krásný drahokam, o kterém je známo, že je vysoce energizující. Je to také ten, který lze použít k projevení hojnosti, prosperity a bohatství. Předpokládá se, že citrín má schopnost posilovat sebevědomí a říká se, že odvrací negativitu a pomáhá podporovat emocionální rovnováhu. Obecně řečeno, je to do značné míry nezbytný krystal, který byste měli mít ve svém repertoáru, abyste přivedli všechny dobré vibrace.

  Lapis Lazuli

  Lapis lazuli je hornina složená z kalcitu, lazuritu a pyritu. Je to vlastně ochranný kámen, o kterém je známo, že pomáhá udržovat emocionální pohodu a přináší klidné myšlení, takže si budete moci udržet dobrou náladu po celý den. O kameni lapis lazuli se také říká, že pomáhá přinášet sebevědomí, kreativitu a je známý jako strážce moudrosti.

  Růženín

  Lidé milují růžový křemen částečně proto, že je prostě tak krásný, ale je to také docela silný krystal. Všichni potřebujeme v létě povzbudit sebevědomí a sebelásku a růženín nám s tím může pomoci. Podporuje duševní zdraví a někteří říkají, že může vyvolat pocity blaženosti. Růžový křemen je nejvýrazněji spojován s pravou, bezpodmínečnou láskou, takže možná se tento letní úlet promění v opravdovou romantiku, pokud ho budete mít blízko.

  pr_clanek
  15. čer 2022    Čtené 15x

  Význam a historie ametystového kamene

  Název „ametyst“ pochází z řeckého amethystos, což znamená „lék proti opilosti“, což je výhoda dlouho připisovaná fialovému kameni. Díky jeho vínově podobné barvě spojovala raná řecká mytologie drahokam s bohem vína. Také se věřilo, že ametyst udržuje nositeli jasnou hlavu a dodává pohotovost v bitvě a obchodních záležitostech. Renesanční Evropané si mysleli, že uklidňuje milovníky přemožené vášní.

  Ametyst je drahokam, který se tradičně dává k šestému výročí svatby. Kateřina Veliká měla pro drahokam zálibu a zahalila se do ametystových náhrdelníků a náušnic a dalších ozdob. Slavná znalkyně šperků Wallis, vévodkyně z Windsoru, učinila nezapomenutelný výrok, když na gala ve Versailles v roce 1953 měla na sobě honosný ametystový náhrdelník s náprsenkou podle Cartiera.

  Historicky královské rodiny obdivovaly tmavě fialový odstín ametystového kamene přinejmenším od dob Alexandra Velikého. Nauka o ametystu také zahrnuje několik nároků na mystické síly, včetně toho, že by předával sílu těm, kdo jej nosili.

  Kde se nachází ametyst?

  Dnes jsou nejvýznamnější zdroje ametystu v Africe a Jižní Americe. Brazílie je stále hlavním dodavatelem, zejména její nejjižnější stát Rio Grande do Sul, i když hrubý ametyst, který se tam těží, mívá světlejší barvu než ametyst nalezený v jiných zemích. Ametyst z Brazílie se někdy tvoří v dutých, krystalem lemovaných ametystových geodách tak velkých, že v nich můžete stát.

  Péče a čištění ametystového kamene

  Ametyst je 7 na Mohsově stupnici tvrdosti. To znamená, že je vhodný pro každodenní použití v prstenech a jiných špercích, ale časem může vykazovat opotřebení a vyžadovat přeleštění. Protože je tento kámen náchylnější k poškození než tvrdší drahokamy, jako jsou rubíny, safíry a diamanty, riskujete poškrábání ametystových šperků, pokud je umístíte vedle těchto tvrdších kamenů...

  Šperky z ametystu lze čistit ultrazvukovou čističkou, ale čištění párou se nedoporučuje. Měkký kartáč s jemným mýdlem je nejbezpečnější možností.

  Ametyst okouzluje krále a královny po mnoho staletí. Teď už víte, jaký dárek koupit pro svou lásku k narozeninám. 

  pr_clanek
  15. čer 2022    Čtené 34x

  Krystaly k povzbuzení pro lepší spánek

  Vaše ložnice by měla být zónou pro odpočinek. Ale mezi nespavostí, úzkostí, špatnými sny, tahanicemi s partnerem před spaním a pokušením házet zkázu na jiné, se pro mnohé snáz řekne, než udělá, a to, aby byl spánek zdravý. Když uklidňující koupel nebo čtení nejnovějšího románu nefunguje, někteří lidé se obracejí před spánkem ke krystalům, aby neztráceli ty vzácné hodiny pod peřinou.

  Lidé používali krystaly ke spánku již od pradávna. Předpokládá se, že některé krystaly zklidňují přehnaně aktivní mysl a jiným se přisuzuje schopnost čistit negativní noční energii. Nepleťte si však krystal s dávkou melatoninu. „Krystaly jsou nástroje, které zlepšují práci, kterou na sobě děláme,“ Zaujměte holistický přístup, místo abyste očekávali, že krystal bude kouzelná hůlka, která udělá veškerou práci za vás." Zatímco krystaly mohou zvětšit vaše úmysly lépe spát, je na vás, abyste se řídili uspávací energií, kterou krystal půjčuje.

  Jste připraveni pracovat? Vyberte si jeden z těchto krystalů pro spánek a sledujte, jak následují sladké sny.

  Tygří oko

  Pokud vám trápení se nad nekonečným seznamem úkolů nedává v noci spát, obraťte se na tygří oko, člena rodiny křemene. Tygří oko je skvělý krystal pro zlepšení klidného spánku, protože pomáhá přirozeným spánkovým cyklům, zvláště pokud máte přehnaně aktivní mysl nebo se držíte negativní energie. Tygří oko je také spojeno s oživením libida, což může povzbudit další oblíbenou aktivitu před spaním podporující spánek.

  Doporučuje se meditovat s kamenem tygřího oka, který je jemně položen ve vašich rukou, se záměrem uvolnit úzkostnou energii. Pak se otočte s tygřím okem u hlavy, ať už pod polštářem nebo na nočním stolku, abyste podpořili zdravější spánek.

  Měsíční kámen

  Pamatujete si, jak bezpečné to bylo jako malé dítě, mít svou matku nablízku, když jste usínali? To je ochranná energie, kterou obdržíte z měsíčního kamene, protože je spojena s Bohyní Matkou. Bohyně měsíce je mateřskou postavou, která může fungovat jako strážce v dobách zranitelnosti, a to včetně doby, kdy spíme. Pokud trpíte nespavostí nebo prostě chcete uklidnit svůj mozek od posedlosti nad zítřejší schůzkou či zkouškou, využijte klidnou, uklidňující náladu měsíčního kamene. Nebudete prví, měsíční kámen byl již odpradávna používán ve starém Římě také jako pomůcka na spaní.

  Jak jej použít? Umístěte měsíční kámen na okenní parapet v ložnici. Jeho energie se mění s měsíčními fázemi a bude nejsilnější během úplňku. Abyste si pomohli s lucidním sněním, zastrčte si jeden pod polštář nebo s ním meditujte těsně před spaním, abyste podpořili klidnou noc.

  Černý turmalín

  Pokud se bojíte tmy nebo vás trápí noční můry, přidejte do své křišťálové sbírky černý turmalín. Černý turmalín je známý pro své ochranné energetické vibrace. Pomůže předcházet špatným snům, zmírní noční děsy a poskytne vám pocit bezpečí ve vašem prostoru. Léčitelé přirovnávají síly černého turmalínu k nošení pláště neviditelnosti, který vás skrývá před negativními energiemi. Jeho čistá krystalická čerň připravuje půdu pro cestování do říše spánku a vytváří jasné oddělení od našeho denního já, které je obnovující a zásadní pro pohodu.

  Abyste předešli negativní noční energii, mějte černý turmalín během spánku poblíž – ať už na nočním stolku, pod polštářem nebo na parapetu. Jeho uzemňovací vlastnosti poskytují pocit bezpečí, který je zásadní pro klidný spánek.

  pr_clanek
  14. čer 2022    Čtené 44x

  Pantofle pro dítě na léto. Jak vybrat ty nejlepší?

  Chcete-li dětem koupit pohodlné a zároveň vysoce módní boty, budou dětské pantofle tím správným řešením i pro vás. Dětské pantofle mohou mít mnoho podob. Na následujících řádcích si tak povíme, podle jakých kritérií můžeme dětské pantofle vybírat, abychom tzv. nešlápli vedle. Čtěte a inspirujte se s námi!

  Podle jakých kritérií vybírat dětské pantofle?

  Dětské pantofle jsou všestranná obuv, která se hodí nejen na trávení času kolem domu, ale také na sportovní i volnočasové aktivity. Záleží vždy na tom, který model této trendy obuvi vaší ratolesti vyberete. Kvalitní chlapecké a dívčí pantofle by však měly mít jedno společné. Tím je dobře odpružená podrážka, která zvládne tlumit dopady chodidel při kontaktu se zemí. Také je dobré, aby byly dětské pantofle vyrobené z odolných materiálů. Gumové kousky se hodí zejména k vodě a na zahradu. Kožené modely pak zapadnou do volnočasových outfitů. K dětským pantoflům mohou vaše děti nosit nejen šortky a sukně, ale také plátěné kalhoty nebo módní legíny. Ke gumovým sportovně laděným kouskům mohou děti obléci i plavky. Vhodné je pak i to, mají-li dětské pantofle k vodě kvalitní protiskluzovou podrážku. Protiskluzové vlastnosti zajistí vašim dětem vysokou míru bezpečí i na kluzkém povrchu. Děti je tak s oblibou nosí kolem bazénů apod. Stylové dětské pantofle pak můžete nakupovat např. i na e-shopu oblíbeného prodejce obuvi CCC. Zde si jistě vyberete vhodné pantofle pro děti na léto i vy!      

  Jak vybrat správnou velikost dětských pantoflů?

  Při nakupování dětských pantoflů bychom se měli zaměřit i na volbu správné velikosti. Jestli-že nakupujete rádi na e-shopech, musíte pečlivě měřit délku stélky chodidla vašeho dítěte. Naměřený údaj pak bude třeba porovnat s velikostní tabulkou zvoleného výrobce. Různé světové značky mohou mít totiž nuance v číslování. Správným měřením a následným porovnáváním se tak lehce vyhnete nepříjemným reklamacím. Pokud dáváte přednost nákupu v kamenných prodejnách, zajděte tam s vašimi dětmi až v odpoledních nebo ještě lépe ve večerních hodinách. Chodidlo vašeho dítěte bude již mírně nateklé a nejlépe tak bude simulovat situaci v terénu. S výběrem správné velikosti dětských pantoflů vám pomůže např. i ochotný personál v kamenných prodejnách CCC. Zde je vždy velký výběr dětské obuvi za příznivě nízké ceny.    

  Jaké barvy, vzory, motivy a materiály dětské obuvi budou letos in?   

  V letošní sezóně uděláte nejlépe, zaměříte-li se na stylové dětské pantofle v přírodních nebo v pastelových barvách. Pistáciové, krémové i fialové dětské pantofle tak budou tou správnou volbou i pro vaše ratolesti. Nakupovat je můžete např. u známého prodejce CCC. Vyhýbat se pak nemusíte ani černé nebo bílé klasice. Černá a bílá jsou totiž barvy univerzální a z módy nevychází. Bílé i černé pantofle tak snadno sladíte i se zbytkem vašeho barevného outfitu. Volit k nim můžete i oděvy se vzory a s motivy. Chceme-li si pořídit dětské pantofle se vzory a s motivy, uděláme nejlépe, vsadíme-li na ty zvířecí a květinové. Děti si oblíbily zejména zebrované, tygrované a leopardí kousky, které zaujmou hned na první pohled. Co se týče materiálů, vítězí na plné čáře ty přírodní. Jsou odolné, vysoce módní a udržitelné.      

  pr_clanek
  2. čer 2022    Čtené 481x

  Trápí i vaše dítě astma? Dopřejte mu ozdravný pobyt u moře

  Astma bronchiale, neboli průduškové astma, je chronické zánětlivé onemocnění, které se čím dál více projevuje zejména u dětí v předškolním věku -  až v   63% případů dochází k jeho rozvoji před pátým rokem života. Projevit se může ale kdykoliv během života. Podle odhadů bude v roce 2025 astmatem trpět až 400 000 000 osob na celém světě. 

  Na vzniku astmatu se podílí několik faktorů (alergie, znečištěné ovzduší, časté infekce dýchacích cest, ale i dědičnost). Klinickým projevem tohoto onemocnění jsou opakované stavy pískotů při dýchání, dušnost, tlak na hrudi a kašel, především v noci a časně ráno. Pokud není astma pod kontrolou, může mít za následek závažné omezení každodenního života. I přesto, že ho dnes lékaři dokáží poměrně snadno odhalit, žádná specifická terapie, která by onemocnění zcela vyléčila, prozatím neexistuje. 

  Léčba astmatu je vždy individuální a každý pacient by měl se svým ošetřujícím lékařem sestavit specifický léčebný plán. Výrazného zlepšení jednotlivých příznaků lze dosáhnout pomocí vhodných léků. K dalším způsobům, které mohou přinést úlevu a zároveň působit jako vhodná prevence, patří např. pobyty u moře. 

  Proslulé léčebné účinky slané vody a vzduchu si dokážou poradit s mnoha zdravotními neduhy. A protože Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) myslí i na zdraví svých malých pojištěnců, každoročně dětem ve věku od 7 do 15 let, které mají nejenom respirační, ale i alergická a kožní onemocnění, nebo problémy pohybového aparátu (skoliózu, poruchu dynamiky a statiky apod.), přispívá na ozdravné pobyty v Chorvatsku až do výše několika tisíc korun

  Hotelový komplex LUKA na ostrově Dugi Otok v Chorvatsku si zamilují všechny děti, a to nejenom díky oblázkovým plážím, průzračné vodě, ale hlavně pro sportovní i kulturní vyžití a skvělou kamarádskou atmosféru. Kromě zdravotně rehabilitačního programu se tak mohou těšit na 15 dní nezapomenutelných zážitků.

  Termíny turnusůCena za pobyt dítěte/pojištěnce OZP v KčSleva 15%*Sleva 30%**Sleva 45%***
  21.6. - 7. 7. 202213.000,-11.050,-9.100,-7.150,-
  5.7. - 21. 7. 202216.000,-13.600,-11.200,-8.800,-
  19.7. - 4. 8. 202216.000,-13.600,-11.200,-8.800,-
  2.8. - 18. 8. 202216.000,-13.600,-11.200,-8.800,-
  16.8. - 1. 9. 202213.000,-11.050,-9.100,-7.150,-

  Podmínky slevy                                                                                               

  |*Dítě pojištěné u OZP od 1. 1. 2020 získá slevu|15%

  |

  **Oba zákonní zástupci, příp. samoživitel/ka pojištěni u OZP nejpozději k 1. 7. 2022          (přihlášku je nutné podat do 31. 3. 2022)30%
  ***Při splnění obou uvedených podmínek je maximální sleva    45%

  Věděli jste, že OZP v letošním roce plánuje přispět na preventivní programy svých klientů nejvyšší částkou ze všech zdravotních pojišťoven v přepočtu na jednoho pojištěnce? Který si vyberete vy?  

  Pokud čekáte miminko, nebo už jste se stala maminkou, pak určitě oceníte  předporodní či poporodní péči.

  Pro více informací navštivte www.ozp.cz. nebo kteroukoliv z poboček OZP.

  pr_clanek
  24. kvě 2022    Čtené 29x

  Blíží se plavková sezóna, jak se na ni připravit?

  Léto už přímo buší na dveře, mnozí z nás ho ale s radostí nevítají. Pod kabátem nebo svetrem se nějaké to kilo navíc skrylo, ale v plavkách nebo šortkách? Tam je vše pěkně vidět. Není třeba věšet hlavu, ještě je čas s tím něco udělat!

  Zaměřte se na jídelníček

  Tak schválně. Co všechno jste si v poslední době dopřáli? Nebylo tam nějaké jídlo z fast foodu, smažená nebo průmyslově připravovaná jídla, sladkosti a slazené nápoje? Zeleniny a ovoce bylo o něco méně, stejně tak různých salátů, ryb a mořských plodů. Trefili jsme se?

  Nejste v tom sami, právě tady je ale ideální začít. Abyste zhubnuli a zbavili se nechtěných kil navíc, měli byste omezit příjem sacharidů a navýšit příjem tuků a proteinů, dbát na pitný režim a vyvarovat se fast foodů.

  Nakupujte jen zdravé potraviny, ideálně ty, které mají velký objem, ale málo kalorií. Ke každému jídlu si dopřejte zeleninu, jídlo si vychutnávejte a nikam nespěchejte.

  Pozor na pitný režim

  Dostatečný pitný režim bychom si měli hlídat po celý rok, v létě to platí dvojnásob, při hubnutí zrovna tak. Kdo by to byl řekl, že i on se může podílet na úspěchu? Když totiž budete dostatečně pít, můžete až o 30 procent zvýšit energetický výdej a zrychlit metabolismus. Tělo bude kalorie lépe a rychleji pálit, i sklenice vody navíc dokáže docela dobře zasytit.

  Víte, že množství vody, které máte vypít, se řídí vaší hmotností, okolní teplotou a pohybovou aktivitou? Když budete pít méně, než byste měli, dostaví se dehydratace, která se projevuje nevolností, únavou, bolestí hlavy, snížením soustředění, hladem, suchou pokožkou a změnou barvy moči.

  Hlídejte si příjem sacharidů

  Kdo chce zhubnout a zbavit se nějakého toho kila navíc, ten by se měl dostat do kalorického deficitu. Cestu k vysněné postavě usnadní snížený příjem sacharidů, které tělo využívá jako zdroj energie. Když je nebude mít k dispozici, začne za zdroj energie využívat vlastní zásoby tuku a vy začnete hubnout.

  Víte, že na tomto principu funguje třeba ketodieta? Snížením příjmu sacharidů se dostanete do stavu tzv. ketózy a začnete se zbavovat tuku a rychle hubnout. Právě to je jedna z velkých předností této diety, hned vedle toho, že není nutné cvičit. Mezi další výhody patří:

  • Snížení pocitu hladu a chuti na sladké.
  • Zachování svalové tkáně
  • Snížení hladiny cholesterolu v krvi
  • Snadnější redukce hmotnosti
  • Vylepšení inzulinové citlivosti

  Hýbejte se

  Pohyb ke snaze zhubnout prostě a jednoduše patří. I když třeba v případě ketodiety není nutností, pravidelný pohyb vám pomůže vytvarovat tělo včetně boků a hýždí a navodí i dobrou náladu. Ta je při hubnutí velmi důležitá, stejně jako trpělivost a odhodlání.

  pr_clanek
  11. kvě 2022    Čtené 32x

  Polobotky – základ šatníku každé ženy i všech pánů

  Bez polobotek ani ránu! Tento typ obuvi zkrátka ve svém šatníku musíte mít. I kdybyste je měli obout jenom několikrát za rok, elegantní boty jsou nutností. A nezáleží, pokud jste žena a sledujete aktuální trendy, či muž, který na nákup nových bot příliš nedbá. Přečtěte si, jaké polobotky zvolit pro svou univerzálnost nebo po jakých sáhnout, abyste vystoupili z davu.

  Ke slavnostní večeři, na schůzku, do divadla, na pracovní pohovor, do galerie – výčet situací, na které se vám právě polobotky budou hodit, může být ještě delší. A nemusí se jednat pouze o formálnější příležitosti, kožené polobotky budou univerzálním klenotem na vaší noze. Pořiďte si ty své na Rieker-eshop.cz, kde narazíte na všechny naše tipy na tuto oblíbenou dámskou i pánskou obuv.

  Kožené polobotky – elegance, která vydrží

  Dámské polobotky v koženém stylu jsou odolné vůči všemu. Dokonce i vůči neustálým novým módním trendům. Jejich nošení bude aktuální za každé situace. V dnešní době už samozřejmě pořídíte polobotky v různě pojatém designu, který se mnohdy podobá více teniskám. To však nemění nic na tom, že se jedná o nestárnoucí klasiku, jež si najde místo v každém botníku. I v tom vašem.

  Pokud se ve světě obuvi příliš neorientujete, sáhněte po barvách, s kterými neuděláte chybu nikdy. Černé polobotky, stejně tak ale bílé polobotky nebo hnědé polobotky sladíte jak s džínami, tak kalhotovým kostýmkem. V případě, že se však ráno cítíte spíše na tričko a nějaké pohodlné kalhoty, polobotky obujete i tehdy. Váš outfit tak dostane zcela nový rozměr a kolegové z vás nepochybně nespustí oči.

  I pánské polobotky najdou využití ve vícero scénářích, nejen na pracovní schůzce. A nejde jen o to, jak tyto pánské boty vypadají. Ti, kteří si na přehnanou formálnost příliš nepotrpí, totiž mohou sáhnout po stylu, jenž se blíží více botaskám a klasickým teniskám. Takový najdete třeba právě u polobotek Rieker. Pánská obuv zde navíc disponuje skvělou prodyšností. 

  Polobotky na podpatku – žádný polovičatý požitek

  Málokteré boty s sebou přináší takovou decentnost jako právě polobotky na podpatku. Máte radši jednoduchý design a vyhledáváte spíš minimalismus? Pak si vaše srdce (a především nožky) získají bílé polobotky. Drobný podpatek přidá výšku, kvalitní zpracování pak zase sebevědomí a stabilitu pro váš každý krok. Možností pro pány jsou také pánské mokasíny, na výběr jsou také s podpatkem, ale i bez něj!

  Béžové polobotky pak budou jasnou volbou pro ty, kteří se obávají zvýšené náhlosti na ušpinění. Nicméně správně naimpregnované polobotky Rieker v koženém podání vás nezklamou ani v takové situaci.

  Nebojte se ani lakovaných polobotek

  Čistá nádhera, tyhle lakované polobotky vás nelakují! S jejich nablýskaným povrchem rozzáříte každou ulici. Jak těžká je ale jejich údržba? Právě v tom tkví jejich krása. Díky povrchu jsou polobotky chráněné před vnějšími vlivy ještě o úroveň více. Během deštivého podzimu, kdy se na ulici špatnému počasí zkrátka neubráníte, máte s výběrem obuvi vystaráno.

  Polobotky Rieker vás navíc překvapí také svou lehkostí. Speciální technologie Antistress, kterou najdete v podešvi, zmírní každý krok a uleví tak vašim kloubům. A vy už jste přišli na kloub novým botám? V obchodu Rieker-eshop.cz zcela jistě najdete své oblíbence.

  pr_clanek
  10. kvě 2022    Čtené 554x

  Ponořte se do hlubin aromaterapie spolu s dětmi

  V aromaterapii se využívá léčivých rostlin pro výrobu dokonalých éterických olejů, které působí na všechny smysly člověka. Inhalace éterických olejů harmonizuje naše orgány na psychické úrovni. Dokážou působit na naši mysl až do takové míry, že ovlivní emoce a uvolní napětí, a to i u dětí. Přírodní aromaterapeutická značka Nobilis Tilia nabízí komplexní portfolio kosmetických produktů pro celou rodinu na vnější, ale i vnitřní užití. Záleží jen na vás, jakou vůni si vyberete a pro jaké účinky.

  Éterický olej se získává ze sekrečních buněk siličnatých rostlin. Nejvíce těchto olejů mívají rostliny v listech, plodech nebo kořenech. Jeden litr meduňkového esenciálního oleje se průměrně získává ze 7 tun meduňky, který se zpravidla prodává po 10 ml. Prověření dodavatelé jsou pro Nobilis Tilia zásadní. “Ty nejkvalitnější suroviny hledáme po celém světě a vyžadujeme, aby sběr rostlin probíhal co nejohleduplněji k přírodě i lidem. Pečlivě kontrolujeme také způsob přepravy a skladování. Naše hodnoty nám umožňují kvést,” říká diplomovaná aromaterapeutka a spolumajitelka Nobilis Tilia Adéla Zrubecká. “Ve Vlčí Hoře hledáme a nacházíme cesty, jak žít ve vzájemné harmonii s přírodou. Každý produkt má v sobě navíc naše nadšení, radost a pozitivní energii. Jsou to skryté a důležité ingredience,” doplňuje Adéla.

  A co že je na takové kapce oleje tak výjimečného, že jsme pro její získání ochotni spotřebovat tolik energie? Éterické oleje obsahují velké množství antioxidantů a dalších aktivních látek, které blahodárně působí na naše tělo. Jejich aromaterapeutické využití je široké a každý esenciální olej má jiné účinky. Používají se ke stimulaci či uklidnění nervového systému, mohou pomoci v boji proti infekcím, podporují hojení a zlepšují trávení. Pravidelné používání éterických olejů postupně snižuje náchylnost k běžným onemocněním a posiluje přirozenou imunitu, zbavuje stresu a zklidňuje tělo i mysl před spaním. Kromě toho vybrané oleje ulevují také od chronických kožních potíží. Při kontaktu se vzduchem se vypařují a tím pročišťují okolní prostředí a likvidují v něm choroboplodné zárodky. Většina z nich má silné antiseptické, antibakteriální a protiplísňové účinky. Nobilis Tilia drží krok s novými poznatky a světovými trendy, vše s respektem k člověku a přírodě zároveň. Kompletní nabídku aromaterapeutických produktů naleznete na www.nobilis.cz.

  Výrobce nejkvalitnějších aromaterapeutických produktů Nobilis Tilia nedávno otevřel v srdci Prahy kamennou prodejnu. Osobité místo s příjemnou atmosférou naleznete v Nákupní pasáži Platýz, Národní 416/37. Načerpejte sílu aromaterapie a vyberte si co vaše tělo potřebuje.

  Produkty Nobilis Tilia pochází z okouzlující přírody Českého Švýcarska. Jemná přírodní péče založená na blahodárných účincích aromaterapie a nejčistších rostlinných olejích. To jsou dětské produkty Nobilis Tilia (vyvíjené s hlubokými znalostmi a dlouholetými zkušenostmi). Bohatý sortiment dětské kosmetiky nabízí maximálně šetrnou péči pro citlivou pokožku dětí již od narození až po školní věk. Nechybí ani výrobky, které dětem uleví při nachlazení a dětských bolístkách. Díky složení obohacenému o éterické oleje navíc přirozeně podpoříte dětskou imunitu, zklidníte neposednou mysl a obohatíte každodenní (běžnou) péči o láskyplné voňavé rituály. Video o značce naleznete ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=dy96T3i6_i4.

  Oblíbené dětské produkty

  Mezi “must have” produkty jednoznačně patří Dětský krém Olinka, který svou hutnou a mastnou strukturou dokonale ochrání nejjemnější pokožku. Olinku si zamilují i maminky na vysušené ruce. Dětský eukalyptový balzám Davídek z bambuckého másla a přidaného éterické oleje z eukalyptu a borovice pomáhají ulevit při nachlazení. Davídkem potíráme hrudník, horní část zad a masírujeme chodidla. Dětský čaj pro zdraví a sílu z českých bylin má příznivý vliv na odolnost dětského organismu a navozuje pocit pohody. V paletě produktů nechybí Dětská pěna do koupele Matylda, která vytvoří opravdu bohatou pěnu. Velrybu Matyldu si děti zamilují stejně tak jako řadu dalších produktů, protože každý z nich nese ručně malovaný obrázek a získal své jméno. Každý produkt si tak získá čestné místo v koupelně. Novinkou pro děti je Zklidňující krém na opruzeniny Eda, který ochrání dětské zadečky před podrážděním. Eda je želví kamarád, který zklidní a regeneruje pokožku. Dětské přípravky jsou jemně provoněny bylinným nebo citrusovým aroma levandule, heřmánku či sladké mandarinky, které děti příjemně uvolní a naladí. Difuzér se zvlhčovačem vzduchu v designu Sovičky s barevným podsvícením vytvoří krásnou atmosféru každého dětského pokojíčku. Z éterických olejů doporučujeme Směs éterických olejů Dětská nebo třeba éterický olej Mandarinka. 

  Dětské opalování

  Sluneční paprsky už klepou na okna našich domovů. Nobilis Tilia nabízí pro citlivou pokožku nejmenších dětí Dětské opalovací mléko Josefínka SPF 30. Běžně používané ochranné látky mohou být toxické, což má negativní dopad nejen na naši pokožku, ale také na přírodu. Josefínka obsahuje éterický olej z levandule, který jemnou dětskou pokožku zklidňuje. Ochranu před škodlivým UVA i UVB zářením zajišťuje nejen přírodní minerální filtr oxid titaničitý, ale také vitamin E a D-panthenol. Mléko se dobře roztírá, snižuje riziko slunečního erytému a chrání pokožku před oxidačním stresem. Kompletní sortiment naleznete na: www.nobilis.cz

  Soutěž 

  Na tři výherce čeká balíček dvou produktů Nobilis Tilia:

  Dětské opalovací mléko Josefínka SPF 30 s přírodním minerálním UV filtrem. Šetrné voděodolné mléko spolehlivě ochrání před škodlivým UVA i UVB zářením. Mléko se dobře roztírá a chrání pokožku před oxidačním stresem. Obsahuje éterický olej z levandule, D-panthenol, vitamin E a kakaové máslo v bio kvalitě. Je vhodné pro děti už od 9. týdne věku. Výrobek je nejen bezpečný pro dětskou pokožku, ale svou koupí chráníte i životní prostředí.
  Zklidňující krém na opruzeniny Eda je želví kamarád, který chrání dětské zadečky podrážděné opruzeninami. Eda obsahuje zinek, který vytváří ochrannou vrstvu před mikroby a ulevuje při pocitu svědění. Extrakt z lilie bělostné pokožku hydratuje, regeneruje a zvláčňuje. Antibakteriální účinky má obsahující včelí vosk obsahující vitamín A, který napomáhá produkci nových kožních buněk a kolagenu, který pokožku udržuje pevnou a pružnou. Oproti syntetickým příbuzným nezpůsobuje včelí vosk podráždění, alergické reakce nebo vyrážky. Éterický olej z levandule lékařské jemně provoní a všestranně zklidní. Dětský krém Eda nese označení CPK BIO.

  Soutěžní úloha

  Vyjmenuj tři složky, které obsahuje Dětský krém Eda.

  Nápovědu najdete na eshop.nobilis.cz.

  Trvání soutěže

  Soutěž trvá od 10.5. do 16.5.2022. Výherce budeme o výhře informovat zprávou do interní pošty.

  Těšíme se na Vaše odpovědi!

  Kompletní pravidla

  ---

  Výhru v soutěži získavají:

  nicedaisy

  anettkah

  karolbm

  Gratulujeme!

  pr_clanek
  9. kvě 2022    Čtené 22x

  Převody nemovitostí a právní služby online

  Řadu právních služeb, jako např. převody nemovitostí, lze vyřešit online.

  Jak funguje právní služba online?

  Naše advokátní kancelář poskytuje právní služby osobně ve svých kancelářích ve Zlínském kraji, ale fungujeme i online prostřednictvím webu www.advokat-zlinsko.cz, a to pro klienty z celé ČR. Klient kontaktuje naši kancelář e-mailem, přes kontaktní formulář na webu, telefonicky, případně online chatem na webu, zeptá se – zcela nezávazně, na postup, doporučení, podmínky a cenovou nabídku, kterou si pak může v klidu doma zvážit, a také porovnat. Pokud se klientovi nabídka líbí, vše může proběhnout z pohodlí domova online. Klient pak obdrží e-mailem hotové dokumenty a stačí poté postupovat dle instrukcí, které obdrží spolu s dokumenty. K probrání jakékoliv souvislosti nebo dotazu slouží mailová a telefonická konzultace, která je součástí služby.

  Je online právní služba vhodná vždy?

  Řadu složitějších právních záležitostí vyřešíte jen osobně, komplexně a s posouzením všech dostupných dokumentů, takže ne vždy je online právní služba ideální. Online řešení je vhodné zj. pro méně sporné záležitosti, naopak není ideální pro řešení složitějších sporných věcí. Zda je právní služba vhodná k řešení online posoudíme vždy nezávazně předem.

  Jaké služby online se nejvíce využívají?

  Kupříkladu typicky převody nemovitostídarovací smlouva na nemovitost, kupní smlouva na nemovitost, směnná smlouva na pozemky, dohoda o zrušení a vypořádání spoluvlastnictví, dále smlouva nájemní nebo smlouva o zřízení či zániku věcného břemene apod. Také se často využívá tato služba pro zpracování dokumentů pro rozvod dohodou a vypořádání SJM. Také se objevují i požadavky na online řešení pohledávek, např. ze smluv o zápůjčce, z uznání dluhu, z různých jiných typů smluv, popř. z obchodních pohledávek firem z vystavených a neuhrazených faktur. A v neposlední řadě i mnoho firem si zvyklo na to, že řadu právních záležitostí lze vyřídit online. Nejen firemní pohledávky, ale i např. tvorbu smluv, revize a kontroly smluvních dokumentů atp.

  Co online vzory smluv?

  Vzory jsou obecné a neposkytují žádnou záruku za výsledek. U smlouvy zpracované na míru neriskujete, máte jistotu odborného řešení po právní stránce, v ceně máte také konzultace, upozornění. Často se setkáváme i s tím, že klienti přijdou s dotazem na nějaké zamýšlené řešení, ale zcela pominou jiné právní souvislosti, které jsou důležité. Vzorové smlouvy bývají problematické i na katastru, kdy kromě hodnoty nemovitostí se riskuje i poplatek za vklad a problémy spojené s následným řešením takové situace.

  Jak probíhá vklad do katastru?

  Vkladové řízení se zahajuje podáním návrhu na vklad, a to příslušnému katastrálnímu úřadu, v jehož obvodu se nemovitost nachází. Návrh na vklad je možné přitom podávat pouze na předepsaném formuláři, anebo prostřednictvím aplikace dostupné na internetové stránce nv.cuzk.cz. Spolu s návrhem na vklad se katastrálnímu úřadu předkládá také převodní smlouva, a to v jednom vyhotovení s úředně ověřenými podpisy. Správní poplatek za vklad do katastru nemovitostí je 2.000 Kč. Zápis vkladu vlastnictví na katastru trvá přibližně jeden měsíc.

  AK Mgr. Zdeňka Rumplíka, advokáta

  www.advokat-zlinsko.cz

  pr_clanek
  4. kvě 2022    Čtené 91x

  Jak vybrat plyšáka pro miminko?

  Jen těžko byste hledali dětskou postýlku, ve které miminko nespinká pod dohledem plyšového kamaráda. Často jde o hračku, které dítě provází od prvních měsíců života až do doby, kdy začíná chodit do školy, v některých případech i déle. Výběru prvního plyšáka byste proto měli věnovat pečlivou pozornost.

  To nejlepší pro naše nejmenší

  Jako při výběru jakékoliv hračky, i plyšák pro miminko by měl být na prvním místě zdravotně nezávadný a bezpečný. Miminko s hračkou tráví hodně času, mazlí se s ní, olizuje ji, je proto nutné vybírat plyšové hračky od důvěryhodných značek s potřebnými certifikáty dokazujícími, že jsou jejich výrobky vhodné i pro ty nejmenší a nejcitlivější dětské ručičky.

  Plyšové hračky z neznámých zdrojů důkladně vyperte a schovejte na dobu, kdy bude dítě větší a s podobnými hračkami si bude hrát méně kontaktním způsobem.

  Často se stává, že si dítě svého prvního plyšového mazlíka oblíbí natolik, že ho několik následujících v podstatě nepustí z rukou. V tomto případě jistě oceníte kvalitu, která ustojí časté praní i nešetrné zacházení.

  Malý tip: Chcete-li si ušetřit plačtivé scény ve chvílích, kdy hračka není k nalezení, zapomenete ji u babičky na druhé straně republiky nebo ji zkrátka jen potřebujete vyprat, pořiďte plyšovou hračku rovnou ve dvou identických provedeních a „náhradníka" si schovejte do skříně pro případ nouze.

  Záleží i na vzhledu plyšáka

  Víte, jakou značku vybrat nebo jaké certifikáty sledovat, ale nemůžete si vybrat ze spousty provedení plyšových hraček? Výběr je na vás a vašem vkusu. Pro miminka jsou ideální plyšové hračky typu usínáček, čili nevycpaná hebká látka s přišitou hlavičkou, rukama a nohama. Vedou oblíbená zvířátka, jako například medvídci, zajíčci, pejsci, kočky nebo sloni. Volit můžete z neutrálních barev, které doplní vybavení postýlky.

  Oblíbená je béžová, světle růžová nebo tlumená modrá. Příliš křiklavé barvy mohou dětský mozek před spaním příliš rozptylovat.

  Starší děti mohou dostat plyšovou hračku v podobě polštářku, oblíbeného hrdiny, první panenky, dinosaura nebo lesního zvířátka. Pro společné spaní je nejbezpečnější, pokud mají plyšáci oči a čumáčky vyšité, a ne lepené.

  Méně je více

  Jakmile si otevřete webové stránky hračkářství nebo vyrazíte do prodejny, zavalí vás nabídka plyšových hraček všech tvarů, barev, a zejména velikostí. I když se vám může zdát lákavé koupit největšího plyšového medvěda, kterého najdete, nejprve se zastavte a zamyslete, zejména pokud jde o dárek pro jiné dítě, než je to vaše.

  Rodičům miminka žijícím v malém bytě plyšovou hračkou velikosti XXL moc radosti neuděláte. Velká plyšová hračka zabere spoustu místa, drží se v ní prach a miminko bude schopné si s ní hrát až za několik let. Volte raději kompaktnější velikost, kterou miminko brzy dokáže uchopit a zkoumat všemi smysly.

  Obří hračky jsou navíc velkým problémem v případě, kdy si je dítě oblíbí a odmítá bez něj usnout. Cestování s nadměrným plyšovým nákladem totiž může přinášet různé nepříjemnosti od nedostatku místa v autě po jeho možné znečištění bez možnosti vyprání. Plyšák větší než vaše dítě se totiž nemusí vejít do klasické pračky, což z něj dělá semeniště alergenů a roztočů.

  pr_clanek
  4. kvě 2022    Čtené 358x

  S Jamieson vitamíny na cestách

  Čas letních dovolených se blíži  a pokud se na nějakou chystáte, je lepší být připravený dopředu na neočekávané situace. Abyste si uchovali krásné vzpomínky na dovolenou, tu je pár rad jak se vyhnout běžným zdravotním problémům a zároveň přijít zdravější.

  Nejčastějším problémem behěm cestování a pobytů jsou zažívací problémy.
  Probiotika na ochranu žaludku, které nevyžadují uskladnění v chladných prostorech, by měly být součástí všech cestovních balíčků pre dospělé i děti.

  Cestovní průjem

  Cestovní průjem je střevní infekce způsobená bakteriemi, parazity anebo virusy nalezenými hlavně v kontaminované vodě anebo jídle. Některé příznaky jako nevolnost, žaludeční křeče a průjem trvají 3 až 5 dní. V některých případech, cestovní průjem může způsobit vážnou dehydrataci organizmu a může trvat až 2 týdny.

  Probiotika vám mohou pomoci. Začněte užívat probiotika pár dní před odchodem na dovolenou, v průběhu vaší cesty a pár dní po návratu z dovolené. 

  Cestovní zácpa

  I když normálně netrpíte zácpou, cestování vám může způsobit problém. Náhlé změny ve stravě, narušení obvyklé denní rutiny, zažívací těžkosti z neznámých potravin a dehydrataci jsou všechny možné příčiny.

  Můžete předejít zácpě, pokud pár dní před odchodem postupně zvyšujete příjem vlákniny, která se nachází v ovoci, zelenině a celozrnných produktech. Pití dostatku vody, abyste předešli dehydrataci organizmu a omezte příjem alkoholu. Pro přirozenou podporu střev užívejte výživový doplněk Jamieson Hořčík před spaním. Hořčík má přirozené laxativní účinky, které pomáhají uvolnit svaly střev a přivést vodu do tlustého střeva.

  Probiotické výživové doplňky Vám můžou poskytnout přirozenou ochranu pro vaše trávení. Více než 400 druhů baktérií žije v trávicím traktu a dobré baktérie jsou známé jako probiotika. Vyzkoušejte: Směs bakteriálních kultur – 10 miliard, s obsahem 14 bakteriálních kmenů a s prebiotiky (inulin), ve snadno polykatelných vegetariánských kapslích na podporu a udržování střevní mikroflóry dobrých baktérií.

  Probiotika jsou prospěšné bakterie, které mohou mít blahodárný vliv i na miminko. Optimální trávení podpoří podávání probiotik s obsahem bifidobakterií, především bifidobakterie BB-12 (Bifidobacterium animalis subsp. lactis)  – například ve formě účinného probiotického doplňku stravy Jamieson Probiotic Baby v kapkách(126 kapek /1 balení). Podporuje zdravou střevní mikroflóru a paralelně tak přispívá k optimálnímu trávení dětí.

  Během prvních šesti měsíců života jsou novorozenecké koliky, reflux žaludeční kyseliny a zácpa nejčastějším důvodem návštěvy pediatra. Probiotika mohou být zvláště prospěšné při léčbě většiny těchto stavů. Díky schopnosti uklidnit gastrointestinální trakt pomáhají probiotika při kolice, alergiích a průjmu.

  Ochrana před opalováním a nedostatok vitamínu D

  Nic se nevyrovná slunečním paprskům v průběhu léta, ale spálení pokožky vám může pokazit celý den. Použijte opalovací krém minimálně s ochranným faktorem SPF 15 a vždy si nasaďte sluneční brýle a klobouk. Mějte na paměti, i když se aktivní složky opalovacích krémů lehce rozkládají a stávají se oxidačními v průběhu slunečního záření, uvolňují volné radikály, které jsou absorbované do pokožky.

  Udělejte si v duchu rekapitulaci času stráveného s dětmi v přírodě, na slunci... Nedopadla v prospěch slunečního záření? Bohužel, většina rodin je na tom stejně – dětem i rodičům chybí dostatek sluníčka a tím i slunečního vitamínu D3 (cholekalciferolu), který pomáhá budovat imunitu a zasahuje do mnohazákladních pochodů v organismu. Jeho výrazný a rychlý pokles se připisuje novému fenoménu – interiérovému televiznímu a počítačovému otroctví a pandemii obezity spojené se vzestupem objemu tělesného tuku, do kterého se část vitamínu D3 přesouvá.

  Letní dovolená bude dobrou příležitostí k přirozenému získání chybějícího vitamínu D. Avšak jen na krátkou dobu. Deficit vitamínu D3 dokáže výborně doplnit optimální přírodní sluneční vitamín D3 v přípravcích Jamieson. Vyrábí se speciální patentovanou technologií z čistého „slunečního” lanolinu z ovčí vlny, z ovcí chovaných na slunečných pastvinách Nového Zélandu. Účinný způsob, jak zvýšit u dětí hladinu vitamínu D3 v krvi, je podle pediatrů příjem 400 IU vitamínu D3 denně a při jeho vysokém deficitu i několika násobně více. Vyzkoušejte: Jamieson Baby-D Vitamín D3 400IU kapkyideální volba nejen pro děti ale i celou rodinu, speciálně pro jednotlivce, kteří preferují kapky před tabletami, ať už na polykání anebo žvýkání. Jamieson Vitamín D3 Kids 400IU jsou veselou alternativou na cucání s jahodovou příchutí v tabletách ve tvaru medvídka pandy. 

  pr_clanek
  25. dub 2022    Čtené 29x

  Co by nemělo chybět na vaší dokonalé svatbě

  Svatební den je pro většinu párů vyvrcholením jejich vztahu. Na to, co prožijete tento den, budete vzpomínat celý život – a nejen vy – i všichni příbuzní a přátelé, které na svou svatbu pozvete. Abyste však tento den učinili skutečně nezapomenutelným, měli byste si na jeho přípravě dát skutečně záležet. Nejde jen o to, jaké šaty půjčit, kde zařídit hostinu a kde prožít svatební noc. Příprava svatby zahrnuje nespočet detailů, u kterých je těžké žádný neopomenout. Není proto divu, že u stále většího počtu svateb asistuje svatební plánovač, který si s přípravou všech detailů poradí místo vás. Na co byste při plánování svatby neměli rozhodně zapomenout?

  Termín svatby si zarezervujte včas

  V současné době zažíváme doslova svatební boom. Spoustu zamilovaných párů odkládalo svůj velký den kvůli pandemii covidu a nemožnosti uspořádat oslavu pro více lidí. Nyní, když se restrikce uvolnily, se se svatbami doslova roztrhl pytel. Najít proto vhodný termín svatby není snadné a to samé platí pro rezervaci restaurace či v současné době velmi populární svatební stodoly. Jak termín, tak místo uskutečnění svatby si proto zarezervujte minimálně půl roku dopředu.

  Správný výběr prstenů

  Základem každé svatby je krásný snubní prsten. Při výběru si dejte načas a vyberte takové prsteny, které se vám budou nejen líbit, ale budou se také dobře nosit. Zaměřte se na praktičnost a nenechte se zlákat módními trendy. Snubní prsten budete nosit po celý život, vybírejte si proto takový, který se vám skutečně líbí. Není nutné mít extravagantní snubní prsten jen proto, že je právě in, i když se vám vůbec nelíbí.

  Sestavte seznam svatebních hostí

  Na svatbě se často setkají příbuzní, kteří se spolu jinak již dlouho neviděli. Pro mnohé příbuzné ze strany nevěsty a ženicha je to navíc setkání úplně první. Dejte si proto pozor, koho na svatbu zvete. To, že se někteří příbuzní jinak nestýkají, má často dobrý důvod a jistě byste nechtěli, aby váš svatební den narušily jakékoli hádky či rozmíšky mezi znesvářenými členy rodiny. 

  Vyberte si svatební šaty, které vás udělají středem pozornosti

  Svatební šaty jsou pro nevěstu nejdůležitějším rozhodnutím týkajícím se plánování svatby. Ujistěte se, že jste si vybrali šaty, které se vám skutečně líbí. Nezapomeňte, že se na svatební fotografie možná budete muset dívat po zbytek života, takže pokud šaty nejsou opravdu úžasné, neberte je. Pokud chcete výrazné šaty, podívejte se na šaty s nízkými zády, které jsou sexy a zároveň elegantní. A nezapomeňte, šaty nemusejí být jen čistě bílé. 

  Svatbou váš společný život teprve začíná

  Jakmile opadne svatební veselí, můžete konečně společně vyrazit na cestu životem. Ještě předtím je však třeba pamatovat na to, co zařídit po svatbě. Hlavně ženy, které přijaly manželovo příjmení si budou muset vyměnit doklady, jelikož občanský průkaz po svatbě pozbývá platnosti. Cestovní pas však naštěstí platí ještě tři měsíce, takže můžete bez obav odcestovat na svatební cestu. Třebaže mužům zpravidla jejich jméno zůstane, povinnost výměny dokladů platí i pro ně. Je také nutné nahlásit změnu jména na všechny důležité úřady, jako je zdravotní a sociální pojišťovna, banka, telefonní operátor a v případě že podnikáte, i živnostenský a finanční úřad.

  Nezapomeňte si svůj velký den naplno užít!

  Ať už se rozhodnete pro malou či velkou, skromnou či opulentní svatbu, nezapomínejte, že jde hlavně o vás a vašeho partnera. I když se něco zadrhne a ne vše se na svatbě povede zcela na jedničku, není to důvod ke ztrátě úsměvu a optimismu. Nejdůležitější je to, co prožíváte uvnitř, pocit štěstí, který bude zdrojem krásných vzpomínek na tuto výjimečnou událost.

  pr_clanek
  20. dub 2022    Čtené 60x

  Jak postavit venkovní saunu?

  Rychlý životní styl, neustálý stres, shon a civilizační nemoci. Takto by se dal ve zkratce popsat život asi většiny lidí v dnešní společnosti. Co takhle na chvíli upustit páru a relaxovat? Vyzkoušejte léčebnou kúru, kterou znali již staří Egypťané, a obrňte se proti nachlazení či bolesti svalů. Při pravidelném saunování docílíte zklidnění mysli, uvolníte dýchací cesty a vysoká teplota má i blahodárné účinky pro lidskou pleť. Nechte se opečovávat teplem a vytvořte si finskou saunu i vy.

  Proč si pořídit venkovní saunu a ne vnitřní?

  Výhody vnitřní sauny

  Vnitřní sauna většinu lidí ohromí hlavně z ekonomického hlediska. Její pořizovací cena je levnější než u jejího vnějšího protivníka. Zároveň vám šetří peníze za energie, jelikož nenastávají tak velké teplotní ztráty. Problém je, že ji většina lidí prostě nemá kam umístit. Sauna finská vyžaduje suché prostory, kterými málokterý dům překypuje. Problémem může být i zajištění odvětrávání a přívod čerstvého vzduchu.

  Výhody venkovní sauny

  Při instalaci venkovní sauny do již hotového zahradního domku je pořizovací cena v podstatě totožná s tou vnitřní. V případě postavení nového saunového domku je samozřejmě vyšší. Výhodou je působivý design, který dokáže ohromit vaše návštěvy. Pro její pořízení nepřijdete o prostor v domě a nejste ani limitování při volbě její velikosti. Zároveň je snazší vymyslet ochlazování. V zimně můžete například využít napadaný sníh. Hlavním pozitivem jsou léčebné účinky.

  Kam umístit saunu

  Nejprve musíte zvážit spoustu věcí. V prvé řadě, kam venkovní saunu umístíte. Mějte na paměti, že v její bezprostřední blízkosti musí být místo na zchlazení – sprcha, sud se studenou vodou. Samozřejmě je úplně nejlepší, když finskou saunu zabudujete do zděné stavby jako vestavbu. Taková finská sauna má nejvyšší trvanlivost a je nejpraktičtější.

  Hlavní je zvolit takové místo, které je klidné, soukromé a má hezký výhled.

  Jak chcete saunu velikou?

  Dalším důležitým faktem k rozmyšlení je velikost a tvar. Na výšku obecně mívá sauna venkovní kolem 2 metrů. Velikost jejího půdorysu už ale záleží na počtu osob, které jej budou využívat. Na každého člověka počítejte se 70 cm šířky, na výšku mají sauny nejčastěji 210 cm. Do takové pohodlně umístíte dvě patra lavic – první ve výšce 45 cm, druhé ve výšce 90 cm. Zbytečně velká sauna se bude dlouho ohřívat a odebere vám tak zbytečně moc energie. Proměření je tedy opravdu zásadní.

  Jak vybrat saunová kamna?

  Můžete si vybrat mezi saunovými kamny na elektřinu a saunovými kamny na dřevo. Nezapomínejte, že venkovní dřevěné sauny mají tepelné ztráty, je proto dobré počítat s koupí kamen s vyšším výkonem.

  1. Kamna na dřevo

  Saunová kamna na dřevo dokážou saunu vytopit během chvíle, proto jsou vhodné právě do venkovních saun. Jejich nevýhodou je náročnější regulace teploty. Zároveň ale mají své kouzlo. Praskající oheň dodá pobytu v sauně tu správnou atmosféru. Trh nabízí taková kamna na dřevo, že nejsou jen topným tělesem, ale vyloženě dekorací, která vám bude dělat radost.

  2. Elektrická kamna

  Saunová kamna elektrická poslouží spíše do sauny v interiéru. Výhodou je, že se dají ovládat na dálku a je velice snadná regulace teploty. Ohřev sauny je ale pomalejší a ztrácí se příjemná atmosféra ohně.

  Zařiďte si půvabný interiér

  1. Osvětlení

  Správně zvolené osvětlení je jedním z hlavních aspektů pro vytvoření správné atmosféry. Rozhodně byste měli volit tlumenější světlo u několika zdrojů. Nejvhodnější jsou LED pásky, optická vlákna a klasické saunové osvětlení.

  2. Doplňky

  Základním vybavením sauny by měl být teploměr a vlhkoměr, díky kterým můžete kontrolovat správné hodnoty pro saunování. Nezapomeňte ani na přesýpací hodiny, které vám pohlídají čas. Obyčejně se saunuje cca. 15 minut.

  Vsaďte na aroma, Vůně je silně spjatá s relaxací a do sauny rozhodně patří. Zkuste si pořídit například difuzér s vaší oblíbenou vůní.

  Nezapomenutelnou součástí finské sauny je i vědro a naběračka, jíž se polévají saunové kameny.

  Další vybavení sauny je čistě na vás. Určitě se vyplatí zainvestovat do textilu, dřevěných dekorací a samozřejmě do vhodné kosmetiky. Vše záleží jen na vás a vašich potřebách. Hlavní je, aby se vám v sauně líbilo.

  Sauna jako dominanta zahrady – nechte se okouzlit krásnými exteriéry

  Venkovní finská sauna nemusí být jen relaxačním místem, její provedení dnes vypadá opravdu neodolatelně. Záleží jen na vás, co se vám líbí. Můžete si postavit srubovou saunu, která navodí atmosféru horské chatky. Zajímavá jsou i moderní futuristická pojetí. Jestli máte rádi skandinávský styl, tak neváhejte a vyzkoušejte sudovou saunu, která snad každého zaujme nevšedním designem. Pro zcestované jedince je dobrou cestou mobilní sauna, kterou můžete brát všude s sebou.

  Vrhněte se do práce

  Když si postavíte saunu sami, můžete si vytvořit něco, na co budete pyšní. Správný kutil si s tvorbou sauny poradí. Obecně se ale vyplatí svěřit se do rukou specialistům, kteří dané problematice rozumí.
  Odborníci z Finskasauna.cz vám poradí s výběrem optimálního typu a velikosti sauny, dřeviny, saunových doplňků i osvětlení, a pomohou vám vytvořit saunu na klíč přesně podle vašich představ.