Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  pr_clanek
  Dnes v 08:29    Čtené 58x

  DISNEY KOUZELNÉ AUDIO POHÁDKY– nová kolekce od De Agostini!

  Skvělá zábava pro celou rodinu!

  Pozor! Objednejte si kolekci v předprodeji -> https://bit.ly/modrykonik-disney-deagostini, zadejte do objednávky svůj speciální kód -> DISNEYCZMODRYKONIK a následně obdržíte dárek navíc – svačinový box se Štístkem z pohádky 101 dalmatinů!

  DISNEY KOUZELNÉ AUDIO POHÁDKY představují skvělou zábavu pro celou rodinu. Společně s hrdiny Disneyho pohádek prožijete úžasná dobrodružství! Už v prvním čísle na vás čeká nezapomenutelný příběh Lví král. V dalších číslech mimo jiné Kniha džunglí, Sněhurka a sedm trpaslíků, Hledá se Nemo nebo Aladin.

  Součástí každého dalšího čísla kolekce je audio figurka pohádkové postavy, kterou stačí postavit na speciální reproduktor (součást kolekce) a za poslechu krásné pohádky se rázem přenesete do světa fantazie. Každé číslo je doplněno knížkou v pevné vazbě s půvabnými ilustracemi. Společně s dětmi se můžete ponořit do světa okouzlujících pohádek Walta Disneyho. 

  Sbírejte figurky z pohádek a vytvořte si svou pohádkovou Disney kolekci!

  Objednavatelé mohou jako obvykle počítat s nižší cenou než ve stáncích a čekají na ně další výjimečné dárky s motivy pohádek – batoh s Nemem, polštářek s hrdiny Lvího krále, cyklo láhev s Olafem z Ledového království, hrneček se Štístkem ze 101 dalmatinů a dvoje puzzle.

  Díky doplňkové nabídce Premium objednavatelé obdrží speciální kufřík k uschování figurek a šest dalších audio postaviček.

  To však není všechno – při zaplacení kreditní kartou získáte jako dárek láhev na pití se Štístkem z pohádky 101 dalmatinů.

  Pozor! Objednejte si kolekci v předprodeji -> https://bit.ly/modrykonik-disney-deagostini, zadejte do objednávky svůj speciální kód -> DISNEYCZMODRYKONIK a následně obdržíte dárek navíc – svačinový box se Štístkem z pohádky 101 dalmatinů!

  pr_clanek
  Včera ve 13:31    Čtené 43x

  Jak vybavit pokojíček pro děti v malém bytě?

  Nezáleží na tom, zda už dospívají, sotva začaly chodit nebo jsou ještě kojenci. Pro své děti si zkrátka vždy přejeme to nejlepší, ale v dětském pokoji většinou bojujeme o každý centimetr. Inspirujte se nápady, které vaší dceři nebo vašemu synovi poskytnou dostatek prostoru na dovádění i psaní domácích úkolů. 

  PxFuel.com

  Zařizování dětského pokoje může být oříšek. Váš potomek potřebuje mít dostatek prostoru pro velkolepá dětská dobrodružství, odpočinek i rozvíjení všech svých schopností. Stojíte i vy před touto výzvou? Přinášíme vám pár praktických tipů, jak do malého dětského pokoje vměstnat vše potřebné.  

  Patrová postel zvětší plochu na hraní

  Dětské dovádění si žádá notnou dávku prostoru. Ať už máte doma malého piráta, nebo zakletou princeznu, chcete-li získat co největší možnou plochu podlahy pro nábytek, nejjednodušším řešením je patrová postel. Pod patrem totiž získáte prostor pro psací stůl, skříň nebo třeba místo pro dětský bunkr.   

  Multifunkční nábytek 

  Psací stůl je vedle postele tím nejdůležitějším kusem nábytku dětského pokoje. Děti si u něj vybarvují omalovánky, hrají s hračkami i píšou domácí úkoly. Jestliže jste omezeni malou rozlohou místnosti, řekněte ano multifunkčnímu nábytku, který vám pomůže využít prostor v dětském pokoji na maximum. Vhodné jsou například rostoucí psací stoly s nastavitelnou výškou, které mají dostatek poliček a zásuvek. 

  Myslete vertikálně 

  Využijte potenciál stěn a pověste na ně nástěnné skříňky, police nebo připevněte háčky. Uvolníte tak cenné místo pro hraní na podlaze a zároveň do skříněk pohodlně schováte všechny dětské nezbytnosti. A co je nejlepší – na výše umístěné skříňky malé děti nedosáhnou, takže do nich můžete schovat i sezónní oblečení nebo ložní prádlo. 

  Světlé barvy provzdušní prostor

  Ze všeho nejdůležitější je, aby se děti ve svém pokoji cítily dobře. O pohodovou atmosféru se postarají světlé barvy, dekorace a dostatek doplňkového osvětlení v podobě nástěnných svítidel nebo LED lampionů, které zaženou noční strašidla. Zem vystelte měkkými kusovými koberci a postel pak vybavte záplavou polštářů. 

  Pokud zařizujete dětský pokoj pěkně od podlahy, vyplatí se vám pořídit veškerý nábytek na jednom místě. Na Expedo.cz najdete multifunkční kusy nábytku i patrové postele v široké škále barev, a navíc můžete využít dopravu zdarma. Čtenářky ze Slovenska pak mohou nakupovat na Expedo.sk.

  pr_clanek
  23. lis 2020    Čtené 208x

  Můj první kalendář: unikátní samolepková knížka

  Chystáte se psát miminku deníček? Chcete mu vytvořit album a zaznamenat všechny důležité milníky v jeho životě? Můj první kalendář je pro Vás ideálním řešením!

  Téměř každá maminka se rozhodne psát svému miminku deníček nebo mu vyrobit originální album. Všechny okamžiky od narození miminka jsou totiž neopakovatelné a chceme si je zaznamenat. Často maminky s velkým nadšením začnou psát a tvořit, ale brzy zjistí, že to nestíhají a volný čas je velice vzácný.  

  Můj první kalendář má rychlé, přehledné a jednoduché řešení, jak zaznamenat všechny zážitky a milníky svého miminka. Jak? Za pomocí samolepek!

  UNIKÁTNÍ SAMOLEPKOVÁ KNÍŽKA

  Můj první kalendář je unikátní samolepková knížka, která slouží pro zaznamenání všech krásných a nových okamžiků po narození dítěte. Na každém zážitku s miminkem záleží, obzvlášť když je to poprvé. Rodiče ale často v tomto období nemají tolik času, aby si vše podrobně zapisovali. Můj první kalendář je proto navržen jednoduše a intuitivně, aby bylo zaznamenávání vzpomínek snadné a rychlé.

  Zároveň je nedatovaný, takže můžete začít kdykoliv.

  JEDNODUCHÝ A RYCHLÝ ZPŮSOB, JAK SI UCHOVAT VZPOMÍNKY

  Můj první kalendář obsahuje 12 listů, jeden na každý měsíc, s nedatovanými políčky pro každý den v měsíci. Do těch si můžete zaznamenat zážitky, dovednosti a události vašeho miminka.

  V základní sadě dostanete 220 samolepek, které vám v tom pomohou. Pokud máte pocit, že to nebude stačit, pak vám přijdou vhod extra sady samolepek, které nabízejí ještě více možností.

  Kromě nálepek můžete k zaznamenání zážitků využít i jakýkoliv jiný způsob – do kalendáře si třeba zapisujte, kreslete nebo vlepujte fotky! Na konci knížky je pak prostor pro vzkazy – od rodičů, od babičky a dědy, od sourozenců...

  Díky tomu všemu je Můj první kalendář jednoduchým a originálním pomocníkem při uchovávání vzpomínek na to nejkrásnější období, k němuž stojí za to se vracet.

  Kalendář se dá zakoupit na www.mujprvnikalendar.cz, kde je na výběr z více variant. Můžete si zakoupit kalendář za 399 Kč se základní sadou nálepek (220 ks nálepek) nebo kalendář za 499 Kč se základní sadou a extra sadami navíc (330 ks nálepek). Na stránce se můžete podívat na jednotlivé extra sady a zakoupit si je zvlášť za 49 Kč. Na dalších sadách a nálepkách se denně pracuje a čerstvě nabízíme speciální vánoční sadu nálepek.

  Kalendář je vhodný pro první rok dítěte a brzy bude v prodeji kalendář i pro druhý rok dítěte. 

  Sledujte naše sociální sítě na Facebooku a Instagramu, aby Vám neunikla žádná novinka.

  www.mujprvnikalendar.cz

  info@mujprvnikalendar.cz

  pr_clanek
  23. lis 2020    Čtené 186x

  Jak to sama zvládnu? Neplánovaně těhotným pomáhá Poradna Na počátku

  Nejistota. Strach z budoucnosti. Samota. Také tyto pocity mohou provázet začátek těhotenství, pokud žena přišla do jiného stavu neplánovaně, ztratila podporu svých nejbližších nebo si nedokáže představit, jak to s dítětem všechno sama zvládne.

  Příběhy, které slýchávají pracovnice v Poradně Na počátku, jsou různorodé. Týkají se hledání bydlení, nedostatku peněz nebo chybějící podpory ze strany nejbližších. V poradně si mohou ženy promluvit o svých problémech, zvážit všechny své možnosti, zeptat se na to, co je zajímá, případně dostat materiální pomoc. „Tempo rozhovoru i témata si volí sama klientka. Chceme s ní mluvit o tom, co právě ona v danou chvíli považuje za nejdůležitější,“ říká vedoucí Poradny Na počátku Jitka Došlová.

  Věděla už dopředu, co by jí kamarádky poradily

  Jednou do Poradny Na počátku zatelefonovala žena, která právě zjistila, že je počtvrté těhotná. Situace ji zaskočila a nebyla si jistá, jestli si miminko nechá. Tato žena měla kolem sebe dobré kamarádky, na které se mohla spolehnout. Už dopředu však tušila, co by jí poradily. Ona si ale chtěla nechat všechny možnosti ještě otevřené. „Někdy potřebujeme někomu říct nahlas, co nosíme v srdci nebo mysli, bez toho, aby naše myšlenky nějak posuzoval nebo za nás hned hledal řešení,“ shrnuje své zkušenosti vedoucí poradny.

  Sleduj náš Facebook a Instagram

  Pomoci může i správná informace

  Kromě klidného a bezpečného prostoru pro zvážení všech pro a proti mají ženy možnost se také zeptat na cokoliv, co je zajímá. Vše se odvíjí od očekávání klientky. V těžkých chvílích často pomůže správná informace nebo konkrétní a rychlá pomoc. Rozhovory se týkají například systému zdravotního a sociálního pojištění, fungování dobročinných nadací nebo azylových domů. „Ženy často trápí, jak zajistí pro sebe a své děti základní věci – střechu nad hlavou, jídlo, oblečení nebo bezpečné místo pro rodinu. Pokud má žena zájem, můžeme jí a jejím dětem nabídnout bydlení v azylových domech, které organizace Na počátku také provozuje,“ přibližuje Jitka Došlová.

  Kontakty

  Poradnu Na počátku můžete kontaktovat několika způsoby:
  Telefon: 774 440 821
  E-mail: poradna@napocatku.cz
  Web: www.napocatku.cz
  Sociální sítě: www.facebook.com/NaPocatku1994
  www.instagram.com/na_pocatku

  pr_clanek
  19. lis 2020    Čtené 485x
  menstruační kalíšek whoop.de.doo

  Menstruační kalíšek Whoop·de·doo.
  První, který přiznal barvu

  Objevil se teprve před pár lety, přesto na něj nedají dopustit miliony žen po celém světě. Ano, řeč je o menstruačním kalíšku – alternativní menstruační pomůcce k jednorázovým tamponům a vložkám, kterou můžete používat opakovaně klidně několik let. Pro své funkční vlastnosti i ekologické benefity si získal velkou oblibu a na trhu existuje v nespočtu různých provedeních. 

  Letos k nim přibyl i menstruační kalíšek Whoop·de·doo, dlouho očekávaná novinka stejnojmenné značky intimních pomůcek, za kterou stojí úspěšná produktová designérka Anna Marešová. Menstruačním kalíškem designérka navazuje na kolekci venušiných kuliček pro posílení pánevního dna či oceňovaný vibrátor. 

  Šetrný k ženskému tělu i přírodě

  Menstruační kalíšek přináší do značky intimních pomůcek zcela nové téma, kterým je menstruace. „Osobně vnímám, že se o menstruaci stále nemluví nebo se o ní mluví nehezky,“ vysvětluje Anna Marešová. „Snažím se chápat ženu jako celek a menstruace je její přirozenou součástí. Chtěla jsem vyvinout kalíšek, který si ženy opravdu oblíbí, nebudou se za něj stydět a třeba se na menstruaci díky němu budou i těšit.“ 

  Designérka se celé měsíce věnovala návrhu a vývoji, během kterého řešila spoustu detailů. Použitý materiál, tvar i zakončení kalíšku mají na jeho funkci zásadní vliv. Stejně jako ostatní pomůcky Whoop·de·doo je i menstruační kalíšek vyroben z lékařského silikonu, který je hypoalergenní a netoxický. Zakončení Anna vyřešila měkkou kuličkou, která při nošení netlačí a pomáhá vyjmutí kalíšku. 

  O menstruaci otevřeně a bez stereotypů 

  A co dělá kalíšek opravdu výjimečný? „Soustředila jsem se hlavně na jeho funkci. Aby byl dostatečně pevný, ale zároveň měkký a pohodlný, aby měl i v té menší velikosti, co největší objem. A kromě toho je to určitě i to, že je červený. Krev není modrá a zanechává stopy. O kalíšku říkáme, že je první, který přiznal barvu. Červená je nejen praktická, ale má i symbolický význam,“ říká designérka, která chce o  menstruaci vždy mluvit otevřeně a bez zbytečných tabu. 

  Důkazem je i její nová podcastová série Přiznej barvu, ve které Anna Marešová otevírá témata spojená s menstruací se svými kamarádkami a múzami Whoop.de.doo – zpěvačkou Tonyou Graves, režisérkou a herečkou Petrou Nesvačilovou, stand-up komičkou Adélou Elbel a dalšími.

  Menstruační kalíšek Whoop·de·doo je nyní k dostání ve dvou velikostech – light a classic, a také ve výhodném duo packu obou velikostí. Používat ho můžete až 5 let, během kterých ušetříte přírodu od 1 200 jednorázových vložek a tamponů. 

  pr_clanek
  16. lis 2020    Čtené 31x

  5 tipů pro bezpečný převoz dětí v autě. Znáte je?

  Při jízdě autem se děti řadí mezi nejzranitelnější skupinu pasažérů. Stoprocentní bezpečnost vás i vašich dětí sice zaručit nemůžete, zejména pak, narazíte-li na neohleduplné řidiče. Pokud ale znáte základní pravidla silničního provozu a pár praktických tipů k tomu, vyhnete se nejedné tragédii i vysokým pokutám. 

  1. Dbejte na bezpečnost dětí i při kratších vzdálenostech 

  Dítě vždy poutejte do autosedačky, a to i na kratší vzdálenosti. I při nízké rychlosti, zhruba 15 kilometrů v hodině, pro něj může být náraz smrtelný. Jestliže připoutáte sebe a dítě jedním pásem v domnění, že je to bezpečné, mýlíte se. Při nárazu ho rozdrtíte vlastní vahou. Pokud chcete riskovat a vézt prcka pouze na klíně (a ještě nepřipoutaného), nemáte šanci jej při nehodě udržet. Ještě, než vyjedete na silnici, sjednejte si povinné ručení online, které je zákonem povinné a které v případě nehody pokryje finanční škody na vozidle či zdraví druhé osobě. Při smluvení přes internet máte navíc 20 % slevu

  2. Potřebujete autosedačku?

  V roce 2006 nastalo několik legislativních změn. Dříve platilo, že autosedačku potřebuje každé dítě mladší 12 let. Momentálně věk nerozhoduje. Hlavním kritériem je výška a váha dítěte. Autosedačku pořiďte dítěti, které má méně něž 36 kilo a méně než 150 cm, přičemž stačí, aby byla splněna jen jedna z podmínek. 

  3. Autosedačka musí být kvalitní

  Nepodceňte výběr kvalitní autosedačky. Trh je doslova přesycen lákavými nabídkami cenově dostupných autosedaček, ty však často bývají nekvalitní. Dejte pozor, aby byla autosedačka certifikovaná a nejlépe s vyztuženými zády kvůli pohodlí. Zajděte do kamenné prodejny, která vám umožní autosedačku vyzkoušet přímo v autě, jedině tak do vozu bude dobře pasovat. Do prodejny s sebou vezměte i svou ratolest, aby si ji mohla ozkoušet.

  4. Sedačka vpředu, či vzadu?

  Odborníci doporučují umístit dítě vždy na zadní sedlalo, a to z jednoho prostého důvodu – kvůli větší bezpečnosti. Je však na vašem osobním zvážení, jak se rozhodnete – zákon umožňuje obě varianty. Pro některé rodiče je uklidňující, když mají ratolest po ruce a nemusí se otáčet dozadu, což je také velmi nebezpečné. V případě, že se rozhodnete umístit autosedačku na místo spolujezdce, nesmí být čelem proti směru jízdy. Vypněte také čelní airbag a posuňte sedačku auta co nejvíce dozadu. 

  5. Co mi hrozí?

  V první řadě byste měli myslet na své děti a zbytečně neriskovat. Při porušení zákona vám může být udělena pokuta až do výše 2 000 Kč. Dále přijdete o 4 trestné body do karty řidiče. Ve správním řízení se pokuta pohybuje v rozmezí 1 500–2 500 Kč. A nezapomínejte, nejlepší je, když jdete nejmenším příkladem. Tak šťastnou cestu... a hlavně bezpečně!

  pr_clanek
  13. lis 2020    Čtené 495x

  Vstupte do kouzelného světa BudiBasa! Naše jedinečné hračky vykouzlí úsměv dětem i dospělým

  Dochází vám nápady, co koupit dětem k Vánocům? Chcete darovat něco originálního, co nemá jen tak každý? Hračky z naší nabídky okouzlí malé i velké děti, dospělé i zapálené sběratele nejen pod stromečkem. U nás si vyberete dárek i za vysvědčení, k narozeninám, ke svátku nebo jen tak pro radost.

  Už jste slyšeli o roztomilých kamarádech kocourkovi Basikovi, kočičce Li-Li, pejskovi Vaksonovi nebo zajičcích Mi? Že ještě ne?! To je ale veliká škoda, protože tahle zvířecí parta bude pro vaše děti skvělým parťákem na cestě za jakýmkoliv dobrodružstvím. Zajíček pilot jim ukáže celý svět, kocour kosmonaut je vezme do vesmíru a se zaječí slečnou v něžných šatech se bude vaše holčička cítit jako princezna. V kouzelném světě hraček BudiBasa mohou vaše děti být čím jen budou chtít.

  Jistě se ptáte, co je a jak vznikla BudiBasa. BudiBasa je společnost původem z Ruska, která se věnuje výrobě plyšových hraček a dárkových předmětů již 10 let. Zastaralá ruská slova „budi basa“ bychom mohli volně přeložit jako „bude krása“ a přesně to si klade za cíl tato společnost - tvořit krásu. Tímto heslem se řídí během celého procesu výroby, tedy od návrhu a pečlivého výběru materiálů až po ruční výrobu všech hraček v nejvyšší kvalitě až do posledního stehu. Každá hračka je takovým malým uměleckým dílem, které vydrží i dětskou hru a ruční praní bez újmy, což jistě ocení všichni rodiče.

  Hračky BudiBasa si dokázaly podmanit děti a dospělé po celém světě a vy teď konečně máte také možnost seznámit se s nimi a zamilovat si je.

  Největší oblibu si získali kocour Basik a zajíčci Zaika Mi. A kdo by se tomu divil? Kocour Basik je čistokrevný krasavec původem z Kocourkova, který vás okouzlí svýma jantarovýma očima a vouskama trčícíma do všech stran. Rád cestuje a zkouší nové profese, proto často mění vzhled a kostýmy. Basik může být romantickým básníkem, sjezdovým lyžařem nebo i baristou, který potěší každého milovníka kávy. Odolali byste takovému chlupáčkovi?

  Okouzlující Zaika Mi není jen roztomilá hračka, ale opravdová módní ikona. Její šatník je plný krásných oblečků, do kterých se moc ráda převléká. Kloboučky, sukýnky, elegantní šaty a kabelky – tahle parádnice rozumí modernímu i vintage stylu. Návrháři ji zásobují novými kousky celý rok, a proto může spolu se svojí lidskou kamarádkou nebo se svým nápadníkem zajíčkem Mi vyrazit nejen na procházku do parku, ale i na koncert nebo dokonce na módní přehlídku.

  Stát se miláčkem rodiny může nejen kocour Basik a jeho kamarádka Li-Li nebo zajíčci Zaika Mi, ale také pejsci Vakson a Bartholomew. V nabídce najdete i magická stvoření Lori Colori s huňatými ocásky a vyšívanými obličeji a veselá lesní zvířátka Lesňátka (myška Týnka, vlček Bertík a zajíček Toníček). A jako novinku jsme do nabídky zařadili plyšové přívěsky na klíče či batůžek, takže teď si vaše dítě může vzít svého nejlepšího kamaráda na výlet, do školky nebo školy vstříc novým dobrodružstvím.

  pr_clanek
  3. lis 2020    Čtené 55x

  Pohodová zábava na dlouhé večery? Získejte hru zdarma a objevte, že hraní není jenom pro chlapy

  Od čtyř odpoledne tma, pořád zima a internet plný depresivních zpráv. Jak si udržet dobrou náladu a čistou hlavu? My o jednom způsobu, jak vypnout, víme. A na rozdíl od sklenky vína si to s vámi užijí i děti. Hry od Špidly jsou totiž navržené tak, aby je společně mohla hrát celá rodina.

  V Čechách se hraní stále považuje za čistě mužskou zábavu, přitom za velkou louží, v Americe tvoří ženy dokonce už přes 40 procent hráčů. Tamní trh pochopil, že i ony potřebují u něčeho zvolnit, jen pro ně nejspíše nebude tak atraktivní násilí a jiné negativní aspekty. Hry se ale naštěstí zvládnou obejít i bez krve a dalších věcí, na které po celodenní honičce v práci nebo domácnosti fakt nemáte chuť. Chcete se přesvědčit a zjistit, co taková hra nabízí? Nebojte, do Ameriky nemusíte. Poznat to můžete i v našich končinách, z pohodlí domova, neboť právě na takové tituly se obchod Špidla zaměřuje, který je navíc nabízí všechny v češtině.

  Hry, na kterých se vyrůstá

  Krev v nich jako voda z kohoutku neteče, přesto se oddechové hry od menších studií těší čím dál větší oblibě. Před násilnou akcí totiž upřednostňují rozvoj měkkých dovedností. Není tak nic divného ani na tom, pokud se do jejich hraní pustí společně prarodiče se svými vnoučaty. U logických her koneckonců platí známé rčení „víc hlav víc ví“ dvojnásob. Obzvlášť když mají co nabídnout každé generaci: Zatímco dospěláci v nich vidí poklidnou zábavu, u níž nemusí sedět několik hodin denně, pro děti je to příležitost se rozvíjet.

  Co chtějí české hráčky?

  Zde máme jasnou odpověď: hledačky neboli hry s hledáním ukrytých předmětů. Tento žánr se orientuje na příběh s četnými náměty a ohromující, ručně kreslenou grafiku, takže každá scenérie vypadá jako obraz. Vžijete se do role hlavního hrdiny či hrdinky a vydáte se na výpravu za záchranou milované osoby nebo celého světa před zlem, které má mnoho podob. Procházíte desítkami míst se silnou atmosférou a pomocí nalezených předmětů se snažíte překonávat překážky. Hledačky mohou být detektivní, pohádkové, fantasy i sci-fi nebo thrillerové či romantické. Největší nabídku hledaček najdete u Špidly, kde je tento typ her již dlouholetou tradicí.

  Pomocí mnohých mini-her a rébusů, jež hledačky typicky obsahují, procvičíte své logické uvažování, postřeh i důvtip. Nacházíte předměty a dedukujete, jakým jiným, než obvyklým způsobem je můžete použít. Každá zdárně zvládnutá překážka vás posouvá dál v napínavém příběhu, v němž zažijete několik zvratů. Nebo povolejte na pomoc své dítě a sledujte, jak si s úkoly hry poradí, aniž byste se museli obávat, že při hraní pochytí nějaké nadávky. Přejděte na stránky našeho obchodu a získejte zdarma třeba hledačku Překažená svatba, v níž si zahrajete za dvě postavy – laskavého prince a jeho milovanou – jejichž lásku ohrožuje mocný čaroděj. Stačí do 8. listopadu zadat při objednávce slevový kód XP4MK a počítačová hra s romantickým příběhem a bonusovým obsahem je vaše!

  pr_clanek
  2. lis 2020    Čtené 49x

  Rozvodové papíry 2020/2021

  Manželé, kteří řeší rozvod, často vyhledávají pojem „rozvodové papíry“. Mgr. Aneta Lachmannová, advokátka projektu pravnipomoconline.cz vysvětlí v článku co znamenají „rozvodové papíry“.

  Rozvodové papíry 2020/2021

  „Rozvodové papíry“ představují dokumentaci potřebnou pro nesporný rozvod (rozvod dohodou), kterou je nutné ujednat mezi manžely a předložit rozvodovému soudu a soudu, který bude řešit péči o nezletilé děti.

  K lepší orientaci ve spleti paragrafů rozvodového práva lze stanovit tři varianty rozvodu manželství:

  • rozvod dohodou,
  • sporný rozvod (oproti rozvodu dohodou se zjišťují příčiny rozvratu manželství), 
  • ztížený rozvod.

  V rámci mojí praxe advokátky při řešení rozvodu manželství doporučuji variantu rozvodu dohodou. Tato varianta představuje nesporný rozvod manželství, kdy se obvykle jedná o nejméně nákladnou a nejrychlejší možnost rozvodu. Při volbě manželů na tomto rozvodu jsou pak potřebné tzv. „rozvodové papíry“.

  Rozvod dohodou. Jaké musí být splněny podmínky?

  Zákonné předpoklady pro rozvod dohodou vymezuje občanský zákoník následujícím způsobem:

  • ke dni zahájení řízení o rozvod trvalo manželství nejméně jeden rok a manželé spolu déle než šest měsíců nežijí,
  • manželé, kteří jsou rodiči nezletilého dítěte, které nenabylo plné svéprávnosti, se dohodli na úpravě poměrů tohoto dítěte pro dobu po rozvodu a soud jejich dohodu schválil,
  • manželé se dohodli na úpravě svých majetkových poměrů, svého bydlení, a popřípadě výživného pro dobu po tomto rozvodu.

  Pro letošní a příští rok nenastává právní změna v těchto zákonných podmínkách pro rozvod dohodou.

  „Rozvodové papíry“ tedy budou představovat přípravu žádosti o rozvod manželství, dohody o úpravě poměrů nezletilého dítěte pro dobu po rozvodu manželství včetně podání k soudu pro její schválení a dohodu o úpravě majetkových a dalších vztahů po rozvodu.

  Nesporný rozvod a nezletilé děti

  Pokud jsou manželé rodiči nezletilého dítěte, pak nelze rozvést manželství, a to až do doby, kdy je rozhodnuto soudem o poměrech tohoto dítěte po rozvodu. Po rozhodnutí soudu o této otázce může být manželství rozvedeno.

  Náklady na rozvod

  Náklady na rozvod jsou individuální dle každého konkrétního případu. Soudní poplatek za rozvod manželství je ve výši 2.000,- Kč. Náklady na „rozvodové papíry“ jsou různé dle volby konkrétního advokáta. Velká část advokátů poskytuje dokumentaci pro rozvod dohodou za předem stanovenou odměnu. 

  Mgr. Aneta Lachmannová, advokátka projektu www.pravnipomoconline.cz

  pr_clanek
  30. říj 2020    Čtené 23x

  Jak na stěhování ? Tipy od profesionálů.

  Máte – li již nějaké to stěhování za sebou, tak jistě víte, že to není zrovna příjemně strávený den, který by se dal řadit například k návštěvě pouti. Z málokterých úst uslyšíte po prožitém stěhování větu: „Bylo to skvělé, nemohu se dočkat, až si ten úžasný zážitek zopakuji“. Patrně byste si pomysleli něco o zhoršeném duševním zdraví a konverzaci elegantně ukončili.  Pravda je taková, že pomyslná jednička podtržená se schovává pod výrokem typu: „Přežili jsme to“ a častější shrnutí z dob minulých a bohužel i dnešních uslyšíte asi takto: „Lepší vyhořet ! Už nikdy se stěhovat nechci“. 

  A proč tomu tak je ? Nejčastěji proto, že se na stěhování dostatečně nepřipravili, nebo si vybrali špatnou stěhovací firmu. 

  Profesionálové radí jak na stěhování.  

  (Jakub Malý ze stěhovací firmy Vektos shrnuje 15 let svých zkušeností v oboru stěhování do několika nejdůležitějších rad.)

  Udělejte si dostatek času

  Hlavním klíčem k úspěchu celého stěhování je mít dostatek času. To znamená vyhradit si jeden a více dní podle toho, jak velký byt nebo dům budete stěhovat. Stěhování jako takové je s profesionální firmou rychlá záležitost, např. byt 2+1 přestěhuje za pár hodin. Jde ale o čas, který si musíte vyhradit na přípravy, balení, předání a převzetí bytů a v neposlední řadě vybalení a uložení věcí v novém bytě. Na takové stěhování   tedy potřebujete alespoň dva dny. Na větší stěhování samozřejmě více. To je nutné si předem i s rezervou odhadnout. Dostat se do situace, kdy stěhováci čekají u dveří a vy ještě balíte věci, je přesně cesta k tomu, že si po stěhování řeknete: „Lepší vyhořet, ……“

  Zvažte vlastní možnosti

  S výjimkou přestěhování pár tašek například ze studentského pokoje, doporučuji vždy využít služeb nějaké zavedené stěhovací firmy a nesnažit se na stěhování vyzrát sami. Zejména u větších bytů, nebo dokonce domů se to může velmi rychle změnit v učiněnou pohromu. Stěhovací firmy mají zkušenosti, zavedené postupy a potřebné vybavení. Mimo to Vám dobří stěhováci celý proces výrazně ulehčí i v jiných ohledech. Jednoduše objednat si profesionály je určitě schůdnější volba.

  Jak vybrat stěhovací službu ?

  V první řadě se zaměříme na 3 nejdůležitější parametry, které definují stěhovací firmu o které můžeme nadále při výběru uvažovat:

  Identifikační číslo / Koncese na provoz autodopravy

  Pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu během manipulace a přepravy

  Webové stránky s aktuálním ceníkem služeb a informacemi o firmě.

  Pokud některý z těchto parametrů chybí, objednání služeb nedoporučuji ani zvažovat.

  Reference 

  Mezi profesionálními firmami, které splňují veškeré náležitosti se při výběru ideálně orientujeme podle referencí od lidí, kteří služeb firmy již využili. Hodnocení má většina firem alespoň na jedné ze stránek:  google.maps.com / firmy.cz / facebook.com. Jestliže hodnocení chybí, firma je patrně nová, nebo změnila název. Objednání je tedy oproti zavedeným firmám trochu risk.

   Dejte pozor na falešné reference:

  1. Firma má uvedené pozitivní reference na svém webu, které ale na výše zmíněných stránkách nenajdete. ( Je vysoká pravděpodobnost, že reference nepsal žádný stěhovaný zákazník) 
  2. Hodnocení z falešných účtů na výše zmíněných stránkách. To se bohužel také velmi často nejen v našem oboru děje. Falešné hodnocení poznáte nejčastěji tak, že obsahuje pouze hvězdy bez textu, nebo např. na google je od uživatele, který jiné hodnocení nikam nenapsal.( Tj. napsal pouze jedno hodnocení a jediná reference je právě na stěhovací službu. Pokud má stěhovací firma takovýchto hodnocení více, je velmi pravděpodobné, že je nepíší reální zákazníci.)

  Jednání a nabídky stěhovací firmy:

  Obecně platí, že stěhovací firma, resp. její zástupce by měl mít zájem získat od Vás maximum informací, nejlépe by Vám měl nabídnout prohlídku, na které byste vše přesně dohodli. 

  Na základě přesných informací by Vám měla firma vypracovat přesnou cenovou nabídku. 

  Nedoporučuji se řídit pouze nejnižší cenou, ale především obsahem nabídky, garancemi a celkovým dojmem z jednání firmy. 

  Příklad:

  1. Firma X nevyžaduje prohlídku a z několika informací Vám pošle cenovou kalkulaci, kde nabídne stěhovací auto a dva stěhováky na 4h + obalový materiál „dle spotřeby“ v ceně 4.000,- bez garancí maximální ceny. ( Na této nabídce vypadá pěkně pouze „odhadní“ cena, která je téměř vždy po stěhování vyšší.)
  2. Firma Y se s Vámi dohodne na prohlídce, zástupce bude chtít vědět spoustu věcí, které by Vás často samotné nenapadli. Z informací zpracuje nabídku, kde nabízí auto + 2 stěhováky na 5h + obalový materiál  za 500,-. Celková cena 5.000,- s garancí maximálního navýšení o 15% v případě, že by se stěhování trochu protáhlo.

  Jakou firmu si zvolíte? Předpokládám, že odpověď je jasná. 

  Doufám, že Vám tento článek pomůže a ulehčí náročný úkol, jakým přestěhování domácnosti je. 

  Pokud se Vám článek líbil, zde naleznete další tipy a rady na stěhování.

  pr_clanek
  27. říj 2020    Čtené 30x

  Platební brána Pays a její výhody proti konkurenci

  Poskytnutí bezpečné a rychlé platební metody zákazníkům je stejně důležité jako vytvoření samotného produktu. Bohužel s tolika možnostmi na trhu je těžké rozhodnout, který způsob platby bude pro vaše podnikání nejvhodnější. Představujeme vám platební bránu Pays a její výhody oproti konkurenci. 

  Jak funguje online platební brána Pays?

  Zavedení on-line platebního systému Pays představuje způsob, jak zkrátit dobu platby za zakoupené zboží a zvýšit pohodlí při používání vašeho webu nebo online obchodu. Platební brány jsou poměrně oblíbené řešení mnoha eshopů, zákazníci přes ně platí nejrůznější služby a zboží. 

  Platební brána Pays funguje jednoduše. Při platbě za vaše zboží nebo služby zákazníci uhradí platbu online kartou nebo se přihlásí do svého bankovního systému, jakmile je převod dokončen, a poté jsou jimi zaslané prostředky převedeny na účet, který je vám přiřazen. Jako vlastník webových stránek nebo internetového obchodu máte neustálý přístup k prostředkům nashromážděných na tomto účtu a sami se rozhodnete kdy chcete převést peníze na svůj cílový bankovní účet. 

  Pays můžete začít využívat ihned. Platební brána je již napojena na několik velmi dobrých prodejních a rezervačních systémů, ve kterých jen nainstalujete doplněk nebo provedete jednoduchou aktivaci plateb. Mezi nejznámější prodejní systémy, které jsou napojeny na Pays, patří Shoptet, Zákazník.cz nebo FAPI. Prodáváte-li své služby nebo ubytování, můžete zvolit rezervační systémy Reservanto nebo Trevlix. Jste-li majitelem restaurace nebo bistra a řešíte v současné době online objednávky zákazníků a rozvozy jídel, pak je pro vás ideální Reservo Eats.

  Výhody platební brány Pays oproti konkurenci

  Platební brána Pays má oproti konkurenci hned několik výhod: 

  • Jednoduchá registrace – k zaregistrování a spuštění ostrého provozu platební brány jsou vyžadovány pouze informace, bez kterých se provoz platební brány a zajištění vašich plateb neobejde. 
  • Platební bránu Pays můžete nasadit na jakýkoliv web, eshop nebo rezervační systém. Oblíbeným řešením pro jednoduché stránky je platební odkaz, který si jednoduše vygenerujete v administrativním rozhraní Pays. 
  • Výhodná cena a nízké poplatky za příchozí platby jsou jednou z největších výhod. Pays nabízíme ve třech pracovních režimech, kdy v režimu Pays Direct umí snížit poplatky na 0,8 % z příchozí platby. 
  • Platební brána má celou řadu funkcí, které naopak u konkurence nenajdete – například SMS notifikace, zasílání připomínek zákazníkům k nedokončené platbě, opakované platby a mnoho dalších. 
  • Pays neúčtuje žádné měsíční paušální poplatky a pokuty za nízký obrat. Neposílá ani faktury, protože své služby účtuje výhradně ve formě transakčních poplatků, které jsou uvedeny na výpise, podobně jako to dělají banky. 

  Funkce, které obchodníkům skutečně pomáhají

  Na rozdíl od jiných platebních bran, které obchodníkům zajišťují pouze samotné platby, poskytuje Pays několik nadstandardních funkcí, které uživatelům velmi pomáhají a výrazně zvyšují úspěšnost plateb zákazníků. Jednoduše řečeno - s Pays je mnohem více plateb dokončených úspěšně. Služby platební brány, které zvyšují úspěšnost plateb jsou detailně popsány na stránce platby.

  K dalším příjemným funkcím pro prodávající patří generování datových výpisů, které usnadňují import plateb do účetnictví obchodníka, dále pak možnost generování daňových dokladů zákazníkům ihned po platbě. Stejně jednoduše umí Pays zajistit i generování voucherů nebo slevových kódů.

  Pays patří k nejoblíbenějším platebním bránám v ČR a jejich služeb využívá stále více firem. Podrobnější informace o nejdůležitějších parametrech, které oceňují uživatelé platební brány, najdete na samostatné stránce platební brány srovnání. Tyto informace vám mohou pomoci při výběru vlastního platebního řešení a nastartovat nebo zlepšit váš prodej přes internet.

  pr_clanek
  21. říj 2020    Čtené 31x

  Tipy a rady: TOP 5 otázek o rekvalifikačních kurzech

  Chystáte se absolvovat rekvalifikaci, ale máte otázky, které vás zajímají? Přinášíme přehled TOP 5 otázek a odpovědí na nejčastější dotazy o rekvalifikačních kurzech. Rekvalifikace je skvělou cestou pro nové pracovní příležitosti a znovuzapojení do pracovního procesu, například po mateřské nebo rodičovské dovolené. 

  TOP 5: Otázky a odpovědi o rekvalifikaci

  Vybrali jsem pro vás 5 nejzajímavějších a nejčastějších dotazů o rekvalifikačních kurzech. Vše co potřebujete vědět o rekvalifikaci na jednom místě.

  V jakých městech se lze rekvalifikovat a kde kurzy najdu?

  Ještě než se začnete pídit po informacích o rekvalifikačních kurzech, potřebujete vědět, zda se koná nějaký kurz ve vašem okolí. Kde hledat nejlepší rekvalifikační kurzy? Skvělým nástrojem pro hledání kurzů je stránka rekvalifikacnikurzy.cz, kde si můžete najít jednotlivá města a kurzy, které se zde pořádají.

  Dobrou zprávou je, že rekvalifikace se již nepořádají pouze ve velkých městech, jako jsou Praha, Brno, Ostrava nebo Olomouc. Vzdělání máte na dosah i v menších městech, například v České Třebové, Třebíči, Prostějově a mohli bychom pokračovat opravdu dlouho. Proto se raději podívejte na výše uvedený vyhledávač, který vám ušetří mnoho času a najde kurzy ve vašem okolí. 

  Jaká je cena rekvalifikačního kurzu?

  Ceny rekvalifikačních kurzů se pohybují na velmi široké škále a to většinou od 8000 Kč výše. Ty nejdražší však mohou stát i pětinásobek. Optimální cena kurzu by se měla pohybovat v dolní polovině této škály, avšak za kvalitu je opravdu dobré si připlatit. Příliš nízká cena může značit nekvalitní kurz a lektory.

  Jak dlouho trvá kurz?

  Jak dlouho trvá absolvovat a zvládnout rekvalifikaci, je jedna z nejčastějších otázek, avšak není lehké na ni jednoznačně odpovědět. Zde více než jinde platí, že každý kurz je jiný. Nejčastěji rekvalifikační kurzy probíhají 3-6 měsíců dle náročnosti oboru. Některé kurzy spojují teoretické znalosti s praxí, ty bývají zpravidla delší.

  Mezi nejkratší rekvalifikace jednoznačně patří velmi oblíbený kurz účetnictví. Ten se dá zvládnout v průměru za několik desítek hodin. Vždy si dopředu zjistěte počet hodin a frekvenci lekcí daného kurzu, abyste ušetřili drahocenný čas, který můžete využít efektivněji. 

  Doporučujeme také dopředu zvážit své časové možnosti a připravit se na jiný režim, než na který jste zvyklí. Rekvalifikace je takovým návratem do školy, ale věřte, že se vám opravdu vyplatí. 

  Jaké jsou nejčastější a nejžádanější rekvalifikace?

  Pokud už o vaše zaměstnání není příliš velký zájem, nebo vás například nenaplňuje a cítíte, že potřebujete změnu, vyzkoušejte porozhlédnou se po možnostech, které se vám nabízejí. Možná tak úplně nevíte, co byste chtěli dělat, co by vás bavilo a raději se necháte inspirovat ostatními. 

  Proto vám přinášíme i přehled nejžádanějších rekvalifikačních kurzů na trhu. Existují takové dvě škatulky, do kterých bychom mohli kurzy rozdělit. 

  1. Manuálně zaměřené (výsledné zaměstnání spojuje teorii a praxi)
  2. Fyzicky nenáročné (pro práci budete potřebovat spíše teoretické znalosti)

  Do první kategorie řadíme kurzy na zaměstnání, která jsou fyzicky náročnější, opřená o praktické dovednosti, ale potřebujete k nim znát i teoretický základ. Jedná se například o rekvalifikace na kadeřnici, masérku nebo zaměstnání v oblasti gastronomie.

  Fyzicky méně náročné jsou pak kurzy jako podvojné účetnictví, daňové účetnictví, administrativní práce, personalistika nebo online marketing. Tyto kurzy jsou v posledních letech velmi žádané a patří mezi nejoblíbenější mezi uchazeči. Slibují totiž dobré uplatnění na trhu práce, jistotu zaměstnání i hezké finanční ohodnocení.

  Co všechno bych si měla zjistit, než vyrazím na rekvalifikační kurz?

  Teď už víte, na jaký kurz vyrazit a kde jej najít. Co všechno byste si však měli zjistit o kurzu dopředu a jak se na něj připravit? 

  1. Termín a místo konání kurzu, případně frekvenci

  Podívejte se na termín konání kurzu, jeho frekvenci a zapište si jej do diáře. Nezapomeňte počítat s časovou rezervou mezi přihlášením na rekvalifikaci a začátkem první lekce. Vyřídit všechny potřebné dokumenty může zabrat i měsíc. Proto si vše naplánujte dostatečně dopředu a vyřešte vše v klidu bez spěchu a stresu.

  2. Informace o vzdělávací společnosti

  Ověřte si vzdělávací společnost, od které hodláte zakoupit tuto službu. Měla by splňovat jednu velmi důležitou podmínku a to platnou akreditaci od MŠMT. Pokud by společnost touto akreditací nedisponovala, vaše osvědčení o absolvování kurzu nebude mít velkou váhu u zaměstnavatelů

  Také při výběru dbejte na kvalitu společnosti. Ta se totiž jednoznačně odrazí i v kvalitě vašich znalostí a získaných informací. Napovědět vám může například historie vzdělávací společnosti nebo reference na internetu. 

  3. Reference lektorů od absolventů kurzu

  Stejně tak je důležitá kvalita jednotlivých lektorů, kteří vás mají provést kurzem. Na webu společnosti byste měli mít možnost nahlédnout do jejich životopisu nebo byste si měli jiným způsobem ověřit jejich praxi a vzdělání. Skvělé jsou také reference od absolventů předchozích kurzů.

  4. Náplň a obsah rekvalifikačního kurzu

  Alespoň předběžně byste měli znát obsah a náplň rekvalifikačního kurzu. Tak nejlépe posoudíte, zda pro vás bude přínosným a dozvíte se to, co od kurzu očekávat. Osnova bývá vypsána u nabídky kurzu.

  Rekvalifikace je jednou z možností, jak si zajistit lepší příjem, větší šance na pracovním trhu, ale také můžete díky některým oborům založit vlastní podnikání. Přejeme šťastnou volbu a mnoho úspěšných dní v novém zaměstnání.

  pr_clanek
  19. říj 2020    Čtené 455x

  Bože, co nám ten Ježíšek zase přinese! Bude to horor nebo rajská zahrada?

  Každá máma chce pro své dítko jen to nejlepší a její vkus na dárky se často rozchází s dalšími členy rodiny. To si uvědomili tvůrci české aplikace Tomikup, která pomáhá maminkám v boji proti nevhodným dárkům.

  Narození miminka je vždy velká událost, zvláště u prvního potomka. Rodiče se těší, rodina se těší, nejlepší kamarádky prakticky okamžitě začnou koukat po roztomiloučkých bodýčkách. Těžko bychom hledali maminku, která by pro svého malého broučka nechtěla to nejlepší a přesně podle svých představ a snů. Ať už jde o výbavičku, narozeniny nebo Vánoce.

  Přání vs. realita

  Realita dárků, které se nakonec sejdou od nejbližších nebo kamarádů, může být naprosto odlišná od představ a přání maminky. Přichází zklamání, zmar a řada věcí za docela velké peníze může skončit zaprášená kdesi v koutě. A jestli něčeho mladá rodina nemá nazbyt, pak jsou to peníze.

  Aplikace na rezervaci dárků

  Díky chytré české aplikaci Tomikup, se dá těmto obtížím a zklamání předejít. Zdarma si v ní vytvoříte přehledný seznam dárků, který je možno na pár kliků odeslat všem svým blízkým.

  1. Vytvoříte si libovolný počet seznamů přání
  2. Seznamy nasdílíte rodině
  3. Každý si zarezervuje, co koupí, takže nedostanete 10 stejných dupaček

  A kam se podělo překvapení?

  Někdo by mohl argumentovat tím, že ho Tomikup připraví o moment překvapení. Ovšem tvůrci aplikace argumentují následovně:

  • Vyplňte co nejvíce přání v různých cenových hladinách. Nikdy nevíte, co ze seznamu skutečně dostanete.
  • Kde to nehraje roli, nemusíte specifikovat konkrétní model a barvu. Nechte se překvapit výběrem.

  Kde to ale má význam, máte možnost vyplnit nejen detailní specifikaci a obrázek, ale dokonce i konkrétní odkaz.

  • Na Tomikupu si k vám mohou přátelé zapisovat přehledně nápady na dárky, jakmile je napadnou. Nemusí tak na poslední chvíli vymýšlet hlouposti a vyberou si ze svých nápadů, nebo vašich přání.
  • Pokud nechcete, rezervace přátel neuvidíte, takže o překvapení nepřijdete.

  Pak již stačí zkopírovat odkaz na celý wishlist – seznam dárků pro vaše miminko a rozešlete mailem příbuzným a kamarádům.

  Zkuste si, jak jednoduché je napsat dopis Ježíškovi online

  Tomikup není jenom pro mimina

  Tomikup využije celá rodina. Vytvořte si svůj seznam a konečně dostanete přesně ty dárky, které si přejete. Je jedno, zda se jedná o narozeniny nebo Vánoce.

  Taky se třeba konečně dozvíte, po čem opravdu touží váš partner. Spousta lidí má tak specifické koníčky, že je nasdílení odkazu na konkrétní produkty z e-shopu jedinou jistotou, abyste při dárkování nešlápla vedle.

  Dělejte si opravdovou radost navzájem a bez omezení s celou rodinou.

  Tomikup tlačítko v oblíbených e-shopech

  Nenapadají vás teď žádná vánoční přání? Ale buďme k sobě upřímní. Že vás přes rok zaujala spousta věcí, na které si teď prostě jenom nevzpomenete?

  Když si přidáte do prohlížeče Tomikup tlačítko, uvidíte praktickou přidávací ikonku na každém e-shopu. Snadno si tak cokoliv uložíte jako nápad na dárek pro sebe, pro miminko, nebo pro své nejbližší. Až přijdou Vánoce, prohlédnete si seznam s nápady za celý rok.

  Příjemné bonusové funkce

  Málo kdo to ví, ale Tomikup má i svého hlídacího psa a dokáže hlídat slevy ve vybraných českých e-shopech. Vy i přátelé tak můžete nakoupit, když je zboží ve slevě, nebo když vám Tomikup pošle slevový kód.

  Dalším bonusem je sdílený nákupní seznam na potraviny. Ten šetří čas hned dvěma způsoby:

  • Seřadí seznam podle regálů v supermarketu
  • Díky funkci sdílení nemusí manžel volat co je potřeba koupit. Oba vidíte, co aktuálně schází v ledničce

  Tak neváhejte a stejně jako tisíce progresivních maminek letos napište dopis Ježíškovi přes Tomikup. Vše ostatní již půjde samo.

  Přejeme hodně štěstí při všech radostech života. Ať žije povedené dárkování!

  pr_clanek
  12. říj 2020    Čtené 374x

  Kravské versus batolecí mléko pro naše nejmenší

  Naše miminka tak rychle rostou. I když mají malá bříška, tak jejich jídlo musí být pestré, zdravé a vyvážené. Během prvního roku života malí objevitelé vyzkouší spoustu nových chutí, vůní a struktur jídla. Mléko ale zůstává stále velmi důležitou složkou.  

  V jednom roce by měla batolata vypít zhruba 330 ml mléka a k tomu bychom jim během dne měli dopřát i další mléčné produkty. Tato dávka může být naplněna kojením a v případě, že maminka nekojí, pak připadají v úvahu kravská nebo batolecí mléka. Každé z nich má trochu jiné vlastnosti. Jaké to jsou?

  Kravské mléko je sice bohaté na vápník, ale méně už na vitamin D nebo železo. Oproti mateřskému nebo batolecímu mléku je v něm větší množství sodíku a bílkovin. Kravské mléko má také proměnlivý obsah některých vitamínů jako například vitamin E nebo jód. Jeho kvalita závisí na mnoha faktorech. Od krmiva kraviček přes roční období až po zpracování mléka. 

  Kravské mléko ale do jídelníčku patří. Od ukončeného 12. měsíce věku dítěte jej můžete používat při vaření. Malí jedlíci se s ním určitě rádi seznámí. Do dvou let se doporučuje používat především mléko plnotučné.  

  A čím se liší batolecí mléko od toho kravského? Batolecí mléka jsou svým složením uzpůsobená pro malá bříška. Dětský organismus má totiž jiné nutriční potřeby než my dospělí. Protože se rychle vyvíjí a roste, potřebuje přijmout až čtyřikrát více železa, dvakrát více vitaminu D a třikrát více vápníku na jeden kilogram své váhy* ve srovnání s dospělým člověkem.

  Batolecí mléka Hami se vyrábí na základě vysoce kvalitního kravského mléka. Složením i obsahem vitamínů a minerálních látek jsou přizpůsobena potřebám malých jedlíků. Jsou zdrojem vápníku, mají také více vitamínu D a železa (proti kravskému mléku). Obsahují i celou řadu dalších vitamínů a minerálních látek, jako například vitamin C, E, jód, zinek a další. Kromě toho v nich najdeme také prebiotickou vlákninu GOS/FOS.

  Díky tomu mohou batolecí mléka Hami posloužit při sestavování pestré stravy. Mohou pomoci zajistit příjem živin, které jsou pro naše děti klíčové. Mají také nižší obsah sodíku a bílkovin, aby se složením přizpůsobily potřebám malých dětí. Kromě toho také krásně voní a chutnají. Co na to říkáte, už jste je zkusili?

  *V přepočtu na kilogram hmotnosti těla v souladu s Referenční hodnoty pro příjem živin DACH (Společnost pro výživu, z.s.), 2019, Společnost pro výživu ČR: Výživové doporučené dávky (DACH) – referenční hodnoty pro příjem živin, Výživaservis s.r.o., 2011.

  Kojení je pro vaše dítě to nejlepší. Batolecí mléka mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Způsob použití a další informace na obalech a www.klubmaminek.cz. Potravina pro zvláštní výživu.

  pr_clanek
  8. říj 2020    Čtené 233x

  Kde jsou lázně pro maminku i pro děti?

  Péče o děti je náročná, většina z nás se často ptá, kdo pojem „rodičovská dovolená“ vymyslel? I když děti milujeme a čas strávený s nimi si užíváme, kolikrát nevíte, co dělat dřív. Večer jsme unavené a toužíme po troše relaxu. Dopřejte si ho třeba v lázních. A děti klidně vezměte s sebou.

  Ano, i děti totiž mohou do lázní. Stačí si vybrat takové, které připravují i program pro děti, jejichž rodiče si zrovna užívají nějakou tu lázeňskou proceduru. Mezi takové lázně patří i ty nejmladší z proslulého západočeského lázeňského trojúhelníku, Mariánské Lázně

  Víte, že v létě v Mariánských Lázních funguje animační klub pro děti Coolonáda? Ten zajistí program pro vaše ratolesti na celý den. Nestihnete to sem o prázdninách? V září se ještě můžete v klubu s animátory domluvit na víkendovém hlídání.

  Mariánské Lázně, klenot mezi českými lázněmi

  Na západě České republiky leží v rozlehlé dolině krásné městečko Mariánské Lázně. Kdo tu už někdy byl, ten ví, že odpověď na otázku, zda jde o město v parku, nebo park ve městě, není snadná. Parky jsou totiž tím, co městu vládne, protínají ho v celé délce.

  Mariánské Lázně patří k našim nejkrásnějším a zároveň taky nejmladším lázním. Jejich historie je dlouhá jen něco přes 200 let, přesto mají celou řádku svých příznivců, kteří se sem rádi vrací. 

  Víte, že na jejich místě byl původně prales, strmé rokle a bažina? Na tom stejném místě ale dneska najdete elegantní hotely a krásnou přírodu.

  Co s dětmi v Mariánkách podniknout?

  I když sem pojedete za odpočinkem, nějaký ten výlet s dětmi určitě podniknete. A že máte z čeho vybírat. Míst, která zvou k návštěvě, je tu nespočet. Kam se s dětmi určitě musíte podívat?

  • Park miniatur Boheminium, kde na vás čekají modely památek jako zámek Lednice, zámek Červená Lhota, Ještěď, Muzeum železnice v Lužné a další památky.Od letošního roka jsou pro děti lákadlem také nejmenší koníci na světě, kteří jsou zde také k vidění.
  • Obůrka Hvozd, která se nachází jen kousíček od Boheminia. K vidění jsou tam daňci a jeleni, kteří jsou zvyklí na lidi.
  • Přírodní park Prelát s potůčkem, rybníky a lanovým parkem, kde se dosyta vyřádí děti i dospělí. 
  • Městské muzeum, kde se seznámíte nejen s historií města, ale také s původem lázeňských oplatek a slavnými osobnostmi, které město navštívili. Pěkná je i výstava lázeňských pohárků.
  • Městské divadlo
  • Městský bazén
  • Nedaleko Mariánských Lázní vede přírodou Naučná stezka Kladskými rašeliništi, seznámíte se se zdejší faunou i flórou.
  • Za návštěvu stojí i, která dělá čest svému jménu. 
  • Chcete se podívat na nějaký zámek? Vydejte se na zámek Kynžvart nebo zámek Bečov nad Teplou, kde se nachází i relikviář svatého Maura.

  Náš tip: Při návštěvě Mariánských Lázní je doslova povinností ochutnat tradiční lázeňskou oplatku, napít se z některého ze zdejších minerálních pramenů a jít se podívat na zpívající fontánu, dominantu města.

  pr_clanek
  29. zář 2020    Čtené 106x

  Sex po porodu: má zkušenost s návratem k intimnímu životu

  To poslední, na co jsem těsně po porodu myslela, bylo milování. Krvácení, vyčerpanost, nízké sebevědomí… prostě problémy, které sužují asi každou novopečenou maminku. Kila nabraná v těhotenství v porodnici nezůstala (kromě 3,7 kilového uzlíčku štěstí jménem Adélka, který jsme si odvezli domů), cítila jsem se ošklivá, bolavá a dokázala jsem myslet pouze na své mateřské povinnosti. Partner měl naštěstí pro mou “hormonální bouři“ pochopení a na intimnosti nijak nespěchal. Díkybohu.

  Náš návrat k sexu byl pozvolný. Několik mých kamarádek šestinedělí nedodrželo, ale znám i ženy, které se nemilovaly klidně i rok po porodu. Osobně jsem na sex začala myslet docela brzo, možná už někdy okolo čtvrtého týdne, přetrvávající bolest po menším nástřihu nás však stejně donutila dodržet celé šestinedělí.

  Skoro jako první sex

  Nakonec jsme na to “vlítli“ až koncem sedmého týdne. Ač nerada, tak musím přiznat, že to nestálo za nic. V mnohém jsem se cítila jako při prvním sexu – všechno mě bolelo a nic jsem z toho neměla. Navíc jsem se neustále strachovala o to, jestli Adélce ve vedlejší místnosti něco nechybí. Ani partner se nedokázal naplno uvolnit a navíc se hodně bál, aby mi neublížil. Pár týdnů trvalo, než jsme přišli na to, jak si sex zase začít užívat, ale snažili jsme se neházet flintu do žita.

  V tomto ohledu je potřeba nenechávat nic náhodě. Zjistili jsme, že i na milostné poloze hodně záleží. Nejvíce mi vyhovovalo být nahoře a sama si určovat rychlost a hloubku. Občas se mi ale zamotala hlava, takže jsme “koníčka“ střídali s polohou zezadu, při které také není vyvíjený tlak na bříško ani prsa. Oblíbili jsme si i milování na gymnastickém míči – partner totiž nemusí tolik přirážet a já se jen jemně pohupuji.

  Zajímavost: Milostných poloh je několik set. Hledala jsem nějaké variace polohy na „koníčka“ , abychom pořád nestřídali jen 2 polohy. Pár jsem jich našla a koho to zajímá,  posílám odkaz na seznam sexuálních poloh, ze kterého jsem čerpala.

  Kdo maže, ten jede

  Kromě vhodně zvolených poloh se nám osvědčil lubrikační gel. Spousta lubrikačního gelu! Před narozením Adélky jsme ho nikdy nepotřebovali, po porodu však přišel vhod. Chvilku mi ale trvalo, než jsem našla ten správný. Obyčejný gel ze supermarketu mě pálil, takže jsem nakonec sáhla po regeneračním gelu s obsahem kyseliny hyaluronové. Ten už mě nepálil a dlouho klouzal, takže jsme s ním spokojení.

  Po pár nejistých sexuálních pokusech byly bolesti ty tam. Odbourali jsme i partnerův psychický blok – nejsem si jistá, jestli ho víc trápila myšlenka, že by mi při sexu nějak ublížil, nebo vzpomínka na porod samotný. Každopádně jsem ráda, že jsme se dokázali vrátit do starých kolejí.

  Akorát mě pořád trochu trápil fakt, že po porodu nebyly mé intimní partie jako dřív.

  Mé tělo se po porodu změnilo

  Všude se píše, že se vagina vrátí do původního stavu velmi rychle. Jenže já si i tři měsíce po porodu občas “cvrnkla“ a i při sexu jsem cítila, že to není úplně ono. Proto jsem sebrala veškerou odvahu a při prohlídce se svěřila své gynekoložce. Uklidnila mě, že je to naprosto normální a doporučila mi nosit venušiny kuličky nebo vaginální činky a pravidelně cvičit Kegelovy cviky – proces hojení se prý tréninkem urychlí a cvičení navíc předchází trvalým následkům.

  Zajímavost: Překvapilo mě, jaký je v tomhle zboží veliký výběr. Ne snad z hlediska barev, ale z hlediska toho, co všechno tyhle věci „umí“.  Dělají se hypoalergenní činky, vibrační, s ovládáním přes mobil... je toho spousta. Pořídila jsem si tedy základní sadu vaginálních činek a začala s tou nejlehčí. 

  Nosila jsem ji pouze doma při uklízení nebo vaření. Ven jsem si ji nevzala, bála jsem se, že ji v sobě neudržím. Během dvou měsíců jsem však své pánevní dno vypracovala až na tu nejtěžší činku. Kromě toho jsem pokaždé, když Adélka usnula a já měla trochu času, cvičila podle různých videí na internetu. Kdyby mi někdo kdysi řekl, že cvičit se dá i takto, asi bych se mu vysmála 🙂. A abych svůj proces poporodní transformace podpořila, k činkám jsem si pořídila gel na zúžení vaginy. Od přípravku, který funguje na bázi bylinek, jsem neočekávala žádný zázrak, ale gel kupodivu nějaký účinek má. Pro partnera bylo milování intenzivnější, bohužel po cca deseti použitích začal efekt stažení slábnout. Naštěstí jsme ho po nějaké době už vůbec nepotřebovali.

  Každá “rychlovka“ přijde vhod

  Dá se říct, že zhruba po půl roce bylo mé tělo (a hlavně pánevní dno) v normálu a sex se zdál být mnohem příjemnější než před narozením Adélky. S malým dítětem je sice trochu náročnější si najít chvilku, ale i každá rychlovka se počítá a stojí za to.

  Závěrem bych chtěla vyzdvihnout pár tipů, které se osvědčily nejen mě, ale i mým kamarádkám:

  • Chcete si před milováním dopřát trochu vína na kuráž, ale máte obavy kvůli kojení? Jedna sklenička prý nevadí. Udělejte si malé zásoby mléka na dobu, než vám alkohol vyprchá z těla.
  • Toužíte si na rozdíl ode mě dopřát sex už v šestinedělí? Nezapomeňte na kondom. Zabráníte tak zavlečení infekce do porodem oslabených partií.
  • Nemilujte se s děťátkem v místnosti. Miminko sice nepohoršíte, nicméně i vy se budete lépe soustředit na partnera, když u toho budete sami. Elektronická chůvička vám pro tyto případy skvěle poslouží.
  • Myslete taky chvilku sami na sebe a váš vztah. Však vašeho prcka uslyšíte, kdyby se náhodou zrovna probudil 🙂
  pr_clanek
  17. zář 2020    Čtené 82x

  Jak se po mateřské vrátit do pracovního nasazení?

  Vracíte se do pracovního procesu po několika letech na mateřské dovolené? Někdy nemusí být návrat do práce úplně hladký. Po letech strávených doma pečováním o děti, vařením a úklidem domácnosti je přechod do pracovního nasazení mnohdy šok. Jak si usnadnit nástup do zaměstnání a co dělat, když vaši pozici mezitím úplně zrušili?

  Rok je na pracovním trhu jako věčnost

  Maminky na mateřské zažívají často náročné období, kdy je na ně kladeno mnoho nároků. Starat se správně o děti, pečovat o vztah s partnerem a mezitím zvládat domácnost, zdravě vařit a uklízet domov. Všechny tyto aktivity jsou časově náročné a často není vůbec prostor udržovat si přehled i ve světě svého zaměstnání.

  V některých oblastech pracovního trhu se však přestávka na rok, dva nebo třeba pět let silně projeví. O vaše zkušenosti rázem není zájem, nejsou aktuální – jednoduše nejdete s dobou. 

  Jak se dostat do pracovního procesu?

  Máme pro vás skvělý tip, jak se dostat zpátky do pracovního nasazení bez újmy na psychickém zdraví, v klidu a pohodě. Přihlaste se na rekvalifikační kurzy a načerpejte znalosti předem. Můžete se začít připravovat již pár měsíců před koncem rodičovské dovolené a zvýšit svoji hodnotu pro budoucí (i stávající) zaměstnavatele.

  Vybírat lze hned z několika zaměření. Skvělé jsou například rekvalifikační kurzy účetnictví, jelikož tato profese se často dobře kombinuje s rodinným životem, díky možnosti polovičních úvazků. Zabrouzdat však můžete i do vod marketingu, který je velmi populární, personalistiky nebo se zlepšit v cizím jazyce pomocí jazykových kurzů a živit se jako lektorka nebo překladatelka. 

  Moji pozici zrušili, co mám dělat?

  I když zaměstnavatel nemá právo vyhodit vás kvůli mateřské dovolené, občas se stává, že danou pozici opravdu musí zrušit. Může vám pak nabídnout jiné pracovní místo, ale chápeme, že ne vždy se trefí do vašich ambicí a požadavků.

  Co tedy dělat, pokud vaši pracovní pozici zrušili? Opět vám doporučujeme využít možnosti rekvalifikace. Čím víc dovedností můžete nabídnout, tím větší zájem o vás projeví firmy a další zaměstnavatelé. Získáte tím možnost realizovat se ve více odvětvích na pracovním trhu. 

  Benefity, které můžete získat

  Díky rozšíření svých znalostí si můžete najít práci, která vás opravdu baví a zlepšit kvalitu svého života. A to i v oblastech, které by vás mnohdy ani nenapadly. 

  Vztahy a rodina

  Realizace v zaměstnání, které vám dává smysl se odrazí na vaší náladě a vyrovnanosti. Díky tomu budete šťastnější a zlepší se i vztahy s partnerem, dětmi a přáteli. Pokud budete celá zářit a vyzařovat dobrou energii, díky spokojenosti v práci, odrazí se to ve vašem okolí jako v zrcadle.

  Životní styl a úroveň

  Nástup do práce, který se zdál jako obtížný životní milník, představuje mnohem jednodušší výzvu, než jste čekala na začátku. Díky novému zaměstnání se můžete realizovat, zlepšit svoji životní úroveň a vypilovat své návyky. Například strava a vaření se pro vás stane zábavou a relaxem.

  Finanční jistota

  Oproti podpoře na rodičovské dovolené se s novým zaměstnáním zpravidla zvýší příjmy rodiny. Díky tomu se můžete těšit z větší finanční jistoty a svobody zároveň. 

  Připravujte se včas

  Pokud víte, že se rodičovská dovolená blíží ke konci, začněte se na návrat do práce připravovat. Přechod by měl být co nejpříjemnější pro vás i vaše dítě. Vhodné je rezervovat si místo pro své dítě ve firemní školce předem (pokud tuto službu zaměstnavatel poskytuje) a plynule přecházet do pracovního procesu. Začněte třeba se zkráceným úvazkem a až po zajetí nových kolejí jej rozšiřte. Jednoduše si věnujte čas na přípravu, protože štěstí přeje připraveným. 

  pr_clanek
  17. zář 2020    Čtené 269x

  Batolecí mléka Hami - pro děťátko zaručená mňamka, pro vás zaručená rychlovka

  Maminky chtějí pro své děťátko vždy jen to nejlepší, proto se při výběru batolecího mléka řídí jeho složením. Pro batole je ale rozhodující, jak mlíčko chutná. Když si na něm pochutná, je po papání dobře naladěné a připravené na další objevy, které ho během dne čekají. A bude se pokaždé těšit na každou další porci.

  Batolecí mléka Hami pro děti od ukončeného 12. a 24. měsíce mají vedle jedinečného složení právě také skvělou chuť. Příjemná je také samotná vůně mléčného prášku i hotového mléka. Podle zkušeností maminek jsou Hami batolecí mléka mezi dětmi tolik oblíbená právě díky jejich lahodné chuti. Z vykouzlených úsměvů na tváři zaručeně hned poznáte, že mlíčko děťátku chutnalo! 😊

  Vás si mlíčko nezíská jen jedinečným složením a tím, že vedle sebe budete mít veselého společníka. Určitě Vás zaujme i jeho rychlá příprava. Která maminka má čas a nervy na rozmíchávání hrudek v mléku, když se hladové děťátko dožaduje své pravidelné porce. A že se malý gurmán umí ozvat. 

  S batolecími mléky Hami vás žádná taková nepříjemná chvilka nečeká. Jsou připravené raz dva! Při tvorbě receptur se Hami zaměřuje také na testování přípravy mlék a usiluje o to, aby se mléčný prášek dobře a rychlé rozpouštěl a připravené mléko tolik nepěnilo. Stačí tedy lahvičku s mléčným práškem jen lehce protřepat a batolecí mléko je hotové. 

  Lahodná chuť a rychlá příprava ale nejsou jedinými výhodami batolecích mlék Hami pro děti od ukončeného 12. a 24. měsíce. S jedinečným složením OptiNutri, které je přesně přizpůsobené potřebám malých bříšek, jsou stejně jako kravské mléko zdrojem vápníku a navíc obsahují významně více vitamínu D a železa pro správný růst a vývoj* vašeho děťátka. Obsahují také prebiotickou vlákninu GOS/FOS pro malá bříška. 

  Hami batolecí mléka se zaručeně stanou pravidelnou součástí jídelníčku vašeho děťátka – ať už ráno k snídani nebo jako součást vašeho společného večerního rituálu před spaním. A uvidíte, že se brzy Vaše batole bude o svou „mňamku“ hlásit úplně samo! 😊

  Kojení je pro vaše dítě to nejlepší. Batolecí mléka mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu.

  pr_clanek
  14. zář 2020    Čtené 24x

  Webové stránky jsou základem úspěšného podnikání

  Podnikání je v dnešní době čím dál oblíbenější. Někteří bohužel skončí již na začátku, jiní to dotáhnou mnohem dál. Základem každého podnikání je zviditelnění vaší práce. Ideálním způsobem propagace je vybudování kvalitních webových stránek, kde je možné prezentovat vše, čemu se při své práci věnujete. Není nic jednoduššího než zabrousit do světa internetu, který dnes využívá většina populace po celém světě.

  Webová propagace pro každého podnikatele

  Ať už jste živnostník, drobný podnikatel nebo máte v plánu budovat firmu většího rozsahu, vždy je důležité vytvořit si kvalitní webové portfolio. Webové stránky jsou totiž jedním z důležitých klíčů úspěšného podnikání. Díky nim můžete takřka celému světu sdělit, čemu se věnujete, ukázat svou práci a uvést kontaktní údaje, pomocí kterých vás mohou potencionální zákazníci oslovit se svým přáním.

  Výhody webových stránek pro podnikatele:

  • Zviditelnění i drobných podnikatelů
  • Získání nových zákazníků
  • Prezentace své práce
  • Rychlé zveřejnění aktualit o vás nebo vaší společnosti
  • Zveřejnění kontaktních údajů včetně otevírací doby, ceníku služeb apod.
  • Zobrazení informací na různých typech zařízení – počítač, tablet, mobilní telefon...

  Podnikání při mateřské a rodičovské dovolené

  Podnikat se dá i při mateřské nebo rodičovské dovolené. Jedná se o příklad drobných podnikatelů a především podnikatelek, které si chtějí i v této životní etapě přivydělat. Kromě zřízení živnostenského oprávnění a dalších formalit jsou v dnešní době zapotřebí také kvalitní webové stránky. Ty ukáží, v čem vynikáte a čím můžete zákazníky oslovit. 

  Také v případě, že se vaše rodičovská dovolená blíží ke konci, lze pomocí webu získat nové zákazníky v tom, co už jste dělali před ní. Může se jednat o kadeřnický nebo kosmetický salon a další obdobné činnosti. 

  Skvělé je, pokud již máte zkušenosti z předchozích let. Je možné tak zákazníkům ukázat i kus své práce, aby si mohli udělat lepší představu o vašich schopnostech. Ovšem neméně důležité jsou webové stránky i pro ty, kteří s podnikáním teprve začínají a usilují o své první zakázky a zákazníky.

  Webové stránky vás nezruinují

  Začínající podnikatelé si často myslí, že vybudování webových stránek musí stát minimálně desítky tisíc korun. Opak je pravdou. Moderní webové stránky se dají pořídit i za částku, která vás rozhodně nezruinuje. 

  Mezi velice kvalitní tvůrce webů, zaměřující se především na podnikatele a živnostníky patří například Webovky levně. Cena za kompletní vytvoření moderního webu je zde pouze 5 990 Kč. Zajistí vám vytvoření webové prezentace přesně podle vašich představ. V ceně je také optimalizace pro vyhledavače. Ta vám zaručí, že vás zákazníci najdou mnohem snadněji.

  Obrovskou výhodou je, že klientům vytvoří webové stránky i na dálku kdekoliv z České republiky. Ušetříte tak spoustu času i nákladů na dopravu. Investovat do vlastního webu se vám rozhodně vyplatí.

  pr_clanek
  14. zář 2020    Čtené 31x

  Usmívejte se sebevědomě. Díky LED sadě na bělení zubů

  Kdo by netoužil po zářivém úsměvu, kterým se mohou chlubit hvězdy Hollywoodu. Takový úsměv můžete mít i vy. A je to snadnější, než si myslíte. Vyzkoušejte LED sadu na bělení zubů, díky které budou vaše zuby až o 8 odstínů bělejší. Tento způsob bělení neničí zubní sklovinu. Jak LED sadu používat a jaké jsou její výhody oproti ostatním bělícím metodám? 

  Jak to celé funguje

  Dobrá zpráva, bělení zubů s LED sadou je velmi jednoduché, tudíž ho zvládnou i úplní začátečníci. Probíhá působením bělícího gelu a bílého studeného LED světla o vlnové délce 530 mn. Jak sadu správně používat? Tady je postup krok za krokem

  1. Zubní kryty namočte do horké vody, která prošla bodem varu. Nechte je ve vodě ponořené zhruba 10 sekund, aby změkly, pak je vytáhněte. Až kryty trochu zchladnou, nasaďte je na zuby. Díky tomu se přizpůsobí vašemu chrupu a získají tím správný tvar. Na konec je znovu namočte, tentokrát do studené vody.
  2. V dalším kroku aplikujte gel ze stříkačky do jednotlivých krytů (jak pro horní, tak pro dolní čelist). Stačí nanést tenkou vrstvu gelu do každého krytu. 
  3. Nasaďte kryty s gelem na zuby. Lehce je přitlačte k chrupu, ať drží. Ujistěte se, že gel je rovnoměrně rozprostřený po celé ploše krytu. To je důležité proto, aby se vám vybělily všechny zuby stejně. Pak už jen vložte do úst LED světlo a zmáčkněte tlačítko, které světlo spustí. Gel a světlo nechte působit v dutině ústní 10 minut. 

  Výhody bělení LED sadou

  Bělení s pomocí gelu a LED světla je velmi účinné a šetrné zároveň. Nezvyšuje citlivost zubů, naopak díky silnému LED bělícímu efektu a gelu dokáže tato metoda chránit zuby před zubním kazem, protože ničí veškeré bakterie na povrchu chrupu. Kromě toho, že LED sada zaručuje bezpečné vybělení, postará se také o to, aby vaše zuby skutečně zářily. Gel spolu se světlem dokáže odstranit veškeré skvrny, ať už jsou způsobené konzumací kávy, červeného vína nebo kouřením cigaret. Váš úsměv bude prostě bělejší než kdy dřív.

  Kdy uvidíte výsledky

  Hlavní výhoda této metody spočívá v časové úspoře. Nemusíte nikam chodit, vše zvládnete sami doma. Bělení zubů s pomocí LED sady vám nezabere víc než 10 minu denně. Celý cyklus navíc trvá jen 27 dní, takže svůj vysněný úsměv uvidíte v zrcadle již za měsíc! První výsledky ale můžete zpozorovat hned během prvního týdne užívání. A to se jen tak nevidí.  

  pr_clanek
  11. zář 2020    Čtené 30x

  Makadamové ořechy: jak prospívají našemu zdraví?

  Není tuk jako tuk

  Ten, kdo si rád prohlíží nutriční hodnoty potravin, by na první pohled makadamy hodil do škatulky mezi nezdravé potraviny. Obsahují totiž poměrně vysoký podíl tuků (až 70 %). Ale co se v makadamech doopravdy skrývá a v čem tkví jejich máslová chuť a příznivé působení na naše zdraví?

  Makadamia celolistá

  Takto se nazývá až 20 metrů vysoký strom plodící semena kulovitého tvaru - makadamové ořechy. Původně pochází z východní Austrálie, nyní je rozšířená v tropických oblastech téměř po celém světě. 

  Co makadamy obsahují?

  Vzhledem k vysokému obsahu tuků mají makadamové ořechy také poměrně vysokou energetickou hodnotu. Potraviny s vysokým podílem tuků dříve bývaly přímo démonizované, ale rozhodně byste tyto ořechy neměli odsoudit na první dobrou. Ze spektra tuků totiž obsahují více než 75 % mononenasycených mastných kyselin - ano, to jsou ty “hodné tuky”. 

  I přes svou nasládlou chuť mají makadamy nízký glykemický index (nezvyšují hladinu cukru v krvi) a jsou tak vhodnou pochoutkou i pro diabetiky.

  Co dál najdeme v makadamech?

  • rozpustnou vlákninu 
  • bílkoviny
  • vápník, draslík, hořčík, železo, mangan, zinek, měď, fosfor
  • antioxidanty, polyfenoly, flavony, selen
  • vitamíny skupiny B (thiamin, riboflavin), vitamín E, vitamín A

  Makadamové ořechy účinky

  1) zdravé srdce

  Konzumace makadamových ořechů snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Dieta bohatá na mononenasycené mastné kyseliny (MK), které se v makadamech nachází, se podílí na snižování množství LDL - cholesterolu (toho škodlivého) v krvi a díky tomu preventivně působí proti infarktu myokardu.

  Celkově je dostatečná konzumace mononenasycených MK kardioprotektivní - pomáhá čistit tepny a  snižuje hladinu cholesterolu v krvi i krevní tlak. Toto dokládají také odborné studie (odkaz ve zdrojích). Pravidelná konzumace makadamových ořechů vedla ke snížení celkového a LDL - cholesterolu v krvi a zároveň k nepatrnému nárůstu HDL cholesterolu v krvi (zdraví prospěšný).

  2) prevence rakoviny

  Díky obsahu flavonoidů, polyfenolů, manganu a selenu mají makadamové ořechy antioxidační účinky. Předchází buněčnému stárnutí a poškození toxiny z vnějšího prostředí. Antioxidanty ničí volné radikály v těle a pomáhají tak předcházet rakovině.

  3) hubnutí

  Rozpustná vláknina společně s bílkovinami a tuky způsobují pocit zasycení. Zdravé spektrum tuků v makadamech navíc reguluje a zlepšuje metabolismus tuků. Při konzumaci makadamů (a mononenasycených MK) dochází ke snížení volných triacylgricerolů   (tukových částic) v krvi a velikosti tukových buněk.

  4) zlepšují metabolický syndrom (MS)

  Metabolický syndrom je soubor rizikových faktorů zahrnujících vysoký krevní tlak, zvýšenou glykémii, snížené množství HDL - cholesterolu (zdraví prospěšného), zvýšené triacylglyceroly v krvi a celkově zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a diabetu. Konzumace mononenasycených mastných kyselin v makadamových ořeších snižuje všechny rizikové faktory metabolického syndromu.

  5) snižují riziko diabetu mellitu (DM)

  Diabetes mellitus 2. typu bývá často způsoben kombinací rizik metabolického syndromu. Mononenasycené MK tak chrání jak před MS, tak před DM 2. typu. Konzumace makadamů pomáhá z dlouhodobého hlediska snižovat glykémii.

  6) zdravý mozek

  Vitamín E obsažený v makadamech účinkuje jako ochrana mozkových buněk a působí preventivně (zpomaluje progresi) proti Parkinsonově a Alzheimerově chorobě. 

  Měď podporuje tvorbu červených krvinek a neurotransmiterů pro přenos signálů v mozku a nervovém systému. Díky obsahu mědi tak makadamové ořechy můžeme zařadit mezi tzv. brainfood (potraviny, které podporují činnost mozku).

  7) správná funkce svalů

  Díky obsaženému hořčíku a vápníku makadamy přispívají ke správnému průběhu svalové kontrakce. To platí i pro srdeční sval, kde hořčík ovlivňuje správný srdeční rytmus.

  8) pevné kosti a zuby

  Fosfor a vápník v makadamech se podílí na zdravé stavbě kostí a zubů. Jsou klíčové pro jejich výstavbu a udržení pevnosti. Jejich zvýšenou potřebu tak mají malé děti ve vývinu a starší lidé v prevenci osteoporózy (řídnutí kostí).

  Dávkování a konzumace makadamových ořechů

  Pozitivní účinky se projeví při konzumaci asi 10-40 ks ořechů za den (cca 30-90 g). Můžete vyzkoušet také přímo makadamový olej - je ideální díky svojí chuti i zdravému spektru tuků. Hodí se zejména pro studenou kuchyni (saláty).

  Mějte na zřeteli, že jde o energeticky bohatou potravinu a konzumujte je opravdu střídmě. Pozitivní účinky makadamových ořechů Vás určitě přímo nadchly, avšak méně je někdy více.

  Díky své chuti se makadamy perfektně hodí jak pro sladkou kuchyni (např. v kombinaci s čokoládou) i do pikantních pokrmů. Jejich jemná a lahodná máslová chuť naplno vynikne, když je budete jíst samotné, bez jakýchkoliv dalších přísad.

  Zdroje

  Medical News Today, 2019. What are macadamia nuts good for?

  healthline. 10 Health and Nutrition Benefits of Macadamia Nuts

  Curb J. D., Wergowske G., Dobbs J. C., 2000. Serum Lipid Effects of a High–Monounsaturated Fat Diet Based on Macadamia Nuts. JAMA internal medicine. 

  Manohar L. G., Blake R. J., Wills R. B. H, 2003. Macadamia Nut Consumption Lowers Plasma Total and LDL Cholesterol Levels in Hypercholesterolemic Men. The Journal of Nutrition. 

  pr_clanek
  7. zář 2020    Čtené 67x

  Rekvalifikační kurz aneb Cesta pro vaše nové pracovní příležitosti

  Ztráta zaměstnání občas potká každého z nás. Vlivem koronavirové epidemie se míra nezaměstnanosti začíná zvyšovat a dá se předpokládat další propouštění zaměstnanců. Pokud se i vy nacházíte v této nepříjemné situaci, anebo nechcete čekat, až se propouštění dotkne vaší pracovní pozice, můžete zvýšit svoji hodnotu na pracovním trhu. Jak na to vám prozradíme v následujícím článku.

  Nejen u jazyků platí pořekadlo “kolik jich umíš tolikrát jsi člověkem”. To samé by se dalo říci i o pracovních dovednostech a řemeslech, protože čím více oborů a znalostí máte, tím více jste atraktivní pro pracovní trh. Můžete se vydat cestou rekvalifikačních kurzů od Orange Academy a naučit se něco nového, a to klidně i bez předchozích zkušeností v daném oboru.

  Proč absolvovat rekvalifikační kurz?

  Důvodů, proč se vydat na některý z rekvalifikačních kurzů, můžeme najít hned několik. Nejčastější z nich jsme již zmiňovali – změna pracovní pozice kvůli ztrátě zaměstnání. Pojďme se však podívat i na ty další:

  • prevence syndromu vyhoření – pracovat desítky let na stejné pracovní pozici může být vyčerpávající pro vaši psychiku. Někdy pomůže změnit prostředí, ale někdy je nutná kompletní výměna oboru.
  • možnost realizovat se ve více odvětvích najednou – existují lidé, kteří nesnesou monotónnost a nudu, proto volí dvě i tři zaměstnání na zkrácené úvazky v různých odvětvích práce a střídají tak různá prostředí. 
  • neohroženost na trhu práce – není nutné čekat, až o vaši pracovní pozici přijdete a teprve pak se porozhlížet po rekvalifikaci. Pokud se začnete vzdělávat hned, můžete si na trhu práce vytvořit silnou pozici a mnohem více si vybírat z pracovních příležitostí (rozhodovat se podle mzdy, lokality nebo přizpůsobit více svůj život rodině). 

  Jaký obor zvolit?

  V dnešní době jsou atraktivní obory, které lze vykonávat přes počítač a online. Mezi takové patří obor online marketingu, který disponuje svou rozmanitostí. 

  Velmi oblíbeným oborem je také účetnictví, pro který můžete zvolit rekvalifikační kurz účetnictví nebo také kurz mzdové účetnictví. Oba tyto kurzy lze absolvovat bez předchozích znalostí a zkušeností.

  Stálicemi v oblasti rekvalifikace jsou masérské, kosmetické a kadeřnické kurzy, které nabízejí celkem jisté uplatnění i v menších městech. 

  Vybírejte kvalitní rekvalifikační kurzy

  Kvalita kurzu, který absolvujete se odrazí v kvalitě vašich nově nabytých znalostí. Proto vybírejte moudře a vsaďte pouze na ověřené rekvalifikační kurzy. Nabídka společnosti Orange Academy zahrnuje kurzy marketingu, personalistiky, ale také účetnictví, které jsou opřené o názorné příklady a vyučují je prověření odborníci svého oboru. 

  Tipy, jak zvládnout rekvalifikační kurz

  Pokud vás představa “zpátky do školy” děsí, nebojte se. Rekvalifikační kurzy v Praze, Brně, Ostravě i dalších místech republiky od Orange Academy vás nemají vyčerpat a znechutit. Naopak! Kurzy vás budou bavit a naučíte se mnoho cenných dovedností. Přinášíme vám pár základních tipů, jak si kurz ještě více užít:

  • neztrácejte motivaci (vždy si vzpomeňte, proč jste se do kurzu pustili a budete mít zase o něco větší chuť do vzdělání),
  • nabyté vědomosti si zkoušejte v praxi už v průběhu kurzu (například na svých známých a rodině),
  • zjišťujte si zajímavosti z oboru,
  • nestresujte se (na konci vás nečeká maturita ani státnice, takže můžete být v klidu),
  • připravujte se i doma (projděte si probranou látku, nebo si udělejte seznam otázek, na které se chcete zeptat svého lektora),
  • najděte si na kurzu přátele (pokud se jedná o skupinový kurz, mohou se z vás stát přátelé na dlouhá léta),
  • využijte online e-learningu, který pro své rekvalifikační kurzy nabízí Orange Academy.

  A dobrá zpráva na závěr: Vzdělávat se můžete nejen na rekvalifikačních kurzech v Praze a Brně, ale také v menších městech po celé České republice. Teď už vám nic nebrání v tom pustit se do svého vzdělávání a zvýšit svoje šance na pracovním trhu. 

  pr_clanek
  7. zář 2020    Čtené 43x

  Vyrážíte s dětmi rádi na výlety či dovolenou autem? Užitečné tipy najdete na webu Autovylet.cz

  Myšlenka na založení webu Autovylet se v mé hlavě zrodila už při cestování s dcerou, ale konkrétní představy tento projekt dostal až po narození syna. Asi každý rodič to zná, že malé děti, které nejsou „pecky“, doma moc neudržíte a je potřeba s nimi venku podnikat různé aktivity. A jelikož jsem všechny naše výpravy už od roku 2006 poctivě dokumentoval, mohl jsem o 6 let později založit magazín s tipy na výlety hlavně pro děti. 

  V České republice najdete jen málo míst pro děti, kde jsme nebyli. Zoologické zahrady máme zmáknuté všechny od Chomutova až po Ostravu, zábavní parky i vědecká centra jsme také navštívili všechny a mnohé pro velký úspěch i několikrát 🙂

  Výlety na den

  Jednodenní výlety za hranice určitě také musím doporučit. Postupem času, když budete cestovat po Čr, už třeba právě ve vašem okolí navštívíte vše. A proto je zajímavé se podívat do zahraničí, my to máme do Německa jen kousek a tak jsem popsal i pár tipů na parádní místa u hranic. Mnohdy to je stejně daleko jako do Středočeského kraje a oblíbeného parku Mirakulum. 

  Toto byl původní koncept stránek, ale jak se rozrůstala čtenářská základna, přibývaly i další kategorie a témata. Jako třeba dovolená u moře. 

  Dovolená u moře

  Naše rodina má moc ráda Řecko a tamní ostrovy, takže o této zemi se na stránkách dočtete opravdu dost a kdo hledáte, kam ke Středozemnímu moři vyrazit, určitě doporučuji právě tuto sekci. Sice sem vždy doletíme letadlem, ale i zde cestujeme půjčeným autem, abychom poznali zemi i jinak než z autobusu cestovky během fakultativního výletu.

  Na severu Evropy je levně 

  Určitě bych nezapomněl zmínit stále málo známou lokalitu, kam ale dost čtenářů Autovýletu cestuje. Není to Chorvatsko ani Itálie, ale místo na severu. Ano, tušíte správně, je to Polsko

  Článek o tom, jak do Polska k Baltskému moři cestovat a co zde vidět doporučuji každému, kdo je skeptický a pamatuje si jen tuto zemi jen „z vyprávění“ od lidí, kteří tam nikdy nebyli. 

  Budete určitě příjemně překvapeni, pláže jsou písečné, jídlo výborné, ceny příznivé a lidé přátelští 🙂 A navíc, cesta ze severu Čech vám bude trvat jen 5 hodin a to je pro mnoho rodičů rozhodující, pokud jedou s dětmi, které v autě nespí nebo cestu špatně snáší.  

  O webu 

  A trocha statistiky nakonec. Na stránkách Autovýlet.cz je již téměř 2000 článků – nový vychází každý den. V případě, že rádi cestujete, se také můžete zapojit do tvorby a třeba i díky vám přesáhneme brzy hranici 1 000 000 unikátních uživatelů za rok (před rokem to bylo 750 tisíc).

  Moje tipy pro cestovatele

  Při cestách v Čechách i v cizině jsem hodně krát využil aplikaci WifiMap, kdo má děti větší, dá mi zapravdu, že bez wi-fi se nedá fungovat 🙂 Tak ji zkuste také, je zdarma. Často ani nebylo nutné jít na recepci ptát se na heslo, protože jsme si jej zjistili sami. 

  A můj druhý tip je na aplikace Duolingo, díky níž se naučíte anglicky snadno a poměrně rychle. Navíc v mobilu vám často ukrátí chvíli třeba v MHD, a když si ji nainstalují vaše děti, můžete i soutěžit, kdo už zná víc slovíček.    

  pr_clanek
  31. srp 2020    Čtené 55x

  Pomoc pro samoživitele po době koronavirové: Přehled státních příspěvků

  Matky samoživitelky či otcové samoživitelé mají „tvrdý chleba“. Letošní jaro jim s peněženkami zamávalo ještě důrazněji – mají však nárok na státní pomoc. Připravili jsme pro ně přehled státních dávek, které jim mohou výrazně ulehčit život. Víte o všech?

  Samoživitele a jejich děti ohrožují nízké příjmy a zpomalení ekonomiky

  Samoživitelky a samoživitelé musí utáhnout výdaje celé rodiny bez druhého dospělého jen ze svého příjmu. Část výdajů pokryje mzda, část alimenty, ale často už nezbyde nic na koníčky, nové oblečení nebo třeba jen na čokoládu pro děti. Nejisté období po ekonomickém propadu z důvodu pandemie vše ještě zkomplikovalo – pokud samoživitelé neměli našetřený finanční polštář či nevyužili možnosti vypůjčení peněz u rodiny nebo online půjčky, mohou jim pomoci překlenout tento čas i státní příspěvky.

  Přídavky na dítě

  Jedním z nejznámějších příspěvků je finanční pomoc státu pro rodiny se součtem příjmu nižším než 2,7násobek životního minima. To je od 1. 4. 2020 následující:

  • pro první dospělou osobu v domácnosti 3 550 Kč, 
  • pro nezaopatřené dítě do 6 let 1 970 Kč,
  • pro dítě 6–15 let 2 420 Kč
  • a pro dítě 15–26 let 2 770 Kč.

  O dávku žádejte na vaší pobočce Úřadu práce ČR.

  Ošetřovné

  Pokud pracujete jako OSVČ, můžete získat příspěvek 424 Kč za každý den, kdy vaše dítě nemohlo do školy. Zkrátka nepřijdou ani dohodáři (pracující na DPP či DPČ), kteří si platí nemocenské pojištění. Ti od státu mohou obdržet 350 Kč za každý den bez návštěvy školy dítěte. Jednoduchý online formulář žádosti najdete na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (www.mpsv.cz/osetrovne).

  Mimořádná okamžitá pomoc

  Pokud se ocitnete ve výrazné finanční nouzimůžete prostřednictvím Ministerstva práce a sociálních věcí získat okamžitě mimořádnou peněžní pomoc. Bývá jednorázová, takže s ní nepočítejte jako s měsíčním příjmem. I tak vám ale může ušetřit nervy při náročném období, lze z ní hradit třeba pomůcky do školy nebo základní spotřebiče pro domácnost. Žádost s dostatečným odůvodněním podejte písemně na krajské pobočce Úřadu práce ČR – ideálně v místě trvalého bydliště.

  Příspěvek na živobytí

  Nezbývají vám peníze na běžné denní potřeby jako jídlo, oblečení nebo obuv? Požádejte písemně nebo elektronicky o příspěvek na živobytí na pobočce Úřadu práce ČR. Aby vám příspěvek úředníci přiznali, musíte však splňovat podmínky osoby v hmotné nouzi, a navíc se dlouhodobě snažit svůj příjem vylepšit. 

  Doplatek na bydlení

  Nezvládáte platit mnohdy vysoký nájem v místě vašeho bydliště a musíte bydlet třeba na ubytovně? S doplatkem na bydlení vám zůstanou peníze i na jídlo a další věci denní potřeby. Individuální výšku dávky můžete získat po podání žádosti na krajské pobočce Úřadu práce ČR.

  pr_clanek
  26. srp 2020    Čtené 391x

  Rychlé a jednoduché denní líčení s Max Factor

  Líčení je nedílnou součástí denní rutiny skoro každé ženy. Grafické oční linky a metalické odlesky na očních víčkách jsou trendy roku 2020, ale do kanceláře se pravděpodobně takové líčení hodit nebude. Úkolem každodenního líčení je podtrhnout přirozenou krásu a skryt drobné nedostatky. V tomto článku vám řekneme, jak vytvořit denní make-up pomocí kosmetických prostředků značky https://makeup.cz/brand/29157/.

  Co budeme potřebovat?

  • tekutý make-up
  • korektor
  • pudr
  • tvářenku
  • gel na obočí
  • paletku očních stínů
  • řasenku
  • rtěnku nebo lesk

  1. Bezchybný, ale přirozený vzhled pleti je vždy v módě. Pokud chcete zajistit pleti dokonalý přirozený vzhled, skvělou volbou bude tekutý make-up Max Factor Skin Luminizer Miracle Foundation. Přípravek nevytváří efekt masky a dobře kryje nedokonalosti. Obsahuje drobné perleťové pigmenty, které pleť rozjasní a dodají ji přirozený jas a mladistvější vzhled. Naneste tekutý make-up na tvář a rozetřete do ztracena.

  2. Skrýt drobné nedokonalosti pomůže korektor Max Factor Facefinity All Day Concealer. Krásně sjednotí tón pleti, zakryje tmavé kruhy a odstraní známky únavy. Má lehkou texturu a pleť nezatěžuje. Korektor má praktický aplikátor, se kterým je snadné pracovat. Naneste malé množství korektoru na problematická místa a jemně ho vklepejte prsty.

  3. Pudr hraje důležitou roli v denním líčení. Pudr Max Factor Creme Puff Pressed Powder na pleti vypadá přirozeně, a navíc snadno vejde do kabelky. Vezměte si kompaktní pudr s sebou, abyste ho v případě potřeby použila.

  4. Tvářenka Max Factor Creme Puff Blush je schopna dodat obličeji odpočinutý a mladistvý vzhled. Opticky tvář rozjasní a krásně podtrhne rysy obličeje. Zkoseným štětcem naneste tvářenku v tělovém odstínu na jablíčka.

  5. Přirozené a husté obočí je dnešním trendem. Nepotřebujete ho zvýrazňovat, stačí jen doladit jeho tvar. Obočí krásně pročešte a upravte gelem Max Factor Natural Brow Styler.

  6. Denní a večerní líčení se od sebe rozhodně liší. Do práce si raději aplikujte oční stíny v nude odstínech. Paletka očních stínů Max Factor Masterpiece Nude Palette nabízí 8 nude stínů, které lze snadno kombinovat. Oční linka Max Factor Colour X-pert Waterproof Eyeliner zvýrazní a prohloubí váš pohled. Namalujte tenkou linku podél linie řas. Nezapomeňte aplikovat řasenku Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume, která dodá objem a prodlouží řasy.

  7. Na závěr použijte rtěnku, která dodá rtům smyslnost a intenzivnější barvu. Rtěnka Max Factor Colour Elixir Lipstick je krásně pigmentovaná, má dobré krytí a nádherný lesk.

  pr_clanek
  7. srp 2020    Čtené 36x

  Výlety s dětmi

  Výlety s malými dětmi jsou velké téma, které musí řešit mnohé sportovněji založené rodiny. Některé z nich se rozhodnou trávit obodobí než děti odrostou a začnou samostatně chodit jen krátkými kočárkovými výlety v dobře sjízdném terénu. jiné se nechtějí vzdát dosavadního životního stylu, a dál podnikají výpravy do hor, lesů a skal. A aby mohli mít své potomky s sebou, nosí je v šátku, nosítku nebo krosně. Nemusí tak řešit prostupnost terénu, a zvládnou i poměrně obtížné výšlapy a výstupy spole se svými nejmenšími.

  Někdo rád nosí v nosítku, protože má se svým mininkem opravdu úzký kontakt, doslova tělo na tělo. Dobře nastavené nosítko je pohodlné jak nosícímu, tak i dítěti. Poskytuje miminku správnou ergonomickou polohu, nemění příliš těžiště toho, kdo dítě nese, a tak je vhodné i do velmi obtížných terénů - ne horské chodníky, suťová pole, skalní vyhlídky. Projdete s ním i nejmenší "myší dírou" ve skále, protože nosítko obvykle nepřesahuje obrys vašeho těla, zvládnete i krátkou plazivku nebo prolézání mezi skalami, při troše opatrnosti prolezete i solidní smrkový hustník na své výpravě na houby.

  Nevýhodou nosítek však je, že musíte myslet zvlášť na to, kam dáte věci (dítě v nosítku na zádech značně ztěžuje umístění dalších zavazadel s věcmi na výlet), a musíte zvážit, jak nejlépe ochranit dítě před sluncem. Vyjma kapucky, (kterou ale děti nerady nosí připnutou, pokud zrovna nespí, protože z ní nemohou vidět kolem sebe), nemá nosítko jinou ochranu proti slunci.

  Oproti tomu krosna nabízí velkorysý prostor pro rodiče i pro dítě, má obvykle integrovanou pláštěnku i ochrannou stříšku proti sluníčku. Do postranních kapes uložíte všechny nezbytnosti, často skýtá i samostatnou kapsu na camelbag (hydrovak) a ani vy ani dítě se v ní nepotíte tolik, jako v nosítku.

  Na stranu druhou je obtížné dosáhnout správné "ergopolohy" pro dítě, není vhodná pro nesedící děti. Sama o sobě může být poměrně těžká a mění těžiště toho, kdo ji nese, což může zhoršovat stabilitu chůze v náročných terénech. Zejména, když s sebou dítě "šije" a různě se vyklání do stran.

  Jak krosny na nošení dětí, tak nosítka mají spoustu příznivců, zejména teď v letním období, kdy je čas dovolených a prázdninových výprav za dobrodružstvím. Obě varianty představují nemalou investici, mají-li být opravdu kvalitní. A protože víme, že děti s malými dětmi nemají peněz na zbyt, a často potřebují nosit opravdu jen v době dovolené, rozhodli jsme se založit půjčovnu nosicích pomůcek. V našem sortimentu najdete jak nosítka renomovaných českých i zahraničních výrobců, tak i celou řadu krosen různých značek.

  Pokud si nejste jisti, jestli se vaše miminko bude rádo nosit, nebo potřebujete nosítko či krosnu jen na krátkodobé použití, je půjčovna tou pravou volbou. Nijak nezatíží váš rozpočet a vy můžete danou značku i typ pomůcky otestovat a řádně vyzkoušet, než se rozhodnete pro jeho koupi.

  pr_clanek
  6. srp 2020    Čtené 38x

  To je vedro! Jak ochránit hlavičky miminek?

  V horkém počasí je velmi praktické oblékat funkční oblečení – nejen na vás, ale i pro děťátko. To už se dnes považuje téměř za samozřejmost a tak velmi roste poptávka po merinu. Na co se ale občas trochu zapomíná, je ochrana hlavičky

  Čím tedy optimálně ochránit hlavičku miminka tak, aby slunce nepálilo nejen na obličej, ale také třeba na ouška a krček?

  Existuje jedna naprosto dokonalá pokrývka hlavy, která přesně tento účel plní na 100%. Je to kšiltovka typu "pirát". Taková kšiltovka je totiž šitá tak, že opravdu kryje ouška, kšiltík celý obličej a taková "plachta" přišitá na kšiltovce zezadu zase perfektně zakryje celý krček. Ať už tedy máte děťátko v šátku, nosítku, kočárku, nebo už capká po svých, máte jistotu, že hlavičku má prostě naprosto perfektně chráněnou.

  Není ale "pirát" jako "pirát". Naprostý top je pirát vyrobený z Outlastu. Pokud ještě tento geniální materiál neznáte, můžete si o něm přečíst třeba ve článku - Miniseriál o materiálech: Outlast

  Outlast je materiál, který byl původně vyvinutý pro potřeby kosmonautiky. Jde o materiál, který  aktivně reaguje na tělesnou teplotu a tu následně reguluje. Co to znamená v praxi? Outlast prostě hřeje, když je zima a ochlazuje, když je teplo. V létě dokáže omezit pocení až o 40%

  Navíc je velmi pružný, perfektně se přizpůsobí tělu a drží na něm (kšiltovky krásně kopírují tvar hlavičky a dětem opravdu nepadají, ani když třeba zafouká vítr) a je velmi příjemný.

  Tuto kšiltovku považujeme za naprosto nezbytný doplněk na léto, vyzkoušejte jí a sami uvidíte 😊

  pr_clanek
  6. srp 2020    Čtené 85x

  Jak zhubnout po porodu ve 4 krocích

  Hubnutí po porodu je časté trápení maminek. Celodenní péče o miminko je náročná, a to hlavně když pláče větší část noci a uspávání je práce na dvě hodiny. V takovém stavu přináší otázka “jak zhubnout po porodu” další stres. Podívejte se s námi, jak se přirozeně dopracovat k úbytku nasbíraných tuků.

  1. Na hubnutí po porodu nespěchejte

  Není kam chvátat. Po porodu nastupuje hormonální bouře a nejlépe ji zvládnete s miminkem ve vaší blízkosti, nikoliv v posilovně. Dopřejte si čas na srovnání se s novým členem rodiny a rozjetí laktace. Pokud budete chtít hned po porodu všechno vrátit do původních kolejí, zbytečně se budete stresovat. 

  "Nastavte si reálný cíl – devět měsíců jste přibírala a nosila své dítě, za dalších zhruba devět měsíců budete na stejné váze jako před otěhotněním. K tomuto cíli směřujte," radí Monika Divišová v knize Zdravé hubnutí po porodu.

  2. Jezte!

  Další rada, jak zhubnout po porodu proto zní: začněte pravidelně a vyváženě jíst. Zapojte babičky i tatínka, aby si miminko na chvíli převzali, zabavili ho, provětrali a vy jste měla čas najíst se. Nebo ještě lépe - rovnou požádejte babičky, aby vám uvařily. Nejspíš si také uvědomí, že jim v začátcích s miminkem také příliš času na jídlo nezbývalo. Jídlo si můžete zamrazit. Přijde chvíle, kdy se bude určitě hodit. 

  3. Jak zhubnout po porodu sportem

  Jakmile budete po porodu schopna chůze a nebudete padat únavou, vyražte s kočárkem do přírody na čerstvý vzduch. Udělejte si z každodenní procházky rituál. Zvyknete si na to a mrně brzy také a cestu vám prospí. Zapojte aplikace s měřením délky trasy, nebo zkuste Geocaching. Vše se vám může hodit. Další vhodné sporty jsou třeba jóga nebo pilates, které posilují tělo. 

  4. Zapojte do hubnutí po porodu dietu

  Na diety po porodu nespěchejte. Kojení má přednost. Dokud dítě přijímá veškeré živiny z mléka od vás, nemá smysl začínat se snižováním cukrů nebo tuků a řešit, jak zhubnout. Až přejde na příkrmy, můžete se do toho pustit. Chválu si zasloužila ketodieta. O co se jedná? 

  Ketodietu můžeme také nazvat tuková dieta. Hlavní zdroj energie jsou tedy tuky, naopak sacharidy je potřeba ze stravy “vyházet”. Bílkoviny se dávají jen pro  zachování svalové hmoty. Pokud se podaří držet cukry na uzdě, nastupuje tzv. ketóza, při které se tuky použijí jako palivo. A přesně těch se potřebujeme po porodu zbavit. 

  “Ketóza je naprosto přirozený energetický stav organismu. V situaci, kdy vyčerpal veškeré zásoby cukru a nebylo z čeho brát, organismus přeskočil na druhý energetický systém - pohon ketolátkami,” říká výživový poradce Petr Havlíček. 

  Sestavit si správný jídelníček není snadné. I zelenina obsahuje sacharidy, z nadbytečných bílkovin si organismus vyrobí opět sacharidy a může vám překazit cestu jak zhubnout po porodu. Ideální je oslovit lékaře či výživáře, který se na dietu podívá a poradí, jak na ni. Naštěstí jsou dostupné ověřené a předem sestavené balíčky jídel a koktejlů, které zaručí správný poměr všech částí. 

  pr_clanek
  5. srp 2020    Čtené 50x

  Jak na novorozeneckou koliku

  Za novorozeneckou koliku může nezralá trávící soustava (tedy zvýšená plynatost miminka a také to, že se dostatečně nehýbe) a zároveň jeho adaptační problémy. Adaptace miminka na vnější svět trvá zhruba 6-9 týdnů, ve kterých si zvyká na úplně jiné prostředí, než mělo v bříšku u maminky.

  A na co bylo miminko v vlastně zvyklé? Na těsnou blízkost maminky, teplo, pohyb a okamžitý přísun stravy, kdykoliv mělo hlad.

  Pokud děťátko v jeho náročném procesu adaptace začně ještě bolet bříško, začíná peklo. Pro něj, ale i pro rodiče. Dítě je unavené, rozbolavělé, nemůže usnout a je schopné plakat i několik hodin.

  Je zajímavé, že tyto potíže trápí zejména „západní“ kultury. Takzvané „nosící“ kultury, jako třeba Afrika, tyto potíže prakticky neznají. Ženy nosí miminka prakticky pořád uvázaná na těle, kde mají vjemy velmi podobné těm v děloze. Jsou u mámy tělo na tělo, cítí její pohyb, teplo i hlas. A take mohou kdykoliv k prsu. Pohyb na mámině těle (dítě totiž není jen pasivní - na pohyb matky reaguje, vyrovnává ho, zapojuje svaly) navíc pomáhá rozpohybovat střeva. Pomáhá samozřejmě i to, že je bříško miminka v teple a kolínka přizvednutá (jedná se o ergonomickou polohu miminka v nosítku).

  Nošení dětí pomáhá nejen v adaptaci, ale i na koliku.

  Pokud je kolika opravdu urputná, vyzkoušejte kromě nošení i další metody, jak miminku ulevit – bříško nahřejte polštářkem, nebo mu dopřejte teplou koupel. Zkusit můžete i jemnou masáž bříška, pomáhá i nošení „na tygříka“ (miminko máte bříškem položené na předloktí, ruce i nožičky visí po stranách dolů. Pak pomalu pohupujte rukou, nebo s dítětem na ruce choďte).

  Nebojte, za pár týdnů to opravdu přejde, i když se vám některé probdělé noci budou zdát nekonečné 🙂 A to nosítko určitě zkuste, minimálně si ho půjčte na vyzkoušení. Možná budete hodně překvapeni, jak moc vám může pomoci.

  pr_clanek
  5. srp 2020    Čtené 68x

  10 důvodů, proč nosit děti

  1. Nošená miminka méně pláčou: Ať už nosíte v šátku či v nosítku, svoje miminko máte stále v objetí, víte, že je v pořádku a ono ví, že jste u něj. Tím získává jistotu a je mnohem klidnější, méně pláče. Nošení je v podstatě nepřetržitý bonding, který dává dítěti dvě základní životní jistoty, že není opuštěno a že je milováno.

  2. Máte volné ruce: Pokud dáte svoje dítě do nosítka nebo šátku, můžete dělat téměř cokoliv - vařit, uklízet, hrát si se starším sourozencem, vyrazit na nákupy a do města, aniž byste se museli starat o to, jestli projedete kočárkem.

  3. Nošení přispívá ke zdravému sociálnímu, psychickému i fyzickému vývoji: Třeba tím, že je děťátko přirozeně součástí všech vašich činností, a tak se přirozeně učí, komunikuje a rozvíjí. Nebo třeba také tím, že správná poloha v ergo nostíku či šátku přispívá ke správnému vývoji kyčlí.

  4. Můžete snáze kojit: Pokud potřebujete vaše miminko nakojit, je to v nosítku nebo v šátku mnohem jednodušší a diskrétnější. Když dobře zvládnete techniku, lze kojit v podstatě kdekoliv, za chůze, na nákupu nebo opět u vaření či žehlení prádla. A často si nikdo na veřejnosti nevšimne, že vůbec kojíte.

  5. Dítě je pod kontrolou: s dítětem v nosítku nepotřebujete monitor dechu, víte, že je v pořádku. Máte jej pod kontrolou i např. v davu, v nákupním centru. Máte větší jistotu, že je v bezpečí a nic se mu nestane.

  6. Zajištění optimálního teplotního komfortu: V zimě ohříváte dítě svým tělem, máte tak jistotu, že je v teple. V létě, nebo při nemoci při teplotách, ho zase ochlazujete.

  7. Máte více času pro sebe: Zní to možná paradoxně, ale nošení dětí vám zjednoduší mnohé činnosti a vy máte víc času pro sebe - s dítětem v nosítku a šátku se lze pohodlně nalíčit, v klidu se nasnídat, odvést druhého potomka do školky, napsat s ním úkoly, nebo si jít zacvičit (ano, jsou i cvičení vhodná pro maminky s dětmi v šátku).

  8. Bezbariérovost a vyšší rychlost přesunů: Pokud se potřebujete rychle dostat do tramvaje, nebo si projít starou Prahou, anebo tředa chcete dojít na výlet na Sněžku, nošení dětí je řešení.

  9. Záchrana pro chodící děti: Znáte to, jste někde na nákupu, výletě. Váš prcek je už chodící - tedy ho kočárek už nebaví, ale ještě by chtěl sem tam poponést. Takže buď s sebou vezete, většinu času prázdný, kočár. Nebo nesete potomka na ruce, na koni nebo na zádech, což není úplně pohodlné. A pak je taky třetí možnost, máte s sebou nosítko nebo šátek, které se pohodlně vejdou do kabelky nebo batohu. A když je potřeba dítě navážete, když chce chodit, tak ho necháte ťapkat. Dokonce se za tímto účelem dělají zvláštní nosicí pomůcky - RingSlingy, nebo lehká nosítka bez bederního pásu, tzv. onbuhima. Většinu nosítek je možné za tímto účelem složit na bederní pás do ledvinky, aby jste je měli po ruce, ale nepřekážely.

  10. Dítě lépe a kvalitněji spí: Věřte mi nebo ne, výrobci šátků a nosítek určitě do tkaniny přidávají nějaký tajný spací prášek, jinak si to neumím vysvětlit. Když potřebuji, aby synek rychle usnul nebo se dobře vyspal, vezmu si ho do nosítka. Do pár minut mám uspáno a dítě spí déle než v postýlce nebo v kočárku.