• Přihlas se
 • Registrace nového člena
 • Získej PLUSPRO
 • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
 • Přihlas se
 • Registrace nového člena
 • Získej PLUSPRO
Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
pr_clanek
19. říj 2017 Čtené 280x

Pokud si s dětmi povídáme od dětství, vznikne pouto, které vydrží i v náročné pubertě. Povídáte si ale správně? Jak na to, abyste pomocí komunikace budovali vzájemnou důvěru a otevřenost, radí speciální pedagožka Mgr. Ivana Vlková.

Dejte najevo, že se zajímáte

Jak bylo ve škole? Máš hotové úkoly? - Z automatických otázek se nic nedozvíte, protože na ně si dítě navykne odpovídat automatickými odpověďmi. Pokud u toho navíc vaříte nebo pracujete na počítači, dítě nemá pocit, že by se mělo namáhat vyprávěním detailů, jelikož ho pravděpodobně stejně příliš nevnímáte. Najděte si na sebe chvíli, kdy si sednete a budete vést plnohodnotnou konverzaci. Například u večere nebo u snídaně.

Neptejte se jen na povinnosti

Pokud se dítěte budete ptát pouze co bylo ve škole, jestli má hotové úkoly a zda si uklidilo pokojíček, zafixuje si komunikaci s vámi jako něco nepříjemného. Ptejte se na kamarády, na nové hračky, které momentálně “frčí” nebo společně plánujte dovolenou. Chcete se dozvědět, v čem jsou vaše děti lepší než vy nebo jestli už někomu daly pusu? Netradiční témata vám nabídnou třeba Povídačky na cesty ze vzdělávacího konceptu Kvído od Albi. Více informací najdete na www.kvido.cz.

Odpusťte si hodnocení

Rodiče mají někdy tendenci každou informaci, o kterou se s nimi dítě podělí, oplatit hodnocením nebo názorem. Někdy se chce ale dítě jen svěřit bez obav, že bude pokáráno. Zkuste čas od času nebýt jen “rodič”, ale vžijte se do role kamaráda.

Komunikujte rovnocenně

Vzájemnou důvěru pomůže vybudovat, když se s dětmi podělíte také o vlastní zážitky a příběhy z dob, kdy jste byli v jeho či jejím věku. Vám vzpomínání na dětství pomůže lépe se vcítit do aktuálních pocitů vašeho dítěte, potomek vás zase na chvíli uvidí jako “parťáka”, který řešil podobné problémy, a ne jen jako dospěláka, který mu nerozumí.

Hrajte si

Také hry vám pomůžou naladit se na podobnou vlnu. Vždyť právě hraní i v nás dospělých probouzí dítě. Vhodné jsou hračky, které zároveň rozvíjí fantazii, jako například Pohádkové divadlo ze vzdělávacího konceptu Kvído od Albi. Dítě pomocí obrázků, které padnou na kostkách, samo rozvíjí příběh odehrávající se mezi kulisami farmy, pirátů nebo princezen a rytířů.  

Povídačky na cesty, k dostání v prodejnách Albi a na eshopu eshop.albi.cz

Pohádková divadla, k dostání v prodejnách Albi a na eshopu eshop.albi.cz

Čti celý článek
pr_clanek
16. říj 2017 Čtené 259x

NOVÁ KAPITOLA VAŠEHO ŽIVOTA ZAČÍNÁ PŘÍCHODEM VAŠEHO VYTOUŽENÉHO MIMINKA.

Narozením dítěte se Vám otevírá nové období života plné štěstí a radosti. Toto období ale může být spojeno i s nejistotou, obavou a strachem, zda budete vždy schopni rozpoznat všechny potřeby a reakce svého miminka. 

Správně identifikovat dětské projevy je pro mladou maminku častokrát náročné. Obrací se na kamarádky, internet, porodní asistentky a nakonec hledá pomoc u pediatra. Je to přirozené. Dítě velmi rychle roste, každý den se naučí něco nového a jeho reakce se neustále mění a vyvíjí.

Časem se mladá maminka naučí rozumět svému děťátku, jeho potřebám a náladám. Dokáže ho uklidnit, rozesmát, pozná proč pláče, co se mu líbí a co ne, co ho trápí. 

Připravili jsme Vám stručný návod, jak rozpoznat a správně se vypořádat s jedním z nejčastějších problémů, který malá miminka dokáže pěkně potrápit – opruzená pokožka. 

Zároveň Vám přejeme, abyste podobné situace zvládali úspěšně a prožívali jen okamžiky radosti, štěstí a lásky se svým děťátkem.

Plenkové opruzeniny

Jedním z nejčastějších kožních onemocnění, se kterým se mladé maminky setkávají, jsou plenkové opruzeniny.Plenková opruzenina je podráždění pokožky kdekoli pod plenkou a v místech, kde plenka k pokožce přiléhá. Plenková opruzenina je podráždění pokožky kdekoli pod plenkou a v místech, kde plenka k pokožce přiléhá. 

Nejčastěji se plenkové opruzeniny objevují mezi 9. – 12. měsícem života.

Tyto potíže prodělá v tomto věku téměř 50 % všech miminek.

Plenkové opruzeniny můžete poznat podle následujících příznaků:

 • v oblasti plenky se může objevit mírné zarůžovění, začervenaní nebo otok,
 • pokožka, která je v kontaktu s plenkou, může být na dotek velmi teplá,
 • pokožka je bolavá a pokrytá skvrnami,
 • zadeček a horní část stehen mohou být červené a vlhké,
 • pokožka se může nadměrně vysušovat a loupat,
 • v závažnějších případech se mohou objevit hrudky, puchýřky a hnisavé pupínky.

Příčiny vzniku opruzenin

Obecně je příčinou vzniku opruzenin zvýšení teploty, zapocení a zvýšený kontakt s močí pod málo propustnými plenkami. Vlhká, zapařená pokožka je pak náchylná k poškození třením a oděrem. K poškození navíc přispívá i růst některých mikroorganismů a výrazně ho zhoršuje i kontakt se stolicí.

Prakticky je to příliš dlouhý kontakt mokré nebo znečištěné plenky s pokožkou dítěte. Plenkové opruzeniny mohou být výsledkem tření plenky o pokožku nebo se mohou objevit při průjmu. Nicméně pokud má vaše dítě obzvlášť citlivou pokožku, může ke vzniku opruzenin dojít i přes veškerou vaši péči.

Příčinou plenkových opruzenin může být také alergie způsobená alergeny obsaženými přímo v plence nebo v přípravcích používaných k péči o pokožku v oblasti pod plenkou (tzv. alergické plenkové pupínky – ekzém).

Nejčastější komplikací plenkové dermatitidy je pak druhotná infekce kvasinkovými mikroorganismy (kandidóza), ke které se mohou přidružit i další projevy tohoto onemocnění na dalších místech – v podpaží, v dutině ústní nebo popraskané koutky s bělavými povlaky. Další komplikací může být bakteriální infekce.

Jak na plenkové opruzeniny

Základem jsou preventivní a režimová opatření. Je nutné snížit vlhkost kůže a zamezit tření volbou správné velikosti pleny a její častou výměnou.

Častost výměny plenky je závislá na věku dítěte. Novorozenec močí více než 20× za den a přebalovat je nutno přibližně 12× denně. Tato frekvence se věkem snižuje – roční kojenec močí asi 7× denně.

Hlavním úkolem je především zabránit delšímu kontaktu se stolicí. Je možné použít i o jedno číslo větší velikost pleny (zabráníme tření, větší pleny mají větší savé jádro). Pokud používáte látkové pleny, je nutno je po vyprání dokonale vymáchat od zbytků saponátů, nepoužívat aviváže a plenu po vyprání přežehlit.

V teplém prostředí ponechávejte dítě co nejčastěji rozbalené volně bez plen.

Nepoužívejte vlhčené ubrousky. Pokožku omývejte jen vodou a dětské mýdlo používejte jen po stoličce. Po omytí je nutné pokožku důkladně osušit – netřít, ale pouze přikládat.

Při každém přebalení použijte vhodný krém na opruzeniny.

Musíte být připravena na to, že první známky zlepšení neuvidíte dříve než za týden a úplné vyhojení trvá několik týdnů i při pečlivém dodržení všech opatření.

Většinu plenkových opruzenin dokážete vyléčit sami za pomoci režimových opatření a volně prodejných léků. Pokud se plenková dermatitida nezlepší během týdne, je vždy vhodné navštívit pediatra.

Shrnutí preventivních a režimových opatření

 • Častá výměna plen s důrazem na jejich přiměřenou velikost.
 • Nechávat dítě co nejvíce bez plen v teplém a suchém prostředí.
 • Vyhnout se používání vlhčených ubrousků.
 • Omývat jen vodou, dětským mýdlem jen po stoličce.
 • Pokožku vždy důkladně osušit – přikládat, netřít.

Při každém přebalení použít vhodný krém na opruzeniny.

JAK POUŽÍVAT SUDOCREM

ZPŮSOB POUŽITÍ KRÉMU

 • Nanášejte tenkou vrstvu na čistou a suchou pokožku. Sudocrem je možné používat tak často, jak je potřeba. Vhodný pro miminka, děti i dospělé.
 • Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na jakoukoli složku přípravku. Vyhněte se kontaktu s očima a sliznicemi.

Uchovávejte na suchém místě do 25 °C.

Zdroj: Plenková dermatitida neboli opruzeniny – Dermatologie pro praxi 3/2010.

Čti celý článek
pr_clanek
16. říj 2017 Čtené 168x

1) Sluníčko nám to občas vypeče

Dětské pokožka je náchylnější ke spálení než ta dospělá, protože je tenčí. Malé děti by se neměly nadměrně vystavovat přímému slunečnímu záření, natož se opalovat. Mažte je krémem s vysokým SPF. Mnoho dospělých pečlivě dbá na péči o svá dítka, ale na sebe zapomínají. I svou pokožku chraňte opalovacími krémy, nejen při slunečných dnech. Kůže si zaslouží péči i v zimě. Od sněhu, stejně jako od vody se sluneční záření dobře odráží. Prevence je zásadní pro eliminaci dalších kožních problémů.

2) Člověk = oblíbená pochoutka pro komára

Bodavý hmyz útočí na všechny věkové skupiny stejně. Nejvíce ho však přitahují lidé s krevní skupinou 01. Lidskou krví se živí pouze samičky. Komáří sliny jsou vyhodnoceny tělem jako cizí látka. Tělo vypustí histamin, který pak dráždí kůži. Přirozenou reakcí je poškrábat se. Léčba pomocí krému či gelu obsahujícího antihistaminika pomůže ulevit od příznaků. Fenistil gel má navíc chladivý účinek.

3) Svědění kůže bývá spíše příznakem. Po příčině pátrejte jinde.

Pokožka může zrudnout na poplach a být varovným signálem, že s tělem není něco v pořádku. Některé alergeny jsou přírodní (např. pyl, prach, zvířata), častou příčinou kožních alergií jsou však umělé materiály obsahující například nikl nebo čisticí prostředky obsahující chemikálie.

Zejména u dětí je důležité přijít na příčinu a léčit i příznaky. Svědění, zarudnutí, kopřivka mohou dítěti znepříjemňovat celý den. Podrážděnou kůži je vhodné zklidnit gelem s antihistaminiky. Fenistil gel se snadno vstřebává do pokožky a rychle ulevuje od svědění kůže. Fenistil gel má při místní aplikaci také lokálně anestetický účinek, tedy zmírňuje vnímání bolesti. Je vhodný pro děti od 6 měsíců a je určen pro krátkodobou léčbu.

Někoho může zaskočit, že až během života se stane citlivým na některé látky, které pro něj předtím nebyly dráždivé. Pro mnohé ženy bývá zlomovým obdobím těhotenství a porod. Imunitní funkce těla navíc s věkem oslabuje.

4) Záludné podráždění pomůže odhalit rutina nebo kožní deník

Svědění může postihovat celé tělo, nebo se může projevit pouze lokálně. Může být mírně nepříjemné nebo tak intenzivní, že narušuje běžný režim. Mnoho škrábanců si nevědomě způsobíme ve spánku. Svědění si zaslouží péči vhodně zvolenými přípravky. Fenistil gel neobsahuje alkohol, parfémy ani barviva. Tyto látky jsou často skrytou příčinou podráždění kůže malých i velkých. Přetrvávající podráždění či svědění kůže je však potřebné vždy neodkladně konzultovat s lékařem.  Rozškrábaná kůže nevypadá atraktivně a porušenou vrstvou se mohou do těla dostat škodlivé látky. Proto by se zejména u dětí a starších osob měly řešit i drobné pupínky. Pokožka ve stáří ztrácí své přirozené vlastnosti – obranyschopnost a regeneraci. Stále nemůžete přijít na důvod červené pokožky? Zvažte zavedení kožního deníku.

Více informací na: www.fenistil.cz

Zdroj fotografií: Fenistil/Shutterstock

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Fenistil 1 mg/g gel je lék na použití na kůži. Obsahuje dimetindeni maleas.

V případě otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com, tel: +420 222 001 111. Případné nežádoucí účinky prosím hlaste na: ch.safety@gsk.com.

Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK. :copyright:2017 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence

Datum přípravy materiálu: 9/2017, ZINC: CHCSK/CHFENI/0012/17a

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

_____________________

1Studie amerického Ústavu pro technologie ochrany proti škůdcům roku 2004

Čti celý článek
pr_clanek
12. říj 2017 Čtené 277x

Když v roce 1976 přišel Peter Röhrig s konceptem svých dětských produktů, znamenalo to malou revoluci na trhu s výrobky pro ty nejmenší. Spojil totiž dvě dosud oddělená odvětví - atraktivní design a lékařsky ověřenou funkčnost výrobků. Od té doby již MAM ušel dlouhou cestu, ani o malý kousek však neslevil ze svých zásad. Každý výrobek je před uvedením na trh pečlivě testován a schválen lékařskými odborníky. Jedinečnost však dětské produkty MAM rozhodně neztrácejí díky svému designérskému týmu, který každý rok přichází s novými originálními kolekcemi, které milují děti i rodiče. Značka MAM je zárukou kvality, kterou zákazníci oceňují na 5 kontinentech, ve více než 60 zemích po celém světě již více než 40 let.

Seznamte se s dudlíky MAM

Pro dítě je dudlík jedním z prvních blízkých přátel. Dokáže ho uklidnit a ukolébat ke spánku. Jelikož děti v prvních měsících života tráví s dudlíkem v pusince mnoho času, je důležité, aby byl správně tvarován a nedocházelo tak k špatnému vývoji ústní dutiny a následně i růstu zoubků. Savička dudlíku tedy musí mít úzký krček a zároveň být měkká. Přesně takovou mají všechny dudlíky MAM, navržené ve spolupráci s ortodontisty a dětskými zubaři. Vzhledem k tomu, že i rodiče potřebují svůj klid, další z potřebných funkcí dudlíku je jeho přijetí dítětem. Dudlíky MAM mají sametovou savičku s povrchem jemným jako pokožka, který dětem připadá důvěrně známý. Z průzkumů vyplývá, že savičku MAM kladně přijalo 94 % dětí. Ochranný kryt dudlíků MAM se svým oblým tvarem, předcházejícím otlačeninám, kopíruje tvar dětského obličeje, velké větrací otvory navíc zajišťují maximální průchod vzduchu, čímž zabraňují zarudnutí a podráždění pokožky v oblasti úst. Jako všechny výrobky MAM jsou i dudlíky vyráběny v těch nejvyšších standardech kvality, neobsahují BPA ani BPS a jsou tak bezpečnou volbou pro vaše nejdražší.

Jelikož MAM sleduje nejnovější trendy i průzkumy, rozhodl se vytvořit dudlíky Perfect. Zubní experti se totiž shodují, že čím tenčí a měkčí krček savičky je, tím menší tlak je vyvíjen na dásně a zoubky. Tím dochází ke snížení rizika křivých zoubků a nesprávného skusu. Dudlíky MAM Perfect mají o 60 % tenčí krček savičky a je 4krát měkčí než většina běžných srovnatelných silikonových dudlíků.

Jako všechny MAM dudlíky jsou i dudlíky Perfect opatřeny knoflíkem, díky kterému se dudlík nemůže zaseknout v dětských ústech. Snadno na něj lze připnout i certifikovaný pásek, který je bezpečný a odpadá pokušení použít stuhu nebo provázek, s nimiž hrozí riziko udušení. Pokud chtějí rodiče předejít zmatenému nočnímu hledání ztracených dudlíků, MAM nabízí dudlíky Perfect i ve variantě Night. Díky svítícímu knoflíku je snadné dudlík najít nejen pro rodiče, ale i pro děti samotné.

Velkým oblíbencem maminek po celém světě se stala lahev MAM Anti-Colic, díky jejímuž používání je dle průzkumu u 80 % novorozenců sníženo riziko koliky a minimalizována plynatost a výskyt regurgitace. Díky patentovanému dnu s větracími otvory může vzduch při krmení volně odcházet, děti vzduch nepolykají, mohou pít svým vlastním tempem a jsou tak uvolněné jako při kojení. Jemná savička lahve se navíc u dětí těší velké oblíbenosti – 94 % dětí ji kladně přijme. Neméně významným benefitem je pro maminky také samosterilizační funkce lahve, díky které je lahev během 3 minut hygienicky čistá!

MAM Anti-Colic

Sortiment výrobků MAM je opravdu široký, kromě lahví a dudlíků zahrnuje také dětské hrnky, kousátka, pomocníky pro krmení a kojení, pomůcky pro péči o ústní dutinu a mnohé další. MAM je hravou volbou pro děti i rodiče, kteří si mohou být jisti, že jejich malý poklad dostává ty nejlepší výrobky, bez jakéhokoliv rizika, s originálním designem a spoustou praktických funkcí. Vyberte si více než 40 let zkušeností, bezpečnost a osobitost. Vyberte si MAM!

Ve dnech 19. - 22. 10. se na Vás budeme těšit na veletrhu FOR BABIES, kde Vám rádi představíme produkty značky MAM!

Více informací najdete na www.mambaby.com

Čti celý článek
pr_clanek
12. říj 2017 Čtené 240x

Když miminko přebalujete, mluvte na něj něžně a dejte mu najevo svou lásku pomocí jemného hlazení. Impulzy se dostávají skrz pokožku do mozku a napomáhají tak zdravému fyzickému i emocionálnímu vývoji.

Víte, kolik plenek bude vaše miminko potřebovat? Děti potřebují plenku průměrně po dobu 27 měsíců, protože spolehlivě si říct, kdy potřebují na nočník, dokážou děti až na konci druhého nebo začátku třetího roku svého života. A i později může docházet k malým nehodám. Během tohoto plenkového období je nutné plenku měnit zhruba pětkrát až šestkrát denně, což činí celkem něco přes 4 000 plenek.

Jemná pokožka dětského zadečku je vystavena různým zdrojům podráždění, jelikož miminko vylučuje do plenky zhruba pětkrát denně. Pokožka pod plenkou se tak může rychle stát zarudlá, podrážděná a bolestivá. Nejlepším řešením je v tomto případě prevence. Měňte plenku během dne každé čtyři hodiny, pokud je zadeček podrážděný i častěji. V noci však miminko kvůli výměně plenky nebuďte, potřebuje svůj spánek. Pokožku pod plenkou nezapomeňte vždy důkladně očistit pomocí vody nebo vhodných vlhčených ubrousků a nechte ji oschnout. Teprve poté naneste tenkou vrstvu krému na opruzeniny.

Být čisté a suché miminko není důležité pouze pro zdraví vašeho dítěte, ale i pro jeho celkový pocit spokojenosti. Výměna plenky se může stát vhodným časem pro něžný kontakt s miminkem. V tuto dobu ho zahrňte polibky a sladkými slůvky. Pokud je v pokoji dostatečně teplo, nechte Vašeho drobečka na několik minut bez plenky. Tato doba nejen prospěje jeho pokožce, také si můžete užít spoustu zábavy během masírování jeho nožiček.

Jelikož o dětskou pokožku je potřeba pečovat již od prvního dne, vyvinul Sebamed dětskou kosmetiku Baby Sebamed, která se vyznačuje především výbornou snášenlivostí s dětskou pokožkou, díky tomu je vhodná i pro děti atopické či ekzematické. Všechny přípravky mají pH 5,5, které podporuje správný vývoj a obnovu kyselého ochranného pláště, u malých dětí velmi náchylného. Kosmetika Baby Sebamed je klinicky a dermatologicky testována a je neustálé prověřována dermatology i předními klinikami. Rodiče si díky širokému portfoliu značky mohou pořídit všechny produkty, které budou pro své maličké potřebovat. Baby Sebamed nabízí řadu přípravků k mytí miminka, které je hlavním bodem péče pro zdravou pokožku, dále výrobky určené ke kompletní péči při přebalování a samozřejmě i krémy a oleje pro následnou hydrataci a masáže, které miminku uleví a upevňují vztah mezi rodičem a dítětem.

Všechny výrobky Baby sebamed jsou vhodné a bezpečné již od prvního dne života vašeho maličkého. Každý rodič chce pro své milované děťátko to nejlepší a o to samé se snaží i značka Baby Sebamed.

Ve dnech 19. - 22. 10. se na Vás budeme těšit na veletrhu FOR BABIES, kde Vám rádi představíme produkty značky Baby sebamed!

Více informací najdete na www.sebamed.cz

Čti celý článek
pr_clanek
6. říj 2017 Čtené 311x

Znáte to, pokožku máte začervenalou, svědí vás a nejraději byste byli někde daleko na Severním pólu. Vyzkoušeli jste nespočet chemických mastiček, ale máte strach ze zatížení organismu? Je čas, abyste dali šanci přírodě a jejím kouzlům!

Balneologie a její účinky

Balneologie je nauka o lázeňství, o využití léčivých vod a jejích účincích na lidský organismus. Koupele poskytují tělu očistný účinek, ale mají i terapeutické využití. V některých náboženstvích měly podobu očistných rituálů, které očisťovaly nejen fyzicky, ale i duševně. Léčivé účinky vodních pramenů a přísad do koupele využívali lidé od nepaměti – Řecko, starověký Řím, lázně v Orientu. I v Evropě postupně stoupal zájem feudálů a městského obyvatelstva o koupele. Bylo využíváno nejen přímo léčebných pramenů, ale i léčebných přísad jako např. minerální soli, bylinkové extrakty, výluhy, éterické oleje. Ke kosmetickým účelům se používaly pak koupele v mléce a syrovátce. Dokonce i Čachtická paní se pro udržení dokonale hebké pokožky nekoupala v krvi mladých dívek, ale v mléce.

Jak ošetřovat ekzematickou pokožku

Doporučuje se volit spíše krátkou sprchu, koupel maximálně 2 – 3x do týdne, s délkou okolo 10 minut. K léčebnému účinku v domácím prostředí lze do koupele dodat rovněž oleje obnovující povrchový lipidový kožní film a bránící nadměrnému odpařování vody (sójové, arašídové, mandlové či olivové oleje nebo olej z obilných klíčků). Teplota by měla být vlažná, ideálně kolem 33 °C.

Při zhoršení ekzému je vhodné nahradit olejovou lázeň koupelí z ovesných vloček. Ovesná koupel se dá také zakoupit ve zdravých výživách či v drogeriích již v hotovém stavu a mohou ji používat jak děti, těhotné a kojící ženy, tak lidé s atopickou pokožkou. Hygienu je třeba provádět velmi šetrně, vyvarovat se drhnutí a tření pokožky. Kůže má být jen lehce osušena poťukáváním (tzv. pijákováním). Následuje aplikace zvláčňujících a hydratačních prostředků. Je nejefektivnější bezprostředně do 3 minut po koupeli, výrazně se tak zvyšuje hydratace pokožky. Následně by si měl pacient obléci oděv z jemných přírodních tkanin například z bavlny či hedvábí.

Atopický ekzém a ovesné koupele

Lázeňská léčba je uznávanou léčebnou alternativou. Spojuje se zde současně několik pozitivně fungujících aspektů vedoucích ke zlepšení stavu ekzému. Koupel patří mezi základní režimová opatření, přestože u lidí se suchou kůží je obecně vhodné snížit kontakt s vodou na co možná nejmenší možnou míru. Od 1. ledna 2008 je v dětských léčebnách Lázně Luhačovice zařazena nová procedura - ovesné koupele. Do konce února 2012 byla tato koupel ordinována 508 dětem s chronickým ekzémem. Z těchto 508 dětí mělo 54 dětí ovesnou koupel s konopným olejem. Ani v jednom případě nedošlo ke zhoršení ekzému. U 497 dětí došlo k výraznému zlepšení ekzému! Děti, které měly ovesnou koupel s konopným olejem, již nemusely použít žádné další oleje na promaštění kůže - jak rodiče těchto dětí, tak lékaři jsou s účinky ovesných koupelí velmi spokojeni!

Čti celý článek
pr_clanek
2. říj 2017 Čtené 566x

Kůže je největší orgán lidského těla. Chrání před vnějším prostředím a dává najevo, v jaké zdravotní kondici je naše tělo. Krásná a mladistvá pokožka může být jen ta, která je zdravá a je o ní pečováno. Přečtěte si, zda si ji nevědomky neničíte.

1. Kvalitní péče a odličování je sázkou na jistotu

K péči o kůži (a mnoha dalším věcem) přistupujte se selským rozumem. Vsaďte na vodu, mýdlo a kvalitní kosmetiku. Otočte krémy a podívejte se na složení, ty nejlevnější zpravidla nebudou ty nejlepší. Rozhodně nepodceňujte odličování. Mnoho žen chybuje i v něm a citlivé oční okolí drásá intenzivním stíráním make-upu. Odličujte jemně a směrem dolů či do středu oka.

2. Příliš mnoho kosmetiky škodí

Netvrdíme, že bychom neměly používat krémy a měly chodit nenalíčené. Mnoho profesí vyžaduje být vždy krásná. Každodenní namáhání nánosem líčidel však může ucpat mazové a potní žlázy. Séra, solárium nebo peelingy plní svůj účel, jenom když se používají čas od času. Dopřejte pokožce aspoň jeden den v týdnu oddychu a nechte ji dýchat. Dnes je in přirozený look. Vyvarujte se vizáže zmalované paničky bez vkusu.

3. Na kůži se podepíše i horko a chlad

To, že bychom si měli mít ruce a dodržovat intimní hygienu, ví i malé dítě. Pokožka bude krásně svěže vonět – to je ten nejlepší parfém hlavně pro muže. Při sprše se vyvarujte příliš horké vodě se silným proudem. Vlasy i kůže budou šupinkovaté, mastné a bez lesku. Stejně tak extrémní horké a studené počasí dává kůži zabrat. Při zarudnutí vyvolaném alergií nebo po dni na sluníčku aplikujte Fenistil gel obsahující antihistaminikum. Kůže se zklidní a nebude dále podrážděná.

4. Namáhaná kůže stárne rychleji!

Kousavý svetr nebo nepříjemná cedulka na novém tričku jsou jednou z nejčastějších příčin podráždění kůže. Svědivý pocit provokuje ke škrábání. Přes rozškrábanou pokožku mohou pronikat do těla škodliviny. Ochranná bariéra je oslabována a rozhodně nevypadá hezky. Díky Fenistilu, gelu s chladivým účinkem, se podrážděná pokožka rychle zklidní, zarudnutí ustoupí a nehrozí vám dlouhé hojení nebo dokonce jizvy po škrábancích.

5. Ideální léčba řeší příčinu i příznaky

Prostřednictvím kůže může tělo varovat, že je něco uvnitř těla v nepořádku. Často za svěděním stojí nesnášenlivost na některé potraviny. Případně se zamyslete, zda nemáte alergii na pyly nebo zvířata.Svědění obyčejně pomine poté co nejste vystavena alergenu během několika hodin nebo dnů. Na těle se však mohou objevit pupínky, kopřivka, zarudnutí, barevné mapy. Od svědení kůže způsobného alergií můžete ulevit opět pomocí Fenistil gelu. Pokud si nejste jisti příčinou, navštivte dermatologa.

Bonus: Obloukem se vyhněte fastfoodu a alkoholu

Kvalitu kůže můžete částečně ovlivnit změnou jídelníčku. Kromě bezchybné kůže můžete vynecháním cukru, lepku a mastných potravin získat i menší konfekční velikost. Meruňky, papriky, mrkev či špenát jsou zdrojem nejen vitamínů, ale i bioaktivních látek (nejznámější je karoten), které přirozeně pomáhají zabarvit kůži do tmavšího opáleného odstínu. Tím můžete prodloužit kvalitu svého opálení.

Více informací na: www.fenistil.cz

Zdroj fotografií: Fenistil/Shutterstock

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Fenistil 1 mg/g gel je lék na použití na kůži. Obsahuje dimetindeni maleas.

V případě otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com, tel: +420 222 001 111. Případné nežádoucí účinky prosím hlaste na: ch.safety@gsk.com.

Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK. :copyright:2017 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence

Datum přípravy materiálu: 8/2017, ZINC: CHCSK/CHFENI/0012/17

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Čti celý článek
pr_clanek
2. říj 2017 Čtené 511x

Hormonální nerovnováha doprovází ženu po celý její život – od puberty, přes těhotenství až do menopauzy. Hladina hormonů se v těle často mění a mohou ji doprovázet pocity stresu či úzkosti. Nepříjemné pocity únavy a rozmrzelosti ženu trápí zejména v premenstruačním období. Tělo se však s těmito příznaky dokáže vyrovnat, a proto se hladina hormonů po menstruaci vrací zpět do normálu. Pokud se však jedná o dlouhodobou záležitost, která omezuje normální život a způsobuje zdravotní problémy, je potřeba najít řešení.

Jak se hormonální nerovnováha projevuje?

 • Nepravidelný menstruační cyklus
 • Pocit nedostatečné energie
 • Zvýšená tělesná hmotnost
 • Problémy s pamětí
 • Tendence mastné a aknózní pokožky
 • Sexuální nechuť

Proč je důležité mít pravidelný menstruační cyklus?

Při pravidelném menstruačním cyklu dochází k cyklickým změnám děložní sliznice a zrání vajíček ve vaječníku. Tento děj je přímo závislý na hladině pohlavních hormonů. Menstruační cyklus trvá obvykle 24 - 35 dnů, začíná prvním dnem krvácení a je jednou z nezbytných podmínek pro plodnost.

Menstruační cyklus se rozděluje na tři fáze:

 1. Folikulární fáze – první polovina cyklu, od prvního dne menstruačního krvácení do ovulace.
 2. Ovulace (plodné dny) – cca 12. -16. den menstruačního cyklu, nastává na konci folikulární fáze v okamžiku, kdy uzraje vajíčko a je uvolněno do vejcovodu.
 3. Luteální fáze – konec cyklu, začíná dnem ovulace a končí prvním dnem menstruace.

Nejčastějším problémem neplodnosti žen je právě zmiňovaná ovulace a hormony spojené s ní. Další projevy jsou pak nepravidelná menstruace, nedozrávání vajíček, slabá nebo žádná ovulace, nízká stěna dělohy a jiné.

Jak hormony ovlivňují ovulaci a plodnost ženy?

K oplodnění u ženy dochází jen v určitých momentech cyklu, během ovulace. Při které se pomocí luteinizačního hormonu (LH) uvolní zralé vajíčko a v ten okamžik má nejvyšší šanci na oplodnění. Za nejplodnější období se považuje 2 – 3 dny před ovulací a po ovulaci. Ovulace je u všech žen svým průběhem individuální a jedinečná. U mnoha žen k ovulaci ani docházet nemusí, což způsobuje problémy s plodností. Někdy za tím stojí nedostatek potřebného hormonu, mnohdy příčina bývá zcela jiná (nemocné či poškozené vaječníky, neprůchodnost vejcovodů aj.). Tyto faktory nemusí žena často zjistit sama, proto je potřeba udělat kompletní gynekologické vyšetření.

Klíčová úloha hormonů aneb kde je ten problém?

Mezi nejdůležitější pohlavní hormony patří estrogen a progesteron. Pokud hladiny hormonů správně nestoupají a neklesají, dochází tedy k hormonální nerovnováze.

Estrogen – pokud není jeho hladina správná, nespustí se ovulace (uvolnění vajíčka z folikulu).

Progesteron – podporuje růst děložní sliznice po ovulaci. Při nesprávné hladině, sliznice po ovulaci nenarůstá a vajíčko není schopno se uchytit.

Žluté tělísko – vzniká ve druhé polovině cyklu, tvoří se ze zbytku prasklého folikulu. Hlavní funkcí je produkovat progesteron a estrogeny. Zajišťuje správnou výstelku dělohy pro uhnízdění embrya a zabraňuje menstruaci.

Máte právě vy problémy s nepravidelnou menstruací, ovulací a potřebujete zlepšit hladiny pohlavních hormonů? Na tento problém je nejvhodnější extrakt z drmku obecného či kotvičníku zemního. Tyto bylinky můžete užívat formou bylinných čajů, tinktur či silných extraktů   v kapslích.

Co můžete preventivně udělat vy sama?

 • Otestujte se u lékaře hned při prvním podezření na hormonální nerovnováhu.
 • Konzumujte výživnou stravou a čerstvé potraviny.
 • Správná a šetrná detoxikace pomůže tělo zbavit nežádoucích toxinů, škodlivin, ale i nahromaděných přebytečných hormonů.
 • Pravidelné cvičení a pohyb zvýší vytrvalost, posílí svaly, zlepší krevní oběh, pročistí tělo a odbourá stres.

Myslete i na své muže!

Při nedostatku testosteronu dochází u muže k řadě příznaků. Jako vypadávání vlasů, ukládání tuků v oblasti břicha, úbytek svalové hmoty, podrážděnost, nervozita, nespavost, snížené vnímaní, nízké libido a jiné. Na tyto problémy je vědci doporučován kotvičník zemní. Lze jej užívat jako bylinný čaj, tinkturu a extrakt v kapslích.

Napadají vás další dotazy? Napište nám :slight_smile:

Budeme rádi, když nás kontaktujete přímo na emailu obchod@otehotnet.cz či na telefonu +420 730 107 558. Využít můžete také naší Poradnu.

Čti celý článek
pr_clanek
11. zář 2017 Čtené 372x

Důvodů, proč se dětem do úkolů nechce je celá řada, jeden faktor však můžete naplno ovlivnit vy

Pokaždé musíte vaše děti do napsání domácích úkolů nutit? Určitě v tom nejste sami. Dětem se do úkolů nechce z řady důvodů - nebaví je daný školní předmět, upřednostňují hru s kamarády venku, případně je dětský nábytek v pokojíčku dostatečně nemotivuje k napsání domácích úkolů. A tento faktor máte v rukou vy. Co můžete udělat? Zařídit dětem nadmíru hravý, a přitom praktický pracovní koutek (ať už v jejich dětském pokojíčku nebo v případě, že jej nemají třeba v rohu obývacího pokoje).

Jak by měl pracovní koutek dětí vypadat?

 • Je složený z psacího stolu a dětské ergonomické židle.
 • Psací stůl je stabilní.
 • Dětský psací stůl dětem nabízí velkou pracovní plochu.
 • Psací stůl dětem nabízí spoustu úložného prostoru ve formě šuplíků a odkládacích skříněk.
 • Poblíž dětského psacího stolu by se měla nacházet knihovna či policová skříňka pro uložení učebnic, slovníků a odborných knih.
 • Psací stůl se židlí může být doplněný o další příslušenství jako jsou poličky a dětské regály v bezprostřední blízkosti pracovního koutu. Ty také zvyšují funkčnost celého psacího koutku. 
 • V pracovním koutku by se neměly nacházet hračky, suvenýry, ani jiné předměty odvádějící pozornost.
 • Židle pro děti k psacímu stolu by měla být výškově nastavitelná, pohodlná a vyrobena v závislosti na ergonomických potřebách dětí.
Čti celý článek
pr_clanek
21. srp 2017 Čtené 373x

Spokojené miminko brnkající prstíky po chrastících zvířátkách na hrazdičce. Zvědavé děťátko očičkama objevující ten zajímavý, pestrý a hlavně nový svět kolem sebe. To je sen asi každé maminky a tatínka, pro který by udělali snad všechno na světě. Možná patříte mezi ty šťastné, kteří si přesně tenhle pohled den co den užívají. Možná znáte i ty krušnější chvilky, kdy miminko není tak úplně naladěné. A možná ve vašem případě, a to vám samozřejmě opravdu nepřeji, tyhle nepříjemné okamžiky dokonce převládají. Důvodů ke spokojenosti nebo nespokojenosti miminka může být nespočet. Jisté ale je, že bez spokojeného bříška není spokojeného miminka. A právě o bříšku těch nejmenších bude náš článek.


V bříšku se odehrávají tisíce procesů. A sami víte, že s hlasitým a nepříjemným škrundáním v břiše, jde barometr naší nálady rychle dolů. Jsme často podráždění a rozhodně nemáme chuť podnikat něco nového. A u těch našich malinkých miminek je to přesně stejné. Když není v bříšku všechno v pořádku, úsměv nevykouzlí ani jinak oblíbený houkající slon nebo komicky pochodující želvička na klíček.

Zajímavé je, že hormon štěstí (serotonin) se tvoří v okolí střeva a jeho tvorbu z velké části ovlivňuje výživa.


Už se vám stalo, že vám s nepříjemnými pocity v břiše pomohl obyčejný bílý jogurt nebo kefír? Mně mockrát. A až teď jsem zjistila, že to není jen tak náhodou. Jogurt nebo kefír totiž patří mezi tak zvané fermentované potraviny. Fermentace je vlastně kvašení, které pomáhá udělat potravinu lépe stravitelnou, a díky tomu se ve střevě mohou množit prospěšné bakterie. A právě tyhle bakterie se pak starají o ten pocit, že máme „v bříšku jako v pokojíčku“.

A není to jen u nás dospělých. Ještě ve větší míře to tak mají miminka. A to už od svých prvních dní, kdy jsou na světě. Bez pochyby je pro ně nejlepší mlíčko od maminky. Když ale kojení není z nějakého důvodu možné, jedna z variant je sáhnout po fermentovaném kojeneckém mléku. Ještě donedávna se v České republice nedalo sehnat, ale už několik měsíců ho najdete pod značkou Hami.

A kruh se nám uzavírá: díky spokojenému bříšku už je zase v kurzu ta zajímavá hrazdička nebo papírový kapesníček, který tak srandovně létá, když maminka projde okolo a udělá vítr. A zase tu máme to spokojené miminko, které chce každý okamžik, kdy nespinká, věnovat objevování toho zajímavého světa. Usmíváte se při té představě? Já teda ano!

Co mě osobně u fermentovaného mlíčka od Hami příjemně překvapilo?

 • nově je v pevné uzavíratelné dóze dokonce s držátkem na odměrku
 • opravdu krásně voní a podle soustředěného výrazu mého malého prince při pití i moc dobře chutná
Čti celý článek
pr_clanek
31. črc 2017 Čtené 556x

Každý se ke zboží ze second handu staví jinak, nicméně v posledních letech obliba nákupů z druhé ruky stoupá. Já to jenom chválím, protože jsem odmala vychovávaná k šetrnosti a přijde mi škoda, když lidé vyhazují krásné použitelné oblečení. Dnešní second handy už nejsou to, co bývávaly. Možná se u vás ve městě nachází nějaký, kam jste kdysi zavítali a zděsili se ze všech těch modelů minulého století, avšak jsou i takové, kde se prodává zcela moderní textil. Často jde o značkové kousky a co je na tom, že už je někdo nosil, když jsou ještě v perfektním stavu?


Klasické secondhandy také moc nemusím, radši nakupuji online

Upřímně řečeno představa klasických second handů, kde se musíte v oblečení přehrabovat a ty nejlepší kousky jsou už stejně vybrané, mě vůbec neláká. Preferuji menší krámky s vybraným zbožím a vůbec nejraději nakupuji v second handu online. Většina maminek ani nemá tušení, že taková možnost existuje, a právě proto bych se o svou zkušenost ráda podělila.

Už několik měsíců nakupuji v second handu na snadno zapamatovatelné adrese Second-hand.cz. Možná podobných existuje více, ale já mám zkušenosti jenom s tímhle. Podle dostupných informací se jedná o největší second hand online v ČR, jak co se týče počtu zboží, tak zaměstnanců. Navíc zaměstnává převážně hendikepované lidi, a tak mám z nákupu vždy trojnásobnou radost:

1. Nakoupím levné, a přitom kvalitní i pěkné oblečení.

2. Ušetřím přírodu, protože si zakoupím oblečení, které by bylo jinak vyhozeno.

3. Podpořím chráněnou dílnu zaměstnávající hendikepované.

Vybírám si moderní oblečení, mezi desítkami tisíc položek vždy něco najdu

Výběr v online secondhandu je skutečně obrovský, sami uvádí, že mají denně skladem 50 000 kousků. Já sleduji zejména kategorie chlapeckého a dámského oblečení, takže nemůžu hodnotit ty ostatní, nicméně s těmito jsem spokojená. Kolikrát se dívám dva dny po sobě, co je nového, a vždy se objeví produkty, které jsem den předem neviděla. Vždycky bych si něco vybrala, ale platit poštovné třeba kvůli kraťáskům za 45 korun se opravdu nevyplatí. Proto obvykle čekám, než si najdu více věcí, které by se mi líbily, a za poštovné pak platím 59 korun, což není až tolik. Nad 1000 Kč sice nabízí dopravu zdarma, jenže při těch cenách oblečení byste museli mít opravdu velký nákup, abyste tisícovku přesáhli.

S výběrem textilu jsem velmi spokojená. Nevím, kdo jim ho dodává, ovšem kolikrát mám pocit, že jsou kousky snad z letošních či loňských kolekcí. Umožňují i výkup věcí, které už neunosíte, a v podmínkách mají maximální stáří tři roky. Nejspíš proto je tedy oblečení tak moderní, staré kousky prostě nevykupují.

A jak to mám s vybíráním velikostí?

U mě je to horší, už se mi stalo, že jsem si objednala překrásné šaty, které mi nakonec byly menší přes boky, u dětského oblečení jsem se ale ještě nikdy nespletla. Beru vždy kousky, které by mému zlatíčku měly být přesné nebo o něco větší. V second handu jsou vždy uváděny rozměry, mají tam i hezky vysvětlené, jak přesně oblečení měří, a uváděné velikosti opravdu odpovídají.

To je nejspíš vše, co bych vám k nakupování řekla, a dál bude asi nejlepší, když se na second hand online sami podíváte. Nebo myslíte, že má cenu dětem kupovat nové drahé oblečení, když jej kolikrát mají na sobě třeba třikrát?

Čti celý článek
pr_clanek
24. črc 2017 Čtené 451x

Jste obdařená ženskými křivkami, máte vysokou postavu nebo Vás trápí větší bříško? V e-shopu Blancheporte.cz najdete oblečení, které padne ženám všech tvarů!

Vysoká postava

Jste ve společnosti často kvůli své výšce v centru pozornosti? A proč ne! Nebojte se experimentovat s barvami, vzory, extravagantními střihy a potisky a naopak zapomeňte na nudné jednobarevné outfity. K jednoduchému vršku si tak oblékněte třeba vzorované kalhoty nebo sukni s potiskem. Slušet Vám budou pohodlné kalhoty, v létě klidně i v 7/8 délce. Ideální pro Vás je kombinace volnějších kousků s přiléhavými. Milujete podpatky, ale nechcete je kvůli své výšce nosit? Stačí jen vybírat takové boty, které nebudou mít podpatek příliš vysoký.

Malá postava

Příroda Vám ve výšce příliš nenadělila? Volte takové kousky, které Vás opticky prodlouží a zvýrazní Vaši siluetu. Ideálními pomocníky jsou v tomto případě vypasované střihy, svislé proužky a lesklé materiály. Trefou do černého jsou pro Vás kalhoty s vysokým pasem. Totéž platí i o sukních, dejte si ale pozor na jejich délku – neměly by být delší než pod kolena. Ráda oblékáte saka? Zaměřte se na ta kratší, díky nim budou Vaše nohy vypadat delší. Výšku opticky naženete také botami na podpatku. A pokud si na lodičky příliš nepotrpíte, obujte si tenisky na platformě.

Velká prsa

Máte bujný dekolt? Směle ho ukažte. Ve Vašem případě je naprostým základem správné spodní prádlo. Zaměřte se na to, aby Vám dodalo potřebnou oporu a aby drželo pevně vše, co má. A co navrch? Rozhodně jednoduchá trička s výstřihem do „V“, která Vám v kombinaci se krátkým slušivým náhrdelníkem vykouzlí krásný dekolt. Pokud na své poprsí nechcete příliš upozorňovat, oblékněte si tričko s kulatým výstřihem. Nezapomeňte také zvýraznit svůj pas. Toho jednoduše docílíte širším páskem a vypasovaným střihem kalhot.

Větší bříško

Trápí Vás větší bříško? Stahovací kalhotky a korzety dokážou opravdové divy. Co se týče samotného oblečení, vybírejte spíš vzdušné, volnější a dlouhé kousky, které Vaše břicho nebudou zbytečně zdůrazňovat. Skvělou službu Vám prokážou také kalhoty s vysokým pasem. Nosíte ráda šaty? Pak oblékejte zavinovací modely a šaty empírového střihu. Dáváte-li přednost raději sukním, vsaďte na ty s rozšířením do „A“, ještě lépe, pokud budou skládané. Můžete si určitě dovolit nosit i saka, sáhněte ale jedině po těch s projmutím v pase. Nezapomeňte ani na doplňky, protože právě ty se postarají o přilákání pozornosti tam, kam potřebujete.

Široké boky
Široké boky nejsou tabu. Buďte pyšná na své smyslné křivky. Pokud jim potřebujete dodat ten správný tvar, oblékněte se do tvarujícího spodního prádla. Zaměřte se především na delší trička s volány a jinými detaily, můžou být i s rozparky. Ideálními kalhotami pro Vás jsou ty s vysokým pasem. Pokud nemáte pas výrazný, použijte pásek, který ho krásně zdůrazní. Ani sukním se nemusíte vyhýbat. Na Vaší postavě budou tím pravým modely se střihem do „A“. Vašim tvarům bude lichotit také pouzdrová sukně. Musí být ale do pasu a alespoň ke kolenům. Opticky svou postavu můžete zeštíhlit také výběrem správné obuvi.

Ať máte postavu jakoukoliv, myslete na to, že nejdůležitější je vědět, co Vám sluší. Internetový e-shop s originální francouzskou módou Blancheporte Vám v módní poradně napoví, které kousky se k Vám hodí. A navíc teď máte jedinečnou možnost ušetřit až 80 %! Nebyla by škoda toho nevyužít?

Čti celý článek
pr_clanek
10. črc 2017 Čtené 477x

Pro nás je to neuchopitelné jméno, volně přeloženo znamená něco jako Buď zdráv. Přesný překlad není možný. V této rodinné firmě pracují celkem 4 lidé. Jsou to Finové tělem a duší a za roky své práce vybudovali silnou značku veganské kosmetiky, respektující přírodu ve všech fázích vývoje a výroby.


Ole Hyvä:

 • má pouze rostlinné složení,
 • používá pouze suroviny s Ecocert certifikací,
 • používá místní suroviny v maximální možné míře,
 • neobsahuje palmový olej,
 • není testovaná na zvířatech,
 • všechny suroviny jsou v přírodě plně rozložitelné, nezatěžují ekosystém,
 • využívá při výrobě geotermální teplo.

Představte si finskou drsnost, která je nám známá hlavně z hokeje, stejně jako slušnost, ochota a ohleduplnost. Představte si hrubou sílu, která vychází z drsných podmínek severské krajiny, představte si účinnost, kterou tato kosmetika čerpá ze síly finské přírody, představte si přímočarost, která vychází z mentality zdejších lidí. A dostanete výsledek, který Vás může jen uchvátit.

Spojení lokálních bylin, mořské soli a jemných čistících složek dává vzniknout minimalistické kosmetice, ve které naleznete jen účinné složky, nic navíc. Tato kosmetika Vás nebude rozmazlovat, nebude Vás svádět omamnými vůněmi, nabídne Vám to nejlepší z Finska a toto buď akceptujete, nebo ... druhá možnost vlastně ani není.

My v GAEA jsme jediným distributorem této kosmetiky mimo Finsko. Jsme jedinými v Evropě, kteří mají to potěšení mít minimalistickou Ole Hyvu na skladě připravenou pro Vás, stejně jako je v naší koupelně. 

Tak co, necháte se unést tam na sever, do nezkrotné, divoké, neporušené přírody?

Čti celý článek
pr_clanek
30. čer 2017 Čtené 224x

Šrámy po pádu z kola, zlomeniny, popáleniny od zahradního grilu, šlápnutí na hřebík… Letní úrazy umí nabourat nejen prázdninové plány, ale bohužel také rodinný rozpočet. Vybavte proto děti úrazovým pojištěním, které za vás v případě nepříjemného zážitku převezme starosti spojené s léčebnými výdaji.

Podle statistik tvoří největší procento úrazů ty, které děti utrpí doma nebo v bezprostřední blízkosti domova, třeba na zahradě. Meziročně je to zhruba polovina úrazů a jde především o pády - ze schodů, z nábytku, po uklouznutí na mokré podlaze. V létě pak také přibývá popálenin souvisejících s grilováním na zahradě a také nehod při hrách u bazénů.

Sportem ku zdraví…

Více než pětina dětských úrazů se pak stane při sportu. Statistiky říkají, že až každý čtvrtý dětský sportovní úraz končí zlomeninou, četné jsou i vymknuté kotníky, natržené vazy, nebo otřesy mozku. Často se naštěstí jedná o „prkotiny“, ale nemálo sportovních karambolů končí několikatýdenní či dokonce několikaměsíční léčbou, která je náročná jak na čas, tak na finance – náklady na rehabilitační a zdravotní pomůcky, cestování s dětmi k lékaři a náklady na zameškané dny v práci se mohou vyšplhat k desítkám tisíc. „Pokud vaše děti pravidelně sportují nebo se na sportování chystají a nemáte pro ně sjednané úrazové pojištění, určitě doporučuji ho minimálně zvážit. Nezapomeňte však pořádně prostudovat pojistné podmínky vaší pojišťovny, co se sportovních úrazů týče,“ radí Tereza Kůželová z pojišťovny MetLife. Například MetLife pojišťuje rekreační i amatérské sportovce bez přirážky, přičemž do této kategorie spadá většina dětských volnočasových sportovních kroužků, oddílů, letních táborů a sportovních kurzů a pojistná ochrana se vztahuje i na úrazy během amatérských závodů.

Přibalte dětem (nejen) na prázdniny pojištění se slevou

Pojištění pro děti by mělo vypadat trochu jinak než to, které sjednáváte pro sebe. Klíčové u dětí je zaměřit se hlavně na rizika spojená s úrazy, případně nemocemi a následnou léčbou. Kvalitně nastavené pojištění se v případě úrazu či vážnějšího onemocnění dítěte postará o léčebné výdaje a vy se budete moci bez obav soustředit na vaše dítě a jeho rekonvalescenci.

Například pojištění Kamarád od MetLife bylo ušito přímo na míru dětem a můžete si ho sestavit přesně dle vašich potřeb, ať už jde o pojistné částky nebo rizika, proti kterým bude vaše dítě pojištěno. Nemusíte se bát ani příliš vysokých zásahů do rodinného rozpočtu, dobře nastavené pojištění pořídíte již za několik set korun měsíčně. Nyní navíc máte u příležitosti 25. výročí MetLife na českém trhu možnost až do konce srpna sjednat dětem Kamaráda se speciální slevou 25 % na rizikové pojistné. A protože k největšímu množství dětských úrazů dochází o prázdninách, vyplatí vám MetLife v případě dětského úrazu během školních prázdnin až 2,5násobné pojistné plnění.

Kromě pojištění následků úrazu a trvalých následků úrazu můžete dětem v rámci Kamaráda sjednat pojištění závažných dětských onemocnění, pojištění chirurgického zákroku či hospitalizace. Kamarád navíc obsahuje balíček šikovných asistenčních služeb bez poplatku, např. hlídání, úklid, dovoz léků a nákupu nebo služby lékaře na telefonu.

Čti celý článek
pr_clanek
27. čer 2017 Čtené 232x

Máte plné zuby spotřebičů, které sotva doklepou záruční dobu? Spolehněte se na kvalitu české značky Sana. A abyste nepořizovala zajíce v pytli, při nákupu u Eujuicers máte příležitost si vybraný odšťavňovač pořádně otestovat! 

Odšťavňovače Sana se těší velké oblíbenosti už od samého počátku jejich uvedení na trh. Vůbec nejprodávanějším je šnekový odšťavňovač Sana Juicer 707, který odšťavní prakticky všechno, nabízí mimořádně pohodlné používání a bleskové čištění. Všechny čtyři díly máte umyté za minutu! O tom všem si můžou majitelé odstředivek nechat jenom zdát.

Co všechno Sana Juicer 707 umí?

 • je ideální pro odšťavňování kořenové a listové zeleniny a bylinek
 • bez problémů odšťavní všechno možné ovoce včetně tropického
 • vyrobí zmrzlinu, sorbet, ořechové máslo z jakýchkoli ořechů, ořechové mléko, dětské příkrmy (ovocné i masozeleninové), těstoviny a mnoho dalšího
 • umele kávu nahrubo
 • s nástavcem, který lze dokoupit zvlášť, si za studena vylisujete olej z mnoha druhů semen, ořechů, máku a kokosu

Podívejte se na video, kde Dan z české pobočky Eujuicers názorně předvádí, co všechno Sana 707 kromě odšťavňování umí.

Odšťavňovač na celý život?

Je to tak, Sana Juicer EUJ-707 můžete používat třeba dvakrát denně, a přesto se můžete spolehnout na to, že nákup nového odšťavňovače pravděpodobně už nikdy nebudete muset řešit. Přístroj je vyrobený ze špičkových materiálů a v ceně máte doživotní servis zdarma, navíc jistotu dostupnosti náhradních dílů – to kdyby se přece jen něco porouchalo.

Vyzkoušejte si odšťavňovač na 14 dní!

Chcete se přesvědčit, že odšťavňovač Sana 707 stojí za to? U Eujuicers můžete přístroj po nákupu 14 dní testovat, a pokud vám nebude vyhovovat, můžete ho vyměnit, nebo vrátit. Své peníze dostanete zpět v plné výši!

Přečtěte si podrobný popis výrobce a výsledky testování provedené v Eujuicers!

Nebo se podívejte, proč vlastně odšťavňovat...

Čti celý článek
pr_clanek
26. čer 2017 Čtené 228x

Pylová sezóna je už opět začala. I krátká procházka může způsobit citlivějším jedincům přivodit různorodé projevy alergické reakce jako jsou svědění nosu, pálení očí, časté kýchání nebo svědění či viditelné podráždění pokožky. Existují různé druhy alergenů a děti jsou v tomto ohledu daleko citlivější. Drobné organismy a pyly jsou přizpůsobeny k šíření na velké vzdálenosti, k čemuž jim ideálně poslouží různé textilie a oblečení.

Co se skrývá mezi vlákny?

Alergie nejsou jen sezonní záležitost. V domácnosti se běžně nachází několik druhů alergenů. Nejčastější jsou roztoči. Ty najdeme ve všech textiliích, dokonce na plyšových hračkách. Dalšími jsou plísně, zvířecí chlupy a pyl samotný. Plísně šíří vzduchem škodlivé mikroskopické spory. Pyl se, stejně jako v případě textilu, zachytává na srsti domácích mazlíčků, což způsobuje nepříjemné reakce.

Jak alergeny eliminovat?

V přírodě se některým alergenům zkrátka nevyhnete. Pohybují se volně vzduchem v různých vlnách a intenzitě. Snížit jejich výskyt v domácnosti je ale možné různými způsoby. Obvykle jsou dlouze odhalovány příčiny alergie, které následně eliminujeme pomocí změny životního stylu či zapojením nových technologií. Například využití horké páry má v případě likvidace alergenů jednoznačně pozitivní výsledky. Pára je totiž proniká snadněji a hlouběji mezi vlákna než voda a dostane se tak důsledně ke každému kousku textilu. Lépe rozpouští prací prostředky a dokáže je rovnoměrně využít. Navíc díky vysoké teplotě účinně zbavuje oblečení nežádoucích mikroskopických organismů a nečistot.

Pračka, co má páru

Ovládnout páru zvládnete pomocí parních praček společnosti LG, které jsou pro boj s alergeny přímo stvořené. Využívají totiž technologie TrueSteam, tedy čistí prádlo pomocí páry. Tyto parní pračky obdrželi britskou certifikaci BAF, které potvrzuje zničení až 99,9 % alergenů! Přímo pro alergiky je připraven speciální program a vybrané modely nabízí také péči o dětské prádlo. Pomocí těchto programů bude oblečení zcela nezávadné.

Společnost LG a využívá páru i k dokonalejšímu praní obecně. Už po 20 minutách redukuje pára zápach a pomačkání prádla. Společně s rovnoměrně rozloženou teplotou v pračce a správným navlhčením látek zajistí funkce TrueSteam i snadnější žehlení.

Skvělou funkcí je i Parní aviváž. Ta prádlo změkčuje bez použití chemických prostředků pouze párou. Velmi časově vytížené maminky ocení program Osvěžení prádla. Během 20 minut osvěží párou oblečení, zbaví ho zápachů a zmírní jeho pomačkání.

Důraz při vývoji parních praček byl kladen především na kvalitní vyčištění oděvů od všech nečistot až po odstranění mikroskopických organismů.

Přehled nabízených parních praček a jejich funkcí najdete na  http://www.lg.com/cz/parni-pracky

Čti celý článek
pr_clanek
26. čer 2017 Čtené 605x

Ztratili jste představu, kde, komu a kolik dlužíte peníze? Nebo se jen chcete ujistit o vaší bezdlužnosti? Dopátrat se, kde všude dlužíte peníze, když jste z nějakého důvodu ztratili přehled, není vůbec jednoduché.

Čeká vás telefonování, rozesílání e-mailů a platby. Připravte se také, že za základní výpisy zaplatíte nějaké poplatky.

Zamítli vám úvěr? Ale proč?

Situací, kdy je zamítnuta žádost o půjčku, nebo leasing, z důvodu předchozích dluhů dramaticky přibývá. Žadatelé často netuší, kde by dluh mohl být a instituce která žádost zamítla tyto informace neposkytuje.

Funguje však hned několik různých registrů, do kterých společnosti nahlížejí. Bohužel neexistuje možnost hromadného zjištění informací a do každého registru je nutné nahlížet zvlášť.

Zpoplatněné registry

Informace o případném dluhu lze zdarma získat pouze u sociální a zdravotní pojištovny. Kromě těchto dvou úřadů lze napřímo komunikovat také s finančním úřadem, ale tam je již informace zpoplatněna.

Všechny ostatní registry jsou provozovány soukromými institucemi a získání informací se tak řídí jejich interními pravidly.

Solus

Solus je bezpochyby největší registr dlužníků v České republice. Sdružuje údaje poskytnutné bankami, nebankovními finančními společnosti a navíc mobilními operátory. Seznam členů které SOLUS sdružuje naleznete na jejich webových stránkách.

Pro zjištění informací o svých dluzích je třeba vyplnit a zaslat písemnou žádost s úředně ověřeným podpisem (na poště nebo u notáře) na adresu sdružení. Výpis je pak možné obdržet poštou, nebo prostřednictvím SMS.

Bankovní registr klientských informací (BRKI)

BRKI shromažďuje informace o úvěrech, které byly uzavřeny smlouvou s bankami. Banky které jsou v tomto registru aktivní najdete rovněž na webových stránkách. Pro získání informací je nutné doručit žádost o výpis do Klientského centra CBCB, a to osobně či poštou.

Výsledky pak získáte do 30 dnů, v případě dražší varianty Expres je můžete mít už na počkání.

Nebankovní registr klientských informací (NRKI)

Informace o úvěrech u nebankovních společností jsou k nalezení v NRKI. Jedná se o partnerský registr s BRKI a žádosti o výpis se doručují rovněž na klientské centrum CNCB.

Dejte si pozor na pochybné registry

Při pátrání po případných dluzích můžete ale narazit i na různé nedůvěryhodné firmy. Například při zadání slov „registr dluhů“ do vyhledávače na vás na jednom z čelných míst vypadne i Centrální registr dlužníků České republiky (CERD). Jeho působení je však dle mnoha informací plné otazníků a dohadů. Při kontrole předluženosti se na něj finanční ústavy většinou vůbec neobracejí.

Čti celý článek
pr_clanek
22. čer 2017 Čtené 293x

Nemějte přehnaná očekávání

Dovolenou si rozhodně nemusíte odpírat, ať už máte doma malé miminko, batole nebo snad malého školáka. Destinaci vybírejte s ohledem na stáří vašeho potomka Rozhodně si s dětmi neplánujte dovolenou krok za krokem. Potomci nám dokážou plány dost zmařit, když si postaví hlavu. Zapomeňte na seznam všeho, co chcete za den vidět a raději dovolenou pojměte jako jedno velké dobrodružství. Užívejte si chvíle, kdy jste jako rodina pohromadě a čerpejte energii z nových a nepoznaných míst a zážitků. Cestování s dětmi je zkrátka jiné, než když jste vyráželi jen s partnerem.

Mami, čím pojedeme?

Výběru dopravního prostředku věnujte stejně velkou pozornost jako výběru lokality. Auto vám zajistí pohodlí a soukromí, můžete zastavit kdykoli budete chtít. Miminka, která ještě neumí sama sedět, pokládejte na zastávkách na rovné povrchy, aby si srovnala záda. Menší děti se budou chtít protáhnout a proběhnout, aby cestu zvládly. Počítejte s tím, že s dětmi pojedete autem déle, vybírejte proto blízké lokality. Skvělým dopravním prostředkem je vlak, kde se děti mohou projít kdykoli budou chtít. Do letadla doporučujeme vzít hračky, které je zabaví, a vybírat krátké lety.

Nástrahy, které číhají na cestách

Dovolenou doprovází různá nebezpečí. Děti mohou upadnout, zranit se nebo je může poštípat hmyz. V letních měsících hrozí dehydratace, úpal nebo úžeh. Pokud si pro dovolenou vyberete zahraniční destinaci, nikdy nevyjíždějte bez cestovního pojištění. Náklady na ošetření bývají v ostatních zemích dražší než v České republice. Cestovní pojištění vás přitom může vyjít na pár korun. Využijte kalkulačku cestovního pojištění a vyberte si nejvýhodnější nabídku. ePojištění vám nabízí srovnání nabídek od všech pojišťoven působících na českém trhu. Nenechte si dovolenou s celou rodinou ničím pokazit.

Čti celý článek
pr_clanek
18. kvě 2017 Čtené 237x

Trh s pračkami se rozvijí stejně rychle, jako nejnovější technologie. Společnosti drží krok s vývojem elektroniky a součástek, které úspěšně kombinuje s ověřenými postupy v nejnovějších modelech domácích spotřebičů. Mezi ně se řadí i nejnovější modely parních praček společnosti LG.

V čem je vlastně výhoda?

Praní pomocí páry je stále vyhledávanějším způsobem čištění oblečení. Rozvoj technologií navíc v současné době umožňuje pořídit parní pračku do domácnosti a získat tak možnost využít mnoha výhod, které nabízí. Zastřešující výhodou je úspora. Díky chytrým  programům ušetříte čas, peníze, zdraví i přírodu.

Nezatěžuje přírodu a chrání peněženku

Úspora peněz a nízká ekologická zátěž souvisí se sníženou spotřebou energií a vody. Díky tomu, že je pára do bubnu vstřikovaná pod velmi vysokým tlakem, je schopna ušetřit až 30 % vody oproti praní v klasické pračce o stejné velikosti bubnu. Kvůli vysoké teplotě páry je proces vysoce funkční a na její vytvoření se spotřebuje méně vody. Tímto a zkrácením doby praní lze uspořit i přibližně 20 % spotřeby elektrické energie.

Ušetřit lze i na pracích prostředcích, které se ve vysokých teplotách lépe rozpouštějí. Není jich tudíž zapotřebí velké množství. Parní pračky LG navíc ve vybraných programech nepotřebují žádný prací prostředek. Takovou skvělou funkcí je Parní aviváž. Ta prádlo změkčuje bez použití chemických prostředků pouze párou. Prádlo je díky tomu měkké a méně zmačkané.

Čas šetří přednastavené programy využívající hlavní funkce parních praček LG. Díky značení uvidíte, jak dlouho každý program trvá a kdy bude hotovo. Velmi časově vytížení zákazníci ocení program Osvěžení prádla. Během 20 minut osvěží párou oblečení, zbaví zápachů a zmírní jeho pomačkání.

Bojovník proti alergenům

V domácnosti se běžně nachází několik druhů alergenů. Nejčastější jsou roztoči, které najdeme ve všech textiliích. Dalšími jsou plísně a pyl. Plísně šíří vzduchem škodlivé mikroskopické spory. Pyl se zachytává na oblečení a je přenášen do domácího prostředí, což způsobuje nepříjemné reakce.

Parní pračky společnosti LG jsou pro boj s alergeny přímo stvořené. Využívají totiž technologie TrueSteam. Díky tomu získaly certifikaci BAF, které potvrzuje zničení až 99,9 % alergenů! Přímo pro alergiky je připraven speciální program a vybrané modely nabízí také péči o dětské prádlo. Pomocí těchto programů bude oblečení zcela nezávadné. Pára je totiž skvělým nástrojem na potírání alergenů. Proniká hlouběji mezi vlákna a dostane se důsledně ke každému kousku textilu.

Skvěle vypadající prádlo a snazší žehlení

Společnost LG využívá páru k dokonalejšímu praní obecně. Po 20 minutách redukuje pára zápach a pomačkání prádla. Je navíc měkké a příjemné na dotek. Společně s rovnoměrně rozloženou teplotou v pračce a správným navlhčením látek zajistí funkce TrueSteam i snadnější žehlení.

Důraz při vývoji parních praček byl kladen především na kvalitní vyčištění oděvů od všech nečistot až po odstranění mikroskopických organismů. Přehled nabízených parních praček najdete na  http://www.lg.com/cz/parni-pracky

Čti celý článek
pr_clanek
15. kvě 2017 Čtené 1056x

Přírodní čaje Pfanner Pure Tea bez obsahu cukru, sladidel, konzervantů a dalších přidaných látek jsou ideálním nesladkým nápojem pro dokonalé osvěžení nejen během horkého léta. Představují vhodnou součást zdravého životního stylu. Šetrný proces spaření čaje a pečlivá příprava dodávají přírodnímu čaji Pfanner Pure Tea plnou chuť.

Lze si ho vychutnat ve čtyřech variantách - černý čaj, zelený čaj, ovocný čaj s příchutí lesních plodů nebo bylinný čaj. Svoji energetickou hodnotou potěší ty, kteří si udržují štíhlou linii - 100 ml čaje Pfanner Pure Tea obsahuje jen 1 kcal. Pfanner Pure Tea se také navíc pyšní přívlastkem BIO - zárukou ryze přírodního původu.

Černý čaj Pfanner Pure Tea je čerstvě uvařený čaj s vysokým standardem kvality. Po důkladném výběru jsou čerstvé čajové lístky dokonale vysušeny, zabaleny a fermentovány. Při tomto procesu se rozvíjí typické aroma černého čaje, které je v rovnováze s šípky a ibiškem. Jeho chuť navíc harmonicky doplňuje citronová šťáva.

Zelený čaj Pfanner Pure Tea je připraven z čerstvě spařených lístků vybraných odrůd zeleného čaje. Nápoj skvěle doplňuje nádech citronu, který zajišťuje to pravé osvěžení. Povzbuzující působení zeleného čaje má blahodárný účinek na tělo i mysl.

Ovocný čaj Pfanner Pure Tea je uvařený z dokonale vyvážené směsi nejkvalitnějších šípků, květů ibišku, borůvek, černého rybízu, jablek a černého bezu z ekologického zemědělství. Speciální proces vaření a pečlivá příprava dodají čaji plnou, ovocnou, lahodnou chuť. Neobsahuje kofein, a je tak ideálním osvěžením pro celou rodinu.

Bylinný čaj Pfanner Pure Tea je čerstvě uvařený odvar za použití těch nejlepších bylinných odrůd: zavinutka citronová, máta peprná, kontryhel, kopřiva a sporýš. Tato směs je ještě zjemněna citronovou šťávou. Bylinný čaj je také bez kofeinu. Vzhledem k pečlivé přípravě jsou zachovány všechny cenné složky bylin.

Více informací včetně složení naleznete na www.puretea.cz

Čti celý článek
pr_clanek
10. kvě 2017 Čtené 309x

Nejprve je třeba, abyste si pořádně přečetli přiložený návod. Každý teploměr má svá specifika. Kdysi se měřilo rtuťovým teploměrem, který vyžadoval jiné zacházení. Dnes mají digitální teploměry v návodu doporučené rektální měření, na které jsou uzpůsobené pružnou špičkou. Po odměření teploty zazní zvukový signál a teploměr Microlife si poslední naměřenou teplotu "zapamatuje".

Pár tipů pro co nejpřesnější výsledek při měření digitálním teploměrem

Měření v podpaží (axilární)

Toto měření má největší tradici, ale současně je i nejméně přesné. Měřit v podpaží se doporučuje jen pro orientační informaci. Špička teploměru se umístí dostatečně hluboko do podpaží a rameno se silně přitlačí. S takto fixovaným teploměrem vydržte po dobu 2 minuty. Čím déle vydržíte, tím přesnější bude výsledek.

Před měřením teploty se nepřehřejte, například příliš teplým oblečením, nebo opačně, nepodchlaďte.

Měření v ústní dutině (orální)

Jde o nejpřesnější měření. Současně je také pohodlné a doporučené odborníky. Konec teploměru umístěte k uzdičce jazyka, napravo nebo nalevo. S teploměrem už nehýbejte. Zároveň musí být v nepřetržitém kontaktu se sliznicí jazyka. V opačném případě se teploměr může "splést" až o 1 stupeň celsia. Samozřejmě nepijte, nekuřte, nejezte a nežvýkejte žvýkačku.

Měření v konečníku (rektální)

Zaveďte špičku maximálně 1,5 centimetru hluboko. V této tělesné oblasti teplota během dne kolísá nejméně. Nejpřesněji tak vysledujete průběh teplot během dne a bazální teplotu. Tato metoda je velmi vhodná při měření teploty u dětí.

Zásady přesného měření:

• Ne hned po jídle - alespoň 30 minut před měřením nejezte a nepijte příliš teplé nebo příliš studené nápoje a jídla

• Ve stejném čase - v průběhu dne se tělesná teplota pohybuje v rozmezí plus minus 2 stupně

• V téže tělesné oblasti - pokud jste před hodinou měřili teplotu v ústech, měřte ji v ústech i o hodinu, dvě, či tři

• V pokojové teplotě - pokud jste se příliš teplo oblékli nebo před měřením teploty vyvětrali pokoj a jste podchlazený, počkejte dokud se teplota v pokoji i ve vašem těle ustálí

• V klidu - pokud jste sportovali počkejte půl hodinu až hodinu, jinak můžete nepřesně naměřit zvýšenou teplotu

Čti celý článek
pr_clanek
9. kvě 2017 Čtené 257x

Digitální a rtuťové teploměry zná snad každý. Některé z vás možná slyšely i o teploměrech bezkontaktních. Bezkontaktní teploměr je něco, co se s klasickými srovnat prostě nedá. Všechny typy teploměrů měří teplotu. Po tom, co si ovšem změříte teplotu bezkontaktním teploměrem se něco změní.

Jak vlastně bezkontaktní teploměr funguje

Při měření bezkontaktním infračerveným teploměrem je využívána skutečnost, že lidské tělo, které je zahřáté, vyzařuje energii. Množství vyzařované energie roste se vzrůstající teplotou těla. Bezkontaktní teploměr měří pomocí infračerveného paprsku právě množství vyzařované energie.

Proč měřit bezkontaktním teploměrem

Rychlý, snadný a přesný. To jsou ta přídavná jména. Přiložíte k čelu na vzdálenost 5 – 8 centimetrů a dobrodružství začíná. Skončí však velmi rychle. Během jediné vteřiny po stisknutí tlačítka je totiž po všem a na LCD displeji svítí hodnota naměřené teploty. Zní to jako pohádka, ale je to prostě realita. To vše je možné, aniž se dotknete teploměrem vašeho dítěte. Děti tak mohou nerušeně dovádět, hrát si či spát a vy je měřením teploty nerušíte. To ocení zejména maminky menších dětí, kde je měření teploty mnohdy velký boj. Bezkontaktní teploměry toho však dokáží mnohem více. Disponují velkou pamětí pro naměřené hodnoty, zvukovými signály upozorňujícími na vysokou horečku nebo ergonomickým tvarem rukojeti.

Když dokáží teploměry měřit teplotu lidského těla, proč nedokáží měřit teplotu i všeho ostatního například vody, jídla, vzduchu…je to technicky tak náročné? Tuto otázku jsem si zřejmě nepoložila pouze já. Odpověď přichází vzápětí. Dokáží! Ty nejlepší bezkontaktní teploměry disponují i touto „vychytávkou“. Na teploměru pouze stačí přejít do módu měření objektů. Většinou stisknutím jediného tlačítka. V tom případě musím přidat k přídavný jménům rychlý, snadný a přesný další přídavné jméno a to: zábavný. Měřit totiž můžete teplotu nápojů, jídel, vody ve vaně, teploty v pokoji, prostě čeho vás napadne. Teploměr tak získává úplně nový rozměr a stává se plnohodnotným pomocníkem v domácnosti během nemoci, ale i mimo ni.

Pro výběr správného teploměru doporučujeme shlédnout velké testování teploměrů v pořadu Černé ovce. Případně všechny výše uvedené parametry splňuje například bezkontaktní teploměr Metric 308 SMART od švýcarské společnosti Cemio Switzerland. Více informací o tomto teploměru získáte na www.cemiosmart.cz.

Čti celý článek
pr_clanek
2. kvě 2017 Čtené 649x

Taky to znáte? Chvíle s miminkem si užívám, ale upřímně musím říct, že nás potkala i období, která byla dost kritická. Po narození dcerky šlo vše jako po másle, ale zhruba před půl rokem se začaly objevovat opruzeniny střídavě s potničkami. Byla jsem z toho zoufalá, hlavně, když jsem viděla, jak je dcerka neklidná a že ji něco trápí. Nejhorší bylo, že jsem nevěděla, jak jí pomoct…

Naštěstí jsem měla šťastnou ruku a v drogerii mě upoutala řada BATOLE s veselým tučňákem na obale. Nejprve jsme testovali olejíček a krém a po několika dnech jsem s překvapením zjistila, že opruzeniny mizí a úsměv na tváři dcerky je zpátky. Dneska máme doma snad všechny výrobky z řady J Mým největším favoritem je olejíček BATOLE, který na pokožce vytvoří jemný ochranný film. Asi i vás potěší, že BATOLE nakoupíte za super cenu, vše seženete kolem 40 korun.

Olej, krém i koupel BATOLE používáme dlouhodobě a odměnou mi jsou hebká pokožka děťátka a jemná vůně. Vždycky si spolu užijeme společné chvilky, třeba při koupání J Večerní očista se nám stala rituálem, na který se těšíme i s manželem. Dcerka si cachtání ve vodě a relativně volný pohyb ve vaničce opravdu užívá. A po koupeli? Pořádně promazat!

S koupáním to přesto až tolik nepřeháníme. Kůže jako největší orgán lidského těla přílišným máčením může utrpět. A co teprve ta dětská, která je pětkrát tenčí než kůže dospělého člověka!

A můj tip? Nedějte si vrásky z toho, budete-li vaše miminko koupat třeba jen co druhý den. Samozřejmě to neznamená vypustit zažitou hygienu, ale je tady možnost, jak pokožku zbytečně nedehydrovat. Prostě partie jako podpaží, intimní partie, obličej a okolí krku můžete omývat ručně. Prostě na sucho. Nejlépe se k této očistě hodí olejíčkem BATOLE navlhčený tampón. Tímto způsobem nemusíte děťátko vystavovat každodennímu máčení celého těla ve vodě, a stejně bude čisté a voňavé.

A tip pro maminky na závěr: takový olejíček nemusí být jen pro miminka - na suché ruce, lokty či paty se péče jako pro miminka jistě hodí i vám :slight_smile:

Čti celý článek
pr_clanek
26. dub 2017 Čtené 977x

Každá z nás to jistě zná…Jakmile jsou děti nemocné a je potřeba změřit teplotu, nastává ten pravý boj. Vkládání teploměru do podpaží, úst čí konečníku je pro děti velice nepříjemné. Děti se kroutí, pláčou a celý proces je vyčerpávající nejen pro ně, ale i pro nás. Měření bezkontaktním teploměrem však znamená úplnou revoluci v měření.

Jak to funguje?

Vše je možné díky infračervené technologii. Při měření bezkontaktním infračerveným teploměrem je využívána skutečnost, že lidské tělo, které je zahřáté, vyzařuje energii. Množství vyzařované energie roste se vzrůstající teplotou těla. Bezkontaktní teploměr měří pomocí infračerveného paprsku právě množství vyzařované energie.

Výhody

Hlavní výhoda, jak už název napovídá, spočívá především v tom, že nedochází ke kontaktu s lidským tělem. Teploměr pouze vezmete do ruky, přiložíte na vzdálenost kolem 5 – 8 cm a stisknete. Největší výhoda je to především u velmi malých dětí, které nemusíme kvůli měření vůbec probouzet. Velké podsvícené LCD displeje navíc zajistí snadnou čitelnost naměřené hodnoty i během nerušeného nočního spánku dítěte. Nejlepší bezkontaktní teploměry dokáží změřit teplotu dítěte už během 1 sekundy. Další výhodou je bezesporu paměť zařízení. Lze tak zpětně sledovat, jak se teplota dítěte vyvíjela.

Co nabízí navíc?

Další revolucí v měření s bezkontaktními teploměry je vlastnost měřit teplotu objektů. Ta se stává u těchto teploměrů stejně, ne-li více, využívanou jako primární měření teploty lidského těla. Pomocí teploměru můžete přesně změřit teplotu prakticky čehokoli, co vás napadne například dětského mléka, vody ve vaničce či teploty v dětském pokojíčku. Zde je ovšem důležité přepnout režim měření na teploměru. Většina bezkontaktních teploměrů na trhu má pro tuto možnost speciální tlačítko, zajištující snadné využití této „vychytávky“.

Pro výběr správného teploměru doporučujeme shlédnout velké testování teploměrů v pořadu Černé ovce. Případně všechny výše uvedené parametry splňuje například bezkontaktní teploměr Metric 308 SMART od švýcarské společnosti Cemio Switzerland. Více informací o tomto teploměru získáte na www.cemiosmart.cz.

Čti celý článek
pr_clanek
24. dub 2017 Čtené 627x

Založení rodiny je obrovským mezníkem v dosavadním životě obou partnerů a je většinou předem důkladně promyšlené. Co ovšem dělat v situaci, když chcete, aby vaše naplánované děťátko bylo chlapeček, nebo naopak holčička? Světem nyní hýbe návod, díky kterému se můžete pokusit o vytoužené pohlaví miminka!

Volba sexuální pozice

Výběr správné sexuální polohy je důležitý nejen pro kvalitní sex, ale pokud při milostných hrátkách dojde k oplodnění, hraje také důležitou roli pro pohlaví dítěte.

Když chcete holčičku…

Která maminka by nechtěla svou princeznu

Pokud chcete zplodit holčičku, měla by žena volit dominantní polohu nahoře, jelikož tak nedochází k příliš hlubokému pronikání penisu. Zároveň by bylo dobré pohlídat si, aby muž ejakuloval spíše u poševního vchodu, ne až u děložního čípku. Spermie by totiž měly urazit co nejdelší cestu, aby budoucí potomek byl něžného pohlaví.

Na holčičku je potřeba prodloužit spermiím cestu

Dáváte přednost chlapečkovi?

Na okatého chlapečka zajištěte spermiím krátkou cestu k vajíčku

Poloha „ na pejska“ je ideální pro početí chlapečka, protože je zde možnost hlubšího pronikání do těla partnerky.  Partner by měl ejakulovat co nejhlouběji do těla ženy, aby se spermie dostaly co nejblíže ke svému cíli. Krátká cesta spermií k vajíčku je přesně ten recept, který potřebujete na zplození budoucí hlavy rodiny.

Příjemná poloha pro oba partnery

Klasická poloha, kterou provozovali i naši předci

Devadesát miliónů partnerských dvojic na světě se snaží počít dítě. Každá žena má při svém cyklu asi dvacetiprocentní šanci na otěhotnění. Je proto zcela logické, že po delším čase a neúspěšných pokusech se dostavují strach, obavy a stres, které šanci na početí výrazně snižují. Pak nezkoušejte experimentovat a vsaďte na osvědčenou „misionářskou polohu“, která je pro oplození nejvhodnější. Po partnerově vyvrcholení je vhodné podložit si boky polštářem a zůstat v této poloze ideálně hodinu. Přesně tuto polohu potřebuje vaše děloha k tomu, aby spermie mohly pohodlnou cestou dorazit k vajíčku a vykonat tam svou povinnost. 

Pozor na lubrikant

Pozor na chemii i při volbě lubrikantu

Pokud se snažíte o miminko, buďte opatrní při výběru lubrikačního přípravku. Zvláště levnější varianty mohou změnit pH rovnováhu uvnitř pochvy a ohrozit tak pohyblivost spermií. Při výběru vhodného pomocníka volte raději organické přírodní lubrikanty, které jsou na vodní bázi.

Jak přirozenou plodnost podpořit?

Hitem současného trhu je unikátní doplněk stravy Fertility Blend:registered: pro ženy, který je ve svém segmentu jedničkou i na trhu v USA. Tento doplněk stravy obsahuje mimo jiné zinek, který přispívá k přirozené plodnosti a reprodukci, vitamin B6 pro regulaci hormonální aktivity a také kyselinu listovou, jež přispívá k běžnému metabolismu homocysteinu. Protože je snaha o miminko mnohdy psychicky velice náročná, nabízí tento pomocník také vitamin B12 a hořčík pro normální psychickou činnost. Patentově chráněná kombinace látek (L-arginin, izoflavony z extraktu jetele lučního a katechiny z extraktu zeleného čaje) zajišťuje vzácnost a originalitu přípravku. Díky unikátnímu patentovému složení je vhodné jej užívat nejen po dobu procesu početí dítěte, ale rovněž v době těhotenství, a to dokonce až do 12. týdne.

Jedinečný přípravek Fertility Blend pro ženy

Účinky Fertility Blend:registered: jsou ověřeny klinickou studií provedenou americkými lékaři ze Stanford University School of the Medicine v roce 2006. Výsledky klinické studie jednoznačně potvrdily, že doplněk stravy Fertility Blend:registered: může zvýšit úspěšnost početí. Prokazatelně zlepšuje a stabilizuje reprodukční zdraví žen, upravuje nepravidelnosti menstruačního cyklu a navíc je efektivním doplňkovým opatřením především v případech nevysvětlitelné neplodnosti.

K dostání na www.fertilityblend.cz. Na tomto webu je k zakoupení rovněž varianta Fertility Blend:registered: pro páry, která obsahuje i balení pro muže s vysokou koncentrací zinku, jenž přispívá k normální spermatogenezi. Obě varianty obsahují patentově chráněné složení.

Nyní 20% sleva při zakoupení přípravku Fertility Blend:registered: pro ženy nebo přípravku Fertility Blend:registered: pro páry na stránkách www.fertilityblend.cz při zadání kódu FB60. Nabídka platí do 30. 4. 2017. 

Pro stálé zákazníky Fertility Blend:registered: je rovněž připraven Věrnostní program, v němž můžete získat 1 produkt Fertility Blend:registered: zdarma.

Čti celý článek
pr_clanek
18. dub 2017 Čtené 662x

Zhubnout se dá i jinak, než hladověním

Miminko se na vás spokojeně usmívá v kočárku a vy prožíváte nejkrásnější období svého života. Jedinou vadou na kráse jsou těhotenská kila, kterých se stále nejde zbavit. A protože nechcete kvůli drastickým dietám ohrozit zdraví své i vašeho miminka, pohybujete se v začarovaném kruhu.

Jestliže se často trápíte otázkou, jak zhubnout efektivně a bez drastického hladovění, máme pro vás jasnou odpověď. Prvním krokem k úspěchu je správně nastartovat své trávení. A jak na to? Zkuste to třeba takto:

První krok: Pozor - špatná diéta je krok zpět!

Drastické diety jsou pro novopečené maminky velmi nebezpečné.

Drastická či neodborně stanovená dieta společně s náhlou a radikální změnou vašeho jídelníčku vede jednoznačně k problémům s trávením a zažíváním. Může se jednat o plynatost, zácpu, průjem či nejrůznější bolesti břicha. Aby zažívání bylo v pořádku, je potřeba důsledně dbát na vyváženou stravu, která bude obsahovat správný podíl jednotlivých složek potravy, jež pokryjí energetickou potřebu daného jedince. Toto si běžně žádný člověk nestanoví sám „na koleni“, a proto je dobré se poradit s odborníkem, který s vámi probere správnou skladbu jídelníčku.

Druhý krok: Malé porce, velký hubnoucí efekt

Nepřejídejte se! Tělo má poté tendence ukládat zásoby.

Ideální je rozplánovat denní příjem jídla do co možná nejmenších porcí. Nezdravé přejídání vás vysílí jak fyzicky, tak psychicky. Abyste se cítila svěží a fit, je potřeba přemýšlet o tom, jaké množství potravy je pro vás ideální. Jak to poznat? Při konzumaci jídla se věnujte pouze této aktivitě. Nenechte se ničím vyrušovat. Zcela nevhodné je stravovat se u televize či počítače, jelikož je vaše pozornost rozptýlená a vy si neuvědomíte aktuální pocit sytosti.

Třetí krok: Voda, voda a zase voda…

Co takhle vyzkoušet vodu s plátkem limetky?

Pitný režim je to, co se ve spojitosti s úpravou stravování opakuje neustále dokola. V ideálním případě je dobré konzumovat pouze čistou a neperlivou vodu. Tu můžete doplnit snítkou bylinek či plátkem ovoce. Z bylinek je skvělou volbou máta, z ovoce můžete vyzkoušet různé citrusové plody.

Čtvrtý krok: Čemu se v jídelníčku spíše vyhnout

Kojení vám spálí velké množství kalorií, ale nic se nemá přehánět.

Obecně platí, že je vhodné se vyvarovat kořeněným jídlům a zaměřit se spíše na nenadýmavou stravu. A to nejen za předpokladu, že stále kojíte. Pozor na vyšší množství přepálených tuků, sladkostí a tučných pokrmů. Co dělat v případě, když vás „honí mlsná“? Skvělým tipem může být i salát z čerstvé zeleniny s chutnou zálivkou.

Pátý krok: Co dodat do jídelníčku?

Skořice je zázračné koření nejen pro vánoční období

Výborným tipem, který podpoří váš trávicí trakt, je skořice. Toto aromatické koření má řadu schopností a některé z nich přispívají k lepšímu hubnutí, jelikož skořice čistí střeva od parazitů a nežádoucích mikroorganizmů. Díky tomuto pročištění dochází k lepšímu vstřebávání živin a k dokonalejšímu trávení jídla, přičemž se tělo zároveň efektivněji zbavuje škodlivých látek.

Vláknina - zaručený startér zdravého hubnutí

Vláknina je důležitá pro zlepšení zažívání, pomáhá při hubnutí a dokonce i při snižování hladiny cholesterolu. Ideální je konzumovat jednak vlákninu rozpustnou, která zvyšuje objem stravy v žaludku, a omezuje tak pocit hladu a rovněž vlákninu nerozpustnou, jež zlepšuje funkčnost trávicího systému. Díky tomu podporuje peristaltiku střev a má pozitivní vliv na trávení. Dostatek vlákniny chrání i před civilizačními chorobami, jako jsou rakovina trávicího ústrojí, srdeční onemocnění, cukrovka, vysoká hladina cholesterolu a obezita.

Chytře na redukční dietu!

Léty osvědčený pomocník, doplněk stravy UniLakt je k dostání ve třech chuťových variantách.

Na trhu už několik let sklízí úspěchy osvědčený tradiční český přípravek UniLakt skořice. Jedná se o vlákninové tablety obsahující probiotickou kulturu a řasu chlorellu, která napomáhá k úpravě trávení a zažívání. V tomto jedinečném doplňku stravy naleznete také skořici, jež podporuje odbourávání tuků a usnadňuje trávení. V neposlední řadě je přípravek obohacen o vitamin C, který udržuje normální funkci imunitního systému. Právě ten bývá vlivem nevhodného stravování často oslaben.

Unikátnost přípravku je dána zastoupením jak rozpustné, tak nerozpustné vlákniny.

Nyní dubnová akce!

Při nákupu na www.unilakt.cz zadejte kód UN123 a získejte poštovné zdarma již při objednávce nad 299 Kč! Sleva je platná do 30. 4. 2017.

Více informací na www.unilakt.cz

Čti celý článek
pr_clanek
13. dub 2017 Čtené 433x

Jaro je bezesporu nejkrásnější část roku. Ne však pro ty, kteří vědí, že je čeká období plné nepříjemných alergických projevů. Zkuste letos vyhrát proti alergii novým způsobem  a vychutnejte si jarní sluníčko naplno s celou rodinou.

Když vám pyl nedá dýchat

Za posledních 30 let vzrostl počet alergických onemocnění až čtyřnásobně. Vědci předpokládají, že pokud tento trend bude pokračovat podobným tempem, za 100 let bude různými druhy alergií trpět asi polovina Evropanů. Pylová sezóna u nás trvá téměř deset měsíců a nepříznivý vliv na alergii mají nejen pyly stromů ale i mnohých trav.

Probiotika - náš málo známý spojenec

O probioticích se i mezi širokou veřejností v současnosti velmi často diskutuje - mnohým z nás však jejich skutečný význam a vzácné schopnosti zůstávají málo známé. Spojujeme si je zejména s užíváním antibiotik, když nám je jako doplněk doporučí lékař nebo lékárník. Jejich skutečná hodnota, účinek i význam pro lidské zdraví jsou však mnohem vyšší, než bychom předpokládali.

Lactobacillus Bulgaricus - probiotická bakterie přímo ze srdce přírody

Je nejstarší probiotikum světa s úžasnými léčivými účinky prověřené tisíciletími a civilizací Tráků - je dostupné i v Česku v probiotických výrobcích bulharské společnosti DAFLORN. Probiotická bakterie Lactobacillus bulgaricus je jedinou probiotickou bakterii, která produkuje D mínus (-) mléčnou kyselinu, která má nejsilnejší  vědecky prokázaný protirakovinový účinek.  Lactobacillus bulgaricus je v porovnání s ostatními probiotickými bakteriemi rozměrově největší, má největší prilnavost k stěně střeva a je nejodolnejší. Bulharský bacil rozkládá mléčný cukr – laktózu - až na 99,99%. Lactobacillus Bulgaricus, jak potvrdily výzkumy nejen v Bulharsku, ale i v jiných zemích, má významné příznivé účinky pro lidský organismus a stimuluje rozvoj všech ostatních probiotických kultur v trávení. Jediný je rostlinného původu a podle posledních výzkumů se potvrdil jeho vodní původ. Daflorn probiotika jsou klinicky testovány už více než 30 let na interních klinikách v Bulharsku i ve světě.

„Mně pomohl Biomilk Colon a Laktera Rose oil na překonání symptomů alergické rýmy. Protože během sezóny jsou období, kdy nezabírají léky tak, aby mě nesvěděly sliznice, vyzkoušel jsem různé metody. Běžná probiotika ve vysoké dávce (okolo 20 mld.) měly celkem dobrý efekt, ale ne jako bulharská probiotika. Po třech - čtyřech dnech jsem si uvědomil, že nemám žádný diskomfort jak to při alergii bývá a toto období vydrželo dokud jsem je nepřestal užívat. Možná po třech dnech se znovu dostavilo svědění sliznic. Za zmínku určitě stojí i upravení metabolismu, které pociťuji jako lehký pocit žaludku při trávení těžkého jídla, vyšší hladina energie a lehké vylučování. Samozřejmě ne každý musí mít stejnou zkušenost, obecně však všechna probiotika (spolu s vlákninou) pročišťují trávicí trakt, a protože jsem vyzkoušel nespočet různých probiotik, mohu říci, že bulharská probiotika fungují déle ve střevě a jsou tedy efektivnější než běžně dostupné probiotika. " 

35-letý muž - časté alergie se sezónním užíváním antihistaminik

Vaši noví pomocníci proti alergiím

Společnost Daflorn nabízí hned několik produktů vhodných na pomoc při alergiích. Osvedčená, bulharskými lékáři nejčastěji doporučovaná kombinace pro dospělé a starší děti, je čistý probiotický prášek Laktera + Nature  a kapsle Laktera rose oil.

Pro nejmenší děti byl vyvinut probiotický prášek Biomilk Rose s jemnou chutí  růžové vody. Růžová voda a růžový olej mají výjimečně přiznivý vliv na lidský organizmus. Růžový olej obsahuje více než 400 blahodárně působících složek podporujících celkové zdraví člověka.

Probiotický prach Laktera + Nature obsahuje 8 probiotických kmenů izolovaných z vodního pramene, je patentově chráněný v Bulharsku a USA. Jedná se o efektivní nutriční terapii, která obnovuje zdraví dětí a dospělých. Má antibakteriální účinek, zvyšuje imunitu, obnovuje rovnováhu bílkovin v případech hypoproteinémie a hypoalbuminémie. Vhodné jako celoroční profylaktikum při prevenci proti virům, bakteriím a onemocněním plic.

Kapsle Laktera Rose Oil s obsahem růžového oleje v kombinaci s probiotickými produkty řady Laktera +  mají výrazný protizánětlivý, analgetický a spasmolytický účinek na játra, plíce a žlučník. Růžový olej svým spazmolytickým účinkem na bronchiální svalstvo spolu s antialergickým působením probiotik činí tento produkt velmi účinným při alergiích, bronchitidě, bronchiálním astmatu a emfyzému plic a histamíne.

Biomilk Rose je jedinečnou kombinací probiotik a vysoce kvalitní růžové vody. Probiotikum ve formě vodou rozpustného prášku příznivě ovlivňuje obnovu buněk a zachování mladistvosti. Je to také silný antioxidant s detoxikačními účinky. V neposlední řadě může pomoci při alergiích, senné rýmě, astmatické bronchitidě a bronchiálním astmatu.

Pro více informací navštivte www.bulgaricus.sk

Čti celý článek
pr_clanek
11. dub 2017 Čtené 552x

Jak najít to nejlepší řešení při ochraně citlivé dětské pokožky před podrážděním a vznikem opruzenin? Tuto otázku si často pokládá nejedna starostlivá maminka. Je-li to i váš případ, je čas zbystřit a číst dále!

Není tajemstvím, že dětská pokožka je velmi jemná a citlivá. Asi nejvíce v ohrožení jsou partie skryté pod plenkami. Pohodlné nošení plen s sebou totiž přináší i zdánlivě malicherné komplikace pro pokožku, která není na dlouhodobý kontakt s plenou přizpůsobená. To, že se kvalita plen v současnosti stále více zlepšuje, je pro všechny maminky skvělou zprávou. Ovšem i přesto jsou opruzeniny neboli plenková dermatitida stále ještě nejčastějším kožním problémem kojenců a batolat.

Jak se plenková dermatitida projevuje?

Zpočátku je kůže dítěte zarudlá, někdy zanícená a na dotek citlivá. Často má tendence se loupat. Pokud se tento problém neřeší, může začít pokožka mokvat a mohou vzniknout bolestivé puchýře.

Příčina opruzenin

Opruzeniny vznikají otíráním plenky o citlivou pokožku dětského zadečku, v záhybech pokožky a oblasti genitálií, za působení tepla a vlhkého prostředí. Pokožka nemá pod plenkou dostatečné provzdušnění a vlhkost, což často v kombinaci s močí a stolicí způsobuje její podráždění. Moč a stolice společně produkují amoniak, který mění běžné pH pokožky. Pokud v pravidelných intervalech nevyměníte plenku či dostatečně neočistíte pokožku dítěte, dochází k jejímu zanícení a vzniku bolestivých ložisek v plenkové oblasti.

Nechte zadeček volně dýchat

Když zaznamenáte první známku zčervenání zadečku, na nic nečekejte a dopřejte mu svobodu bez plen.  V době akutních projevů je pak dobré používat o jedno číslo větší plenu, aby docházelo k menšímu tření. Při každém přebalování pokožku miminka důkladně očistěte, pečlivě zkontrolujte všechny záhyby a faldíky.

Jak vybrat vhodný prostředek proti opruzeninám?

Mnoho maminek se potýká s problémem, že neví, po kterém přípravku, jež je v současnosti na trhu, sáhnout. Jestliže vás zajímá, na co je dobré se zaměřit, nepřehlédněte těchto několik bodů.

 • přípravek neobsahuje parfém, ale zejména přírodní účinné složky, které zaručují maximální ochranu dětského zadečku
 • přípravek je lehce roztíratelný a dobře se vstřebává do pokožky
 • přípravek mohou používat děti již od narození a jeho použití není limitováno věkem dítěte
 • přípravek neobsahuje dráždivé látky
 • přípravek poskytuje dlouhodobou ochranu citlivé dětské pokožky
 • přípravek udržuje optimální vlhkost pokožky
 • přípravek je dermatologicky testován

Revoluce v péči o dětský zadeček

Vsaďte na revoluční novinku z lékárny Trio D-PanthenOl, který dlouhodobě chrání citlivou dětskou pokožku před dráždivým působením stolice a moči, vznikem opruzenin a zarudnutím zadečku. Jedinečnost tohoto přípravku je dána trojí sílou účinných složek - 7% D-panthenolu, oleje z vinné révy a extraktu ze světlíku lékařského, který společně s vitamínem E příznivě působí na podrážděnou pokožku. Vytváří na ní dlouhodobý ochranný film, který jemnou pokožku zadečku zklidňuje a regeneruje. Přípravek je dermatologicky testován. Je vhodný již od narození. Více informací o produktu naleznete na www.triodpanthenol.cz

Čti celý článek
pr_clanek
4. dub 2017 Čtené 519x

Téma hubnutí je nekonečné a staré jako lidstvo samo. Vědec i laik se shoduje v tom, že rozumné hubnutí zahrnuje pravidelný pohyb, úpravu stravování a doplňky stravy, které pomáhají při cestě k dokonalé postavě. Že už jste slyšeli snad o všech možných i nemožných vychytávkách, které vám mají pomoci zhubnout? Vsaďme se, že právě vláknina je tou hlavní složkou! Pomůže Vám shodit přebytečná kila po porodu a působí příznivě při problémech s těhotenskou zácpou.

BOJUJTE ZA DOKONALOU POSTAVU

Nejdůležitější pro každý start hubnutí je silná motivace! Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou zhubnout a cítit se lépe. V prvé řadě zkuste nakupovat potraviny on-line. Tam hrozí nebezpečí nákupu „zakázaných“ dobrot v mnohem menší míře. Nastavte si pohybový režim a zapojte do denních činností také pravidelný přísun tekutin a vlákniny. Právě správným přístupem dokážeme urychlit výsledky a dosáhnout těch všude zmiňovaných 90-60-90! Produkt PSYLLIUM FIT&SLIM přináší na trh vlákninový produkt, který podporuje nejen hubnutí, ale zároveň nabízí i další benefity.  Glukomannan schválila Komise Evropské Unie jako látku, která přispívá ke snížení tělesné hmotnosti! Příznivého účinku se dosáhne při přívodu 3 g glukomannanu denně ve třech dávkách po 1 g zapitých 1–2 sklenicemi vody, před jídlem a v rámci nízkoenergetické diety.

ZÁZRAK NA HUBNUTÍ ZVANÝ GLUKOMANNAN

Vyzkoušeli jste již mnoho přípravků na hubnutí, které nemají kýžené výsledky nebo pouze zaručí rychlý úbytek váhy? Tento rozdíl na váze dělá hlavně voda, kterou z těla odvádíme. Vláknina psyllium zabezpečuje normální funkci trávicího traktu a střev a ve spojení s glukomannanem harmonizuje střevní mikroflóru. Dejte tukům červenou a nebojte se jojo efektu!

AŽ 4 KG NA VÁZE ZA MĚSÍC

Chcete být štíhlejší, nosit hezčí oblečení a nestydět se, když se svlékáte do plavek mezi lidmi? Účinky glukomannanu jsou dokázány dlouholetými výzkumy a tisíce žen na celém světě již díky této látce zhublo na svou vysněnou váhu.

KOMPLEXNÍ PŘÍPRAVEK, KTERÝ VÁS PŘESVĚDČÍ

Používáním přípravku Psyllium FIT&SLIM podporujete ve stejné chvíli hubnutí i zdraví vašeho organismu. Pokud máte pocit, že hubnutí sami nezvládnete, poraďte se s odborníkem. Není žádná ostuda přiznat si, že na to nestačíte, naopak. Když vám někdo s hubnutím pomůže, bude to pro vás jednodušší - poradí vám, kde děláte chyby, bude vás povzbuzovat a motivovat a vy to jen tak nevzdáte! Rady hledejte i na facebookových stránkách TOPNATUR!

Čti celý článek
pr_clanek
22. bře 2017 Čtené 570x

Obstarat domácnost s pěti nezletilými dětmi dá určitě pořádně zabrat i za normálních okolností. Když ale přijdou partnerské neshody nebo ekonomický tlak, problémy na sebe většinou nedají dlouho čekat. Několik velmi bouřlivých měsíců má za sebou také pan Novák, otec pěti vlastních i pěstounských dětí, který se svou rodinou našel klidný přístav a pevnou půdu pod nohama v karlovarské SOS DĚTSKÉ VESNIČCE.

Děti milují areál vesničky, volnost i to, že mohou běhat bosé, malovat na chodník nebo jíst volně rostoucí ovoce.                                      

„Naše rodina se dostala do velmi těžké situace a já zůstal sám s pěti nezletilými dětmi. Martince byl v té době rok a půl, byla na Sunaru a plenkách. Aničce v té době byly tři roky, Ivance pět, Valince sedm a Honzovi třináct. Bylo to velmi těžké. Děti ve škole nijak zvlášť neprospívaly, syn z primy gymnázia musel zpět na základní školu, kde měl trojky a čtyřky. Valinka měla v první třídě také velké problémy. Další dvě děti chodily do školky a Martinku jsem, vzhledem k jejímu věku, neměl kam dát, když jsem chodil do práce vydělávat peníze, abych mohl zabezpečit rodinu."

Z velkého stresu pan Novák onemocněl cukrovkou. Jeho hodnoty byly tak vysoké, že byl ohrožen na životě. Vzhledem k tomu, že má jen jednu ledvinu, která nepracuje tak, jak má, a navíc ho trápí vysoký krevní tlak, v kombinaci s cukrovkou byl ve velmi vážné situaci. Dnes už je vše stabilizováno. Po půl roce na inzulínu začal brát prášky a jeho zdraví se přiblížilo normálu.

Pan Novák dále líčí: „V té době jsem na doporučení sociální pracovnice Odboru sociálně-právní ochrany dětí kontaktoval SOS dětské vesničky. Téměř hned mi odpověděli a začali řešit bydlení v SOS dětské vesničce. Ihned se také rozběhla pomoc naší rodině.

Začaly k nám chodit sociální pracovnice, které mi pomáhaly s dětmi. Děti začaly chodit na doučování a kroužky a já měl trochu času si zařídit vše potřebné ohledně práce a zdraví. Během jednoho roku se vše otočilo. Syn se zlepšil ve škole a ze čtyřek, které měl v sedmé a osmé třídě, bylo v pololetí deváté třídy vyznamenání a to měl i na konci deváté třídy. Byl přijat na gymnázium a obchodní akademii. Zvolil si obchodku a nyní studuje v prvním ročníku. Ostatní děti mají rovněž ve škole vyznamenání,“ je na své děti pyšný jejich tatínek.

Zaujal vás příběh rodiny Novákových? Podívejte se na další reálné příběhy, jak je zachytili v dokumentárním filmu studenti FAMU.

Čti celý článek
Strana
z 7
Předchozí Strana
z 7
Další