• Přihlas se
 • Registrace nového člena
 • Získej PLUSPRO
 • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
 • Přihlas se
 • Registrace nového člena
 • Získej PLUSPRO
Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
pr_clanek
Dnes ve 12:47 Čtené 15x

Máte plné zuby spotřebičů, které sotva doklepou záruční dobu? Spolehněte se na kvalitu české značky Sana. A abyste nepořizovala zajíce v pytli, při nákupu u Eujuicers máte příležitost si vybraný odšťavňovač pořádně otestovat! 

Odšťavňovače Sana se těší velké oblíbenosti už od samého počátku jejich uvedení na trh. Vůbec nejprodávanějším je šnekový odšťavňovač Sana Juicer 707, který odšťavní prakticky všechno, nabízí mimořádně pohodlné používání a bleskové čištění. Všechny čtyři díly máte umyté za minutu! O tom všem si můžou majitelé odstředivek nechat jenom zdát.

Co všechno Sana Juicer 707 umí?

 • je ideální pro odšťavňování kořenové a listové zeleniny a bylinek
 • bez problémů odšťavní všechno možné ovoce včetně tropického
 • vyrobí zmrzlinu, sorbet, ořechové máslo z jakýchkoli ořechů, ořechové mléko, dětské příkrmy (ovocné i masozeleninové), těstoviny a mnoho dalšího
 • umele kávu nahrubo
 • s nástavcem, který lze dokoupit zvlášť, si za studena vylisujete olej z mnoha druhů semen, ořechů, máku a kokosu

Podívejte se na video, kde Dan z české pobočky Eujuicers názorně předvádí, co všechno Sana 707 kromě odšťavňování umí.

Odšťavňovač na celý život?

Je to tak, Sana Juicer EUJ-707 můžete používat třeba dvakrát denně, a přesto se můžete spolehnout na to, že nákup nového odšťavňovače pravděpodobně už nikdy nebudete muset řešit. Přístroj je vyrobený ze špičkových materiálů a v ceně máte doživotní servis zdarma, navíc jistotu dostupnosti náhradních dílů – to kdyby se přece jen něco porouchalo.

Vyzkoušejte si odšťavňovač na 14 dní!

Chcete se přesvědčit, že odšťavňovač Sana 707 stojí za to? U Eujuicers můžete přístroj po nákupu 14 dní testovat, a pokud vám nebude vyhovovat, můžete ho vyměnit, nebo vrátit. Své peníze dostanete zpět v plné výši!

Přečtěte si podrobný popis výrobce a výsledky testování provedené v Eujuicers!

Nebo se podívejte, proč vlastně odšťavňovat...

Čti celý článek
pr_clanek
Včera v 16:42 Čtené 21x

Pylová sezóna je už opět začala. I krátká procházka může způsobit citlivějším jedincům přivodit různorodé projevy alergické reakce jako jsou svědění nosu, pálení očí, časté kýchání nebo svědění či viditelné podráždění pokožky. Existují různé druhy alergenů a děti jsou v tomto ohledu daleko citlivější. Drobné organismy a pyly jsou přizpůsobeny k šíření na velké vzdálenosti, k čemuž jim ideálně poslouží různé textilie a oblečení.

Co se skrývá mezi vlákny?

Alergie nejsou jen sezonní záležitost. V domácnosti se běžně nachází několik druhů alergenů. Nejčastější jsou roztoči. Ty najdeme ve všech textiliích, dokonce na plyšových hračkách. Dalšími jsou plísně, zvířecí chlupy a pyl samotný. Plísně šíří vzduchem škodlivé mikroskopické spory. Pyl se, stejně jako v případě textilu, zachytává na srsti domácích mazlíčků, což způsobuje nepříjemné reakce.

Jak alergeny eliminovat?

V přírodě se některým alergenům zkrátka nevyhnete. Pohybují se volně vzduchem v různých vlnách a intenzitě. Snížit jejich výskyt v domácnosti je ale možné různými způsoby. Obvykle jsou dlouze odhalovány příčiny alergie, které následně eliminujeme pomocí změny životního stylu či zapojením nových technologií. Například využití horké páry má v případě likvidace alergenů jednoznačně pozitivní výsledky. Pára je totiž proniká snadněji a hlouběji mezi vlákna než voda a dostane se tak důsledně ke každému kousku textilu. Lépe rozpouští prací prostředky a dokáže je rovnoměrně využít. Navíc díky vysoké teplotě účinně zbavuje oblečení nežádoucích mikroskopických organismů a nečistot.

Pračka, co má páru

Ovládnout páru zvládnete pomocí parních praček společnosti LG, které jsou pro boj s alergeny přímo stvořené. Využívají totiž technologie TrueSteam, tedy čistí prádlo pomocí páry. Tyto parní pračky obdrželi britskou certifikaci BAF, které potvrzuje zničení až 99,9 % alergenů! Přímo pro alergiky je připraven speciální program a vybrané modely nabízí také péči o dětské prádlo. Pomocí těchto programů bude oblečení zcela nezávadné.

Společnost LG a využívá páru i k dokonalejšímu praní obecně. Už po 20 minutách redukuje pára zápach a pomačkání prádla. Společně s rovnoměrně rozloženou teplotou v pračce a správným navlhčením látek zajistí funkce TrueSteam i snadnější žehlení.

Skvělou funkcí je i Parní aviváž. Ta prádlo změkčuje bez použití chemických prostředků pouze párou. Velmi časově vytížené maminky ocení program Osvěžení prádla. Během 20 minut osvěží párou oblečení, zbaví ho zápachů a zmírní jeho pomačkání.

Důraz při vývoji parních praček byl kladen především na kvalitní vyčištění oděvů od všech nečistot až po odstranění mikroskopických organismů.

Přehled nabízených parních praček a jejich funkcí najdete na  http://www.lg.com/cz/parni-pracky

Čti celý článek
pr_clanek
Včera ve 12:45 Čtené 75x

Ztratili jste představu, kde, komu a kolik dlužíte peníze? Nebo se jen chcete ujistit o vaší bezdlužnosti? Dopátrat se, kde všude dlužíte peníze, když jste z nějakého důvodu ztratili přehled, není vůbec jednoduché.

Čeká vás telefonování, rozesílání e-mailů a platby. Připravte se také, že za základní výpisy zaplatíte nějaké poplatky.

Zamítli vám úvěr? Ale proč?

Situací, kdy je zamítnuta žádost o půjčku, nebo leasing, z důvodu předchozích dluhů dramaticky přibývá. Žadatelé často netuší, kde by dluh mohl být a instituce která žádost zamítla tyto informace neposkytuje.

Funguje však hned několik různých registrů, do kterých společnosti nahlížejí. Bohužel neexistuje možnost hromadného zjištění informací a do každého registru je nutné nahlížet zvlášť.

Zpoplatněné registry

Informace o případném dluhu lze zdarma získat pouze u sociální a zdravotní pojištovny. Kromě těchto dvou úřadů lze napřímo komunikovat také s finančním úřadem, ale tam je již informace zpoplatněna.

Všechny ostatní registry jsou provozovány soukromými institucemi a získání informací se tak řídí jejich interními pravidly.

Solus

Solus je bezpochyby největší registr dlužníků v České republice. Sdružuje údaje poskytnutné bankami, nebankovními finančními společnosti a navíc mobilními operátory. Seznam členů které SOLUS sdružuje naleznete na jejich webových stránkách.

Pro zjištění informací o svých dluzích je třeba vyplnit a zaslat písemnou žádost s úředně ověřeným podpisem (na poště nebo u notáře) na adresu sdružení. Výpis je pak možné obdržet poštou, nebo prostřednictvím SMS.

Bankovní registr klientských informací (BRKI)

BRKI shromažďuje informace o úvěrech, které byly uzavřeny smlouvou s bankami. Banky které jsou v tomto registru aktivní najdete rovněž na webových stránkách. Pro získání informací je nutné doručit žádost o výpis do Klientského centra CBCB, a to osobně či poštou.

Výsledky pak získáte do 30 dnů, v případě dražší varianty Expres je můžete mít už na počkání.

Nebankovní registr klientských informací (NRKI)

Informace o úvěrech u nebankovních společností jsou k nalezení v NRKI. Jedná se o partnerský registr s BRKI a žádosti o výpis se doručují rovněž na klientské centrum CNCB.

Dejte si pozor na pochybné registry

Při pátrání po případných dluzích můžete ale narazit i na různé nedůvěryhodné firmy. Například při zadání slov „registr dluhů“ do vyhledávače na vás na jednom z čelných míst vypadne i Centrální registr dlužníků České republiky (CERD). Jeho působení je však dle mnoha informací plné otazníků a dohadů. Při kontrole předluženosti se na něj finanční ústavy většinou vůbec neobracejí.

Čti celý článek
pr_clanek
22. čer 2017 Čtené 143x

Nemějte přehnaná očekávání

Dovolenou si rozhodně nemusíte odpírat, ať už máte doma malé miminko, batole nebo snad malého školáka. Destinaci vybírejte s ohledem na stáří vašeho potomka Rozhodně si s dětmi neplánujte dovolenou krok za krokem. Potomci nám dokážou plány dost zmařit, když si postaví hlavu. Zapomeňte na seznam všeho, co chcete za den vidět a raději dovolenou pojměte jako jedno velké dobrodružství. Užívejte si chvíle, kdy jste jako rodina pohromadě a čerpejte energii z nových a nepoznaných míst a zážitků. Cestování s dětmi je zkrátka jiné, než když jste vyráželi jen s partnerem.

Mami, čím pojedeme?

Výběru dopravního prostředku věnujte stejně velkou pozornost jako výběru lokality. Auto vám zajistí pohodlí a soukromí, můžete zastavit kdykoli budete chtít. Miminka, která ještě neumí sama sedět, pokládejte na zastávkách na rovné povrchy, aby si srovnala záda. Menší děti se budou chtít protáhnout a proběhnout, aby cestu zvládly. Počítejte s tím, že s dětmi pojedete autem déle, vybírejte proto blízké lokality. Skvělým dopravním prostředkem je vlak, kde se děti mohou projít kdykoli budou chtít. Do letadla doporučujeme vzít hračky, které je zabaví, a vybírat krátké lety.

Nástrahy, které číhají na cestách

Dovolenou doprovází různá nebezpečí. Děti mohou upadnout, zranit se nebo je může poštípat hmyz. V letních měsících hrozí dehydratace, úpal nebo úžeh. Pokud si pro dovolenou vyberete zahraniční destinaci, nikdy nevyjíždějte bez cestovního pojištění. Náklady na ošetření bývají v ostatních zemích dražší než v České republice. Cestovní pojištění vás přitom může vyjít na pár korun. Využijte kalkulačku cestovního pojištění a vyberte si nejvýhodnější nabídku. ePojištění vám nabízí srovnání nabídek od všech pojišťoven působících na českém trhu. Nenechte si dovolenou s celou rodinou ničím pokazit.

Čti celý článek
pr_clanek
18. kvě 2017 Čtené 224x

Trh s pračkami se rozvijí stejně rychle, jako nejnovější technologie. Společnosti drží krok s vývojem elektroniky a součástek, které úspěšně kombinuje s ověřenými postupy v nejnovějších modelech domácích spotřebičů. Mezi ně se řadí i nejnovější modely parních praček společnosti LG.

V čem je vlastně výhoda?

Praní pomocí páry je stále vyhledávanějším způsobem čištění oblečení. Rozvoj technologií navíc v současné době umožňuje pořídit parní pračku do domácnosti a získat tak možnost využít mnoha výhod, které nabízí. Zastřešující výhodou je úspora. Díky chytrým  programům ušetříte čas, peníze, zdraví i přírodu.

Nezatěžuje přírodu a chrání peněženku

Úspora peněz a nízká ekologická zátěž souvisí se sníženou spotřebou energií a vody. Díky tomu, že je pára do bubnu vstřikovaná pod velmi vysokým tlakem, je schopna ušetřit až 30 % vody oproti praní v klasické pračce o stejné velikosti bubnu. Kvůli vysoké teplotě páry je proces vysoce funkční a na její vytvoření se spotřebuje méně vody. Tímto a zkrácením doby praní lze uspořit i přibližně 20 % spotřeby elektrické energie.

Ušetřit lze i na pracích prostředcích, které se ve vysokých teplotách lépe rozpouštějí. Není jich tudíž zapotřebí velké množství. Parní pračky LG navíc ve vybraných programech nepotřebují žádný prací prostředek. Takovou skvělou funkcí je Parní aviváž. Ta prádlo změkčuje bez použití chemických prostředků pouze párou. Prádlo je díky tomu měkké a méně zmačkané.

Čas šetří přednastavené programy využívající hlavní funkce parních praček LG. Díky značení uvidíte, jak dlouho každý program trvá a kdy bude hotovo. Velmi časově vytížení zákazníci ocení program Osvěžení prádla. Během 20 minut osvěží párou oblečení, zbaví zápachů a zmírní jeho pomačkání.

Bojovník proti alergenům

V domácnosti se běžně nachází několik druhů alergenů. Nejčastější jsou roztoči, které najdeme ve všech textiliích. Dalšími jsou plísně a pyl. Plísně šíří vzduchem škodlivé mikroskopické spory. Pyl se zachytává na oblečení a je přenášen do domácího prostředí, což způsobuje nepříjemné reakce.

Parní pračky společnosti LG jsou pro boj s alergeny přímo stvořené. Využívají totiž technologie TrueSteam. Díky tomu získaly certifikaci BAF, které potvrzuje zničení až 99,9 % alergenů! Přímo pro alergiky je připraven speciální program a vybrané modely nabízí také péči o dětské prádlo. Pomocí těchto programů bude oblečení zcela nezávadné. Pára je totiž skvělým nástrojem na potírání alergenů. Proniká hlouběji mezi vlákna a dostane se důsledně ke každému kousku textilu.

Skvěle vypadající prádlo a snazší žehlení

Společnost LG využívá páru k dokonalejšímu praní obecně. Po 20 minutách redukuje pára zápach a pomačkání prádla. Je navíc měkké a příjemné na dotek. Společně s rovnoměrně rozloženou teplotou v pračce a správným navlhčením látek zajistí funkce TrueSteam i snadnější žehlení.

Důraz při vývoji parních praček byl kladen především na kvalitní vyčištění oděvů od všech nečistot až po odstranění mikroskopických organismů. Přehled nabízených parních praček najdete na  http://www.lg.com/cz/parni-pracky

Čti celý článek
pr_clanek
15. kvě 2017 Čtené 1053x

Přírodní čaje Pfanner Pure Tea bez obsahu cukru, sladidel, konzervantů a dalších přidaných látek jsou ideálním nesladkým nápojem pro dokonalé osvěžení nejen během horkého léta. Představují vhodnou součást zdravého životního stylu. Šetrný proces spaření čaje a pečlivá příprava dodávají přírodnímu čaji Pfanner Pure Tea plnou chuť.

Lze si ho vychutnat ve čtyřech variantách - černý čaj, zelený čaj, ovocný čaj s příchutí lesních plodů nebo bylinný čaj. Svoji energetickou hodnotou potěší ty, kteří si udržují štíhlou linii - 100 ml čaje Pfanner Pure Tea obsahuje jen 1 kcal. Pfanner Pure Tea se také navíc pyšní přívlastkem BIO - zárukou ryze přírodního původu.

Černý čaj Pfanner Pure Tea je čerstvě uvařený čaj s vysokým standardem kvality. Po důkladném výběru jsou čerstvé čajové lístky dokonale vysušeny, zabaleny a fermentovány. Při tomto procesu se rozvíjí typické aroma černého čaje, které je v rovnováze s šípky a ibiškem. Jeho chuť navíc harmonicky doplňuje citronová šťáva.

Zelený čaj Pfanner Pure Tea je připraven z čerstvě spařených lístků vybraných odrůd zeleného čaje. Nápoj skvěle doplňuje nádech citronu, který zajišťuje to pravé osvěžení. Povzbuzující působení zeleného čaje má blahodárný účinek na tělo i mysl.

Ovocný čaj Pfanner Pure Tea je uvařený z dokonale vyvážené směsi nejkvalitnějších šípků, květů ibišku, borůvek, černého rybízu, jablek a černého bezu z ekologického zemědělství. Speciální proces vaření a pečlivá příprava dodají čaji plnou, ovocnou, lahodnou chuť. Neobsahuje kofein, a je tak ideálním osvěžením pro celou rodinu.

Bylinný čaj Pfanner Pure Tea je čerstvě uvařený odvar za použití těch nejlepších bylinných odrůd: zavinutka citronová, máta peprná, kontryhel, kopřiva a sporýš. Tato směs je ještě zjemněna citronovou šťávou. Bylinný čaj je také bez kofeinu. Vzhledem k pečlivé přípravě jsou zachovány všechny cenné složky bylin.

Více informací včetně složení naleznete na www.puretea.cz

Čti celý článek
pr_clanek
10. kvě 2017 Čtené 295x

Nejprve je třeba, abyste si pořádně přečetli přiložený návod. Každý teploměr má svá specifika. Kdysi se měřilo rtuťovým teploměrem, který vyžadoval jiné zacházení. Dnes mají digitální teploměry v návodu doporučené rektální měření, na které jsou uzpůsobené pružnou špičkou. Po odměření teploty zazní zvukový signál a teploměr Microlife si poslední naměřenou teplotu "zapamatuje".

Pár tipů pro co nejpřesnější výsledek při měření digitálním teploměrem

Měření v podpaží (axilární)

Toto měření má největší tradici, ale současně je i nejméně přesné. Měřit v podpaží se doporučuje jen pro orientační informaci. Špička teploměru se umístí dostatečně hluboko do podpaží a rameno se silně přitlačí. S takto fixovaným teploměrem vydržte po dobu 2 minuty. Čím déle vydržíte, tím přesnější bude výsledek.

Před měřením teploty se nepřehřejte, například příliš teplým oblečením, nebo opačně, nepodchlaďte.

Měření v ústní dutině (orální)

Jde o nejpřesnější měření. Současně je také pohodlné a doporučené odborníky. Konec teploměru umístěte k uzdičce jazyka, napravo nebo nalevo. S teploměrem už nehýbejte. Zároveň musí být v nepřetržitém kontaktu se sliznicí jazyka. V opačném případě se teploměr může "splést" až o 1 stupeň celsia. Samozřejmě nepijte, nekuřte, nejezte a nežvýkejte žvýkačku.

Měření v konečníku (rektální)

Zaveďte špičku maximálně 1,5 centimetru hluboko. V této tělesné oblasti teplota během dne kolísá nejméně. Nejpřesněji tak vysledujete průběh teplot během dne a bazální teplotu. Tato metoda je velmi vhodná při měření teploty u dětí.

Zásady přesného měření:

• Ne hned po jídle - alespoň 30 minut před měřením nejezte a nepijte příliš teplé nebo příliš studené nápoje a jídla

• Ve stejném čase - v průběhu dne se tělesná teplota pohybuje v rozmezí plus minus 2 stupně

• V téže tělesné oblasti - pokud jste před hodinou měřili teplotu v ústech, měřte ji v ústech i o hodinu, dvě, či tři

• V pokojové teplotě - pokud jste se příliš teplo oblékli nebo před měřením teploty vyvětrali pokoj a jste podchlazený, počkejte dokud se teplota v pokoji i ve vašem těle ustálí

• V klidu - pokud jste sportovali počkejte půl hodinu až hodinu, jinak můžete nepřesně naměřit zvýšenou teplotu

Čti celý článek
pr_clanek
9. kvě 2017 Čtené 252x

Digitální a rtuťové teploměry zná snad každý. Některé z vás možná slyšely i o teploměrech bezkontaktních. Bezkontaktní teploměr je něco, co se s klasickými srovnat prostě nedá. Všechny typy teploměrů měří teplotu. Po tom, co si ovšem změříte teplotu bezkontaktním teploměrem se něco změní.

Jak vlastně bezkontaktní teploměr funguje

Při měření bezkontaktním infračerveným teploměrem je využívána skutečnost, že lidské tělo, které je zahřáté, vyzařuje energii. Množství vyzařované energie roste se vzrůstající teplotou těla. Bezkontaktní teploměr měří pomocí infračerveného paprsku právě množství vyzařované energie.

Proč měřit bezkontaktním teploměrem

Rychlý, snadný a přesný. To jsou ta přídavná jména. Přiložíte k čelu na vzdálenost 5 – 8 centimetrů a dobrodružství začíná. Skončí však velmi rychle. Během jediné vteřiny po stisknutí tlačítka je totiž po všem a na LCD displeji svítí hodnota naměřené teploty. Zní to jako pohádka, ale je to prostě realita. To vše je možné, aniž se dotknete teploměrem vašeho dítěte. Děti tak mohou nerušeně dovádět, hrát si či spát a vy je měřením teploty nerušíte. To ocení zejména maminky menších dětí, kde je měření teploty mnohdy velký boj. Bezkontaktní teploměry toho však dokáží mnohem více. Disponují velkou pamětí pro naměřené hodnoty, zvukovými signály upozorňujícími na vysokou horečku nebo ergonomickým tvarem rukojeti.

Když dokáží teploměry měřit teplotu lidského těla, proč nedokáží měřit teplotu i všeho ostatního například vody, jídla, vzduchu…je to technicky tak náročné? Tuto otázku jsem si zřejmě nepoložila pouze já. Odpověď přichází vzápětí. Dokáží! Ty nejlepší bezkontaktní teploměry disponují i touto „vychytávkou“. Na teploměru pouze stačí přejít do módu měření objektů. Většinou stisknutím jediného tlačítka. V tom případě musím přidat k přídavný jménům rychlý, snadný a přesný další přídavné jméno a to: zábavný. Měřit totiž můžete teplotu nápojů, jídel, vody ve vaně, teploty v pokoji, prostě čeho vás napadne. Teploměr tak získává úplně nový rozměr a stává se plnohodnotným pomocníkem v domácnosti během nemoci, ale i mimo ni.

Pro výběr správného teploměru doporučujeme shlédnout velké testování teploměrů v pořadu Černé ovce. Případně všechny výše uvedené parametry splňuje například bezkontaktní teploměr Metric 308 SMART od švýcarské společnosti Cemio Switzerland. Více informací o tomto teploměru získáte na www.cemiosmart.cz.

Čti celý článek
pr_clanek
2. kvě 2017 Čtené 647x

Taky to znáte? Chvíle s miminkem si užívám, ale upřímně musím říct, že nás potkala i období, která byla dost kritická. Po narození dcerky šlo vše jako po másle, ale zhruba před půl rokem se začaly objevovat opruzeniny střídavě s potničkami. Byla jsem z toho zoufalá, hlavně, když jsem viděla, jak je dcerka neklidná a že ji něco trápí. Nejhorší bylo, že jsem nevěděla, jak jí pomoct…

Naštěstí jsem měla šťastnou ruku a v drogerii mě upoutala řada BATOLE s veselým tučňákem na obale. Nejprve jsme testovali olejíček a krém a po několika dnech jsem s překvapením zjistila, že opruzeniny mizí a úsměv na tváři dcerky je zpátky. Dneska máme doma snad všechny výrobky z řady J Mým největším favoritem je olejíček BATOLE, který na pokožce vytvoří jemný ochranný film. Asi i vás potěší, že BATOLE nakoupíte za super cenu, vše seženete kolem 40 korun.

Olej, krém i koupel BATOLE používáme dlouhodobě a odměnou mi jsou hebká pokožka děťátka a jemná vůně. Vždycky si spolu užijeme společné chvilky, třeba při koupání J Večerní očista se nám stala rituálem, na který se těšíme i s manželem. Dcerka si cachtání ve vodě a relativně volný pohyb ve vaničce opravdu užívá. A po koupeli? Pořádně promazat!

S koupáním to přesto až tolik nepřeháníme. Kůže jako největší orgán lidského těla přílišným máčením může utrpět. A co teprve ta dětská, která je pětkrát tenčí než kůže dospělého člověka!

A můj tip? Nedějte si vrásky z toho, budete-li vaše miminko koupat třeba jen co druhý den. Samozřejmě to neznamená vypustit zažitou hygienu, ale je tady možnost, jak pokožku zbytečně nedehydrovat. Prostě partie jako podpaží, intimní partie, obličej a okolí krku můžete omývat ručně. Prostě na sucho. Nejlépe se k této očistě hodí olejíčkem BATOLE navlhčený tampón. Tímto způsobem nemusíte děťátko vystavovat každodennímu máčení celého těla ve vodě, a stejně bude čisté a voňavé.

A tip pro maminky na závěr: takový olejíček nemusí být jen pro miminka - na suché ruce, lokty či paty se péče jako pro miminka jistě hodí i vám :slight_smile:

Čti celý článek
pr_clanek
26. dub 2017 Čtené 971x

Každá z nás to jistě zná…Jakmile jsou děti nemocné a je potřeba změřit teplotu, nastává ten pravý boj. Vkládání teploměru do podpaží, úst čí konečníku je pro děti velice nepříjemné. Děti se kroutí, pláčou a celý proces je vyčerpávající nejen pro ně, ale i pro nás. Měření bezkontaktním teploměrem však znamená úplnou revoluci v měření.

Jak to funguje?

Vše je možné díky infračervené technologii. Při měření bezkontaktním infračerveným teploměrem je využívána skutečnost, že lidské tělo, které je zahřáté, vyzařuje energii. Množství vyzařované energie roste se vzrůstající teplotou těla. Bezkontaktní teploměr měří pomocí infračerveného paprsku právě množství vyzařované energie.

Výhody

Hlavní výhoda, jak už název napovídá, spočívá především v tom, že nedochází ke kontaktu s lidským tělem. Teploměr pouze vezmete do ruky, přiložíte na vzdálenost kolem 5 – 8 cm a stisknete. Největší výhoda je to především u velmi malých dětí, které nemusíme kvůli měření vůbec probouzet. Velké podsvícené LCD displeje navíc zajistí snadnou čitelnost naměřené hodnoty i během nerušeného nočního spánku dítěte. Nejlepší bezkontaktní teploměry dokáží změřit teplotu dítěte už během 1 sekundy. Další výhodou je bezesporu paměť zařízení. Lze tak zpětně sledovat, jak se teplota dítěte vyvíjela.

Co nabízí navíc?

Další revolucí v měření s bezkontaktními teploměry je vlastnost měřit teplotu objektů. Ta se stává u těchto teploměrů stejně, ne-li více, využívanou jako primární měření teploty lidského těla. Pomocí teploměru můžete přesně změřit teplotu prakticky čehokoli, co vás napadne například dětského mléka, vody ve vaničce či teploty v dětském pokojíčku. Zde je ovšem důležité přepnout režim měření na teploměru. Většina bezkontaktních teploměrů na trhu má pro tuto možnost speciální tlačítko, zajištující snadné využití této „vychytávky“.

Pro výběr správného teploměru doporučujeme shlédnout velké testování teploměrů v pořadu Černé ovce. Případně všechny výše uvedené parametry splňuje například bezkontaktní teploměr Metric 308 SMART od švýcarské společnosti Cemio Switzerland. Více informací o tomto teploměru získáte na www.cemiosmart.cz.

Čti celý článek
pr_clanek
24. dub 2017 Čtené 612x

Založení rodiny je obrovským mezníkem v dosavadním životě obou partnerů a je většinou předem důkladně promyšlené. Co ovšem dělat v situaci, když chcete, aby vaše naplánované děťátko bylo chlapeček, nebo naopak holčička? Světem nyní hýbe návod, díky kterému se můžete pokusit o vytoužené pohlaví miminka!

Volba sexuální pozice

Výběr správné sexuální polohy je důležitý nejen pro kvalitní sex, ale pokud při milostných hrátkách dojde k oplodnění, hraje také důležitou roli pro pohlaví dítěte.

Když chcete holčičku…

Která maminka by nechtěla svou princeznu

Pokud chcete zplodit holčičku, měla by žena volit dominantní polohu nahoře, jelikož tak nedochází k příliš hlubokému pronikání penisu. Zároveň by bylo dobré pohlídat si, aby muž ejakuloval spíše u poševního vchodu, ne až u děložního čípku. Spermie by totiž měly urazit co nejdelší cestu, aby budoucí potomek byl něžného pohlaví.

Na holčičku je potřeba prodloužit spermiím cestu

Dáváte přednost chlapečkovi?

Na okatého chlapečka zajištěte spermiím krátkou cestu k vajíčku

Poloha „ na pejska“ je ideální pro početí chlapečka, protože je zde možnost hlubšího pronikání do těla partnerky.  Partner by měl ejakulovat co nejhlouběji do těla ženy, aby se spermie dostaly co nejblíže ke svému cíli. Krátká cesta spermií k vajíčku je přesně ten recept, který potřebujete na zplození budoucí hlavy rodiny.

Příjemná poloha pro oba partnery

Klasická poloha, kterou provozovali i naši předci

Devadesát miliónů partnerských dvojic na světě se snaží počít dítě. Každá žena má při svém cyklu asi dvacetiprocentní šanci na otěhotnění. Je proto zcela logické, že po delším čase a neúspěšných pokusech se dostavují strach, obavy a stres, které šanci na početí výrazně snižují. Pak nezkoušejte experimentovat a vsaďte na osvědčenou „misionářskou polohu“, která je pro oplození nejvhodnější. Po partnerově vyvrcholení je vhodné podložit si boky polštářem a zůstat v této poloze ideálně hodinu. Přesně tuto polohu potřebuje vaše děloha k tomu, aby spermie mohly pohodlnou cestou dorazit k vajíčku a vykonat tam svou povinnost. 

Pozor na lubrikant

Pozor na chemii i při volbě lubrikantu

Pokud se snažíte o miminko, buďte opatrní při výběru lubrikačního přípravku. Zvláště levnější varianty mohou změnit pH rovnováhu uvnitř pochvy a ohrozit tak pohyblivost spermií. Při výběru vhodného pomocníka volte raději organické přírodní lubrikanty, které jsou na vodní bázi.

Jak přirozenou plodnost podpořit?

Hitem současného trhu je unikátní doplněk stravy Fertility Blend:registered: pro ženy, který je ve svém segmentu jedničkou i na trhu v USA. Tento doplněk stravy obsahuje mimo jiné zinek, který přispívá k přirozené plodnosti a reprodukci, vitamin B6 pro regulaci hormonální aktivity a také kyselinu listovou, jež přispívá k běžnému metabolismu homocysteinu. Protože je snaha o miminko mnohdy psychicky velice náročná, nabízí tento pomocník také vitamin B12 a hořčík pro normální psychickou činnost. Patentově chráněná kombinace látek (L-arginin, izoflavony z extraktu jetele lučního a katechiny z extraktu zeleného čaje) zajišťuje vzácnost a originalitu přípravku. Díky unikátnímu patentovému složení je vhodné jej užívat nejen po dobu procesu početí dítěte, ale rovněž v době těhotenství, a to dokonce až do 12. týdne.

Jedinečný přípravek Fertility Blend pro ženy

Účinky Fertility Blend:registered: jsou ověřeny klinickou studií provedenou americkými lékaři ze Stanford University School of the Medicine v roce 2006. Výsledky klinické studie jednoznačně potvrdily, že doplněk stravy Fertility Blend:registered: může zvýšit úspěšnost početí. Prokazatelně zlepšuje a stabilizuje reprodukční zdraví žen, upravuje nepravidelnosti menstruačního cyklu a navíc je efektivním doplňkovým opatřením především v případech nevysvětlitelné neplodnosti.

K dostání na www.fertilityblend.cz. Na tomto webu je k zakoupení rovněž varianta Fertility Blend:registered: pro páry, která obsahuje i balení pro muže s vysokou koncentrací zinku, jenž přispívá k normální spermatogenezi. Obě varianty obsahují patentově chráněné složení.

Nyní 20% sleva při zakoupení přípravku Fertility Blend:registered: pro ženy nebo přípravku Fertility Blend:registered: pro páry na stránkách www.fertilityblend.cz při zadání kódu FB60. Nabídka platí do 30. 4. 2017. 

Pro stálé zákazníky Fertility Blend:registered: je rovněž připraven Věrnostní program, v němž můžete získat 1 produkt Fertility Blend:registered: zdarma.

Čti celý článek
pr_clanek
18. dub 2017 Čtené 657x

Zhubnout se dá i jinak, než hladověním

Miminko se na vás spokojeně usmívá v kočárku a vy prožíváte nejkrásnější období svého života. Jedinou vadou na kráse jsou těhotenská kila, kterých se stále nejde zbavit. A protože nechcete kvůli drastickým dietám ohrozit zdraví své i vašeho miminka, pohybujete se v začarovaném kruhu.

Jestliže se často trápíte otázkou, jak zhubnout efektivně a bez drastického hladovění, máme pro vás jasnou odpověď. Prvním krokem k úspěchu je správně nastartovat své trávení. A jak na to? Zkuste to třeba takto:

První krok: Pozor - špatná diéta je krok zpět!

Drastické diety jsou pro novopečené maminky velmi nebezpečné.

Drastická či neodborně stanovená dieta společně s náhlou a radikální změnou vašeho jídelníčku vede jednoznačně k problémům s trávením a zažíváním. Může se jednat o plynatost, zácpu, průjem či nejrůznější bolesti břicha. Aby zažívání bylo v pořádku, je potřeba důsledně dbát na vyváženou stravu, která bude obsahovat správný podíl jednotlivých složek potravy, jež pokryjí energetickou potřebu daného jedince. Toto si běžně žádný člověk nestanoví sám „na koleni“, a proto je dobré se poradit s odborníkem, který s vámi probere správnou skladbu jídelníčku.

Druhý krok: Malé porce, velký hubnoucí efekt

Nepřejídejte se! Tělo má poté tendence ukládat zásoby.

Ideální je rozplánovat denní příjem jídla do co možná nejmenších porcí. Nezdravé přejídání vás vysílí jak fyzicky, tak psychicky. Abyste se cítila svěží a fit, je potřeba přemýšlet o tom, jaké množství potravy je pro vás ideální. Jak to poznat? Při konzumaci jídla se věnujte pouze této aktivitě. Nenechte se ničím vyrušovat. Zcela nevhodné je stravovat se u televize či počítače, jelikož je vaše pozornost rozptýlená a vy si neuvědomíte aktuální pocit sytosti.

Třetí krok: Voda, voda a zase voda…

Co takhle vyzkoušet vodu s plátkem limetky?

Pitný režim je to, co se ve spojitosti s úpravou stravování opakuje neustále dokola. V ideálním případě je dobré konzumovat pouze čistou a neperlivou vodu. Tu můžete doplnit snítkou bylinek či plátkem ovoce. Z bylinek je skvělou volbou máta, z ovoce můžete vyzkoušet různé citrusové plody.

Čtvrtý krok: Čemu se v jídelníčku spíše vyhnout

Kojení vám spálí velké množství kalorií, ale nic se nemá přehánět.

Obecně platí, že je vhodné se vyvarovat kořeněným jídlům a zaměřit se spíše na nenadýmavou stravu. A to nejen za předpokladu, že stále kojíte. Pozor na vyšší množství přepálených tuků, sladkostí a tučných pokrmů. Co dělat v případě, když vás „honí mlsná“? Skvělým tipem může být i salát z čerstvé zeleniny s chutnou zálivkou.

Pátý krok: Co dodat do jídelníčku?

Skořice je zázračné koření nejen pro vánoční období

Výborným tipem, který podpoří váš trávicí trakt, je skořice. Toto aromatické koření má řadu schopností a některé z nich přispívají k lepšímu hubnutí, jelikož skořice čistí střeva od parazitů a nežádoucích mikroorganizmů. Díky tomuto pročištění dochází k lepšímu vstřebávání živin a k dokonalejšímu trávení jídla, přičemž se tělo zároveň efektivněji zbavuje škodlivých látek.

Vláknina - zaručený startér zdravého hubnutí

Vláknina je důležitá pro zlepšení zažívání, pomáhá při hubnutí a dokonce i při snižování hladiny cholesterolu. Ideální je konzumovat jednak vlákninu rozpustnou, která zvyšuje objem stravy v žaludku, a omezuje tak pocit hladu a rovněž vlákninu nerozpustnou, jež zlepšuje funkčnost trávicího systému. Díky tomu podporuje peristaltiku střev a má pozitivní vliv na trávení. Dostatek vlákniny chrání i před civilizačními chorobami, jako jsou rakovina trávicího ústrojí, srdeční onemocnění, cukrovka, vysoká hladina cholesterolu a obezita.

Chytře na redukční dietu!

Léty osvědčený pomocník, doplněk stravy UniLakt je k dostání ve třech chuťových variantách.

Na trhu už několik let sklízí úspěchy osvědčený tradiční český přípravek UniLakt skořice. Jedná se o vlákninové tablety obsahující probiotickou kulturu a řasu chlorellu, která napomáhá k úpravě trávení a zažívání. V tomto jedinečném doplňku stravy naleznete také skořici, jež podporuje odbourávání tuků a usnadňuje trávení. V neposlední řadě je přípravek obohacen o vitamin C, který udržuje normální funkci imunitního systému. Právě ten bývá vlivem nevhodného stravování často oslaben.

Unikátnost přípravku je dána zastoupením jak rozpustné, tak nerozpustné vlákniny.

Nyní dubnová akce!

Při nákupu na www.unilakt.cz zadejte kód UN123 a získejte poštovné zdarma již při objednávce nad 299 Kč! Sleva je platná do 30. 4. 2017.

Více informací na www.unilakt.cz

Čti celý článek
pr_clanek
13. dub 2017 Čtené 432x

Jaro je bezesporu nejkrásnější část roku. Ne však pro ty, kteří vědí, že je čeká období plné nepříjemných alergických projevů. Zkuste letos vyhrát proti alergii novým způsobem  a vychutnejte si jarní sluníčko naplno s celou rodinou.

Když vám pyl nedá dýchat

Za posledních 30 let vzrostl počet alergických onemocnění až čtyřnásobně. Vědci předpokládají, že pokud tento trend bude pokračovat podobným tempem, za 100 let bude různými druhy alergií trpět asi polovina Evropanů. Pylová sezóna u nás trvá téměř deset měsíců a nepříznivý vliv na alergii mají nejen pyly stromů ale i mnohých trav.

Probiotika - náš málo známý spojenec

O probioticích se i mezi širokou veřejností v současnosti velmi často diskutuje - mnohým z nás však jejich skutečný význam a vzácné schopnosti zůstávají málo známé. Spojujeme si je zejména s užíváním antibiotik, když nám je jako doplněk doporučí lékař nebo lékárník. Jejich skutečná hodnota, účinek i význam pro lidské zdraví jsou však mnohem vyšší, než bychom předpokládali.

Lactobacillus Bulgaricus - probiotická bakterie přímo ze srdce přírody

Je nejstarší probiotikum světa s úžasnými léčivými účinky prověřené tisíciletími a civilizací Tráků - je dostupné i v Česku v probiotických výrobcích bulharské společnosti DAFLORN. Probiotická bakterie Lactobacillus bulgaricus je jedinou probiotickou bakterii, která produkuje D mínus (-) mléčnou kyselinu, která má nejsilnejší  vědecky prokázaný protirakovinový účinek.  Lactobacillus bulgaricus je v porovnání s ostatními probiotickými bakteriemi rozměrově největší, má největší prilnavost k stěně střeva a je nejodolnejší. Bulharský bacil rozkládá mléčný cukr – laktózu - až na 99,99%. Lactobacillus Bulgaricus, jak potvrdily výzkumy nejen v Bulharsku, ale i v jiných zemích, má významné příznivé účinky pro lidský organismus a stimuluje rozvoj všech ostatních probiotických kultur v trávení. Jediný je rostlinného původu a podle posledních výzkumů se potvrdil jeho vodní původ. Daflorn probiotika jsou klinicky testovány už více než 30 let na interních klinikách v Bulharsku i ve světě.

„Mně pomohl Biomilk Colon a Laktera Rose oil na překonání symptomů alergické rýmy. Protože během sezóny jsou období, kdy nezabírají léky tak, aby mě nesvěděly sliznice, vyzkoušel jsem různé metody. Běžná probiotika ve vysoké dávce (okolo 20 mld.) měly celkem dobrý efekt, ale ne jako bulharská probiotika. Po třech - čtyřech dnech jsem si uvědomil, že nemám žádný diskomfort jak to při alergii bývá a toto období vydrželo dokud jsem je nepřestal užívat. Možná po třech dnech se znovu dostavilo svědění sliznic. Za zmínku určitě stojí i upravení metabolismu, které pociťuji jako lehký pocit žaludku při trávení těžkého jídla, vyšší hladina energie a lehké vylučování. Samozřejmě ne každý musí mít stejnou zkušenost, obecně však všechna probiotika (spolu s vlákninou) pročišťují trávicí trakt, a protože jsem vyzkoušel nespočet různých probiotik, mohu říci, že bulharská probiotika fungují déle ve střevě a jsou tedy efektivnější než běžně dostupné probiotika. " 

35-letý muž - časté alergie se sezónním užíváním antihistaminik

Vaši noví pomocníci proti alergiím

Společnost Daflorn nabízí hned několik produktů vhodných na pomoc při alergiích. Osvedčená, bulharskými lékáři nejčastěji doporučovaná kombinace pro dospělé a starší děti, je čistý probiotický prášek Laktera + Nature  a kapsle Laktera rose oil.

Pro nejmenší děti byl vyvinut probiotický prášek Biomilk Rose s jemnou chutí  růžové vody. Růžová voda a růžový olej mají výjimečně přiznivý vliv na lidský organizmus. Růžový olej obsahuje více než 400 blahodárně působících složek podporujících celkové zdraví člověka.

Probiotický prach Laktera + Nature obsahuje 8 probiotických kmenů izolovaných z vodního pramene, je patentově chráněný v Bulharsku a USA. Jedná se o efektivní nutriční terapii, která obnovuje zdraví dětí a dospělých. Má antibakteriální účinek, zvyšuje imunitu, obnovuje rovnováhu bílkovin v případech hypoproteinémie a hypoalbuminémie. Vhodné jako celoroční profylaktikum při prevenci proti virům, bakteriím a onemocněním plic.

Kapsle Laktera Rose Oil s obsahem růžového oleje v kombinaci s probiotickými produkty řady Laktera +  mají výrazný protizánětlivý, analgetický a spasmolytický účinek na játra, plíce a žlučník. Růžový olej svým spazmolytickým účinkem na bronchiální svalstvo spolu s antialergickým působením probiotik činí tento produkt velmi účinným při alergiích, bronchitidě, bronchiálním astmatu a emfyzému plic a histamíne.

Biomilk Rose je jedinečnou kombinací probiotik a vysoce kvalitní růžové vody. Probiotikum ve formě vodou rozpustného prášku příznivě ovlivňuje obnovu buněk a zachování mladistvosti. Je to také silný antioxidant s detoxikačními účinky. V neposlední řadě může pomoci při alergiích, senné rýmě, astmatické bronchitidě a bronchiálním astmatu.

Pro více informací navštivte www.bulgaricus.sk

Čti celý článek
pr_clanek
11. dub 2017 Čtené 545x

Jak najít to nejlepší řešení při ochraně citlivé dětské pokožky před podrážděním a vznikem opruzenin? Tuto otázku si často pokládá nejedna starostlivá maminka. Je-li to i váš případ, je čas zbystřit a číst dále!

Není tajemstvím, že dětská pokožka je velmi jemná a citlivá. Asi nejvíce v ohrožení jsou partie skryté pod plenkami. Pohodlné nošení plen s sebou totiž přináší i zdánlivě malicherné komplikace pro pokožku, která není na dlouhodobý kontakt s plenou přizpůsobená. To, že se kvalita plen v současnosti stále více zlepšuje, je pro všechny maminky skvělou zprávou. Ovšem i přesto jsou opruzeniny neboli plenková dermatitida stále ještě nejčastějším kožním problémem kojenců a batolat.

Jak se plenková dermatitida projevuje?

Zpočátku je kůže dítěte zarudlá, někdy zanícená a na dotek citlivá. Často má tendence se loupat. Pokud se tento problém neřeší, může začít pokožka mokvat a mohou vzniknout bolestivé puchýře.

Příčina opruzenin

Opruzeniny vznikají otíráním plenky o citlivou pokožku dětského zadečku, v záhybech pokožky a oblasti genitálií, za působení tepla a vlhkého prostředí. Pokožka nemá pod plenkou dostatečné provzdušnění a vlhkost, což často v kombinaci s močí a stolicí způsobuje její podráždění. Moč a stolice společně produkují amoniak, který mění běžné pH pokožky. Pokud v pravidelných intervalech nevyměníte plenku či dostatečně neočistíte pokožku dítěte, dochází k jejímu zanícení a vzniku bolestivých ložisek v plenkové oblasti.

Nechte zadeček volně dýchat

Když zaznamenáte první známku zčervenání zadečku, na nic nečekejte a dopřejte mu svobodu bez plen.  V době akutních projevů je pak dobré používat o jedno číslo větší plenu, aby docházelo k menšímu tření. Při každém přebalování pokožku miminka důkladně očistěte, pečlivě zkontrolujte všechny záhyby a faldíky.

Jak vybrat vhodný prostředek proti opruzeninám?

Mnoho maminek se potýká s problémem, že neví, po kterém přípravku, jež je v současnosti na trhu, sáhnout. Jestliže vás zajímá, na co je dobré se zaměřit, nepřehlédněte těchto několik bodů.

 • přípravek neobsahuje parfém, ale zejména přírodní účinné složky, které zaručují maximální ochranu dětského zadečku
 • přípravek je lehce roztíratelný a dobře se vstřebává do pokožky
 • přípravek mohou používat děti již od narození a jeho použití není limitováno věkem dítěte
 • přípravek neobsahuje dráždivé látky
 • přípravek poskytuje dlouhodobou ochranu citlivé dětské pokožky
 • přípravek udržuje optimální vlhkost pokožky
 • přípravek je dermatologicky testován

Revoluce v péči o dětský zadeček

Vsaďte na revoluční novinku z lékárny Trio D-PanthenOl, který dlouhodobě chrání citlivou dětskou pokožku před dráždivým působením stolice a moči, vznikem opruzenin a zarudnutím zadečku. Jedinečnost tohoto přípravku je dána trojí sílou účinných složek - 7% D-panthenolu, oleje z vinné révy a extraktu ze světlíku lékařského, který společně s vitamínem E příznivě působí na podrážděnou pokožku. Vytváří na ní dlouhodobý ochranný film, který jemnou pokožku zadečku zklidňuje a regeneruje. Přípravek je dermatologicky testován. Je vhodný již od narození. Více informací o produktu naleznete na www.triodpanthenol.cz

Čti celý článek
pr_clanek
4. dub 2017 Čtené 515x

Téma hubnutí je nekonečné a staré jako lidstvo samo. Vědec i laik se shoduje v tom, že rozumné hubnutí zahrnuje pravidelný pohyb, úpravu stravování a doplňky stravy, které pomáhají při cestě k dokonalé postavě. Že už jste slyšeli snad o všech možných i nemožných vychytávkách, které vám mají pomoci zhubnout? Vsaďme se, že právě vláknina je tou hlavní složkou! Pomůže Vám shodit přebytečná kila po porodu a působí příznivě při problémech s těhotenskou zácpou.

BOJUJTE ZA DOKONALOU POSTAVU

Nejdůležitější pro každý start hubnutí je silná motivace! Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou zhubnout a cítit se lépe. V prvé řadě zkuste nakupovat potraviny on-line. Tam hrozí nebezpečí nákupu „zakázaných“ dobrot v mnohem menší míře. Nastavte si pohybový režim a zapojte do denních činností také pravidelný přísun tekutin a vlákniny. Právě správným přístupem dokážeme urychlit výsledky a dosáhnout těch všude zmiňovaných 90-60-90! Produkt PSYLLIUM FIT&SLIM přináší na trh vlákninový produkt, který podporuje nejen hubnutí, ale zároveň nabízí i další benefity.  Glukomannan schválila Komise Evropské Unie jako látku, která přispívá ke snížení tělesné hmotnosti! Příznivého účinku se dosáhne při přívodu 3 g glukomannanu denně ve třech dávkách po 1 g zapitých 1–2 sklenicemi vody, před jídlem a v rámci nízkoenergetické diety.

ZÁZRAK NA HUBNUTÍ ZVANÝ GLUKOMANNAN

Vyzkoušeli jste již mnoho přípravků na hubnutí, které nemají kýžené výsledky nebo pouze zaručí rychlý úbytek váhy? Tento rozdíl na váze dělá hlavně voda, kterou z těla odvádíme. Vláknina psyllium zabezpečuje normální funkci trávicího traktu a střev a ve spojení s glukomannanem harmonizuje střevní mikroflóru. Dejte tukům červenou a nebojte se jojo efektu!

AŽ 4 KG NA VÁZE ZA MĚSÍC

Chcete být štíhlejší, nosit hezčí oblečení a nestydět se, když se svlékáte do plavek mezi lidmi? Účinky glukomannanu jsou dokázány dlouholetými výzkumy a tisíce žen na celém světě již díky této látce zhublo na svou vysněnou váhu.

KOMPLEXNÍ PŘÍPRAVEK, KTERÝ VÁS PŘESVĚDČÍ

Používáním přípravku Psyllium FIT&SLIM podporujete ve stejné chvíli hubnutí i zdraví vašeho organismu. Pokud máte pocit, že hubnutí sami nezvládnete, poraďte se s odborníkem. Není žádná ostuda přiznat si, že na to nestačíte, naopak. Když vám někdo s hubnutím pomůže, bude to pro vás jednodušší - poradí vám, kde děláte chyby, bude vás povzbuzovat a motivovat a vy to jen tak nevzdáte! Rady hledejte i na facebookových stránkách TOPNATUR!

Čti celý článek
pr_clanek
22. bře 2017 Čtené 565x

Obstarat domácnost s pěti nezletilými dětmi dá určitě pořádně zabrat i za normálních okolností. Když ale přijdou partnerské neshody nebo ekonomický tlak, problémy na sebe většinou nedají dlouho čekat. Několik velmi bouřlivých měsíců má za sebou také pan Novák, otec pěti vlastních i pěstounských dětí, který se svou rodinou našel klidný přístav a pevnou půdu pod nohama v karlovarské SOS DĚTSKÉ VESNIČCE.

Děti milují areál vesničky, volnost i to, že mohou běhat bosé, malovat na chodník nebo jíst volně rostoucí ovoce.                                      

„Naše rodina se dostala do velmi těžké situace a já zůstal sám s pěti nezletilými dětmi. Martince byl v té době rok a půl, byla na Sunaru a plenkách. Aničce v té době byly tři roky, Ivance pět, Valince sedm a Honzovi třináct. Bylo to velmi těžké. Děti ve škole nijak zvlášť neprospívaly, syn z primy gymnázia musel zpět na základní školu, kde měl trojky a čtyřky. Valinka měla v první třídě také velké problémy. Další dvě děti chodily do školky a Martinku jsem, vzhledem k jejímu věku, neměl kam dát, když jsem chodil do práce vydělávat peníze, abych mohl zabezpečit rodinu."

Z velkého stresu pan Novák onemocněl cukrovkou. Jeho hodnoty byly tak vysoké, že byl ohrožen na životě. Vzhledem k tomu, že má jen jednu ledvinu, která nepracuje tak, jak má, a navíc ho trápí vysoký krevní tlak, v kombinaci s cukrovkou byl ve velmi vážné situaci. Dnes už je vše stabilizováno. Po půl roce na inzulínu začal brát prášky a jeho zdraví se přiblížilo normálu.

Pan Novák dále líčí: „V té době jsem na doporučení sociální pracovnice Odboru sociálně-právní ochrany dětí kontaktoval SOS dětské vesničky. Téměř hned mi odpověděli a začali řešit bydlení v SOS dětské vesničce. Ihned se také rozběhla pomoc naší rodině.

Začaly k nám chodit sociální pracovnice, které mi pomáhaly s dětmi. Děti začaly chodit na doučování a kroužky a já měl trochu času si zařídit vše potřebné ohledně práce a zdraví. Během jednoho roku se vše otočilo. Syn se zlepšil ve škole a ze čtyřek, které měl v sedmé a osmé třídě, bylo v pololetí deváté třídy vyznamenání a to měl i na konci deváté třídy. Byl přijat na gymnázium a obchodní akademii. Zvolil si obchodku a nyní studuje v prvním ročníku. Ostatní děti mají rovněž ve škole vyznamenání,“ je na své děti pyšný jejich tatínek.

Zaujal vás příběh rodiny Novákových? Podívejte se na další reálné příběhy, jak je zachytili v dokumentárním filmu studenti FAMU.

Čti celý článek
pr_clanek
8. bře 2017 Čtené 427x

Nedělní oběd se nezadržitelně blíží a vám už se nechce posté vařit ten samý, i když lety osvědčený, recept? Odpoledne má přijít návštěva a vy byste ji chtěla překvapit originálním pohoštěním? Snažíte se jíst zdravě a udržovat si pěknou linii, ale každý článek tvrdí něco jiného a přináší další zaručené tipy, které už jste desetkrát neúspěšně vyzkoušela? S tím vším vám pomůže česká gastro jednička – TopRecepty.cz.

TopRecepty.cz jsou nejvyhledávanějším portálem o vaření na tuzemském trhu. Nabízejí rozsáhlý katalog obsahující více než 45 tisíc receptů a desetitisíce lákavých fotografií jídel přímo od uživatelů. Máte tedy jistotu, že recepty jsou prověřené a vyzkoušené, autoři navíc často uvádějí praktické tipy z praxe, které byste v běžné kuchařce nenašli.

Denně přibývají nové recepty a obrázky, a tak si můžeme být jistí, že tu vždy najdete čerstvou inspiraci a osvěžení pro svou kuchyni. A i vy se samozřejmě můžete podělit o klenoty ze své domácí knihy receptů.

Recepty to ale zdaleka nekončí. Najdete tu také stovky článků s tipy a triky, informacích o zdraví a vaření a nejrůznějšími zajímavostmi více či méně spojenými s jídlem. Dozvíte se například, jaká zelenina obsahuje ty správné vitamíny, které vám chybí, co jíst v těhotenství, jak co nejrychleji, ale k tělu šetrně shodit nadbytečná kila po porodu a jak se udržovat ve formě, ať už je venku počasí jakékoli… ale třeba také jaké litinové nádobí vybrat a které gastronomické akce jsou na obzoru.

A pokud mezi recepty a články nenajdete to, co jste hledali, můžete využít rozsáhlé diskuzní fórum, které zdaleka neslouží jen pro debaty o vaření – můžete se zde s ostatními uživateli radit i o domácích mazlíčcích, dovolené nebo třeba tipech jak ušetřit.

Tak co myslíte, objevíte i vy na TopRecepty.cz to pravé?

Čti celý článek
pr_clanek
1. bře 2017 Čtené 62x

V jedné z nejvýznamnějších funkcionalistických budov v Evropě, ve Veletržním paláci v pražských Holešovicích, pořádá Národní galerie pravidelně výtvarné herny, ateliéry a víkendové dílny. Třikrát týdně mohou rodiče společně se svými 1,5–5letými dětmi přijít tvořit a hrát si. Herny, každý týden zaměřené na jiná umělecká díla či výstavy, inspirují k tvorbě malé i velké.


Ateliéry pro děti ve věkových kategoriích 6–8 let, 8–10 let, 10–16 let probíhají od září každý týden v průběhu školního roku. Mladí umělci mají možnost získat zkušenosti v celé škále klasických (kresba, malba, grafika, sochařství, fotografie) i multimediálních technik s možností jejich přesahů, experimentů a volného kombinování. Prostředí uměleckých děl ze sbírek Národní galerie zajistí dětem nejen dostatek inspirace pro samotnou tvorbu, ale i základní orientaci v oblasti dějin umění.

O víkendech mohou děti od 4 do 15 let projevit svou kreativitu na dílnách umožňujících výjimečná setkání s originálními díly českého, evropského a asijského umění. Zážitek z vlastní tvorby si odnesou i rodiče. Dílny v různých tématech od starověku po současnost probíhají v několika objektech včetně:

 • Anežského kláštera a paláce Kinských na Starém městě,
 • ve Šternberském, Salmovském a Schwarzenberském paláci na Hradčanech
 • ve Veletržním paláci v Holešovicích.

Kromě programu pro děti se Národní galerie pyšní především největší sbírkou výtvarného umění v Česku, které pro veřejnost vystavuje v šesti budovách v Praze. Navštívit můžete Klášter sv. Anežky České plný středověkých pokladů, Palác Kinských a jeho expozici Umění Asie, Šternberský palác s díly od Rembrandta, El Greca nebo Rubense, Schwarzenberský palác vystavující to nej, co u nás vzniklo v období baroka, Salmovský palác s malebnými díly 19. století a Veletržní palác nabitý moderním a současným uměním.

Do všech stálých expozic platí celoročně volný vstup pro děti do 18 let a pro studenty do 26 let. Dospělý doprovod má možnost si zakoupit za 300 Kč vstupenku, která umožňuje vstup do všech objektů po dobu 7 dní.

Čti celý článek
pr_clanek
19. led 2017 Čtené 700x

Při výběru dětských postelí je důležité myslet na několik faktorů. Kolik místa máme v dětském pokoji? Pro kolik dětí lůžko vybíráme? Chceme, aby nám postel vydržela do dospívání, či pouze během dětských let apod.? Od odpovědí na tyto otázky se bude odvíjet výběr té správné postele pro Vás a Vaše děti.

Máte malé dítě a potřebujete pro něj vybrat postel? Naše doporučení: vybírejte dětské postele levně a účelně. Nebojte se nábytek do dětských pokojů vybírat z levnějších materiálů jako je lamino. Nábytek vyrobený z lamina vnímá spousta lidí jako nekvalitní, ale dávno tomu tak není. I lamino může být více i méně kvalitní, stejně jako dřevo. U postelí i ostatního nábytku by vás měla kromě vzhledu a rozměrů dětské postele zajímat i tloušťka lamino desky, ze které je postel vyrobená. Nejběžnější tloušťkou lamino desky je 18 mm a menší tloušťku opravdu nedoporučujeme. Předností lamina je jeho otěruvzdornost, odolnost proti krátkodobé vlhkosti a široká škála dekorů. Protože malé děti dříve nebo později nábytek poškodí, nebo dorostou do věku, kdy jim už nestačí je dalším důvodem, proč se rozhodnout pro variantu levnějšího nábytku. Nebude Vám tak líto, odstranění nábytku z dětského pokojíku, jako v případě drahých masivních kousků.

Počítáte s přespáváním kamarádů Vašeho dítěte? Pro případy nečekaného i očekávaného přespání dětských kamarádů je ideální dětská postel s přistýlkou. I když je postel s přistýlkou přizpůsobena pro každodenní spaní, využívá se většinou k příležitostnému přespání pro návštěvy. Hitem posledních let je přistýlka v podobě výsuvného šuplíku s matrací. Pokud víte, že noční návštěvy nejsou u Vás časté, můžete šuplík/přistýlku využívat jako úložný prostor (např. na povlečení, polštáře, sezónní oblečení či hračky). Návštěvě pak v případě potřeby vložíte matraci do šuplíku a vytvoříte z ní plnohodnotné a pohodlné lůžko.

Velmi oblíbeným typem dětských lůžek je dětská postel se zábranou. Dětská lůžka se zábranou jsou vhodná především u menších dětí, kterým ve spánku hrozí spadnutí z postele. Zábrana obvykle dosahuje do ¾ lůžka. Až dítě povyroste a zábrana bude nepotřebná, můžete ji kdykoliv odmontovat. Většinu postelí se zábranou můžeme nazvat multifunkčními. Lůžka jsou často vyvýšená a zkombinovaná například s druhým lůžkem, skřínkou, psacím stolíkem, poličkami nebo šuplíky. Tyto postele jsou vhodné pro děti v předškolním i školním věku. Dítě má vše důležité na jednom místě a zbytek pokoje může využívat na zábavu a hraní. Multifunkční vyvýšená lůžka ocení především rodiny s omezeným prostorem.

Praktickou a kvalitní variantou dětského lůžka je dětská postel s úložným prostorem. Postele jsou dostupné v různých barvách a odstínech a vybírat můžete z několika materiálů a provedení. Nejběžnější formou úložného prostoru je šuplík, dva či tři, které jsou umístěné pod celou ložní plochou, nebo její polovinou. Pokud se jedná o vyvýšené lůžko s úložným prostorem, může být jeho součástí skříňka, komoda, polička i psací stůl. Do úložného prostoru můžete uschovat nepotřebné hračky a hry, nepoužívané oblečení, upomínkové předměty nebo také školní potřeby. Výhodou je, že v případě nečekané návštěvy můžete neuklizené oblečení a hračky jednoduše zasunout pod postel.

Čti celý článek
pr_clanek
11. led 2017 Čtené 280x

Pokud rády nakupujte v internetových obchodech, tak následující řádky jsou určeny právě vám. Pokud nejste velkým fanouškem online nákupů, i tak si následující řádky přečtěte, můžete tak ušetřit až stovky korun prostřednictvím kupónového portálu Vasekupony.cz

V dnešní moderní době se dá přes internet koupit už cokoliv. Od potravin a oblečení až po spotřebiče do kuchyně, nábytek nebo dovolenou. Kromě pohodlného nakupování přímo z vašeho obývacího pokoje kdykoliv během dne přináší online nakupování i další výhody. Internetové obchody často nabízejí za stejný produkt výhodnější ceny  než v kamenných obchodech. Důvod je jednoduchý: eshop nemusí platit drahý pronájem za prodejnu na lukrativním místě ani mnoho zaměstnanců či skladníků. Ušetří tím značné množství provozních nákladů, které se pak neprojeví na ceně zboží jak bývá zvykem u kamenných provozoven. To však není všechno. S popularitou internetových obchodů roste i jejich konkurenční boj o přízeň zákazníka, a to formou různých výprodejů, slevových kupónů a kódů, akcií či dopravy zdarma. Stačí pouze vědět, kde je hledat.

Vybírejte si mezi eshopy efektivně

Mnoho nakupujících využívá online porovnávače cen, v přesvědčení, že najdou za vybraný produkt nejlepší cenu. Patříte mezi ně i vy? I když vám porovnávač seřadí nabídky podle ceny zboží, není to záruka, že jste našli nejlevnější zboží. Častokrát se za nejvýhodnější cenou skrývá několikanásobně dražší doprava či delší dostupnost nebo je rozdíl v ceně oproti konkurenci pouze pár korun. Mnoho internetových obchodů používá na přesvědčení zákazníka aby dokončil objednávku slevové kódy na několik procentní slevu z nákupu, které na srovnávači nenajdete a tak ve skutečnosti neušetříte ani korunu, naopak zboží přeplatíte.

Jak najít slevový kód do eshopu?

Nenašli jste žádný slevový kód v eshopu, kde si chcete nakupit? Podívejte se na kupónový portál vasekupony.cz. Portál vasekupony je největším agregátem slevových kupónů a slevových kódů v České republice, který shromažďuje akční nabídky důsledně vybraných a ověřených českých eshopů. V přehledné podobě vám přináší stovky aktivních slev z různých tematických oblastí. Denně na portál přibude více než 50 nových slevových kupónů na výhodně nákupy do vašich oblíbených e-shopů.

Co vám nabízí kupónový portál Vasekupony.cz?

Na portálu najdete tematické sekce, které shromažďují slevy, slevové kupóny či výprodeje do více než 400 českých a 20 nejpopulárnějších zahraničních eshopů a akční letáky na výhodné nákupy do kamenných prodejen. Vyberte si slevu, výprodej nebo výhodu ze široké nabídky slevových kupónů a získejte tak nákup v daném obchodě výhodněji. V nabídce najdete i exkluzivní výhody od renomovaných značek a obchodů. Stačí si jen vybrat z množství slev v kategoriích zboží, které vás nejvíce zajímají, a užívat si výhodný nákup.

Jak najít zajímavé slevy?

Slevy a slevové kupóny najdete jednoduše už na hlavní stránce. Pokud vás daný výběr neosloví, můžete je vyhledat podle kategorie zboží, o které máte zájem. Každá kategorie má své podkategorie, které urychlí vyhledávání zboží podle vašich preferencí. Slevy však nemusíte jen hledat, mohou si vás najít i samy. Stačí se pouze zaregistrovat k odběru novinek a ve svém účtu si zadat o jaké zboží, služby nebo obchody máte zájem. Portál vasekupony.cz vám pravidelně bude zasílat ty nejzajímavější z nich.

Víte jak si uplatnit slevové kódy?

Pokud jste našli slevu, která vás oslovila, a chcete ji využít, klikněte na možnost "Zobrazit kód" a následně se vám zobrazí daný kód. Kód složený z číslic nebo písmen přepište nebo zkopírujte do kolonky Slevový kód v nákupním košíku příslušného internetového obchodu. Slevu vám internetový obchod odečte při dokončení objednávky již v přímo v e-shopu v nákupním košíku z ceny zboží nebo služby, kterou jste si u něj objednali.

Vasekupony.cz je kupónový portál, se kterým jednoduše ušetříte!

Čti celý článek
pr_clanek
30. lis 2016 Čtené 317x
Praní nám zabírá čas, který si dokážeme představit jinak a lépe. S dobrou knihou, šálkem kávy, u příjemného filmu nebo s dětmi v přírodě. Máme pro vás pět tipů, díky kterým bude téměř každodenní praní zase o něco méně otravné.

1. Zapojte potomky

Dnešní doba je uspěchaná, stále více času trávíme v práci a na rodinu nám zbývá méně času i energie. Děti i partneři se domácím pracím obvykle vyhýbají a my se jim nedivíme. To ale neznamená, že je nezapojíme! Naučte děti i svou milou polovičku prádlo dávat do koše místo na podlahu, třídit ho i prát. S dnešními moderními pračkami je to doslova hračka a výmluva „já prát neumím“ se jednoduše nepočítá!

2. Osvěžujte

Nejen puberťáci hází do koše prádlo, které na sobě měli jen jednou a nenese žádné známky obnošení. Triko, které není špinavé a nezapáchá, stačí osvěžit na krátký program. Daný kousek si mohou obléct hned znovu a nemusí čekat na plný koš.

3.Nezapomeňte třídit

Pokud máte v prádelně či koupelně dost prostoru, pořiďte si na špinavé prádlo několik košů. Rozdělení na světlé, tmavé a barevné vám ušetří spoustu drahocenných minut! Roztřídit ponožky a trička bude otázkou pár okamžiků. Pokud máte malé děti, nakreslete jim na koše obrázky, co kam patří. Naučí se tak brzy pořádku i barvám.

4. Vyberte správnou pračku

Výběr pračky není jednoduchý, ale oproti našim babičkám máme velké štěstí – automatka se ždímáním není nic, na co bychom museli stát fronty. Důležité je si dnes dát pozor na velikost bubnu, rychlost a šetrnost praní, spotřebu nebo hlučnost. V kombinaci se sušičkou navíc ušetříte prostor i čas s věšením a sušením prádla, a dokonce i jeho žehlením!

5. Zkraťte to

S funkcí TurboWash praček LG vyperete bavlněné prádlo za pouhých 59 minut. Pračku navíc můžete spárovat se svým chytrým telefonem a stáhnout si zdarma další programy pro vlnu, studené praní či speciální program Baby Care pro dětské prádlo. Díky objemu 9 kg se pračka hodí i pro větší rodiny, přičemž spotřeba energií je až o 15 % nižší a úspora vody dokonce až 40procentní.

Díky invertorovému motoru Direct Drive:tm: je pračka LG nejen menší, ale i tišší a méně náchylná na poškození. I proto je právě na motor prodloužená záruka na 10 let. Novinkou je také možnost přerušení praní pro přidání dalšího prádla. Další předností je technologie 6 MOTION, která pohybuje bubnem šesti různými směry. Díky tomu je prádlo šetrněji a důkladněji vypráno.

Více informací najdete na www.lge.com/cz

Čti celý článek
pr_clanek
21. lis 2016 Čtené 1683x

Hudební nástroj a jeho pozitivní vliv na člověka

Přirozenou touhou každého milujícího rodiče je, aby z jeho prcka vyrostl bezproblémový, úspěšný a inteligentní člověk, který dokáže sobě i ostatním kolem sebe rozdávat radost, a na kterého můžeme být jako rodiče hrdí. Tato cesta životem však rozhodně nebývá snadná a kromě vysloveně zákeřných překážek je dnes poměrně výraznou hrozbou i tak obyčejná věc, jakou je nuda. Právě nuda častokrát vede dítě ke nevhodným ale lákavým experimentům s volným časem. Jak proti ní bojovat?

Nedejte nudě šanci

Hudba, podobně jako kreslení, pomáhá udržet přelétavou pozornost našich nejmenších tím, že umožňuje dítěti naplno zapojit jeho kreativitu. Narozdíl od kreslení však hudba není cestou k hotovému dílu. Hra na hudební nástroj je tvorba hudby samotné tady a teď a dítě dostává okamžitou odezvu. Hudba navíc patří mezi nejsilnější součásti pozdějšího života dětí díky čemuž může vašeho drobečka provázet i v teenagerských letech.

Motorika, IQ, paměť, koncentrace...

Pojďme pěkně popořadě. To, že na hudbu není nikdy pozdě je dobře známý fakt, ale proč se vyplatí začínat s nástroji co nejdříve? Kromě zmiňovaného boje proti nudě je hra na hudební nástroj spojována s mnoha výhodami. Podle expertů je při manipulaci s nástrojem pravidelně procvičována jemná motorika dítěte, jakož i jeho koncentrace, což se výrazně odrazí na zvládání nového školního prostředí. Odborníci spojují hru na hudební nástroj i s růstem intelektu a výrazně lepšími výsledky při úkolech zaměřených na paměť.

Kromě toho, hudba díky pravidelnému tréninku výrazně ovlivňuje i schopnost chápat čas a jeho organizaci. Později je navíc připraveno i na nové opakující se úkoly jako je například vstávání do školy nebo domácí úkoly. Rovněž je prokázáno, že hudba učí trpělivosti, vytrvalosti a disciplíně a to formou, kterou dítě vnímá jako jistou hru.

Nejoblíbenější v třídě

Člověk je tvor společenský a již prvními pohyby naznačuje, že nechce být sám. Postupně v jeho životě lidí přibývá a mimo rodiny se objeví kamarádi, známí, spolužáci, později kolegové či partneři ... Protože hudba je lidský výtvor, vede člověka přirozeně k sociální interakci. Založení kapely, hraní ve školním orchestru, nebo nahrávání hudby své kamarády - všechny tyto interakce vedou k všeobecné oblíbenosti v různých sociálních skupinách. Právě proto jsme si jisti, že je váš malý muzikant budoucí hvězdou třídy.

Důležité je správné začít

Hudba je komplexní umění a zvládnutí jednoho nástroje je častokrát využitelné i jako příprava na nástroj jiný. Protože děti rostou jako z vody a proporčně se velmi rychle mění, připravili jsme pro vás i malý návod na vhodný první nástroj v závislosti na věku vašeho dítěte.

 • Pro nejmenší muzikanty od 3 do 5 let doporučujeme klávesy, dítě má k dispozici pestrou paletu zvuků, okamžitou odezvu a téměř nezničitelnou konstrukci. Kromě toho jsou klávesy častokrát vybaveny zmenšenou klaviaturou a jsou dokonalou přípravou na hru na piano.
 • Umělci ve věku 6 až 9 let již mohou chytit do ruky celou řadu nástrojů. Vhodná je zobcová flétna, klávesy, housle nebo klasická kytara ve speciální zmenšené verzi označené jako ½ nebo ¾.
 •  Mistři hudby ve věku 10 až 15 let by si měli vybrat sami. Tělesně jsou již připraveni zvládnout jakýkoliv nástroj, ale jejich rychle se vyvíjející osobnost může přirozeně lákat k bicím, kytaře nebo digitálnímu pianu.

Má to hudebník v životě snadnější?

Pojďme si to shrnout: Hudba učí vaše dítě od malička chápat základní pravidla fungování věcí ve vlastním nitru i v jeho okolí, díky čemuž je šikovnější, koncentrovanější a mnohem lépe si zapamatuje všechno nové. A toho nového není v dětském světě málo.

Kromě toho s ním hudba zůstává i ve věku, který je považován za problematický, a pomáhá mu najít vlastní identitu díky jistému "cool faktoru", který se s hudbou přirozeně spojuje. Vaše dítě je sociální zdatnější díky čemuž má předpoklady být oblíbené v mnoha kolektivech, jejichž součástí se postupně stane.

A co je na tom nejlepší? Když sedíte v publiku a spolu s vámi tleská právě vašemu dítěti ještě další stovka (ne-li tisícovka) lidí.

Gratulujeme, můžete být právem hrdá.

Nenechávejte nic na zítra

Aby byl start vašeho dítěte do hudebního světa úspěšný, potřebuje trochu "šťouchnout". Začít pracovat na komplexním rozvoji osobnosti a schopností vašeho dítěte můžete hned teď. První nástroj pro vašeho malého muzikanta můžete totiž získat zcela zdarma díky soutěži, kterou pro vás Modrý koník připravil ve spolupráci s prodejcem hudebních nástrojů Muziker. Jste jeden klik od lepší budoucnosti pro vaše dítě. Více o tom, jak získat nástroj pro vašeho prcka zdarma, se dozvíte zde (28.11.-4.12.2016).

Čti celý článek
pr_clanek
14. lis 2016 Čtené 568x

Každou ženu v těhotenství nejspíše dostihnou nenáviděné strie. Není ovšem vhodné brát tuto estetickou komplikaci na lehkou váhu. Je potřeba podniknout razantní kroky k jejich eliminaci! Masírujte pokožku ihned z počátku těhotenství, aby se dostatečně vyživila a byla připravená na nevyhnutelné změny.

Šestý měsíc – největší zkouška vaší pokožky

V šestém měsíci dochází k největším změnám v přírůstku váhy a současně probíhají také hormonální změny. Jestliže v tomto rizikovým období není pokožka dostatečně hydratována, hrozí zvýšený výskyt strií především v hlubších vrstvách kůže. Nejvíce ohrožená místa jsou v oblastech, kde je kůže nejvíce napínána – bříško, stehna, zadeček a také prsa.

Je čas na nákupy

Kvalitní a osvědčení prostředky určené pro nastávající maminky jsou trefou do černého. Jedná se o přípravky se specializovaným složením, které byly vyvinuty speciálně pro potřeby namáhané pokožky v období těhotenství a po něm. V průběhu posledního desetiletí se jedničkou na trhu staly produkty značky Elasti-Q:registered:, které si ověřilo tisíce spokojených maminek. Produkty jsou speciálně přizpůsobené pro zvýšené nároky pokožky těhotných žen. Proto poskytují vhodnou a komplexní péči. Ta se zaměřuje jednak na prevenci vzniku strií a současně na strie již vzniklé, které účinně redukuje.

Požadujte to nejlepší!

Výborné reference maminek sklízí Elasti-Q:registered: Original, který obsahuje unikátní kombinaci účinných látek, jako je kyselina hyaluronová, D-panthenol, elastin, vitamin E a nyní je navíc obohacen o účinné látky pupečník a kozinec. Krém je lehké konzistence, snadno se vstřebává, jemně voní a nezanechává pocit mastnoty. Navíc při aplikaci v období po porodu usnadňuje rychlejší návrat k pevnému a plochému bříšku.

Když už strie máte

V případě, že se strie již objevily, vsaďte na tělový krém Elasti-Q:registered: Exclusive. Je určen hlavně pro těhotné a kojící ženy, ale doporučuje se používat i po porodu, kdy napomáhá odstranit strie již vzniklé. Nyní je tento oblíbený přípravek obohacen o účinné látky pupečník a kozinec. Obsahuje o 300 % více elastinu, o 60 % více kyseliny hyaluronové a o 25 % více kozince než Elasti-Q:registered: Original, a proto kůži nejen chrání, ale napomáhá také k její hydrataci a pružnosti. Pupečník regeneruje, zklidňuje a vyhlazuje kůži, kozinec zase zvyšuje pevnost pokožky. Vzniklé strie je velmi složité vyzmizíkovat z povrchu kůže, ale můžeme velice výrazně zlepšit jejich vzhled, tak aby nebyly vidět.

Raději olej, prosím…

Upřednostňujete spíše tělové oleje? Vhodnou volbou je poté Elasti-Q:registered: Exclusive tělový olej s kombinací několika unikátních přírodních složek. Obsahuje 5 účinných olejů (olej ze semene granátového jablka, pupalky dvouleté, světlice barvířské, vinné révy a olivový olej).

Elasti-Q:registered: Exclusive tělový olej napomáhá nejen chránit kůži před striemi, ale také pokožku hydratuje, vyživuje a eliminuje její nepříjemné svědění. Zároveň přípravek neobsahuje parafin, barviva ani konzervační látky.

Více informací naleznete zde: www.elasti-q.cz

Čti celý článek
pr_clanek
31. říj 2016 Čtené 486x

Železo vrací maminkám energii

Únavu v období těhotenství a kojení raději nepodceňujte. Může být projevem nedostatku železa.

Těhotenstvím to začíná a kojením zdaleka nekončí. Samy to možná znáte. Mateřství je zpočátku jedna velká změna. Nejdříve měnící se vlastní tělo, potom nový režim přizpůsobený miminku. Zkrátka, mateřství je synonymem jak pro péči, tak i pro měsíce nekončící únavu. Ne vždy je však spojena s celodenním maratonem a probdělou nocí. Únava a bledost patří k nejčastějším projevům nedostatku železa.

Jíst za dva? Železo určitě!

Železo nutně potřebujeme například k tvorbě červených krvinek. Naše tělo se bez něj neobejde, ale samo si ho vytvořit neumí. Proto je důležité průběžné doplnění železa. A v těhotenství obzvlášť. Potřeba železa totiž v těhotenství stoupá z průměrných 15 mg u žen v produktivním věku přibližně na dvojnásobných 30 mg. „Řada žen však vstupuje do těhotenství jen s minimálními zásobami tohoto stopového prvku. Organismus pak nároky na něj nestačí pokrýt, a tak až 60 % žen trpí v těhotenství tzv. anémií, tedy chudokrevností,“ říká gynekolog MUDr. Mário Bumbera. Některé formy anémie přitom mohou souviset právě s nedostatkem železa. Ten se dále prohlubuje krevní ztrátou při porodu. Vyšší nároky na množství železa pokračují v období kojení, kdy ho maminky potřebují přibližně 20 mg denně. Už kvůli doplnění energie si hlídejte, zda jste z jídelníčku nevynechala na železo bohaté potraviny, případně sáhněte po doplňku stravy.

Železo ve vhodné formě

Poměrně rozšířená je představa, že konzumace potravin bohatých na železo může souviset se zažívacími potížemi. Navíc v těhotenství, kdy je zažívání citlivější. V případě dobře vstřebatelného železa v rozumné míře se není třeba těchto problémů obávat.

Tip pro vás:

K doplnění železa přispívajícího ke zmírnění únavy i v těhotenství vyzkoušejte tekutý doplněk stravy Floradix:registered: Železo+, který je z přírodních surovin a nezpůsobuje žaludeční obtíže. Obsahuje jak organické železo, které je pro naše tělo dobře vstřebatelné, tak vitamín C a výtažky z ovocných šťáv, které jeho vstřebatelnost podporují. Nechybí ani vitamíny skupiny B a výtažky z bylin aktivující metabolismus a posilující organismus. Tekutá forma a unikátní technologický postup zaručují výjimečnou kvalitu a stabilitu tohoto přípravku, a to i bez použití konzervačních a přídatných látek a barviv. Floradix:registered: Železo+ je vhodný i pro těhotné a kojící ženy. Více na www.salushaus.cz

Čti celý článek
pr_clanek
27. říj 2016 Čtené 606x

Jestli máte někdy pocit, že na vás padá deprese, stresujete kvůli práci i rodině, nebo byste jen ráda shodila pár úporných kilo, která vám zůstala po těhotenství a porodu, extrakt z tohoto afrického keře je přesně to, co potřebujete.


Extrakt ze semen Griffonie se získává z keře Griffonia Simplicifolia. Jeho domovem je Západní a Střední Afrika, kde dává zelené květiny a semenné lusky a dorůst může až do výšky tří metrů. Semena obsahují složku 5-Hydroxytryptofan (5-HTP) a právě ta je důvodem, proč je Griffonia pro člověka natolik zajímavá a prospěšná.

V organismu totiž hraje významnou roli coby stavební kámen syntézy serotoninu.

Tento důležitý neurotransmiter ovlivňuje náladu i spánek, jeho vyšší hladina díky tomu může ulevovat od nervozity, vyvolávat pocity pohody a navíc zkvalitňuje spánek.

Jak to funguje?

Za normálních okolností se serotonin vytváří z aminokyseliny zvané tryptofan, která se nachází v mnoha potravinách bohatých na bílkoviny, například v červeném mase, vejcích, mléku, špenátu, zelených fazolích či česneku. Ať už jej získáme ze stravy nebo ze suplementů, v játrech se rozloží na 5-hydroxytryptofan (5-HTP) a další metabolity. 5-hydroxytryptofan „cestuje“ krevním oběhem do mozku, projde bránou, která jej oddělí od krve a „pokračuje“ dále do mozku. Jakmile je v mozku, přemění se na serotonin.

Strava některých lidí je nicméně na tryptofan chudá, a někteří lidé zase mívají přirozeně nižší hladinu 5-HTP z tryptofanu, který zkonzumují. U těchto lidí se objevuje nervozita, deprese, nespavost a další poruchy, pro něž je typická nízká hladina serotoninu.

Dopřejte si to nejlepší z Griffonie díky doplňku stravy GRIFFONIA by Brandeis Clinic.

Proč je lepší Griffonia než serotonin?

Přímo suplementace serotoninem nicméně nebývá v terapii těchto problémů příliš efektivní, protože serotonin jako takový není schopen prostoupit z krevního řečiště do mozku. Ani doplňování tryptofanu není o moc účinnější. Pro zlepšení stavu je lepší podávat přímo 5-HTP, který se v mozku přeměňuje na serotonin.

Serotoninu se často přezdívá hormon štěstí, protože přenáší mezi neurony pocity spokojenosti a potěšení. Užívání extraktu z Griffonie může zvyšovat hladinu tohoto neurotransmiteru, což psychický stav člověka může v mnoha ohledech zlepšit.

Vedle toho, že má serotonin vliv na psychickou pohodu, ovlivňuje jeho hladina i také chuť k jídlu a kvalitu spánku.

Co užívání extraktu z Griffonia způsobí?

 • Pravidelným užívání extraktu z Griffonie dochází ke snížení nervozity. Díky zvýšení produkci serotoninu podporuje také pocity uvolnění, důvěry a pohody. Uvolňuje tenzi a zlepšuje symptomy depresí.
 • Kromě toho, že zlepšuje náladu, ulevuje od bolestí hlavy a svalů. Také v tomto ohledu hraje nicméně největší roli to, jak podporuje odolnost organismu vůči stresu.
 • Zkoumá se i její vliv na ADHD, podle současných zjištění by měla napomáhat kontrolovat impulzivní chování. Také tento účinek je spjatý s vyšším množstvím serotoninu.
 • Mezi další efekty extraktu patří i potlačování chutě k jídlu. Užíváním se totiž dostavuje pocit uspokojení, který působí preventivně proti hladu a konzumaci nadměrného množství jídla. Je proto vhodným doplňkem stravy pro každého, kdo chce zhubnout.

Zaujalo vás, jaký účinek může extrakt z Griffonia mít? Vyzkoušejte si sama na sobě, jak tento „africký zázrak“ funguje. Pořiďte si jej v podobě doplňku stravy GRIFFONIA by Brandeis Clinic.

Čti celý článek
pr_clanek
7. zář 2016 Čtené 562x

Po úspěšném pohádkovém muzikálu Kapka medu pro Verunku a neméně oblíbené Sněhové královně přichází tým rodiny Pixových s dalším fascinujícím příběhem. Rodinný muzikál Alenka v kraji zázraků na motivy knih proslulého spisovatele Lewise Carolla zavede velké i malé diváky do říše za zrcadlem již od 22. září v pražském Divadle Hybernia.

Muzikál Alenka v kraji zázraků je moderní poutavý příběh s výpravným obsazením, ve kterém se prolíná současný příběh s původními románovými výjevy. Alenka (hrajíAnna Julie Slováčková, Michaela Sejnová či Brigita Cmuntová) je nešťastná šestnáctiletá dívka vyrůstající v nefunkční rodině, která hledá sama sebe. Díky zrcadlu však objevuje kouzlo zázračného světa s neomezenou fantazií, nad kterým se tají dech. Při svých dobrodružstvích se setkává s podivuhodnými postavami, které Alence o životě mnohé vysvětlí.

“Je to o tom, že já, jako pohádková Alenka z říše divů, zavedu do kraje zázraků Alenku ze světa lidí, aby si dokázala poradit se svými problémy. Každá postava z říše divů jí nějakým způsobem pomůže k tomu, aby si začala věřit a všechno zvládla,” říká představitelka malé Alenky Kateřina Průšová.

Dle spoluautora scénáře Jana Pixy je možné se příběhem Alenky nechat inspirovat a najít v něm mnoho současného. Alenka, Bílý králík, Kloboučník, Houseňák, Valibuk, Srdcová královna, dvojčata a další mají se současností víc společného, než se na první pohled zdá. A v tom je právě více než stopadesátiletá obliba a přitažlivost Carrollovy knížky.

Napínavý děj je doprovázen skvělou hudbou Vašo Patejdla. Scénář k jevištní adaptaci Alenky napsali Alena a Jan Pixovi, autorkou textů je Kristýna Pixová. Vypočítavou, zlou i svůdnou Srdcovou královnu ztvární Sabina Laurinová v alternaci s Martinou Pártlovou. Její protějšek, laskavou Bílou královnu představí Dagmar Patrasová. Role uspěchaného Bílého králíka se ujme Bořek Slezáček a Ernesto Čekan. Velkou Alenku zahraje mj. dcera Dagmar Patrasové, Anna Julie Slováčková, jako Houseňák vystoupí její bratr, Felix Slováček jr.

Scénu muzikálu připravuje Martin Černý, který se podílel i na předchozích muzikálech společnosti Pixa-pro. V aktuálně připravovaném představení se však poprvé stane také tvůrcem a návrhářem všech kostýmů. Černý je v současné době jedním z nejvšestrannějších umělců, v libereckém divadle F. X. Šaldy si zkusil režii a zároveň je i uměleckým šéfem technického provozu Národního divadla. Režie se ujme mladý režisér Matěj Balcar, který je absolventem oboru režie, scenáristika a dramaturgie Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Za film Podoba lásky byl v roce 2013 nominován na cenu Český lev v kategorii Nejlepší studentský film. V roce 2015 pak zabodoval spotem Obědy pro děti, za který dostal zlatou medaili na EFFIE 2015.

Přijďte se do pražského Divadla Hybernia přesvědčit, že jako Alenka v kraji zázraků si občas nepřijde jen vy. Více o muzikálu na www.muzikalyprodeti.cz

Čti celý článek
pr_clanek
1. zář 2016 Čtené 653x

Článek obsahuje reklamní sdělení společnosti GlaxoSmithKline, s.r.o.

Rotaviry jsou velmi odolné a rychle se množící viry. Jsou nejčastější příčinou akutního průjmového onemocnění a zvracení u kojenců, batolat a malých dětí. Téměř všechny děti se během prvních pěti let života s rotavirovou infekcí setkají.

Toto onemocnění, známé jako gastroenteritida, může vést kvůli častému zvracení, horečce a vodnatému průjmu k dehydrataci organismu, což u malých dětí může skončit hospitalizací. Většinou se jedná o 4 až 5 dní v nemocnici, kdy jsou děti napojeny na infúzi. V České republice je ročně hospitalizováno přibližně 4000 dětí s rotavirovým průjmem. Bohužel i v našich podmínkách se výjimečně vyskytují úmrtí na rotavirózy u jinak zdravých dětí. Rotavirům se nedá vyhnout, jsou součástí našeho běžného života. Tyto viry jsou odolné proti většině běžných čisticích a dezinfekčních prostředků. K přenosu dochází především ústy z kontaminovaných předmětů, nejčastěji hraček, kde může rotavirus přežívat celé týdny. 

Proto se doporučuje očkování kojenců, například vakcínou Rotarix, která pomáhá chránit před těžkým průběhem onemocnění. Toto očkování se aplikuje formou suspenze do úst. Jsou možné nežádoucí účinky (např. řidší stolice po dobu sedmi dnů), většina dětí ale žádnou reakci po tomto očkování nemá. Vakcína Rotarix se užívá ve dvou dávkách již od 6 týdnů věku. Očkování musí být dokončeno do 24. týdne věku. Ochrana přetrvá až po 3 roky, což je věk, kdy je výskyt rotavirových průjmů největší.

Další zdravotní komplikaci pro malé děti mohou představovat pneumokoky. Streptococcus pneumoniae (neboli pneumokok) je častým původcem běžných zánětů nosohltanu, ale i invazivních infekcí. Pneumokok je součástí běžné flóry na sliznici dýchacích cest až asi u poloviny dětí. Invazivní infekce vznikají průnikem pneumokoků do normálně sterilních částí těla, např. do krve či mozkomíšního moku. Onemocněními způsobenými pneumokoky jsou nejvíce ohroženy děti do dvou let a osoby starší 65 let věku. V naší republice ročně onemocní na respirační pneumokoková onemocnění desetitisíce až statisíce lidí.

Infekce pneumokokem se šíří kapénkami z dýchacích cest při kašlání, kýchání nebo mluvení. Pneumokokům se velice dobře daří tam, kde viry nejdříve oslabí imunitní systém a poškodí sliznice. Tím umožní bakteriím (pneumokokům) způsobit další komplikující onemocnění. To znamená především záněty nosních dutin, záněty středního ucha a záněty průdušek, ale také spektrum vážných nemocí, jako je zánět mozkových blan, otrava krve a závažné formy zápalu plic.

Nejčastěji se setkáváme u malých dětí se zánětem středního ucha. Zánět je doprovázen zalehnutím ucha s následnou tepavou bolestí v uchu a horečkou, která může dosáhnout až 40 °C. Roční počet případů v České republice je v desítkách tisíc. Pneumokok je nejčastějším původcem zánětů středního ucha.

Meningitida (zánět mozkových blan) způsobená pneumokokem je závažné onemocnění provázené horečkou, bolestí hlavy, zvracením, únavou, podrážděností či ztuhlou šíjí. Riziko úmrtí je 30 %. V České republice dochází každoročně k několika případům u dětí. Další onemocnění vyvolané invazivní pneumokokovou infekcí je sepse (otrava krve). U dětí se vyskytuje v České republice každoročně až v desítkách případů. Podobně jako meningitidu i sepsi způsobují také jiné druhy bakterií. V České republice bohužel stále dochází k občasným a zbytečným úmrtím dětí na pneumokokové infekce. Přitom je k dispozici očkování, které je navíc hrazené.

Očkováním vakcínou Synflorix pomůžete zabránit riziku invazivního průběhu infekce u svého dítěte. Dojde tím k ochraně nejen dětí, ale i jejich kamarádů, rodičů a prarodičů. Synflorix pomáhá chránit proti sérotypům, které v evropských podmínkách často malé děti ohrožují a způsobují u nich až 90 % invazivních pneumokokových onemocnění.

Vakcína Synflorix byla vyvinuta na základě mnoha klinických zkoušek a hodnocení, na kterých se významnou měrou podíleli čeští vědci i dětští lékaři. Od uvedení Synflorixu na trh již bylo v ČR distribuováno více než 1,2 milionu dávek.* Synflorix může být aplikován s hexavakcínou (např. Infanrix hexa) či vakcínou proti rotavirům (např. Rotarix) a je v této kombinaci dětmi dobře snášen. Očkování vakcínou Synflorix je plně hrazeno ze zdravotního pojištění, pokud jsou 3 dávky vakcíny aplikovány do sedmého měsíce věku dítěte. Hrazená péče zahrnuje i přeočkování provedené do 15. měsíce.

--------

* Prodejní data GSK, červen 2016.

Podobně jako ostatní vakcíny ani přípravky Rotarix:tm:, Synflorix:tm: a Infanrix hexa:tm: nebudou chránit 100 % očkovaných osob. Před použitím si pečlivě prostudujte příbalové informace dostupné též na www.gskkompendium.cz.

O očkování se poraďte s lékařem Vašeho dítěte. V případě zájmu o alternativní možnosti očkování proti vybraným onemocněním konzultujte lékaře Vašeho dítěte.

Hexavakcína – očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, dětské přenosné obrně, žloutence typu B, onemocněním způsobeným bakterií Haemophilus influenzae typu b

Synflorix:tm: – očkování proti pneumokokům.

Rotarix:tm: – očkování proti gastroenteritidě způsobené rotaviry.

Vakcína Synflorix:tm: je plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění pro děti, které splňují podmínky dané zákonem č. 48/1997 Sb., v platném znění.

Vakcína Rotarix:tm: není hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

Vakcína Infanrix hexa:tm: je hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Vakcinační akce pro vakcíny Infanrix hexa:tm:, Synflorix:tm:, Rotarix:tm: jsou schváleny Ministerstvem zdravotnictví ČR (MZDRX00SM8E0, MZDRX00SM9ZW, MZDRX00SM6BT), očkování provádí lékař.

Vakcíny Infanrix hexa:tm: a Synflorix:tm:  se aplikují do svalu formou injekce (obvykle do stehna nebo horní části paže), Rotarix:tm: se podává ústy. Vakcíny Infanrix hexa:tm:, Synflorix:tm: a Rotarix:tm: jsou registrované léčivé přípravky a jsou vázány na lékařský předpis. Případné nežádoucí účinky nám prosím nahlaste na cz.safety@gsk.com.

Schváleno: srpen 2016

CZ/SYN/0009/16a

Čti celý článek
pr_clanek
29. srp 2016 Čtené 554x

Sháníte aktovku? Určitě chcete pro své dítě to nejlepší – aby byla pohodlná, splňovala veškeré normy a vyhovovala potřebám prvňáčka. Vybíráme je podle nejpřísnějších kritérií. Pokud splňují veškeré kvalitativní požadavky na ergonomii, hmotnost a mají reflexní prvky, jsou zařazeny do nabídky školních aktovek a batohů. Ostatní batohy nabízíme v kategorii pro volný čas.

Jistě vás potěší, že u nás v SEVTu nabízíme velký výběr školních aktovek a batohů. Jen pro samotné prvňáčky jich prodáváme několik desítek aktovek. Ty, které máme skladem, si můžete přijet vyzkoušet přímo do naší prodejny na Praze 8, kde vám poradí ochotný a vyškolený personál.

Přečtěte si našeho průvodce a dozvíte se, na co si dát při výběru školní tašky nebo batohu největší pozor. Při nákupu nekvalitní aktovky, která nerespektuje ergonomii a požadavky dítěte, by mohlo dojít ke špatnému vývoji páteře, bolestem zad i hlavy.

Školní aktovku nebo batoh?

Prvňáčkům doporučujeme spíš aktovku. Snáz se jim otevírá jedna klopa, než zip u batohů. Aktovky mají také přehlednější vnitřní členění – je v nich jedna velká přihrádka. U batohů najdete více komor. V nabídce našeho obchodu máme tři různé kategorie rozdělené podle věku dítěte.

Školní aktovky – pro první a druhou třídu
Školní batohy – pro žáky prvního stupně
Studentské batohy – pro druhý stupeň základních škol a výše

Co školní aktovka a batoh MUSÍ mít?

1. Polstrovaná, ergonomicky tvarovaná záda

Zdraví dětí je pro nás prioritou, proto nabízíme pouze školní aktovky a batohy, které mají speciálně vyztužená záda, jsou ergonomicky tvarované a nezatěžují dětskou páteř. Ta totiž ještě není zcela vyvinuta, proto se musí váha naplněné tašky optimálně rozložit.

U některých aktovek se navíc setkáte s možností nastavení celého zádového systému podle výšky dítěte, což ještě více zvyšuje stabilitu a komfortní nošení aktovky.

Výhodou jsou také hrudní a bederní popruhy. Pomáhají optimálně rozložit váhu celé tašky.

2. Dostatečně široké popruhy

Změřte si šířku popruhů, měla by být minimálně 4 centimetry. Popruhy vyberte polstrované a snadno nastavitelné, avšak nesmí prokluzovat při zatížení. Během nošení by se navíc neměly dotýkat krku dítěte.

3. Má konstrukci, která vydrží

Základem dobré aktovky je pevná a lehká konstrukce. Aktovka musí vydržet nápor učebnic, školák ji totiž nosí 175 dní v roce.

4. Má nízkou hmotnost

Dejte si pozor také na váhu školní aktovky. Aktovky musí vážit méně než 1,2 kilogramu. Ale pediatři doporučují, aby děti nosily na zádech pouze 10 – 12 % své váhy. Pokud tedy máte drobnější dítko, zaměřte se hlavně na váhu školní tašky. U nás seženete už aktovky a batohy kolem 700 až 800 gramů, což může mít velký význam. Menším dětem nedávejte do školy láhev s pitím, ať si ji raději naplní vodou až ve škole.

5. Reflexní prvky a výrazné barvy

Zajistěte pro své děti ještě větší bezpečnost za snížené viditelnosti a ve tmě. Podívejte se, jestli má vybraná aktovka či batoh dostatek reflexních prvků. Na mnoha školních taškách je najdete ze všech stran – tedy i na popruzích a bocích aktovky. Odborníci také doporučují, abyste kupovali aktovky, které mají na svém povrchu takzvané signální neboli svítivé barvy.

Ergonomie

Vaše dítě nosí aktovku přibližně 175 dní v roce. Kosti a páteř jsou ještě ve vývinu a nejsou proto tak pevné jako u dospělých.

Komfortní zádová část je tedy alfou a omegou aktovky, aby se již v dětském věku předcházelo pozdějším problémům se zády.

Co by aktovka měla mít?

1. Pevné dno

Pevné dno s plastovými hranami drží tvar aktovky, zabrání ničení jejího obsahu a školák si ji snadno kamkoli postaví. Výborné jsou také nožičky, díky nimž se taška jen tak nezašpiní.

2. Nepromokavý materiál

Zvolte si takovou svrchní látku, která nepropustí dovnitř ani sníh, ani déšť. Ochrání tak učebnice i sešity uvnitř. Myslete i na to, abyste ji mohli omývat a snadno udržovat.

3. Ucho

Během dne se stane, že děti tašku poponáší. Proto je důležité pevné ucho, svým tvarem přizpůsobené dětské ručce.

4. Snadné otevírání

My dospělí si často neuvědomíme, že pro šestileté dítě může být otevírání tašky obtížné. Nechte své dítě předem vyzkoušet, jestli mu jde aktovka snadno otevírat.

5. Praktické členění

V batohu či aktovce by mělo být vše přehledné. Uvnitř by měly být oddělené přihrádky na učebnice a sešity. Zkontrolujte také kapsičku na klíče, peněženku nebo kapsu na pití. Při ukládání školních potřeb do tašky vždy platí, že těžší učebnice umístěte co nejblíže k zádům. Sešity, penál a ostatní věci naopak. Tím záda lépe udrží váhu aktovky.

6. Praktické doplňky

K aktovce patří také penál, sáček na přezůvky, svačina, lahev a podobně. Někteří výrobci nabízí tyto doplňky ve stejném designu, jako jsou aktovky.

Jak poznáme, že jsme vybrali správnou aktovku a že ji má školák nastavenou na zádech správně?

 • Školní aktovka by neměla být nepřiměřeně širší než ramena.
 • Měla by přilnout k zádům a kopírovat páteř.
 • Spodek školní aktovky by měl dosahovat na úroveň kyčlí.
 • Vršek školní aktovky by měl být ve stejné výši jako ramena.
 • Délku ramenních popruhů pravidelně kontrolujte, děti rostou velmi rychle. Zohledněte také délku popruhů v různých ročních obdobích, kdy se popruhy zkracují a prodlužují podle množství vrstev oblečení.

Jaké aktovky v SEVTu prodáváme?

Jen ty, které bychom sami koupili svým dětem. Vždy je pro nás rozhodující hlavně kvalita, proto u nás seženete značky jako Emipo a Topgal, Herlitz, Hama, Belmil a mnoho dalších.

Herlitz

Německá značka, která myslí na bezpečí, zdraví dětí i líbivý design. Jejich největším benefitem je váha, která se pohybuje už kolem 800 gramů.

Hama

Pokud chcete prvotřídní kvalitu, vsaďte na značku Hama, je považována za Mercedes mezi taškami. Ve sladěných setech najdete aktovku, vybavený penál, sáček na přezůvky, peněženku a pouzdro na tužky.

Emipo

Tradiční český výrobce školních aktovek a batohů. Očekávejte vysoký standard v kvalitě a dětem se velmi líbí pohádkové motivy.

Topgal

Česká kvalita za rozumnou cenu si našla své zákazníky na našem trhu i v zahraničí.

Belmil

Nově nabízíme tradiční srbskou značku, která si získává čím dál větší popularitu na českém trhu. I my vám ji vřele doporučujeme.

Bagmaster

Další česká značka, která nabízí kvalitu a zajímavý design. Zaměřuje se na školní aktovky, batohy i studentské batohy a u zákazníků má velký úspěch.

Dobrá rada na závěr: nechte vybírat dítě

Abyste svým dětem co nejvíce zpříjemnili vstup do školy, je nejlepší, když si aktovku či batoh vybere samo. Bude pak do školy chodit s radostí, protože si na zádech ponese tašku, o níž samo rozhodlo. Udělejte tedy předvýběr několika typů tašek a z nich ať si dítě zvolí. U nás najdete velké množství značek a různých barev. Holčičkám se zalíbí květinové, motýlí a zvířecí motivy. Kluky nadchnou piráti, auta a motorky.

7 důvodů, proč koupit školní aktovku od nás

 • Nabízíme pouze kvalitní a prověřené školní batohy a aktovky
 • Spolupracujeme se školami, takže známe potřeby školáků
 • Skladem máme stovky školních aktovek a batohů
 • Zboží, které je skladem, zpravidla balíme v den objednávky
 • Možnost osobního odběru, při němž si školák tašku vyzkouší
 • Perfektní záruční servis všech výrobců
 • Na jednom místě nakoupíte veškeré další doplňky a školní potřeby
Čti celý článek
pr_clanek
15. srp 2016 Čtené 1835x

S plenami BAMBO Nature nemusíte mít strach z úniku tekutiny z pleny, jelikož díky nové technologii okamžitě dochází k přeměně na gel, což vašemu dítěti zajistí stálý pocit suchosti. Dětské pleny BAMBO Nature jsou hypoalergenní, univerzální, vhodné pro děvčata i chlapce.

O kvalitě plenkových kalhotek BAMBO Nature dostatečně vypovídá přidělení prestižní severské ekoznámky Nordic SWAN. Pro její obdržení musí výrobce splnit řadu přísných omezení, jako je například zákaz používání chlóru nebo jiných organických bělidel, parfémů nebo jakýchkoliv alergenů při výrobě. Hlavním kritériem je dosažení maximální ochrany dítěte i životního prostředí při výrobě i recyklaci.

Dvě balení plenek BAMBO Nature jsou hrazena pojišťovnou, proto není třeba váhat s jejich vyzkoušením.

Chcete své dítě naučit chodit na nočník?  Doporučujeme zakoupení speciálních dětských plenkových kalhotek.

Dětské pleny BAMBO Nature

 • zajišťují dokonalý pocit suchosti
 • anatomický tvar pleny pevně přiléhá k tělu a minimalizuje riziko úniku obsahu.
 • dvojité jádro (neobsahuje ftaláty)  se superabsorbentem mění tekutinu na gel 
 • k potisku nejsou použity barvy obsahující těžké kovy
 • použitá buničina je vyrobena ze dřeva ze 100% FSC certifikovaných udržitelných zdrojů
 • prodyšný a měkký povrch zajišťuje, že kůže může dýchat a zůstává suchá.
 • odpružené bočnice a měkké okraje umožňují volnost pohybu
 • dermatologicky testované,  hypoalergenní (nevyvolávají alergii)
 • nejsou testované na zvířatech
 • neobsahují chlor, ftaláty, parfémy, optické zjasňovače, formaldehyd, PVC
 • zapínací pásky a manžety na nohou neobsahují latex
 • pružné zapínací pásky se suchými zipy - lze opakovaně otevírat/zavírat

BAMBO Nature – vítěz řady srovnávacích testů

1. místo v testu zkušebny GearLab (USA)

Celý test i s výsledky můžete shlédnout tady (anglicky). Bylo porovnáváno 24 jednorázových dětských plenek - jedenáct ekologických -  „zelených“   a 13 tradičních. Všechny plenky podstoupily kombinované ruční a laboratorní testování, poté byly ohodnoceny podle různých faktorů fungování  ve srovnání s konkurencí.

2.místo v testu D-test (ČR)

1.místo v testu Gentle Parenting Awards (USA)

Kategorie: Nejlepší jednorázové plenky

Výsledky můžete shlédnout tady.

Pokud tedy chcete, aby se vaše dítě cítilo při nošení plenek dobře a zároveň udělat i něco pro životní prostředí, dětské plenkové kalhoty BAMBO Nature jsou správnou volbou.

Další informace na www.abena.cz

Čti celý článek
pr_clanek
8. srp 2016 Čtené 1246x

Řešíte nedostatek prostoru v dětském pokoji? Vaše děti nemají místo na hraní? Pak je ideální volbou  některá z dětských multifunkčních postelí, která tento problém vyřeší za Vás.

Úplnou novinkou na českém trhu jsou multifunkční postele Dany od dánského výrobce, které se pyšní velmi kvalitním zpracováním i vysokou kvalitou použitých materiálů splňujících přísné bezpečnostní a hygienické normy. Jediným dovozcem tohoto nábytku do ČR je firma Nábytek harmonia s.r.o., která tento exkluzivní nábytek nabízí ve svém eshopu www.detske-pokoje-harmonia.cz. Navíc nyní za akční ceny.

Multifunkční postel Dany III pro holky

Multifunkční dětská postel Dany je určena jak pro děti předškolního věku, tak díky výsuvnému psacímu stolu i pro školáky. Psací stůl je na spodní straně opatřen kolečkem, díky němuž je stůl mobilní. Největší devízou postele Dany je všudypřítomné množství úložného prostoru kam bez problémů uklidíte všechny pro děti „nepostradatelné“ věci. Multifunkční postel tak slouží současně jako postel, hrací koutek i studovna. Kromě výše uvedeného psacího stolu je součástí postele také regál pod postelí, odkládací police uvnitř postele, schůdky s dostatečně širokými nášlapy, laťky pod matraci, textilní domeček, kapsář se třemi kapsami a textilní tunel umístěný na horní konstrukci postele. Všechny textilie jsou sladěny v barvách lila/růžová. Regál lze využít také jako knihovnu. Pro větší bezpečnost má postel zaoblené hrany. Použitým materiálem je MDF deska, která je svými vlastnostmi srovnatelná s masivem (dřevem).

Dětská vyvýšená postel Dany je ideální variantou postele pro malé a hravé slečny, které ocení a využijí vše, co postel nabízí.

Vyvýšená postel pro kluky Dany – rytíř I

Další novinkou od dánského výrobce je dětská postel Dany – rytíř I, která je určena taktéž pro děti předškolního i školního věku, i když neobsahuje psací stůl. Postel je vyrobena z dánské borovice v kombinaci barev bílá/stone, kde kresba dřeva prostupuje odstínem, což umocňuje krásu dřeva.

Součástí postele jsou schůdky, odkládací police pod postelí, textilní domeček se dvěma bočními a třemi čelními textiliemi, kapsář se třemi kapsami, textilní tunel a laťkový rošt. Textilie jsou potištěny rytířskými vzory v barvách šedá/modrá/žlutá. Z bezpečnostních důvodů jsou hrany postele taktéž zaobleny.

Jednoduchost a praktičnost jednotlivých dílů, oceníte nejen při vybavení dětského, ale i studentského pokoje. K posteli Dany je možné dokoupit širokou škálu dalšího nábytku z kolekce Dany v různých barevných odstínech a také mnoho různých textilních doplňků (kapsáře, tunely atd). Stačí si jen vybrat v eshopu www.detske-pokoje-harmonia.cz.

Čti celý článek
Strana
z 7
Předchozí Strana
z 7
Další