Kombinovaný kočík pre januárovča - veľké kolesá, priestranné nadstavby... alebo radšej len hlboký?

Zodpovedané
8. aug 2020

Ahoj,

chcela by som poradiť ohľadne kočíka. Bábätko sa nám má narodiť až v januári a ja si neviem vybrať kočík. Pri prvej dcérke sme mali Camarelo, teraz by som možno chcela niečo iné. Chcela by som niečo s veľkými kolesami na zimu, keď bude sneh, ale aby aj vanička aj športová čast bola dosť veľká. Zase aj strieška aby bola väčšia...

Neviem, či je lepšie kúpiť 3-kombináciu, kde športovú čast využijeme do cca +/- 3 rokov, alebo kúpiť vaničku a športový kočík zvlásť potom. Sama neviem, nevyznám sa v kočíkoch. Netuším, či sa vôbec taky kočík nájde, ale budem rada za akúkoľvek radu alebo tip.

Vopred ďakujem veľmi pekne

Ahoj,

treba určite nahlas povedať jednu vec- z takej tej klasickej kombinácie - veľké kolesá, otočný sedák - športová časť obvykle až do tých 3 rokov nevydrží. Buď je priestorovo menšia, alebo je nepraktická, lebo je ťažká a neskladná. Ak ti ale na váhe a skladnosti až tak nezáleží a kočík budeš chcieť tak či tak so sedadlom otočným plus kolesami veľkým a s Camarelom si bola ako tak spokojná, tak poradím pozrieť niečo veľmi podobné, čo je aktuálne dostupné.

Camarelo Malaga

Camarelo Elix

Camarelo Dakota

Alebo choď do značky Bebetto. Ja by som určite kuk tie - vaničky sú fajn, ale hlavne aj športiaky sú pomerne priestranné (na tento typ kočíka a s veľkými kolesami a odpružením.

Bebetto Nico Estilo Pro

Bebetto Luca 2018

Bebetto Torino 2015

Bebetto Nitello

Bebetto Tito

Bebetto Pascal 2014

Bebetto Bresso

Bebetto Flavio

Čisto hlboký by som riešila iba vtedy, ak potom plánuješ športiak, ktorý už aj vieš, aký chceš, alebo ak by si plánovala nejaký naozaj priestranný neotočný model.

Poslednou hybridnou možnosťou je pozrieť kočík, čo je 2v1 vanička aj sedadlo. Budeš mať v podstate aj hlboký kočík, aj na začiatok otočné sedadlo. A okolo roka a pol ho vymeníš za neotočný športový kočík, ktorý už bude fakt priestranný a ľahký, skladný, nosný, praktický aj pre staršie dieťa. Kuk napr. Diono Quantum.

Diono Quantum

Prípadne, ak ozaj veľké kolesá Kinderkraft XMoov.

Kinderkraft XMoov

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli