Súrodenecky kočík - tandem pre novorodenca a dvojročného. Aký?

Zodpovedané
7. apr 2020

Ahoj,

prosím ťa, mam veľkú dilemu, keďže v súrodeneckych kočíkoch sa vôbec nevyznám. Čakáme bábätko, ale nakoľko starší ma síce dva roky, ale ešte samostatne úplne nechodí, budem potrebovať niečo pre oboch. Rada by som tandemový, aby nebol moc široký. A hlavne, aby sa mi aj ten dvojročný zmestil do tej športovej sedačky.

Ďakujem za poradenie.

Ahoj,

no, tandem pre dvojročného - to bude fuška. Ani tak nie z pohľadu priestrannosti, aj keď to tiež nebude 100% ideálne (otočné tandemové sedadlá sú jednoducho menšie ako neotočné sedadlá kočíka side-by-side, teda so sedákmi umiestsnenými vedľa seba.

Ja by som v takomto prípade skôr preferovala taký - aj kvôli jednoduchosti ovládania, lebo tandem, tým že na jednej strane bude väčší súrodenec, bude zaťažený podstatne viac a vykladanie na obrubníky bude podstatne horšie.

Vravím to len, nech s tým rátaš, lebo hocako drahý kočík proste toto bude mať, je to o fyzike. Skúsim predsa len navrhnúť kočíky ako Baby Jogger City Mini GT2 Double, Valco Snap Duo Trend prípadne Valco Snap Ultra Duo (ten je otočný side-by-side), nech zvážiš kvôli ovládateľnosti.

Baby Jogger City Mini GT2 Double

Valco Baby Snap Duo

Valco Baby Snap Ultra Duo

Z tandemov, ktoré postačia priestorom pre staršieho, odporučím Quinny Hubb.

Quinny Hubb Mono

Ďalej by mohol sadnúť Thule Sleek, Easywalker Havey2 (to je jeden z tých kompaktnješích).

Thule Sleek

Easywalker Harvey2

A ešte Gazelle S. To by bola tiež super voľba. Len záleží, ak ti to ponáhľa a či si schopná a ochotná čakať naň.

Cybex Gazelle S 2020

Výhoda týchto kočíkov je aj tá, že aj keby starší prestal s kočíkovaním, môžeš ich používať aj ako monokočíky.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli