Ako mám vysadiť Senovku a Benedikt?

Zodpovedané
1. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vysadenia Senovky a Benediktu. Skúsila som to a nebol to dobrý nápad. Dcérka bude mať o pár dní dva mesiace. Pijem čaj z Benedikta asi 3x denne a Senovku 3PL za deň zjem.

Nechcem brať bylinky večne, iba ak to bude nutné. Dcérka vážila 3 400 g pri púšťaní z pôrodnice. U pediatra mala 4 900 g. Dojčí sa aj každú hodinu.

Ako mám vysadiť Senovku a Benedikt?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie som bylinkár, ale skúste vysádzať postupne. Postupne znižovať dávku a rozdeliť vysadenie napr. na 14 dní či mesiac.

Bylinky ani ďalšie doplnky stravy môžu podporiť laktáciu, ale zďaleka nestoja za „výrobou“ materského mlieka.

Ste zdravá mladá žena, určite dokážete nakŕmiť svoje dieťatko aj bez nich. Je možné, že budete musieť vystriedať obe prsia aj niekoľkokrát za jedno dojčenie. Je prirodzené. Skúste spoločné spanie a veľa dojčenia počas noci. To laktácii veľmi prospieva.

Veľmi držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová