Aká teplota sa považuje za zvýšenú u 10 mesačného bábätká meranú v konečníku digitálnym teplomerom?

Zodpovedané
9. júl 2019

Dobrý deň,

zaujíma ma, aké je rozhranie normálnej teploty.

Aká teplota sa považuje za zvýšenú u 10 mesačného bábätká meranú v konečníku digitálnym teplomerom?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri meraní teploty v konečníku vždy odpočítavame 0,5 st.C. T.j., ak v konečníku nameriate 37,8st C, odpočítate 0,5, tak dostanete výsledok 37.3 st.C - čo je jeho reálna teplota.

Zvýšená teplota je teplota nad 37 st.C (37,5 st. C v konečníku), avšak antipyretiká (lieky proti teplote ako Paralen, Panadol, Nurofen) je nutné dávať až pri zvýšení teploty nad 38 - 38,5 st. C (38,5 - 39 st. C v konečníku).

Tu by som rada upozornila na dávkovanie Nurofenu, ktoré je na krabičke lieku písané nesprávne (deti sú poddávkované).

Správne dávkovanie je v tomto príspevku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas