Čo znamená hrbolček na hlavičke bábätka?

Zodpovedané
3. mar 2021

Dobrý deň,

môj 11 mesačný syn má už asi tri mesiace zvrchu na hlavičke tak v strede hrbolček. Vyzerá ako keby jemný skok. Keď mu prejdem po vrchu hlavičku ako keby ho pohladkám, tak ten skok jemne cítim. Nereaguje nijako, že by ho to bolelo.

Voľným okom to takto vidno nie je, len keď prejdem po hlavičke dlaňou. Hlavičku už má skoro uzatvorenú, len vpredu má úplne malý kúsoček ešte. Tento hrbolček je tak viacej vzadu na hlavičke, a teda zvrchu.

Z čoho to môže mať?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez vyšetrenia môžem iba hádať, že by mohlo ísť o nejaký kostný výrastok. Lymfatické uzliny v tejto lokalite nebývajú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas