Synček má skoro 2 mesiace a hrbolček na hlave mu nemizne. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
20. máj 2020

Dobrý deň,

synček má mesiac a tri týždne a hrbolček na hlave mu stále nemizne. Presne tam, kde má hrbolček, tak mu aj ide ako keby žila alebo lebečný šev.

Na druhej strane ide taký istý, len nie je taký viditeľný.

O aký problém ide?

Môže byť jeden lebečný šev viditeľný viac a druhý menej?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdupovediac z foto nevidím ani "hrbček", ale zrejme pôjde o pozostatok z naliehania hlavičky počas pôrodu. Mal asi na pôrodnici po narodení kefalhematóm.

Niekedy trvá aj vyše 5 - 6 mesiacov kým zmizne. Švy môžu mať inú viditeľnosť na iných oblastiach hlavičky. Toto je zrejme spôsobené celkovým vystúpením "hrbčeka", ktoré spomínate.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas