Môžem mať ekzém aj na kolenách?

Zodpovedané
17. aug 2021

Dobrý deň,

mám atopický ekzém na očných viečkach a zrejme v okolí konečníka. Často pociťujem svrbenie (aj na viečkach a aj konečníku). Náznaky mám trochu aj na lakťoch. Mám kožný problém na kolenách (na jednom viac, na druhom menej).

To jedno koleno ma často svrbí (druhé menej), škriabem si ho, mám ho suché, musím si ho mastiť. Na pohľad to vyzerá podobne ako psoriáza.

Je možné, že by to bol ekzém aj na kolenách?

Mám zmeniť stravu?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte podozrenie na ochorenie psoriáza, tak je nutné, aby to potvrdil, resp. vyvrátil lekár.

Určite odporúčam zistiť príčinu atopického ekzému. Najčastejšie tým býva kombinácia alergií alebo intolerancií, ktoré spôsobujú zápalové zmeny na koži alebo sliznici. Najmä ak sa ekzém nachádza na sliznici rekta je na mieste absolvovať vyšetrenia na potravinové alergie a intolerancie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/