Je bezpečné nosiť novorodenca, ktorý neudrží hlavičku?

Zodpovedané
15. júl 2019

Dobrý deň,

kúpili sme nosič Kokadi baby size. Skúsili sme do neho dať trojtýždňovú dcérku, no neviem či je tam správne. Na fotke je trošku krivo. To sme už napravili, no nôžky a chrbát má trápia viac.

Sú nôžky a chrbát v správnej polohe?

Hlávku má schovanú, no ak aj zrolujem kapucňu, ktorá tam je, tak to nepomôže lebo sa tým neskráti časť chrbtice.

Je také nosenie novodenca bezpečné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

fotky nám neprešli. Pošlite ich na náš email (dole v podpise je uvedený) a odpovieme Vám.

Tento nosič je vhodný už od novorodenca, takže by sa mal dať nastaviť tak, aby poskytoval správnu oporu chrbátiku, hlavičky a aj nožičiek. A nosenie by Vám malo byť pohodlné a aj bezpečné pre bábätko.

Pekný deň ešte želáme, budeme čakať na fotky 🙂
za Sestrice

Barbora