Aký je Váš názor na sterilizáciu?

Zodpovedané
19. feb 2021

Dobrý deň,

chcem sa spýtať na sterilizáciu. Chcem ju podstúpiť počas sekcie.

Máte s ňou nejaké skúsenosti?

Názory iných žien, poprípade vedľajšie účinky. Ide o to, že momentálne má čaká tretia sekcia. V tom istom mieste, kde mám rezy, mám operovanú aj herniu. Operácie boli v rokoch 2012, 2014, 2017 a 2021. A na poslednej poradni mi doktor našiel ďalší pruh.

S manželom sme vždy chceli tri detičky, takže štvrté neplánujeme a zo zdravotných dôvodov si myslím, že by to už bolo aj riziko. Takže by som podstúpila zákrok, lebo tabletky, teliesko a podobne nechcem užívať.

Aký je Váš názor na sterilizáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

sterilizácia je jednou z najúspešnejších a najbezpečnejších metód antikoncepcie. Avšak je to trvalé riešenie.

Ak ste rozhodnutá, treba, ale o sterilizáciu požiadať dostatočne dopredu. Dohodnite sa so svojím gynekológom.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com