Môže sa vyvolávať pôrod po 38. týždni, alebo až po prekročení vypočítaného termínu?

Zodpovedané
30. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vyvolávania pôrodu.

Môže sa vyvolávať pôrod po 38. týždni, alebo až po prekročení vypočítaného termínu?

Mám namysli vyvolanie pôrodu používaním fit lopty, teplých kúpeľov a podobne. Termín mám až o 18 dní, no možno by som chcela ísť aj skôr.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

prirodzené metódy, ktoré ste spomenuli, môžte robiť aj po 38. týždni.

Či budú, alebo nebudú úspešne závisí najmä od toho, či už je bábätko pripravené na pôrod.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea