Bojím sa prenášania bábätka

kikaham
12. júl 2021

Ahojte, prenášam zatiaľ len jeden deň ale mam z toho strach ze ci je všetko v poriadku v brušku bola som aj dnes na kontrole v nemocnici ale tak to sú take kontroli že iba do mňa dá prst ci sa otváram a zmerajú tlak a nič... Povedali ze hlavička s a posúva dole ale ze sa neotvaram zatiaľ a ďalšia kontrola až o týždeň. Čítala som ze keď žena prenáša tak aj ta funkcia tej plodovej Vody už prestáva plniť to co ma... Aj ze napríklad jedna mamička prednášala a zrazu to na ňu prišlo a v nemocnici až zistili he mala úplne zakalenu plodovu vodu a keby rodila co i len o deň neskôr babo už by nemuselo žiť..A pritom na kontrolách že je všetko ok. Ja neviem koľko ste prenášali vy? Ako ste to mali? Mala váži už 3800
.

veronikajancokova
12. júl 2021

@kikaham ahoj, ja som prenášala vyše tyzdna. Maly sa nakoniec vypýtal sám na svet. Ja som mala ale problém že som sa neotvárala tak má nechali rodiť 33hodin. Maly sa narodil zdravý len bol priduseny a prvé hodiny si nevedel udržať teplotu tak bol v inkubatore. Plodovu vodu som mala zelenú. Inak nemal žiaden problém. Už má 4 mesiace ☺️

mone8
12. júl 2021

@kikaham syn sa mal narodit 6.11 a vyvolavali mi porod 14.11, kedze to slo pomaly narodil sa 15.11🤦‍♀️ druhe dieta, dcera, termín 4.1 a narodena spontánne 9.1..Všetko bolo v poriadku pri oboch aj plodová voda.

martyzpp
12. júl 2021

@kikaham vies, termin porodu nemusi byt presne vypocitany. Vobec sa tym nestresuj. Ja som prenasala 12dni, 3 dni mi porod vyvolavali a ani tuk. Nakoniec mi urobili sekciu. Vodu som uz mala zelenohnedu ale maly bol uplne v poriadku.

hederamonstera
12. júl 2021

To znamena, ze si uz 42+1den?
Lebo normalna dlzka tehotenstva je do 42tyzdna. Takze neprenasas, len nerodis podla nejakych matematickych vzorcov

blumie
12. júl 2021

@kikaham ja som rodila na 10ty den od stanoveneho terminu porodu. Na 9ty den som prisla poobede o 15stej do porodnice s kontrakciami ale otvorena len na 1,5cm, dali mi cipok na dozretie porodnych ciest ale nic sa nedialo ale nechali si ma uz tam, ved co ma uz budu domov posielat 😄. Zobudila som sa na cakacke o 3tej rano s neskutocnou bolestou a miernym kravacanim, po naslednej kontrole - pasy, zospodu otvorena na 8cm a islo sa na porodnu salu, tam mi prepichli vodu. Porodila som 5.42 rano, 10den. Voda bola uplne cira, mala zdrava ako buk 3960g. Na 10ty den som mala prist na vyvolavanie 😄, takze sama mala si to vypocitala v hodine dvanastej doslova. Hlavne pozitivne mysli, mozes si pomoct chodzou po schodoch, skakanim na fitlopte, sex tiez pomaha a bude to sup sup.

medeaa
12. júl 2021

@kikaham ahoj, mne povedali, ze prve babatka sa pomerne casto prenasaju, ze je to uplne normalne. Ja som rodila presne na termin a pritom plodovka bola zelena (den predtym som bola na kontrole aj utz a prietoky aj pasy a vsetko bolo oki). Aj pediatricka mi povedala, ze maly uz bol daco prenoseny, aj ked sa narodil na termin, co vypocital lekar. Ak mas obavy, chod na kontrolu k nejakemu sukromnikovi, ktory ti spravi dokladnejsie vysetrenia. Inak ja som sa prenasania tiez bala a s manzelom sme si povedali, ze skusime sex a bum, na druhy den bol drobec vonku 🙂.

amelia89
12. júl 2021

@kikaham Prosim nestresuj sa co si kde pocula atd,vsetko je v poriadku. Ta funkcia plodovej vody ktora klesa pri prenasani je pravda lenze prenasanie sa v medicinskoˇ prostredi povazuje az 42+0 dovtedy to nie je prenasanie a je to uplne normalne.

Ja som porodila 41+3 (uz som mala nastupit na vyvolanie ale nastastie to vecer prislo same), prepichli mi plodovu vodu a bola číra. Ziadny problem len bol maly dlho vo vodicke tak sa velmi supal a mal suchu kozu,to preslo do 10
dni. Mal skoro 4kg ked sa narodil,zvladla som to bez epiduralky 🙂

Neboj sa, viem ze je to tazke hlavne psychicky tieto posledne dni ale bude vsetko v poriadku 🙏🏻

vilma7
12. júl 2021

Ja som prenášala 2x, najskôr 7 dní. Potom 4, ale ja som chodila každý druhy-treti deň na kontrolu. Tak sa to v zahraničí robí po termíne.

kiki68
12. júl 2021

Neni sa coho bat, ono mozes povedat, ze uz sa zle citis a dohodnut sa na vyvolavacke. Mne ponukli uz 40+3 vyvolavacku.

lila59
12. júl 2021

Ja som prenasala presne dva tyzdne…po tyzdni mi zacali vyvolavat porod, ale neuspesne a tak mi na ukonceny 42tt urobili sekciu. Vsetko bolo uplne v poriadku, ziadna zakalena voda ani nic. Realne to boli naozaj dva tyzdne, lebo som presne vedela termin kedy som otehotnela.

nikapuggioni
12. júl 2021

Ahoj ja som v deň termínu bola na kontrole...bolo mi povedané ze som ešte není vôbec otvorená krčok pevný...a ze tak ľahko sa pôrod nespustí....sklamaná som išla domov keďže som už chcela mať maličkú pri sebe...na druhý deň o pol 9 ráno prvá kontrakcia. Kontrakcie som mala nepravidelné do 13 hod. Od 13 hod som och mávala každých 7-10 min a o pol 5 večer som už bola v pôrodnici 🥰🥰🥰 takže pôrod sa môže spustiť kedykoľvek 🙏 držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre