Forma antikoncepcie po pôrode

20. júl 2020

Ahojte , čaká ma kontorla u gynekológa po pôrode a zvažujem nad antikoncepcoiu . Neviem sa však rozhodnut akú formu . Tabletky moc nechcem , povodne som chcela vnutromaternicove teliesko avšak čo som sa docitala aj s nim dosť bývajú problémy . Ake máte prosím vy skúsenosti s vnutromaternicovym telieskom ? Pripadne išli by ste radšej do tabletiek ? Ďakujem pekne za vaše rady 😊

heln
20. júl 2020

Ahoj, tiez to idem riesit. Ja teliesko nechcem, jednak je to cudzi predmet v tele a nie je 100% spolahlivy, nezabranuje oplodneniu, zabranuje uhniezdeniu, boli pripady, ze sa vajicko zahniezdilo napriek teliesku a to by som zazit nechcela. Tiez nie som nadsena z tabletiek, ale radsej a este uvazujem nad farmatexom, este som ho neskusala. Uvidim co mi odporuci gynekolog.

morciatko
20. júl 2020

Ja som brala 9 rokov tabletky a mam nenormalne zdravotné problémy, teraz mam tretí mesiac teliesko a he to uplne super

havana40
20. júl 2020

Ja som mala 4 roky danu a nic ine. Ziadne tabletky za mna to bolo spolahlive a vpohode.

tanyan
20. júl 2020

mám už druhý krát nehormonálne teliesko. prvé skoro 10 rokov, potom tehotenstvo a teraz už šiesty rok druhé také isté teliesko. žiadne problémy s ním nemám. vôbec neľutujem, že som nikdy nebrala antikoncepčné tabletky.

juliettka88
21. júl 2020

baby, a co zavadzanie? dost sa toho bojim 😒

morciatko
22. júl 2020

@juliettka88 tak kazdy ma iny prah bolesti mna to bolelo a po zavedeni som odpadla a do vecera som si dala 4 tabletky od bolesti, moja spoluziacka z ambulancie vysmiata bez bolesti ale asi zalezi aj od gynekológa

ketrin2727
11. aug 2020

@havana40 mozem sa opytat na pouzivanie? myslim ci sa da ist cely mesiac naplno, alebo treba pri teliesku riesit plodne dni tad...dakujem

tanyan
11. aug 2020

@ketrin2727 žiadne plodné dni netreba riešiť, stále "naplno"

havana40
11. aug 2020

@ketrin2727 DANA je nehormonalne teliesko raz sa zavedie a na 4-5 rokov pokoj . My sme absolutne po zavedeni neriesili plodne a neplodne dni. Asi 2 tyzdne po zavedeni sme isli naplno a odvtedy stale. Uplne vpohode 🙂

kulumulu123
11. aug 2020

Ahoj necitala som ine odpovede ale teliesko za mna nie mala som s nim Len kopec problemov a tbl tiez nie nakolko su to iba dalsie hormony za mna pharmatex cipky ziadne vedlajsie ucinky a ak sa rozhodneme pre dalsie babo jednoducho nepouzijem cipok a cyklus AJ hormony bez problemov

tanyan
11. aug 2020

@kulumulu123 by som skrachovala... voľba druhu antikoncepcie musí očividne zohľadňovať zdravotný stav aj intenzitu sexuálneho života. 😉
mám už druhé nehormonálne teliesko a žiadne problémy.

sassiato
4. sep 2020

Ak by ste mali niekto zaujem o nehormonalne teliesko IUB mozem poradit....