Hyperstimulačný syndróm

patricia01
19. mar 2018

Som dva dni pred vkladom....kt. však musíme odložiť kvôli hyperstimulacnom syndróme.... vklad embrii musíme odložiť a z tohto dôvodu sa dnes mrazia...má z vás nejaké skúsenosti....keď príde deň d ....či embria po rozmrazeni budú kvalitne a ci sa pekne budú deliť ďalej, ďakujem za každú radu

vrds
19. mar 2018

ano. ja mam za sebou KETy a obe embria da pekne po rozmrazeni delili. je to aj taka skuska zivotaschopnosti... mrazenia sa nezreba bat! je to uplne v pohode ...

vierocka888
19. mar 2018

Ahoj. Aj mne museli kvoli OHSS odlozit cerstvy vklad. Davala som sa dokopy 2 tyzdne a hned po MS sme zacali stimulku liekmi a vlozili mi nasu A-ckovu blastocystu. Odvtedy sa drzi zubami- nechtami a o 2 mesiace rodim 😉 drzim palce 🙂

nd
19. mar 2018

bez problémov...mne nevyšiel prvý vklad o tri mesiace neskôr som išla na KET a vedľa mňa lezi 6 mesačný Miško....držím palce

nd
19. mar 2018

mali ste niektorá problém s priechodnostou vajickovodov?

patricia01
autor
19. mar 2018

@vierocka888 ahoj píšeš že si sa dávala do kopy 2 týždne....ako si sa liečila?....užívala si aj nejaké lieky....ja som ako obrovský balón a ešte mám aj bolesti v oblasti vaječníkov a od piatka som nebola na veľkej ...takže iba odfukujem.....poradis niečo

vierocka888
19. mar 2018

@patricia01 presne tak bolo aj mne, s tym ze som nevladala ani chodit uz... vajecniky sa mi nezmensovali, oba mali 10cm... liecba spocivala v pichani fraxiparinu, ale ten si ja picham stale lebo mam zlu krv... ale dobra sprava je, ze pri najblizsej MS ti OHSS pominie, vajecniky sa daju do vtedy doporiadku tak sa nemusis bat 😉

vierocka888
19. mar 2018

@patricia01 co sa tyka toho wc, jedine pockaj a jedz vela vlakniny, banany, vela pi a ono to pride... tiez som par dni cakala 🙂

vrds
20. mar 2018

@patricia01 na zapchu pomaha studeny pomarancovy dzus, susene slivky ale to nieje dobre, treba to asap poriesit.

henussska
25. mar 2018

Mne mali tiez odlozit vklad, ale uprosikala som doktora, ze ma skontroluje v den vkladu, ci sa to nepolepsilo. vela som si zistovala a kupte si nutridrinky, su drahe, ale uz ste aj tak dali do toho vela penazi, vela vela bielkovin, cize maso, jogurty, syry, schwarzvaldska sunka ma vela bielkovin a samozrejme vela pit, ja som pila 6-7 litrov denne. Plus oddych. Nakoniec ma na vklad pustili. A to som tri dni pred vkladom mala bolesti a chodila skrcena.
A pozrite si statistiky, cca rovnaka uspesnost pri ET (50%) ako pri KET (65%). Drzim palce ✊

lucia4412
25. mar 2018

Ahojte baby, preco Vam odlozili vklad. Ja som uz sice v 7 mesiaci, ale tiez som po umelom oplodneni a mala som OHS ale tusim mi dr hovorila, ze len ten 1. stupen a vlozili mi embryo.

henussska
25. mar 2018

@lucia4412 OHSS sa zhorsuje pocas tehotenstva, zadziava sa ti voda v bruchu, prestavas chodit na wc a postupne ti zlyhavaju organy, mne doktor povedal, ked som ho ukeciavala, aby mi vklad neodkladali, ze ved co sa mi moze stat, tak mi povedal, ze skoncim na ARE alebo zomriem. Ale to ma chcel postrasit, aby som vklad nechcela silou mocou. Tak mi napisal aj do spravy, ze je to moje rozhodnutie a bola om poucena a aj napriek tomu chcem vklad. oni asi rozhoduju, ci za zhorsuje a moze to byt nebezpecne.

patricia01
autor
27. mar 2018

Presne tak ako píšeš toto iste mi povedal lekár že by som sa dostala do nemocnice preto sme vklad odložili ...už mi je lepšie netrvalo to dlho bolesti a voda z brucha odišli ale vaječníky sa dávajú pomaly do poriadku...aj keby som veľmi chcela vklad , zdravie mi je prvoradé ako keby som potratila a neviem ako dlho bola v nemocnici s ďalšími dôsledkami

sasenka6
31. mar 2018

Ahojte pridávam sa tiež som mala odložený et kvôli veľmi silnému OHSS ale ten bol uz v takom štádiu ze som si naozaj myslela ze Umieram, toľko vody v bruchu ze mi tlačila na žalúdok a mna niekolko dni len napinalo takze sme to odložili, žiaľ u nás sa 1. KET nepodaril, na druhý keď nam jedno embryo neprežilo rozmrazenie tak nam dali ďalšie, ale ani 2. KET sa nepodaril a 3. KET mame teraz a čakáme na výsledok. Medzi OHSS a 1. KET som si dala pauzu 2 mesiace nech sa telo trochu spamätá . Ale aj tak to nepomohlo. Možno je lepšie ísť este keď je telo nadopovane tými hormónmi . Takze mne sa rozmrazili 4 z 5 zamrazenych. Prvé tri boli Ačkove blastocysty z toho jedna neprežila a posledné dve boli Bčkove blastocysty a tie prežili obe rozmrazenie .

patricia01
autor
17. apr 2018

Ahojte dievčatá , tak už som po kontrole po ohss o týždeň začínam cyklus a na 12 deň plánovaný vklad, veľmi sa teším , každý deň sa modlím za mrazacikov, aby v deň D po rozmrazeni prežili...😘😘

vierocka888
17. apr 2018

@patricia01 drzim palce, to si na tom tak ako ja. Rozmrazovanie u nas prebehlo v pohode tak neboj,isto to zvladnu 🙂 vklad uz je nic, pohoda ;) ja som mala na 5ty den // na teste tak verim,ze to vyjde aj vam 🙂 daj vediet potom 🙂

daniela2022
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lena06
19. nov 2018

Ahojte, chcem sa Vás opýtať ako dlho ste mali bolesti kvôli OHSS?V piatok som bola na výbere, povedali mi že mam OHSS a vklad sa odložil. Počas stimulácie som nemala žiadny problém, ale po výbere mam dost veľké bolesti. Ráno je celkom fajn ale večer dost zle. Nemám pocit, že mam zväčšené brucho, na wc chodím často pri pití toľkej vody ale bolesti mam. To sa naozaj zlepší až keď dostanem menštruáciu?

henussska
21. nov 2018

@lena06 mne to ustupilo vdaka 7litrom vody denne, pitiu nutridrinkov a jedlam s vysokym obsahom bielkovin. Napr. Schwarzwaldska sunka a take. To mi odporucila sestricka v centre. Po tyzdni to preslo.

lena06
21. nov 2018

@henussska Dakujem za odpoved, našťastie to prešlo už aj mne. Mohla si už potom fungovať normálne? Myslím chodenie do roboty a take tie klasické povinnosti? Alebo sa treba nejako špeciálne šetriť?

henussska
21. nov 2018

@lena06 kedze som ucitelka v MŠ a chcela som mat aj vklad v klude a naozaj s vylozenymi nohami, tak som bola mesiac v kuse pn. Ak nejdes na vklad, mozes robit vsetko ako predtym 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre