Nízkokalorická strava - recepty

lenculienka
31. mar 2021

Ahojte. Bola by som rada, keby sa vás sem zapojilo čo najviac.
Hľadám tie z vás, ktoré vedia, ako funguje chudnutie vďaka rátaniu kalórií.
Budem veľmi rada, ak sem dáte nejaké recepty a tipy na jedlá, ktoré zvyknete variť či inak pripravovať.
Toto je pre mňa jediný spôsob, ako sa mi darí s kilami dolu, no nápady dochádzajú.
Možno ak toto je dôvod pre mnohé z vás, ktoré by sa touto formou stravovali, no niekedy je fakt umenie, čo kúpiť, čo variť atď 😄

katyka333
31. mar 2021

@lenculienka teraz som niekde odpovedala, neviem v ktorom fóre, že fungujem presne rok s kalorickymi tabuľkami, zišla som zo 68 na 59 kg a mne vyhovovali mäsá na rôzny spôsob plus troska prílohy ak sa jej nevie clovek vzdať a zeleninka k tomu, veľa papavam 93 % šunku kuraciu mecom s pečivom a prazenickou na sucho z jedného vajíčka, rizotka, krupotka len dat menej oleja a masla na konci a viac zeleniny. Cestoviny som tiež zboznovala s tuniakom a troškou struhanej mozzarely, kľudne aj cestovinky cicerove alebo šošovicove z lidla tie majú viac bielkovín menej kalórií. Milujem ich už s hotovými omáčka z DMky

lindous
31. mar 2021

Ahoj, konkrétne ti moc neporadím, lebo sama večne neviem čo variť 😂 ale inšpiráciu často hľadám na YT, je veľa dobrých youtuberiek, ktoré robia What i eat in a day/week videí často aj s počtom kalórií, takže si vieš nájsť tie, ktoré majú nastavený rovnaký príjem ako ty 😊

evik4
31. mar 2021

Ja som od 4.marca na tejto diéte, zatiaľ je to -4,5 kg. Keďže mäso moc nemusím, väčšinou robím tofu so zeleninou, inak sa stravujem rovnako iba jem toho menej, resp. počítam kcal.aby som denne neprekročila 1300kcal a momentálne nešportujem vôbec.

panda21
31. mar 2021

Vďaka kalorickym tabuľkam sa vôbec neobmedzujem. Jem všetko, aj čokoládu si doprajem ak sa mi to zmestí do príjmu. Idem cestou dlhodobého udržateľného príjmu tzv. začínam na najvyššom možnom (2 000kcl denne) aby som mala z čoho postupne uberať. Rozhodne nejdem pod BM, to je dlhodobo neudržateľné. Zatiaľ som za 5 týždňov schudla zo 67,8 na 62. A stále mi váha klesá na tých 2 000kcl. Keď prestane klesať, o kúsok to znizim. Ale táto cesta mne osobne najviac vyhovuje. Je to udržateľne a nie je to hladomor 😁

veronikaszabova
1. apr 2021

Tiez pouzivam kaloricke 11m a 25 kil je dole. Uz nechudnem, som na povodnej vahe, len udrzujem.
A neobmedzujem sa - dam si to, na co mam chut.

cool123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vikusjk
1. apr 2021

@lenculienka ja som pocas chudnutia mala appku MyFitnessPal, je sice v anglictine, ale velmi dobre rata kalorie. Pri varenom jedle zadavas gramaz toho, co varis v surovom stave a pri hotovych vyrobkoch naskenujes kod a on ma ulozenu hodnotu. Nerata len kalorie, ale vsetko, bielkoviny, sacharidy atd. A tiez prijem vody zadavas. Na zaciatku si nastavis aktualnu vysku a vahu a das ze kolko chces chudnut a ako sa hybes a on ti da odporucany denny prijem kcal, aby si isla s vahou postupne dole. Ak ides napr. cvicit, alebo behat, zadas to tam a on ti odrata, ze kolko si spalila a teda stale ti ten prijem prisposobuje aj podla aktivity.

Za ten rok na home office som tak zlenivela, prestala sa uplne hybat a rozjedla som sa, ze veru tiez si ju asi idem nainstalovat a idem so sebou nieco robit 🙈

veronikaszabova
1. apr 2021

@vikusjk to iste rataju aj kaloricke tabulky ;)

lenculienka
autor
1. apr 2021

Baby, ja viem, ako to funguje. Len som myslela, že mi sem dáte nejaké tipy na jedla, ako sa stravujete 😁

vikusjk
1. apr 2021

@veronikaszabova ved hej, dala som len tip na appku, ak by ju niekto nepoznal a chcel vyskusat ;)

panda21
1. apr 2021

@lenculienka raňajky - praženica so šunkou, zapekané rožky, pomazanky rada striedam (avokadova, mrkvová, vajíčková, kuracia
Obed - prsia na rôzne spôsoby, ja si aj rezne vysmazim, pečene kura, tofu, lososa, tuniaka, zapekané cestoviny, ryža, halušky, perkelt, guláš..
Večera - ja som kasova, čiže vločky s medom a grankom, krupicova kasa, puding.. Ja jem všetko čo ťa napadne, len to deň pred tým nahodim do KT aby som vedela koľko toho zjesť.

celka12
1. apr 2021

@lenculienka tu nájdeš množstvo inšpirácií na chutné a zdravé jedlá https://www.fitrecepty.sk/recepty
taktiež stránka https://chudnemjedlom.sk/jedalnicek/ varím podľa týchto receptov už tretí mesiac a chutí dokonca aj môjmu manželovi, ktorý bol doteraz odporcom zdravých jedál

ninyart
3. apr 2021

@lenculienka pridaj sa sem ak chces. Ratam si kalorie a od januara mam dole 5kg a 45cm z obvodov 🙂 Pridavam tam rwcepty, cvicenia, vikendove vyzvy 🙂

https://www.facebook.com/groups/846317599100730...