Duphaston a silná nevoľnosť v 7. týždni

blondie333
25. mar 2021

Ahojte dievčatá, idem si po radu. Prosim Vás, som v 7tt a minulý týždeň mi gynekologička predpísala Duphaston 2x1, kvôli predchádzajúcemu MA.
Presne od minulého štvrtku, ako mi Duphaston predpísala, mi začalo bývať neskutočne zle od žalúdka, klasické tehotenské nevoľnosti, len teda nie ranné - ale celodenné.
Všetko mi totálne smrdí a napína ma z toho, ešte aj zo sprchového gelu keď sa sprchujem. Žiadne varené jedlo nemôžem ani cítiť, mám problém do seba dostať aj kusok čistej ryže, ale snažím sa aspoň nasilu. S tekutinami mám tiež problém, hneď keď niečo len kusok vypijem, odgrgne sa mi aj 30x po sebe, alebo letím na wc. Zvraciam po večeroch, vtedy je to najhoršie.
Moja otázka - mali ste niekto nevoľnosti spojené s Duphastonom, môže nevoľnosť zhoršovať?
V predchádzajúcom tehotenstve (skončilo v 9tt) som nevoľnosti vôbec nemala a brala som aj Duphaston, kvôli krvácaniu.
K doktorke idem v pondelok.
Ďakujem za skúsenosti 🙂

andrejka1974
25. mar 2021

Nemusi to suvisiet mne takto bolo zle, ked som cakala dievcata a pri chalanoch vobec pri starsej som mohla 4 mesiace jest len chlieb so salamom nic ine

cookie29
25. mar 2021

Kazde tehotenstvo je ine. A nevolnosti nemusia mat nic spolocneho s Duphastonom, proste podvedome hladas vinnika 🙂 Ako sama pises, nevolnosti si nemala predtym, aj ked si Duphaston brala. Ja viem, ze to je urcite neprijemne a vycerpavajuce, ale vies, tolkokrat som pocula, ze ked su nevolnosti, tak je ovela mensia pravdepodobnost potratu. Takze by som sa chytala toho... za normalnych okolnosti Duphaston neprovokuje nevolnosti, tie su skor sposobene HCG

monicka144
25. mar 2021

To s duphastonom asi nesúvisí. Niektoré ženy majú veľmi silné nevoľnosti a to, že si to v prvom tehotenstve nemala neznamená, že to nebudeš mať teraz. Ak máš naozaj problém s tým v sebe udržať aj vodu tak treba ísť na gyndu aby ti predpísali lieky na takúto silnú nevoľnosť aby si nebola dehydrovaná. Inak na tú vodu pomáha keď si cuckáš ľad alebo nejaký vodový nanuk, z toho by ti nemalo byť zle a dostaneš do seba aspoň nejakú vodu

hennyinnsbruck
25. mar 2021

Aj Duphaston ma nežiaduce účinky... Spomeň to lekárke a uvidíš čo povie 😊

blondie333
autor
25. mar 2021

@andrejka1974 ďakujem krásne za odpoveď 🙂

@cookie29 Ach ano, asi hľadám ozaj vinníka 🙂) lebo mám pocit, že takto dlho nevydržím fungovať, mám dosť náročnú prácu, neviem popri tej nevoľnosti podať taký výkon, ako sa odomňa očakáva. Ale ďakujem za ukľudnenie - keď mi je zle, je to dobré znamenie a tak to aj budem vnímať 🙂

@monicka144 ďakujem, ten ľad a vodový nanuk je super nápad 🙏🏻

@hennyinnsbruck určite spomeniem. Ďakujem

hviera81
25. mar 2021

aj mne bolo zle viacmenej poobede a vecer. neviem kto vymyslel ze sa to vola ranna nevolnost.... s tym duphastonom to nemusi mat suvis, ja som 16tt, idem akurat vysadit duphaston, tak uvidime ci mi bude vecer zle...

rk123
25. mar 2021

moze ti ten pocit nevolnosti duphaston umocnovat, ale nemyslim si, ze by to sposoboval primarne on.
a ranna nevolnost to nie je preto, ze je rano, ale preto ze je v rannom-skorom stadiu tehotenstva 😊

1angelika
25. mar 2021

spomeň to lekárke ale podľa mňa je to zhoda náhod, že akurát keď si začala užívať Duphaston. Ja som začala mať tiež silné nevoľnosti okolo 7 týždňa a neužívala som nič.

blondie333
autor
1. apr 2021

Ahojte dievčatá, ďakujem Vám za rady. Bola som u gynekologičky a povedala mi, že nevoľnosť Duphaston môže aj nemusí spôsobovať, že je to individuálne ale aj napriek tomu mi ho kvôli predchádzajúcemu MA nevysadí. Takze len vydržať🙏🏻

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre