Je v poriadku bolesť v podbrušku na ľavej strane?

leeenka26
30. nov 2011

Ahojte, chcem sa opytat (urcite to aj spomeniem lekarke) je normalne citit taky tlak na lavej strane podbruska? Toto je moje druhe tehotenstvo, nespomimnam si, ze by som nieco take mala predtym. Nie je to nic strasne, ani to nie je bolest v pravom zmysle, skor taky tlak uz niekolko dni. Pripomina mi to ovulacne bolesti. Je to sposobene roztahovanim maternice?

maria30
30. nov 2011

@leeenka26 áno.. malo by to byť rozťahovaním maternice.. ja som to tiež stále spomínala mojej dr.. a vždy mi to skontrolovala a povedala to isté 😉 ale určite by som to dr. spomenula.. 😉

leeenka26
autor
30. nov 2011

@maria30 jasne majka urcite jej to spomeniem, radsej nech mi povie ze to nic nie je. Chcela som ist aj skorej ako v pondelok, ale asi to pocka.

maria30
30. nov 2011

@leeenka26 ja som straašne hysterčila s každou maličkosťou pri Lukáškovi.. po dvojičkách som sa veľmi bála.. a preto chápem, ako sa cítiš.. určite treba radšej 10x zbytočne k dr. ako nekoro.. ale určite to bude dobré, neboj 😉

anjelicek26
30. nov 2011

@leeenka26 - ja som take bolesti mala fakt pri roztahovani maternice, v ktorom si tyzdni? Hlavne tak 18,22,27tt. si pamätam bolest aj dva-tri dni, tlak, potom to zasa ustupilo. Spomen to lekarke, oddychuj ako sa len da.

leeenka26
autor
30. nov 2011

@maria30
@anjelicek26 dakujem, moc ste mi pomohli 🙂)

babul83
30. nov 2011

@leeenka26 ja som to pri druhom tiež často cítila. Najviac, keď som v ten deň vysávala alebo umývala dlážku. Aspoň to potom za mňa manžel robil. :DDD A ešte pri zmene počasia.

leeenka26
autor
30. nov 2011

@babul83 no pri umyvani podlahy najviac 🙂) no ale kto to urobi za mna, ale nie, tak budem musiet poprosit draheho. Vysavanie mi napriklad nerobi problem, ani nic ine, len to umyvanie podlahy je celkom makacka, hlavne pri nasom stvornohom milacikovi :D

babul83
30. nov 2011

@leeenka26 Aj kamarátka je teraz tehotná a tiež hovorila, že ju pri umývaní podlahy potom akoby tlačí. Tiež sa ma pýtala, či som to mala. 🙂 Za mňa umýval drahý, ešte aj chvíľu po pôrode, lebo som mala cisársky. Veď išlo o naše dieťa, tak sa musel činiť. :D nuž ale už mi dobré časy odišli dávno, teraz už zarezávam ja. 😀

evita123
1. sep 2014

Zienky,mam take neprijemne bolenie,alebo skor tahanie na lavej strane bruska.je to dole,ale nie je to v podbrusku. Stretli ste sa s tym? Som 28tt.

suzi33
20. nov 2015

@evita123 ahoj, prosim Ta, vies co boli tie tvoje bolesti vi si uz nespominas? Mam bolest- tahanir na lavej strane, nizsie od vajecnika a neviem co to je.. chvilku to boli, potom je chvilku dobre a potom opat... najprv som myslela ci to nie je zapal mechura, ale kedze je to len na lavo tak asi nie... dakujem

evita123
20. nov 2015

@suzi33 ahoj, neviem co sposobovalo tie bolesti, ale lekar ma vysetril a vsetko bolo v poriadku, objavovalo sa to az do konca tehu... Urcite to preber s lekarom. Ja som sav tehu drzala hesla, radsej sa dam vysetrit "zvytocne" ako nieco podcenit a potom si to vycitat... drzim palce

paris3
20. nov 2015

mna tiez pobolievalo v podbrusku.... najprv na zaciatku tehotenstva, take tahave pocity, nebola to uplne taka klasicka bolest - bola som tiez s tym u doktorky, vsetko bolo v poriadku. povedala, ze to moze byt roztahovanim maternice. nepamatam si presne, ci to bolo na lavej strane....
potom ma casto pobolievalo zase v poslednom trimestri, na lavej strane podbruska - to zase bolo z dovodu, ze mi horsie travilo a niekedy ma trapila zapcha a nafukovanie.... aj vtedy mozu byt take pocity na lavej strane (moze to byt taky tlak v hrubom creve).
radsej ist na kontrolu k doktorke, ale moze to byt uplne fyziologicke, nemusi byt ziaden problem 😉

beruska87
13. okt 2017

Ahoj!
Som v 18tt a je dosť namahavy. Začiatkom týždňa som začala spinit, teda objavil sa hnedy vytok, utekala som na pohotovosť, kde ma pozrel fakt špičkový lekár a povedal, že je všetko ok. 24h kľud a objaví sa opäť hnedý vytok vo väčšom množstve ako deň predtým. Utekám ku svojej G. Zas všetko ok a vraj sa príliš sledujem. Dlho ma pozerala, bábo komplet premerala, všetko v úplnom poriadku. Dnes je piatok a mňa boli vľavo dole, nižšie od vaječníka, pichava bolesť na intervaly či ležím či chodím. Čo mam robiť okrem oddychovania?

miminkanase
13. okt 2017

Ahoj, chod na pohotovost. Tam ti pomozu, ukludnia. Urcite
🙂

nikaa5838
8. mar 2020

Ahojte,.. Chcela by som sa len informovať a dozvediet co by to mohlo byt..Na ľavej strane ako je maternica tak nejak nad nou.na lavo pociťujem bolesť pripomína mi to taku tupu bolest ale menzes mam dostat az o nejake 2 tyždne tak nechapem co sa vlastne deje... Tak ja len či by ste mi nemohli odpovedat co asi tak to môže byt. Za odpovede vopred ďakujem.

lukasko12
18. apr 2020

@beruska87 ahoj ja mam teraz taku bolest ale nesmiernu a bojim sa velmi som este len v malickom zaciatku tehu nechcem o to prist co mam robit zavolat si sanitku alebo ist na pohotovost ket sa to neukludny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre